10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی کدامند؟ اسلوونی کشوری در تقاطع اصلی مسیرهای فرهنگی و تجاری اروپا است ؛  اقتصاد این کشور کوچک ، باز و صادرات محور بوده و به شدت تحت تاثیر شرایط بین المللی می باشد.

زمینه اصلی اقتصادی اسلوونی ، خدمات و پس از آن صنعت و ساختمان می باشند ؛ همچنین ، عضویت اسلوونی در اتحادیه اروپا محرک اصلی رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده و تجارت بین بازارهای اروپایی را تسهیل کرده است.

لذا شرکت‌های برتر فناوری اطلاعات در اسلوونی که در برندسازی ، طراحی  UX، طراحی و توسعه وب ، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ، برنامه‌های تلفن همراه تخصص دارند فرصتهای مناسبی برای کار در اسلوونی هستند ؛ بطور کلی شرکت ها و بانکهای زیادی در اسلونی وجود دارند که در سطح جهانی شناخته شده‌اند و حتی شامل شعبه‌هایی در سایر کشورها نیز هستند که از جمله آنها می‌توان به گروه پترول ، BKS بانک ، NLB بانک و غیره اشاره کرد ؛ برای اطلاع از نحوه استخدام در 10 شرکت و بانک مهم در استونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید.

همچنین ، برخی از شرکت های بزرگ در اسلووانی تمایل به جذب خارجی های بیشتری دارند که از جمله آن ها می توان به شرکت پروتیم اشاره کرد ؛ پروتیم که یک شرکت مشاوره و طراحی مستقل از معماران و مهندسان مستقر در اسلوونی با دفاتری در سراسر اروپا است ، مشتاق استخدام خارجی های بیش تری است ، چرا که یکی از ارزش های پروتیم ، تنوع است در همین زمینه می توانید مقاله کار در اسلوونی را بخوانید تا با قوانین حاکم بر بازار کار و همچنین مشاغل مورد نیاز این کشور نیز بخوبی آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی

بانکها و شرکتهای مهم اسلوونی را در این مقاله به شما معرفی می کنیم ، توصیه میکنم ویدئو و پادکست ارائه شده در این زمینه را نیز ببینید و بشنوید.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی​

معرفی 10 شرکت و بانک در اسلوونی

تعداد شرکت های موجود در اسلوونی 110,995 شرکت می باشد که 0.25 درصد از کل 45,110,074 شرکت را در پایگاه داده HitHorizons داراست ؛ در این راستا  کشور انگلستان با 6517611 شرکت دارای بیش ترین تعداد شرکت ثبت شده است.

همچنین ، خدمات با 58611 شرکت در اسلوونی و پس از آن تجارت عمده فروشی و تولید به ترتیب با 9903 و 8538 شرکت در این کشور فعالیت دارند ؛ اما آیا سرمایه گذاری و نیز ثبت شرکت در کشوری چون اسلوونی از شرایط خاص برخوردار است؟ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی به خوبی به این موضوع پرداخته ؛ همچنین در این زمینه ، مشاورین هلدینگ مهاجرتی رجبی بهترین راهکارها را به شما نشان خواهند داد.

در ادامه معرفی 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی را خواهیم داشت.

NLB بانک

NLB بانک یا نوا لجوبلجانسکا بانک (Nova Ljubljanska Banka) ، بزرگترین بانک دولتی اسلونی است و نهاد اصلی گروه NLB می باشد ؛ گروه NLB ، یک گروه مالی بین المللی اسلوونیایی است که تمرکز استراتژیک بر بازارهای منتخب در جنوب شرقی اروپا را دارد ؛ نوا لجوبلجانسکا به عنوان بانکی جهانی عمل می کند و محصولات و خدمات بانکداری خرده فروشی ، شرکتی و سرمایه‌گذاری را به افراد و نهادهای تجاری ارائه می‌دهد.

NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D لیوبلینا (مرکز اسلوونی)  ، محصولات و خدمات را از طریق کانالهای مستقیم و غیرمستقیم شامل شعب و بانکداری آنلاین ارائه می دهد و این بانک از لحاظ کل دارایی ها نخستین بانک بزرگ اسلوونی است.

دسته بانک بانک های تجاری
خدمات بانکداری خرده فروشی ، بانکداری تجاری ، بانکداری خصوصی
محصولات حساب های جاری ، حساب های جاری پایه ، حساب های پس انداز ، حساب های سپرده مدت دار ، دبیت کارت ، کارت های اعتباری ، صندوق سرمایه گذاری مشترک ، بیمه عمر ، حساب های تجاری ، وام های مصرفی و وام های رهنی

در سال 2021 مجموع دارایی های آن 12699,53 میلیون یورو بوده که سهم بازار 22.26 درصدی را برای بانک فراهم آورد ؛ در سال 2021 درآمد خالص بانک 208.42 میلیون یورو بود و تعداد کارمندان NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D.، LJUBLJANA در سال 2019 ، 2659 کارمند بوده اند ، همچنین ، این بانک در رنکینگ فتچ و مودیز قرار گرفته است ؛ لذا رتبه اعتبار بلند مدت بانک که توسط فتچ داده شده WD است و رتبه اعتباری بلندمدت اعطا شده به بانک توسط مودیز A3 (درجه متوسط بالا) می باشد.

NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D در طرح تضمین سپرده اسلوونی شرکت می کند و یکی از اعضای صندوق ضمانت سپرده است ؛ این طرح شامل تضمین سپرده برای حسابهای جاری ، سپرده‌های پس انداز ، سپرده‌های نقدی انجام شده توسط اشخاص حقیقی ، حقوقی (شرکت ها) است.

دسته بانک شعب بانک های خارجی
خدمات بانکداری خرده فروشی ، بانکداری تجاری
محصولات حساب های جاری ، حساب های پس انداز ، حساب های سپرده مدت دار ، دبیت کارت ، کارت های اعتباری ، وام های رهنی ، وام های لامبارد و وام های نقدی

BKS بانک

BKS بانک به عنوان یکی از بانک ها در لیست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی ، در سال 1922 تأسیس شد و این بانک بر ارائه محصولات و خدمات بانکداری خرد به اشخاص حقیقی و SME متمرکز است ؛ همچنین بانک BKS شامل ارائه خدمات بانکداری خصوصی ، محصولات مدیریت ثروت و کارگزاری آنلاین می باشد.

BKS BANK AG ،Bančna podružnica  به عنوان دومین بانک بزرگ اسلوونی از لحاظ کل دارایی شناخته می شود ؛ در سال 2021 مجموع دارایی های این بانک 10577,97 میلیون یورو بوده که 18.54 درصد از سهم بازار را برای بانک فراهم آورد ؛ در سال 2021 درآمد خالص بانک 80.76 میلیون یورو بوده و این بانک شامل 962 کارمند در سال 2019 بوده است.

همچنین ، BKS BANK AG ،Bančna podružnica  در طرح تضمین سپرده اتریش شرکت می کند ؛ این طرح شامل تضمین سپرده برای کلیه موجودی حساب های بانکی ایجاد شده توسط اشخاص حقیقی (اتریشی و خارجی) و اشخاص حقوقی (اتریشی و خارجی) می شود ؛ همچنین این بانک عضو (Einlagensicherung AUSTRIA Ges.m.b.H (ESA است و مشارکت هایش را در آن انجام می دهد.

بانک جهانی Nova KBM

NOVA KREDITNA BANKA MARIBOR (Nova KBM) که بانکی جهانی با بیش از 150 سال سابقه می باشد نیز در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی جای دارد ؛ بانک جهانی Nova KBM ، خدمات بانکداری کلاسیک ، محصولات بانکداری سرمایه گذاری و نیز خدمات بانکداری آنلاین را همراه با دیگر کانال های بانکی مدرن و خدمات و سیستم های مالی پیشرفته نظیر پرداخت تلفن همراه (مونتا) به افراد حقیقی ، تاجران انحصاری ، اشخاص حقوقی و سایر سازمان ها ارائه می دهد.

NOVA از لحاظ کل دارایی ها به عنوان سومین بانک بزرگ کشور  شناخته می شود و در سال 2021 مجموع دارایی های این بانک 9958,39 میلیون یورو بوده که سهم بازار 17.45 درصدی را دارد.

دسته بانک بانک های تجاری
خدمات بانکداری خرده فروشی ، بانکداری پرمیوم
محصولات حساب های جاری ، کارت های پرداخت ، وام های اضافه برداشت و وام های مصرفی

همچنین درآمد خالص بانک مذکور 108.93 میلیون یورو در سال 2021 بوده است و در سال 2019 ، 1204 کارمند در این بانک مشغول به کار بوده اند.

NOVA KREDITNA BANKA MARIBOR D.D. در رتبه بندی های مودیز و فتچ قرار گرفته و رتبه اعتباری بلندمدتی که توسط فیچ به این بانک اعطا شده BBB (کیفیت اعتباری خوب) می باشد ؛ همچنین رتبه اعتباری بلندمدت این بانک در رتبه بندی مودیز A3 (رتبه متوسط بالا) بوده است.

شرکت ها و بانک های موفق اروپایی را در مقالات زیر با هم قیاس کنید و با خدمات و محصولات آن ها آشنا شوید.

بانک SKB BANKA D.D لیوبلینا

یکی دیگر از بانک ها در لیست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی ، بانک SKB BANKA D.D. لیوبلینا است ؛ بنیان این بانک به سال 1965 بازمی گردد و تا سال 2019 بخشی از گروه سوسیته جنرال (فرانسه) بوده است و در سالال 2019 ، بانک مذکور به OTP Bank (مجارستان) فروخته شد ؛ SKB Banka طیف گسترده ای از محصولات بسیار رقابتی و خدمات با کیفیت در زمینه های خرده فروشی ، SME ، تجارت و بانکداری خصوصی را ارائه می دهد.

همچنین ، این بانک محصولات و خدمات خود را از طریق کانال های مستقیم و غیر مستقیم نظیر شعب و بانکداری آنلاین ارائه می دهد ؛SKB BANKA D.D.  لیوبلیانا چهارمین بانک بزرگ اسلوونی از لحاظ کل دارایی هاست و مجموع دارایی های این بانک در سال 2021 ، 3828,11 میلیون یورو بوده که سهم بازار 6.71 درصدی را برای بانک ارائه نموده است ؛  علاوه بر این ، درآمد خالص بانک در سال 2021 ، 50,73 میلیون یورو بوده و نیز تعداد کارمندان بانک در سال 2019 ، 826 کارمند بوده اند

دسته بانک بانک های تجاری
تمرکز کسب و کار بانکداری خرده فروشی و تجاری
خدمات بانکداری خرده فروشی ، بانکداری خصوصی ، بانکداری تجاری و بانکداری شرکتی
محصولات حساب های جاری ، کارت های نقدی ، کارت های اعتباری ، حساب های پس انداز ، صندوق های سرمایه گذاری ، وام های رهنی و وام های مصرفی
دسته بانک بانک های تجاری
تمرکز کسب و کار بانکداری جهانی
خدمات بانکداری خرده فروشی ، بانکداری خصوصی ، بانکداری تجاری و بانکداری شرکتی
محصولات حساب های جاری ، کارت های نقدی ، کارت های اعتباری ، حساب های سپرده مدت دار ، حساب های پس انداز ، صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، وام های رهنی و وام های مصرفی

بانک تجاری جهانی UNICREDIT BANKA SLOVENIJA d.d

UNICREDIT BANKA SLOVENIJA d.d. عضو گروه UniCredit (ایتالیا) است و یک گروه مالی پان اروپایی می باشد ؛ این بانک به عنوان یک بانک تجاری جهانی که نیازهای مالی گروه های مختلفی از مشتریان نظیر مشتریان خصوصی ، کارآفرینان ، شرکت های بزرگ و شرکت های بین المللی را تحت پوشش قرار می دهد ، مشغول فعالیت است و نیز بانکداری شرکتی و خصوصی و همچنین رویکردی نوآورانه و راه حل هایی با کیفیت در بانکداری خرده فروشی را به صورت تخصصی ارائه می دهد.

از لحاظ کل دارایی ها ، بانک تجاری جهانی UNICREDIT BANKA SLOVENIJA d.d. به عنوان ششمین بانک بزرگ اسلوونی شناخته می شود و مجموع دارایی های این بانک در سال 2021 ، 3081,92 میلیون یورو بوده که سهم بازار 5.40 درصدی را به خود اختصاص داده است ؛ در سال 2021 نیز درآمد خالص بانک 1282 میلیون یورو بوده و بانک مذکور در سال 2019 دارای 563 کارمند بوده است و از جمله بانک ها در لیست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی می باشد..

همچنین ، نقل و انتقالات بین المللی بانک به طرق زیر انجام می شوند:

 • نقل و انتقالات سوئیفت
 • انتقال اعتبار SEPA
 • انتقال فوری SEPA
 • برداشت مستقیم SEPA
 • برداشت مستقیم SEPA B2B

گروه پترول (Petrol Group)

گروه پترول (Petrol Group) ، یک شرکت توزیع کننده نفت اسلوونیایی است و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های اسلوونی و یوگسلاوی سابق به شمار می آید ؛ گروه پترول دارای 500 پمپ بنزین تحت کنترل است که شامل:

 • 318 پمپ بنزین در اسلوونی
 • 110پمپ بنزین در کرواسی
 • 42 پمپ بنزین در بوسنی و هرزگوین
 • 15 پمپ بنزین در مونته نگرو
 • 15 پمپ بنزین در صربستان

این شرکت در آوریل 1947 با نام Jugopetrol در شهر لیوبلیانا تأسیس شد و در سال 1953 به پترول تغییر نام داد ؛ در سال 2010 نیز گروه پترول ، شرکت گاز کرواسی Jadranplin را خریداری نمود که تمرکز آن بر ذخیره سازی گاز و فروش گاز مایع می باشد.

این شرکت با درآمد 3.214 میلیارد یورویی و سود خالص 43.67 میلیون یورویی ، از جمله بهترین شرکت ها بوده و در لیست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی قرار گرفت.

گروه GEN-I​

گروه GEN-I با درآمد 1.656 میلیارد یورویی و سود خالص 8.61 میلیون یورویی ، در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی جای دارد ؛ این گروه در سال 2004 تأسیس شده و در زمینه تجارت و خدمات انرژی فعال است ؛ این شرکت خدمات خورشیدی ، برق و گاز طبیعی را ارائه می دهد ، که دو مورد آخر تحت برندهای Poceni elektrika  و Poceni plin فعالیت دارند.

همچنین گروه GEN-I با داشتن 23.2 درصد از بازار برق داخلی و 14.7 درصد برای گاز طبیعی ، عملکردی قوی را در قبال مشتریان تجاری و صنعتی ارائه داده و در حال حاضر در کرواسی ، اتریش ، ایتالیا ، صربستان ، بوسنی و هرزگوین ، آلبانی و مقدونیه مشغول به فعالیت است.

گروه مرکاتور (Mercator)

شرکت Poslovni sistem Mercator, d.o.o  از جمله بزرگترین شرکت ها در اسلوونی است و به عنوان شرکت مادر گروه مرکاتور شناخته می شود ؛ این شرکت در راستای تجارت خرده فروشی خدمات ارائه می کند و وظایف شرکتی شرکت های گروه مرکاتور را برعهده دارد ؛ لذا در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی مورد بررسی قرار می گیرد.

گروه مرکاتور (Mercator) علاوه بر اسلوونی ، در صربستان ، مونته نگرو ، بوسنی و هرزگوین و کرواسی نیز فعالیت دارد و تجارت اصلی این گروه خرده فروشی کالاهای مصرفی روزمره می باشد ؛ مرکاتور در سال 1949 تأسیس شد و در حال حاضر به عنوان یکی از مدرن ترین خرده فروشان در منطقه ، شامل 20300 کارمند در کل گروه مرکاتور می باشد و فورتنوا در 1 آوریل 2022 پس از اخراج سهامداران اقلیت ، تنها مالک مرکاتور شد ؛ اما در اواسط آوریل ، مجمع عمومی حذف سهام شرکت را از بورس به تصویب رساند.

مرکاتور سرمایه گذاری زیادی در زمینه دیجیتالی کردن فرآیندهای تجاری خود و ارتباطات دیجیتالی انجام داده و می دهد ؛ لذا ، در سال 2021 این شرکت یک کانال ارتباطی دیجیتال جدید و یک اکوسیستم نوآورانه را معرفی نمود که تجربه ای جامع را در اختیار کاربران قرار می دهد.

دفتر مرکزی شرکت داروسازی ژنریک بین المللی کرکا Krka در نوو مستو ، اسلوونی قرار دارد ؛ کرکا یک شرکت بین المللی است و دارای تعدادی شرکت و دفاتر نمایندگی در خارج از کشور ، از جمله در روسیه ، لهستان ، کرواسی و آلمان می باشد ؛  شرکت کرکا محصولات خود را به بیش از 70 کشور عرضه می دارد ؛ در سال 2018 ، کل فروش گروه کرکا به 1.332 میلیارد یورو رسید و تا پایان سال 2018 ، گروه کرکا دارای 11390 کارمند بوده است ، همچنین ، خط کسب و کار کرکا با خدمات تفریحی درمانی و توریستی گروه ترمه کرکا (Terme Krka Group) که شامل واحدهای تجاری مجتمع های آبگرم و هتل ها است ، تکمیل می شوند ؛ خط اصلی تجارت ترمه کرکا ، توانبخشی پزشکی پس از بیماری های قلبی عروقی و مشکلات سیستم تنفسی و همچنین مشکلات حرکتی است.

شرکت داروسازی ژنریک بین المللی کرکا (Krka)​

گروه گرنیه (Gorenje)

گروه گرنیه (Gorenje) ، تولید کننده عمده لوازم خانگی اسلوونیایی است و پیشرو در تولید کالاهای سفید و تجهیزات دیگر برای خانه می باشد ؛ این شرکت که در سال 1950 توسط ایوان آتلشک تاسیس شده ، در ولنیه اسلوونی قرار دارد و به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ لوازم خانگی در اروپا شناخته می شود و لوازم خانگی با برندهایی شامل گرنیه ، مورا ، آتاگ ، پلگریم ، اتنا ، کورتینگ و سایدکس را به بازار فروش عرضه می دهد.

این لوازم در کارخانه اصلی تولید در ولنج ، Mariánské Údolí (جمهوری چک) و نیز در کارخانه یخچال فریزر در والیفو (صربستان) تولید می شوند.

گرنیه به عنوان یک گروه چند ملیتی در سال 1950 توسعه یافته و این گروه شامل 83 شرکت تابعه است که 59 مورد از آن ها در خارج از اسلوونی قرار دارند.

گرنیه علاوه بر تولید لوازم خانگی ، سرامیک ، مبلمان و تجهیزات آشپزخانه و حمام نیز تولید می کند و خدماتی در زمینه انرژی ، محیط زیست و تجارت هم ارائه می دهد ؛ همچنین این شرکت محصولات برای خانه ، خدمات و شرکت ها را در بیش از 90 کشور و اکثرا اروپایی ارائه می دهد ؛ بنابراین یکی از شرکت ها شناخته شده است و در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی جای دارد.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی

NLB بانک یا نوا لجوبلجانسکا بانک (Nova Ljubljanska Banka) ، بزرگترین بانک دولتی اسلونی است و نهاد اصلی گروه NLB می باشد ؛ گروه NLB ، یک گروه مالی بین المللی اسلوونیایی است که تمرکز استراتژیک بر بازارهای منتخب در جنوب شرقی اروپا را دارد ؛ نوا لجوبلجانسکا به عنوان بانکی جهانی عمل می کند و محصولات و خدمات بانکداری خرده فروشی ، شرکتی و سرمایه‌گذاری را به افراد و نهادهای تجاری ارائه می‌دهد.

 به عنوان دومین بانک بزرگ اسلوونی از لحاظ کل دارایی شناخته می شود ؛

در سال 2021 مجموع دارایی های این بانک 10577,97 میلیون یورو بوده که 18.54 درصد از سهم بازار را برای بانک فراهم آورد ؛ در سال 2021 درآمد خالص بانک 80.76 میلیون یورو بوده و این بانک شامل 962 کارمند در سال 2019 بوده است.

این بانک به عنوان یک بانک تجاری جهانی که نیازهای مالی گروه های مختلفی از مشتریان نظیر مشتریان خصوصی ، کارآفرینان ، شرکت های بزرگ و شرکت های بین المللی را تحت پوشش قرار می دهد ، مشغول فعالیت است و نیز بانکداری شرکتی و خصوصی و همچنین رویکردی نوآورانه و راه حل هایی با کیفیت در بانکداری خرده فروشی را به صورت تخصصی ارائه می دهد.

گروه پترول (Petrol Group) ، یک شرکت توزیع کننده نفت اسلوونیایی است و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های اسلوونی و یوگسلاوی سابق به شمار می آید ؛ گروه پترول دارای 500 پمپ بنزین تحت کنترل است که شامل:

 • 318 پمپ بنزین در اسلوونی
 • 110پمپ بنزین در کرواسی
 • 42 پمپ بنزین در بوسنی و هرزگوین
 • 15 پمپ بنزین در مونته نگرو
 • 15 پمپ بنزین در صربستان

گروه GEN-I با درآمد 1.656 میلیارد یورویی و سود خالص 8.61 میلیون یورویی ، در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی جای دارد ؛ این گروه در سال 2004 تأسیس شده و در زمینه تجارت و خدمات انرژی فعال است ؛ این شرکت خدمات خورشیدی ، برق و گاز طبیعی را ارائه می دهد ، که دو مورد آخر تحت برندهای Poceni elektrika  و Poceni plin فعالیت دارند.

باتوجه به روند اقتصادی اسلوونی ، شرکتها و بانکهای مهم مختلفی در این کشور فعال هستند و 10 شرکت و بانک مهم در اسلوونی علاوه‌بر فعالیت در اسلوونی در سایر کشورها نیز فعالیت دارند و محصولات و خدمات خود را به کشورهای مختلفی ارائه می‌دهند ، لذا این بخشها فرصتی مناسب برای کار و مهاجرت به کشور اسلوونی می‌باشند ؛ اما علاوه‌بر شناسایی شرکتها و بانکها می‌بایست با نحوه و شرایط مهاجرت به این کشور نیز آشنا بود ؛ در این خصوص پیشنهاد می‌کنیم مقاله مهاجرت به اسلوونی را مطالعه نموده و با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز در تماس باشید.

در مقالات زیر با ارزان ترین شهر های برخی کشور ها برای کار کردن و زندگی آشنا می شوید ، انتخاب شما کدام کشور است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)