معرفی شهرهای کشور لهستان

معرفی شهرهای کشور لهستان
مشاور مهاجرتی

معرفی شهرهای کشور لهستان ، کشوری که یکی از مقصدهای ایده آل برای زندگی و کار در اروپا است ، به شما این فرصت را می دهد تا با کاوش تمامی گزینه های ممکن بتوانید به مقصد ایده آل خود برای ساختن آینده ای روشن برسید در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی شهرهای لهستان می پردازیم با ما همراه باشید.

همچنین اگر عازم کشور لهستان هستید و قصد مهاجرت دارید ، حتما مقاله مهاجرت به لهستان را بخوانید تا با سریع ترین و امن ترین روشهای قانونی مهاجرت به این کشور هم آشنا شوید.

در لهستان ، شهرهای قدیمی جادویی با خیابان های سنگ فرش شده و معماری های زیبا را می توانید بیابید که زندگی با سبک اروپایی را با حداقل هزینه به شما ارائه می دهد.

شهرهای لهستان که زمانی محل سکونت جمعیت پر رونق یهودیان بود ، اکنون مکان‌ بناهای یادبود قربانیان یکی از بزرگترین تراژدی ‌های قرن بیستم است که بسیاری از بازدیدکنندگان برای ادای احترام به آنجا می‌روند ، لهستان پیوند مهمی میان اروپای شرقی و غربی است که پس از ویرانی جنگ جهانی دوم به صورت کامل بازسازی شده است.

امروزه ورشو شهری پر جنب و جوش ، متنوع و یک مقصد توریستی بسیار محبوب است که مانند سایر شهرهای این کشور از جذابیت های زندگی در لهستان به شمار می رود ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در ادامه این مطلب ضمن معرفی شهرهای کشور لهستان راهنما و پاسخگوی شما عزیزان در رابطه با مهاجرت و اخذ هرگونه ویزا می باشند.

نکته : در بخش فهرست مطالب ، بر روی هر یک از شهر های لهستان که کلیک کنید ، محتوای مربوط به همان شهر را مطالعه خواهید کرد.

فهرست مطالب

در ویدئو و پادکستی که در این بخش از مقاله ارائه شده به معرفی شهرهای کشور لهستان پرداخته ایم ، روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی دقایق کوتاهی را با شما صحبت می کند و خلاصه مفیدی از این محتوا را به شما ارائه می دهد.

پادکست معرفی شهرهای کشور لهستان​

شهرهای مختلف کشور لهستان

مهاجرت به کشور لهستان برای کسانی که تحصیل و یا کار در این کشور را انتخاب کردند ، می تواند با سکونت در شهرهای مختلف آن همراه باشد که هر یک با توجه به شرایط افراد می توانند مقصدی ایده آل برای موفقیت باشند ، لهستان نهمین کشور بزرگ اروپا ، شهر ورشو را به عنوان پایتخت خود معرفی نموده و از 16 استان اصلی تشکیل شده است.

در معرفی شهرهای کشور لهستان باید بگویم که تمامی شهرهای اصلی این کشور در مرکزیت هر استان قرار گرفته اند که اسامی استان ها به شرح زیر است:

 • استان سیلزی سفلی
 • استان کویافسکو-پومورسکی
 • استان کویاویان-پومرانیان
 • استان ووچ
 • استان لوبلین
 • استان لوبوسکی
 • استان لهستان کوچکتر
 • استان ماسوویان وویوودشیپ
 • استان اوپوله
 • استان پودکارپاکیه
 • استان پودلاسکی
 • استان پومرانی
 • استان سیلسیان
 • استان اشوی ‌داشکسیه
 • استان وارمی- ماسوری
 • استان لهستان بزرگ‌ تر
 • استان پومرانی غربی

شهر ورشو پایتخت لهستان

شهر وروشو پایتخت لهستان به عنوان پایتخت لهستان از سال 1596 ، واقع در بخش شرقی- مرکزی این کشور ، شهری جذاب و پر از تضادها است که گذشته بسیار پرآشوبی را به خود دیده است ، این شهر که هم اکنون بیش از 80% آن بازسازی شده ، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت و با جذابیت خود به عنوان یک کلانشهر مدرن ، جذاب و دوستانه سالانه میلیون ها گردشگر را تحت تاثیر قرار می دهد.

این شهر با حدود 1،7 میلیون نفر ساکن که بیش از 200000 نفر از آنها به عنوان دانشجو تحصیل دانشگاه های در لهستان را انتخاب کرده اند ، دانشگاه ‌ها و آکادمی‌ ها با تمرکز بر خلاقیت و نوآوری زندگی اجتماعی و فرهنگی شهر را تقویت و مردم را از سراسر اتحادیه اروپا و سایر نقاط جهان جذب می‌کنند.

ورشو از آن جهت باید در رتبه نخست معرفی شهرهای کشور لهستان قرار می گیرد که مجموعه‌ای غنی از رویدادهای فرهنگی شامل نمایشگاه‌ ها ، کنسرت ‌ها ، جشنواره ‌های مختلف ، نمایش ‌های تئاتر و غیره است ، ورشو توسط دو فرودگاه بین المللی اداره می شود : فرودگاه شوپن و فرودگاه مدلین ورشو ، این شهر همچنین دارای زیرساخت های گسترده و سیستم حمل و نقل عمومی با عملکرد خوب است که با اتوبوس ، تراموا ، مترو ، ماشین و دوچرخه اداره می شود.

شهر ورشو پایتخت لهستان

شهر گدانسک لهستان

شهر گدانسک لهستان به عنوان پایتخت پویای استان پومورسکی ، تضاد فریبنده ای را از تاریخ غنی و مدرنیته ارائه می دهد ، این شهر بندری پرجنب‌وجوش مملو از گزینه‌های فرهنگی و تفریحی است که به عنوان شهر آزادی همبستگی نیز شناخته می شود.

شهر گدانسک در میان معرفی شهرهای کشور لهستان به عنوان پایتخت دریایی کشور لهستان ، یک کلان شهر منحصر بفرد است که همیشه با روحیه آزادی و شجاعت شناخته می شود ، اگر کل شهر اصلی را مجموعه ای زیبا در نظر بگیرید ، به نظر می رسد که خیابان های اصلی این شهر مستقیماً از یک کتاب داستان بیرون آمده اند : گردشگاهی رنگارنگ ، نفیس ، پر جنب و جوش پر از زندگی و زیبایی.

پیشینه ای تاریخی شهر گدانسک به قبل از قرن هفدهم میلادی بازمی گردد که در جنگ جهانی دوم نابود شد و بعدها مجددا توسط مردم بازسازی شد ، گدانسک یکی از زیباترین شهرهای کشور لهستان و اروپا است که در صورت سفر به این کشور حتما باید از آن دیدن کنید ، وجود گردشگران فراوان نیز موجب شده تا مردم با زبان انگلیسی آشنایی خوبی داشته باشند و افراد خارجی در آن احساس غربت نداشته باشند.

شهر کراکوف لهستان

شهر کراکوف لهستان

شهر کراکوف لهستان شهری بزرگ و دیدنی است که در گذشته پایتخت این کشور محسوب میشده و حتی می توان شهرت آن را از پایتخت بیشتر دانست.

این شهر که در جنوب کشور قرار گرفته از مهم ترین شهرهای فرهنگی اروپای مرکزی است که بسیاری لقب فلورانس لهستان را به آن داده اند.

به صورت کلی آب و هوای کراکوف سرد است و شما همیشه در خیابان توریست و گردشگران زیادی را خواهید دید ، کراکف دومین شهر بزرگ در میان معرفی شهرهای کشور لهستان است که شما با قدم زدن در خیابان های آن می توانید بقایای اولین ساکنان در این منطقه را در آن ببینید.

ساکنان بومی این شهر می کوشند تا رنگ مدرنیته را به بخش های مختلف آن ببخشند و شما می توانید سکونتی امن را در آن تجربه کنید ، حمل و نقل نیز در کلیه سطح شهر توسط اتوبوس و تراموا انجام شده و با زیبایی های بی نظیر آن شما می توانید آینده ای موفق را برای خود و خانواده تان بسازید.

شهر کاتوویچ لهستان

چنانچه به دنبال زندگی و یا کار در کشور لهستان در یک شهر جمع و جور این کشور هستید ، شهر کاتوویچ لهستان بهترین گزینه برای شما خواهد بود ، این شهر در قدیم به عنوان یک شهر صنعتی شناخته می شد و امروزه نیز به لطف بازسازی های انجام شده توانسته به مرکز جذب دانشجویان نیز تبدیل شود.

شهر کاتوویچ لهستان همچنان در حال توسعه بخش های مختلف خود است و شما می توانید در بخش های فرهنگی مراکز بین المللی را نیز بیابید ، یکی از نکات قابل توجه که شهر کاتوویچ را در فهرست معرفی شهرهای کشور لهستان قرار داده ، هزینه اسکان ارزان قیمت در این شهر است که از دلایل اصلی جذب دانشجویان نیز به شمار می رود.

اگر به فکر مهاجرت کاری باشید این موضوع می تواند گزینه ای مهم باشد تا هزینه های اولیه زندگی خود را پایین بیاورید ، در این خصوص مقاله کار در لهستان را نیز بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز این کشور هم بخوبی آشنا شوید.

شهر روکلا در لهستان

شهر روکلا در لهستان تاریخ بسیار پرچالشی داشته و در طول تاریخ بخشی از امپراطوری های مختلف از جمله لهستان ، مجارستان ، اتریش و آلمان بوده است ، این کشور پس از مرزبندی رسمی در سال 1945 به عنوان بخشی. از کشور لهستان قرار گرفت ؛ ساخت مجسمه های برنزی کوتوله از جذابیت های اصلی شهر روکلا در لهستان است که در ابتدا به عنوان ایده ای کم قدرت تصور می شد اما توانست به عنوان یک مظهر آزادی خواهی در سراسر لهستان و شهرهای مهم این کشور جنبشی زیرزمینی سراسری را برانگیزد ، در واقع پایان حکومت کمونیستی لهستان با ساخت همین چند مجسمه و از این شهر آغاز شد.

شهر روکلا شاید به بزرگی سایر شهرهای این کشور نباشد اما همواره در میان ده شهر برتر معرفی شهرهای کشور لهستان قرار میگیرد زیرا با زیبایی و جاذبه های خود هر فردی را تحت تاثیر قرار می دهد.

شهر روکلا در لهستان​

شهر روتسواف مروارید لهستان

شهر روتسواف مروارید لهستان یکی از تماشایی ترین شهرهای اروپا است که در کنار رودخانه اودر واقع شده و در میان دانشجویان بسیار محبوب می باشد ، به دلیل وجود قشر قابل توجهی از دانشجویان در این شهر می توان آن را از جوانترین شهرهای اروپا دانست که خانه های رنگارنگ ، میادین زیبا و قدیمی ، به همراه کلیساهای قرون وسطه به جذابیت بیش از پیش آن افزوده است.

در بسیاری از موارد می توان شهر روتسواف را به شهر کراکوف بسیار شبیه دانست که قابلیت های فرهنگی و تفریحی منحصر بفردی را برای مهاجرین و گردشگران گرد هم آورده است ، این شهر را می توان یک تقاطع مهم از کشورهای همسایه مانند جمهوری چک به شمال و از شرق به غرب اروپا دانست.

همین تجارت بین المللی در این شهر می تواند آن را مکان مناسبی برای سرمایه گذاری در لهستان برای علاقه مندان مبدل سازد ، زمانی این شهر به عنوان شکوفه مقدس اروپا شناخته می شد و در واقع می توان تمامی اتفاقات لهستان در غرب کشور را به این شهر مرتبط دانست.

شهر پوزنان لهستان​

شهر پوزنان لهستان

در غرب کشور لهستان یکی از شهرهای مهم این کشور به نام شهر پوزنان لهستان قرار گرفته که به کشور آلمان نیز بسیار نزدیک است ، از نظر جمعیت شهر پوزنان لهستان در رتبه پنجم قرار گرفته و خوب است بدانید که این شهر تا قبل از جنگ جهانی دوم جزوی از خاک آلمان بود و پس از شکست نازی ها ، اهالی آلمانی این شهر مجبور به ترک شهر شده و با باقی ماندن شهروندان لهستانی ، این شهر به کشور لهستان پیوست.

هم اکنون بیش از 530 هزار نفر در این شهر سکونت دارند و دارای سیستم حمل و نقل عمومی به خوبی توسعه یافته است که از تراموا و اتوبوس تشکیل شده است ، برای اینکه واجد شرایط استفاده از آنها باشید ، باید یک بلیط خریداری کنید ، برای رفتن به سایر شهرها نیز می توانید 3 ساعت با قطار به ورشو ، 4 ساعت به گدانسک و حدود 6 ساعت به کراکوف برسید.

شهر تورون لهستان

شهر قرون وسطایی شهر تورون لهستان از جمله شهرهای این کشور است که در طول جنگ جهانی دوم از هرگونه آسیب مصون مانده به ستاره شناس مشهور خود کوپرنیک مشهور است ، با گشت و گذار در این شهر متوجه سنت های قدیمی مانند پخت نان زنجبیلی خواهید شد و از مناظر زیبای بی نظیری لذت خواهید برد.

معماری خارق العاده ساختمان های شهر تورون لهستان برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است و شما می توانید برای تفریح و آخر هفته از بودن در نقاط مختلف آن لذت ببرید ، اگر به فهرست شهرهای توریستی و معرفی شهرهای کشور لهستان در اروپا نگاهی داشته باشید قطعا نام شهر تورون را در میان ده نام نخست خواهید یافت.

شهر لوبلین لهستان

شهر لوبلین لهستان

بزرگترین شهر در جنوب شرقی لهستان که تعداد زیادی کافه ، رستوران ، کافه ، کلوب و جاذبه فرهنگی را در خود جای داده ، شهر لوبلین لهستان نام دارد که زمانی با نام مستعار ” آکسفورد یهودی ” شناخته می شد ، این شهر مرکز اداری استان و پایتخت منطقه لوبلین و خانه 365 هزار نفر جمعیت است.

شهر لوبلین لهستان دارای پنج دانشگاه است : دانشگاه ماریا کوری اسکلودوسکا ، دانشگاه کاتولیک لوبلین ، دانشگاه فناوری لوبلین ، دانشگاه پزشکی ، دانشگاه علوم زندگی و تعدادی دیگر از مؤسسات آموزش عالی ، حدود یک سوم جمعیت شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند، که به شهر حال و هوای جوانی می‌دهد و انتخاب‌های زیادی برای زندگی شبانه به میان می‌آورد ، شما همچنین تمام فعالیت های فرهنگی را که ممکن است در یک شهر دانشگاهی انتظار داشته باشید پیدا کنید.

این شهر از طریق قطار ، اتوبوس و فرودگاه به راحتی به سایر شهرها متصل شده و با قطار تا ورشو فقط 2 ساعت و نیم فاصله دارد ، مناطق مرکز شهر و شهر قدیمی بسیار جمع و جور هستند و به راحتی با پای پیاده حرکت می کنند ، اما خطوط اتوبوس و واگن برقی در شهر مناسب هستند و حتی یک خط اتوبوس مسافربری توریستی وجود دارد که در تمام دیدنی های اصلی توقف می کند.

شهر لودز لهستان

شهر لودز لهستان شهر چهار فرهنگ در قلب این کشور و در نقطه عبور بسیاری از مسیرهای مهم اروپایی واقع شده و تنها 125 کیلومتر با ورشو ( پایتخت لهستان ) فاصله دارد ، این شهر سومین شهر بزرگ لهستان است که در آغاز قرن بیستم تحت تأثیر چهار فرهنگ ساکنان لهستانی ، یهودی ، آلمانی و روسی قرار گرفت.

این شهر که تا 200 سال پیش توسعه سریعی را تجربه نکرد ، در نتیجه سرمایه‌گذاری هنگفت و کار سخت و باورنکردنی مردم به یک مرکز اصلی تولید تبدیل شد ، اکنون لودز یک آموزشی بسیار مهم است و 11 مدرسه و مرکز فرهنگی در سطح دانشگاه معتبر در آن وجود دارد.

این شهر گرچه به ندرت به عنوان یک مقصد گردشگری در نظر گرفته می شود ، اما به دلیل محیط صنعتی خاص ، معماری جالب و فضای دوستانه محبوب است ، در فهرست معرفی شهرهای کشور لهستان می توان شهرهای متعدد دیگری را نیز جای داد که هر کدام گزینه ایده آلی برای زندگی ، تحصیل و یا کار در این کشور هستند.

سوالات پر تکرار معرفی شهر های کشور لهستان

لهستان نهمین کشور بزرگ اروپا ، شهر ورشو را به عنوان پایتخت خود معرفی نموده و از 16 استان اصلی تشکیل شده است.

این شهر با حدود 1،7 میلیون نفر ساکن که بیش از 200000 نفر از آنها به عنوان دانشجو تحصیل در لهستان را انتخاب کرده اند شهر مهمی در اروپا به حساب می آید.

شهر گدانسک در میان معرفی شهرهای کشور لهستان به عنوان پایتخت دریایی کشور لهستان ، یک کلان شهر منحصر بفرد است که همیشه با روحیه آزادی و شجاعت شناخته می شود ، اگر کل شهر اصلی را مجموعه ای زیبا در نظر بگیرید ، به نظر می رسد که خیابان های اصلی این شهر مستقیماً از یک کتاب داستان بیرون آمده اند : گردشگاهی رنگارنگ ، نفیس ، پر جنب و جوش پر از زندگی و زیبایی.

شهر روتسواف مروارید لهستان یکی از تماشایی ترین شهرهای اروپا است که در کنار رودخانه اودر واقع شده و در میان دانشجویان بسیار محبوب می باشد ، به دلیل وجود قشر قابل توجهی از دانشجویان در این شهر می توان آن را از جوانترین شهرهای اروپا دانست که خانه های رنگارنگ ، میادین زیبا و قدیمی ، به همراه کلیساهای قرون وسطه به جذابیت بیش از پیش آن افزوده است.

شهر لوبلین دارای پنج دانشگاه است : دانشگاه ماریا کوری اسکلودوسکا ، دانشگاه کاتولیک لوبلین ، دانشگاه فناوری لوبلین ، دانشگاه پزشکی ، دانشگاه علوم زندگی و تعدادی دیگر از مؤسسات آموزش عالی ، حدود یک سوم جمعیت شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

لهستان از اصلی ترین مقاصد گردشگری در اروپا و جهان نیز به شمار می رود و در صورتی که تمایل دارید ویزای اقامت این کشور را دریافت کنید ، کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی راهنما و همراه شما خواهند بود ، جهت دریافت مشاوره رایگان و معرفی شهرهای کشور لهستان و سایر کشور های جهان با دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در لهستان با ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل هم اشنا خواهید شد.

4.9/5 - (176 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *