اجاره و خرید ملک در اسلواکی

اجاره و خرید ملک در اسلواکی یک فرصت استثنایی و ارزشمند را برای سرمایه گذاری و یا حتی زندگی در یکی از کشورهای آرام و با اقتصاد رو به پیشرفت در اروپا را در اختیار شما قرار خواهد داد که از ثبات و رفاه بالایی برخوردار بوده و می تواند در کوتاه مدت و بلند مدت سود مناسب و قابل قبولی را برای سرمایه گذاری شما به ارمغان آورد .

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )  در ادامه این مطلب اجاره و خرید ملک در اسلواکی را کاملتر و دقیق تر به شما توضیح خواهند داد.

 توصیه ما مطالعه مقاله مهاجرت به اسلواکی در کنار این مقاله است تا با روش های امن و قانونی مهاجرت به این کشور اروپایی آشنا شوید.

اسلواکی کشوری آرام و بی سر و صدا در اروپا می باشد که از تاریخچه بسیار غنی برخوردار بوده و توانسته طی ده های گذشته رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه نماید که همچنان هم این شکوفایی اقتصادی در حال اتفاق افتادن است و این موضوع باعث جذب سرمایه گذران و شرکت های خارجی بسیاری هرساله به این کشور می شود و بازار املاک این کشور را همچنان پر رونق و سودآور می سازد.

فرقی نمی کند که شما برای کار و یا تحصیل در کشور اسلواکی به این کشور مهاجرت می کنید ، شما یقینا برای اسکان خود نیاز به یک ملک مناسب با بودجه و شرایط خود احتیاج خواهید داشت که در این مطلب با شرایط آن آشنا می شوید.

همچنین با مراجعه به سایر مقاله های مربوط می توانید اطلاعات به روز و دقیقی را در رابطه با مهاجرت به کشور اسلواکی و شرایط حاکم بر آن به دست آورید.

فهرست مطالب
اجاره و خرید ملک در اسلواکی

در این بخش از مقاله دعوت می کنیم ویدئو و پادکست ارائه شده توسط روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی  مهاجرتی رجبی را ببینیدو بشنوید ، خلاصه مطالب این محتوا را در حدود سه دقیقه دریافت خواهید کرد.

پادکست اجاره و خرید ملک در اسلواکی​

عوامل موثر بر بازار ملک در اسلواکی

عوامل موثر بر بازار ملک در اسلواکی چیست؟ از آن جایی که اجاره و خرید ملک در اسلواکی نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود ، باید توجه داشت که این سرمایه گذاری آیا موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر . همچنین باید توجه کرد که این سرمایه گذاری منجر به ضرر و زیان برای شخص سرمایه گذار نشود و تمامی این موارد بستگی به عوامل اقتصادی این کشور خواهد داشت.

از جمله عوامل موثر بر بازار ملک در اسلواکی که می توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی بازار ملک این کشور تاثیر بگذارند می توان به تورم و نرخ بیکاری اشاره کرد ؛ یقینا با کاهش تورم قدرت خرید مردم افزایش می باشد و هرچه که نرخ بیکاری پایین تر باشد و شغل های مناسب با درآمد مناسب برای افراد وجود داشته باشد ، مردم بهتر می توانند از پس تامین هزینه های خرید ملک بر بیایند.

این موارد نیاز به بررسی دقیق و متخصص گونانه ای دارد که توصیه می کنیم با تماس با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از نحوه تاثیر این عوامل و آینده و تاثیر آن بر بازار اجاره و خرید ملک در اسلواکی مطلع شوید تا به روشنی قادر به تصمیم گیری بهتری شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

خرید بدون ریسک ملک در اروپا با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان حرفه ای رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

نرخ رشد اقتصادی

نرخ رشد اقتصادی نیز از دیگر عوامل موثر بر بازار ملک است که هرچه این رقم بالاتر رود بازار املاک نیز رونق بیش تری را شاهد خواهد بود و سرمایه گذاران بیش تری به آن روی خواهند آورد ، اقتصاد اسلواکی به دنبال رشد 4 درصدی در سال 2019 ، در سال 2020 نیز نسبت به سال قبل 2.3 درصد رشد کرد ، اما با شروع بیماری کرونا رکودی بر بازار املاک و به طور کل اقتصاد این کشور سایه انداخت.

به طوری که اقتصاد اسلواکی در سال 2021 نزدیک به 6.7 درصد کاهش را تجربه نمود اما طبق گزارش کمیسیون اروپا ، انتظار می رود در سال 2022 با رشد 6.6 درصدی به سرعت بهبود یابد و روند رو به رشد آن ادامه پیدا کند ، این موضوع در کنار عوامل دیگری همچون افزایش تقاضا و ورود سرمایه های خارجی همگی بازار املاک پر رونقی را در آینده برای این کشور پیش بینی می کند.

نرخ رشد قیمت ملک در اسلواکی

نرخ رشد قیمت یکی از دیگر عوامل مهمی است که در جذب سرمایه گذاران خارجی به بازار ملک تاثیر پررنگی دارد و می تواند به شما آماری تقریبی از میزان سود و یا ضرر پیش روی نشان دهد ، یقینا هر شخص پس از خرید ملک علاقه دارد تا قیمت ملکش افزایش داشته باشد ، اما باید دقت داشت که رشد بیش از حد برابر با کاهش قدرت خرید و کاهش مشتری می باشد.

پس بهترین حالت مقداری است که هم خریدار قادر به پرداخت آن باشد و هم فروشنده سود قابل قبولی دریافت کرده باشد ، قیمت املاک در اسلواکی در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به زمان مشابه سال پیش 23.3% رشد داشته است و به طور کلی از سال 2006 تا کنون 5.2% رشد کرده است ، همانطور که می بینید این میزان بسیار خوب و قابل قبول است و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند سود قابل توجهی را به شما برساند.

همانطور که انتظار می رفت با همه گیری کرونا بازار اجاره و خرید ملک در اسلواکی با رکود مواجه شد اما با گذر از این دوره و از شروع سال 2022 با افزایش تقاضا رشد قیمت ها بسیار بالا رفته و پیش بینی می شود تا اواسط سال 2023 نیز این رشد ادامه داشته باشد ، پس اگر قصد خرید اجاره و خرید ملک در اسلواکی را دارید ، این کار می تواند سود خوبی را در آینده نصیب شما کند.

نرخ رشد قیمت ملک در اسلواکی

اخذ اقامت با خرید ملک در اسلواکی

افراد متقاضی اجاره و خرید ملک در اسلواکی یا به قصد سرمایه گذاری و سود دهی اقدام به این کار می نمایند یا اینکه قصد مهاجرت به این کشور را داشته و برای مکان سکونت خود این اقدام را انجام می دهند ، باید در همین ابتدا توجه داشته باشید که خریداران خارجی ملک در اسلواکی با خرید هرگونه ملکی در این کشور نمی توانند اقامت اسلواکی را به دست آورند و اخذ اقامت با خرید ملک در اسلواکی امکان پذیر نیست.

بله ، اسلواکی نیز مانند برخی دیگر از کشورهای اروپایی در مقابل خرید ملک در این کشور هیچ گونه اقامتی را به خریدار اعطا نمی کند و اگر به دنبال دستیابی به اقامت این کشور هستید باید از روش های دیگری همچون ثبت شرکت در اسلواکی و یا سرمایه گذاری در اسلواکی در بخش غیر مسکن اقدام نمایید که در مقاله های مربوطه در سایت ما تمامی قوانین و شرایط به روز برای انجام این اهداف جمع آوری شده اند.

اما لازم به ذکر است که اجاره و خرید ملک در اسلواکی برای تمامی خریداران خارجی در دسترس است و آنان می توانند در تمامی شهرهای این کشور نسبت به خرید خانه ، آپارتمان و زمین اقدام کنند ، البته باید بگوییم که یک محدودیت وجود دارد و آن هم عدم اجازه دولت به خرید زمین های کشاورزی و جنگل توسط افراد خارجی است ، به نوعی خریداران خارجی فقط در اسلواکی قادر به خرید زمین کشاورزی و ملکیت آن نمی باشند.

تفاوت قیمت خانه در اسلواکی بر اساس منطقه شهری

تفاوت قیمت خانه در اسلواکی بر اساس منطقه شهری

اسلواکی کشوری نه چندان بزرگ و کم جمعیت است که بزرگترین شهر آن براتیسلاوا که پایتخت آن نیز می باشد بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد ، پس کاملا مشخص است که در اسلواکی با کلان شهرهایی که در کشورهای مهم اروپا و جهان مواجه هستیم ، برخورد نخواهیم کرد و شهرها و روستاهای آن نزدیک به یکدیگر و از سطح رفاهی و خدماتی تقریبا برابری برخوردار می باشند.

اما تفاوت قیمت خانه در اسلواکی بر اساس منطقه شهری همچنان وجود دارد و این کشور مانند تمام کشورهای جهان با توجه به شهرهای و محله های مختلف از قیمت های متفاوتی در بخش املاک نیز برخوردار می باشد ، به نوعی قیمت ملک در پایتخت و شهرهای مهم و پرجمعیت این کشور از سایر شهرها و روستاها گران تر است و همچنین تقاضا برای ملک نیز در این شهرها بسیار بیش تر از روستاها و شهرهای کوچک دیده می شود.

شهرهای براتیسلاوا ، کوشیتسه ، ژیلینا ، پرشف و نیترا از شهرهای مهم و اصلی اسلواکی هستند که بیش ترین رونق را در بخش املاک در سال های گذشته داشته اند ، البته برخی از شهرها و مناطق توریستی این کشور نیز نسبت به مناطق همسطح از قیمت های بالاتر و رونق مناسب تری در بخش ملک برخوردار هستند که به خاطر حضورگردشگران می باشد ، به نوعی زندگی در شهرهای اصلی اسلواکی گرانتر از سایر شهرهای این کشور تمام می شود.

تفاوت قیمت خانه در براتیسلاوا با سایر شهرهای اسلواکی

تفاوت قیمت خانه در براتیسلاوا با سایر شهرهای اسلواکی به یقین کاملا مشهود و قابل ملاحظه است ، زیرا این شهر به عنوان پایتخت کارآمدترین منطقه در اقتصاد جمهوری اسلواکی تلقی می شود که همواره سیل مهاجران و سرمایه گذاران را به خود می بیند ، قیمت املاک و مستغلات در براتیسلاوا به طور کلی به دلیل رشد سریع تقاضا در حال افزایش است که توسعه دهندگان به دلیل طولانی بودن فرآیند دریافت مجوزهای ساختمانی قادر به برآورده کردن این پیشنهاد نیستند.

همین عرضه کمتر نسبت به تقاضا باعث کمک به افزایش قیمت ها شده است که رشد قیمت املاک در این شهر را نسبت به سایر نقاط و شهرهای اسلواکی بیش تر کرده است ، پس اگر قصد سرمایه گذاری و  اجاره و خرید ملک در اسلواکی را دارید ، براتیسلاوا یکی از بهترین مقاصد برای شما می باشد ، زیرا حتی در کوتاه مدت هم می تواند سود بیش تری را نسبت به سایر شهرهای این کشور برای شما به ارمغان آورد.

اما از طرفی هم اگر برای اقامت خود قصد خرید ملک در این شهر را دارید باید توجه کنید که از دست دادن فرصت و گذشتن زمان برابر است با نیاز به سرمایه و پول بیش تر برای خرید ملک در این شهر ، پس این بالا رفتن قیمت ملک در این شهر می تواند هم به نفع شما و هم به ضرر شما باشد ، ولی مطمئنا پس از خرید آن شما با افت سرمایه و ضرر مواجه نخواهید شد.

قیمت هر متر مربع ملک در اسلواکی چقدر است ؟

همانطور که در بالا گفتیم قیمت اجاره و خرید ملک در اسلواکی نسبت به شهر های مختلف و همچنین محله ها و نقاط مختلف در هر شهر با یکدیگر تفاوت خواهند داشت که این موضوع به هزینه های زندگی در اسلواکی هم نیز بسط پیدا می کند ، به طوری که شما در هر شهر این کشور برای اقامت و زندگی با قیمت های مختلفی در تمامی زمینه ها مواجه هستید و ماهانه خرج کرد متفاوتی را تجربه خواهید کرد ، برای اطلاع دقیق از این موضوع و همچنین شناختن شهرهای گران و ارزان اسلواکی به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

به طور کلی باید بگوییم که قیمت اجاره و خرید ملک در اسلواکی در دسته کشورهای مقرون به صرفه اروپا قرار می گیرد ، زیرا کشورهای برتر اروپا از قیمت های بالاتری برخوردار هستند و تعداد محدودی نیز کشور وجود دارند که با این سطح رفاهی از چنین قیمتی در بخش املاک برخوردار باشند ، در جدول زیر ما قیمت هر متر مربع ملک در اسلواکی را در سه ماهه سوم سال 2022 برای شما عزیزان تهیه و جمع اوری کرده ایم :

نام شهر اجاره ماهانه آپارتمان در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان در حومه شهر
براتیسلاوا 4700 یورو 3420 یورو
کوشیتسه 3096 یورو 2485 یورو
پرشف 1594 یورو 1346 یورو
نیترا 1883 یورو 1396 یورو
ژیلینا 2013 یورو 1612 یورو
نام شهر اجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در حومه شهر اجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در حومه شهر
براتیسلاوا 363 یورو 490 یورو 1097 یورو 830 یورو
کوشیتسه 520 یورو 438 یورو 804 یورو 668 یورو
پرشف 355 یورو 260 یورو 518 یورو 371 یورو
نیترا 587 یورو 437 یورو 1050 یورو 816 یورو
ژیلینا 515 یورو 413 یورو 700 یورو 600 یورو

اجاره ماهانه در اسلواکی چقدر است؟

اجاره ماهانه در اسلواکی چقدر است؟ بخش املاک و مستغلات دربرگیرنده قسمت قابل توجهی از اقتصاد و درآمد اسلواکی می باشد که میزان زیادی پول را به چرخه اقتصادی وارد می کند و از تاثیر زیادی بر رونق و بازار کار این کشور دارد ، به طور مثال حضور گردشگران در این کشور و نیاز آنان به ملک برای سکونت سالانه مبلغ زیادی را از طریق اجاره های دریافتی به زندگی مردم این کشور سرریز می کند ، چنان چه می خواهید از این موضوع بیشتر آگاه شوید به مقاله اقتصاد کشور اسلواکی مراجعه کرده و راه های کسب درآمد در اسلواکی را بشناسید.

نرخ اجاره ملک در شهرهای مهم و پایتخت این کشور بالاترین حد خود است و همواره متقاضیان فراوانی برای اجاره ملک وجود دارند ، پس در صورت یافتن ملک مناسب خود فورا به عقد قرارداد بپردازید و فرصت را از دست ندهید ، خوشبختانه اجاره و خرج زندگی در اسلواکی مقرون به صرفه و مناسب با درآمد است و مردم این کشور از اجاره بهای املاک رضایت نسبی دارند ، در جدول زیر نرخ اجاره در شهرهای مهم اسلواکی در سه ماه سوم سال 2022 را مشاهده می نمایید:

نحوه یافتن ملک در اسلواکی

شما به عنوان یک فرد خارجی می توانید از راه دور و یا با حضور در این کشور به جستجوی ملک مناسب خود برای خرید و یا اجاره بپردازید ، شما می توانید به شخصه با سفر به این کشور و حضور در شهرهای مختلف و بررسی آژانس ها و بنگاه های مشاور املاک پرداخته و تمام گزینه های موجود را مشاهده و بررسی نمایید و یا با تهیه روزنامه های این کشور از آگهی های بخش املاک آن به بررسی گزینه های موجود بپردازید.

اما این نحوه یافتن ملک در اسلواکی هم وقت گیر بوده و هم هزینه بر است ، شما می توانید با استفاده از متخصصین این حوزه و اعلام شرایط ملک مورد نیاز خود به آنان این اجازه را داده تا با استفاده از نمایندگان خود در این کشور به جستجوی ملک برای شما بوده و گزینه های مناسب را با شما درمیان بگذارند ، همچنین در صورتی که اقوام و یا دوستانی در این کشور دارید ، می توانید با کمک از آن ها ملک مناسب نیازهای خود را پیدا کنید.

نحوه یافتن ملک در اسلواکی نیز این سال ها مانند اکثر کشورها مدرن تر و راحت تر شده است و متقاضیان با بهره گیری از اینترنت می توانند به راحتی از منازل و املاک موجود دیدن کرده و در صورت پسند برای اجاره و خرید ملک در اسلواکی اقدام نهایی را به عمل آورند که در ادامه این موضوع را کامل و مفصل تر به شما توضیح خواهیم داد.

نحوه یافتن ملک در اسلواکی

سایت های آنلاین اجاره و خرید ملک در اسلواکی

شما می توانید با استفاده از سایت های آنلاین فعال در زمینه اجاره و خرید ملک در اسلواکی به راحتی ملک خود را در شهرها و نقاط مختلف این کشور خریده و یا اجاره نمایید ، این سایت ها یا مربوط به مشاورین املاک فعال در این کشور هستند و یا خود به طور مستقل نسبت به آگهی کردن منازل جهت اجاره و فروش از طرف صاحبان ملک اقدام می نمایند.

این روش می تواند بسیار در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند ، اما باید بدانید که برای عقد قرارداد و انتقال مالکیت باید خودتان یا وکیلتان در این کشور حضور به عمل آورده و مراحل را نهایی کنید ، اما همان مراحل جستجو را می تواند برای شما بسیار راحت تر کند ، شما با دیدن کردن از عکس ها و ویدیوهای مختلف از ملک ، آن را بررسی کرده و در صورت پسند با مالک تماس برقرار کرده و برنامه نهایی کردن قرارداد را انجام می دهید.

از سایت های آنلاین اجاره و خرید ملک در اسلواکی می توانید به موارد زیر اشاره کنیم :

 • https://www.real-estate-slovakia.com/
 • https://www.arvinbenet.sk/en
 • https://www.housingtarget.com/slovakia
 • https://www.flatio.com/i/apartments-for-rent-slovakia
 • https://www.4expat.sk

با مطالعه مقالات زیر اسلواکی ، مردمان و شرایط زندگی در آن را بهتر بشناسید.

روند خرید املاک و مستغلات در اسلواکی

روند خرید املاک و مستغلات در اسلواکی دارای پیچیدگی و یا روند ادارای سخت و پیچیده ای نیست و شما به راحتی ملک خود را خریداری کرده و مالکیت آن را به دست آورید ، در ابتدا شما همانطور که در بالا گفتیم به یکی از روش های موجود ملک مناسب خود را یافته و با مالک ارتباط برقرار می کنید و پس از تعیین قیمت نهایی قراردادی را مابین دو طرف تنظیم کرده و تمامی مسئولیت ها و تعهدات طرفین را در آن قید می نمایید.

در همان ابتدا 10% از مبلغ کل را به عنوان پیش پرداخت به مالک یا نماینده املاک برای عدم فسخ و یا همان ودیعه پرداخت می نمایید ، پس از این ملک مورد نظر باید توسط یک نقشه بردار کارشناسی شده و گزارشی توسط وی برای تنظیم قرارداد نهایی به کاداستر تحویل داده می شود و طبق آن قرارداد نهایی تنظیم و سپس به امضای طرفین معامله می رسد و در این مقطع کل مبلغ توسط خریدار پرداخت خواهد شد.

دفتر کاداستر در اسلواکی وظیفه استعلام کامل و اعلام شرایط ملک و مالک پیش از فروش ملک را برای تنظیم سند مالکیت بر عهده دارد تا هیچ گونه بدهی ، وام و یا رهنی بر روی ملک وجود نداشته باشد ، توجه داشته باشید که مدت زمان تنظیم قرارداد و صدور سند جدید ممکن است تا یک ماه نیز به طول بیانجامد.

صورتحساب خدمات در اسلواکی

صورتحساب خدمات در اسلواکی

یکی از موضوعاتی که باید آن را هنگام اجاره و خرید ملک در اسلواکی مد نظر قرار دهیم ، صورتحساب خدمات در اسلواکی است که با زندگی در ملک مربوطه ملزم به پرداخت آن ها خواهیم شد ، این موضوع شامل هزینه های آب ، برق ، گاز ، هزینه جمع آوری زباله ها و سایر مواردی می شود که باید آن ها پرداخت کنید که یقینا نسبت به شهر محل زندگی و محله سکونت شما متفاوت خواهد بود.

از آن جایی که مبلغ قابل پرداخت برای استفاده از خدمات شهری و استفاده از حامل های انرژی در اروپا بسیار مهم و دقیق است ، باید آن را مد نظر قرار دهید چون پرداخت نکردن آن می تواند عواقب قانونی ناخوشایندی را به وجود آورد ، طبق آخرین آمار هزینه این موارد می تواند برای یک خانواده و شرایط استفاده یکسان در اسلواکی ماهانه از 130 یورو تا 260 یورو متفاوت باشد که بستگی به مناطق مختلف خواهد داشت.

یا به طور مثال اینترنت ثابت ADSL با شرایط و خدمات یکسان در براتیسلاوا ماهانه 18 یورو ، در پرشف 16 یورو و در باردیو 12 یورو هزینه در بر دارد ، پس این که شما در چه شهر و حتی محله ای منزل خود را تهیه کنید یقینا می تواند بر صورتحساب خدمات در اسلواکی تاثیر گذاشته و باعث افزایش و یا کاهش آن شود.

مالیات و هزینه های وارد بر خرید املاک در اسلواکی

مالیات و هزینه های وارد بر خرید املاک در اسلواکی را در ادامه بخوانید ِ‌برای اجاره و خرید ملک در اسلواکی نیازی به پرداخت مالیات نقل و انتقال املاک مانند سایر کشورهای اتحادیهه اروپا نیست ،  مالیات بر درآمد همچنان وجود داشته و باید پرداخت شود که مقدار آن 19% می باشد و از تفاوت بین قیمت ملک در زمان تملک و قیمت فروش محاسبه می‌شود که باید به صورت عمومی و قانونی توسط فروشنده ملک پرداخت شود که به نحوی از فروش ملک خود سودی را به دست آورده است.

البته باید بگوییم که مالیات بر ارزش افزوده را به صورت توافقی ممکن است که توسط خردیدار نیز پرداخت شود که این موضوع بستگی به شرایط معامله دارد ، همچنین شما در صورت خرید ملک سالانه باید مبلغ کمی را به عنوان مالیات بر دارای و یا مالیات محلی پرداخت کنید که کمتر از 100 یورو می باشد.

البته لازم به ذکر است که گزینه هایی در قانون اسلواکی وجود دارد که می توان در صورت مشمول شدن از تخفیف هایی در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بهره برد که برای اطلاع از شرایط و نحوه دسترسی به آنان توصیه می کنیم با کارشناسان ما در موسسه رجبی تماس حاصل نمایید.

سایر هزینه های وارد بر خرید املاک در اسلواکی

خوشبختانه سایر هزینه های وارد بر خرید املاک در اسلواکی نسبت به بسیاری از کشورهای جهان اندک و ناچیز است ، از جمله مهم ترین آن ها می توانیم از موارد زیر نام ببریم:

 • هزینه بنگاه ها و آژانس های املاک 3% تا 6% قیمت ملک
 • هزینه دفتر كاداستر کمتر از 400 یورو
 • هزینه ثبت نام در مراجع مالیاتی و تایید امضا در فاتر اسناد رسمی 150 یورو
 • سایر هزینه های دفتری و قانونی کمتر از 1%

اجاره و خرید ملک در کدام کشور اروپایی شرایط بهتری دارد؟ مقایسه از طریق مطالعه مقالات زیرو سایر مقالات سایت.

سوالات پر تکرار اجاره و خرید ملک در اسلواکی

 • براتیسلاوا 4700 یورو
 • کوشیتسه 3096 یورو
 • پرشف 1594 یورو
 • نیترا 1883 یورو
 • ژیلینا 2013 یورو
 • براتیسلاوا 363 یورو
 • کوشیتسه 520 یورو
 • پرشف 355 یورو
 • نیترا 587 یورو
 • ژیلینا 515 یورو

طبق آخرین آمار هزینه این موارد می تواند برای یک خانواده و شرایط استفاده یکسان در اسلواکی ماهانه از 130 یورو تا 260 یورو متفاوت باشد که بستگی به مناطق مختلف خواهد داشت.

شما در صورت خرید ملک سالانه باید مبلغ کمی را به عنوان مالیات بر دارای و یا مالیات محلی پرداخت کنید که کمتر از 100 یورو می باشد.

هزینه بنگاه ها و آژانس های املاک 3% تا 6% قیمت ملک

خوشبختانه همانطور که در این مطلب مشاهده کردید ، اجاره و خرید ملک در اسلواکی یک سرمایه گذاری مناسب و موفق بوده و قیمت های اجاره و خرید ملک در اسلواکی نیز ارزان و مقرون به صرفه هستند ، برای کسب اطلاعات بیش تر و یا رفع ابهام و سوالات خود با مشاورین زبده شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر شیراز و تهران ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله کار در اسلواکی با مشاغل مورد نیاز این کشور و بازارهای کاری آن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
خانه