پرتغال

سیستم حمل و نقل در پرتغال

سیستم حمل و نقل در پرتغال

سیستم حمل و نقل در پرتغال ، علیرغم وسعتش دارای یک سیستم منظم و قابل دسترس است که سراسر کشور را در بر می گیرد و اتصالات قابل اعتمادی را به شهرهای بزرگ و مقاصد بین المللی ارائه می دهد ، مطالب بسیار کاربردی که به همت تیم تولید محتوای شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای شما همراهان محترم این موسسه گردآوری شده است تا دید بهتری نسبت به این کشور در روش های قانونی مهاجرت داشته باشید.

در کنار این محتوا ، می توانید مقاله مهاجرت به پرتغال را هم بخوانید و با تمامی راه های ورود و اقامت در این کشور بخوبی آشنا شوید.

قطار ، تراموا ، اتوبوس ، تاکسی و فونیکولار در کشور بهترین سیستم حمل و نقل در این کشور هستند که شما متقاضی مهاجرت به پرتغال باید آشنایی با آن ها را قبل از عزیمت داشته باشید.

اکثر شرکت های حمل و نقل در پرتغال دارای وب سایت و برنامه های تلفن همراه با اطلاعات به روز در مورد جدول زمانی ، مسیرها و بلیط هستند ، Omio یک وب سایت مسافرتی مفید است که نتایج بلیط قطار ، اتوبوس و پرواز در پرتغال را جمع آوری می کند و قیمت های بهتر را اغلب می توان مستقیما در وب سایت های ارائه دهندگان یافت.

سیستم حمل و نقل در پرتغال

سیستم حمل و نقل ریلی در پرتغال

سیستم حمل و نقل در پرتغال از نوع ریلی توسط اپراتور قطار ملی دولتی (CP) مدیریت می شود ، CP بر شبکه ریلی وسیعی نظارت دارد که هر سال به 145 میلیون مسافر خدمات رسانی می کند و سریع ترین و پرتکرارترین ارتباطات بین شهرهای بزرگ مانند لیسبون ، پورتو ، آویرو ، کویمبرا ، فارو و لاگوس است.

CP اتصالات قطار زیر را ارائه می دهد :

 • آلفا پندولار ( AP ) : سریع ترین، راحت ترین و گران ترین سرویس مستقیم با سرعت 220 کیلومتر در ساعت است ، این سرویس از لیسبون به پورتو و همچنین کویمبرا و براگا در شمال تا فارو در جنوب ادامه دارد.
 • Intercidades : یک سرویس راه دور سریع و کمی ارزان‌تر است که سرعت آن به 200 کیلومتر در ساعت می‌رسد ، قطارهای آی سی کمی قدیمی تر هستند و چند توقف بین مقاصد اصلی دارند.
 • Regionais : سرویس محلی CP است که در تمام ایستگاه های خارج از مناطق حومه لیسبون و پورتو توقف می کند. آنها به طور قابل توجهی کندتر و اساسی تر از AP و IC هستند.
 • Urbano : خدمات شهری متمرکز بر رفت و آمدهای CP است که اساسا به مناطق اطراف لیسبون و پورتو خدمات می دهد.

لازم به ذکر است مسافران می توانند دوچرخه ، حیوانات خانگی و چمدان خود را بدون بلیط اضافی به داخل قطار ببرند همچنین CP برای بررسی جدول زمانی ، رزرو بلیط و ویرایش برنامه های سفر ، یک برنامه تلفن همراه ارائه می دهد که هم برای اندروید و هم برای iOS در دسترس است.

خرید بلیط و تخفیف های قطار در پرتغال

استفاده از وب ‌سایت فروش بلیط CP نسبتا آسان است ، به‌روزترین اطلاعات زمان ‌بندی را ارائه می‌دهد و سریع‌ ترین راه برای خرید بلیط قطار است ، همچنین می‌توان از طریق اپلیکیشن موبایل سی‌ پی یا باجه ‌های بلیط در ایستگاه ‌های قطار ، بلیت سفارش داد.

بلیط‌ ها را می‌توان از طریق ایمیل ، اپلیکیشن یا پیامک به گوشی هوشمند ارسال کرد که بسیار ساده ‌تر از چاپ کردن آن ‌ها است.

در حالی که گزینه های درجه یک در قطارهای AP و IC در دسترس هستند ، اما بسیاری از امکاناتی که ممکن است در سایر کشورهای اروپایی انتظار داشته باشید ( مانند غذای رایگان ، نوشیدنی ، روزنامه ) را ندارند ، با این حال دارای فضای پا بیشتر هستند و صندلی راحتی ارائه می دهند و فقط کمی گران تر از گزینه های درجه دوم هستند.

در مورد خرید بلیط و تخفیف های قطار در پرتغال باید گفت که در صورتی که بلیط قطار حداقل پنج روز ( 50 % ) یا هشت روز ( 65 % ) زودتر خریداری شود ، تخفیف در بلیط قطار وجود دارد ، کودکان زیر چهار سال به صورت رایگان سوار می شوند و مسافران بالای 65 سال و زیر 13 سال 50 درصد و افراد بین 13 تا 25 سال از 25 درصد تخفیف برخوردار می شوند ، برای رزرو گروهی نیز حداقل چهار مسافر نیز تخفیف هایی در نظر گرفته می شود.

هزینه بلیط قطار در پرتغال

شبکه راه آهن پرتغال چندین مقصد مهم در این کشور مانند لیسبون ، سینترا ، کاسکایس و پورتو و غیره را به هم متصل می کند و در برخی نقاط ، قیمت ها ممکن است بسته به پیش خرید متفاوت باشد در زیر مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی مقدار متوسط هزینه بلیط قطار در پرتغال را بررسی کرده اند :

هزینه بلیط قطار در پرتغال
10 تا 45 یورولیسبون – پورتو
2.25 یورو ( 4.50 یورو رفت و برگشت )لیسبون – سینترا
2.25 یورو ( 4.50 یورو رفت و برگشت )لیسبون – کاسکایس
7.50 تا 15 یورولیسبون – کویمبرا
7 یورولیسبون – اورا
10 یورولیسبون – آلبوفیرا
5 تا 17 یوروپورتو – کویمبرا
3.25 یوذو ( 6.50 یورو رفت و برگشت )پورتو – براگا
3.25 یوروپورتو – گیمارش
3.55 یوروپورتو – آویرو

ایستگاه های قطار در پرتغال

اندازه و امکانات ایستگاه های قطار در پرتغال می تواند بسیار متفاوت باشد ، ایستگاه سائو بنتو پورتو یک شاهکار هنرهای زیبای خیره کننده با نقاشی های مشهور جهان است که صحنه ‌هایی از تاریخ پرتغال را به تصویر می‌کشد و Gare dó Oriente در لیسبون یک شگفتی معماری مدرن است و هر دو دارای فروشگاه ، رستوران و میز فروش بلیط بین المللی هستند ، اکثر ایستگاه های قطار شهری دارای امکانات فراوانی از جمله انبار چمدان و کارکنان چند زبانه هستند ، ایستگاه های منطقه ای کوچکتر ممکن است فقط یک سکوی واحد با یک دستگاه بلیط داشته باشند.

مسافران همچنین می توانند تمام خدمات موجود و جدول زمانی ایستگاه های قطار خاص در پرتغال را در وب سایت CP مرور کنند.

قطارهای بین المللی در پرتغال

قطارهای بین المللی در پرتغال برای اتصال شهرهای اصلی اسپانیا و پرتغال در دسترس هستند ، قطار سلتا پورتو و ویگو ( اسپانیا) را به هم متصل می کند.

قطار شبانه لوزیتانیا لیسبون را به مادرید ، پایتخت اسپانیا متصل می کند و سفر با قطار به مقاصد اروپایی بیشتر را می توان در Hendaye ، یک شهر فرانسوی در مرز اسپانیا ترتیب داد ، رزرو این قطارهای بین المللی را می توان در وب سایت CP یا از طریق شرکت راه آهن ملی اسپانیا ، RENFE انجام داد.

سیستم حمل و نقل اتوبوس در پرتغال

پرتغال دارای انبوهی از اپراتورهای اتوبوس خصوصی است که عمدتا در شرکت های منطقه ای سازماندهی شده اند و شبکه ای از خدمات اتوبوس را ارائه می دهند که فراتر از محدوده سیستم ریلی CP است.

سیستم حمل و نقل اتوبوس در پرتغال

شرکت ‌های اصلی سیستم حمل و نقل اتوبوس در پرتغال به صورت درون شهری Rede Expressos ( ملی ) ، Rodo – Norte ( مناطق شمالی ) و Eva Transportes هستند ، اتوبوس‌ های این اپراتور ها کاملا مدرن هستند و صندلی‌های راحت ، تهویه مطبوع مطمئن و Wi-Fi را ارائه می‌کنند ، برخی از مسیرهای طولانی تر حتی خدمات غذا و نوشیدنی ارائه می دهند و اغلب می توان چمدان و حیوانات خانگی را در اتوبوس همراه داشت ، اما بهتر است شرایط و ضوابط شرکت را بررسی کرد تا از هرگونه غافلگیری جلوگیری شود.

بسیاری از افراد برای رفتن به سر کار از اتوبوس استفاده می کنند ، اگر قصد کار کردن در پرتغال را دارید می توانید مقاله کار در پرتغال را خوانده و اطلاعات خود در زمینه بازارهای کاری در پرتغال را به روز کنید.

انواع سیستم حمل و نقل اتوبوس در پرتغال

انواع سیستم حمل و نقل در پرتغال از نوع اتوبوس تحت چهار نوع زیر قرار می گیرند که در جدول زمانی آنلاین یا در ایستگاه های اتوبوس فهرست شده اند :

 • Alta Qualidade : خدمات لوکس و پرسرعت بین شهرهای بزرگ
 • Expressos : خدمات راحت و سریع بین شهرهای بزرگ
 • Rapidas : ارتباطات سریع منطقه ای
 • Carreiras : توقف خدمات منطقه ای کندتر در اکثر شهرهای کوچک

در پرتغال می توان از طریق شبکه اتوبوس های محلی به بیشتر مقاصد کشور رسید ، به استثنای برخی از سواحل دور افتاده یا پارک های طبیعی و به خاطر داشته باشید که خدمات ممکن است در تعطیلات آخر هفته بسیار نادر باشد یا وجود نداشته باشد و حتما باید جدول زمانی را بررسی کرد.

اتوبوس ها در لیسبون از طریق Carris تردد می کنند که معمولا از ساعت 05:00 تا 24:00 کار می کنند و برای دریافت راهنمایی در مورد بلیط و مسیرها باید وب سایت آنها را بررسی کرد.

علاوه بر Rede Expressos ، چند شرکت اتوبوسرانی بین‌المللی در پرتغال فعالیت می‌کنند که شبکه اتوبوس خود را دارند.

Flixbus : مسیرهایی را از پرتغال به مقاصد سراسر اروپا از جمله وین ، پاریس و آمستردام ارائه می دهد.

آلسا : شرکت ملی اتوبوس اسپانیا که مسیرهای مادرید ، سویا و بارسلون را به همراه برخی از مسیرهای فرانسه پوشش می دهد.

تهییه بلیط اتوبوس در پرتغال

تهییه بلیط اتوبوس در پرتغال در مسیر های بین شهری به طور مستقیم از ایستگاه های اتوبوس یا به صورت آنلاین امکان دارد ، Rede Expressos یک برنامه دارد که در اندروید و iOS موجود است و می توان برای رزرو آسان بلیط و پیگیری برنامه سفر از آن استفاده کرد ، همچنین می توان در برنامه RFLEX آنها ثبت نام کرد و از تخفیف های قابل توجهی در سفر بهره برد و از خدمات مشتری بیشتری برخوردار شد.

اتوبوس های محلی را نمی توان از قبل رزرو کرد ، به این معنی که برای دیدن جدول زمانی باید در واقع به ایستگاه اتوبوس رفت و می‌توانید بلیط را در کیوسک خریداری کرد.

هزینه بلیط اتوبوس در لیسبون

در لیسبون ، بلیط یک طرفه حدود 1.50 تا 2 یورو یا 6 یورو برای یک روزه هزینه دارد ، همچنین می‌توان کارت Viva Viagem را در لیسبون دریافت کرد که امکان کاهش کرایه‌ ها را در تمام وسایل حمل ‌ و نقل عمومی فراهم می کند ، قیمت این کارت 0.50 یورو است و برای یک سال اعتبار دارد و می توان آن را از 5 تا 20 یورو شارژ کرد و اگر برای مدت کوتاهی در شهر باشد ، می‌توانید کارت لیسبوا را نیز در نظر بگیرید زیرا در اکثر مکان ‌های توریستی به همراه استفاده نامحدود از حمل ‌ونقل عمومی به شما تخفیف می‌دهد.

هزینه بلیط اتوبوس در لیسبون

هزینه بلیط اتوبوس در پرتغال در لیسبون به شرح زیر است :

 • کارت یک روزه : 20 یورو ( بزرگسالان )، 13 یورو ( 4 تا 15 سال )
 • کارت دو روزه : 34 یورو ( بزرگسالان ) ، 19 یورو ( 4 تا 15 سال )
 • کارت سه روزه : 42 یورو ( بزرگسالان ) ، 22.50 یورو ( 4 تا 15 سال )

هزینه بلیط اوتوبوس در پرتو

در پورتو ، می توان کارت ماهانه آندانته را با قیمت 40 یورو دریافت کرد که به فرد امکان سفر نامحدود در تمام مناطق حمل و نقل شهر را می دهد و از طرف دیگر ، می‌توانی کارت تور Andante را انتخاب کرد که به فرد امکان سفر نامحدود برای ۲۴ ساعت ( ۷ یورو ) یا ۷۲ ساعت ( ۱۵ یورو ) را می‌دهد و علاوه بر این ، پورتو کارت ورود رایگان به موزه های شهر ، تخفیف در جاذبه های گردشگری و استفاده نامحدود از حمل و نقل عمومی را به شما ارائه می دهد ، هزینه بلیط اتوبوس در پرتو به شرح زیر است:

 • کارت یک روزه : 13 یورو
 • کارت دو روزه : 20 یورو
 • کارت سه روزه : 25 یورو
 • کارت چهار روزه : 33 یورو

جدول زمانی اتوبوس و نقشه ها در پرتغال

اتوبوس ‌ها در پرتغال در طول روز با مسیرهای منظم از ساعت 05:00 تا 24:00 حرکت می‌کنند ، اتوبوس های شبانه نیز در دسترس هستند ، اما این اتوبوس ها مسیرهای محدودی دارند و به طور کلی فقط به شهرهای بزرگ خدمات رسانی می کنند.

جدول زمانی و اطلاعات حرکت مستقیم باید در وب ‌سایت ‌ها یا برنامه ‌های تلفن همراه اکثر شرکت‌ های حمل ‌ و نقل بین شهری چک شود ، ایستگاه های اتوبوس محلی ( Rodoviária یا Camionagem ) معمولا بهترین مکان برای بررسی خدمات محلی ، جدول زمانی اتوبوس و نقشه ها در پرتغال

هستند.

تاکسی در پرتغال

تاکسی هم بخشی مهم از سیستم حمل و نقل در پرتغال است تاکسی در پرتغال به طور گسترده در شهرهای بزرگ در دسترس هستند ، نرخ ها معمولا بعد از ساعت 21:00 یا در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات 20 ٪ افزایش می یابد ، تاکسی ها در پرتغال کاملا ایمن و قابل اعتماد هستند ، با جستجوی TaxiFareFinder می توان تخمینی از قیمت سفر خود دریافت کرد ، در شهرهای بزرگ در نزدیکی ایستگاه‌ های قطار و هتل ‌های درجه یک ، تاکسی‌های زیادی وجود دارد ، با این حال بهتر این است که از طریق خدماتی مانند Retalis یا Cooptaxis با تاکسی تماس بگیرید.

تاکسی در پرتغال

خدمات تاکسی اوبر در شهرهای بزرگی مانند لیسبون ، پورتو ، کویمبرا ، براگا و فارو فعالیت می کند و همچنین می توان سایر پلتفرم های سواری مانند Cabify یا Bolt را امتحان کرد.

سرویس‌های اشتراک‌گذاری سواری مانند BlaBlaCar و Boleia در پرتغال محبوبیت بیشتری پیداکرده اند و به ویژه برای دسترسی به مناطق روستایی این کشور مفید هستند.

سایر روش های حمل و نقل عمومی در پرتغال

لیسبون و پورتو تنها شهرهای پرتغالی هستند که سیستم مترو دارند و هر دو شبکه تمیز ، ایمن و کارآمد هستند.

متروی لیسبون دارای چهار خط و 52 ایستگاه مترو است که 31 مورد از آنها دسترسی کامل را با پله برقی و آسانسور فراهم کرده اند ، شبکه پورتو دارای شش خط است که بهترین راه برای رسیدن به فرودگاه است ، مترو از ساعت 06:00 تا 01:00 کار می کند.

سایر روش های حمل و نقل عمومی در پرتغال در شهر های لیسبون و پورتو عبارتند از تراموا و فونیکولار و سفرها با اینها در کارت های حمل و نقل Viva Viagem یا Andante گنجانده شده است.

همچنین می‌توان از طریق خیابان‌های باریک آلفاما از تراموا تاریخی ۲۸ یا تراموا ۱۲ استفاده کرد که در بین گردشگران برای دیدن نقاط دیدنی بسیار محبوب هستند.

دوچرخه سواری در پرتغال

دوچرخه سواری نیز در پرتغال به یک روش محبوب برای رفت و آمد تبدیل شده است و شبکه ای از خطوط اختصاصی دوچرخه در سراسر شهرهای بزرگ در حال گسترش است و مسیرهای دوچرخه سواری مسافت طولانی اغلب از خطوط ریلی سابق در مناطق روستایی استفاده می کنند.

دوچرخه سواری در پرتغال

شبکه اشتراک دوچرخه Gira Bike در لیسبون به دوچرخه‌ سواران این امکان را می‌دهد که دوچرخه‌ ها را در ایستگاه‌ های اسکله در سراسر شهر سوار و پیاده کنند ، با دانلود برنامه Gira اندروید یا iOS ، می‌توانید از میان گزینه ‌های اشتراک زیر ، پرداخت با کارت اعتباری یا PayPal را برای این نوع حمل و نقل انتخاب کنید :

 • گذر 24 ساعته ( 10 یورو ) با سواری نامحدود 45 دقیقه.
 • بلیط ماهانه ( 15 یورو ) با هر 45 دقیقه سواری 0.10 یورو ( دوچرخه معمولی ) یا 0.20 یورو ( دوچرخه الکترونیکی )
 • گذر سالانه ( 25 یورو ) ، هر 45 دقیقه سواری 0.10 یورو ( دوچرخه معمولی ) یا 0.20 یورو ( دوچرخه الکترونیکی )

اشتراک ماهانه و سالانه فقط برای ساکنین پرتغال در دسترس است.

سوالات پر تکرار سیستم حمل و نقل پرتغال

هزینه اتوبوس در سیستم حمل و نقل پرتغال چقدر است؟

کارت یک روزه : 20 یورو ( بزرگسالان )، 13 یورو ( 4 تا 15 سال )کارت دو روزه : 34 یورو ( بزرگسالان ) ، 19 یورو ( 4 تا 15 سال )کارت سه روزه : 42 یورو ( بزرگسالان ) ، 22.50 یورو ( 4 تا 15 سال )

سیستم حمل و نقل ریلی در پرتغال به چه صورت است؟

نظارت دارد که هر سال به 145 میلیون مسافر خدمات رسانی می کند و سریع ترین و پرتکرارترین ارتباطات بین شهرهای بزرگ مانند لیسبون ، پورتو ، آویرو ، کویمبرا ، فارو و لاگوس است.

آیا پرتغال مترو دارد؟

لیسبون و پورتو تنها شهرهای پرتغالی هستند که سیستم مترو دارند و هر دو شبکه تمیز ، ایمن و کارآمد هستند.

مطالبی که در این مقاله با عنوان سیستم حمل و نقل در پرتغال از موسسه مهاجرتی رجبی در اختیار شما قرار گرفت ، همگی اطلاعات به روزی هستند که توسط کارشناسان این موسسه استخراج و به طور مجانی در اختیار شما قرار گرفته است ، شما می توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص این کشور مانند تحصیل در پرتغال مقالات معتبر سایت رجبی را مطالعه و یا با دفاتر تهران و شیراز این موسسه تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *