فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان ، مقوله ای است که به گونه ای با مهاجران عجین می شوند و معمولا مهاجران مدت زمانی را برای سازگار شدن با این موضوع باید سپری کنند.

مردم ، زبان و سنت ها چیزی هستند که فرهنگ آلمان را منحصر به فرد می کنند و نه تنها در آلمان بلکه در تاریخ اروپا نقش کلیدی داشته است ، فرهنگ آلمان در طول تاریخ غنی این کشور یک بار به عنوان بخش مهمی از امپراتوری مقدس روم و بعداً به عنوان یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان تحت تأثیر قرار گرفته و شکل گرفته است.

زبان رسمی مردم آلمان

زبان رسمی مردم آلمان ، زبان آلمانی است و بیش از 95 درصد از ساکنان آلمان به این زبان صحبت می کنند ، خواه این زبان آلمانی استاندارد یا هر یک از لهجه های آن باشد؛ با این حال دولت آلمان چهار زبان اقلیت را به رسمیت شناخته است که عبارتند از سوربیای بالا و پایین ، رومی ، دانمارکی و همچنین فریزی شمالی و ساترلند.

به دلیل تعداد بالای مهاجرت ، زبان هایی نیز وجود دارد که توسط تعداد قابل توجهی از جوامع صحبت می شود ، مانند ترکی ، کردی ، روسی ، یونانی ، آلبانیایی، لهستانی و غیره.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری از خط و زبان مردم آلمان پیدا کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مقاله جداگانه ای به این موضوع اختصاص داده اند که می توانید مطالعه کنید.

فهرست مطالب
فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

در محتوای ویدئویی و همچنین پادکست مربوط به آن می توانید اطلاعات کلی مقاله فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان را مروری سریع کرده و سپس محتوای متنی را مطالعه نمایید. می توانید برای اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

پادکست فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای آشنایی بیشتر با اطلاعات تخصصی حتماً تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

حقایق شنیدنی در مورد آلمان امروزی

حقایق شنیدنی در مورد آلمان امروزی وجود دارد که ضروری است که هر مهاجری از آن اطلاع داشته باشد: اگرچه کشورهای انگلیسی زبان آن را آلمان می نامند ، اما خود آلمانی ها آن را Deutschland می نامند ، نام این کشور در لاتین Germania ، در فرانسوی l’Allemagne و در ترکی آلمان است.

امروزه آلمان خانه 82.2 میلیون نفر از جمله آلمانی ها و اقلیت هایی از ملیت های دیگر است که به یکدیگر احترام می گذارند ، بر اساس گزارش World Factbook ، 91.5 درصد از جمعیت آن آلمانی است و ترک ها با 2.4 درصد دومین گروه قومی هستند.

6.1 درصد باقی مانده عمدتاً از یونانی ، روسی ، ایتالیایی ، لهستانی ، صرب-کرواسی و اسپانیایی تبار تشکیل شده است ، حدود 75.7 درصد از جمعیت شهرنشین هستند؛ تخمین زده می شود که میانگین عمر زنان در آلمان حدود 83 سال است ، در حالی که میانگین عمر مردان 79 سال است.

کلیشه های زیادی در مورد آلمانی ها وجود دارد که بسیاری از آنها کاملا درست است؛ آلمانی ها آبجو زیادی می نوشند ، آنها سخت کوش و وقت شناس هستند و نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین است.

حقایق شنیدنی در مورد آلمان امروزی

ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان

حریم خصوصی و وقت شناسی از ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان است و برای آنها اولویت بالایی دارد ، مردم آلمان ارزش های صرفه جویی ، سخت کوشی و تلاش مضاعف را پذیرفته اند و تاکید زیادی بر اطمینان از حرکت به موقع قطارها دارند.

با توجه به راهنمای آداب تجارت آنلاین توسط دانشگاه سالفورد در منچستر انگلستان ، آلمانی ها وقتی می توانند دنیای خود را در واحدهای قابل کنترل سازماندهی و تقسیم بندی کنند ، بنابراین ، زمان با دقت مدیریت می شود و بر اساس تقویم ها باید به برنامه ها احترام گذاشت.

آلمانی ها مردمی هستند که برای کمال گرایی و دقت در تمام جنبه های زندگی خود تلاش می کنند ، آنها ایرادات خود را حتی به شوخی نمی پذیرند و به ندرت تعارف می کنند ، در ابتدا نگرش آنها ممکن است غیر دوستانه به نظر برسد ، اما یک حس عمیق اجتماعی و وجدان اجتماعی و تمایل به تعلق در آنها وجود دارد.

پوشش و لباس مردم آلمان

German clothing

پوشش و لباس مردم آلمان

پوشش و لباس مردم آلمان در گذشته منحصر به فرد بوده اما امروزه پوشش کم یا زیادتر در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان به امری کاملا عادی تبدیل شده است. لباس‌های باواریایی امروزه ، معمولا لباس‌های متوسط آلمان غربی هستند ، هم مردان و هم زنان ، کت و شلوارها و پیراهن های تیره ساده را در زمینه کسب و کار می پوشند.

با این حال ، هر منطقه از کشور لباس های سنتی خود را دارد که کمی با یکدیگر متفاوت است ، به عنوان مثال ، در ایالت بایرن ، لباس سنتی مردان شلوار چرمی است که تا بالای زانو ختم می شود ، در حالی که برای زنان لباسی است که دارای نیم تنه ، بلوز ، دامن کامل و پیش بند است ، شما گاهی اوقات می توانید افرادی را ببینید که این لباس ها را می پوشند ، مخصوصاً در کارناوال ها یا جشنواره ها بیشتر به چشم می خورد.

برای آشنایی بیشتر با این کشور قدرتمند، مطالب زیر را مطالعه نمایید

دین رسمی اکثریت مردم آلمان

دین رسمی اکثریت مردم آلمان ، مسیحیت است؛ در آلمان درصدی بین 65 تا 70 نفر خود را مسیحی می شناسند که 29 درصد آنها کاتولیک هستند ، همچنین یک اقلیت مسلمان 4.4 درصدی وجود دارد ، تعداد بالای 36٪ خود را متعلق به دین دیگری غیر از مسیحیت یا مسلمان نمی دانند.

سمبولیسم یا نمادهای مختلف در آلمان

سمبولیسم یا نمادهای مختلف در آلمان در مراحل مختلف تاریخ در کنار رویدادهایی که فرهنگ و سنت های آن را شکل داده اند تغییر کرده اند ، عقاب بخشی از امپراتوری مقدس روم بود که پس از پیروزی پروس بر اتریش در سال 1886 توسط دو ایالت مختلف مشترک بود.

مارتین لوتر و افراد برجسته ای چون امانوئل کانت ، یوهان گوتفرید فون هردر و یوهان ولفگانگ گوته نیز چهره های مهم و نمادهای بسیار بحث برانگیزی هستند ، امروزه شناخته شده ترین نماد در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان ، پرچم سه رنگ سیاه ، قرمز و طلایی آن است.

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

ادبیات ، فلسفه و کتاب در آلمان

آلمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مطالعه است ، ناشران آلمانی سالانه حدود 94 هزار عنوان کتاب جدید منتشر می کنند و نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت که مهم ترین رویداد ادبیات ، فلسفه و کتاب در آلمان و در جهان است در این کشور برگزار می شود.

کتابخوانی در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان جایگاه ویژه ای دارد؛ بسیاری نمی دانند ، اما اولین کتاب شناخته شده به زبان آلمانی درست به عنوان اولین مجله شناخته شده ، چاپ شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Allensbach Media Market Analysis ، 44.6 درصد از جمعیت آلمان حداقل یک بار در هفته کتاب می خوانند ، در حالی که 58.3 درصد از آلمانی ها حداقل یک کتاب در سال می خرند.

برخی از مشهورترین فیلسوفان در آلمان مانند امانوئل کانت به دنیا آمدند و زندگی کردند ، که نقشی محوری در تاریخ فلسفه داشت و او از شوپنهاور فیلسوف آلمانی و نیچه الهام گرفت که تمام زندگی خود را در آلمان گذراند ، از سوی دیگر ، توسعه دهندگان تئوری کمونیستی ، مارکس و انگلس نیز آلمانی بودند.

غذاهای رایج و معروف در کشور آلمان

به طور کلی ، غذاهای رایج و معروف در کشور آلمان زیاد نیستند ، آلمانی ها آبجو زیادی می نوشند ، سوسیس می خورند و نانی با طعم های مختلف درست می کنند. این نه تنها یک کلیشه ، بلکه یک واقعیت واقعی است ، تخمین زده می شود که یک آلمانی به طور متوسط حدود 140 لیتر آبجو در سال مصرف می کند.

تنها در سال 2012 ، آلمانی ها 2.25 گالن آبجو نوشیدند که در واقع از زمان فروپاشی دیوار برلین در سال 1990 ، کمترین میزان بوده است ، آنها پس از جمهوری چک دومین مصرف کننده بزرگ آبجو در اروپا هستند.

بر اساس راهنمای غذای آلمان ، گوشت خوک پرمصرف ترین گوشت است ، گوشت خوک پخته شده (Schweinshaxe) و معده خوک (Saumagen) از غذاهای سنتی آلمان هستند.

Bratwurst ، نوعی سوسیس ، ارتباط نزدیکی با غذاهای آلمانی دارد؛ کلم ، چغندر و شلغم معمولاً در وعده های غذایی گنجانده می شوند ، زیرا اینها سبزیجات بومی منطقه هستند و سیب زمینی و کلم ترش نیز ستاره های غذاهای آلمانی هستند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مزایای مهاجرت به آلمان را در مشاوره های تخصصی بیابید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

نقش هنر در آداب و رسوم آلمان

نقش هنر در آداب و رسوم آلمان

نقش هنر در آداب و رسوم آلمان کاملا برجسته است ، فرهنگ فقط به نحوه تعامل و نگاه افراد اشاره نمی کند ، کریستینا دی روسی ، انسان شناس در کالج بارنت و ساوت گیت در لندن ، به لایو ساینس گفت: «فرهنگ همچنین به معنای دستاوردهای فکری ، هنری و خلاقانه است ، به عنوان مثال در دانش فرهنگی ، یا یک فرد با فرهنگ».

آلمانی‌ها کمک زیادی به موسیقی کلاسیک کرده‌اند و سنت‌های آهنگسازان مشهور آلمانی یا اتریشی مانند یوهان سباستین باخ ، ولفگانگ آمادئوس موتزارت ، لودویگ ون بتهوون ، یوهانس برامس ، ریچارد واگنر و گوستاو مالر امروزه زنده است.

با توجه به میل آنها به دقت و مهندسی ، جای تعجب نیست که آلمانی ها سنت قوی در چاپ روی چوب و حکاکی دارند ، همچنین بازنمایی قوی از تمام مراحل معماری - از جمله رومانسک ، گوتیک ، کلاسیک ، باروک ، روکوکو و رنسانس - وجود دارد که در کلیساها ، قلعه‌ها و ساختمان‌های عمومی نمایش داده می‌شوند.

یکی از نمونه های شناخته شده هنر کلاسیک آلمان ، دروازه براندنبورگ است ، دروازه سابق شهر که اکنون برای نماد وحدت برلین استفاده می شود.

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان

حریم خصوصی و وقت شناسی از ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان است و برای آنها اولویت بالایی دارد ، مردم آلمان ارزش های صرفه جویی ، سخت کوشی و تلاش مضاعف را پذیرفته اند و تاکید زیادی بر اطمینان از حرکت به موقع قطارها دارند.

دین رسمی اکثریت مردم آلمان ، مسیحیت است؛ در آلمان درصدی بین 65 تا 70 نفر خود را مسیحی می شناسند که 29 درصد آنها کاتولیک هستند ، همچنین یک اقلیت مسلمان 4.4 درصدی وجود دارد ، تعداد بالای 36٪ خود را متعلق به دین دیگری غیر از مسیحیت یا مسلمان نمی دانند.

عقاب بخشی از امپراتوری مقدس روم بود که پس از پیروزی پروس بر اتریش در سال 1886 توسط دو ایالت مختلف مشترک بود.

زبان رسمی مردم آلمان ، زبان آلمانی است و بیش از 95 درصد از ساکنان آلمان به این زبان صحبت می کنند ، خواه این زبان آلمانی استاندارد یا هر یک از لهجه های آن باشد.

با این حال ، دولت آلمان چهار زبان اقلیت را به رسمیت شناخته است که عبارتند از سوربیای بالا و پایین ، رومی ، دانمارکی و همچنین فریزی شمالی و ساترلند.

به طور کلی ، غذاهای رایج و معروف در کشور آلمان زیاد نیستند ، آلمانی ها آبجو زیادی می نوشند ، سوسیس می خورند و نانی با طعم های مختلف درست می کنند.

این نه تنها یک کلیشه ، بلکه یک واقعیت واقعی است ، تخمین زده می شود که یک آلمانی به طور متوسط حدود 140 لیتر آبجو در سال مصرف می کند.

هدف مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از ارائه این مقاله این بوده است که تا جاییکه می توانند متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان را با فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان آشنا کنند تا در زمان قرار گرفتن در محیط اجتماعی آلمان با چالش مواجه نشوند ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید. در صورت داشتن سوال می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید و یا فرم تماس را تکمیل نمایید.

چنانچه علاقمند به تحصیل در کشور آلمان هستید، مقالات زیر را مطالعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.9/5 - (8 امتیاز)
خانه