10 شرکت و بانک مهم در ایرلند

10 شرکت و بانک مهم در ایرلند
مشاور مهاجرتی

به صورت کلی چشم انداز بانک و شرکت ها در این کشور کاملا مثبت بوده و سیستم بانکی آن تقریبا مشابه کشور انگلستان است.

امروزه حدود 64 بانک در ایرلند وجود داشته که همگی عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده اند ؛ برای یافتن شغل در یکی از بهترین بانک های این کشور حتما برای کسب اطلاعات کامل با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل فرمایید.

به صورت کلی تمامی سیستم بانکی این کشور توسط بانک مرکزی ایرلند کنترل شده و این بانک مسئول اهدا مجوز ، اعمال مقررات و حفظ خدمات مالی است ؛ همچنین توصیه می کنیم حتما در کنار این مقاله ، مقاله کار در ایرلند را مطالعه کرده تا به صورت کامل با شرایط و ملزومات کاری در این کشور آشنا شوید.

امروزه شرکت های موجود در این کشور نیز بسیار گسترده بوده و شرکت های جهانی زیادی مانند اپل و مایکروسافت در ایرلند فعالیت می کنند ، اما ما در این مقاله تنها به بررسی برخی از شرکت های تاسیس شده در ایرلند می پردازیم.

فهرست مطالب

شرکت محبوب CRH ایرلند

شرکت محبوب CRH غول مصالح ساختمانی در ایرلند بوده که در سال 1970 از ادغام دو شرکت پیرو در این کشور به نام های سمنت لیمیتد و رود استون لیمیتد ، تشکیل شده و دفتر مرکزی این مورد در 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند در شهر دوبلین قرار گرفته است.

این شرکت در واقع امروزه به عنوان بزرگ ترین تامین کننده مصالح ساختمانی برای صنعت ساخت و ساز بوده و در قاره های آمریکا ، اروپا و آسیا ، دارای جایگاه بسیار قوی ای است ، شرکت CRH با حدود 8700 متخصص و کارمند ، دارای 31 میلیارد دلار فروش و سود بوده و این شرکت در حال حاضر در 28 کشور در سراسر آمریکای شمالی ، اروپا و استرالیا فعالیت کرده و انواع محصولات ساختمانی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

بانک بزرگ ایرلند

بانک بزرگ ایرلند ، که معمولا با عنوان بانک ایرلند شناخته شده در سال 1783 و توسط گروه رویال منشور تاسیس شده است ، این بانک در 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند انواع خدمات بانکداری خرده فروشی ، بانکداری خصوصی ، بانکداری تجاری ، بانکداری شرکتی را ارائه می دهد.

همچنین محصولات اصلی این بانک شامل حساب های جاری ، کارت های بدهی ، کارت های اعتباری ، حساب های پس انداز ، حساب های سپرده مدت دار ، وام های مصرفی ، وام های دانشجویی و…. می شود ؛ این بانک از نظر دارایی ها بزرگ ترین بانک ایرلند بوده و در سال 2021 کل دارایی آن 155.27 میلیارد یورو برآورد شده است.

این بانک در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند طرح تضمین سپرده شرکت کرده و این طرح به ازای ضرر هر فرد سپرده گذار تا سقف 100000 یورو را پوشش می دهد ؛ تمرکز اصلی این بانک بر فروش و ارائه محصولات بانکی و بیمه ای بوده و حدود 11086 نفر برای شعبه های مختلف بانک ایرلند مشغول به کار هستند.

شرکت جهانی DDC در ایرلند

شرکت جهانی DDC در سال 1976 و توسط جیم فلاوین که فرد بسیار مؤثری در فروش ، بازاریابی و توسعه خدمات است ، تاسیس شد ؛ در ابتدا این شرکت سرمایه های مخاطره آمیز را برای شرکت های دیگر تامین می کرد اما در طول زمان تغییر رویه داده و در چهار بخش انرژی ، فناوری ، بهداشت و درمان و محیط ‌زیست تقسیم شد ؛ امروزه این شرکت در زمینه ، بازاریابی و خدمات پشتیبانی با عملیات در انرژی ، مراقبت های بهداشتی و فناوری فعالیت کرده و بیش از 13600 نفر در طول 20 سال استخدام کرده است.

همچنین یکی از فعالیت های اصلی این شرکت در زمینه توزیع نفت بوده که بسیار سود آور واقع شده است ؛ شرکت DDC در بیش از 13 کشور حضور یافته و به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان گاز و نفت در اروپا به فعالیت می پردازد ؛ مجموع سود در این مورد از لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند در سال 2021 359 میلیون یورو پس از کسر مالیات ، برآورد شده است.

بانک اتحاد ایرلند

بانک اتحاد ایرلند ، در سال 1966 و با ادغام سه بانک با نام های بانک مونستر و لینستر ، بانک استانی ایرلند و بانک سلطنتی ، تاسیس شد ؛ متاسفانه این بانک در طول بحران مالی و وخامت شرایط اقتصادی سال 2007-2008 قرار گرفته و از همین رو مجبور شد برخی از کمک های مالی دولت ایرلند را بپذیرد و 71.05 درصد این سهام اکنون در اختیار دولت قرار داشته و بقیه را در چندین شرکت تابعه خود واگذار کرده است.

بانک اتحاد امروزه به صورت عمده در بریتانیا و ایرلند ، فعالیت کرده و طیف وسیعی از محصولات و خدمات بانکی را به مشتریان شخصی ، تجاری و شرکتی ارائه می دهد ؛ این بانک اکنون دارای بیش از 10500 نفر کارمند بوده و دومین بانک بزرگ ایرلند از نظر کل دارایی به شمار می رود ؛ سال 2020 درآمد خالص بانک اتحاد حدود 741.00 میلیون یورو برآورد شده است.

خدمات بانک اتحاد محصولات بانک اتحاد
بانکداری خرده فروشی حساب های جاری
بانکداری خصوصی کارت های بدهی
بانکداری تجاری کارت های اعتباری
بانکداری شرکتی وام های مصرفی

این بانک در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند به صورت عمده در کشورهای ایرلند و آلمان به ارائه فعالیت های بانکی و مالی پرداخته و در طرح تضمین سپرده شرکت کرده که یورو به ازای ضرر هر سپرده گذار حساب های تا سقف 100000 را پوشش می دهد.

بانک تجاری اولستر

بانک تجاری اولستر در سال 1836 و در بلفارست ایرلند تاسیس شد ؛ این بانک در حدود سال 1860 شروع به ایجاد شعبه هایی در سراسر کشور کرد و امروزه در جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی فعالیت کرده و انواع خدمات مالی تجاری را به مشتریان شخصی ، تجاری کوچک ، خصوصی و تجاری ارائه می دهد.

امروزه دفتر مرکزی این بانک در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند در اسکله جورج دوبلین واقع شده و طبق آمار به دست آمده امروزه بیش از 3250 کارمند در بانک اولستر مشغول به کار هستند ؛ این مورد پنجمین بانک بزرگ ایرلند در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند از نظر کل دارایی بوده و در سال 2021 کل دارایی های آن 2792700 میلیون یورو برآورد شده است.

شرکت کاغذسازی اسمورفیت کاپا

شرکت کاغذسازی اسمورفیت کاپا یکی از بزرگ ترین غول های بسته بندی کاغذ بوده که در سال 1934 به عنوان یک کارخانه جعبه سازی در شهر رتمهمینس کار خود را آغاز کرد ؛ این شرکت درآمدی معادل 10.1 میلیارد یورو و سود قبل از مالیات 913 میلیون یورو در سال گذشته به ارمغان آورد و 48000 نفر را در 350 سایت تولیدی در 36 کشور استخدام کرده است.

بانک خرده فروشی Tsb

بانک خرده فروشی Tsb محصولات و خدمات بانکی خرده فروشی مانند حساب های جاری ، سپرده های خرده فروشی و شرکتی و نهادی ، وام مسکن مسکونی ، وام های مدت دار ، کارت های اعتباری و اضافه برداشت و همچنین بیمه ، بازنشستگی و سرمایه گذاری را در بازارهای داخل ایرلند به مشتریان ارائه می دهد.

این بانک در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند سال 1884 و تقریبا 133 سال پیش در شهر دوبلین تاسیس شده و امروزه نیز دفتر مرکزی این بانک در همین شهر قرار دارد ؛ امروزه نیز این بانک از نظر کل دارایی ها با دارایی 2229000 میلیون یورو عنوان ششمین بانک بزرگ در 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند را به دست آورده است.

شرکت صنعتی آرداغ ایرلند

شرکت صنعتی آرداغ یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شیشه و فلز در ایرلند بوده که در سال 1930 در دوبلین تاسیس شد و اکنون دفتر مرکزی آن در لوکزامبورگ مستقر است ؛ شرکت آرداغ در بورس اوراق بهادر نیویورک ثبت شده و امروزه این گروه در 22 کشور فعالیت های تولید شیشه و فلز داشته و دارای 17700 کارمند است.

شرکت ساختمانی کینگ اسپن

شرکت ساختمانی کینگ اسپن در زمینه مصالح ساختمانی فعالیت کرده و قبل از ورود شرکت های چندملیتی بزرگ به این کشور در دهه 1970 این مورد در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند این فرصت را داشت که در کارهای نصب مکانیکی و الکترونیکی مشارکت کند.

دفتر مرکزی این شرکت در روستای کاوان واقع شده و سهام کینگ اسپن در سال 1989 در بورس ایرلند عرضه شد و تا اواخر دهه 1990 به اروپای شرقی گسترش یافت ، همچنین این شرکت سهام های زیادی از دیگر کشورها در سراسر جهان را خریداری کرده ، برای مثال به سرمایه گذاری در کشورهایی مانند آمریکای جنوبی ، کلمبیا و مکزیک سرمایه گذاری پرداخته و همچنین دفتری را در سنگاپور افتتاح کرد که منطقه آسیا و اقیانوسیه برای فرصت‌ های رشد آتی مشخص شده است.

 امروزه درآمد شرکت کینگ اسپن حدود 42% افزایش داشته و به 5 میلیارد یورو رسید در حالی که سود معاملاتی سال گذشته 49 درصد افزایش یافت و به 755 میلیون یورو رسیده است ؛ همچنین حدود 19000 نفر در شعبه های این شرکت در 70 کشور مشغول به کار هستند.

بانک اعتباری EBS در سال 1935 و توسط الکس مک کیب تاسیس شده ، به صورت کلی هدف اصلی از راه اندازی و تاسیس این بانک در واقع تامین مالی مسکن و خانه ارزان قیمت برای کمک به معلمان کارمندان دولت بوده است.

این بانک امروزه در سراسر کشور فعالیت کرده و و طیف گسترده ای از محصولات بانکی خرده فروشی از جمله پس انداز ، وام مسکن ، سرمایه گذاری ، بازنشستگی و همچنین محصولات بیمه را به مشتریان خود ارائه می دهد ؛ همچنین بانک EBS بیش از 400 کارمند در شعبه های خود دارد ؛ این بانک ، هفتمین بانک بزرگ در 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند از نظر کل دارایی بوده و در سال 2021 کل دارایی های آن 1154400 میلیون یورو برآورد شده است.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند

امروزه حدود 64 بانک در ایرلند وجود داشته که همگی عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده اند.

شرکت محبوب CRH غول مصالح ساختمانی در ایرلند بوده که در سال 1970 از ادغام دو شرکت پیرو در این کشور به نام های سمنت لیمیتد و رود استون لیمیتد ، تشکیل شده و دفتر مرکزی این مورد در 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند در شهر دوبلین قرار گرفته است.
این شرکت در واقع امروزه به عنوان بزرگ ترین تامین کننده مصالح ساختمانی برای صنعت ساخت و ساز بوده و در قاره های آمریکا ، اروپا و آسیا ، دارای جایگاه بسیار قوی ای است

این بانک از نظر دارایی ها بزرگ ترین بانک ایرلند بوده و در سال 2021 کل دارایی آن 155.27 میلیارد یورو برآورد شده است.

این شرکت در زمینه بازاریابی و خدمات پشتیبانی با عملیات در انرژی ، مراقبت های بهداشتی و فناوری فعالیت کرده و بیش از 13600 نفر در طول 20 سال استخدام کرده است.

شرکت صنعتی آرداغ یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شیشه و فلز در ایرلند است.

بدون شک 10 شرکت و بانک مهم در ایرلند هر ساله سیل عظیمی از کارگران ماهر و نیمه ماهر را به خود جذب می کنند ؛ اگر شما هم دوست دارید جزو افراد خوش شانسی باشید که در این کشور مشغول به کار هستند ، حتما از طریق تلفن های تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز همراه باشید ؛ همچنین علاوه بر کار راه های دیگری نیز برای مهاجرت قانونی به این کشور وجود داشته که می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به ایرلند از تمامی این راه ها آگاهی پیدا کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *