ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی

هزینه زندگی در هر کشوری برای کسانی که قصد اقامت در آن را دارند همواره یکی از مهم ترین مسائل مهاجرت است . اکثر کسانی که به دنبال اخذ اقامت کشوری دیگر هستند با بودجه مشخص و محدود اقدام می کنند . از این رو معرفی بهترین و ارزان ترین شهر برای مهاجرت به سوئد کمک بزرگی به آن ها خواهد بود . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با بررسی ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی تلاش نموده تا کسانی را که قصد مهاجرت و زندگی یا تحصیل در سوئد را دارند بیشتر راهنمایی نماید . مشاوران ما در موسسه قادرند تا امکان اقامت در این کشور را به راحتی برای شما فراهم سازند .

کشور پادشاهی سوئد در شمال قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت و بزرگ ترین شهر آن استکهلم است . این کشور که توسط نخست وزیر اداره می شود عضو سازمان های بزرگ جهانی از جمله سازمان ملل متحد و شورای اروپا می باشد .

سوئد جایگاه بسیار خوبی در رتبه بندی های جهانی مانند کیفیت زندگی ، آموزش ، بهداشت ، رفاه و آزادی دارد و به همین دلیل همواره یکی از بهترین کشور های دنیا برای سکونت است . سوئدی زبان رسمی مردم بوده و به دلیل موقعیت جغرافیایی از آب و هوای سردی برخوردار است . تابستان ها کوتاه ، گرم و زمستان ها سرد و طولانی می باشد . بیش از نیمی از این کشور با جنگل پوشیده شده و در مناطق شمالی شش ماه از سال روز و شش ماه شب است ولی در قسمت های جنوبی می توان چهار فصل را دید .

سولنا ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی

اصولا شهر هایی که دارای دانشگاه های مناسب هستند زندگی با هزینه کمتری را به شهروندان خود ارائه می دهند . به عقیده بسیاری شهر سولنا بهترین ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی است . این شهر که یکی از کوچک ترین شهر های سوئد می باشد در شمال پایتخت قرار گرفته و در حدود 28 هزار نفر جمعیت دارد . هزینه اجاره منزل و خوراک در این شهر از بقیه مناطق سوئد کمتر است .

اما به این نکته نیز دقت داشته باشید که اصولا شهر های کوچک دارای هزینه کمتر هستند اما به همان نسبت نیز امکانات کمتری برای زندگی دارند . به عنوان مثال ممکن است شهر هایی مانند گوتنبرگ و یا استکهلم از مخارج بالایی برخوردار باشند اما شما زندگی در فضایی مدرن تر با امکانات بیشتر را تجربه خواهید کرد . کار و یا مهاجرت تحصیلی به سوئد در شهر های بزرگ و اصلی آسان تر خواهد بود و هر چه به سمت حومه این شهر ها بروید هزینه زندگی کاهش می یابد .

شرایط زندگی در شهر مالمو سوئد

بسیاری از مهاجرین نیز این شهر را به عنوان یک مکان ایده آل با هزینه های مناسب زندگی معرفی می کنند . این شهر زیبا و آرام در مقایسه با بسیاری از شهر های سوئد دارای هزینه های مقرون به صرفه و مناسب است . این شهر که سومین شهر بزرگ سوئد است در حدود 208 هزار نفر جمعیت دارد و مهاجرین و به خصوص دانشجویان مناطق حومه این شهر را برای اقامت انتخاب می کنند .

سایر شهر ها مانند اوپسالا ، لوند ، وستروس ، اومئو و غیره نیز برای سکونت در سوئد مناسب هستند اما نمی توان گفت که ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی باشند . شما باید با توجه به هدفتان شهر مورد نظر برای زندگی در این کشور را انتخاب کنید . زندگی دانشجویی همواره کم ترین هزینه را برای متقاضیان در بر دارد و کسانی که قصد مهاجرت همراه با خانواده را دارند باید از تمامی جزئیات مخارج آگاه باشند .

استکهلم گران ترین شهر سوئد برای زندگی

استکهلم گران ترین شهر سوئد برای زندگی

شهر های کوچک این کشور جزء ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی نسبت به شهر های بزرگ تر هستند و زندگی در پایتخت بیشترین هزینه را برای مهاجرین در بردارد . البته بسیاری ترجیح می دهند تا به دلایل مختلف از جمله امکان کار و یا تحصیل در دانشگاه در این شهر اقامت داشته باشند . استکهلم جزو ده شهر گران اروپا برای زندگی شناخته می شود .

به طور میانگین شما در هر شهر از این کشور که اقامت داشته باشید باید هزینه مسکن را به عنوان بخش اصلی مخارج خود در نظر بگیرید . هزینه رستوران ها در این کشور نیز بالا است و بهتر است برای صرفه جویی در مخارج تا حد امکان از صرف وعده های غذایی در رستوران ها خودداری کنید .

هزینه های زندگی در سوئد

سوئد به 25 استان تقسیم شده که هر کدام دارای یک شهر مرکزی و مهم هستند . هر کدام از شهر های کشور سوئد امکانات و رفاه خوبی برای شهروندان خود فراهم کرده اند و شما با انتخاب هر کدام از رفاه یک کشور اروپایی بهره مند خواهید شد . اما شهر های مختلف دارای هزینه های متفاوتی برای زندگی هستند و شما با توجه به سطح درآمد و هدفتان از زندگی در این کشور قادر به زندگی در یکی از مناسب ترین آنها خواهید بود .

وقتی از هزینه های زندگی صحبت می کنیم تنها یک مورد مد نظر نیست و در تامین آن باید موارد مختلفی را در نظر گرفت . هزینه زندگی شامل مسکن ، خوراک ، حمل و نقل ، پوشاک ، بیمه ، هزینه تحصیل و غیره می شود که در صورت همراه بودن اعضای خانواده موارد متعدد دیگری نیز به آن افزوده می شود .

کشور سوئد در مجموع به دلیل برتر بودن در بسیاری از زمینه ها دارای هزینه بالا برای زندگی در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی می باشد . اما از کشور هایی مانند انگلستان و یا سوئیس هزینه کمتری دارد . تمام مخارج بر حسب کرون که واحد رسمی پول است محاسبه می شود و مالیات بخش مهمی از تمام هزینه ها را در بر می گیرد .

الزامات ویزای سوئد

اخذ ویزای سوئد خصوصا ویزای تحصیلی سوئد تنها در صورتی امکان پذیر است که شما تمکن مالی برای زندگی در این کشور را داشته باشید و بتوانید تمام هزینه را تامین کنید . سوئد همواره یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های اروپا است که زندگی در آن همراه با آرامش و امنیت خاصی همراه است .

الزامات ویزای سوئد

در این کشور برای تربیت و تعیلم فرزندان ارزش ویژه ای قائل هستند و دولت برای داشتن شهروندانی هر چه بهتر از همان کودکی تلاش می کند .
دقت داشته باشید که مردم کشور سوئد با زبان انگلیسی آشنایی دارند اما دانستن زبان اصلی هر کشور یکی از مهم ترین موارد ست که تاثیر بسزایی در اقامت و زندگی شما دارد . زبان سوئدی در تحصیل ، شغل و ایجاد ارتباط با مردم این کشور مهم ترین نقش را ایفا می کند و شما در هر شهر این کشور که زندگی کنید باید تا حدودی به این زبان مسلط شوید .

در صورتی که می خواهید از ریز مخارج زندگی در کشور سوئد مطلع شوید و متناسب با شرایط خود یکی از شهر های این کشور را برای زندگی انتخاب کنید مشاوره با کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی را از دست ندهید . شما از طریق مشاوران ما می توانید تمام روش های قانونی مهاجرت به این کشور و اطلاعات لازم در رابطه با ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی را به دست آورید .

4.5/5 - (26 امتیاز)

21 دیدگاه در “ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی

 1. دانش اموز عقل گفت:

  سلام من هیچی ندارم فقط میخوام از ایران فرار کنم و سوئد برم آیا من که هیچی ندارم میتونم پناهنده بشم ا نجا

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای پناهندگی مشاوره و خدمات نداریم. ضمن اینکه پناهندگی اصلا روش مناسبی برای مهاجرت نمی باشد .

   با تشکر از سوال شما

  2. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای پناهندگی مشاوره و خدمات نداریم. ضمن اینکه پناهندگی اصلا روش مناسبی برای مهاجرت نمی باشد

   با تشکر از سوال شما

 2. جواد گفت:

  درود ، وقت بخیر
  مدرک قصابی بین المللی دارم
  درامد این شغل برای خانواده ۴ نفره در سوئد جوابگو هست ؟
  ممنون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   به صرف ارائه مدرک قصابی امکان پیدا کردن کار نیست ولی به فرض جستجوی شغل بستگی به میزان ساعت کاری، محل کار و نظر کارفرما دارد.

   با تشکر از سوال شما

 3. ابراهیم بهادر گفت:

  سلام من راننده تریلی هستم و 30 سالم هست و سابقه کارهم دارم ایا در کشور سوید کارهست میتونم اونجا کار کنم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در حال حاضر کشور سوئد نیازی به راننده خارجی ندارد و از ایران امکان دریافت جاب آفر در این حیطه شغلی وجود ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 4. ebi گفت:

  درودبکران
  لطفا متوسط قیمت ملک در شهرهای مختلف لطفا ارسال فرمایید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   قیمت خانه برای زندگی در سوئد در مناطق حومه شهر می تواند از از ۲۵ هزار دلار شروع شده و تا منازل مسکونی بزرگ با تجهیزات کامل تا ۵۰۰ هزار دلار نیز برسد ،
   شهر سولنا ارزانترين و شهر هاى مالمو اوپسالا لوند وستروس اومئو مناسب هستند اما ارزان ترين نيستند ،
   به این نکته نیز دقت داشته باشید که اصولا شهر های کوچک دارای هزینه کمتر هستند اما به همان نسبت نیز امکانات کمتری برای زندگی دارند . به عنوان مثال ممکن است شهر هایی مانند گوتنبرگ و یا استکهلم از مخارج بالایی برخوردار باشند اما شما زندگی در فضایی مدرن تر با امکانات بیشتر را تجربه خواهید کرد.

   با تشکر از سوال شما

   1. پارمیدا ناطق گفت:

    سلام من انیمشین می خونم و دیپلم هستم ۱۸ سال دارم
    وضع مالی متوسط دارم
    می خوام در سوئد تحصیل کنم وبشتر از ۴۰۰ ملیون نمی توانم هزینه کنم

    چه طور باین می توان با این هزینه اپلای کنم
    واگر در آنجا کار کنم می توانم باین هزینه به سوئد مهاجرت برای تحصیل کنم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     تحصیل به زبان سوئدی کم هزینه می باشد.
     شما می‌توانید از طریق کالج های آموزش زبان سوئدی مهاجرت کرده، زبان را یاد بگیرید و بعد از آن وارد دانشگاه شوید.
     میزان بودجه ای که در نظر گرفتید برای سال اول تان کافی است ولی برای سال های بعد هم نیاز هست حداقلی از بودجه را داشته باشید.
     اجازه کار پارت تایم به شما داده می شود و با کار دانشجویی معمولا بخشی از هزینه‌های زندگی تان پوشش داده می شود.
     کشورهایی مثل ایتالیا، آلمان و فرانسه هم با توجه به پایین‌تر بودن هزینه های زندگی به شما پیشنهاد میکنیم.

     با تشکر از سوال شما

 5. Omid گفت:

  سلام. یک خانواده ۴ نفره هستیم. من همسرم و دو دخترم. دختر بزرگم معلولیت حرکتی داره. من کارمند پتروشیمی هستم و کل داراییم تقریبا ۶۰۰ میلیونه. با این شرایط میتونم به این کشور مهاجرت کنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در حال حاضر بهترین راه مهاجرت به کشور سوئد از طریق پذیرش دوره های زبان در این کشور میباشد.با بررسی بیشتر شرایط سنی ،داشتن حداقل سطح زبان مورد نظر و…شما میتوانید برای پذیرش این دوره ها اقدام نمایید و اجازه بردن همراه نیز دارید .همچنین از بدو ورود شما اجازه کار دارید و با انعقاد قرارداد کاری میتوانید برای اقامت در این کشوراقدام نمایید.

   با تشکر از سوال شما

  2. Manuchehr گفت:

   قیمت خانه کوچک و اپارتمان کوچک در شهر بوروس سوءد به دلار یا به کرون چقدراست ؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    قیمت آپارتمان بستگی به متراژ آن دارد. قیمت هر متر مربع خانه در این شهر بین 21000 تا 32000 کرون سوئد می باشد.

    با تشکر از سوال شما

 6. فاطمه گفت:

  بسیار عالی
  لطفآ درباره اجاره آپارتمان ها هم توضیح بفرمایید

 7. نوروز hdcn\khi گفت:

  سلام دوست دارم در سوئد کاری را راه اندازی کنم استاد دانشگاه هستم با 26 سال سابقه کار در رشته مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه