مجارستان

مشاهیر کشور مجارستان

مشاهیر کشور مجارستان

مشاهیر کشور مجارستان می تواند موضوع جذابی برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باشد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بزرگترین مشاهیر مجارستان را می شناسید ، با با همراه باشید.

همچنین برای شناخت سایر جوانب کشور مجارستان از جمله تاریخ ، سیاست ، اقتصاد و حتی مهمترین شهر های این کشور ، مقاله مهاجرت به مجارستان را بخوانید.

برای کسانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و باقی عمر خود را در این کشور بگذرانند ، به عنوان یه شهروند مجاری شناختن و آشنایی با افراد سرشناس این کشور یه امر مفید و لازم به نظر می آید ، ما در این قسمت چندی از مشهورترین این افراد را به طور مفید و خلاصه به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

پوشکاش اسطوره مجارستان

پوشکاش پس از علی دایی سومین گلزن برتر تاریخ جهان فوتبال به شمار می‌آید و پله اسطوره فوتبال برزیل پس از او در مکان چهارم این رده‌بندی جای دارد ، او ستاره فوتبال جهان ، کشور مجارستان و تیم رئال مادرید بود و اسم او همواره در یاد و خاطره فوتبال دئوستان در تما نقاط جهان به یاد خواهد ماند.

در سال 2009 فدراسیون جهانی فوتبال فیفا ، جایزه پوشکاش را به ثبت رساند و به جهان فوتبال معرفی کرد ، این جایزه به بازیکنی داده می شود که مهمترین ، زیباترین و تاثیرگذارترین گل را در طول یک فصل فوتبال به ثمر برساند ، این جایزه به افتخار اسطوره باشگاه رئال مادرید ،‌ جایزه پوشکاش نام گرفته است

ادوارد تلر پدر بمب هیدروژنی

ادوارد تلر در سال 1908 میلادی در مجارستان در یک خانواده یهودی ثروتمند متولد شد ، کسی که سال ها بعد در آمریکا ، لقب پدر بمب هیدروژنی را متعلق به خود ساخت ، لقبی که همواره خود او آن را فاقد ارزش می دید ، در مورد مردانی مانند او که در تاریخ پرفراز و نشیب قرن بیستم نقش مهمی داشته‌اند ، به سختی می‌توان قضاوت کرد ، او از معدود دانشمندانی است که از نظر عده‌ای ، عرصه‌ی دانش دیگر ستاره‌ای مثل او نخواهد داشت و از نظر عده دیگری بهتر می بود که تاریخ بشریت اصلا مردی مثل او را تجربه نمی نمود.

شاندور پتوفی شاعر مجارستانی

شاندور پتوفی یکی از مشهورترین شاعران مبارز و انقلابی جهان بود که زندگی حماسه‌آفرین و اشعار انقلابی‌اش درخشش جنبش آزادی‌خواهی ملت مجارستان بوده است ، وی شاعری بود که تا پای مرگ برای استقلال و آزادی مردم و میهنش پیش رفت و زندگی کوتاهش را فدای خوشبختی ملتش نمود ، او نمونه افرادی است که در جهان نمونه آن ها بسیار کم متولد شده است.

او قهرمانی از دل مردم مجارستان بود که نه تنها شعرش ، بلکه تمام وجودش را در خدمت انقلاب و آزادی گذاشت و با ایثار جانش در قلب توده‌های محروم و زحمتکش نه تنها مجارستانی ها بلکه دنیا جاودانه گشت.

یوجین پال ویگنر فیزیکدان

وجین پال ویگنر در در سال 1902 میلادی در بوداپست مجارستان متولد شد ، وی در ریاضیات ، ادبیات کلاسیک و علوم دینی آموزش‌های سختی را پشت سر گذاشت و سرانجام در سال 1920 از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد ، او علاقه شدیدی به فیزیک داشت و قصد داشت که فیزیک‌دان شود اما به اصرار پدرش که در صنعت چرم‌سازی فعالیت می‌کرد.

در رشته مهندسی شیمی در موسسه فنی بوداپست به تحصیل مشغول شد ، اما در زمان‌های فراغت خود همیشه در حال تمرین و خواندن ریاضی و فیزیک بود و سرانجامدر سال 1925 از رساله دکتری خود که درزمینه تجزیه‌پذیری مولکولی بود در موسسه فنی برلین دفاع کرد.

وی در سال 1963 موفق به اخذ جایزه نوبل فیزیک شد ، چیزی که خودش می گفته هر شب رویایش را در خواب می دیده است.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *