اجاره مغازه در نروژ

اجاره مغازه در نروژ

علاقه به کسب و کار در کشوری دیگر برای افراد متخصص و توانا در حوزه های مختلف یکی از انگیزه های اصلی مهاجرت است . شاید بتوان گفت که نروژ یکی از مقاصد اصلی مهاجرت کاری در میان کشورهای اروپایی شناخته می شود که افراد با مهارت های مختلف را به سمت خود جذب می کند . در ادامه در رابطه با اجاره مغازه در نروژ صحبت خواهیم نمود و چنانچه قصد مهاجرت به نروژ و راه اندازی کسب و کار جدید را دارید می توانید به موسسه حقوقی مهرآفرین رجبی مراجعه نموده و مشاوره لازم را دریافت نمایید .

افراد با انگیزه همواره می کوشند تا بتوانند حوزه فعالیت خود را در کشوری با شرایط بهتر اقتصادی گسترش داده و به جایگاه بالاتری برسند . نروژ نیز به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهایی که در شمال اروپا قرار گرفته می تواند مقصدی ایده آل جهت کسب و کار باشد . این کشور که بالغ بر 5 میلیون نفر جمعیت دارد ، زبان های نروژی و سامی را به عنوان زبان های رسمی خود معرفی نموده و زبان های محلی دیگری نیز در میان مردم رواج دارد . اکثر جمعیت این کشور در قسمت شرقی زندگی می کنند و پول رایج کشور کرون است .

هزینه ‌اجاره مغازه در نروژ

میزان اجاره بها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد . اصولا مغازه هایی که در مرکز اصلی و در مناطق تجاری قرار دارند اجاره بها بیشتری دارند و هرچه به سمت اطراف شهر حرکت کنید میزان اجاره کمتر خواهد شد . اجاره ماه اول نیز باید در هنگام قرارداد پرداخت شود . معمولا اجاره بها از ماهیانه 500 کرون آغاز شده و تا 40 هزار کرون نیز می رسد .

فاکتورهایی مانند نزدیکی به سیستم حمل و نقل ( مترو ، ایستگاه اتوبوس و قطار ) مساحت مغازه ، نوساز بودن ، متراژ ملک و غیره از عوامل موثر در تعیین مبلغ اجاره هستند .

مغازه های نروژ می تواند از یک مغازه کوچک با مساحت 20 مترمربع آغاز شده و به مغازه های وسیع همراه با طبقه و انباری نیز برسد . دقت داشته باشید که وجود امکانات بیشتر در مغازه مانند وجود دستگاه ، مبلمان و غیره به مبلغ اجاره بها خواهد افزود .

انتخاب مغازه در نروژ

در قدم اول جهت اجاره مغازه در نروژ باید تمامی شهرهای این کشور را بررسی نمود . با توجه به کاری که قصد راه اندازی آن را در نروژ دارید باید بفهمید که بازده و درآمدتان در کدامیک از این شهرها بالاتر خواهد بود . در میان تمامی شهرها اصولا پایتخت هر کشور با میزان توجه بیشتری همراه است از این رو کسب و کار در آن موفق تر خواهد بود اما نیاز به سرمایه بیشتری نیز دارد .

قدم بعدی پس از انتخاب شهر ، بررسی منطقه های مختلف شهری و انتخاب یک مغازه با توجه به میزان اجاره بها و نوع کاربردی آن است . مغازه مورد نظر باید در متراژ و قیمت مناسب اجاره شود تا روند کاری را با مشکل مواجه نسازند .

انتخاب مغازه در نروژ

کسب و کار در نروژ

طبق آمار جهانی مردم نروژ جزو راضی ترین شهروندان در جهان هستند و شاخص رضایت زندگی در آنها بسیار بالاست . نروژ یکی از رقابتی ترین بازارهای شغلی جهان را داراست و به دلیل رفاه بالای زندگی افراد از کشورهای مختلف خواهان یافتن شغل در این کشور هستند .

پس از ماهیگیری و کشاورزی صنعت تکنولوژی در نروژ بسیار پیشرفته بوده و با داشتن تخصص در یک حوزه می توان به جایگاه اجتماعی خوبی دست یافت . خوب است که بدانید میزان درآمد سالانه شهروندان نروژی در سال های اخیر در میان 4 کشور برجسته جهان قرار گرفته و رضایت شغلی در آن قابل توجه ست .

کسب و کار و یافتن شغل و کاریابی در نروژ می تواند از اجاره یک مغازه تا سایر شغل ها مانند مهندسی و پزشکی را شامل شود . اما کسانی که برای فعالیت خود نیاز به اجاره یک مغازه دارند باید با شرایط اجاره مغازه در نروژ کاملا آشنا شده و پس از درنظر گرفتن تمامی شرایط اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کنند .

عوامل موثر در کسب و کار در نروژ

بازار کار کشورهای اروپایی محل رقابت در شغل های مختلف به بهترین شکل ممکن است . راه اندازی کسب و کار در کشوری مانند نروژ نیازمند مهارت و تخصص در حرفه انتخابی ست . تنها در صورتی می توان در کشور نروژ موفق بود که با مهارت کامل شروع به فعالیت کنید 

انتقال سرمایه و پیمودن مراحل پیچیده مهاجرت با کوچکترین بی تجربگی و اقدام اشتباه با شکست مواجه خواهد شد پس علاوه بر سرمایه کافی مهارت خود را تا حد امکان بالا ببرید .

دریافت مجوز از اصلی ترین بخش های اجاره مغازه در نروژ است . تمامی فعالیت های کاری در نروژ نیاز به دریافت مجوز در حوزه مربوط به خود دارد . از این رو در قدم اول باید روند مراحل قانونی لازم را نیز طی کنید .

جستجو مغازه در نروژ

میزان اجاره بها با توجه به درخواست های متعدد همواره در حال تغییر است و بهتر است که از طریق جستجوی اینترنتی از قیمت های به روز مطلع شوید .

سایت های مختلفی مغازه های موجود در نروژ را جهت اجاره منتشر می کنند که شما می توانید گزینه دلخواه خود را در آن پیدا کنید .

دقت داشته باشید که تمامی این سایت ها به زبان نروژی بوده و قیمت ها نیز بر اساس کرون خواهد بود . معمولا مبلغی به عنوان پول رهن جدا از اجاره ماهیانه از فرد دریافت می شود .

وام اجاره مغازه در نروژ

برای اجاره مغازه در نروژ دولت وامی به افراد متقاضی اعطا نمی کند و در صورتی که قصد خرید داشته باشید با رعایت شرایط خاصی می توانید از سوی دولت وام دریافت کنید .

دوره های بازپرداخت وام طولانی هستند و مبلغ آن با توجه به درخواست و ملک مورد نظر مشخص می شود .لازم به ذکر است که نروژ با وجود داشتن اقتصاد قوی و زمینه مناسب جهت فعالیت می تواند باعث خسارت و از بین رفتن سرمایه نیز شود .

شروع کسب و کار در کشورهای اروپایی نیازمند مهارت و پشتکار است به خصوص در کشورهایی مانند نروژ که متقاضیان زیادی نیز دارد . قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت کاری به نروژ شما باید در نظر داشته باشید که در شش ماه نخست راه اندازی کسب و کار باید بتوانید مخارج خود و خانواده تان را تامین سازید .

یکی از موارد مهمی که در هنگام اعطای ویزا به دقت مورد بررسی قرار می گیرد پشتوانه مالی است . فرد متقاضی نه تنها بودجه لازم جهت اجاره مغازه در نروژ بلکه هزینه های جانبی از جمله تامین مخارج را نیز باید به همراه داشته باشد .

زندگی در نروژ

زندگی در نروژ

همانگونه که در بالا گفته شد نروژ از مرفه ترین کشورهای جهان و اروپا به شمار می رود از این رو هزینه زندگی و اقامت در آن نیز در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی بیشتر است . این مورد را می توان جزو مزایا و معایب مهاجرت به نروژ دانست .

البته به دلیل نرخ مناسب مالیات و رفاه اجتماعی ارائه شده تمامی شهروندان از میزان پرداختی خود بابت هزینه های زندگی راضی هستند . از جمله مزایای زندگی در این کشور کمترین میزان بیکاری و حداقل تفاوت میان اقشار مختلف جامعه است .

بسیاری از کشورهای اروپا همچنان درگیر مسائلی همچون تعیین میزان دستمزد و کنترل نرخ مالیات هستند در صورتی که این موارد برای شهروندان نروژ کاملا برطرف شده و دولت به دنبال افزایش هرچه بیشتر رفاه در میام تمامی اقشار است .

خدمات غذایی ، بهداشتی و آموزشی به طور یکسان و به بهترین شکل ممکن به شهروندان ارائه می شود که باعث رضایت هرچه بیشتر ساکنین این کشور شده است . امید است که با مطالعه مقاله بالا در خصوص اجاره مغازه در نروژ توانسته باشیم موارد لازم در این زمینه را به شما معرفی کرده باشیم . موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان معتبرترین موسسه در امر مهاجرت به اروپا در دفاتر تهران و شیراز پاسخگوی شما در کلیه امور اجاره و یا خرید ملک در اروپا خواهد بود .

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه