ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی

هلند ، کشور آسیاب‌های بادی و گل‌های لاله ، همواره یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای افرادی بوده که قصد مهاجرت به اروپا با سطح بالای رفاه اجتماعی و امکانات مدرن را دارند . یکی از مهمترین مسائلی که همواره ذهن مهاجران را به خود مشغول می‌کند ، هزینه‌های زندگی در شهرهای گوناگون کشور منتخبشان است . در این مقاله برای آن دسته از متقاضیانی که قصد زندگی در کشور هلند را دارند ، به بررسی مناطق گوناگون و در نهایت ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی خواهیم پرداخت . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ، با کارشناسان مجرب موسسه‌ حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی به هلند تماس بگیرید .

بررسی ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی

کشور سرسبز و زیبای هلند (به زبان هلندی : Nederland و به انگلیسی : Netherlands) در شمال غربی اروپا و در همسایگی آلمان و بلژیک قرار گرفته است . در مساحت 41526 کیلومتر مربع این کشور ، جمعیتی حدود 16 و نیم میلیون نفر ساکن هستند . پایتخت هلند شهر آمستردام می‌باشد . شهر لاهه به دلیل وجود دادگاه بین‌المللی لاهه در آن ، از شهرت و اهمیت بسیاری در سطح جهانی برخوردار است .

کشور هلند از اعضای اتحادیه‌ اروپا و پیمان شینگن و واحد پول آن نیز یورو می‌باشد . زبان رسمی مردمان این کشور هلندی (Dutch) بوده که این زبان از خانواده‌ زبان‌های ژرمنی نشأت گرفته است و شباهت‌هایی به زبان آلمانی دارد .

در این زبان واژه‌ های فرانسوی نیز به وفور یافت می‌شود که یادگاری از دوران تسلط فرانسویان بر این سرزمین است . در ادامه با بررسی های شرایط و هزینه های محیطی ، به بررسی ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی می پردازیم .

طبیعت کشور هلند

کشور هلند یک دلتای سرسبز با رودخانه‌ های پرشماری است که از میان آن می‌گذرند . این سرزمین یکی از پست‌ ترین مناطق اروپا به شمار آمده و عملا هیچ تپه‌ بلندتر از 322 متر در این کشور وجود ندارد . باران فراوان و بادهای شدید از شاخصه‌ های آب و هوایی هلند است . از دیرباز مردم هلند آموخته‌اند که شرایط آب و هوایی و حتی زمین‌ های این سرزمین را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند .

از جمله‌ اقدامات موثر آن‌ها در راستای بهینه‌سازی شرایط می‌توان به ساخت آسیاب‌ بادی‌ های غول پیکر در برابر بادهای شدید که امروزه نمادی از این کشور در سراسر جهان هستند و همچنین خشک‌ سازی‌ های گسترده‌ مناطق پایین‌تر از سطح دریا برای سکونت مردمان ، اشاره نمود .

گرچه از نظر مساحت این کشور منطقه‌ کوچکی است اما اقتصاد بسیار پویای آن بجز برای بومیان این کشور ، فرصت‌های شغلی بسیاری را به ویژه برای کارآفرینان و افراد خلاق متقاضی مهاجرت کاری به هلند پدید آورده است .

یکی از مهمترین مسائلی که افراد متقاضی زندگی در هلند باید مورد بررسی قرار دهند هزینه‌ های مورد نیاز برای زندگی در هر یک از شهر های هلند می‌باشد که در ادامه‌ این مطلب در قالب بررسی ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی به آن اشاره خواهیم کرد .

نگاهی به هزینه‌ های مورد نیاز در شهر های هلند

همانند تمامی کشورها و شهرهای دنیا ، هزینه‌های زندگی در شهرهای هلند را می‌توان به دو بخش هزینه‌های کلان و هزینه‌های خرد تقسیم کرد . هزینه‌ های خرد یا هزینه‌ های غیر ضروری آن دسته از مخارجی را شامل می‌شوند که در صورت نبودشان ، آسیب یا مساله‌ ای جدی برای شخص بوجود نمی‌آید .

در مقابل این تعریف ، هزینه‌ های کلان به آن دسته از مخارج اصلی و عمده که جزو مایحتاج ضروری انسان هستند بازمی‌گردد ؛ مثال‌ هایی از این هزینه ، مخارج مربوط به مسکن ، خورد و خوراک ، رفت و آمد و بیمه هستند .

مخارج متعادل زندگی هر انسان هر دو گروه مخارج خرد و کلان را شامل می‌شود و میزان مبالغ مورد نیاز برای هر گروه تا اندازه‌ی زیادی بستگی به شیوه‌ شخصی زندگی هر فرد دارد .

در این مطلب برای همگانی بودن و تعمیم بخشیدن هزینه‌ها به تمامی افراد ، میانگین و متوسط هزینه‌ های مورد نیاز برای هر دسته‌ بندی مخارج را در نظر گرفته‌ایم . بر همین اساس می‌توانیم به یک شاخص کلی برای تعیین دو سر طیف گرانترین و ارزان‌ ترین شهر هلند برای کار و زندگی برسیم .

مقایسه هزینه زندگی در شهر های هلند

بر اساس آخرین آماری که یکی از منابع معتبر در سال 2018 درباره‌ ارائه‌ شاخص‌ های ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی ارائه کرده است ، شهرهای مهم و بزرگ هلند با توجه به فاکتورهای مختلفی بررسی شده‌ اند . برای مثال یکی از موارد ارائه شده ، درصد اختصاص بودجه‌ هر شخص یا خانواده برای مخارج کلان و خرد زندگی بوده است .

در این دسته‌بندی ، بالاترین درصد مخارج زندگی در هلند نخست به هزینه‌ های اجاره‌ خانه با 29.5 درصد و خورد و خوراک با 27.3 درصد تعلق دارند . کمترین هزینه‌ ها نیز به کفش و پوشاک با 3 درصد و تفریح و ورزش با 4.9 درصد مربوط می‌شوند . بقیه‌ هزینه‌ ها مانند حمل و نقل ، رستوران و خدمات در میانه‌ این درصد های حداکثر و حداقل جای می‌گیرند .

با مقایسه‌ شش شهر مهم برای یافتن ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی ، یعنی شهرهای آمستردام ، لاهه ، اوتریخت ، لایدن ، ماستریخت و روتردام با این شاخص اندازه‌گیری ، نتیجه‌ بدست آمده نشان می‌دهد که بالاترین شاخص در این لیست متعلق به شهر آمستردام با شاخص هزینه‌ زندگی 80.66 و پایین‌ترین شاخص مربوط به روتردام با شاخص 72.98 است .

یعنی به بیانی دیگر ، گرانترین شهر در هلند برای زندگی ، پایتخت این کشور یعنی آمستردام و ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی ، شهر روتردام می‌باشد . البته شایان ذکر است که شهرهای کوچک در کشور هلند که هزینه‌های زندگی در آن‌ها حتی بسیار پایین‌ تر از روتردام هستند وجود دارد ، اما به نسبت کوچک و محلی بودن ، از میزان امکانات و تسهیلات آن‌ ها در مقایسه با شهرهای مدرن و پیشرفته کاسته خواهد شد .

هزینه‌های مورد نیاز در ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی

اتاق‌های خصوصی در شهر روتردام بسته به منطقه‌ زندگی می‌توانند ماهانه بین 350 تا 700 یورو هزینه‌ داشته باشند . هزینه‌ اجاره‌ یک سوییت ، آپارتمان یا منزل مسکونی می‌تواند از 900 تا 2000 یورو باز هم بسته به منطقه‌ مسکونی تغییر یابد .

مبلغ لازم برای خورد و خوراک بستگی خیلی زیادی به رژیم و عادات غذایی هر شخص دارد اما اگر بخواهیم میانگینی از هزینه‌ خورد و خوراک ارائه نماییم ، مبلغی بین 150 تا 200 یورو در ماه را شامل می‌شود . تخمینی از هزینه‌ رفت و آمد در شهر روتردام حدود 60 تا 70 یورو در ماه می‌شود .

البته در تمامی شهرهای هلند فرهنگ دوچرخه‌ سواری برای جابه‌جایی در سطح شهر و حتی در برخی موارد در سفرهای بین شهری بسیار رایج و محبوب است . حتی اگر شخصی به هر دلیلی نتواند دوچرخه شخصی خود را تهیه کند ، ایستگاه‌ های پر تعداد کرایه‌ دوچرخه در سطح شهر ، این وسیله کاربردی را با مبلغ 10 یورو در روز کرایه می‌دهند .

در این مطلب تلاش بر این بود که مختصری به شاخص‌ هزینه‌ ها و در نتیجه یافتن ارزان‌ ترین شهر هلند برای کار و زندگی بپردازیم . برای راهنمایی‌ های بیشتر در این زمینه ، مشورت با کارشناسان آگاه و با تجربه‌ موسسه‌ مهر آفرین رجبی در دفاتر شیراز و تهران یاریگر شما برای تصمیم‌گیری بهتر در مهاجرت به هلند خواهد بود .

1.3/5 - (32 امتیاز)

2 دیدگاه در “ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی

 1. سیده فاطمه میرتقی گفت:

  واتسآپ جهت مشاوره

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   از طریق آیکن واتس اپ که در صفحه سایت قرار دارد میتوانید به کارشناسان مجموعه وصل شوید و سوالا تتان را از طریق واتس اپ مطرح کنید

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه