فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان
مشاور مهاجرتی

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان ، مقوله ای است که به گونه ای با مهاجران عجین می شوند و معمولا مهاجران مدت زمانی را برای سازگار شدن با این موضوع باید سپری کنند. آشنایی با آداب و سنن آلمان پیش از ورود و برخورد مستقیم با مردم می تواند تجربه شیرین ترین از مهاجرت به این کشور را برایتان رقم بزند و اعتماد به نفس شما را در برخورد با مردم بیشتر کند؛ با ما در این مقاله همراه باشید تا بسیاری از این آداب را بررسی کنیم.

مردم ، زبان و سنت ها چیزهایی هستند که فرهنگ آلمان را منحصر به فرد می کنند و نه تنها در خود آلمان بلکه در تاریخ اروپا نقش کلیدی داشته اند، آلمان، کشوری با جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت مردمی منظم، هنردوست، و متعقد به آداب و سنن اصیل دارد.

فرهنگ پربار آلمانی، این کشور را در زمینه‌های تفکر، سیاست، و هنر، به کشوری بی همتا بدل کرده است.

در ادامه مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )شما را با فرهنگ مردم آلمان آشنا خواهند کرد.

مردمی که به کشور خود عشق می ورزند تا جاییکه نژاد پرست تصور می شوند اما آنها دارای فرهنگی غنی و اصیل هستند که به اخلاق و قانونی بها می دهند.

توصیه می کنیم مقاله مزایا و معایب زندگی در آلمان را نیز در کنار این محتوا مرور کنید و با دید بازتری برای مهاجرت به این کشور تصمیم بگیرید.

فهرست مطالب

زبان رسمی مردم آلمان

زبان رسمی مردم آلمان ، زبان آلمانی است و بیش از 95 درصد از ساکنان آلمان به این زبان صحبت می کنند ، خواه این زبان آلمانی استاندارد یا هر یک از لهجه های آن باشد؛ با این حال دولت آلمان چهار زبان اقلیت را به رسمیت شناخته است که عبارتند از سوربیای بالا و پایین ، رومی ، دانمارکی و همچنین فریزی شمالی و ساترلند.

به دلیل تعداد بالای مهاجرت ، زبان هایی نیز وجود دارد که توسط تعداد قابل توجهی از جوامع صحبت می شود ، مانند ترکی ، کردی ، روسی ، یونانی ، آلبانیایی، لهستانی و غیره.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری از خط و زبان مردم آلمان پیدا کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مقاله جداگانه ای به این موضوع اختصاص داده اند که می توانید مطالعه کنید.

نمایش ویدیو درباره کاور فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان

در محتوای ویدئویی و همچنین پادکست مربوط به آن می توانید اطلاعات کلی مقاله فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان را مروری سریع کرده و سپس محتوای متنی را مطالعه نمایید. می توانید برای اطلاعات بیشتر با دفاتر هلدینگ حقوقی مهاجرتی مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

پادکست فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

حقایق شنیدنی در مورد آلمان امروزی

حقایق شنیدنی در مورد آلمان امروزی وجود دارد که ضروری است که هر مهاجری از آن اطلاع داشته باشد: اگرچه کشورهای انگلیسی زبان آن را آلمان می نامند ، اما خود آلمانی ها آن را Deutschland می نامند ، نام این کشور در لاتین Germania ، در فرانسوی l’Allemagne و در ترکی آلمان است.

امروزه آلمان خانه 82.2 میلیون نفر از جمله آلمانی ها و اقلیت هایی از ملیت های دیگر است که به یکدیگر احترام می گذارند ، بر اساس گزارش World Factbook ، 91.5 درصد از جمعیت آن آلمانی است و ترک ها با 2.4 درصد دومین گروه قومی هستند.

6.1 درصد باقی مانده عمدتاً از یونانی ، روسی ، ایتالیایی ، لهستانی ، صرب-کرواسی و اسپانیایی تبار تشکیل شده است ، حدود 75.7 درصد از جمعیت شهرنشین هستند؛ تخمین زده می شود که میانگین عمر زنان در آلمان حدود 83 سال است ، در حالی که میانگین عمر مردان 79 سال است.

کلیشه های زیادی در مورد آلمانی ها وجود دارد که بسیاری از آنها کاملا درست است؛ آلمانی ها آبجو زیادی می نوشند ، آنها سخت کوش و وقت شناس هستند و نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین است.

حقایق شنیدنی در مورد آلمان امروزی

ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان

حریم خصوصی و وقت شناسی از ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان است و برای آنها اولویت بالایی دارد ، مردم آلمان ارزش های صرفه جویی ، سخت کوشی و تلاش مضاعف را پذیرفته اند و تاکید زیادی بر اطمینان از حرکت به موقع قطارها دارند.

با توجه به راهنمای آداب تجارت آنلاین توسط دانشگاه سالفورد در منچستر انگلستان ، آلمانی ها وقتی می توانند دنیای خود را در واحدهای قابل کنترل سازماندهی و تقسیم بندی کنند ، بنابراین ، زمان با دقت مدیریت می شود و بر اساس تقویم ها باید به برنامه ها احترام گذاشت.

آلمانی ها مردمی هستند که برای کمال گرایی و دقت در تمام جنبه های زندگی خود تلاش می کنند ، آنها ایرادات خود را حتی به شوخی نمی پذیرند و به ندرت تعارف می کنند ، در ابتدا نگرش آنها ممکن است غیر دوستانه به نظر برسد ، اما یک حس عمیق اجتماعی و وجدان اجتماعی و تمایل به تعلق در آنها وجود دارد.

پوشش و لباس مردم آلمان

پوشش و لباس مردم آلمان

پوشش و لباس مردم آلمان در گذشته منحصر به فرد بوده اما امروزه پوشش کم یا زیادتر در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان به امری کاملا عادی تبدیل شده است.

 لباس‌های باواریایی امروزه ، معمولا لباس‌های متوسط آلمان غربی هستند ، هم مردان و هم زنان ، کت و شلوارها و پیراهن های تیره ساده را در زمینه کسب و کار می پوشند.

با این حال ، هر منطقه از کشور لباس های سنتی خود را دارد که کمی با یکدیگر متفاوت است ، به عنوان مثال ، در ایالت بایرن ، لباس سنتی مردان شلوار چرمی است که تا بالای زانو ختم می شود ، در حالی که برای زنان لباسی است که دارای نیم تنه ، بلوز ، دامن کامل و پیش بند است.

شما گاهی اوقات می توانید افرادی را ببینید که این لباس ها را می پوشند ، مخصوصاً در کارناوال ها یا جشنواره ها بیشتر به چشم می خورد.

دین رسمی اکثریت مردم آلمان

کشور آلمان نیز همانند هر کشور اروپایی دیگری میزبانی دین و مذهب های مختلفی را بر عهده دارد که البته در سال های اخیر با ورود مهاجرین از اقصی نقاط جهان تنوع آن بیشتر شده است. تقریبا می توان گفت که در این کشور تمامی ادیان وجود داشته و شما از مذاهب ناآشنای هندی تا ادیان بزرگی همچون مسیحیت و اسلام را در میان مردم خواهید دید. 

هم اکنون مسیحیت ( کاتولیک و پروتستان ) بزرگ ترین و رایج ترین دین در میان ساکنین این کشور است و به عنوان مذهب رسمی آلمان نیز معرفی می شود . پس از آن نیز دین اسلام قرار گرفته که اغلب پیروان آن از کشور ترکیه و سپس ایرانیان هستند.

چنانچه بخواهیم آمار دقیق ادیان مختلف در این کشور را اعلام کنیم، به شرح درون جدول خواهد بود:

نوع ورزش هزینه
قیمت توپ بسکتبال 4 تا 19 دلار
قیمت کفش بسکتبال 5 تا 25 دلار
قیمت لباس بسکتبال 4 تا 14 دلار
قیمت کفش فوتبال 5 تا 39 دلار
قیمت لباس فوتبال 8 تا 19 دلار
قیمت لباس تنیس 9 تا 25 دلار
قیمت راکت تنیس 4 تا 13 دلار

سمبولیسم یا نمادهای مختلف در آلمان

سمبولیسم یا نمادهای مختلف در آلمان در مراحل مختلف تاریخ در کنار رویدادهایی که فرهنگ و سنت های آن را شکل داده اند تغییر کرده اند ، عقاب بخشی از امپراتوری مقدس روم بود که پس از پیروزی پروس بر اتریش در سال 1886 توسط دو ایالت مختلف مشترک بود.

مارتین لوتر و افراد برجسته ای چون امانوئل کانت ، یوهان گوتفرید فون هردر و یوهان ولفگانگ گوته نیز چهره های مهم و نمادهای بسیار بحث برانگیزی هستند ، امروزه شناخته شده ترین نماد در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان ، پرچم سه رنگ سیاه ، قرمز و طلایی آن است.

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

ادبیات ، فلسفه و کتاب در آلمان

آلمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مطالعه است ، ناشران آلمانی سالانه حدود 94 هزار عنوان کتاب جدید منتشر می کنند و نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت که مهم ترین رویداد ادبیات ، فلسفه و کتاب در آلمان و در جهان است در این کشور برگزار می شود.

کتابخوانی در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان جایگاه ویژه ای دارد؛ بسیاری نمی دانند ، اما اولین کتاب شناخته شده به زبان آلمانی درست به عنوان اولین مجله شناخته شده ، چاپ شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Allensbach Media Market Analysis ، 44.6 درصد از جمعیت آلمان حداقل یک بار در هفته کتاب می خوانند ، در حالی که 58.3 درصد از آلمانی ها حداقل یک کتاب در سال می خرند. 

 این آمار بسیار خوبی نسبت به سایر کشورها خصوصا کشور ماست ، بنابراین در آلمان به کتاب خواندن عادت خواهید کرد!

غذاهای رایج و معروف در کشور آلمان

به طور کلی ، غذاهای رایج و معروف در کشور آلمان زیاد نیستند ، آلمانی ها آبجو زیادی می نوشند ، سوسیس می خورند و نانی با طعم های مختلف درست می کنند. این نه تنها یک کلیشه ، بلکه یک واقعیت واقعی است ، تخمین زده می شود که یک آلمانی به طور متوسط حدود 140 لیتر آبجو در سال مصرف می کند.

تنها در سال 2012 ، آلمانی ها 2.25 گالن آبجو نوشیدند که در واقع از زمان فروپاشی دیوار برلین در سال 1990 ، کمترین میزان بوده است ، آنها پس از جمهوری چک دومین مصرف کننده بزرگ آبجو در اروپا هستند.

بر اساس راهنمای غذای آلمان ، گوشت خوک پرمصرف ترین گوشت است ، گوشت خوک پخته شده (Schweinshaxe) و معده خوک (Saumagen) از غذاهای سنتی آلمان هستند.

Bratwurst ، نوعی سوسیس ، ارتباط نزدیکی با غذاهای آلمانی دارد؛ کلم ، چغندر و شلغم معمولاً در وعده های غذایی گنجانده می شوند ، زیرا اینها سبزیجات بومی منطقه هستند و سیب زمینی و کلم ترش نیز ستاره های غذاهای آلمانی هستند.

نقش هنر در آداب و رسوم آلمان

نقش هنر در آداب و رسوم آلمان کاملا برجسته است ، فرهنگ فقط به نحوه تعامل و نگاه افراد اشاره نمی کند ، کریستینا دی روسی ، انسان شناس در کالج بارنت و ساوت گیت در لندن ، به لایو ساینس گفت: «فرهنگ همچنین به معنای دستاوردهای فکری ، هنری و خلاقانه است ، به عنوان مثال در دانش فرهنگی ، یا یک فرد با فرهنگ».

آلمانی‌ها کمک زیادی به موسیقی کلاسیک کرده‌اند و سنت‌های آهنگسازان مشهور آلمانی یا اتریشی مانند یوهان سباستین باخ ، ولفگانگ آمادئوس موتزارت ، لودویگ ون بتهوون ، یوهانس برامس ، ریچارد واگنر و گوستاو مالر امروزه زنده است.

با توجه به میل آنها به دقت و مهندسی ، جای تعجب نیست که آلمانی ها سنت قوی در چاپ روی چوب و حکاکی دارند ، همچنین بازنمایی قوی از تمام مراحل معماری – از جمله رومانسک ، گوتیک ، کلاسیک ، باروک ، روکوکو و رنسانس – وجود دارد که در کلیساها ، قلعه‌ها و ساختمان‌های عمومی نمایش داده می‌شوند.

یکی از نمونه های شناخته شده هنر کلاسیک آلمان ، دروازه براندنبورگ است ، دروازه سابق شهر که اکنون برای نماد وحدت برلین استفاده می شود.

نقش هنر در آداب و رسوم آلمان

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

حریم خصوصی و وقت شناسی از ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان است و برای آنها اولویت بالایی دارد ، مردم آلمان ارزش های صرفه جویی ، سخت کوشی و تلاش مضاعف را پذیرفته اند و تاکید زیادی بر اطمینان از حرکت به موقع قطارها دارند.

دین رسمی اکثریت مردم آلمان ، مسیحیت است؛ در آلمان درصدی بین 65 تا 70 نفر خود را مسیحی می شناسند که 29 درصد آنها کاتولیک هستند ، همچنین یک اقلیت مسلمان 4.4 درصدی وجود دارد ، تعداد بالای 36٪ خود را متعلق به دین دیگری غیر از مسیحیت یا مسلمان نمی دانند.

عقاب بخشی از امپراتوری مقدس روم بود که پس از پیروزی پروس بر اتریش در سال 1886 توسط دو ایالت مختلف مشترک بود.

زبان رسمی مردم آلمان ، زبان آلمانی است و بیش از 95 درصد از ساکنان آلمان به این زبان صحبت می کنند ، خواه این زبان آلمانی استاندارد یا هر یک از لهجه های آن باشد.

با این حال ، دولت آلمان چهار زبان اقلیت را به رسمیت شناخته است که عبارتند از سوربیای بالا و پایین ، رومی ، دانمارکی و همچنین فریزی شمالی و ساترلند.

به طور کلی ، غذاهای رایج و معروف در کشور آلمان زیاد نیستند ، آلمانی ها آبجو زیادی می نوشند ، سوسیس می خورند و نانی با طعم های مختلف درست می کنند.

این نه تنها یک کلیشه ، بلکه یک واقعیت واقعی است ، تخمین زده می شود که یک آلمانی به طور متوسط حدود 140 لیتر آبجو در سال مصرف می کند.

هدف مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از ارائه این مقاله این بوده است که تا جاییکه می توانند متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان را با فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان آشنا کنند تا در زمان قرار گرفتن در محیط اجتماعی آلمان با چالش مواجه نشوند ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید. در صورت داشتن سوال می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید و یا فرم تماس را تکمیل نمایید. پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان را در همین سایت بخوانید تا بهتر بتوانید مقصد مهاجرتی خود را تعیین کنید.

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *