اطلاعات کشور ایتالیا

اطلاعات کشور ایتالیا برای افرادی که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند بسیار مهم و حیاتی است و می تواند نقش بسزایی در تصمیم گیری روش مهاجرت به این کشور داشته باشد.

ایتالیا در جنوب اروپا در شبه جزیره آپنین واقع شده است و شکل متمایز آن، شبیه به یک چکمه، تشخیص آن را بر روی نقشه یا حتی از فضا آسان می کند. کرانه شرقی دریای آدریاتیک در ایتالیا از جنوب با دریای سیسیل ، از جنوب شرقی با دریای ایونی ، از غرب با دریای لیگوری و دریای تیرنین همسایه است که همه این ها بخشی از دریای مدیترانه هستند.

ایتالیا با اتریش ، فرانسه ، سن مارینو ، اسلوونی و سوئیس مرزهای بین المللی دارد و این کشور همچنین با آلبانی ، الجزایر ، کرواسی ، یونان ، لیبی ، مالت ، مونته نگرو ، اسپانیا و تونس مرزهای دریایی مشترک دارد. 

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مطالب مفیدی در خصوص این کشور را می توانید مطالعه کنید. همچنین توصیه می کنیم در کنار این مقاله اطلاعات کشور ایتالیا ، سری به مقاله مهاجرت به ایتالیا بزنید و با تمامی راه های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
اطلاعات کشور ایتالیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی ایتالیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی ایتالیا یک جمهوری پارلمانی دموکراتیک است ، ایتالیا یک جمهوری است به این معنی که رئیس دولت آن رئیس جمهور است نه پادشاه و با این حال ، اختیارات رئیس جمهور به کارکرد های نمادین و نمایندگی محدود می شود.

ایتالیا دارای سیستم پارلمانی است به این معنی که رئیس دولت آن نخست وزیری است که در برابر پارلمان مسئول است و نخست‌وزیر که ریاست دولت ایتالیا را بر عهده دار د، به‌طور قابل‌ توجهی شخصیت قدرتمند تر از رئیس‌جمهور است.

مانند هر دموکراسی ، سیستم دولتی ایتالیا از قوه مجریه ، مقننه و قضاییه تشکیل شده است ، قوه قضاییه جدا و مستقل از سایر قوا است و با این حال ، هیچ تفکیک درستی از قوا بین قوه مجریه و مقننه وجود ندارد ، زیرا قوه مجریه توسط قوه مقننه انتخاب شده و در برابر آن مسئول است.

ریاست قوه مجریه ایتالیا بر عهده نخست وزیر است و وی رهبری شورای وزیران را بر عهده دارد ، نخست وزیر برای یک دوره مشخص منصوب نمی شود زیرا مجلس می تواند در هر زمان با رای عدم اعتماد دولت را عزل کند ، این بدان معناست که نخست وزیر با کابینه خود باید از حمایت اکثریت نمایندگان مجلس برخوردار باشد و از آنجا که در ایتالیا دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان دارای اختیارات مساوی هستند ، هر یک می توانند دولت را عزل کنند و بنابراین نخست وزیر باید از حمایت اکثریت در هر دو مجلس برخوردار باشد.

رئیس جمهور ایتالیا

رئیس‌ جمهور ایتالیا نیز بخشی از قوه مجریه است ، اگرچه همانطور که گفته شد عمدتا وظایف تشریفاتی و نمایندگی دارد اما به استثنای عفو ، اعمال رئیس جمهور باید به امضای نخست وزیر یا وزیر مسئول برسد. رئیس‌جمهور همچنین می‌تواند وزرا را عزل کند ، قدرتی که به ندرت از آن استفاده می شود، همچنین می تواند لایحه ای را برای بررسی مجدد به مجلس بفرستد اما در صورت تصویب برای بار دوم نمی تواند از امضای آن خودداری کند.

قوه مقننه ایتالیا

قوه مقننه ایتالیا

پارلمان ایتالیا ( قوه مقننه ) از دو مجلس تشکیل شده است: مجلس سنا با 315 نماینده منتخب و اتاق نمایندگان با 630 نماینده منتخب که علاوه بر 315 سناتور منتخب ، مجلس سنای ایتالیا شامل شش سناتور مادام العمر است که تا زمان مرگ یا استعفا در خدمت هستند.

دو دسته از سناتورهای مادام العمر شامل روسای جمهور سابق ( در حال حاضر یک نفر ) و کسانی که توسط رئیس جمهور منصوب می شوند ( در حال حاضر پنج سناتور ) هستند ، هر دو اتاق پارلمان حداقل هر پنج سال یکبار انتخاب می شوند اما می توانند توسط رئیس جمهور منحل شوند.

آنچه در مورد قوه مقننه ایتالیا منحصر به فرد است ، دو مجلس گرایی برابر است و هر دو مجلس دارای اختیارات برابر هستند ، یک نسخه یکسان از یک لایحه باید توسط هر دو مجلس تصویب شود تا به قانون تبدیل شود. دو مجلسی برابر ویژگی برخی از کشورهای فدرال مانند سوئیس یا ایالات متحده است ، با این حال ایتالیا یک کشور واحد است و مجلس سنای آن برای تضمین نمایندگی منطقه ای طراحی نشده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا می توانند با راهنمایی مفید مشاورین هلدینگ رجبی به راحتی مسیر مهاجرت را طی کنند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم ایتالیا

پایتخت و بزرگترین شهر آن رم و دیگر شهرهای بزرگ آن فلورانس ، میلان ، ناپل و ونیز هستند و زبان گفتاری مردم آن ایتالیایی و دین مردم آن عمدتا مسیحیت به ویژه کلیسای کاتولیک است، از آنجا که ایتالیا عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو می باشد ، واحد پول آن نیز یورو است.

ایتالیا پربازدیدترین کشور گردشگری در جهان است ، بنابراین جای تعجب نیست که تقریبا در هر شهر بزرگی فرودگاه های بین المللی وجود داشته باشد ، این کشور زیبا در مجموع 77 فرودگاه را در خود جای داده است ، که در ادامه فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم ایتالیا در شهرهای مختلف معرفی شده است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم ایتالیا

فرودگاه لئوناردو داوینچی فیومیچینو، رم

فرودگاه لئوناردو داوینچی فیومیچینو ، یکی از فرودگاه‌های اصلی رم است که به‌خاطر امکانات برتر خود مشهور است ، هر سال حدود 30 میلیون مسافر را پذیرا می‌شود و یک مرکز اصلی برای مسافران بین‌المللی است که به رم می روند. برترین خطوط هوایی در حال فعالیت در این فرودگاه عبارتند از :

 • خطوط هوایی آلیتالیا
 • ویولینگ
 • خطوط هوایی پانوراما آبی
 • میسترال ایر
 • نئوس
 • ایزی جت
 • رایان ایر

فرودگاه بین المللی مالپنسا ، میلان

فرودگاه بین‌المللی مالپنسا که در میلان و یکی از برترین فرودگاه‌ های بین ‌المللی است ، حدود 30 کیلومتر دورتر از میلان قرار دارد و سالانه حدود 18 میلیون مسافر را پذیرا می‌شود. اگرچه میلان دارای سه فرودگاه از جمله فرودگاه لیناته میلان و فرودگاه برگامو است اما فرودگاه بین‌المللی مالپنسا مطمئنا بهترین انتخاب در بین مسافران است و به همین ترتیب ، فرودگاه برگامو یک انتخاب برجسته برای مسافرانی است که از اروپا به این کشور سفر می کنند. برترین خطوط هوایی در حال فعالیت در این فرودگاه عبارتند از :

 • مریدیانا فلای
 • آلیتالیا
 • کا
 • ال ام رویال داچ

فرودگاه بین المللی گالیله ، فلورانس

فرودگاه بین‌ المللی گالیله که فقط 3 کیلومتر با فلورانس فاصله دارد و یک فرودگاه بسیار بزرگتر از سایر فرودگاه‌های فلورانس است ، یکی دیگر از فرودگاه‌های بین ‌المللی ایتالیا است که مسافران می‌توانند از طریق شاتل یا هر وسیله نقلیه عمومی به آنجا برسند ، این فرودگاه با نام فرودگاه پیزا نیز شناخته می شود و برای مسافرانی که به فلورانس می رسند به عنوان فرودگاهی مناسب در نظر گرفته می شود. برترین خطوط هوایی در حال فعالیت این فرودگاه عبارتند از :

 • رایان ایر
 • آلیتالیا
 • آئروفلوت
 • ایزی جت
 • ایر آلبانی

فرودگاه کاتانیا فونتاناروسا ، سیسیل

سیسیل بزرگترین جزیره ایتالیا و سرزمینی مملو از سواحل ، فرودگاه بین المللی دیگری را در دومین شهر بزرگ جزیره قرار داده است ، فرودگاه کاتانیا فونتاناروسا تنها 10 کیلومتر با شهر کاتانیا فاصله دارد و به تمام شهرهای سیسیل نزدیک است. برترین خطوط هوایی در حال فعالیت این فرودگاه عبارتند از :

 • رایان ایر
 • ایزی جت
 • آلیتالیا
 • ولوتی
 • ویز ایر
 • ایر صربستان
 • تپ ایر پرتغال
 • خطوط هوایی اتحاد

فرودگاه بین المللی ناپل ، ناپل

فرودگاه بین ‌المللی ناپل که عموما با نام Ugo Niutta شناخته می‌شود ، حدود ۶ کیلومتر با ناپل فاصله دارد و یکی از بهترین فرودگاه های بین المللی ایتالیا و تنها فرودگاه واقع در ناپل است ، از این رو با توجه به اینکه ناپل یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در ایتالیا است. برترین خطوط هوایی در حال فعالیت این فرودگاه به شرح زیر است :

 • ایرفرانس
 • آلیتالیا
 • مریدیانا

فرودگاه بین المللی مارکوپولو، ونیز

یکی از فرودگاه ‌های ونیز که به خاطر پروازهای طولانی ‌اش به ایتالیا مشهور است ، فرودگاه مارکوپولو می باشد. برترین خطوط هوایی در حال فعالیت در این فرودگاه عبارتند از :

 • ایر عربیا
 • ایر اوکراین
 • ایر سنگال
 • آلیتالیا

سیستم حمل و نقل در ایتالیا

شبکه های جاده ای مانند سیستم حمل و نقل عمومی در ایتالیا گسترده و از کیفیت خوبی برخوردارند ، با توجه به سیستم های قطار و اتوبوس کارآمد و مدرن ، مهاجران می توانند با حمل و نقل عمومی به اکثر نقاط ایتالیا سفر کنند ولی باز هم سفر با ماشین هنوز گزینه محبوب در بین ایتالیایی ها است ، حتی اگر داشتن ماشین در یک شهر بزرگ گران باشد و استرس زا باشد.

سیستم حمل و نقل در ایتالیا به خوبی نقاط مختلف را متصل می کند و از تنوع خوبی برخوردار است ، مهاجران می توانند سفرهای جاده ای ، ریلی ، هوایی یا آبی را به مکان هایی در سراسر کشور انتخاب کنند. شناخت سیستم حمل و نقل برای افرادی که می خواهد در ایتالیا سرمایه گذاری و تجارت کنند بسیار مهم است ، اگر می خواهید بدانید که بهترین سرمایه گذاری در ایتالیا در چه حوزه هایی است ، حتما مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا را بخوانید.

سیستم حمل و نقل در ایتالیا

سیستم حمل و نقل قطار ایتالیا

سیستم حمل و نقل قطار ایتالیا کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین راه برای سفر در ایتالیا است ، سیستم ریلی در ایتالیا گسترده است و به اکثر مقاصد می توان با قطار رسید. مسیرهای راه آهن پرسرعت بسیاری از شهرهای بزرگ ایتالیا مانند رم ، فلورانس ، میلان و بولونیا را به هم متصل می کنند ، این مسیرها توسط Trenitalia و NTV که با نام italo نیز شناخته می شود ، اداره می شوند.

قطارها با توجه به سرعتشان کد رنگی دارند ، قطارهای Frecciarossa ( قرمز ) دارای سرعت عادی 300 کیلومتر در ساعت هستند و قطارهای Frecciargento ( نقره ای ) 250 کیلومتر در ساعت حرکت می کنند و قطارهای Frecciabianca ( سفید ) حداکثر با سرعت 200 کیلومتر در ساعت حرکت می کنند.

قطارهای معمولی بسیار کندتر حرکت می‌کنند ، اما گزینه ارزان‌ تری هستند ، برای سفرهای کوتاه‌ تر در داخل شهرها یا برای سفر بین شهرهای کوچک ‌تر مناسب هستند ، خدمات روزانه و همچنین قطارهای شبانه وجود دارد که در مسیرهای منطقه ای حرکت می کنند ، برخی از قطارها به صورت بین المللی به برخی از کشورهای همسایه ایتالیا از جمله اتریش ، فرانسه ، اسلوونی ، سوئیس ، شهر واتیکان و سن مارینو سفر می کنند.

هنگام سفر با قطار امکان خرید بلیط ریلی یا تک بلیط وجود دارد ، کرایه ها به خصوص در شهرهای بزرگ قیمت مناسبی دارند. بلیط را می تواندر ایستگاه های قطار یا آنلاین خریداری کرد.

سیستم حمل و نقل اتوبوس ایتالیا

سیستم حمل و نقل اتوبوس ایتالیا دارای مسیرهای شهری و برون شهری است و اگر چه راهی مقرون به صرفه برای سفر است ، اما رفت و آمد با اتوبوس می تواند کند باشد بخصوص در شهر های بزرگ که ترافیک و خیابان های باریک مراکز شهر می تواند باعث تاخیر شود.

بلیط را می توان از دکه های روزنامه فروشی یا دستگاه های بلیط ایستگاه خریداری کرد و گزینه های آنلاین نیز اغلب در دسترس هستند ، اکثر شهرها بلیط های 24 ساعته را برای گردشگران ارائه می دهند.


سیستم حمل و نقل مترو ایتالیا

سیستم حمل و نقل مترو ایتالیا در هفت شهر از جمله رم ، میلان و ناپل خدمت رسانی می کند ، میلان جامع ترین است که در مجموع چهار خط و بیش از 100 ایستگاه دارد ، مترو راهی ارزان ، راحت و موثر برای پیمایش در شهرهای بزرگ ایتالیا است و برای اکثر مردم بهترین راه برای رفت و آمد است ، بلیط را می توان در ایستگاه های مترو از دستگاه های فروش بلیط یا باجه ها تهیه کرد.

تراموا در ایتالیا

تراموا در ایتالیا شکل زمینی مناسبی از سفرهای ریلی است و به مردم کمک می کند تا در یک شهر رفت و آمد کنند ، اما به اندازه سایر اشکال حمل و نقل رایج نیستند زیرا مسیرهای آن گسترده نیست ، با این حال مهاجران می توانند از تراموا در چندین شهر ایتالیا از جمله میلان و رم استفاده کنند.

کشتی در ایتالیا

کشتی در ایتالیا روش حمل و نقل ایده آل بین ایتالیا و جزایر نزدیک به ساحل آن هستند ، ناوی کشتی ‌های بزرگی هستند که به سیسیل و ساردینیا خدمات می‌دهند ، در حالی که تراژتی کشتی‌های کوچکی هستند که به جزایر کوچک ‌تر خدمات می‌دهند ، همچنین کشتی هایی متعلق به شرکت های خصوصی هستند که به اکثر بنادر خدمات رسانی می کنند و افرادی که ماشین یا موتور سیکلت دارند می توانند آنها را به کشتی ببرند و سپس در جزایر از آنها استفاده کنند.

در این بخش شما را راهنمایی می کنیم تا اطلاعات مفید دیگری در مورد ایتالیا را در مقالات پیشنهادی مطالعه کنید

اختلاف ساعت ایران و ایتالیا

زمین دارای 360 خط فرضی به نام طول یا نصف النهار است که به صورت عمودی بین قطب ها قرار دارند و به هر یک از این طول های جغرافیایی یک درجه می گویند ، طول جغرافیایی صفر درجه عبور از گرینویچ در نزدیکی لندن به عنوان استاندارد در نظر گرفته می شود و زمان سایر مناطق زمانی بر این اساس محاسبه می شود.

اختلاف ساعت ایران و ایتالیا

اختلاف زمانی بین هر طول جغرافیایی ( هر درجه ) 4 دقیقه است ، بنابراین اگر ساعت 12 ظهر در گرینویچ ( 0 درجه ) باشد ، ساعت 12:04 بعد از ظهر در نصف النهار 1 درجه خواهد بود و به این ترتیب بین هر کشوری با کشور دیگر اختلاف زمانی وجود خواهد داشت.

اختلاف ساعت ایران و ایتالیا 2.5 ساعت است ، یعنی اگر در ایران ساعت محلی 00:35 باشد ، در ایتالیا ساعت 22:05 است. با توجه به این اختلاف ساعت ایران و ایتالیا به دلیل قرار گرفتن در طول و عرض جغرافیایی متفاوت ، چنانچه قصد سفر به این کشور را دارید باید متوجه باشید که ساعت حرکت پرواز به زمان ساعت کشور مبدا و ساعت فرود به زمان کشور مقصد است ، لذا در برنامه ریزی برای سفر خود باید این اختلاف زمان را مد نظر داشت تا با مشکل زمانی مواجه نشوید.

اختلاف ساعت ایران و ایتالیا برای دانشجویان و خانواده های آن ها نیز مهم است و بر ارتباط و مکاتبات آنها تاثیر می گذارد که لازم است بدانند؛ اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت و معتبر ایتالیا را دارید ، سری به مقاله تحصیل در ایتالیا بزنید و با بورسیه های عالی دانشگاه های این کشور و رشته های ارائه شده در آن ها آشنا شوید.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی راهنمای شما در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری در خارج از کشور می تواند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کند تا به مقصد خود برسید.

کافی اندکی اطلاعات داشته باشید و بدانید مقصدتان کجاست، ما تا انتهای مسیر شما را همراهی میکنیم، در همین راستا می توانید وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو را مشاهده کنید تا پیش زمینه بسیار کاملی در این باب کسب کنید و بعد از آن با ما در تماس باشید.

ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

پخش ویدیو

شهرهای صنعتی ایتالیا

در میان شهرهای صنعتی ایتالیا ، شهر ترنی در بخش فولاد ضد زنگ پیشرو همه شهرها است و مرکز صنعتی آن از نظر اندازه بزرگترین در ایتالیا است ، فابریانو برای تولید کاغذ و بخاطر کارخانه ‌های خانوادگی همچون Merloni ، شرکت Indesit ، Ariston Thermo Group و Antonio Merloni مشهور است و این شهر به لطف تولید لوازم خانگی و هودهای تهویه ، یک مرکز صنعتی مهم است ، بخشی که در آن شهر به لطف صنایعی مانند Elica ، Best و Faber ، در رتبه اول در ایتالیا قرار دارد.

دره تیبر ، Città di Castello (PG) به دلیل تولید تایپوگرافی خود که در پایان قرن نوزدهم آغاز شد و صنایع نساجی ، چوب و فلزکاری ، با برخی از برند های دارای اهمیت بین المللی ، به خوبی شناخته شده است. صنعت آهن قابل توجه سانسپولکرو مرکز صنایع غذایی مهمی از جمله Buitoni و Aboca است که به ترتیب در سال‌های 1827 و 1978 تأسیس شدند و امروزه در سراسر جهان شناخته می‌شوند.

صنایع مهم رم نیز در بخش فناوری ، مخابرات ، صنایع دارویی و غذایی است و بیشتر کارخانه ها در منطقه ای به نام دره تیبورتینا در شرق شهر واقع شده اند ، سایر مناطق صنعتی مهم در شهرهای مجاور مانند Aprilia و Pomezia قرار دارند.

بزرگترین مرکز شیمیایی ، بزرگترین نیروگاه های حرارتی و بزرگترین انبار نفت در کل ایتالیا در Marghera واقع شده است و مشاغل زیادی را به جمعیت ونیزی ارائه می دهند و نماینده یک کشور بزرگ هستند. اگر می خواهید به ایتالیا مهاجرت کاری داشته باشید ، می توانید مقاله کار در ایتالیا را بخوانید و با لیست مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

آب و هوای ایتالیا

آب و هوای ایتالیا از یک چرخه منظم فصلی پیروی می کند و این کشور هر چهار فصل اصلی را در یک سال تجربه می کند ، قسمت شمالی ایتالیا کمی سردتر از مناطق جنوبی است و حتی می تواند در طول ماه های زمستان دمای زیر صفر داشته باشد.

دمای هوا در فصل بهار در ایتالیا بین 5 تا 25 درجه سانتیگراد در نوسان است و جدا از بارش برف در شمال ایتالیا در اوایل فصل بهار ، آب و هوای کلی در این دوره بسیار مطبوع است و احتمال بارندگی نیز وجود دارد ، حداقل میانگین دما در ماه مارس حدود 5 درجه سانتیگراد خواهد بود.

دمای هوا در تابستان بین 18 تا 38 درجه سانتیگراد است و تابستان های ایتالیا بخصوص در جنوب می تواند بسیار گرم باشد ، در حالی که حداقل میانگین دما در ماه می 18 درجه سانتیگراد است ، در بقیه فصل به 25 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و حداکثر میانگین دما در ماه می 25 درجه سانتیگراد است.

دمای هوا در فصل پاییز بین 8 تا 28 درجه سانتی گراد در نوسان است ، ایتالیا در پاییز دارای هوای مطبوع ، رگبارهای باران غیرفعال و مناظر شگفت انگیز است ، حداکثر میانگین دما در این دوره کمتر از 30 درجه سانتیگراد است و در ماه نوامبر تا نزدیک به 22 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

دمای هوا در فصل زمستان بین 5- تا 15 درجه سانتی گراد در نوسان است و در زمستان می تواند واقعا سرد باشد و حداکثر میانگین دما حدود 15 درجه سانتیگراد است و به 8 درجه سانتیگراد می رسد و حداقل میانگین دما در حدود 5 درجه سانتیگراد باقی می ماند و در ژانویه به 5- درجه سانتیگراد می رسد.

پیشنهاد میکنیم اطلاعات کشور هایی که در ادامه به شما نمایش داده می شود را نیز بررسی فرمایید

9 تا از بهترین غذاهای ایتالیا

غذاهای ایتالیایی غذاهای متنوع و شگفت انگیزی هستند و هر یک از بیست منطقه ایتالیا دارای مجموعه ای متمایز از طعم ها ، دستور العمل ها ، محصولات و مواد تشکیل دهنده است زیرا مناطق ایتالیا تا اواسط قرن نوزدهم به طور رسمی به عنوان یک ملت متحد نشده بودند.

آب و هوا و چشم انداز طبیعی نقش عمده ای در شکل گیری غذاهای منطقه ایفا کرده است ، برای مثال ریزوتو خامه ای و سایر غذاهای با طعم لطیف در مناطق شمالی غالب است ، در حالی که دستور العمل های روغن زیتون و گوجه فرنگی در جنوب آفتابی حاکم است ، شهر آلبا و مناطق اطراف منطقه پیمونت منبع اصلی قارچ ترافل گران قیمت ، به ویژه ترافل سفید تند است ، دسترسی به دریای مدیترانه و دریای آدریاتیک باعث می‌شود غذاهای دریایی تازه در سراسر شبه‌جزیره ، هرچند متنوع ، غالب باشند.

اما هنگام سفر به ایتالیا نباید طعم و مزه ی 9 تا از بهترین غذاهای ایتالیا که در زیر معرفی شده است را از دست داد.

9 تا از بهترین غذاهای ایتالیا

ریزوتو

ریزوتو یک غذای محبوب ایتالیایی شمالی است که آن را به روش های بی نهایتی همچون خامه ای و سرشار از پنیر یا با برنج معمولی مناطق شمالی مانند انواع آربوریو ، کارنارولی و ویالون تهیه و به آرامی در آبگوشت پخته می شود.

از جمله محبوب ‌ترین آن‌ ها می ‌توان به « ریزوتو آلا میلانز » اشاره کرد که با شراب سفید ، پنیر پارمزان ، کره ، پیاز و زعفران تهیه می‌شود که رنگ زرد بی‌نظیری به آن می‌دهد ، اما می توان آن را با بسیاری از مواد دیگر مانند کدو تنبل ، رادیکیو قرمز ، قارچ ، سوسیس یا صدف درست کرد.

پیتزا

پیتزا یک نماد ملی در ایتالیا است و غذای نشان دهنده ایتالیا در جهان است و توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ناملموس بشریت به رسمیت شناخته شده است.

هر پیتزاساز اسرار خود را دارد و هر پیتزای ساخته شده از آرد ، آب ، مخمر آبجو و نمک را می توان به روش های مختلف طبخ کرد. پیتزای اصلی در اواخر قرن هجدهم در ناپل ، در جنوب ایتالیا به افتخار ملکه ایتالیا ، Margherita di Savoia تهییه شد. پیتزا مارگریتا معروف ترین و ساده ترین پیتزا با سس گوجه فرنگی ، موزارلا و ریحان است که رنگ های پرچم ملی را به یاد می آورد.

پاستا

نماد دیگر ملی ، که در سراسر جهان محبوبیت دارد پاستا است ، این شرکت که در سیسیل متولد شد ، در مدت کوتاهی تولید خود را به مناطق دیگر در کنار دریا که در آن زمان دارای بنادر و آب و هوای ایده آل برای خشک کردن محصول بود ، گسترش داد ، از جمله معروف ترین مناطق می توان به ناپل و امپریا اشاره کرد.

با این حال ، رم به پایتخت اسپاگتی تبدیل و « اسپاگتی آلا کاربونارا » تاریخ ساز شد ، تقریباًبه طور تصادفی از تخیل یک آشپز جوان از بولونیا متولد شد که بیکن را با زرده تخم مرغ ، شیر ، خامه و پنیر تهییه کرد. این دستور غذا در طول سال ها کمی تغییر کرده است و اکنون شامل بیکن ، زرده تخم مرغ و پنیر می شود ، در پایتخت ایتالیا، آنها همچنین نوعی پاستا محبوبیت دارد که فقط با کره ، فلفل و پنیر pecorino درست شده است.

گنوکی

گنوکی توپک های کوچکی از خمیر سیب زمینی است ، هر منطقه تنوع خاص خود را دارد اما معمولی ترین مواد تشکیل دهنده آن پنیر ، اسفناج ، تخم مرغ و انواع سس است.

پستو آلا جنووز

پستوآلا جنووز غذایی است که از جنوا ، لیگوریا می آید و داراییک سس سنتی و ساده است که با ریحان ژنو ، روغن زیتون فوق بکر ، پنیر پارمزان ، پنیر پکورینو ، آجیل کاج ، سیر ، و نمک تهییه می شود.

لازانیا

یکی دیگر از سنگ بنای غذاهای ایتالیایی لازانیا است ، این غذای محبوب از لایه ‌هایی از ماکارونی تازه پوشیده شده با سس بشامل و معروف « راگو بولونیز » تشکیل شده است ، سسی مرکب از کرفس ، پیاز و هویج تفت داده شده که تکه های گوشت گاو ، خوک و گوجه فرنگی غلیظ شده به آن اضافه می شود، و به آرامی و برای مدت طولانی پخته می شود.

پروشوتو دی پارما

ایتالیا پادشاهی گوشت های پخته شده است و در میان مرتادلا ، سالامی ، کوپا و کولاتلو معروف ، ژامبون خام پخته شده برجسته است که معمولا به عنوان پیش غذا سرو می شود و همچنین به عنوان یک میان وعده در یک ساندویچ یا به عنوان غذای اصلی ، به برش های نازک بریده شده عالی است ، هر منطقه نوع خاص خود را دارد ، اما ژامبون پارما بهترین نوع است.

ریبولیتا

ریبولیتا که در اصل متعلق به توسکانی است ، یک سوپ روستایی و نمادی از غذاهای مردم فقیر است که قدمت آن به قرون وسطی بازمی‌گردد ، داستان از این قرار است که در آن روزگار خانواده ‌های دهقانی زیاد بودند و توانایی خرید گوشت را نداشتند ، بنابراین با موادی که در روستاها وجود داشت به مقدار زیاد سوپ تهیه می‌کردند و برای افزایش نان هم به آن اضافه کردند. ولی امروزه یک غذای اشتها آور و آسان برای طبخ است که همراه با سبزیجات ، لوبیا، سبزی ، روغن زیتون و پنیر پارمزان را با تکه های نان خشک تهییه می شود.

Cacio e pepe

این غذای باستانی با ریشه رومی به عنوان یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین غذاهای ایتالیایی به شمار می رود ، Cacio e Pepe شامل پاستا ( معمولا اسپاگتی ) ، پنیر Pecorino Romano کهنه شده ، نمک و مقدار زیادی فلفل سیاه آسیاب شده است و از آنجایی که مواد به راحتی قابل حمل خراب نمی شوند ، زمانی غذای مورد علاقه چوپان های رومی بوده است.

فلفل تند از چوپان ها در برابر اثرات هوای سرد در طول شب محافظت می کرد ، در حالی که پاستا کربوهیدرات های مورد نیاز آنها را برای انجام کار کمرشکن تامین می کرد ، با این حال این غذای ساده به قدری خوب است که سرآشپز و شخصیت تلویزیونی معروف آنتونی بوردین آن را به عنوان بهترین غذا در تاریخ جهان توصیف کرد.

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با اطلاعات کشور ایتالیا آشنا شدید ، پیشنهاد می کنیم سوالات خود را در بخش دیدگاه درج کنید تا مشاوران ما پاسخگوی شما باشند و اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهند.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور ایتالیا

سیستم حمل و نقل مترو ایتالیا در هفت شهر از جمله رم ، میلان و ناپل خدمت رسانی می کند ، میلان جامع ترین است که در مجموع چهار خط و بیش از 100 ایستگاه دارد.

ایتالیا پربازدیدترین کشور از گردشکران در جهان است ، بنابراین جای تعجب نیست که تقریبا در هر شهر بزرگی فرودگاه های بین المللی وجود داشته باشد ، این کشور زیبا در مجموع 77 فرودگاه را در خود جای داده است.

اختلاف ساعت ایران و ایتالیا 2.5 ساعت است ، یعنی اگر در ایران ساعت محلی 00:35 باشد ، در ایتالیا ساعت 22:05 است.

 

صنایع مهم رم در بخش فناوری ، مخابرات ، صنایع دارویی و غذایی است و بیشتر کارخانه ها در منطقه ای به نام دره تیبورتینا در شرق شهر واقع شده اند ، سایر مناطق صنعتی مهم در شهرهای مجاور مانند Aprilia و Pomezia قرار دارند.

دمای هوا در فصل زمستان بین 5- تا 15 درجه سانتی گراد در نوسان است و در زمستان می تواند واقعا سرد باشد و حداکثر میانگین دما حدود 15 درجه سانتیگراد است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ایتالیا یک جمهوری پارلمانی دموکراتیک است ، ایتالیا یک جمهوری است ، به این معنی که رئیس دولت آن رئیس جمهور است نه پادشاه و با این حال ، اختیارات رئیس جمهور به کارکرد های نمادین و نمایندگی محدود می شود.

در این مقاله از سایت شرکت مهاجرتی رجبی با ارائه جدیدترین اطلاعات کشور ایتالیا سعی شد تا علاقمندان مطالب مفیدی در خصوص بخش های مختلف از غذاهای محبوب تا نوع حکومت این کشور کسب کنند و امید است این اطلاعات جامع برایتان مفید واقع شده باشد ، با ما از طریق دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به آلمان را نیز بخوانید و با شرایط کشور ایتالیا مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)