قيمت خانه براي زندگي در لهستان

قيمت خانه براي زندگي در لهستان

اگر تصمیم به مهاجرت به یک کشور جدید را دارید ، لازم است تا ایده ای در مورد چگونگی برنامه ریزی بودجه خود داشته باشید . این بار با کمک مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر افرین رجبی می خواهیم قيمت خانه براي زندگي در لهستان را براساس آمار ارائه دهیم . مهاجرت به لهستان و زندگی در این بسیار ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی است . قیمت مقرون به صرفه مواد غذایی ، اجاره و سرگرمی معمولا یکی از دلایل اصلی است که موسسه مهاجرتی به لهستان رجبی اقدام به ارائه مشاوره در این زمینه کرده است.

بررسی قيمت خانه براي زندگي در لهستان

وقتی صحبت از قيمت خانه براي زندگي در لهستان می شود ، نام ورشو گران ترین شهر لهستان به میان می آید . متوسط هزینه اجاره مسکن در پایتخت می تواند به 2800 زلوتی در هر ماه برسد . آپارتمان ارزان تر را می توان در وروتسواف (2260 زلوتی در ماه ) و گدانسک ( 1995 زلوتی در ماه ) اجاره کرد . ارزان ترین شهر بزرگ در لهستان بیدگوشچ است که قیمت اجاره 1267 زلوتی در ماه برای یک آپارتمان فلت متوسط در آن قابل پرداخت است . اما اگر قصد شما خرید خانه و اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری است باید بگوییم که قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 1200000 – 450000 زلوتی و قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 5،581.15 زلوتی می باشد .

به طور کلی متوسط اجاره آپارتمان در لهستان در هر ماه را می توان به صورت زیر طبقه بندی کرد :

  • آپارتمان ( 1 خوابه ) در مرکز شهر 1،851.43 زلوتی
  • آپارتمان ( 1 خوابه ) خارج از مرکز 1،399.42 زلوتی
  • آپارتمان ( 3 اتاق خواب ) در مرکز شهر 3،037.60 زلوتی
  • آپارتمان ( 3 اتاق خواب ) خارج از مرکز 2،294.03 زلوتی

علاوه بر هزینه اجاره شما باید هزینه ماهیانه آب و برق را اضافه کنید . به طور متوسط ، صورتحساب برای برق ، گرمایش ، آب و زباله برای یک آپارتمان فلت متوسط 620 زلوتی هزینه دارد . البته لازم به ذکر است که قيمت خانه براي زندگي در لهستان به شهری که شما در آن زندگی می کنید ، مالیات شورای محلی و استفاده شما بستگی دارد . اینترنت یکی دیگر از هزینه های اضافی است که 45 زلوتی هزینه دارد و باید به لیست خود اضافه کنید .

زندگی در لهستان

اگر شما درآمد خوبی در لهستان داشته باشید ، زندگی در این کشور عالی است چراکه بیشتر چیزها کمی ارزان تر از اروپای غربی است ( انتظار نمی رود که همه چیز در لهستان ارزان باشد ) .

متاسفانه متوسط درآمد در لهستان بسیار پایین است ( اکثر شهروندان کم درآمد هستند ) طبق قوانین متوسط حقوق ماهانه باید حدود 900 یورو باشد ، اما اکثر مردم حدود 500 یورو یا کمتر دریافت می کنند که خیلی زیاد نیست ، زیرا بیشتر این پول برای غذا و اقامت خرج می شود . اگر بتوانید درآمد ماهیانه خوبی را بدست آورید ، می توانید یک زندگی خوب و متعادل داشته باشید ، نه لوکس اما به اندازه کافی خوب ( لباس مناسب ، تعطیلات در خارج از کشور ، ماشین خوب ) . بنابراین در لهستان شما نیاز به شغل خوب دارید .

بهترین شهر های لهستان برای زندگی

در تصمیم گیری برای جایی که زندگی کنید ، بسیاری از عوامل در چشم مخاطبان از قبیل مسکن ارزان قیمت ، هزینه پایین زندگی ، دسترسی به مشاغل با درآمد خوب ، مدارس خوب و مراقبت های بهداشتی با کیفیت مد نظر است . جنبه های دیگر ممکن است شامل نزدیکی به خانواده ، آب و هوا ، سیاست و فرصت ها باشد . برای کمک به انتخاب بهترین شهر برای زندگی و کار در لهستان در ادامه چندین شهر مهم را معرفی نموده ایم .

وروتسواف

وروتسواف با معماری با شکوه و رنگ های پر جنب و جوش یکی از شهرهای مورد علاقه در لهستان برای زندگی و کار است . به دلیل وجود رودخانه های بسیار ، جزایر و بیش از 200 پل ، شهر دارای شهرت رو به رشد به عنوان ونیز شمالی است . وروتسواف قطعا یک شهر پر جنب و جوش و پر از حادثه و سرگرم کننده است و برای افرادی که به دنبال این ویژگی ها هستند ، جذاب است .

پوزنان

شهر تجاری و دانشجویی بزرگ ، پوزنان کاملا در گردشگری مستقل است . در هر لحظه از روز و شب پر از رستوران ها ، بارها و باشگاه های باز است . پوزنان یکی از پایین ترین نرخ بیکاری در لهستان ( حدود 2٪ در حال حاضر ) را دارد و این مکان بسیار خوبی است برای جستجوی شغلی حتی اگر لهستانی صحبت نکنید ،‌ می باشد .

پوزنان تنها 2.5 ساعت ( با ماشین ) با برلین فاصله دارد که باعث می شود مکانی عالی برای سفر و اکتشاف باشد . به لطف بازار کار پر جنب و جوش ، شهر برای خارجی ها بسیار جذاب است .

کراکوف

شهر افسانه ها و مکان های جادویی ، کراکوف پایتخت قدیمی لهستان و محل مناسبی برای اقامت و زندگی است . مرکز شهر پر از جاذبه های تاریخی ، موزه ، کافه ها ، رستوران ها و مغازه ها است که از خیابان های باریک قدیمی عبور می کنند .

کراکوف به دلیل نزدیکی به کوه های تاترا این امکان را میسر می کند که بدون هیچ زحمتی بتوانید اسکی و یا پیاده روی در هر آخر هفته را بگذرانید . پیدا کردن یک شغل به عنوان یک خارجی آسان است زیرا کراکوف یک شهر بزرگ با بازار کار پر جنب و جوش است . همچنین کلیات قيمت خانه براي زندگي در لهستان در این شهر به نسبت قابل قبول تر است.

گدانسک

گدانسگ واقع در ساحل دریای بالتیک یک شهر مدرن ، مرکز رشد فرهنگی ، علمی ، ورزشی و سرگرمی است . گدانسک نقش مهمی در فروپاشی کمونیسم ایفا کرد و اغلب به عنوان یک شهر آزادی به آن اشاره می شود .

هر سال گدانسگ در رتبه بندی برای شادترین شهر برای زندگی در لهستان ، با 79.2 درصد از جمعیت خود انتخاب می شود . سواحل زیبا ، آب و هوای خوب و مرکز شهر پر جنب و جوش به این نتیجه قابل توجه کمک می کنند .

تورون

تورون یک شهر قرون وسطی و جذاب دارای تقریبا هر کدام از کیفیت های زندگی شهری است و جای تعجب نیست که این گنجینه معماری به عنوان یک میراث جهانی یونسکو شناخته شده است . این شهر زادگاه نیکولا کوپرنیک است که نفوذ زیادی در شهرش داشت . دانشگاه تورون یکی از بهترین ها است ، به خصوص در موضوعات علمی مانند فیزیک و شیمی .

اگر به زندگی در شهرهای کوچکتر با معماری منحصر به فرد و آرامش بخش علاقه مند هستید ، تورون انتخاب مناسبی برای شما است . جای مناسب برای داشتن یک خانواده و صرفه جویی در وقت . اگر شما برای زندگی آرام تر آماده نیستید ، قطعا باید تورون را برای زیبایی و جذابیت آن تجربه کنید چرا که قيمت خانه براي زندگي در لهستان در این شهر به نسبت سایر مکان ها قابل تامل تر است . فراموش نکنید که شیرینی زنجفیلی شهر تورون معروف است و تخصص محلی ها است .

ورشو

ورشو در سال های اخیر به یکی از شهرهای برجسته اروپایی تبدیل شده است و تمایل دارد تاریخ خود را با مدرنیته و نوآوری حفظ کند . این شهر همچنین به عنوان شهر ققنوس شناخته شده بود که در طول جنگ جهانی دوم تقریبا به طور کامل نابود شد و با کمک ملت از ابتدا بازسازی شد . روح و انرژی آن زمان هنوز توسط میلیون ها گردشگر که هر سال از شهر دیدن می کنند ، تحسین می شود .

ورشو پایتخت فرصت های شغلی خوب است و دسترسی به انواع فرصت ها را فراهم می کند . بازار کار به ویژه برای خارجی هایی که شرکت های بین المللی دارند بسیار جذاب است .

در پایان این نکته را مدنظر داشته باشید که قيمت خانه براي زندگي در لهستان هر ساله تغییر می کند و اطلاعات ارائه شده در این مطلب تنها برای تخمین نسبی است . لذا همیشه باید اطلاعات را بروز جستجو کرد . در خصوص مهاجرت به لهستان با مشاورین موسسه مهر آفرین رجبی در تماس باشید تا با روش های مختلف مهاجرت به لهستان آشنا شوید و بهترین گزینه با توجه به شرایط شما گرفته از تحصیل ، زندگی و حتی ویزای کار لهستان به شما معرفی گردد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه