مهاجرت پرستاران به اسلواکی

مهاجرت پرستاران به اسلواکی

استخدام خارجی ها در اسلواکی دارای مشکلات و جنبه های مثبت برای کارفرمایان است . خارجی هایی که در اسلواکی زندگی می کنند و یا افرادی که برای کار به این کشور می روند ، به شدت انگیزه پیدا کرده و به کار خود ادامه می دهند و یا برای بهبود شرایط تحصیلی خود تلاش می نمایند . اتباع خارجی می توانند با آگاهی از تجارب مختلف فرهنگی و کار ، ایده های جدید خود را به محل کار و همکاران خود انتقال دهند . در این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی به اسلواکی در خصوص مهاجرت پرستاران به اسلواکی مطالبی را تقدیم نموده ایم . شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاع در خصوص شرایط مهاجرت به اسلواکی و اخذ ویزای کاری اسلواکی با مشاوران ما در ارتباط باشید .

شرایط مهاجرت پرستاران به اسلواکی

در هنگام استخدام افراد خارجی ، کارفرما معمولا کارمندی را جذب می کند که به چندین زبان تسلط دارد ، که می تواند در برقراری ارتباط با مشتریان در سایر نقاط جهان کمک کند . مهاجرت پرستاران به اسلواکی یک پدیده جدید نیست ، اما در سال های اخیر به دلیل نگرانی هایی که ممکن است آن را تشدید کند توجه زیادی را به خود جلب کرده است . 

به دلیل کمبود کارکنان متخصص در برخی از کشورها ، دستورالعمل جهانی در مورد استخدام پرسنل بهداشتی بین المللی که در مجمع بهداشت جهانی در ماه مه 2010 تصویب شد ، برای پاسخ به این نگرانی ها طراحی شده است .

حقوق و دستمزد تنها عامل مهاجرت پرستاران به اسلواکی نیست . شرایط کاری معمولا برای پرستاران و بیماران بسیار بهتر است . کیفیت مراقبت ، تجربه و آموزش اضافی ، مزایای عمومی و تجهیزات معمولا در اسلواکی بهتر است .

در اسلواکی، پرستاران فقط می توانند با اجازه ، مشغول کار شوند . با وجود بازار کار کشور که نسبت به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نسبتا کوچک است ، برای خارجی ها اسلواکی می تواند فرصت های شغلی جذابی به عنوان پرستار داشته باشد .

معمولا مجوز کار برای دوره 2 ساله صادر می شود . مجوز کار توسط دفتر کار ملی صادر می شود . فرم درخواست برای اجازه کار اتباع خارجی به اداره کار ارسال می شود . اجازه کار نیز می تواند تمدید شود .

میانگین دستمزد پرستاران در اسلواکی

بر اساس شرایط مهاجرت پرستاران به اسلواکی ، حقوق پرستاران بین 625 یورو در ماه ( حداقل حقوق و دستمزد ) تا 1875 یورو در ماه ( حداکثر حقوق و دستمزد ) می باشد . میانگین حقوق و دستمزد 1250 یورو در ماه است که بدین معنی است که نیمی از ( 50٪ ) افرادی که به عنوان پرستار در اسلواکی کار می کنند کمتر از 1250 یورو درآمد دارند و نیم دیگر بیش از 1250 یورو درآمد کسب می کنند . متوسط بازدهی حقوق و دستمزد متوسط است .

سطح تجربه مهم ترین عامل تعیین حقوق پرستاران است . طبيعتا سالها تجربه بيشتر دستمزد شما را افزايش ميدهد . پرستار شاغل با تجربه کمتر از دو سال ، تقریبا 725 یورو در ماه درآمد دارد . در حالی که انتظار می رود که فردی با سطح تجربه بین دو تا پنج سال ، در ماه 938 یورو کسب کند .

علاوه بر این ، پرستارانی که تخصصشان بین ده تا پانزده سال است ، پس از اقدام از طریق برنامه مهاجرت پرستاران به اسلواکی معادل 1363 یورو در ماه دریافت می کنند ، 18٪ بیشتر از افرادی که تجربه 5 تا 10 سال دارند .

اگر سطح تجربه بین پانزده و بیست سال باشد ، پس از آن انتظار می رود دستمزد 1463 یورو در هر ماه ، 7٪ بیشتر از یک فرد با تجربه ده تا پانزده سال باشد . در نهایت ، کارکنانی که بیش از بیست سال تجربه حرفه ای دارند ، 1675 یورو در ماه، 15٪ بیشتر از افراد با تجربه پانزده تا بیست سال درآمد دارند . البته عامل میزان تحصیلات نیز در بالا رفتن حقوق پرستاران نیز دخیل است .

مراقبت های بهداشتی در اسلواکی

سیستم مراقبت های بهداشتی یکی از سیستم های کم توسعه یافته برای زندگی در اسلواکی است . هر کسی که در اسلواکی زندگی و کار می کند ، موظف است بیمه درمانی داشته باشد . چندین شرکت خصوصی بیمه درمانی و یک بیمه دولتی در اسلواکی وجود دارد .

معاینات اولیه توسط پزشکان عمومی برای تمام بزرگسالان و کودکان انجام می شود . هرکسی آزاد است که دکتر خود را انتخاب کند ، که مراقبت های اولیه بهداشتی را ارائه می دهد و همچنین می تواند یک ارجاع برای معاینه یا درمان توسط متخصص ارائه دهد .

اگر چه طبق قانون مراقبت بهداشتی بیمار نباید یک ارجاع از پزشک عمومی بگیرد ، اما این واقعیتی است که متخصصان به آن نیاز دارند . با این حال ، اگر کسی نیاز جدی به معاینه یا درمان داشته باشد ، متخصص هرگز او را رد نمی کند و حتی بدون ارجاع ، باید معاینه یا درمان را انجام دهد .

درباره اسلواکی

اسلواکی یک کشور اروپای مرکزی است که به خاطر چشم انداز طبیعی طبیعت و بسیاری از قلعه ها شناخته شده است . اسلواکی به طور رسمی به عنوان جمهوری اسلواکی شناخته شده است . زبان رسمی آن اسلواکی است . اسلواکی با جمهوری چک و اتریش در غرب ، لهستان در شمال ، اوکراین در شرق و مجارستان در جنوب هم مرز است . در 1 ژانویه 2016 ، جمعیت اسلواکی به 5،432،931 نفر تخمین زده شد .

براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی ، در امتداد رودخانه دانوب با مرز با اتریش و مجارستان قرار دارد . این شهر تنها پایتخت در جهان است که در کنار دو کشور قرار دارد . طبیعت زیبای اسلواکی از نواحی کم ارتفاع ، نواحی کوهستانی و مراتع باشکوه تشکیل شده است .

امنیت و اقتصاد اسلواکی

زندگی در اسلواکی بسیار امن است ، اسلواکی یک کشور صلح آمیز است و هیچ خطری از سوی کشورهای دیگر آن را تهدید نمی کند . براساس شاخص صلح جهانی ، این کشور در سال 2009 ، 24 امین کشور امن جهان ( 20 ام در سال 2008 و 17 ام در سال 2007 ) بود . مردم اسلواکی معمولا بسیار مهربان هستند .

به دلیل تغییرات عمیق اقتصادی این کشور که باید اصلاح شوند ، اسلواکی متعلق به کشورهای کمتر توسعه یافته در اتحادیه اروپا است . با این حال ، سطح زندگی در حال رشد بسیار سریع است و در برخی مناطق زندگی اجتماعی آن در حال حاضر به طور متوسط یا بالاتر از متوسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا است .

به طور کلی ، هزینه زندگی به علاوه هزینه های تحصیل در اسلواکی کمتر از کشورهای اروپای غربی مانند انگلستان ، فرانسه یا آلمان است . هزینه های زندگی از منطقه به منطقه متفاوت است و همچنین به نوسانات قیمت مواد غذایی ، انرژی و سایر نیازهای روزانه بستگی دارد .

خدمات آژانس مهاجرت به اسلواکی

در نهایت اگر شما با انتخاب اسلواکی در مورد برنامه های مهاجرت کاری به اروپا فکر می کنید این ایده می تواند یک راه حل عالی برای شما باشد . در تمام رویه های مجوز کار به صورت قانونی می توانید به ما اعتماد کنید و با کارکنان شرکت ما ( کارشناسان حرفه ای ، متخصصان مشاوره کسب و کار با تجربه) تماس بگیرید .

متخصصان موسسه مهر آفرین رجبی می توانند به شما در آماده سازی تمام اسناد حقوقی لازم و همچنین اجرای تمام مراحل به شما کمک کنند . مشاوران ما آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما عزیزان در خصوص مهاجرت پرستاران به اسلواکی نیز می باشند . کافی است با دفاتر تهران و شیراز ما تماس تلفنی برقرار کرده تا از مشاوره رایگان و به روز ترین اطلاعات در این زمینه بهره مند گردید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه