مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران

مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران

برآورد تعداد مهاجرانی که در مجارستان زندگی می کنند از 30،000 تا 60،000 نفر است . بنابراین اگر شما قصد مهاجرت به مجارستان را دارید ، تنها نخواهید بود . قیمت ها برای اجاره ، مواد غذایی ، غذا های رستورانی و نوشیدنی ها در زمانی که در شهر بزرگ زندگی کنید 10 تا 35 درصد افزایش می یابد . برای درک بهتر هزینه های زندگی در مجارستان در ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران پرداخته شده است .

مجارستان به هیچ وجه فوق العاده ارزان نیست ، اما مقصد خوبی برای افرادی است که میخواهند زندگی با کیفیتی با هزینه های پایین در مرکز اروپا داشته باشند . هر فردی که به شهر بوداپست از یک شهر مشابه در اروپا ، آمریکای شمالی یا استرالیا سفر میکند ، می تواند به راحتی هزینه های خود را در مجارستان کاهش دهد و قیمت ها خیلی پایین می آید وقتی که در خارج از پایتخت و در شهر های کوچک تر زندگی کرد . در خارج از پایتخت تعداد زیادی از افراد خارج از کشور وجود دارند ، اما این کمبود ممکن است با هزینه پایین زندگی جبران شود .

بررسی و مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران

به عنوان یک مقصد مهاجرتی ، بوداپست بیشتر و بیشتر در حال محبوب شدن است . این نه تنها با توجه به کیفیت زندگی در بوداپست است بلکه همچنین به فرهنگ متنوع و فرصت های شغلی جدید در آن نیز مربوط می شود .

شما در حدود 2،436.78 دلار در بوداپست برای یک زندگی همان استاندارد نیاز دارید در حالی که حفظ همین استاندارد زندگی در تهران حدود 2،400.00 دلار است ( با فرض اینکه شما در هر دو شهر اجاره خانه می پردازید ) . این محاسبه با استفاده از شاخص هزینه زندگی به علاوه اجاره برای مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران است .

شاخص های مختلف :

 • قیمت مصرف کننده در بوداپست 4.54٪ بالاتر از تهران است .
 •  قیمت مصرف کننده شامل اجاره در بوداپست 1.53٪ بالاتر از تهران است .
 •  قیمت اجاره در بوداپست 6.01٪ کمتر از تهران است .
 •  قیمت رستوران در بوداپست 44.30٪ بالاتر از تهران است .
 •  قیمت مواد غذایی در بوداپست 12.59٪ کمتر از تهران است .
 • قدرت خرید محلی در بوداپست 142.94٪ بالاتر از تهران است .

مقایسه هزینه زندگی میان شهر سگد و تهران

شما در حدود 2،420.05 دلار در تهران برای حفظ یک زندگی استاندارد نیاز دارید که در شهر سگد همین زندگی استاندارد 560,000.00 هزینه دارد ( با فرض اینکه شما در هر دو شهر اجاره خانه می پردازید ) . این محاسبه با استفاده از شاخص هزینه زندگی به علاوه اجاره برای مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران است .

شاخص های مختلف :

 • قیمت مصرف کننده در تهران 10.55٪ بیشتر از شهر سگد است .
 • قیمت های مصرفی از جمله اجاره در تهران 25.07٪ نسبت به شهر سگد گران تر است .
 • قیمت اجاره در تهران 86.37٪ بیشتر از شهر سگد است .
 • قیمت رستوران در تهران برابر با 18.03٪ کمتر از شهر سگد است .
 • قیمت مواد غذایی در تهران 28.21٪ بیشتر از شهر سگد است .
 • قدرت خرید محلی در تهران 50.05٪ کمتر از شهر سگد است .
هزینه مخارج زندگی در مجارستان

هزینه مخارج زندگی در مجارستان

شما حداقل 150،000 فورینت مجارستان ( حدود 520 یورو ، 690 دلار آمریکا ) در هر ماه برای هزینه های مسکن ، از جمله آب و برق ، پرداخت هزینه حمل و نقل محلی ، و حتی گاهی اوقات برای تفریح نیاز دارید . این مبلغ باید هزینه اجاره ، خدمات آب و برق ، خرید اقلام روزمره و حمل و نقل محلی را پوشش دهد . 

همانطور که اجاره یک مورد مهم از کل هزینه های شما را نشان می دهد ، مبلغ نهایی و قیمت خانه برای زندگی در مجارستان بستگی به این دارد که آیا شما یک اتاق یا یک آپارتمان را اجاره می کنید . تفاوت های منطقه ای در این مقدار دخیل هستند . در مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران این مورد را مد نظر داشته باشید که زندگی در بوداپست گران تر از شهرهای دیگر مجارستان است .

هزینه های مسکن در مجارستان

هنگامی که بحث زندگی در پایتخت های اروپایی می شود ، باید گفت که هزینه های مسکن در بوداپست یکی از ارزان ترین شهرها است . هنگامی که به شهرهای کوچکتر می روید ، می توانید یک خانه بزرگ با هزینه های پایین تر را انتخاب کنید . برای مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران باید دانست که هزینه کلی زندگی در بوداپست در رتبه 379 از 550 شهر جهان قرار دارد . هزینه اجاره آپارتمان در مجارستان به طور کلی به شرح زیر است :

 • آپارتمان ( 1 خوابه ) در مرکز شهر 124،649.94 فورینت .
 •  آپارتمان (1 اتاق خوابه ) خارج از مرکز شهر 92،992.36 فورینت .
 • آپارتمان (3 اتاق خوابه ) در مرکز شهر 220،233.68 فورینت .
 •  آپارتمان ( 3 اتاق خوابه ) خارج از مرکز شهر 162،507.16 فورینت .

کیفیت زندگی در بوداپست

بوداپست دارای کیفیت عالی زندگی با پارک های شگفت انگیز و حوزه های طبیعی خود است ، اما جزء ارزان ترین شهر مجارستان برای کار و زندگی نیست ولی با قیمت مناسب خدمات لوکس در دسترس است . زیرساخت ها و حمل و نقل عمومی به خوبی سازمان یافته و نسبتا مقرون به صرفه هستند . علاوه بر این ، فروشگاه های مختلف و رستوران های مختلف در سراسر شهر وجود دارد . انگلیسی و آلمانی به خوبی در میان نسل جوان صحبت می شود ، نسل های قدیمی تر احتمالا به زبان روسی صحبت می کنند .

ارز بوداپست

اگر شما علاقه مند به تجربه فرهنگ و سنت های یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی هستید ، ممکن است بخواهید در مورد رفتن به مجارستان فکر کنید . این کشور به دلیل مناظر ، شیوه زندگی ، استانداردهای امنیت و هزینه زندگی ، به عنوان یک مکان محبوب برای مردم سراسر جهان تبدیل شده است . شمار خارجی ها در مجارستان به مراتب افزایش یافته است ، زیرا در سال 2004 بخشی از اتحادیه اروپا شد . 

ارز در بوداپست و در مجارستان فورینت مجارستان است که با علامت ” Ft ” یا HUF نوشته می شود . برخی از فروشگاه های بین المللی و آژانس های املاک ممکن است یورو را بپذیرند . هر 1000 HUF ، تقریبا معادل 3 پوند است .

اقتصاد مجارستان

اگر چه قبلا مجارستان یک کشور کمونیستی بود ، اما هم اکنون دارای یک اقتصاد پر جنب و جوش است . سطح بالایی از سرمایه گذاری خارجی و مالکیت نرخ رشد اقتصادی کشور را تا حد زیادی تقویت کرده است .

تقاضای زیادی برای متخصصان ماهر و باتجربه در این کشور وجود دارد . در سال های اخیر ، مجارستان یکی از بزرگترین افت در نرخ بیکاری در سراسر اروپا را دیده است . بنابراین ، تعداد زیادی از اعضای اتحادیه اروپا به این کشور برای چشم اندازهای شغلی بهتر حرکت می کنند .

اقتصاد مجارستان

بخش قابل توجهی از جمعیت مهاجر مجارستان در مأموریت های دیپلماتیک خارجی یا شرکت های چند ملیتی در بوداپست ، پایتخت کشور فعالیت می کنند . خارجی هایی که در مجارستان زندگی می کنند اغلب ادعا می کنند که از جرایم خشونت آمیز احساس امنیت می کنند . با این حال ، بسیاری از آنها در برخی مواقع برخورد با سارقان را تجربه خواهند کرد .

در پایان این مطلب با عنوان مقایسه هزینه زندگی مجارستان و ایران ، چنانچه به خدمات مهاجرتی به مجارستان و یا تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان نیاز دارید ، کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی آماده اند تا خدمات و مشاوره لازم در این خصوص را به هموطنان عزیز تقدیم دارند . کافی است با دفاتر ما در دو شهر تهران و شیراز در ارتباط باشید تا اقدامات لازم صورت گیرد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه