مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی
مشاور مهاجرتی
 • داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس پرستاری از یک دانشگاه معتبر
 • قبولی در امتحان شورای پرستاری آفریقای جنوبی (SANC)
 • داشتن سابقه کار مرتبط
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا آفریقایی
 • فرصت های شغلی فراوان با حقوق و مزایای رقابتی
 • کیفیت زندگی بالا با آب و هوای متنوع و مناظر زیبا
 • فرهنگ غنی و متنوع
 • دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی با کیفیت
 • امکان سفر به کشورهای دیگر آفریقا
 • تقاضا برای پرستاران در آفریقای جنوبی، به خصوص در بیمارستان های دولتی و خصوصی، بسیار زیاد است.
 • پرستاران می توانند در زمینه های مختلف مانند مراقبت های عمومی، مراقبت های ویژه، جراحی، اطفال، زنان و زایمان و بهداشت روان کار کنند.
 • حقوق و مزایای پرستاران در آفریقای جنوبی رقابتی است و با توجه به سابقه کار و تخصص آنها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

می توان برآورد کرد که هزینه زندگی ماهانه یک پرستار مجرد در آفریقای جنوبی بین 10000 تا 18000 رند (معادل 500 تا 900 یورو یا 600 تا 1100 دلار آمریکا) باشد.

میانگین حقوق سالانه: 480,000 رند (حدود 30,000 یورو یا 36,000 دلار آمریکا)

شاید تصور برخی از آفریقای جنوبی کشوری با شرایط نامساعد کار و زندگی باشد، در صورتی که این کشور را می توان یکی از گزینه های مناسب مهاجرت و کار در حرفه های مختلف از جمله پرستاری دانست؛ در ادامه در رابطه با مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی صحبت خواهیم نمود، تقاضای زیادی برای پرستاران واجد شرایط در آفریقای جنوبی وجود دارد، به خصوص در بخش های دولتی و خصوصی. این به معنای فرصت های شغلی خوب با حقوق و مزایای رقابتی برای پرستاران مهاجر است.

کشور آفریقای جنوبی در سال های اخیر پیشرفت های اقتصادی قابل توجهی را تجربه نموده که همچنان ادامه دارد. آفریقای جنوبی به دلیل حمایت های زیاد از سوی انگلیس و آمریکا توانسته وضعیت خود را در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی بهبود بخشد.

شرایط مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

فرصت های شغلی مناسبی برای افراد با مهارت و متخصص در این کشور موجود است که در صورت اقدام به روش صحیح میتوان یکی از بهترین آنها را به دست آورد . البته توجه به این امر ضروری ست که برای استخدام در یکی از این مشاغل باید رزومه و سابقه کار قوی داشته باشید.

نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی بالای بیست و پنج درصد است که آمار قابل توجهی ست اما اکثر افرادی که در این کشور در جستجوی کار هستند افرادی فاقد مهارت یا تحصیلات دانشگاهی هستند از این رو در کاریابی موفق نیستند . در صورتی که شما بتوانید با سابقه به بازار کار این کشور وارد شوید شانس یافتن شغل های خوبی را خواهید داشت .

البته در تمامی کشورهای دنیا برای استخدام نیروی کار خارجی محدودیت ها و قوانین خاصی وجود دارد که باید با اطلاع دقیق از آنها اقدام نمود . کار در آفریقای جنوبی یکی از روش های به اقامت رسیدن در این کشور است که می تواند فرد متقاضی را به شهروند این کشور تبدیل سازد.

برای آشنایی بیشتر با بازارهای کاری و شرایط حرفه های مختلف، دعوت می کنیم مقاله کار در آفریقای جنوبی را بخوانید.

مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

پرستاری در آفریقای جنوبی

شغل پرستاری را می توان جزو آن دسته از مشاغل دانست که در تمامی کشورها متقاضیان زیادی جهت تحصیل در دانشگاه و کار در بیمارستان ها دارد.

خصوصا اگر با در نظر گرفتن شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آفریقای جنوبی ، رشته پرستاری را در یکی از دانشگاه های این کشور فرا گرفته باشید کاریابی برایتان ساده تر خواهد بود.

کسانی که در این حرفه به کار مشغول می شوند باید با استفاده از تمامی مهارت های خود جهت سلامت فردی و اجتماعی بکوشند.

مهاجرت و کار در حرفه پرستاری در کشور آفریقای جنوبی به روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به بهترین آنها برای مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی اشاره می کنیم.

شما می توانید شرایط تحصیل رشته پرستاری در آفریقای جنوبی را در همین سایت بخوانید.

مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

تحصیل و مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

شاید تحصیل در رشته پرستاری را بتوان یکی از روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی دانست. بسیاری از دانشجویان محصل در دانشگاه های آفریقای جنوبی این شانس را دارند که پس از تحصیل با دریافت مدرک پرستاری خود در یکی از مراکز بهداشتی و درمانی به کار مشغول شوند.

تحصیل در رشته پرستاری نیازمند کسب امتیاز 36 از پذیرش است که کارشناسان موسسه جزئیات لازم را در اختیارتان قرار می دهند.

دارای بودن سلامت جسمانی برای تحصیل در این رشته یکی از الزامات اصلی دانشگاه ها است . تحصیل پرستاری در آفریقای جنوبی با آموزش های نظری و عملی همراه است که دانشجویان را کاملا آماده کار می سازد.

تحصیل و مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

سه تا از بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی برای رشته پرستاری

دانشگاه استلنبوش (Stellenbosch University): این دانشگاه که در شهر استلنبوش واقع شده است، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های آفریقای جنوبی است. دانشکده پرستاری و مامایی این دانشگاه برنامه های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در رشته پرستاری ارائه می دهد.

دانشگاه کیپ تاون (University of Cape Town): این دانشگاه که در شهر کیپ تاون واقع شده است، یکی از دانشگاه های پیشرو در تحقیقات و آموزش در آفریقای جنوبی است. دانشکده پرستاری این دانشگاه برنامه های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در رشته پرستاری ارائه می دهد.

دانشگاه ویتواترزرند (University of the Witwatersrand): این دانشگاه که در شهر ژوهانسبورگ واقع شده است، بزرگترین دانشگاه آفریقای جنوبی از نظر تعداد دانشجو است. دانشکده پرستاری این دانشگاه برنامه های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در رشته پرستاری ارائه می دهد.

استخدام در رشته پرستاری آفریقای جنوبی

استخدام در رشته پرستاری آفریقای جنوبی

تمام کسانی که تمایل دارند مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی داشته باشند باید مدرک تحصیل مرتبط با این رشته را داشته و حداقل سه سال سابقه کار نیز داشته باشند . افرادی که دارای مدرک پرستاری هستند می توانند به عنوان پرستار در بخش های مختلف و مامایی فعالیت داشته و مهم ترین دستیار پزشکان باشند .

مکان هایی که پرستاران می توانند در آن به فعالیت مشغول شوند شامل بیمارستان ، کلینیک ، خانه نگهداری سالمندان ، مراکز توانبخشی ، نگهداری کودکان و در صنعت است .

پرستاران به صورت شیفت های روز و شب به کار مشغول شده و تمامی حقوق و مزایا مانند سایر شهروندان به آنها تعلق می گیرد . ارائه رزومه کاری قوی دریافت ویزا را برای متقاضی آسانتر می کند .

هرچه رزومه شما سوابق ، مهارت و تجربیات بیشتری را شامل شود این شانس را خواهید داشت تا کارفرما برای استخدام شما را انتخاب نماید.

مقاله مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی را بخوانید تا بدانید چه روندی را باید در پیش بگیرید تا مهاجرت کاری موفقی داشته باشید.

درآمد پرستاران در آفریقای جنوبی

حقوق پرستاران در آفریقای جنوبی به طور قابل توجهی با توجه به سابقه کار، تخصص، محل کار و نوع استخدام ( دولتی یا خصوصی) متفاوت است.

با این حال، به طور کلی می توان گفت:

 • میانگین حقوق سالانه: 480,000 رند (حدود 30,000 یورو یا 36,000 دلار آمریکا)
 • کمترین حقوق: 300,000 رند (حدود 18,000 یورو یا 22,000 دلار آمریکا)
 • بالاترین حقوق: 800,000 رند (حدود 50,000 یورو یا 60,000 دلار آمریکا)

دریافت ویزای کار آفریقای جنوبی

در قدم اول دریافت ویزا وجود یک درخواست از سوی کارفرمای مقیم این کشور ضروری است . تمامی متقاضیان باید از طریق فهرستی که هر ساله توسط دولت این کشور منتشر می کند شغل مورد نظر خود مانند پرستاری را جستجو نموده و در صورت واجد شرایط بودن رزومه خود را ارسال کنند .

این ویزا که به ویزای دعوت نامه شناخته می شود طبق قرارداد و به مدت زمان مشخص صادر شده و امکان تمدید آن وجود دارد .

مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی را بررسی می کنیم . چنانچه در رشته پرستاری دارای مدرک جهت فعالیت در بخش خاصی از بیمارستان و یا مراقبت های ویژه هستید می توانید جهت دریافت ویزای تخصص اقدام کنید . این شغل باید مورد درخواست کشور آفریقای جنوبی باشد و تحت شرایط خاص قابل تمدید است .

مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

یکی دیگر از روش های مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی ویزای جستجوی کار در این کشور است . با این ویزا می توانید به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازید .

این نوع ویزا پردرخواست ترین ویزا جهت کار در آفریقای جنوبی است که امکان تمدید آن نیز وجود دارد . دریافت ویزای کار در آفریقای جنوبی به مدرک زبان احتیاجی ندارد که یکی از دلایل استقبال از ویزای این کشور است.

اما خوب است این نکته را مدنظر قرار دهید که اولین اصل برای زندگی و کار در یک کشور دانستن زبان مردم است . در ابتدای کار در هنگام مصاحبه جهت استخدام در صورتی که مهارت زبانی کافی نداشته باشید شانسی برای استخدام ندارید . اگر شما به هیچ یک از زبان های انگلیسی و یا آفریقایی تسلط نداشته باشید در محیط کار با شکست مواجه شده و مجبور به ترک کار خود خواهید شد.

مدارک مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی

 • مدارک شناسایی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عم سوء سابقه
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • پرینت حساب با موجودی مشخص

زندگی در آفریقای جنوبی

یکی از دلایل اصلی استقبال از کشور آفریقای جنوبی هزینه پایین زندگی در این کشور است . در این کشور می توان با مخارج کم سطح رفاه خوبی را تجربه کرد .

چنانچه در رابطه با مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی سوالی ذهن شما را مشغول نموده و یا می خواهید در رابطه با مهاجرت به این کشور اطلاعات بیشتری را به دست آورید به موسسه مهاجرتی رجبی مراجعه نموده و ضمن دریافت مشاوره تمامی اقدامات لازم را نیز انجام دهید.

آفریقا کشوری در جنوب قاره آفریقا با سه پایتخت است . شهرهای پرتوریا ، کیپ تاون ، بلوم فونتین سه پایتخت اصلی هستند که نهادهای مهم کشوری در آن قرار گرفته اند اما شلوغ ترین شهر این کشور شهر ژوهانسبورگ است.

بسیاری آفریقای جنوبی را کشور رنگین کمان می نامند زیرا کشوری بسیار متنوع از نظر نژادی می باشد . 11 زبان رسمی توسط مردم بومی صحبت می شود که انگلیسی تنها یکی از آنها است.

کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص مهاجرت کاری و یا تحصیلی به آفریقای جنوبی هستند.

مهاجرت پرستاران به آفریقای جنوبی
5/5 - (44 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *