سوئد

درآمد پزشکان در سوئد

درآمد پزشکان در سوئد

سوئد یک کشور بسیار توسعه یافته اقتصادی است و در سال 2012 در مجمع جهانی اقتصاد رتبه چهارمین کشور رقابتی جهان را دارد . سوئد یکی از بزرگترین کشورهای اروپا است که حدود 36،000 پزشک در سوئد مشغول به کار هستند . اکثر آنها تحت نظر شوراهای شهر ها کار می کنند و در بیمارستان ها یا کلینیک ها مشغول به کار هستند . یک سوم پزشکان در سوئد در کلینیک های خصوصی ، تحقیق یا آموزش مشغول به فعالیت می باشند . اگر برای مهاجرت به سوئد نیاز به اطلاعاتی در خصوص درآمد پزشکان در سوئد دارید ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی اطلاعات خوبی را در جهت مهاجرت کاری در اختیار شما قرار می دهد .

حقوق و درآمد پزشکان در سوئد

متوسط درآمد در سوئد با توجه به هزینه زندگی آنطور که انتظار دارید زیاد نیست . در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده ، توزیع درآمد متوسط بین صنایع و مشاغل بیشتر است . بنابراین برای مثال تفاوت های زیادی بین درآمد پزشکان در سوئد و برنامه نویسان وجود دارد .

حقوق و دستمزد برای پزشکان کارآموز 29،600 کرون ( 3544 دلار آمریکا ) و دستمزد پزشکان عمومی 40،500 کرون ( 4849 دلار ) در هر ماه است . متوسط دستمزد متخصصان 54،800 کرون ( 6561 دلار آمریکا ) در ماه است . علاوه بر این بیشتر متخصصان بخاطر کشیک در بیمارستان نیز دستمز دریافت می کنند .

کار کردن به عنوان یک پزشک در سوئد

داشتن مهارت های زبان خوب برای کار کردن به عنوان یک پزشک در سوئد بسیار مهم است . این یک شرط ضروری در همکاری با همکاران ، بیماران و کارکنان دیگر است . مهارت های خوب زبان نیز می تواند برای پزشک ، رسبدن به پست مورد علاقه اش را آسان تر کند . دانش مستقل در زبان سوئدی ، شرطی برای اخذ مجوز برای کسانی است که در خارج از منطقه اتحادیه اروپا / EEA آموزش دیده اند .

برای پزشکانی که دارای مدرک پزشکی از خارج از اتحادیه اروپا / EEA هستند ، لازم است که یک مجوز سوئدی برای کار و یک مدرک تخصصی دریافت کنند . هیئت ملی بهداشت و رفاه سوئد ( Socialstyrelsen ) مرجع معتبری است که پیشینه علمی و بالینی شما را ارزیابی می کند . اولین گام در این فرآیند ، ارزیابی آموزش خارجی شما است .

اگر شما یک متخصص آموزش پزشکی اولیه از خارج از اتحادیه اروپا هستید ، زمان متوسط دریافت مجوز سوئدی برای طبابت حدود 3 سال است . اگر یک مجوز برای طبابت داشته باشید اما یک متخصص نیستید ، زمان متوسط حدود 6 سال است که این مجوز بر درآمد پزشکان در سوئد نیز بسیار تاثیر گذار است .

شهروندان یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / EEA برای ویزای کار در سوئد ، دعوت به کار و گواهی اقامت نیاز دارند . برای کسب مجوز کار شما باید یک پیشنهاد برای کار در سوئد داشته باشید . کارفرمای شما باید حداقل 10 روز قبل از اینکه شما استخدام شوید ، موقعیت شما را در سوئد و در اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس اعلام کرده باشد .

کارفرمای شما در سوئد با تکمیل پیشنهاد استخدام ، درخواست مجوز کار را برایتان مهیا می کند . کارفرمای شما نیاز به اطلاعات نام شما ، تاریخ تولد ، شهروندی ، تحصیلات و آدرس ایمیل دارد .

خدمات بهداشتی در سوئد

مسئولیت عملی برای خدمات بهداشتی در سوئد بر اساس شوراهای شهرستان و شهرداری است که به عنوان مدیران بهداشت و درمان شناخته می شوند . شوراهای شهری مسئول مراقبت و پرستاری سالمندان و معلولین هستند که نیازی به کمک پزشکی ندارند . شورای شهرستان مسئولیت تمام خدمات بهداشتی دیگر را بر عهده دارد . بخش خصوصی مراقبت های بهداشتی نسبتا کوچک است ، اما طی چند سال گذشته به طور قابل توجهی گسترش یافته است .

بهداشت و درمان یکی از ویژگی های اصلی رفاه در دولت سوئد است . این خدمات بزرگترین بخش دولتی است و بخش زیادی از مصرف عمومی را تشکیل می دهد . خدمات بهداشتی مناسب با دسترسی و کیفیت بالا ، یک منبع با ارزش برای کل جمعیت است .

یکی از پایه های سیستم بهداشت و درمان سوئد این است که هزینه ها از طریق مالیات در تمام جمعیت پخش می شود و لذا مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور به صورت برابر در دسترس است .

اطلاعاتی درباره سوئد

سوئد ، به طور رسمی پادشاهی سوئد ، یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا است . سوئد سومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا در منطقه است . سوئد جمعیتی بالغ بر 10.2 میلیون نفر دارد که 2.4 میلیون نفر دارای پیشینه خارجی هستند و تراکم جمعیت کم 22 کیلومتر مربعی را دارد که بالاترین میزان تمرکز در نیمه جنوبی کشور است .

مردم آلمان از دوران پیش از میلاد ساکن سوئد بوده اند . امروز سوئد یک سلطنت مشروطه و دموکراسی پارلمانی است که پادشاهی به عنوان رئیس دولت ، مانند نروژ همسایه خود است . پایتخت این کشور شهر استکهلم است که همچنین پرجمعیت ترین شهر کشور است . قدرت قانونی در 349 عضو یک حزب Riksdag اختصاص داده شده است و قدرت اجرایی توسط دولت تحت سرپرستی نخست وزیر اجرا می شود . سوئد یک دولت واحد است که در حال حاضر به 21 شهرستان و 290 شهرداری تقسیم شده است .

سوئدی ها به طور جدی به استراحت و آرامش اهمیت می دهند ، زیرا آن بخشی از تعادل کار و زندگی شگفت انگیز آنها به حساب می آید و اهمیت زیادی در خانواده ها دارند . آنها به سختی در دفتر ، کار می کنند و در کارشان سخت کوش هستند . درآمد پزشکان در سوئد به دلیل سخت کوشی و کار متعادل از میانگین بالایی برخوردار است و رفاه را به پزشکان اعطا می کند .

آب و هوای سوئد

دمای هوا از شمال تا جنوب سوئد بسیار متفاوت است . قسمت های جنوبی و مرکزی کشور دارای تابستان گرم و زمستان های سرد است و میانگین درجه حرارت آن از 20 تا 25 درجه سانتیگراد و کمترین میزان 12 تا 15 درجه سانتیگراد در تابستان و دمای متوسط -4 تا 2 درجه سانتیگراد در زمستان متفاوت است . در قسمت شمالی این کشور تابستان های کوتاه تر ، سردتر و زمستان های طولانی تر همراه با سرما بیشتر و بارش برف و با دمای پایین دارد که اغلب از سپتامبر تا می طول می کشد .

اقتصاد سوئد

سوئد یک اقتصاد مبتنی بر صادرات دارد . چوب ، سنگ آهك و سنگ معدن آهن ، منبع اصلي اقتصادي است كه به شدت به سمت تجارت خارجي متمركز است . مخابرات ، صنعت خودرو و صنایع دارویی نیز اهمیت زیادی دارند و به همین جهت درآمد پزشکان در سوئد از میانگین بالایی شروع می شود . کشاورزی به 1.7٪ تولید ناخالص داخلی و اشتغال اختصاص داده می شود . این کشور در میان رتبه های برتر دسترسی به اینترنت و تلفن قرار دارد .

مهاجرت پزشکان به سوئد

در نهایت اگر درآمد پزشکان در سوئد برای شما رضایت بخش است و قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید ویزای ورود به سوئد را به دست آورید ، به این منظور باید به سفارت یا کنسولگری سوئد در اسرع وقت برای عکسبرداری و اثر انگشت مراجعه کنید . اگر خانواده تان نیز نیاز به ویزا دارند ، اعضای خانواده نیز باید در سفارت یا کنسولگری حضور یابند . همیشه قبل از مراجعه باید از سفارت یا کنسولگری وقت بگیرید .

اگر شما بیش از سه ماه مجاز به کار در سوئد باشید ، یک کارت مجوز اقامت دریافت خواهید کرد . این کارت ثابت می کند که شما مجاز به اقامت در سوئد هستید و حاوی اطلاعاتی از قبیل اثر انگشت و عکس شماست . در پایان نیز موسسه مهر آفرین رجبی آماده مشاوره و پاسخگویی در خصوص درآمد پزشکان به سوئد به متقاضیان عزیز می باشد .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.