10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه

10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه را بشناسیم و مرور کنیم؛ روسیه بعنوان یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در جهان ، هر ساله میلیونها بازدیدکننده را که می خواهند روح اسرارآمیز روسیه را درک کنند به خود جذب می‌کند.

فرقی نمی کند که در حال جست و جو در کرملین مسکو باشید و یا در استپ های مغولستان مشغول گشت و گذار باشید؛ سفر به روسیه ، یک ماجراجویی فراموش نشدنی است!

10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه

مشاور مهاجرتی

در منطقه توندرای روسی ، دما به قدری سرد است که درختان نمی توانند رشد کنند و فقط خزه ها ، درختچه ها و انواع خاصی از علف ها می توانند زمستان سرد را تحمل کنند ؛ در اکثر نقاط توندرا زمین برای همیشه یخ زده است.

در این منطقه می توانید از کاخ مویکا و کلیسای جامع سنت ایزاک قرن نوزدهمی به سبک نئو کلاسیک که در حقیقت یک موزه ارتدکس روسی است ، دیدن نمایید ؛ موزه هرمیتاژ ، احتمالا معروف ترین جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ و دومین موزه بزرگ هنر و فرهنگ در جهان است ، کاخ پترهوف را هم از دست ندهید.

چهار مورد از کلیساهای ساخته شده در قرون 15 و 16 در این منطقه وجود دارند ؛ همچنین ، کرملین شامل چندین موزه برجسته است ، محوطه 250 هکتاری شامل اسلحه خانه ، گنجینه های سلطنتی مربوط به گذشته و نمایشگاه صندوق الماس که شامل یک الماس 190 قیراطی است ، می باشد.

این کلیسا دارای 125 فوت ارتفاع است ، به وسیله پنج گنبد بسیار تماشایی آراسته شده است و قدیمی ترین ساختمان کلیسای روسیه است ؛ این کلیسا شامل مجموعه ای از مصنوعات مذهبی باستانی ، از جمله مادر خدای نشانه که نمادی است که بر طبق افسانه ها در سال 1169 نووگورود را از حمله نجات داد.

البروس با ارتفاع 5642 متر به عنوان یکی از قله های مرتفع جهان ، هر ساله کوه نوردان تازه کار و با تجربه را به خود جذب می کند ؛ در حالی که این کوه از یک آتشفشان تشکیل شده ، اما آتشفشانی خاموش بوده و تا به حال هیچ فوران ثبت شده ای نداشته است.

روسیه بعنوان بزرگترین کشور جهان ، برای بازدیدکنندگان حرف های زیادی برای گفتن دارد که می تواند شامل پیاده روی در دامنه کوه های پوشیده از یخچال یا قدم زدن در امتداد خط ساحلی قدیمی ترین دریاچه زمین باشد.

همچنین ، مکانهای تاریخی بسیار جذاب و فعالیت های فرهنگی را در شهرهای کشور روسیه به وفور می توان مشاهده کرد؛ اگر شما هم قصد عزیمت به روسیه را دارید ، مقاله مهاجرت به روسیه می تواند بسیار مفید باشد

جاذبه های توریستی و گردشگری برتر در روسیه

جاذبه های توریستی و گردشگری برتر در روسیه شامل موارد مختلفی است که برخی از آن ها را در جدول زیر برشمرده ایم.

نام جاذبه توریستی شرحی مختصر 
راه آهن ترانس – سیبری (Trans-Siberian Railway) بخشی از طولانی ترین راه آهن در جهان است و از مسکو تا ولادی وستوک امتداد دارد. 
کوه البروس (Elbrus) در رشته کوه قفقاز ، در جنوب روسیه قرار دارد. 
دره آبفشان ها دره آبفشان ها ، در شبه جزیره کامچاتکا در شرق دور قرار دارد و دومین آبفشان بزرگ در جهان است. 
جزیره کیژی (Kizhi) این جزیره بیش تر به خاطر موزه فضای باز باورنکردنی اش شناخته شده است. 
کلیسای جامع سنت سوفیا کلیسای جامع سنت سوفیا در نووگورود ، قدیمی ترین شهر روسیه ، در محوطه کرملین واقع شده است. 
دریاچه بایکال (Baikal) دریاچه بایکال ، عمیق ترین و قدیمی ترین دریاچه روی زمین با آب شیرین است. 
سوزدال (Suzdal) زمانی پایتخت چندین حکومت روسیه بوده است. 
کرملین جاذبه ای دیدنی در مسکو می باشد. 
موزه هرمیتاژ (Hermitage) موزه ای عظیم از فرهنگ و هنر است. 
کلیسای جامع سنت باسیل این کلیسا در قلب مسکو قرار دارد و از جمله برترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشد. 
میدان سرخ میدان سرخ در مسکو است و مکانی برای به خاطر سپردن و مشخص کردن بسیاری از رویدادهای مهم تاریخ روسیه می باشد. 
جزایر سولووتسکی (Solovetsky Islands) مکانی عالی برای گشت وگذار در روسیه است. 
پترهوف (Peterhof) کاخ پترهوف ، یک مجموعه از موزه است که در بخش کوچکتری از سن پتربورگ ، پترگوف ساخته شده است. 
شهر مسکو پایتخت روسیه ترکیبی باشکوه از فضاهای سبز ، معماری های خیره کننده و بسیاری موارد تاریخی از زمان های گذشته می باشد. 
شهر سن پترزبورگ هنرهای زیبا و جزئیات طراحی بدیع به همراه تاریخ گذشته را در جای جای این شهر می توان دید. 
کوه های آلتای (Altai) کوه های آلتای به همراه تعدادی از ذخایر طبیعی و دریاچه ها بخشی از میراث جهانی یونسکو می باشد. 
شهر سوچی (Sochi) یک شهر تفریحی ساحلی تابستانی است که در دریاچه سیاه قرار دارد. 
توندرای روسی یک بیوم بسیار منحصر به فرد بوده که در قطب شمال یا نزدیک آن وجود دارد. 
جزیره الخون (Olkhon) از جمله بزرگترین جزایر دریاچه ای جهان که پوشیده از کوه های شیب دار ، جنگل های سرسبز و تایگا است ، می باشد. 
پتروپاولوفسک – کامچاتسکی این شهر واقع در خاور دور ، توسط آتشفشان ها از جمله آتشفشان فعال Koryakskaya Sopka احاطه شده و تنها راه ورود به آن ، از طریق پرواز است. 

کوه البروس (Elbrus)

کوه البروس (Elbrus) از جمله 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه می باشد ؛ البروس با ارتفاع 5642 متر به عنوان یکی از قله های مرتفع جهان ، هر ساله کوه نوردان تازه کار و با تجربه را به خود جذب می کند.

در حالی که این کوه از یک آتشفشان تشکیل شده ، اما آتشفشانی خاموش بوده و تا به حال هیچ فوران ثبت شده ای نداشته است.

سیستم تله کابین این مکان می تواند بازدیدکنندگان را تا ارتفاع 3800 متری بالا ببرد و صعود به قله را آسان تر کند.

اگر قصد سفر به روسیه را دارید و می خواهید در رابطه با 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه و دیگر مناطق گردشگری این کشور اطلاعاتی کسب نمایید ، می توانید با هلدینگ مهاجرتی رجبی در تماس باشید.

کوه البروس (Elbrus)

دره آبفشان ها

دره آبفشان ها ، دومین میدان آبفشان بزرگ موجود در جهان است و از جمله 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه می باشد.

این دره در سال 1941 توسط دانشمن محلی تاتیانا اوستینوا کشف شد که از آن زمان به بعد به یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در کامچاتکا تبدیل شده است و  توجه بسیاری از گردشگران و دانشمندان را به خود جلب کرده است.

دره آبفشان ها

کلیسای جامع سنت سوفیا

از دیگر مناطقی که در بین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه قرار می گیرد ، کلیسای جامع سنت سوفیا است که دارای 125 فوت ارتفاع بوده ، به وسیله پنج گنبد بسیار تماشایی آراسته شده است و قدیمی ترین ساختمان کلیسای روسیه می باشد.

این کلیسا شامل مجموعه ای از مصنوعات مذهبی باستانی ، از جمله مادر خدای نشانه که نمادی است که بر طبق افسانه ها در سال 1169 نووگورود را از حمله نجات داد.

سه دروازه معروف کلیسا با تزئیناتی زیبا به قرن 12 باز می گردد.

کلیسای جامع سنت سوفیا

دریاچه بایکال (Baikal)

بسیاری از مسافران راه آهن ترانس سیبری برای توقف جهت بازدید از دریاچه بایکال (Baikal) نیز برنامه ریزی می کنند ؛ این دریاچه  25 میلیون ساله واقع در سیبری و احاطه در کوه ها ، در حدود 20 درصد از آب شیرین جهان را در خود جای داده است.

دریاچه بایکال که یکی از شفاف ترین دریاچه های جهان است ، به عنوان مروارید سیبری نیز شناخته می شود ؛ لذا ، مقصدی محبوب برای تعطیلات است و سالانه هزاران مسافر برای دیدن زیبایی های آن به این مکان می آیند.

همچنین ، این دریاچه به دلیل یخ زدن در زمستان ، امکان سورتمه سواری ، اسکیت روی یخ و ماهی گیری برای سفرهای زمستانی و تابستانی بسیار مناسب است ؛ لذا ، این دریاچه می تواند جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه برای بازدید باشد.

دریاچه بایکال (Baikal)

کاخ کرملین مسکو

بی شک کرملین یکی دیگر از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه می باشد ، کرملین مسکو محوطه ای محصور است که شامل ادارات دولتی برتر روسیه می باشد و چهار مورد از کلیساهای ساخته شده در قرون 15 و 16 در این منطقه وجود دارند.

همچنین ، کاخ کرملین مسکو شامل چندین موزه برجسته نیز می باشد.

محوطه 250 هکتاری شامل اسلحه خانه ، گنجینه های سلطنتی مربوط به گذشته و نمایشگاه صندوق الماس که شامل یک الماس 190 قیراطی است ، می باشد.

کاخ کرملین مسکو
جزایر سولووتسکی

جزایر سولووتسکی (Solovetsky Islands)

اگر بین انتخاب تاریخ روسیه ، طبیعت زیبای این کشور و یا میراث معنوی روسیه برای بازدید دو دل مانده اید ، جزایر سولووتسکی (Solovetsky Islands) به عنوان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه ، برای شروع گشت و گذار مناسب خواهد بود ؛ صومعه ارتدکس سولووتسکی که زمانی قدرتمندترین مرکز مذهبی کشور روسیه بوده ، در حال حاضر از جاذبه اصلی شهر به حساب می آید.

همچنین ، جزایر سولووتسکی در طی قرن 20 ، نقش مهمی در زندگی سیاسی روسیه داشته و یکی از وحشیانه ترین اردوگاه های کار در تاریخ جهان بوده است.

این مجمع الجزایر که خود یکی از گنجینه های ملی روسیه می باشد ، شامل گیاهان و جانوران منحصر به فرد و همچنین ، چشم اندازهای بسیار زیبا از دریای سفید است.

جزیره کیژی

جزیره کیژی (Kizhi)

جزیره کیژی (Kizhi) در کارلیا واقع شده و مکانی برجسته برای یادگیری در مورد حقایق تاریخی عمیقا ریشه دار در مورد روسیه و رابطه نزدیک آن با دین مسیحیت ، پوگوست کیژی است ؛ کارلیایی ها از قرن 13 در این منطقه زندگی می کرده اند واین منطقه بین فرهنگ شرق و غرب سردرگم بوده است.

این جزیره به دلیل موزه فضای آزادش به شهرت رسیده است ؛ از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه ، آسیاب های بادی ، خانه های چوبی ، انبارهای چوبی و چندین کلیسا می باشد ؛ لذا این منطقه را می توان جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه در ذهن داشت.

شهر سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ

از دیگر مناطقی که باید جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه قرار گیرد ، شهر سنت پترزبورگ می باشد.

این شهر چیزهای زیادی برای ارائه دارد تا جایی که تنها یک روز ، برای بازدید از تمام مناطق گردشگری آن کافی نخواهد بود ؛ این شهر را می توان با پای پیاده کاوش کرد و معماری های بی نظیرش را از نزدیک لمس نمود و یا یک سفر دریایی را تجربه کرد.

در این منطقه می توانید از کاخ مویکا و کلیسای جامع سنت ایزاک قرن نوزدهمی به سبک نئو کلاسیک که در حقیقت یک موزه ارتدکس روسی است ، دیدن نمایید ؛ موزه هرمیتاژ ، احتمالا معروف ترین جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ و دومین موزه بزرگ هنر و فرهنگ در جهان است که شامل مجموعه ای بیش از سه میلیون آیتم است.

کاخ پترهوف نیز مجموعه ای بزرگ در حدود 25 کیلومتری خارج از سنت پترزبورگ می باشد ؛ این بنا در اوایل دهه 1700 به عنوان اقامتگاه تابستانی پیتر کبیر بنا شد و شباهت زیادی به کاخ ورسای در فرانسه دارد.

کوه های آلتای

کوه های آلتای (Altai)

کوه های آلتای (Altai) از سیبری تا چین ، قزاقستان و مغولستان امتداد دارد و یک مقصد گردشگری محبوب برای مردم محلی و مسافران است و جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه می باشد.

زیبایی های بکر و دست نخورده زیادی در آلتای وجود دارد ؛ همچنین ، رودخانه یخ زده و کوه های پوشیده از برف در زمستان ، اسکی بازان ، کوهنوردان ، قایق رانان و دوستداران فضای باز را جذب خود می کند.

فعالیت های دیگری از جمله غواصی ، کاوش در غار و چیدن گیاهان و قارچ ها را نیز می توان از جاذبه های این منطقه دانست.

غار دنیسووا در سیبری به دلیل وجود قطعات استخوانی ، مصنوعات و دیگر موارد ماقبل تاریخ از اهمیت زیادی برخوردار است ؛ شهر تفریحی بلوکوریخا نقطه ای محبوب برای شروع ماجراجویی هاست و بسیاری از آژانس های گردشگری سفرهای برنامه ریزی شدشان را از همین نقطه آغاز می کنند.

توندرای روسی

در منطقه توندرای روسی ، دما به قدری پایین  است که درختان نمی توانند رشد کنند و فقط خزه ها ، درختچه ها و انواع خاصی از علف ها می توانند زمستان سرد را تحمل کنند.

در اکثر نقاط توندرا زمین برای همیشه یخ زده است و در مناطقی هم که لایه بالایی یخ ها در طی تابستان ذوب می شوند ، باتلاق ها و نهرهایی بر روی زمین تشکیل می شود که این منجر به تشکیل مناظر زیبای رنگارنگی می شود.

توندرای روسیه در طی فصل لانه سازی ، خانه خرس های قطبی ، فوک ها ، گرگ های خاکستری و پرندگان است ؛ اما در طول چند دهه گذشته ، اکوتوریسم به مناطق تندرا ، به خصوص منطقه حفاظت شده طبیعی قطب شمال در نزدیکی منطقه کراسنویارسک که بازدیدکنندگان می توانند برای کاوش و تماشای پرندگان اقدام نمایند ، علاقمند شده است.

توندرای روسی

10 جاذبه گردشگری و دیدنی روسیه مقصدی هیجان‌انگیز و بیاد ماندنی برای گردشگرانی که قصد سفر به روسیه را دارند ، خواهد بود ؛ روسیه همه چیز برای بازدید دارد ، کوه‌ها ، دره‌ها ، زمینهای یخ‌زده ، ماسه‌های گرم ، معماریهای باشکوه ، پارکهای زیبا ، جذابیتهای تندرا و شفق شمالی ، آتششانها ، کاخهای طلاکاری و … می تواند چشم هر بازیدکننده‌ای را به خود خیره کند.

اگر قصد شما از سفر به روسیه ، تحصیل است ، مقاله تحصیل در روسیه مفید خواهد بود ؛ در این رابطه می‌توانید با موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز بصورت حضوری یا غیر حضوری در ارتباط باشید.

برای شناخت بهتر کشور پهناور روسیه، مقالات زیر را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه