آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان از آن جهت حائز اهمیت است که کشور آلمان پیش از این هرگز به اندازه الان به دنبال جذب پرسنل بخش بهداشت نبوده است و هرگز متقاضیان خارجی چنین شانس خوبی برای زندگی و کار قانونی در آلمان به عنوان یک پرستار و ایجاد چشم اندازهای طولانی مدت در یک شغل با درآمد خوب را نداشته اند.

در این مقاله که به کوشش مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به تحریر درآمده است ، جدیدترین اطلاعات در زمینه ویزای کار پرستاری در آلمان را با هم مرور می کنیم.

با توجه به تغییرات جمعیتی کشور آلمان ، تقاضا برای پرستاران متخصص سالمندان به سرعت در حال افزایش است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ بیش از دو برابر افراد نیاز به مراقبت داشته باشند.

این بدان معناست که تأمین تعداد کافی پرسنل ماهر پرستار یک چالش مهم برای آلمان است ، برای مقابله با این چالش ، تعدادی از استراتژی های مختلف طراحی شده است ؛ برای مثال استخدام متخصصان پرستاری از خارج از کشور یک راهکار است ، بنابراین چگونه می توان در آلمان پرستار شد؟

در مقاله کار در آلمان که لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را ارائه دادیم ، در خصوص نیاز آلمان به رشته پرستاری هم سخن گفتیم ، با مرور مقاله کار در آلمان می توانید حقوق و دستمزد هر یک از مشاغل را هم بخوانید.

چرا پرستاری در آلمان؟

آلمان با نرخ زاد و ولد فقط ۱٫۳ در هر خانواده ، در حال حاضر جامعه ای پیر و آگاه از سلامتی است و تقاضای متخصصان پرستاری و مراقبت های بهداشتی دیگر نمی تواند تأمین شود ، پس راه حل چیست؟

 • محرک آموزش هدف تأمین نیازهای جامعه است
 • انگیزه سیاسی برای جذابیت بیشتر حرفه پرستاری
 • تلاش هماهنگ کارفرمایان برای پاسخگویی به این چالش
 • ایجاد فرصت های شغلی برای پرستاران خارجی

پروفایل کار پرستاران مهاجر در آلمان چیست؟

پرستار ثبت شده برای استخدام در مناطق ذکر شده قبلی که در همه موارد شامل مراقبت های اساسی از بیمار است.

صلاحیت های حرفه ای / آکادمیک: شما یک پرستار دولتی و ثبت نام شده با حداقل ۳ سال آموزش حرفه ای یا آکادمیک و حداقل ۲ سال سابقه کار هستید.

مکان و مدت زمان: شما آماده هستید که به آلمان بروید و حداقل به مدت سه سال در یکی از کلینیک ها یا خانه های مراقبت ما کار کنید.

اخذ اقامت دائم آلمان: شما ابتدا کار خود را به عنوان پرستار واجد شرایط با حقوق کامل آغاز می کنید و پس از ۳ سال برای اقامت دائم در آلمان اقدام می کنید ، تابعیت آلمان پس از ۷ سال به شما اعطا می شود و از حقوق و مزایای کامل برای بیمه و بازنشستگی برخوردار می شوید.

ویزای کار پرستاری در آلمان

فرصت های شغلی پرستاران مهاجر در آلمان

در تمام مناطق آلمان پرستاران در بیمارستان ها ، خانه های تخصصی سالمندان ، در خدمات سیار مراقبت از افراد بیمار و مسن ، در کلینیک های خصوصی و عمومی ، یا مطب های پزشکان و همچنین در چندین موسسه تخصصی دیگر استخدام می شوند ، برای دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان ، در این مناطق کار بیشتری وجود دارد:

 • عصب شناسی
 • قلب و عروق
 • ارتوپدی
 • روانپزشکی
 • پرستاری در مراقبت از سالمندان

حقوق و مزایای پرستاران در آلمان

حقوق ناخالص ۱۶۳۱ -۱۷۰۳ یورو در ماه قبل از اخذ مجوز

حقوق ناخالص ۲۱۴۲-۲۳۰۱ یورو در ماه پس از اخذ مجوز می تواند با تخصص بیشتر پرستاری افزایش یابد.

حقوق و مزایای پرستاران در آلمان

ساعات کار و تعطیلات پرداخت شده: ۴۰ ساعت هفته کاری ، زمان انعطاف پذیر ، ۲۴ روز تعطیلات پرداخت شده در سال.

چقدر می توانم در دوره کارآموزی پرستاری در آلمان درآمد کسب کنم؟

پس ازدریافت ویزای کار پرستاری در آلمان اگر بتوانید به عنوان کارآموز کار کنید ، در دوره کارآموزی ۲-۳ ساله خود به عنوان پرستار در آلمان حقوق ماهیانه دریافت می کنید ، این مبلغ به کارفرما ، منطقه کار شما در آلمان و موفقیت شما در مذاکرات در مورد حقوق بستگی دارد.

در حال حاضر ، به کارآموزان پرستار در سال اول کارآموزی ماهانه حدود ۷۵۰-۸۰۰ یورو پرداخت می شود ، در سال دوم پرداخت حدود ۸۰۰-۹۰۰ یورو در ماه است ، در سال سوم دوره آموزش ، ماهیانه به پرستاران ۹۳۰-۱۰۳۰ یورو حقوق می دهند ، همه مبالغ ناخالص مشمول مالیات در آلمان است.

تقاضای کار پرستار بالای ۴۰ سال در آلمان

بله! خبر خوب این است که برای تقاضای ویزای کار در آلمان محدودیت سنی وجود ندارد ، افراد علاقه مند از خارج از کشور می توانند در هر سنی اقدام کنند ، به شرط آنکه شرط اصلی صحبت به زبان آلمانی را در سطح B1 یا B2 برآورده کنند.

همچنین در آلمان برای شروع کارآموزی و یا شروع به کار به عنوان یک پرستار باتجربه در آلمان هیچ تبعیضی بر علیه دین ، کشور مبدا یا اگر مرد و زن بودن ، وجود ندارد.

برای کار مستقیم به عنوان پرستار ، فرد باید در خارج از کشور در رشته پرستاری تحصیل کرده باشد ، اگر کسی در رشته پرستاری تحصیل نکرده باشد ، می تواند در آلمان شروع به کارآموزی پرستاری کند – حتی اگر ۴۰ سال یا بیشتر باشد.

نکته قابل ذکر برای افراد بالای ۴۰ سال این است که فقط افرادی می توانند از مزایای بازنشستگی پرستاری استفاده کنند که از سن زیر ۴۵ سال کار در آلمان را شروع کرده باشند در غیر اینصورت باید هزینه های بازنشستگی را خودشان پرداخت کنند.

بهترین راه ممکن برای کسانی که در شرایط سنی پایین تر هستند این است که برای تحصیل به آلمان رفته و سپس در همانجا به کار مشغول شوند در مقاله تحصیل در آلمان راه های تحصیل رایگان و یا همراه با بورسیه تحصیلی را به شما عزیزان معرفی کردیم ، مطالعه مقاله را از دست ندهید.

شرایط ورود برای متخصصان بین المللی پرستاری به آلمان

کسانی که مایل به کار طولانی مدت در حرفه پرستاری در آلمان هستند برای انجام حرفه خود نیاز به مجوز رسمی دارند ، جهت برخورداری از اجازه کار در حرفه پرستاری در آلمان باید شرایط رسمی زیر را داشته باشید:

شرایط ورود برای متخصصان بین المللی پرستاری به آلمان

صلاحیت شناخته شده: در ادامه توضیح داده می شود.

شناخت کافی از زبان آلمانی: بسته به ایالت شما باید سطح آلمانی معادل سطح B2 یا B1 مطابق با CEFR را داشته باشید.

وضعیت بهداشتی مناسب: شما باید از طریق صدور گواهینامه توسط یک پزشک آلمانی ثابت کنید که از نظر جسمی و روحی سالم هستید و بنابراین برای یک شغل در حرفه پرستاری مناسب هستید.

شایستگی شخصی یا قابلیت اعتماد: برای اثبات قابلیت اطمینان بودن خود ، به اثبات عدم سو پیشینه کیفری نیاز خواهید داشت ، بسته به شرایط خود ، می توانید این را با یک گواهینامه رفتار خوب از کشور مبدا خود یا با یک گواهی نامه رفتار آلمان (Führungszeugnis) ثابت کنید.

برای کار به عنوان پرستار در آلمان از کدام کشورها می توانم اقدام کنم؟

متقاضیان از همه کشورها می توانند درخواست دهند ، ممکن است به دلیل قوانین محلی ، موافقت نامه های بین المللی یا سایر مقررات برخی محدودیت ها برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود داشته باشد ، اما نگران نباشید ما در طول مراحل درخواست برای تضمین شروع کار کاملا قانونی و سریع در آلمان مشورت می کنیم.

چگونه می توانم برای کار به عنوان پرستار در آلمان ویزا بگیرم؟

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارند ، سایر متقاضیان نیاز به درخواست ویزا دارند ، قبل از اقدام برای ویزا ، متقاضیان باید از طریق CV کارفرمای خود را در آلمان پیدا کنند ، داشتن کارفرما و قرارداد کاری از اصول اولیه قبل از اقدام برای ویزا است.

از الزامات مهم برای ویزای کار آلمان ، داشتن یکسال سابقه کار است ، در عین حال که در سایر مراحل سطح زبان آلمانی B مورد نیاز است اما سفارت برای اعطای ویزای کار پرستاری ممکن است سطح زبان پیشرفته یعنی در حد C1 را نیز از شما بخواهد.

راهنمایی های مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در بررسی درخواست ویزای کار پرستاری در آلمان را مد نظر داشته باشید ، شما به صورت رایگان در خدمات ما گنجانده می شوید و در ابتدای کار مشاوره رایگان دریافت خواهید.

از کجا می توانم آلمانی یاد بگیرم تا در آلمان پرستار شوم؟

در همه کشورها یک آموزشگاه زبان وجود دارد که دوره های آلمانی ارائه می دهد ، موسسه مهاجرتی رجبی با آموزشگاهای متنوع زبان در سراسر جهان همکاری می کند.

ما همچنین می توانیم در طی مراحل درخواست در مورد مدارس زبان محلی به شما مشاوره دهیم ، همچنین وب سایت Life-in-Germany دوره های آنلاین به زبان آلمانی را ارائه می دهد.

اگر دوست دارید در کشورهای همسایه به ویزای کار پرستاری دست یابید ، پیشنهاد ما کشور ترکیه است ، در مقاله کار در ترکیه که مشاغل مورد نیاز این کشور را معرفی کردیم ، گفتیم که پرستاران هم جایگاه خاصی به لحاظ شغلی در این کشور دارند ، مقاله را مرور کنید.

معادل سازی مدارک پرستاری در آلمان یا Anerkennung

برای اینکه بتوانید مدارک خود را ارزشیابی و معادل سازی کنید ، باید در رشته پرستاری تحصیل کرده باشید یا دوره کارآموزی پرستاری را در آلمان گذرانده باشید ، در این حالت معادل سازی به این معنی است که صلاحیت حرفه ای خارجی از نظر قانونی معادل صلاحیت حرفه ای در آلمان است.

معادل سازی مدارک پرستاری در آلمان یا Anerkennung

مدارک پرستاری در کشور مبدا شما باید در آلمان شناخته شود ، برای این منظور ، مقام مسئول پرونده شما بررسی خواهد کرد که آیا صلاحیت حرفه ای شما با مدارک تحصیلی آلمان برابر است یا خیر و اگر اینگونه نیست ، می توانید در یک آزمون سنجش یا یک دوره تبدیل شرکت کنید تا سطح معادل یا دانش کافی را دریافت کنید.

درخواست معادل سازی مدرک را می توان به مقام مسئول در کشوری که قصد کار در آن را دارید ارسال کنید ، اعتبار حرفه ای آلمان به دست آمده در سراسر کشور معتبر است.

هزینه های معادل سازی مدرک پرستاران در آلمان

به طور کلی ، روش های شناسایی هزینه زیادی دارد و ممکن است هزینه های آن به طور کامل یا جزئی از طریق پشتیبانی مالی پرداخت شود ، کمک برای آموزش نیز موجود است.

موسسات مختلف قادر به پشتیبانی مالی از روش شناسایی شما هستند ، شما ابتدا باید درخواست حمایت مالی کنید و سپس برای شناسایی درخواست دهید ، فقط از این طریق می توان هزینه های شما را تأمین کرد.

به طور کلی ، فقط افرادی که در آلمان زندگی می کنند از حمایت مالی برخوردار می شوند؛ برای بیکاران ، افراد جویای کار و افراد شاغل که پولی برای تأمین هزینه ها ندارند ، پشتیبانی وجود دارد و البته یک گزینه دیگر نیز وجود دارد: کارفرمای شما ممکن است هزینه مراحل شناسایی را بپردازد.

روش شناسایی ممکن است در موارد خاص ۶۰۰ یورو یا بیشتر هزینه داشته باشد ، نمونه هایی از هزینه های اضافی که ممکن است برای یک روش شناسایی شامل هزینه های اسناد ، ترجمه ها و گواهینامه ها ، هزینه های سفر و احتمالاً هزینه های برنامه های سازگاری یا دوره های آموزش مجدد است.

اگر کافرمای شما حامی مالی باشد هزینه های روش تشخیص ، هزینه ترجمه ها و نسخه های رسمی تأیید شده ، مخارج سفر را قبول می کند ، برخی از ارائه دهندگان هزینه های بیشتری را نیز پوشش می دهند ، ارائه دهنده خدمات مالی معمولا موارد خاص را نیز به شما اطلاع می دهد.

مراحل معادل سازی پرستاران در آلمان

این روش همچنین “ارزیابی هم ارزی” نامیده می شود و به عنوان یک قاعده کلی ، مرجع مدارک شما را پس از ارسال کامل ظرف سه تا چهار ماه بررسی می کند.

مراحل معادل سازی پرستاران در آلمان

درصورت عدم تفاوت معنادار بین صلاحیت خارجی و صلاحیت پرستاری آلمان ، صلاحیت حرفه ای خارجی در زمینه پرستاری یا مراقبت از سالمندان به عنوان معادل شناخته می شود.

در نهایت برای شما یک اعلان ارزیابی صادر می شود تا شما را از تفاوتهای اصلی با شغل مرجع آلمان مطلع کند ، شما معمولاً می توانید برای جبران تفاوت های عمده از طریق دوره های آموزشی تازه سازی شرایط لازم را کسب کنید ، سپس می توانید یک برنامه پیگیری را برای به دست آوردن شناخت کامل ارسال کنید.

به عنوان مثال ؛ نهاد مسئول علاوه بر آموزش حرفه ای ، تجربه حرفه ای به دست آمده در وطن یا خارج از کشور را در زمینه مراقبت از سالمندان یا پرستاری نیز در نظر می گیرد ، اختلافات قابل توجه در صلاحیت حرفه ای را می توان با تجربه حرفه ای مرتبط در پرستاری جبران کرد.

اقدامات لازم در صورت عدم معادل سازی پرستاری در آلمان

هنگام دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان اگر بین صلاحیت های حرفه ای خارجی و آلمانی در مراقبت های پرستاری یا سالمندان تفاوت قابل توجهی وجود داشته باشد ، برای دستیابی به برابری می توان در اندازه گیری سازگاری (دوره معاینه یا سازگاری) شرکت کرد:

می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید امتحان دهید یا یک دوره سه ساله سازگاری را بگذرانید ، این آزمون مربوط به محتوای آزمون نهایی دولتی در زمینه مراقبت از سالمندان یا پرستاری است.

دوره سازگاری با بررسی محتوای دوره به پایان می رسد ، پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون یا دوره سازگاری ، اجازه تمرین حرفه پرستاری داده می شود.

اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید و اختلافات اساسی در ارزیابی معادلیت شما پیدا شده است ، می توانید به منظور کسب شناخت برای صلاحیت های حرفه ای ، اجازه اقامت بگیرید.

این موضوع صرف نظر از این که این حرفه تنظیم یا تنظیم نشده باشد اعمال می شود و به شما امکان می دهد برای تکمیل یک برنامه سازگاری یا گذراندن یک دوره آموزش تازه سازی وارد آلمان شوید.

اقدام برای ارزشیابی مدارک پرستاری در آلمان

آیا شما برای به رسمیت شناختن صلاحیت حرفه ای خود اقدام کرده اید و مرجع صدور گواهینامه در آلمان تشخیص داده است که برای شناخت کامل به مدارک بیشتری احتیاج دارید؟ سپس می توانید بفهمید که ویزای شناسایی مدارک خارجی برای شما امکان پذیر است یا خیر.

نکته: تحت شرایط خاص ، برای جستجوی کار می توانید پس از گذراندن دوره آموزش حرفه ای خود ، به مدت ۶ ماه وارد آلمان شوید.

برای به رسمیت شناختن صلاحیت شما ، عامل تعیین کننده تابعیت شما نیست بلکه محل احراز صلاحیت شماست ، می توانید اطلاعات بیشتر در این مورد را از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی کسب کنید.

سوالات پر تکرار ویزای پرستاری در آلمان

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش شد درخصوص ویزای کار پرستاری در آلمان برای علاقه مندان این حرفه مطالب مفیدی ارائه شود ، اگر شما هم پرستار هستید و یا دانشجوی پرستاری ، می توانید شرایط خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید تا مشاوران ما در همان روز شما را راهنمایی کنند.

چکونه می توان از طریق ویزای کار پرستاری در آلمان به اقامت دائم رسید؟

شما ابتدا کار خود را به عنوان پرستار واجد شرایط با حقوق کامل آغاز می کنید و پس از 3 سال برای اقامت دائم در آلمان اقدام می کنید ، تابعیت آلمان پس از 7 سال به شما اعطا می شود و از حقوق و مزایای کامل برای بیمه و بازنشستگی برخوردار می شوید.

حقوق و مزایای پرستاران در آلمان چقدر است؟

حقوق ناخالص 1631 -1703 یورو در ماه قبل از اخذ مجوز حقوق ناخالص 2142-2301 یورو در ماه پس از اخذ مجوز می تواند با تخصص بیشتر پرستاری افزایش یابد. ساعات کار و تعطیلات پرداخت شده: 40 ساعت هفته کاری ، زمان انعطاف پذیر ، 24 روز تعطیلات پرداخت شده در سال.

چقدر می توانم در دوره کارآموزی پرستاری در آلمان درآمد کسب کنم؟

در حال حاضر ، به کارآموزان پرستار در سال اول کارآموزی ماهانه حدود 750-800 یورو پرداخت می شود ، در سال دوم پرداخت حدود 800-900 یورو در ماه است ، در سال سوم دوره آموزش ، ماهیانه به پرستاران 930-1030 یورو حقوق می دهند ، همه مبالغ ناخالص مشمول مالیات در آلمان است.

آیا افراد بالای 40 سال که برای دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان اقدام می کنند می توانند از مزایای بازنشستگی هم بهره مند شوند؟

فقط افرادی می توانند از مزایای بازنشستگی پرستاری استفاده کنند که از سن زیر 45 سال کار در آلمان را شروع کرده باشند در غیر اینصورت باید هزینه های بازنشستگی را خودشان پرداخت کنند.

آیا می توانم به عنوان یک پرستار بالای 40 سال در آلمان تقاضای کار کنم؟

بله ، برای تقاضای ویزای کار در آلمان محدودیت سنی وجود ندارد ، افراد علاقه مند از خارج از کشور می توانند در هر سنی اقدام کنند ، به شرط آنکه شرط اصلی صحبت به زبان آلمانی را در سطح B1 یا B2 برآورده کنند.

در صورت عدم معادل سازی مدرک پرستاری در آلمان چه کاری می توانم انجام دهم؟

می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید امتحان دهید یا یک دوره سه ساله سازگاری را بگذرانید ، این آزمون مربوط به محتوای آزمون نهایی دولتی در زمینه مراقبت از سالمندان یا پرستاری است.

هزینه های معادل سازی مدرک پرستاران در آلمان چقدر است؟

معادل سازی ممکن است در موارد خاص 600 یورو یا بیشتر هزینه داشته باشد.

با چگونگی شرایط ویزای کار پرستاری در آلمان آشنا شدید ، اگر شما هم پرستار هستید و یا دوست دارید در رشته پرستاری کار و یا تحصیل کنید می توانید با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در شهر های تهران و شیراز بصورت حضوری و غیر حضوری تماس بگیرید ، ضمناً خوب است بدانید برای تحصیل رشته پرستاری می توانید کشورهایی نظیر نیوزلند را انتخاب کنید ، نیوزلند دارای دانشگاه های معتبر بین المللی است که پیشرو در تحقیقات هستند و بسیاری از آنها در میان بهترین ها در جهان قرار دارند ، در مقاله تحصیل رشته پرستاری در نیوزلند ، هزینه ها و بورسیه ها را معرفی کرده ایم. 

Rate this post
بازگشت به لیست

71 دیدگاه در “ویزای کار پرستاری در آلمان

 1. tala گفت:

  سلام.
  ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایید:
  آیا درحین گذراندن دوره زبان ، میتوانم کارهای مربوط به تایید مدارک پرستاری را جهت معادل سازی انجام بدهم تا زمان تاییدشان ،معطل نشوم؟

  آیا در مدت زمان زبان خواندن، میتوانم در سایت سفارت ، وقت بگیرم تا برای نوبت داشتن متحمل زمان نشوم و معطل نشوم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   دریافت وقت سفارت زمان زیادی از شما نمیگیرد.
   همچنین برای شروع پروسه مهاجرت تان به آلمان نیاز به مدرک b2 زبان آلمانی می باشد.
   و کارهای مربوط به معادل سازی مدرک در کشور آلمان انجام می‌شود.

   با تشکر از سوال شما

 2. Amaneh گفت:

  با سلام من تبعه افغانستان هستم و لیسانس پرستاری دارم مدرک خود را از دانشکده پرستاری مامایی شهید بهشتی در ایران گرفتم ساکن ایران هستم اگر بخواهم مهاجرت کاری به المان انجام دهم متاسفانه نمیتوانم نظام پرستاری دریافت کنم با این وجود می‌توانم مراحل پروسه مهاجرت را به صورت عادی طی کنم ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است. با ارائه لیسانس و ریز نمرات میتوانید اپلای کنید

   با تشکر از سوال شما

 3. Hamid گفت:

  با سلام

  شما مي توانيد با داشتن سابقه كاري حداقل ٣ الي ٥ سال براي ويزاي كاري آلمان اقدام كنيد ولي چون در رشته پرستاري فارغ التحصيل شديد بايد در آلمان دوره معادل سازي بگذرانيد و بعد از آن وارد بازار كاري شويد و امكان بردن همراه را داريد ولي همراه شما مي تواند همسر يا فرزندتان باشد و بعد از ورود مي توانيد در رشته پزشكي تحصيل كنيد ولي براي ورود به بدانشگاه بايد يا در آزمون ورودي شركت كنيد و يا با پذيرفتن مدرك پرستاريتون و سطح زبان بيشتر از b2 وارد دانشگاه شويد.

  با تشکر از سوال شما

 4. نسرین گفت:

  سلام من ۲۸سالمه ه‍شت ماه سابقه کار دارم می دونم که حداقل باید ۳سال باشه برای معادل سازی حتما باید مدرک b2رو گرفته باشم ؟ یا میشه اول اقدام به معادل سازی کنم تو یه سالی که طول میکشه b2 م رو بگیرم سوال بعدی م اینه که همسرمم هم از همون اول میتونه باهام بیاد و تحصیل برای ایشون هم رایگان حساب میشه؟؟؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در ابتدا باید مدرک ب۲ داشته باشید تا بتونین وارد پروسه معادلسازی مدرک بشین.
   همسرتون بعداز فرایند معادلسازی مدرک و پیدا کردن کار میتونه بعنوان همراه بشما ملحق بشه

   با تشکر از سوال شما

 5. زهرا اسفندی گفت:

  سلام ، من پرستار هستم سه سال سابقه دارم،برای اقامت کاری در المان حتما باید یک سال دوره کاراموزی بگذرونم؟ و این دوره کجا تشکیل میشه مدرسه پرستاری؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله ، این دوره ها در کشور آلمان تشکیل می شود.

   با تشکر از سوال شما

 6. عاطفه گفت:

  سلام ميخواستم بدونم گرفتن مدرك آر ان تاثيري براي كوتاه كردن دوره ي اموزشي در المانو داره يا نه و اينكه اين مدت اموزشي كه بايد بگذرونيم تو آلمان هزينه اش با خودمون هستش ؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله هزینه ها با خود شما هست. گذراندن این دوره هم تاثیری در پروسه معادلسازی مدرک در المان ندارد

   با تشکر از سوال شما

 7. خسروی گفت:

  با سلام خانم ۴۰ساله لیسانس پرستاری شاغل ۱۳سابقه و بیمه تامین اجتماعی ۲فرزند ۱۳و۸ساله ایا شرایط اخذ ویزا کار را دارم و در دوره معادل سازی اجازه بردن یک همراه را دارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله مشکلی نیست. اگر هدف شما گرفتن ویزای کاری المان باشد شما باید مدرک زبان المانی در سطح b2ارائه دهید و ابتدا یکسال دوره معادل سازی مدرک را در کشور المان بگذرانید و پس از گذارندن این دوره اجازه کار پیدا خواهید کرد و با انعقاد قرارداد کاری میتوانید برای اقامت اقدام نمائید. به لحاظ اجازه بردن همراه اجازه بردن

   با تشکر از سوال شما

 8. سعید گفت:

  با سلام…من هشت سال سابقه کمک بهیار با دیپلم دارم و لیسانس پرستاری رو تازه گرفت 33 ساله.آیا شرایطم برای مهاجرت مناسبه؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما می توانید با تسلط به زبان آلمانی مهاجرت کاری به آلمان داشته باشید چون این کشور به نیروی کار پرستار احتیاج دارد هم چنین می توانید بدون ارائه مدرک زبان مهاجرت کاری به سوئد داشته باشید و بعد از تکمیل زبان وارد بازار کاری شوید .

   با تشکر از سوال شما

 9. عبید گفت:

  سلام ممنون از توضیحات مفیدتون، سوالی که داشتم اینه که ما چجوری این کارفرما روپیدا کنیم در آلمان؟ منظورم اینه که سایتی یا باید بریم سفارت چجوریه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به اینکه رشته شما جز مشاغل گروه درمان میباشد شما ابتدا باید یکسال دوره کالج جهت معادل سازی مدرکتان را در کشور المان بگذرانید بعد از اتمام کالج با پیدا کردن کارفرما در کشور المان میتوانید وارد بازار کاری شوید.

   با تشکر از سوال شما

 10. عرفان گفت:

  باسلام
  هزینه دوره‌ی زبان آلمانی و rn،چقدره؟

  _اگر مدرک rn رو در کشورای همسایه بگیریم،دوباره نیازه تو آلمان،دوره‌شو بگذرونیم و امتخانشو بدیم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   Rn مدرك
   براى كشور كانادا ميباشد
   امكان يادگيرى زبان المانى در كشورهاى همسايه مانند تركيه و ارمنستان فراهم است
   كشور مجارستان نيز يكى از كشورهايى است كه دوره اموزش زبان المانى دارد
   و مدرك دريافتى در المان مورد قبول است نياز به شركت در ازمون زبان در المان نيست
   شما پس از ورود به المان بايد
   در دوره هاى معادل سازى مدرك پرستاريتان شركت كرده و پس از معادل سازى مدركتان مشغول به كار شويد

   با تشکر از سوال شما

 11. Moti گفت:

  سلام وقت بخیر،من لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دارم،سوال اولم اینکه آیا دانشگاه مورد تایید هست و مدرک من از این دانشگاه تایید و معادل سازی در آلمان میشه؟من۲۹ سالمه و ۶سال سابقه کار در بیمارستان فوق تخصصی بخش ای سی یو و اورژانس دارم،میتونم برای ویزای کاری اقدام کنم؟ و پذیرش کاری بگیرم؟ و اگر بخوام ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری واسه ارشد و دکتری در آلمان بگیرم امکانش هست؟ و شرایطش چجوریه؟ ممنونم از راهنماییتون.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   .بله ، برای مهاجرت به المان با توجه به شرایط شما هر دو روش مهاجرت تحصیلی و کاری امکان پذیر میباشد. اگر هدف شما گرفتن ویزای کاری المان باشد شما باید مدرک زبان المانی در سطح b2ارائه دهید و ابتدا یکسال دوره معادل سازی مدرک را در کشور المان بگذرانید و پس از گذارندن این دوره اجازه کار پیدا خواهید کرد و با انعقاد قرارداد کاری میتوانید برای اقامت اقدام نمائید. جهت اقدام برای ویزای تحصیلی این کشور شما میتوانید با ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2در مقطع فوق لیسانس به زبان المانی و بصورت رایگان پذیرش تحصیلی داشته باشید و همچنین اجازه کار پارتایم در حین تحصیل را نیز دارید و پس از اتمام تحصیل نیز میتوانید وارد بازار کار شوید و از خدمات پس از تحصیل استفاده نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 12. فرانك گفت:

  سلااام
  من پرستارم و ٢٥ سال سابقه كار دارم ٤٥ سالمه، كارداني هوشبري، كارشناسي پرستاري و فوق روانشناسي عمومي دارم سابقا ٥ سال كار مديريتي دارم به نظر شما ميتونم براي كار در آلمان اقدام كنم و آيا موفق ميشم؟

 13. حسن گفت:

  سلام
  من مردک کارشناسی مدیریت دولتی دارم چگونه میتونم برم المان و شرایط کاری چجوریه یعنی به چه کاری میتونم مشغول بشم ؟>

 14. فرزانه عبدلی گفت:

  سلام.برای سن بالای چهل سال امکان مهاجرت هست؟یک جا نوشته شده تا چهل و نه سال.یک جا نوشته شده زیر چهل سال!

 15. سمیرا گفت:

  سلام من لیسانس پرستاری دارم و ۵ سال سابقه کار. اما برای زبان آلمانی دارم اقدام میکنم شرایط این وجود داره که قبل از گرفتن زبان مدارکم معادل سازی بشه ؟ این معادل سازی چقدر طول می کشه؟ دوست دارم روند کار سریع تر بشه

 16. amyr گفت:

  سلام.من ۴۵سالم است و مدرک کارشناسی پرستاری دارم همچنین ۱۹ سال سابقه دارم.
  می خواستم بدونم می توانم برای درخواست ویزا اقدام کنم.

 17. آنا گفت:

  سلام من خانمی هستم 40 ساله ومجرد حدود 13 سال سابقه کار پرستاری دارم میتونم برای ویزای کاری کشور آلمان اقدام کنم
  ممنون از پاسختون

 18. amyr گفت:

  سلام من ۴۵ سالم است و۱۹سال سابقه پرستاری در اورژانس دارم.دارای مدرک کارشناسی پرستاری هستم ویک همسر و۳ فرزند ۲.۱۲.۱۶ساله دارم می خواستم بدونم میتونم به آلمان مهاجرت کنم

 19. مهدی گفت:

  با سلام من کارشناس پرستاری هستم میخواستم بپرسم بعد اینکه کلیه مدارک رو اماده کردیم در المان با کار پرستاری شروع ب کار میکنیم؟؟؟ بعصی ها میگم اول کمک پرستار بعد پرستار انجام میدید

 20. زهرا گفت:

  سلام من ۴۳ سال دارم و یک سال سابقه پرستاری آیا میتوانم برای کار و اقامت اقدام کنم

 21. رامین گفت:

  باعرض سلام بنده چهارتا تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.1-آیا درمدتی که ما یک سال دوره میگذرانیم هزینه زندگی با خود طرف هست؟2-آیا وقتی ما مشغول به کارشدیم درآلمان میتونیم به ایران بیاییم مثلا سالی یکی دوبار جهت دیدن خانواده یا نه دیگه نمیشه به ایران آمد؟3-آیا از آلمان میشه به ایران پول فرستاد وبالعکس؟4-آیا پرستاری که درالمان مشغول کارهست میتونه درخواست تحصیل دررشته ایی مثل پزشکی و…روبده؟

 22. کامران گفت:

  سلام خستە نباشید.
  برای رشتە پرستاری ویزای کار گرفتن المان اسونتر هستش یا کانادا یا استرالیا؟و اینکە مزیت المان نسبت ب استرالیا و کانادا چی هسشتش؟؟

 23. kamran گفت:

  سلام وقت بخیر.ویزای کار المان با؟کشورای دیگە فرق دارە ؟مثلا کانادا یا استرالیا؟گرفتن کدوومشوون اسونترە؟

 24. نازی گفت:

  با سلام و خسته نباشید. سوالم اینه شخصی که پرستاره در زمانی که با ویزای کاری ب آلمان رفته و مشغول گذراندن دوره های کارآموزیشه میتونه اون زمان هم خانوادشو با خودش ببره؟ ممنون میشم کمک کنید

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   تا زمانی که شخص وارد بازار کار نشده است نمی تواند ویزای همراه بگیرد . بنابراین حداقل یک سال طول می کشد که بتوان ویزای همراه گرفت.

   باتشکر از سوال شما

 25. پونه گفت:

  با سلام. چنانچه کسی مدرک پرستاری اصلا نداشته باشه ، آیا میتونه در موسسسات آزاد دوره بگذرونه و مدرک بگیره . بعد با مدرک اونجا برای اقامت اقدام کنه ؟ یا حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشیم ؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای وورود به بازار کار در رشته پرستاری در کشور آلمان پس از ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه کار مرتبط با آن یک دوره کالج حدودا یکساله در کشور المان گذرانده و پس از شرکت در ازمون معادل سازی امکان ورود به پروسه کار در این کشور را خواهید داشت . بنابراین شما باید حتماً مدرک دانشگاهی داشته باشید.

   باتشکر از سوال شما

 26. ياسمن گفت:

  سلام وقت بخير،ببخشيد براي گرفتن ويزاي كار بهتره كه ليسانس باشيم يا فوق ليسانس؟كدوم بهتره؟؟؟از لحاظ درآمد و …

 27. الی گفت:

  سلام خسته نباشید اگه دوره ی کارشناسی دانشگاه آزاد باشه و مسلط به زبان آلمانی باشم احتمال این هست که بتونم برم؟

 28. علی مهدوی امین گفت:

  سلام وقتتون بخیر،سابقه کار رو چه چیزی میدونن؟سابقه بیمه یا گواهی از بیمارستان مربوطه؟!یعنی اگه چندسال کارکرده باشی ولی بیمه ردنشده باشه اونم جز سابقه محسوب میه؟

 29. الهام گفت:

  با سلام
  من خانمی سی ساله و متاهل هستم بدون فرزند. مدرک کارشناسی پرستاری دارم با ۷ سال سابقه کار عمدتا در بخش دیالیز علاوه بر آن مدرک کارشناسی مترجمی زبان آلمانی و مدرک ب یک گوته رو هم دارم. میخاستم بپرسم با این شرایط امکان مهاجرت تا چه حد برای من مهیاست.
  ممنون میشم اگر جواب بدید

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله میتوانید اقدام کنید برای ویزای جاب سیکر المان شما باید زیر 40 سال حداقل مدرک لیسانس و 3 سال سابقه کار مرتبط و زبان المانی که شما شرایط اولیه دارید و باید در ابتدا مدرک تحصیلتون معادل سازی کنید یک دوره و بعد اجازه پیدا کردن کار دارید.

   باتشکر از سوال شما

 30. ترانه گفت:

  سلام من کارشناس ارشد پرستاری طب سالمندی ام 28 سالمه مدرک زبان C1 المانی دارم به مدرک بالای زبان المانی اماده میشم ایلتس ندارم. 2 سال طرح گذروندم بعد اینکه مدرکم ارزیابی شد امتهان ورودی میدم بعد 2 سال کااموزی میرم درسته ؟خب ازمن مصاحبه هم میکنن؟ ودرحال جمع کردن رزمه هستم میخواستم بدونم 2 سال سابقه کار کافیه ؟خب چه راه حلی هست که من این امتهان هارو ندم ؟البته همسرم المان تخصص چشم پزشکی خونده این برای من کمکی میکنه که امتهان ندم کااموزی نرم و..>>ازمون ورودی المانی سخته ؟ یا اینکه من توالمان دکترا بگیرم خوبه برای کار هم اجازه ورود میگیرم به نظزتون مدوم ؟ینی لازمه که دکترا بخونم ؟

  1. زهرا گفت:

   با عرض سلام
   بنده کارشناس پرستاری هستم و با سابقه کار لازم و سن ۴۲ سال.
   امکان اخذ ویزای کار برای من وجود داره؟

 31. اعتماد گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  ممنون مطالب خوبتون
  سوالی که دارم اینه که من و همسرم هردو پرستار هستیم
  اگر تنها من برای ویزای کاری اقدام کنم هسمرم هم میتواند با من به آلمان مهاجرت کند یا اینکه اون هم باید درخواست ویزا کار کنه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 32. Ela گفت:

  سلام
  من در تركيه زندگي ميكنم
  اگر بخوام اقدام براي ويزاي كار پرستاري به چه صورت بايد اقدام كنم
  و چه مدت زمان ميبره ؟
  بعد از گرفتن مدرك زبان بايد اقدام كرد ؟

 33. محسن گفت:

  با سلام، ببخشید از کجا میشه فهمید که دانشگاه مورد تایید می باشد یا خیر?

 34. مرجان گفت:

  سلام من لیسانس پرستاری دانشگاه آزاد دارم میخام برای فوق لیسانس در آلمان اقدام کنم اما مدرک زبان ندارم. میتونم برم آلمان اول زبان آلمانی بخونم بعد فوق لیسانس بگیرم؟

 35. دریا گفت:

  با سلام.ممنپن از زحماتتپن.سابقه کار چند سال الزامی هست؟من دو سال طرحمو گذروندم فقط،سابقه حساب میشه؟چون بعد اتمام طرحم بچه دار شدم و فقط یکساله که بچه بزرگ میکنم و نتونستم برم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   دوره طرح هم جزو سابقه کار حساب می شود . اما به طور کلی شما حداقل باید سه سال سابقه کار داشته باشید . به اضافه سطح زبان B2 آلمانی

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *