تحصیل در پرتغال

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در پرتغال
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در پرتغال برای دانشجویان بین المللی انتخابی جذاب و قابل دسترس است ، سیستم آموزش عالی در پرتغال بین موسسات دولتی و خصوصی ، دانشگاه ها و پلی تکنیک ها تقسیم شده و تمرکز کلی آن بر تئوری و تحقیقات است.

در حالی که مدارک دانشگاهی توسط دانشجویان داخلی و بین المللی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، تکنیک های فنی بر جنبه عملی آموزش تمرکز می کنند.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تلاش هستند اطلاعات شما را در زمینه تحصیل در پرتغال ارتقا داده و راهی مطمئن و آسان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به شما پیشنهاد دهند.

بر اساس هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی محتاط و دقیق می توانند مطمئن باشند که بدون صرف هزینه های بالا می توانند تحصیل با کیفیت عالی همراه با سبک زندگی هیجان آمیز در مدیترانه در پرتغال را تجربه کنند.

پرتغال غربی ترین کشور از سرزمین اصلی اروپا است که در مجموع دارای 47 دانشگاه ، 74 دانشگاه پلی تکنیک و 6 آکادمی پلیس یا نظامی است.

خوب است بدانید ، یکی از بهترین مقالات سایت رجبی ، مقاله تحصیل در خارج از کشور است ، اگر شما رشته خاصی را مد نظر دارید و نمی دانید کدام دانشگاه ها و کشور ها بهترین انتخاب شما می توانند باشند ، به عنوان مرجعی صحیح ، ازین مقاله بهره ببرید.

تحصیل در پرتغال

پذیرش در دانشگاه های پرتغال

دانشگاه های پرتغال از اوایل قرن سیزدهم وجود داشته اند ؛ با این حال ، از سال 2019 ، این کشور میزبان حدود 20 موسسه دولتی آموزش عالی و همچنین 27 دانشگاه خصوصی و چندین دانشگاه پلی تکنیک است.

پذیرش در دانشگاه های پرتغال

طی چند دهه گذشته ، پرتغال از رشد چشمگیری در توسعه اقتصادی برخوردار بوده است ؛ دولت پرتغال متعهد شده که در دهه آینده جمعیت دانشجویان بین المللی خود را افزایش دهد.

از نظر انتقال دانشجویان موسسات پرتغالی همچنین از گزینه ACTS (سیستم انتقال اعتبار و انباشت اعتبار اروپا) استفاده می کنند که به دانشجویان کمک می کند در صورت تمایل در بیش از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی اروپا تحصیل کنند.

پرتغالی زبان اصلی آموزش در دانشگاه های پرتغال است با این حال چندین دانشگاه برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های پرتغال

همانند بسیاری از دانشگاه ‌های متعبر در سراسر اروپا ، برای پذیرش یک متقاضی در دانشگاه پرتغال باید دعوتنامه ‌ای برای او از سوی دانشگاه ارسال شود ؛ کسب دعوتنامه پروسه‌ای است که با طی کردن یک سری مراحل توسط خود شخص و یا موسسه‌ای به نمایندگی از او انجام می‌شود.

نخستین گام در مسیر شرایط پذیرش دانشگاه های پرتغال پر کردن فرم تقاضا در سایت دانشگاه است سپس گواهی یا مدرک تحصیلی پیشین ( دیپلم دبیرستان و یا برای مقاطع بالاتر تصویر مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد) همراه با ریز نمرات باید به صورت تصاویر اسکن شده فرستاده شود.

آخرین تاییدیه سلامت و نتیجه‌ ی آزمایش HIV/AIDS ، تصویر گواهی تولد ، تصویر پاسپورت و چند قطعه عکس پاسپورتی نیز باید ارسال شوند.

تمامی مدارک ذکر شده در بالا باید به تایید نهاد قانونی کشور مبدا برسد که معمولا در بسیاری از کشور ها سفارت رسمی آن‌ ها این اعمال را انجام می‌دهد.

علاوه بر این باید برای اثبات تمکن مالی گردش حساب مالی برای سال اول زندگی در پرتغال ارائه شود ؛ معمولا مدت زمانی حدود ۴ ماه طول می‌کشد تا ویزای تحصیلی یک متقاضی صادر شود.

برای پذیرش دانشگاه در برخی از رشته ‌ها یا مقاطع تحصیلی مانند کارشناسی ارشد یا دکترا ممکن است مدارک یا شواهد بیشتری مورد نیاز باشد و علاوه بر مدارک به مصاحبه تلفنی یا اینترنتی نیاز داشته باشد ، داشتن انگیزه ‌نامه‌ی قوی و روزمه ‌ی متناسب شانس پذیرش را بسیار بالا تر می برد.

چگونگی پذیرش از دانشگاه های پرتغال

برای آن دسته از افرادی که مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس را ندارند امکان شرکت در کلاس و آمادگی برای آزمون وجود دارد.

برای آن دسته از متقاضیان که علاقمند به یادگیری و تحصیل به زبان پرتغالی هستند ، دوره‌ های فشرده یا نیمه‌ فشرده با هزینه‌ای حدود ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو برای آموزش این زبان ارائه می شود که آگاهی از این زبان برای زندگی در این کشور ضروری است.

نکته‌ مثبت دیگر برای پذیرش از دانشگاه‌ های پرتغال این است که محدودیتی برای رشته و گرایش انتخابی وجود ندارد و متقاضی می‌تواند هر رشته‌ای را بدون توجه به مقطع پیشین انتخاب کند ؛ البته نکته بسیار مهمی در این انتخاب نهفته است که شاید تغییر زیاد گزینه ‌ی انتخابی ، ممکن است شانس گرفتن بورسیه ‌ی تحصیلی را تا میزان زیادی کاهش دهد.

لازم به ذکر است محدودیت سنی نیز برای انتخاب رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه های پرتغال وجود ندارد.

ثبت نام در دانشگاه های پرتغال

برنامه های کارشناسی برای تحصیل در پرتغال از یک سیستم آنلاین متمرکز ، به نام Candidatura Online استفاده می کنند که به متقاضیان اجازه می دهد تا شش برنامه را به ترتیب اولویت انتخاب کنند ، علاوه بر ارائه مدارکی از مدارک دوره متوسطه احتمالا باید در کشور خود در یک آزمون ورودی شرکت کنند.

دانشگاه های دولتی از آزمون سراسری استفاده می کنند ، در حالی که دانشگاه های خصوصی آزمون های ورودی خود را دارند ، دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باید با ارائه کلیه مدارک مورد نیاز از جمله مدارک تحصیلی قبلی مستقیما به دانشگاه های پرتغال که مایل به تحصیل در آن هستند ، مراجعه کنند.

مراکز آموزش دانشگاهی در پرتغال

پرتغال با سیستم آموزش عالی متشکل از موسسات دولتی و خصوصی که به دو نهاد اصلی تقسیم می شوند یک عضو کامل فرایند بولونیا است.

 • دانشگاه ها – تدریس به طور سنتی مبتنی بر تئوری و تحقیق است و دارای رشته های تحصیلی مانند پزشکی ، حقوق ، علوم طبیعی ، اقتصاد و روانشناسی می باشد.
 • پلی تکنیک – ارائه آموزش های حرفه ای که منجر به یک حرفه می شود ، این موسسات رشته های پرستاری ، بهداشت ، حسابداری را ارائه می دهند.

موسسات دولتی از 20 دانشگاه و 20 پلی تکنیک تشکیل شده است در حالی که شبکه آموزش عالی خصوصی شامل 36 دانشگاه و 64 پلی تکنیک است.

سه سطح تحصیل در موسسات آموزش عالی پرتغال

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکتری

دوره های اول و دوم را می توان در دانشگاه و موسسات پلی تکنیک تحصیل کرد اما دوره سوم فقط در دانشگاه ها ارائه می شوند.

سیستم آموزشی پرتغال

پرتغال بخشی از استراتژی گسترده اروپا در زمینه تحرک و مدرنیزاسیون تحصیلی است که توسط سیستم بولونیا اجرا می شود ، هدف فرآیند بولونیا این است که دسترسی به آموزش عالی در سراسر اروپا را گسترش دهد و مبادلات آموزشی در سراسر اروپا را مجاز کرده و پیروی از استاندارد های جهانی را تضمین می کند.

سیستم آموزشی پرتغال

تحصیلات عالی در پرتغال فرمت سه مرحله ای دارد و به تحصیلات کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تقسیم می شود ، تحصیلات کارشناسی شامل یک دوره لیسانس و تحصیلات تکمیلی شامل یک دوره کارشناسی ارشد و دکترا است.

سیستم آموزشی پرتغال شامل دانشگاه ها ، کالج ها و پلی تکنیک ها است ؛ اولین مرحله تحصیل در موسسات آموزش عالی در پرتغال دوره چهار ساله کارشناسی است که با دوره های دو ساله کارشناسی ارشد و دوره چهار ساله دکتری تخصصی دنبال می شود ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پرتغال از دو بخش دولتی و غیر دولتی تشکیل می شوند.

برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور اتمام دوره دبیرستان ضروری است ، برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال قبولی در آزمون ورودی و تسلط به زبان پرتغالی ضروری است .

افراد بعد از قبولی در این آزمون بر اساس نمرات خود وارد کالج می شوند ، سیستم نمره دهی در این کشور صفر تا ۲۰ است که نمره ۲۰ بهترین شانس برای ورود به کالج است ، دروس در دانشگاه های پرتغال به زبان پرتغالی و انگلیسی تدریس می شوند.

مقطع کارشناسی در پرتغال

برای پذیرش در دوره کارشناسی باید گواهی پایان تحصیلات متوسطه یا معادل آن را داشته باشید و در امتحانات ورودی لازم شرکت کنید ، برای آگاهی از نیاز های اضافی برای ورود به دانشگاه با موسسه مورد نظر تماس بگیرید.

دانشجویان می توانند دوره های مختلفی را در سطح کارشناسی از جمله پزشکی ، حقوق ، حسابداری ، هنر های خلاق ، روانشناسی ، فناوری اطلاعات و تجارت بخوانند ؛ دوره ها معمولا سه تا چهار سال طول می کشد و با توجه به روند بولونیا مدارک کارشناسی به دست آمده در پرتغال با دوره تحصیل شده در انگلستان قابل مقایسه است.

هم دانشگاه ها و هم موسسات پلی تکنیک دوره کارشناسی را ارائه می دهند ، در سیستم پلی تکنیک دوره لیسانس با تکمیل180ECTS ( اعتبار های اروپا ) ارائه می شوند و معمولا شامل شش ترم ( سه سال ) می باشد ، در دانشگاه های پرتغالی دانشجویان پس از اخذ ویزای تحصیلی پرتغال باید در مقطع کارشناسی بین180 تا ۲۴۰ ECTS را بگذرانند که مدت شش تا هشت ترم به طول می انجامد.

مقطع کارشناسی ارشد

دو نوع مطالعه برای کارشناسی ارشد در پرتغال وجود دارد:

 • یک کارشناسی ارشد ناپیوسته (Mestrado) : پس از اتمام یک دوره کارشناسی ارائه می شود و تحصیل در این دوره معمولا یک یا دو سال به طول می انجامد.
 • کارشناسی ارشد پیوسته (Mestrado integrado) : شامل یک مولفه کارشناسی است و این روش مطالعه بیشتر برای موضوعات حرفه ای مانند حقوق یا پزشکی معمول است و تحصیل در این دوره ها ممکن است تا شش سال طول بکشد.

اکثر دوره های کارشناسی ارشد از واحد های درسی ساخته شده اند و با پایان نامه یا یک پروژه مستقل به پایان می رسند ، برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی مربوطه را داشته باشید.

با این حال شرایط ورود بسته به موسسه و دوره متفاوت خواهد بود بنابراین باید قبل از درخواست این شرایط را بررسی کنید.

در سیستم آموزشی پرتغال دانشگاه های پرتغالی و پلی تکنیک هر دو مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می کنند ، هدف مقطع کارشناسی ارشد ارائه یک تخصص بالا به دانشجویان است در حالی که مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های پرتغال بر نوآوری تمرکز دارد و بیشتر به تحقیق توجه دارد.

دانشجویان باید 90 تا ۱۲۰ ECTS را در طول مدت تحصیل بگذرانند که این دوره سه تا چهار ترم ( یک تا دو سال ) طول می کشد ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید در پایان دوره تحصیل خود از پایان نامه خود دفاع کنند.

در بعضی موارد دانشجویان به صورت پیوسته تحصیل کرده و پس از چهار تا شش سال تحصیل مدرک کارشناسی ارشد را دریافت می کنند از میان این رشته ها می توان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال اشاره کرد.

تحصیل در پرتغال با مدرک دیپلم

دسترسی به تحصیلات عالی محدود است و پذیرش رقابتی است ، همان گونه که پیش از این در مورد تحصیل در فرانسه ، آلمان و سایر کشورهای اروپایی بیان شد برای ورود به موسسات آموزش عالی اتمام موفقیت آمیز دیپلم دبیرستان الزامی است.

تحصیل در پرتغال با مدرک دیپلم

فارغ التحصیلان دبیرستان های داخلی و بین المللی می توانند با حضور در آزمون های ورودی دانشگاه ها و قبولی در آزمون ورودی در این کشور تحصیل کنند البته دانشجویان بین المللی بایستی در کنکور کشور خود شرکت کرده و پذیرفته شوند.

برای پذیرش ، شهروندان بین المللی لازم است یک مدرک تحصیلی معادل 12 سال تحصیل در پرتغال را ارائه دهند ؛

برای معادل سازی مدارک خود و مدارک شناخته شده در پرتغال ، باید با موارد زیر تماس بگیرید:

 • CIREP یا DGIDC در وزارت آموزش و پرورش (در لیسبون) برای مدارک ابتدایی یا متوسطه ؛
 • NARIC پرتغال برای دیپلم آموزش عالی.

در پرتغال سیستم دانشگاه مبتنی بر تحقیق و تئوری است در حالی که سیستم پلی تکنیک آموزش عملی را ارائه می دهد و مبتنی بر یک حرفه خاص است.

مدارک تحصیلی در رشته هایی مانند پزشکی ، حقوق ، علوم طبیعی ، اقتصاد و روانشناسی فقط در موسسات دانشگاهی تدریس می شود.

رشته هایی مانند مهندسی ، فناوری ، مدیریت ، آموزش ، کشاورزی ، ورزش یا علوم انسانی در هر دو موسسه تدریس می شوند.

شرایط زبانی برای تحصیل با مدرک دیپلم در پرتغال

همان گونه که پیش از این بیان شد اولین سطح تحصیلات عالی در پرتغال دوره کارشناسی است ، در سطح کارشناسی اکثر دانشگاه های پرتغال فقط دوره های تحصیلی را به زبان پرتغالی ارائه می دهند.

آزمون مهارت پرتغالی معمولا شرط ورود به دوره های کارشناسی است و اکثر موسسات آموزش عالی به حداقل مهارت مربوط به سطح B1 / B2 نیاز دارند.

الزامات زبان می تواند به طور قابل توجهی بین موسسات و بین برنامه ها متفاوت باشد ، برای اطمینان از زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال با دفتر بین المللی یا دفتر پذیرش در موسسه مورد نظر خود تماس بگیرید.

آمادگی برای تحصیل با مدرک دیپلم در پرتغال

فارغ التحصیلان دبیرستان های داخلی و بین المللی می توانند با حضور در آزمون های ورودی دانشگاه ها و قبولی در آزمون ورودی در این کشور تحصیل کنند البته دانشجویان بین المللی بایستی در کنکور کشور خود شرکت کرده و پذیرفته شوند.

رشته تحصیل مورد نظر در پرتغال را با توجه به علایق و نمرات دیپلم جستجو کنید و به زبان تحصیل توجه کنید ؛ چرا که برخی از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، در حالی که برخی دیگر دانشجویان را به دانستن برخی از پرتغالی ها ملزم می کنند.

شما باید مدرک دبیرستان خود را به طور رسمی در سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور خود یا در سفارت محلی از پرتغال به رسمیت بشناسید و آن را معادل یابی کنید.

سپس در وب سایت رسمی پرتغالی که به مطالعات آموزش عالی اختصاص دارد ، بصورت آنلاین اقدام کنید ؛ شما می توانید به ترتیب اولویت ، حداکثر شش دانشگاه / پلی تکنیک و برنامه تحصیلی را که مورد علاقه شما برای تحصیل است انتخاب کرده و برای آن ها درخواست دهید.

نکاتی درباره آزمون های ورودی در دانشگاه های پرتغال

سیستم پذیرش در پرتغال شامل آزمون های ورودی است که بسته به کشور محل اقامت فرد متفاوت است و جداگانه برگزار می شود.

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید یا اخیرا در پرتغال اقامت داشته اید می توانید در زمان برنامه ریزی جلسه ملی در این آزمون شرکت کنید.

همچنین اگر مدرک تحصیلی خود را در سفارت محلی خود تایید کنید می توانید این آزمون را با آزمون های نهایی از کشور خود جایگزین کنید.

دانشجویان احتمالی که از کشور های خارج از اتحادیه اروپا می آیند به عنوان “دانشجویان بین المللی” شناخته می شوند و امکان شرکت در امتحانات را به صورت محلی در سفارت پرتغال در کشور خود دارند.

تحصیل رایگان در پرتغال

دانشگاه های رایگان در اغلب کشور های اتحادیه اروپا در دسترس نیستند و همین امر در مورد پرتغال نیز صادق است.

تحصیل رایگان در پرتغال

دانشجویان باید سالانه مقدار مشخصی شهریه بپردازند ؛ با این حال دانشگاه های زیادی در پرتغال وجود دارد که به شما اجازه می دهد برای دریافت یک برنامه بورسیه تحصیلی ( برای داوطلبان با برتری علمی ) اقدام کنید.

از طرف دیگر دانشگاه های بسیاری در این کشور وجود دارند که در مقایسه با سایر کشور های اروپایی برنامه های بسیار ارزان ارائه می دهند البته دانشجویان محصل در دانشگاه های پرتغال می توانند با کار همزمان با تحصیل در این کشور بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین کنند.

دانشگاه پورتو

هزینه های تحصیل : از 300 یورو

دانشگاه پورتو یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که برای اولین بار در سال 1911 تأسیس شد ، این موسسه نخبه در شهر زیبای پورتو واقع شده است و به عنوان دومین دانشگاه بزرگ کشور طبقه بندی می شود زیرا بیش از 30،000 دانشجو را در خود جای داده است.

مشخصات علمی دانشگاه شامل 15 دانشکده تحصیلی با زیر گروه های دانشگاهی اضافی است که به طور کلی در 3 پردیس اصلی پخش می شوند.

از طریق این دانشکده ها دانشگاه بیش از 600 دوره و مقطع تحصیلی را ارائه می دهد که در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شوند ، این دانشگاه بر کار های تحقیقاتی و پژوهشی متمرکز است که به امکانات دانشگاه امتیاز علمی بالایی داده است.

این دانشگاه ارزان در پرتغال اکنون میزبان بیش از 50 موسسه تحقیقاتی در سطح جهانی است که به طور گسترده پتانسیل بالایی برای جذب دانشجو دارد ، علاوه بر این رتبه بین المللی این دانشگاه هر ساله افزایش می یابد.

از گروه دانشجویان فعلی محصل در این دانشگاه تقریبا 15٪ دانشجویان خارجی هستند که از بیش از 100 کشور مختلف خارج از پرتغال آمده اند.

این دانشگاه با پتانسیل برجسته علمی خود به طور مداوم در میان 10 موسسه برتر آموزش عالی پرتغال و همچنین در 300 دانشگاه برتر جهان طبق رتبه بندی (ARU) قرار گرفته است.

دانشگاه لیسبون

هزینه های تحصیل : از 1200 یورو

دانشگاه لیسبون یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی مستقر در پایتخت لیسبون است که در حال حاضر به عنوان بزرگترین موسسه آموزش عالی در این کشور زمینه های تحصیلی متنوعی را در اختیار دارد.

این دانشگاه در سال 2013 با ادغام دانشگاه اصلی لیسبون و دانشگاه فنی لیسبون تاسیس شد اما تاریخچه آن را می توان از قرن ها قبل تا اواخر قرن سیزدهم جستجو کرد.

این سازمان دانشگاهی متشکل از بیش از 18 دانشکده و موسسه مهم مطالعاتی است که بر طیف گسترده ای از رشته ها از حقوق ، علوم و پزشکی گرفته تا جغرافیا ، مطالعات اقتصادی و دارویی متمرکز هستند.

در مجموع از طریق این موسسات این دانشگاه مجموعه ای از بیش از 400 رشته و دوره تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه می دهد.

از سال 2019 ، این دانشگاه از بیش از 45،000 دانشجو تشکیل شده است که سبب شده این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور طبقه بندی شود ، عامل دیگری که دانشجویان بین المللی را به خود جلب می کند تعداد رشته های تحصیلی است که عمده ترین برنامه های مدرک انگلیسی است.

به دلیل قرارگیری دانشگاه در پایتخت پرتغال دانشجویان در مقایسه با سایر دانشگاه های این کشور در معرض فرهنگ پرتغالی و جامعه دوستانه و همچنین فرصت های بی نظیری هستند.

انستیتوی دانشگاه لیسبون

هزینه های تحصیل: از 900 یورو

دانشگاه بعدی ما در لیست ارزان ترین دانشگاه های پرتغال ، انستیتوی دانشگاه لیسبون است ، این موسسه که تقریبا اخیرا در سیستم آموزش عالی پرتغال تأسیس شده است در سال 1972 تأسیس شد اما به یک مرکز آموزشی متنوع و قدرتمند تبدیل شده است که بیش از 9000 دانشجو در آن ثبت نام می کنند.

این موسسه در اصل به عنوان موسسه ای با تخصص در آموزش در مطالعات بازرگانی و علوم کار تاسیس شد ، در حال حاضر از 4 مدرسه دانشگاهی یعنی مدرسه تجارت ، مدرسه علوم اجتماعی و انسانی ، مدرسه جامعه شناسی و سیاست گذاری عمومی و دانشکده فن آوری و معماری تشکیل شده است.

این پردیس در دانشگاه Cidade Universitaria و با همکاری سایر موسسات مانند دانشگاه لیسبون مستقر است ؛ با تسلط روزافزون خود در امر تحقیقات ، این موسسه به یک موسسه تحقیقاتی کاملا پیشرفته تبدیل شده است که از بهترین نوع خود در کشور است.

مدارک تحصیلی در تمام سطوح از جمله دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا ارائه می شود.

دانشگاه مینهو

هزینه های تحصیل : از 1100 یورو

دانشگاه مینهو یک دانشگاه دولتی است که پایگاه های دانشگاهی آن در مناطق شمالی کشور پخش شده است ، این دانشگاه در سال 1973 تاسیس شد و اخیرا برای معرفی مفهوم “دانشگاه های جدید” در کشور تأسیس شد ؛ این دوره برای سیستم آموزش عالی در پرتغال نقطه عطفی بود زیرا موجی از موسسات در سراسر کشور ساخته شد.

با این حال ، از طریق حوادث پر سر و صدا ، دولت تصمیم گرفت دانشگاه را به دانشگاه جز تبدیل کند و بنابراین ، این موسسه مکان خود را عمدتا در براگا و گویمارا قرار دارد.

این دانشگاه ارزان قیمت در پرتغال با جمعیت دانشجویی بیش از 20،000 نفر (از سال 2019) همچنین یکی از بزرگترین موسسات در مناطق شمالی است.

این دانشگاه به یک موسسه در سطح جهانی تبدیل شده و به طور مداوم در میان 100 دانشگاه برتر زیر 50 سال قرار دارد ؛ و بر اساس سیستم آموزش عالی Times این دانشگاه در میان 500 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است .

از نظر علمی ، این دانشگاه از چندین دانشکده تشکیل شده است که رشته هایی مانند معماری ، علوم اجتماعی ، مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، علوم و روانشناسی را پوشش می دهد ؛ در مجموع ، بیش از 100 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه آزرو

هزینه های تحصیل: از 3500 یورو

دانشگاه آزرو که در جزایر آزرو واقع شده است تنها دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در خارج از سرزمین اصلی پرتغال مستقر است ؛ این دانشگاه در سال 1976 اندکی پس از انقلاب پرتغال تاسیس شد و به عنوان هدف دولت برای بهبود توسعه پایدار و آموزش عالی در این کشور ساخته شد.

با ثبت نام بیش از 5000 دانشجو این دانشگاه از 3 پردیس اصلی تشکیل شده است که در سه منطقه جداگانه آزرو مستقر هستند ؛ موقعیت منحصر به فرد این موسسه ، این دانشگاه را به یک تجربه جالب برای تحصیل تبدیل می کند اما از طریق بسیاری از برنامه های انتقالی که اجرا می کند سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را به خود جلب می کند.

از نظر آکادمیک این دانشگاه از چندین مدرسه و گروه آموزشی تشکیل شده است ؛ زبان اصلی آموزش زبان پرتغالی است اما دانشگاه همچنان بر روی ارائه چندین دوره به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی تمرکز دارد.

دانشگاه آلگاروه

هزینه های تحصیل: از 2500 یورو

دانشگاه الگاروه یک موسسه تحقیقاتی عمومی آموزش عالی است که در شهرداری فارو در جنوب پرتغال مستقر است و دارای پردیس های اضافی در Portimao است ؛ این دانشگاه در سال 1979 و به عنوان بخشی از نسل جدید دانشگاه های پرتغال تاسیس شد.

از آن زمان به بعد به یک موسسه معتبر بین المللی تبدیل شده است که بیش از 8000 نفر دانشجو دارد ؛ از این گروه دانشجویان تقریبا 20٪ دانشجویان خارجی از بیش از 70 کشور مختلف هستند.

تمرکز اصلی این دانشگاه ارزان قیمت در پرتغال “دریا ، بهداشت ، غذا ، رفاه ، هنر و میراث و گردشگری” است اما مطالعات آکادمیک آن به طور کلی با کیفیت بالا ارائه می شود.

دانشگاه کویمبرا

هزینه های تحصیل: از 1050 یورو

دانشگاه کویمبرا با تاسیس خود در سال 1290 به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان شهرت دارد که هنوز هم به طور مداوم کار می کنند.

با این وجود ، این یک دانشگاه دولتی نخبه است که در ابتدا پردیس آن در لیسبون داشت ؛ شهر کویمبرا یکی از متنوع ترین و خوش رنگ ترین شهر های لیسبون است و به دلیل برخورداری از سنت هایی خاص مشهور است.

در حال حاضر ، این دانشگاه بیش از 25000 دانشجو دارد که به برخی از جامع ترین سیستم های آموزشی کشور دسترسی دارند ، این دانشگاه از نظر آکادمیک از 8 دانشکده مختلف تشکیل شده است که شامل علوم انسانی ، پزشکی ، حقوق ، مهندسی ، علوم اجتماعی ، فناوری و ورزش است.

این دانشگاه تلاش می کند تا تمرکز بین المللی خود را با داشتن بیش از 12٪ از گروه دانشجویی خود از خارج از کشور حفظ کند علیرغم استاندارد های بالای دانشگاهی ، از مزایای این دانشگاه ارزان تر بودن شهریه است.

دیگر دانشگاه های ارزان قیمت در پرتغال

 • موسسه پلی تکنیک تومر هزینه های تحصیل به طور متوسط 1200-1400 یورو
 • انستیتوی پلی تکنیک براگانسا – متوسط شهریه 1050 یورو
 • دانشگاه کاتولیک پورتو – متوسط شهریه 700 یورو
 • موسسه پلی تکنیک لیریا – متوسط شهریه 1،150 یورو

تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال

همان گونه که تا کنون بیان شد زبان رسمی پرتغال زبان پرتغالی است و دروس در دانشگاه های این کشور به ویژه در مقطع کارشناسی به زبان پرتغالی ارائه می شوند.

تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال

در حال حاضر برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند و این رشته های تحصیلی هر ساله رو به افزایش است.

برای ورود به اکثر دانشگاه ها حداقل سطح مهارت لازم زبان انگلیسی در سطح B1 / B2 می باشد و ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

الزامات زبان برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال

یکی از ویژگی های تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در پرتغال این است که زبان آموزش در دانشگاه های پرتغال زبان پرتغالی است و تمام دوره ها به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند بنابراین آزمون مهارت در زبان پرتغالی معمولا یکی از الزامات تحصیل در دوره کارشناسی است .

بیشتر موسسات آموزش عالی نیاز به حداقل مهارت در سطح B1 / B2 دارند ؛ البته همان گونه که بیان شد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اغلب دانشجویان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند .

دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان باید مهارت خود در زبان انگليسی را اثبات کنند ؛ الزامات قابل توجه از یک رشته تحصیلی تا رشته دیگر متفاوت است ، اما معمولا مدارک آزمون های IELTS ، TOEFL، CAE / CPE ، PTE A برای پذیرش در دانشگاه های پرتغال پذیرفته می شوند.

معمولا حداقل نمره ای که دانشگاه های پرتغالی درخواست می کنند بین ۵٫۵-۶٫۵ در آزمون های آیلتس یا نمره ۵۵۰ ( آزمون کتبی ) ، ۲۱۳ ( رایانه ای ) یا ۸۰ ( آنلاین ) در آزمون تافل می باشد.

الزامات زبان از یک موسسه به دیگری متفاوت است بنابراین برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان پرتغال لازم است قبل از پذیرش از دانشگاه ها از الزامات زبانی آن اطلاع یافت.

برخی دانشگاه های انگلیسی زبان در پرتغال

برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان پرتغال در مورد شرایط پذیرش دانشگاه های زیر مطالعه کنید :

 • دانشگاه لیسبون : این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و دارای دانشکده های معماری ، پزشکی ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، اقتصاد ، علوم و فناوری و حقوق می باشد ؛ اغلب رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به زبان انگلیسی ارائه می شود.
 • دانشگاه پورتو : این دانشگاه دولتی پرتغالی در سال ۱۹۱۱ تاسیس شد و به عنوان دومین دانشگاه بزرگ پرتغال مشهور است و دارای دانشکده های معماری ، دندانپزشکی ، اقتصاد ، مهندسی ، هنر های زیبا ، حقوق ، علوم و غیره می باشد ؛ اغلب دروس در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
 • دانشگاه کویمبرا : این دانشگاه دولتی واقع در شهر کویمبرا در سال ۱۲۹۰ تاسیس شد و دارای دانشکده های حقوق ، پزشکی ، علوم انسانی ، علوم و فناوری ، داروسازی ، اقتصاد ، روانشناسی و علوم آموزشی ، علوم ورزشی و تربیت بدنی می باشد ؛ اغلب رشته های تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
برخی دانشگاه های انگلیسی زبان در پرتغال

دوره های آموزش زبان انگلیسی در پرتغال

علاقمندان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پرتغال که به زبان انگلیسی یا زبان پرتغالی تسلط ندارند می توانند در یکی از دوره های زبان ارائه شده در این کشور شرکت کنند.

دوره های زبان انگلیسی ارائه شده در پرتغال بسته به دلیل فراگیری زبان متغیر هستند و شامل سطوح ابتدایی تا پیشرفته و حتی تخصصی می باشند.

این دوره های زبان یک ساله است و علاقمندان تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال می توانند برای پذیرش در یکی از موسسه های آموزش زبان انگلیسی اقدام کنند و پس از تعیین سطح در دوره مناسب ادامه تحصیل داده و دانش زبانی خود را به سطح مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال برسانند.

لازم به ذکر است که افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید با زبان پرتغالی نیز آشنایی داشته باشند چرا که برای ارتباط با دیگر دانشجویان ، اساتید و مردم کشور پرتغال مورد نیاز است.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال

اگر چه هزینه تحصیل در پرتغال در مقایسه با کشور های اروپایی کمتر است ، اما هزینه تحصیل به ملیت دانشجو ، رشته تحصیلی ، دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه محل تحصیل و زبان تحصیل بستگی دارد ، به طور قطع هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از 5000 یورو برای هر سال تحصیلی به بالا می باشد.

برای تحصیل ارزان گزینه دیگر شما کشور مجارستان است ، مقاله تحصیل در مجارستان را مرور کنید.

هزینه های تحصیل در پرتغال

دانشگاه ها و پلی تکنیک های دولتی پرتغال در تصمیم گیری درباره میزان شهریه که “propinas” نامیده می شود آزادانه تصمیم گیری می کنند ، با این حال وزارت آموزش و پرورش حداقل مبلغی را تعیین می کند که هر ساله بسته به حداقل نرخ دستمزد ملی متفاوت است و طبق مقررات پرتغال ، حداقل میزان شهریه ای که دانشجویان باید بپردازند 1.3 برابر حداقل نرخ دستمزد ملی است.

هزینه های تحصیل در پرتغال

هزینه های تحصیل در پرتغال ممکن است ارزان باشد ، اما هزینه های دیگری نیز وجود دارد که شما باید در طول اقامت در پرتغال پرداخت کنید که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم ، این هزینه ها شامل محل اقامت ، غذا ، مواد آموزشی و غیره است.

یکی از چیزهایی که باید در رابطه با هزینه های تحصیل در پرتغال به یاد داشته باشید این است که اگر شما در یک دانشگاه دولتی شرکت کنید ، هزینه ها به صورت سالانه پرداخت می شوند و در اکثر دانشگاه های خصوصی شما مجبور خواهید بود که بخشی از کل دوره تحصیل را به صورت ماهانه پرداخت کنید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی در پرتغال

در بیشتر دانشگاه های دولتی ، هزینه های تحصیل بین:

 • 550 تا 1050 یورو در سال برای مقطع کارشناسی
 • 500 تا 2500 یورو در سال برای مقاطع کارشناسی ارشد

البته استثنا هایی وجود دارد به عنوان مثال شما برای بسیاری از دوره های کارشناسی دانشگاه مادیرا باید 4000 یورو در سال بپردازید و اگر می خواهید در دانشگاه آویرو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید انتظار می رود 4500 – 5،500 یورو در سال بپردازید.

شهریه های ذکر شده در بالا عمدتا برای دانشجویان اتحادیه اروپا EEA / اعمال می شود ، اگر شهروند اتحادیه اروپا EEA / نیستید به احتمال زیاد شهریه بیشتری می پردازید ، این برای همه برنامه های تحصیلی درست نیست زیرا هر موسسه آموزش عالی می تواند هزینه های خود را تعیین کند.

برای جلوگیری از سردرگمی ، همیشه بررسی کنید که هزینه های تحصیل در دانشگاه مورد نظر شما چه میزان است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی پرتغال

در حالی که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است ، اما در مقایسه با کشور هایی مانند ایالات متحده آمریکا ، انگلستان یا استرالیا هنوز هم کمتر است ، شما می توانید انتظار داشته باشید که برای برخی از برنامه های تحصیلی بیش از 7000 یورو در سال بپردازید اما به خاطر داشته باشید که ممکن است هزینه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا بیشتر باشد.

ارزان ترین دانشگاه های پرتغال

در اینجا لیستی از دانشگاه های پرتغال با برخی از مقرون به صرفه ترین شهریه ها آورده شده است:

 • دانشگاه علوم انسانی و فناوری لوزفون – شهریه از 500 یورو در سال شروع می شود
 • دانشگاه پورتو – شهریه با 871 یورو در سال شروع می شود
 • دانشگاه مینهو – شهریه با 1037 یورو در سال شروع می شود
 • انستیتوی پلی تکنیک لیریا – شهریه از 1040 یورو در سال شروع می شود
 • موسسه پلی تکنیک ارشد – شهریه از 1063 یورو در سال شروع می شود
ارزان ترین دانشگاه های پرتغال

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دارای رتبه برتر

این ها متوسط شهریه در دانشگاه های پرتغال هستند:

 • دانشگاه آویرو – شهریه بین 3000 تا 5500 یورو در سال
 • دانشگاه کویمبرا – شهریه بین 900 تا 9000 یورو در سال
 • دانشگاه لیسبون – شهریه بین 3000 تا 7000 یورو در سال
 • دانشگاه پورتو – هزینه های تحصیل بین 871 تا 6000 یورو در سال

هزینه های زندگی در پرتغال برای دانشجویان بین المللی

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم ، زندگی در پرتغال آسان تر است زیرا این کشور یکی از ارزان ترین کشور های اروپا است ، البته هزینه های زندگی از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است اما به طور متوسط شما بین 500 تا 800 یورو در ماه نیاز دارید.

هزینه های اسکان در خوابگاه

هزینه های اقامت در پرتغال با میانگین بین المللی مطابقت دارد ، در اینجا میانگین قیمت برخی از متداول ترین گزینه های مسکن آورده شده است:

 • سالن های اقامت دانشجویی : بین 150 تا 250 یورو در ماه
 • اجاره استودیو / آپارتمان یک اتاقه : 200 تا 800 یورو در ماه
 • اجاره اتاق در یک آپارتمان مشترک : 100 تا 550 یورو در ماه

اگر تصمیم دارید یک استودیو اجاره کنید یا یک آپارتمان مشترک دارید باید بررسی کنید که آیا خدمات آب و برق در قیمت گنجانده شده است یا نه آنها می توانند تا 100 یورو به هزینه های ماهانه شما اضافه کنند.

هزینه های غذا

برای غذای ماهیانه و مواد غذایی خود ، حدود 150 تا 200 یورو هزینه خواهید کرد ، برخی از ارزان ترین سوپرمارکت های پرتغال Jumbo ، Continente / Modelo ، Lidl و Pingo Doce هستند.

همچنین می توانید در رستوران دانشگاه غذای مقرون به صرفه پیدا کنید جایی که می توانید با حدود 2 تا 5 یورو وعده غذایی دریافت کنید ، در یک رستوران کوچک حتی در لیسبون می توانید یک وعده غذایی با قیمت 7 یورو دریافت کنید ، یک وعده شام گرانتر است اما با احتساب نوشیدنی بیش از 15 یورو هزینه نخواهد داشت.

هزینه حمل و نقل در پرتغال

بلیط یک طرفه برای حمل و نقل محلی حدود 1.5 یورو است در حالی که هزینه کارت حمل و نقل دانشجویی بین 20 تا 55 یورو در ماه است.

در بیشتر شهر ها هزینه کارت مسافرتی مترو حدود 25 یورو در ماه است.

در برخی از شهر های کوچک پرتغال بسته به محل اقامت خود هزینه ای برای حمل و نقل پرداخت نخواهید کرد ، مگر در برخی موارد نادر زیرا به راحتی می توانید در اطراف خود گشت بزنید و شهر را با پای پیاده بگردید.

به راحتی می توانید به پرتغال بروید و با قطار از مکان های دیدنی و جذاب بازدید کنید ، برای سفر به داخل کشور قیمت ها از 25 یورو شروع می شود.

مزایا و معایب تحصیل در پرتغال

تجربه زندگی و یا تحصیل در کشور های اروپایی یک ریسک بزرگ برای هر فرد مهاجر است که ضمن صرف زمان و سرمایه خود به دنبال ساختن آینده ای روشن نیز هستند ، انتخاب کشور مقصد مهم ترین بخش از مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی است که می تواند به یک تجربه خوب و شیرین و یا تجربه ای تلخ مبدل گردد.

مزایا و معایب تحصیل در پرتغال

همان گونه که تا کنون بیان شد تحصیل در پرتغال از مزایای بسیاری برخوردار است که سبب جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می شود ، البته در کنار این مزایا معایبی نیز وجود دارد اما به طور قطع مزایای تحصیل در این کشور بیشتر است ، در ادامه با مزایای تحصیل در پرتغال آشنا خواهیم شد.

دانشگاه های عالی در پرتغال

در سراسر کشور دانشگاه هایی با سوابق و اعتبار عالی وجود دارند که شامل : دانشگاه نوا لیسبون که موفق به کسب جایگاهی بین دانشگاه برتر زیر 50 سال بر اساس QS شده است ، دانشگاه کاتولیک پرتغال دارای مدرک کارشناسی ارشدکلاس جهانی و دانشکده معماری است و دانشگاه پورتو که (FAUP) برای دهه ها یک مدرسه معماری برجسته در اروپا بوده است.

هزینه پایین زندگی

پرتغال ارزان ترین کشور در اروپای غربی است و لیسبون یکی از ارزان ترین شهر های بزرگ اروپا است ، این بدان معنی است که اگر بودجه محدودی داشته باشید در اینجا زندگی خوبی خواهید شد و اگر شرایط مالی خوبی دارید واقعا راحت زندگی خواهید کرد.

استقبال از دانشجویان بین المللی

پرتغالی ها به دلیل مهمان نوازی شهرت شایسته ای دارند ؛ مردم محلی شما را به گرمی می پذیرند ، این کشور بین گردشگران از کارگران ، دانشجویان اراسموس یا محققان تحصیلات تکمیلی تبعیضی ایجاد نمی کند و به هر بازدید کننده به عنوان یک مهمان نگاه می کند.

پرتغال کشور کوچکی است و به آن افتخار می کند

پرتغال یک کشور کوچک است و مدام به شما نشان می دهد که چرا یک کشور کوچک مزایای خود را دارد ؛ ساحل همیشه نزدیک است ، به عنوان مثال – در پورتو یا لیسبون ، شما به ندرت بیش از 20/30 دقیقه از ساحل فاصله دارید.

اگر یک روز تعطیل باشید می توانید برای یک سفر روزانه به هر شهر کشور بروید و روز دیگر به دانشگاه خود بازگردید یا می توانید در آخر هفته خیلی بهتر کشور را بشناسید.

زبان پرتغالی یک زبان جهانی

حتی اگر پرتغال یکی از آن کشورهای نادر در اروپا باشد که مردم در واقع تلاش می کنند تا با شما در خیابان ارتباط برقرار کنند و فرقی نمی کند که شما به انگلیسی ، اسپانیایی یا حتی روسی صحبت کنید.

با تحصیل در پرتغال زبان پرتغالی را فرا خواهید گرفت که این زبان ششمین زبان گفتاری جهان است و این توانایی می تواند رزومه شما را به خوبی تقویت کند و می تواند به شما در ایجاد ارتباط با مردم در چهار قاره مختلف (آمریکای جنوبی ، اروپا ، آفریقا و آسیا) کمک کند.

اقیانوس اطلس

پرتغالی ها علاقه زیادی به اقیانوس دارند که در ساحل این اقیانوس استراحت کنند ، این اقیانوس به شما امکان می دهد انواع ورزش های آبی را یاد بگیرید یا تمرین کنید.

مکان های غواصی باورنکردنی ، موج های کلاس جهانی برای گشت و گذار یا قایقرانی در این کشور وجود دارد و اگر اهل ورزش های آبی نیستید به هر حال نگاه کردن دریا بسیار سرگرم کننده است.

شهریه

در دانشگاه های دولتی پرتغال ، هزینه های تحصیل بین 750 تا 1200 یورو در سال است که باعث می شود آموزش برای اکثر مردم مقرون به صرفه و قابل دسترسی باشد البته دانشگاه های خصوصی شهریه بالاتری می گیرند و بسته به خود موسسه متفاوت است.

روش تدریس

سیستم دانشگاهی در پرتغال بسیار خوب کار می کند ، در برنامه مورد نظر خود شما می توانید کلاس های موردنظر خود را کنترل کنید.

گاهی اوقات مجاز به انتخاب هر کلاس در هر ترم هستید که خارج از برنامه شما است ، تنها محدودیت این است که کلاس باید در همان دانشکده باشد ، بیشتر دوره ها در پرتغال به استثنای برخی موارد به زبان پرتغالی تدریس می شوند ، با این حال اکثر اساتید انگلیسی صحبت می کنند و اگر دانش شما در مورد پرتغالی کافی نباشد احتمالا به شما این امکان را می دهند که مقاله خود را به زبان انگلیسی بنویسید و سخنرانی خود را انجام دهید.

ثبت نام آسان

اگر اهل اتحادیه اروپا هستید ، ثبت نام در پرتغال آسانتر از حد انتظار است اما اگر اهل کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید و مایل به دریافت NIF در پرتغال هستید باید نماینده مالیات داشته باشید اگر دانشجو هستید ، دانشگاه شما می تواند نماینده مالیات شما باشد و لازم نیست نگران این موضوع باشید ؛ نماینده مالیات فقط کسی است که مقامات مالیاتی می توانند در صورت نیاز به تماس با شما با او تماس بگیرند.

معایب تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال با وجود مزایای فراوان معایب خاص خود را به همراه دارد که می تواند فرد را از انتخاب این کشور منصرف سازد ، به عنوان مثال کشور پرتغال در ابتدای ورود دانشجو به این کشور اجازه بردن همراه را به فرد نداده و صدور ویزای همراه دانشجو به سختی صورت می پذیرد.

شرایط اقتصادی پرتغال : این کشور هم اکنون در شرایط اقتصادی سختی قرار گرفته و یافتن کار همزمان با تحصیل به صورت پاره وقت و یا پس از اتمام دوره دانشگاه جهت دریافت ویزای کار به سختی امکان پذیر خواهد بود.

رقابت سنگین برای ورود به دانشگاه های برتر پرتغال : جدا از برخی از دانشگاه های این کشور که دارای اعتبار بین المللی هستند سایر مراکز آموزشی این کشور نتوانسته اند به سطح استاندارد تحصیلی رایج در اروپا برسند و از آن جا که تقاضا برای ورود به این دانشگاه ها بالا است پذیرش بسیار رقابتی است پس توصیه می شود که دانشجویان تنها در صورتی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های مطرح این کشور شوند پرتغال را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

دشواری فراگیری زبان پرتغالی : آغاز تحصیلات دانشگاهی در پرتغال با یادگیری زبان پرتغالی همراه است و کسانی که می خواهند در دوره کارشناسی پذیرش شوند باید این زبان را فراگیرند ، یادگیری این زبان برای بسیاری از افراد یک مانع برای ارتباط با جامعه جهانی محسوب شده و برخی ترجیح می دهند تا تحصیلات خود را به زبان بین المللی انگلیسی ادامه دهند.

موسسات اعزام دانشجو به پرتغال

تا این بخش از مقاله مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال را بررسی و اهم مطالب را بیان کردند اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که مطالعه و بررسی مقالات به تنهایی گزینه مناسبی برای اقدام به مهاجرت نیست و عبور مطمئن و آسان از مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت به مشاوره با افرادی مطلع و با تجربه نیاز دارد.

موسسات اعزام دانشجو به پرتغال

بر اساس تجارب می توان نتیجه گیری کرد که عدم آگاهی و انتخاب نادرست می تواند امر مهاجرت را با چالش ها و مشکلاتی رو به رو کند که در برخی موارد حتی ممکن است تمامی زحمات فرد و هزینه های او بی نتیجه بماند و درخواست پذیرش یا دریافت ویزای او رد شود.

بنابراین به شما توصیه می کنیم برای عبور صحیح و آسان و آغاز تحصیل در پرتغال مشاوره با افرادی را انتخاب کنید که از امور مهاجرت به ویژه مهاجرت تحصیلی آگاهی دارند ، از گزینه های موجود موسسات اعزام دانشجو به پرتغال هستند.

ویژگی های موسسات اعزام دانشجو به پرتغال در ایران

موسسه های اعزام دانشجو به پرتغال در ایران موسسه های مهاجرتی هستند که برای اعزام دانشجو به پرتغال فعالیت می کنند ، این موسسه های قانونی برای انجام فعالیت های خود به مجوز نیاز دارند که این مجوز از سوی سوی وزارت علوم ایران صادر می شود.

البته باید در نظر داشت که موسسات اعزام دانشجو به پرتغال تنها قادر به اعزام دانشجو به این کشور هستند و در زمینه های اخذ پذیرش و اعزام دانشجو به این کشور فعالیت می کنند و متاسفانه موسسات اعزام دانشجو به پرتغال با قوانین مهاجرتی و مسائل حقوقی مهاجرت آشنایی کافی ندارند پس نمی توان این موسسات را به عنوان بهترین گزینه برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به پرتغال معرفی کرد.

بنابراین بهترین گزینه مشاوره و کسب اطلاعات از موسساتی است که دارای مجوز برای انجام کلیه امور مهاجرت هستند و از دانش لازم و به روز در کلیه زمینه های حقوقی و مسائل مهاجرتی برخوردار هستند و شما می توانید به راحتی بحث مهاجرت تحصیلی به پرتغال یا هر کشور دیگری را به آن ها سپرده و از مهاجرت خود لذت ببرید.

سوالات پر تکرار تحصیل در پرتغال

در مقاله ای که مطالعه کردید سعی کردیم نکاتی مفید و کاربردی در خصوص تحصیل در پرتغال را مطرح کنیم ، در زیر هم می توانید ده سوال جواب مهم در این باره را بخوانید و اگر سوالی دارید از قسمت دیدگاه های سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) استفاده نمایید.

می خواهم بدانم برای تحصیل در پرتغال ، آزمون سراسری وجود دارد مانند کنکور سراسری ایران؟

دانشگاه های دولتی از آزمون سراسری استفاده می کنند ، در حالی که دانشگاه های خصوصی آزمون های ورودی خود را دارند ، دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باید با ارائه کلیه مدارک مورد نیاز از جمله مدارک تحصیلی قبلی مستقیما به دانشگاه های پرتغال که مایل به تحصیل در آن هستند ، مراجعه کنند.

آیا برای تحصیل در پرتغال محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر ، برای انتخاب رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه های پرتغال محدودیت سنی وجود ندارد.

من در کنکور سراسری ایران پذیرفته شده ام ، آیا می توانم از این قبولی برای گرفتن پذیرش دانشگاه های پرتغال استفاده کنم؟

بله ، شما می توانید از قبولی خود در رشته های مرتبط استفاده نمایید.

برای تحصیل در پرتغال آیا نیاز به ارائه مدرک زبان پرتغالی دارم؟

بله ، آزمون مهارت پرتغالی معمولا شرط ورود به دوره های کارشناسی است و اکثر موسسات آموزش عالی به حداقل مهارت مربوط به سطح B1 / B2 نیاز دارند.

کدام دانشگاه های پرتغال مورد تایید وزارت علوم هستند؟

دانشگاه پروتو ، دانشگاه لیسبون ، دانشگاه نوا لیسبون و کویمبرا

گفته شده که برای تحصیل در پرتغال هم در دانشگاه ها و هم در موسسات پلی تکنیک می توان تحصیل کرد ، آیا برای مقطع دکترا می توانم هر دو را انتخاب کنم؟

خیر ، مقطع دکترا تنها در دانشگاه های پرتغال ارائه می شند و موسسه های پلی تکنیک دوره های دکتری را برگزار نمی کنند.

هزینه تحصیل دکترا در پرتغال چقدر است؟

سالانه بین 2500 تا 3000 یورو برای سال اول تحصیل تمام وقت و بین 1500 تا 3000 یورو پس از آن پرداخت شود.

حداقل دستمزد برای کار دانشجویی در پرتغال چقد راست؟

حداقل دستمزد کار غیر ماهر در پرتغال بین 5 تا 6 یورو و حقوق پایه 600 یورو از سال 2019 است.

چه مشاغلی را هنگام تحصیل در پرتغال می توانم انتخاب کنم؟

صنایع اصلی پرتغال شامل گردشگری ، منسوجات و کفش ، هتل داری ، خودروسازی ، ساخت و ساز ، الکترونیک و حمل و نقل است که میتوانید از بین آن ها کار پیدا کنید اما پرتغال از نظر بیکاری آمار بالایی دارد.

هزینه تحصیل در پرتغال در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چقدر است؟

• 550 تا 1050 یورو در سال برای مقطع کارشناسی • 500 تا 2500 یورو در سال برای مقاطع کارشناسی ارشد

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با تکیه بر دانش و تجربیات خود تحصیل در پرتغال را بررسی کرده و اطلاعات لازم برای مهاجرت تحصیلی به این کشور را ذکر کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در تمامی زمینه های مهاجرت با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید تا روش های قانونی مهاجرت را بیشتر بشناسید ، ضمناً مقالات سایت هم می تواند کمک شایانی به شما عزیزان باشد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در انگلستان است ، گرچه هزینه های این کشور ممکن است بیشتر از سایر کشور ها باشد اما بورسیه های تحصیلی می تواند این تفاوت هزینه را جبران نماید.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل در پرتغال

 1. امین گفت:

  درود . شهریه دانشگاه کاتولیک تقریبا 700 یوروست .این عالیه . تمکن مالی چقدر برای این دانشگاه نیازه و ایا تمکن مالی دانشگاه های مختلف با هم فرق داره

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تمکن مالی مربوط به دانشگاه نیست. سفارت هر کشوری مبلغ تمکن مالی مشخصی را در نظر گرفته است .
   به صورت کلی مبلغ تمکن مالی در کشورهای اروپایی بین 6000 ‌تا 12000 یورو می باشد که بسته به روزمه شما و کشور مقصد می‌توان به صورت دقیق گفت که چه مبلغی مورد نیاز است.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه