تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی

تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی

یکی از راه های مهاجرت کاری به اروپا که در چند سال اخیر به صورت فراگیر انجام شده است ، ثبت شرکت و یا تاسیس شعبه در کشور اسلواکی است . همکاران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی سعی در ارائه اطلاعات مفید پیرامون راه و روش ها و قوانین تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی ، خدمت شما عزیزان دارند .

اسلواکی در گذشته بخشی از خاک چکسلواکی سابق بود . پس از انجام تقسیمات چکسلواکی ، دو کشور چک با مرکزیت پراگ و اسلواکی با مرکزیت براتیسلاوا ایجاد شدند . پس از استقلال اسلواکی ، مقامات دولتی این کشور نیاز به سرمایه گذاری بین المللی را احساس کرده و راه را برای جذب سرمایه گذاران خارجی باز گذاشتند . بهترین دانشگاه های اسلواکی هم پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند .

بررسی شرایط تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی

تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی ، تصمیم خاصی است که توسط شرکت های خارجی که قبل از باز کردن یک شرکت محدود یا یک شرکت سهامی عام ، مایل به چک کردن بازار اسلواکی هستند ، بررسی می شود .

قبل از هر چیز به سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به شروع کسب و کار در اسلواکی توصیه می شود از یک شرکت تشکیل دهنده شرکت های محلی ، درخواست مشاوره و راهنمایی نمایند .

راه اندازی یک شعبه یا نمایندگی معمولا یک برنامه تجاری ایده آل و مقرون به صرفه برای پروژه های کم هزینه است . با این حال ، این گزینه برای پروژه های تجاری بزرگ و قابل توجه خیلی ایده ال به نظر نمی رسد . زیرا شعبه ای که در اسلواکی تاسیس شده است یک نهاد قانونی محسوب نمی شود و شرکت خارجی کاملا مسئول اقدامات آن است .

ویژگی های یک شعبه در اسلواکی

دفتر شعبه اسلواکی هر ساله باید ترازنامه و اظهارات تلفات و سود شرکت مادر خارجی را ارائه کند . همچنین ، باید اظهارنامه های خود را از حساب و سپرده سالانه آن ، مانند یک شرکت محلی به طور منظم ارائه دهد . ویژگی اصلی شعبه این است که شرکت بنیانگذار مسئول تمام بدهی های یک شعبه است . همچنین شعبه باید همان نام شرکت مادر را داشته باشد .

یک شعبه از یک شرکت غیر مسئول ، باید یک شخص ساکن یا یک شرکت را برای نمایندگی آن در ارتباط با مقامات مالیاتی تعیین نماید . از دیدگاه مالیاتی ، شعبه ها موسسات دائمی از شرکت های غیر ساکن هستند و در حقیقت یک شعبه در اسلواکی یک شرکت حقوقی مجزا از شرکت های مادر نیست .

نمایندگان ممکن است به طور مشترک و جدی مسئول بدهی های مالیاتی موسسات دائمی نهادهای غیرمستقیمی باشند که آنها را نمایندگی می کنند . مدیر شعبه از یک کشور دیگر باید در اسلواکی اجازه اقامت داشته باشد .

ویژگی های یک شعبه در اسلواکی

اعمال پس از ثبت شعبه در اسلواکی

تمام لوازم التحریری ، فرم های سفارش و اسناد مشابهی که توسط شعبه شما استفاده می شود ، لازم است که موارد زیر را بر روی خود نشان دهند :

 • محل ثبت نام شرکت مادر
 • شماره ای که با آن ثبت شده است
 • طبقه بندی قانونی شرکت
 • آدرس دفتر ثبت شده شرکت
 • محل ثبت شعبه و شماره ثبت آن

همچنین موارد زیر باید در دفتر شعبه نشان داده شود :

 • نام شرکت
 • نام کشوری که شرکت در آن دایر شده است .
 • شرکت مادر شعبه دارای مسئولیت محدود است .

اخذ مجوز برای تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی

معمولا قبل از شروع نوع خاصی از کسب و کار توسط شرکت های محلی ، مجوز تجاری باید دریافت شود . مجوز ممکن است مجوز تجارت آزاد ، مجوزهای تجاری مشروط و یا گواهی های تجاری ( برای کسب و کار که نیاز به درجه بالاتری از عملکرد دارد ) باشند . گواهینامه مجوزهای تجاری پس از پرداخت هزینه از یک مرکز خرید دریافت می شود و در حداکثر یک ماه آزاد می شوند .

برای شعبه های باز شده در اسلواکی لازم است قبل از شروع هر گونه فعالیت ، تمامی اسناد مربوطه نشان داده شوند . هزینه ثبت نام نیز باید پرداخت شود . سایر الزامات و جزئیات را شما می توانید در قانون شماره 513/1991 Coll.، کد بازرگانی با اصلاحیه پیدا کنید . از تاریخ 1.7.2017، تمام مقامات دولتی اسلواکی با شرکت هایی که در اسلواکی ثبت نام کرده اند از طریق صندوق های پستی داده های الکترونیکی پیوند برقرار می کنند . شما نیز مجاز به ارتباط هستید .

موسسه مهرآفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به اسلواکی تمام این جزییات را در جلسات مشاوره در اختیار شما قرار خواهد داد .

قانون ثبت نام برای یک شعبه در اسلواکی

برای ثبت نام جهت تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی ، باید شواهدی از وجود شرکت مادر ، نسخه های تایید شده از مقالات یا مجلات ، نام مدیران ، سرمایه سهام ، دفتر ثبت نام و نام نمایندگان که برای شما عمل می کنند ، ارائه شود . توجه داشته باشید برخی از این مدارک باید ترجمه شوند ، این اسناد شامل موارد زیر است :

 • گواهی ثبت نام شرکت مادر
 • اساسنامه شرکت شما
 • اسامی مدیران و دبیران شرکت

گام بعدی در تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی ، باز کردن حساب بانکی برای اقدامات مالی آینده ، امور مالیات بر درآمد و ثبت نام در دادگاه منطقه است . مزیت اصلی افتتاح شعبه در اسلواکی این است که هیچ الزامی برای سرمایه ثبت شده مشترک در ثبت نام وجود ندارد .

همچنین حساب های موجود برای شعبه یا نمایندگی ، نسبت به حساب اصلی شرکت تعهدات کمتری دارند . آخرین مرحله ثبت نام شامل ثبت نام برای بیمه عادی ، بیمه درمانی و بیمه معلولیت در شرکت بیمه محلی می باشد .

قانون ثبت نام برای یک شعبه در اسلواکی

مالیات شرکت های اسلواکی

در اسلواکی نرخ حق بیمه شرکت FLAT 21٪ است . شرکت های مقیم مستلزم مالیات بر درآمد و درآمد سرتاسر جهان هستند . مالیات بر درآمد شرکت (CIT) برای سود حاصل از همه شرکت ها ، از جمله شعب شرکت های خارجی ، اعمال می شود . اسلواکی مالیات شرکت محلی ، ایالتی یا استان را ندارد .

مالیات Withgolding 19٪ بر درآمد حاصل از گواهی های مشارکت ، برخی از بدهی ها ، کوپن ها و کوپن های سرمایه گذاری و بهره سپرده های بانکی اعمال می شود .

مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در اسلواکی با نرخ 20٪ اعمال می شود . سود سهام از سود حاصل از سال های قبل از سال مالی 2004 ، در اسلواکی مورد مالیات قرار نمی گیرد . از تاریخ 1.1.2017 مالیات تقسیم سود 7٪ برای افراد وجود دارد .

کلیه روش ثبت نام یک شعبه در اسلواکی از چند روز تا یک ماه بسته به نوع مجوز تجارتی لازم است . تشکیل شعبه معمولا 10-14 روز کاری را پس از امضای تمام اسناد انجام می دهد . هزینه های صدور پروانه های تجاری رایگان است . هزینه تایید امضا برای هر شرکت در دفتر اسناد رسمی – برای یک شعبه با یک مدیر مبلغ 13 یورو می باشد .

معایب تاسیس شعبه در اسلواکی

تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی دارای نقایصی نیز هست ، شرکت مادر خارجی مسئولیت کامل را برای عملیات شعب می گیرند و ممکن است در مورد تعهدات مالیاتی شعبه ، ارتباطات طولانی و پیچیده با مقامات مالیاتی مورد نیاز باشد .

صورتهای مالی شرکت مادر باید حتما در هنگام رجیستری یا ثبت نام شعبه ثبت شود . تعهدات شعبه همانند شرکت مادر است ، از جمله ارائه بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده ، بازپرداخت کارکنان و بازپرداخت مالیات شرکت ، بنابراین در اداره یک شعبه پس انداز کمی وجود دارد .

بانک ها و مشتریان ممکن است ترجیح دهند به جای یک شعبه خارجی با یک شرکت اسلواکی کار کنند . مسئولیت انجام پروژه های بزرگ به ندرت به یک شعبه داده می شود ، زیرا شرکت مادر کل ریسک را اجرا می کند .

پس از ثبت نام یک شعبه ، باید شواهد کاملی از وجود قانونی شرکت مادر ارائه شود . هر عمل عمومی توسط شعبه ، احتمالا نیاز به تصویب توسط هیئت والدین خارجی دارد و این برای مدیریت شعبه مقداری دشوار است .

مشاوره جهت تاسیس شعبه در اسلواکی

ایجاد دفتر شعبه شرکت خارجی در اسلواکی یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تماس دائمی با مشاور و همچنین اطلاع از قوانین مربوطه و قوانین لازم برای ثبت نام موفق آن دارد . تیم ما از کارشناسان تشکیل شرکت در اسلواکی می تواند به شما در تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسلواکی و یا هر نوع کسب و کار دیگری که مورد علاقه شما است ، کمک کند . برای راهنمایی کامل در زمینه تشکیلات شرکت و یا تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی با متخصصان ما در دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در تهران و شیراز تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه