اسلواکی

قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی

قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی

با وجود این که قیمت ملک در اسلواکی پس از ورود کشور به اتحادیه اروپا در سال 2004 افزایش قابل ملاحظه ای داشته است ، قیمت در اسلواکی همچنان در میان کمترین میزان در اتحادیه اروپا محسوب می شود . در این راستا برای آشنایی بیشتر در خصوص قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی ادامه مطلب زیر از سوی کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تقدیم شده است .

دلیل خیلی ها برای مهاجرت به اسلواکی آرامش این منطقه از قلب اروپا است . شاید دیگر عوامل تعیین کننده حضور تعداد زیادی از استراحتگاه های اسکی عالی ، چشمه های آب گرم ، پارک های آبی ، جنگل های مسحور ، غارها و دیگر زیبایی های طبیعی است .

بررسی قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی

اسلواکی دومین کشور اروپای شرقی است که در منطقه یورو قرار دارد . سطح درآمد به ازای هر 1 نفر ، بعد از جمهوری چک است ، اما بیشتر از کشورهایی مانند مجارستان ، لهستان ، یونان و پرتغال است .

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی از بسیاری مناطق دنیا در حال افزایش است . با وجود رشد اقتصادی قوی در 20 سال گذشته ، اسلواکی همچنان مسیر ناشناخته ای دارد .

محدوده قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی قابل توجه است . هر چه به غرب نزدیک تر شوید قیمت خانه گران تر است . ارزان ترین املاک در شرق و جنوب است .

آپارتمان استودیویی در براتیسلاوا ( در غرب ) می تواند با 60،000 یورو یافت شود . در بخش شرقی اسلواکی ، همان ختنه به 15،000 یورو فروخته می شود .

قیمت خانه در اسلواکی همچنان به شدت در حال افزایش است . طبق گزارش بانک ملی اسلواکی ، متوسط قیمت مسکن 1/396 یورو ( 1،621 دلار آمریکا ) در هر متر مربع در طول سال 2018 بوده است .

در منطقه براتیسلاوا، که بازار مسکن گران ترین در این کشور است ، قیمت ملک مسکونی 1،945 یورو (2،259 دلار آمریکا ) در هر متر می باشد . همه مناطق دیگر نیز شاهد افزایش شدید قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی هستند .

قیمت خرید و اجاره خانه در اسلواکی

قیمت خرید و اجاره خانه در اسلواکی

 • قیمت خانه های کوشیتسه 1،073 یورو ( 1،246 دلار آمریکا ) در هر متر مربع می باشد .
 • در تراناوا ، قیمت خانه ها تا 1،000 یورو ( 1،161 دلار آمریکا ) در هر متر مربع افزایش یافته است .
 • در بانسکا بیستریتسا ، قیمت خانه ها به 769 یورو ( 893 دلار آمریکا) در هر متر مربع افزایش یافته است .
 • در نیترا ، قیمت خانه ها به به 691 یورو (802 دلار آمریکا ) در هر متر مربع افزایش یافته است .
 • در ترنسین ، قیمت خانه ها تا 749 یورو (870 دلار آمریکا ) در هر متر مربع افزایش یافته است .
 • در ژیلینا ، قیمت خانه ها تا 883 یورو ( 1025 دلار آمریکا ) در هر متر مربع افزایش یافته است .
 • در Presov قیمت خانه ها تا 830 یورو ( 964 دلار آمریکا ) در هر متر مربع افزایش یافته است .
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 469.52 یورو می باشد .
 • اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 363.00 یورو می باشد .
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 751.71 یورو می باشد .
 • اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 567.66 یورو می باشد .

خرید ملک توسط یک خارجی در اسلواکی

از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا ، تقریبا هر کسی می تواند ملک را در اسلواکی خریداری کند . بازار املاک و مستغلات باز است و برای هیچ فردی تبعیض قائل نمی شوند .

همچنین ، مهم نیست که آیا خریدار می خواهد یک آپارتمان در شهر ، خانه در حومه یا کلبه در منطقه کوهستانی داشته باشد . تنها استثناء ، زمین کشاورزی و جنگل است .

طبق قانون حفاظت و استفاده از ثروت معدنی ( قانون معادن یا به اصطلاح Water Act 184/2002 Coll ) ، خارجی ها نمی توانند این اموال را خریداری یا دریافت کنند .

با این حال ، از اول ماه مه سال 2007 ، خارجی ها تنها در صورتی می توانند زمین های کشاورزی و جنگلی را خریداری کنند که حداقل سه سال فعالیت تجاری در زمین داشته اند و در اسلواکی اقامت موقت داشته باشد .

اسلواکی در فهرست کشورهای دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا قرار دارد و پیش از این شاخص کشورهایی مانند لهستان ، لیتوانی ، پرتغال ، مجارستان ، لتونی ، کرواسی و مونته نگرو است .

این نشان می دهد که در اسلواکی ، برنامه های امید به زندگی ، آموزش ، سواد آموزی و استانداردهای زندگی بسیار مورد توجه قرار می گیرد . بهترین دانشگاه های اسلواکی دارای بالاترین رنکینگ ها در جهان هستند . اسلواکی یک کشور با اقتصاد در حال توسعه است .

رشد تولید ناخالص داخلی ناشی از رشد صنعت ، عمدتا خودرو است. تعداد زیادی از مشاغل در کارخانه های شرکت های خودروسازی غول پیکر KIA، Volkswagen، Peugeot ایجاد شده است .

نرخ بیکاری در مناطق مختلف کشور از 3.2 درصد به 7 درصد رسیده است . بنابراین اگر در خرید خانه در اسلواکی شک دارید همه این جوانب را بسنجید و ابتدا قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی را بررسی کنید .

مالیات خانه در اسلواکی

در اسلواکی هیچ مالیاتی برای خرید وجود ندارد . صاحب سابق مالیات فروش ( 19٪ ) را پرداخت می کند و تنها در صورتی مالیات به وی تعلق می گیرد که حداقل 5 سال مالکیت خانه را داشته باشد .

صاحبان ملک مالیات شهری سالانه را پرداخت می کنند ، که میزان آن بستگی به منطقه و محل آپارتمان دارد ، متوسط آن 80 – 150 یورو در سال است .

مالیات خانه در اسلواکی

روش خرید با امضای قرارداد و پرداخت سپرده ( 10- 5 درصد از کل مبلغ ) آغاز می شود . پس از آن ، وکلا از شرکت های املاک و مستغلات غرامت ، بدهی و وام را بررسی می کنند .

هزینه های دیگر در طی معامله ، صدور گواهی قرارداد ( 5 تا 25 امضا ) و پرداخت به دفتر اسناد رسمی یا بانک برای ذخیره موقت پرداخت تا زمان انتقال سند از 100 تا 500 € بسته به مقدار متغیر است .

آشنایی با کشور اسلواکی

اسلواکی دارای مهاجران بسیاری است و همچنین دریافت اجازه اقامت برای آن ساده است . قیمت مسکن ، غذا ، اجاره بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است .

علاوه بر این ، زبان اسلواکی واقعا شبیه به اوکراین و روسیه است. همان را می توان در مورد فرهنگ و سنت ها گفت . علاوه بر این ، اسلواکی در نزدیکی کشورهای مهاجرتی اروپا قرار دارد . به عنوان مثال ، در دو ساعت با ماشین یا قطار می توانید به براتیسلاوا یا وین بروید .

بنابراین ، مهاجرت به اسلواکی واقعا تصمیم خوبی است . با داشتن شرایط اقامت برای یک سال ، شما می توانید یک ملک را با یک وام با کمترین بهره توسط استانداردهای اروپایی خریداری کنید .

خرید ملک و قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی بر اساس منطقه اروپایی مشخص می شود و نوسان زیادی ندارد . پس از پنج سال زندگی در کشور در این وضعیت ، فرصت های جدیدی به عنوان یک شهروند برای اقامت دائم دریافت خواهید کرد .

مهاجرت تجاری به اسلواکی با تمام خانواده امکان پذیر است و هزینه آن بسیار کمتر از مهاجرت کسب و کار به سایر کشورهای اروپایی است . در بسیاری از کشورهای اروپایی ( مثل جمهوری چک ) ، فرصت های مهاجرت تجاری در حال حاضر بسیار محدود است و ورود به اسلواکی بر این اساس هنوز امکان پذیر است .

اگر زندگی پایدار ، شاد و موفق را می خواهید ، توصیه می کنیم به برنامه های اسلواکی و برنامه های مهاجرتی توجه کنید . در این راستا کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی به روز ترین اطلاعات را در خصوص انواع روش های قانونی مهاجرت و اخذ اقامت دائم اسلواکی را در اختیارتان قرار می دهند . در پایان نیز چنانچه در رابطه با قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی سوالی در ذهن دارید ، با مشاوران ما در ارتباط باشید .

Rate this post
بازگشت به لیست

16 دیدگاه در “قیمت خانه برای زندگی در اسلواکی

 1. امیر علوی گفت:

  سلام
  خونه سه خوابه در یکه منطقه متوسط یعنی نه بد ونه خو ب
  بوام بخرم چقدر هزینه داره بعد از ثبت شرکت

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بستگی به متراژ خانه دارد. هزینه‌ هر متر خانه در براتیسلاوا بین ٣۴٠٠ تا ۴٧٠٠ یورو می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 2. منصور موسوی گفت:

  سلام
  در خصوص خرید زمین وساخت اون در اسلواکی اطلاعات میخواستم
  درخصوص هزینه خرید زمین و ساخت اون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   قیمت زمین با توجه به موقعیت ملک و نظر صاحب ملک کاملا متفاوت میباشد.اگر هدف شما گرفتن اقامت از طریق خرید ملک میباشد با توجه به قوانین کشور اسلواکی صرفا از طریق خرید ملک نمیتوان اقامت دریافت کرد.اما از طریق ثبت شرکت میتوانید اقامت دریافت نمائید که برای اینکار باید مبلغ 25000یورو سرمایه گذاری نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 3. pari گفت:

  سلام ما کل سرمایمون با فروش وسایل خونه و ماشین و همه چیز دویصت میلیون با دویصت میلیون راهی برای گرفتن اقامت اسلواکی وجود داره؟من و همسرم و دخترچهارسالم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خير متاسفانه با اين مبلغ امكان گرفتن اقامت را نداريد .

   با تشکر از سوال شما

 4. pari گفت:

  سلام روزتون بخیر ،من ئ همسر و دختر چهارسالم برای اقامت اسلواکی کلا چقدر باید هزینه کنسم این 25 هزار دلار شامل کرایه خونه هم میشه کل هزینمئن یا نه جدا ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خير ٢٥ هزار دلار هزينه ثبت شركت و موارد مربوط به اخذ اقامت از اين طريق ميباشد
   هزينه كرايه منزل براى خانواده ٣ نفره هر ماه تقريبا ٦٠٠ يورو ميباشد

   با تشکر از سوال شما

 5. سارا گفت:

  سلام همسر من دندانساز تجربی هست ومدرک تحصیلی ندارن اما لابراتوار بدای خودشون هست و۱۵سال سابقه کاردادن..ایا میتونیم اقامت بگیربم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به نداشتن مدرک تحصیلی و شرایط سنی مورد نیاز این کشور ، امکان اخذ اقامت از طریق شغل همسرتان امکان پذیر نمی باشد و از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی می توانید اقامت دریافت نمایید .

   با تشکر از سوال شما

 6. محمد یوسفی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده یوسفی هستم مدرک مهندسی صنایع دارم دارای 14 سال سابقه در زمینه تولید قطعات خودرو و زبان انگلیسی متوسط
  شرایط تهیه مبلغ تا 800 میلیون تومان را دارم
  اگر امکان دارد بفرمایید هزینه مشاوره و انجام کارها اقامت اسلواکی چقدر میباشد و شرایط بنده برای کار در آنجا چگونه است

 7. احمد داودی گفت:

  سلام
  با احترام
  من میخواهم با کمک شما خانه ی ارزان در اسلواکی بخرم تا اقامت انجا را بگیرم چقدر باید دلار داشته باشم
  ممنونم

 8. مصطفی بهرامی گفت:

  سلام من علاقمند به مهاجرت اسلواکی از طریق ثبت شرکت هستم آیا امکان راهنمایی و مساعدت من را دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.