مشاهیر کشور مجارستان

مشاهیر کشور مجارستان
مشاور مهاجرتی

مشاهیر کشور مجارستان شامل افرادی می شود که هرکدام به نوعی و در زمینه ای توانسته اند در زندگی ها تاثیر گذاشته و یک اثر یا آثاری مهم و یادگاری از خود در زمین به جای بگذارند و شاید به نوعی مایه افتخار و سربلندی مردم و کشور مجارستان در جهان بوده و یا می باشند.

شناخت مشاهیر کشور مجارستان یکی از راه های شناخت بیشتر و کاملتر و مردم و کشور مجارستان برای کسانی است که قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور را دارند.

کارشناسان تیم شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) در این عنوان با معرفی مشاهیر کشور مجارستان به شما عزیزان قدمی بر معرفی این کشور بر داشته تا شما بتوانید با مجارستان ارتباط برقرار کرده و سایر مقالات و اطلاعات را نیز مطالعه نموده و این کشور را بیش از پیش بشناسید و برای زندگی و اقامت در آن آماده شوید. البته اگر قصد مهاجرت ندارید و برای کسب اطلاعات عمومی نیز این مقاله را مطالعه می کنید؛ اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد.

در این جا لازم است بگوییم که مجارستان در مقابل دیگر کشورهای مطرح شاید دارای مشاهیر بسیار بزرگ و مطرح و خاص نباشد؛ اما افرادی در این کشور متولد شده اند که نقش بسیار مهمی در زندگی انسان ها داشته و تاثیر زیادی گذاشته اند که در ادامه آن ها را می شناسیم. مقاله مهاجرت به مجارستان را نیز حتما مطالعه نموده تا اطلاعات مورد نیاز این امر را به دست آورید.

فهرست مطالب

اوتوش لوررند فیزیکدان مطرح مجاری

اوتوش لوررند فیزیکدان مطرح مجاری بود که در سال 1848 میلادی همان سال انقلاب مجارستان به دنیا آمد. وی فرزند پسر بارون یوزف ائوتووس د واساروسنامنی، شاعر، نویسنده، سیاستمدار لیبرال مشهور و وزیر کابینه مجارستان بود که امروزه بیشتر به خاطر کارش در زمینه گرانش و کشش سطحی به یاد آورده می شود.

اوتوش لوررند فیزیکدان مطرح مجاری ابتدا حقوق خواند، اما خیلی زود به فیزیک روی آورد و برای تحصیل در هایدلبرگ و کونیگزبرگ به خارج از کشور رفت. پس از اخذ مدرک دکترا، استاد دانشگاه بوداپست شد و تقریباً نیم قرن در علم مجارستان نقش برجسته ای داشت. او امروزه به خاطر کار تجربی خود در مورد گرانش، به ویژه مطالعه او در مورد هم ارزی جرم گرانشی و اینرسی (اصطلاحاً اصل هم ارزی ضعیف) و مطالعه او در مورد گرادیان گرانشی در سطح زمین به یاد می‌آید.

ماگدا زابو محبوب ترین نویسنده مجاری

ماگدا زابو محبوب ترین نویسنده مجاری زن در قرن بیستم لقب گرفته است. با وجود اینکه شغل او محدود بود زیرا قدرت های حاکم کمونیستی به او اجازه چاپ آثارش را نمی دادند، او همچنان به عنوان معلم تأثیر قابل توجهی داشت. او بیشتر عمر خود را به کودکان دبستانی آموزش داد و در نهایت، کار او به مخاطبان بیشتری رسید و او در مراحل آخر زندگی خود مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. یکی از محبوب ترین کتاب های او ابیگل نام دارد که یک ماجراجویی دختر مدرسه ای است که در اواسط قرن بیستم اتفاق می افتد. این سریال در ادامه به یک سریال تلویزیونی محبوب تبدیل شد. اگر می خواهید خودتان نگاهی به آثار او بیندازید، باید ابیگل را بخوانید.

ماگدا زابو محبوب ترین نویسنده مجاری​

ادوارد تلر پدر بمب هیدروژنی مجارستان

ادوارد تلر در سال 1908 میلادی در مجارستان در یک خانواده یهودی ثروتمند متولد شد، کسی که سال ها بعد در آمریکا لقب پدر بمب هیدروژنی را متعلق به خود ساخت؛ لقبی که همواره خود او آن را فاقد ارزش می دید. در مورد مردانی مانند او که در تاریخ پرفراز و نشیب قرن بیستم نقش مهمی داشته‌اند؛ به سختی می‌توان قضاوت کرد.

ادوارد تلر پدر بمب هیدروژنی مجارستان از معدود دانشمندانی است که از نظر عده ای، عرصه‌ دانش دیگر ستاره ای مثل او نخواهد داشت و از نظر عده دیگری بهتر می بود که تاریخ بشریت اصلا مردی مثل او را تجربه نمی نمود. وی همچنین از بنیان‌گذاران فناوری هسته ای در تاریخ ایالات متحده آمریکا بود و از اعضای پروژه منهتن در جنگ جهانی دوم و پایه گذار آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور بود.

گیورگی کنراد نویسنده مدرن مجاری

گیورگی کنراد بدون شک موفق ترین نویسنده مدرن در تاریخ مجارستان است. او به بحث در مورد رویدادهای سیاسی شهرت دارد و آثارش به راحتی خوانده می شود. او در سال 1933 در یک خانواده یهودی در بوداپست به دنیا آمد، اما توانست از گذراندن وقت در اردوگاه کار اجباری فرار کند، زیرا در جوانی به حومه شهر گریخت.

این تجربه زندگی او در خارج از اردوگاه های کار اجباری اما زیر نظر نازی ها در طول جنگ جهانی دوم است که الهام بخش بسیاری از نوشته های او می باشد. با وجود اینکه گیورگی کنراد نویسنده مدرن مجاری آثار بسیار متنوعی دارد که مورد تحسین گسترده منتقدان قرار گرفته است، یکی از محبوب ترین داستان های او خاطرات شخصی خودش است.

این فیلم با عنوان A Guest in My Own Country: A Hungarian Life است و در مورد احساس خیانت و بیگانگی که در پایان جنگ جهانی دوم تجربه کرد صحبت می کند. همچنین لازم به ذکر است که او بعدا نقش مهمی در شورش مجارستان علیه اتحاد جماهیر شوروی ایفا کرد.

پال اردوش ریاضیدان بزرگ مجاری

پال اردوش ریاضیدان بزرگ مجاری

پال اردوش زاده 26 مارس 1913 در بوداپست، ریاضی دان بزرگ مجاری بود. او بیشتر از هر کسی در طول تاریخ بشر، مقاله ریاضی منتشر کرد و در این کار با عده زیادی از ریاضی دانان همکاری داشت.

میزان مقالات و کتاب های او در ریاضیات به حدی بود که عددی به نام عدد اردوش برای نشان دادن فاصله همکاری یک فرد با او ساخته شد.

پال اردوش ریاضیدان بزرگ مجاری وقتی 3 سال بیشتر نداشت، به نوعی نابغه ای خردسال بود و می توانست با عددهای نسبتا بزرگ، خیلی خوب محاسبه کند. 

از اوایل دوران نوجوانی پژوهش ریاضی را آغاز کرد و نخستین مقاله‌اش را در 18 سالگی نوشت و در 20 سالگی اثباتی بر اصل برتراند ارائه داد. او 1500 مقاله و کتاب را به تنهایی یا با همکاری دیگران نوشته است و از این رو بیش تر از هر کس دیگری در تاریخ ریاضیات، با ریاضیدانان دیگر، همکاری داشته است.

تعدادی از ویزاهای کشور مجارستان که توسط تیم ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی برای مراجعین عزیزمان اخذ شده است را در فیلم میبینید. 

ما در کنار شما هستیم تا بهترین مقاصد مهاجرتی را با توجه به اهداف و شرایط تان انتخاب کنید و بصورت امن و قانونی مسیر مهاجرت را طی کنید.

کافیست فرم مشاوره را تکمیل کرده و به مشاوران ما اعتماد کنید.

ساندور پتوفی بزرگترین نویسنده مجاری

شاندور پتوفی یکی از مشهورترین شاعران مبارز و انقلابی جهان بود که زندگی حماسه آفرین و اشعار انقلابی اش درخشش جنبش آزادی خواهی ملت مجارستان بوده است ، وی شاعری بود که تا پای مرگ برای استقلال و آزادی مردم و میهنش پیش رفت و زندگی کوتاهش را فدای خوشبختی ملتش نمود، او نمونه افرادی است که در جهان نمونه آن ها بسیار کم متولد شده است.

اگر از کسی بپرسید که بزرگترین نویسنده مجارستانی در تمام دوران چه کیست، احتمالا افراد زیادی می گویند ساندور پتوفی به طور قطع. مردم مجارستان او را شاعر ملی مجارستان می دانند و شعر او در مجارستان بی نظیر است. ساندور پتوفی بزرگترین نویسنده مجاری در سال 1823 متولد شد و فقط 26 سال عمر کرد.

به ویژه «آواز ملی» او به تصنیف انقلابی تبدیل شد که در سال 1848 رخ داد، که زمانی اتفاق افتاد که شهروندان مجارستانی تصمیم گرفتند زنجیر هابسبورگ های حاکم را کنار بگذارند. در حالی که پتوفی در یکی از آخرین نبردهای انقلاب مجارستان کشته شد، این فقط به افسانه او افزود. امروزه پل ها، مدارس، خیابان ها و میدان های متعددی وجود دارد که به نام او نامگذاری شده اند.اگر می خواهید در آثار ساندور پتوفی غوطه ور شوید، به آهنگ ملی و اشعار دیگر او نگاه دقیق تری بیندازید.

یوجین پال ویگنر فیزیکدان بزرگ مجارستانی

یوجین پال ویگنر فیزیکدان بزرگ مجارستانی

یوجین پال ویگنر فیزیکدان بزرگ مجارستانی در سال 1902 میلادی در بوداپست مجارستان متولد شد. وی در ریاضیات، ادبیات کلاسیک و علوم دینی آموزش های سختی را پشت سر گذاشت و سرانجام در سال 1920 از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد؛ او علاقه شدیدی به فیزیک داشت و قصد داشت که فیزیکدان شود اما به اصرار پدرش در صنعت چرم سازی فعالیت می‌کرد. وی در رشته مهندسی شیمی در موسسه فنی بوداپست به تحصیل مشغول شد ، اما در زمان های فراغت خود همیشه در حال تمرین و خواندن ریاضی و فیزیک بود و سرانجام در سال 1925 از رساله دکتری خود که در زمینه تجزیه‌پذیری مولکولی بود در موسسه فنی برلین دفاع کرد. وی در سال 1963 موفق به اخذ جایزه نوبل فیزیک شد، چیزی که خودش می گفته هر شب رویایش را در خواب می دیده است.

سوالات پر تکرارمشاهیر کشور مجارستان

 از مطرح ترین مشاهیر کشور مجارستان می توان به یوجین پال ویگنر فیزیکدان بزرگ، اوتوش لوررند فیزیکدان مطرح مجاری، ساندور پتوفی بزرگترین نویسنده مجاری، گیورگی کنراد نویسنده مدرن مجاری و ماگدا سابو محبوب ترین نویسنده تام برد.

بله، این کشور دارای دانشمندان بسیار بزرگی در زمینه های فیزیک بوده که نقش بسیار زیادی در اکتشافات هسته ای داشته اند.

او امروزه به خاطر کار تجربی خود در مورد گرانش، به ویژه مطالعه او در مورد هم ارزی جرم گرانشی و اینرسی و مطالعه او در مورد گرادیان گرانشی در سطح زمین به یاد می‌آید.

 بله، وی بالاخره به این آرزوی خود رسید و سال 1963 به بردن این جایزه بزرگ رسید.

وی یکی از مشهورترین شاعران مبارز و انقلابی جهان بود که زندگی حماسه آفرین و اشعار انقلابی اش درخشش جنبش آزادی خواهی ملت مجارستان بوده است

تیم مشاورین خبره شرکت مهاجرتی رجبی در این مطلب مشاهیر کشور مجارستان را به شما عزیزان معرفی نمودند؛ برای شناخت بیش تر این کشور و همچنین روش های مهاجرتی به آن حتما با کارشناسان ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید. فراموش نکنید مقاله کار در مجارستان نیز هرآنچه در این باره به آن نیاز خواهید داشت را در اختیار شما خواهد گذاشت.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *