درآمد پزشکان در سوئد را می توان در زمره درآمدهای بالا و مناسب جامعه قرار داد که باتوجه به تخصص و زمینه فعالیت و همچنین میزان تجربه و سابقه کاری هر پزشک می تواند متفاوت باشد

در این مطلب با تلاش مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) اطلاعات مناسبی در رابطه با درآمد پزشکان در سوئد به شما خواهیم داد.

کشور سوئد یکی از کشورهایی است که اختلاف طبقاتی در آن زیاد مشاهده نمی شود و درآمد ها به طور کل از متوسط جامعه چندان کمتر یا بیش تر نمی شود، ولی همه شهروندان از رفاه بالا و قابل قبولی بهره می برند؛ این یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کشور است. به همین خاطر شاید درآمد پزشکان در سوئد مانند سایر کشورها تفاوت فاحش و چندین برابری با مشاغل دیگر نداشته باشد.

اما بازهم درآمد آن ها در دسته مشاغل پر درآمد قرار خواهد گرفت که برای پزشکان متخصص و باتجربه به مراتب بالاتر نیز خواهد رفت. البته علاوه بر این دو عوامل دیگری نیز بر درآمد پزشکان تاثیر گذار است که در ادامه آن ها را خواهیم شناخت. اگر به سوئد علاقمند هستید و قصد مهاجرت و زندگی در آن جا را دارید؛ مقاله مهاجرت به سوئد شما را با ناشناخته های بسیاری برای رسیدن به این کشور آشنا خواهد کرد که بسیار مهم و پر اهمیت هستند.

فهرست مطالب
درآمد پزشکان در سوئد

شرایط کار پزشکان در سوئد

در ابتدا باید بگوییم که کشور سوئد از یکی از بهترین بازارهای کار در جهان بهره می برد که با توجه به شهروندان خود فرصت های متفاوت و متعددی را پیش روی هر شخص قرار می دهد. طبق شرایط کار پزشکان در سوئد تعادل کار و زندگی برای آنان عالی است؛ زیرا خانواده در لیست اولویت های آن ها بسیار بالا قرار می گیرد. همچنین برنامه کاری پزشکان منظم و ثابت است و در صورت اضافه کار حقوق آن را دریافت خواهید کرد.

معمولا یک هفته کاری در بیمارستان های سوئد شامل پنج روز با میانگین 40 ساعت در هفته است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است. حضور در روزهای تعطیل و همچنین در شیفت های شب به صورت چرخشی میان پزشکان بیمارستان یا درمانگاه تقسیم می شود و بابت آن اضافه کار دریافت می کنند.

در رابطه با استخدام در بیمارستان ها و درمانگاه ها توجه داشته باشید که قبل از اینکه شرایط استخدام را بپذیرید، باید با کارفرمای جدید خود در مورد حقوق، حقوق بازنشستگی، تعطیلات، مکمل تعطیلات، ساعات کار، حقوق اضافه کاری و غیره به توافق برسید؛ سپس قرارداد کاری خود را امضا کنید. ضمن اینکه شما می توانید از اتحادیه های کارگری پزشکان و پرستاران در سوئد در مورد حقوق و شرایط کاری نیز اطلاعات کسب کنید.

ضمنا مقاله تحصیل در سوئد نیز به تلاش مشاورین موسسه رجبی جهت معرفی دانشگاه های این کشور و چگونگی قبولی و پذیرش در آن ها برای شما عزیزان در سایت قرار داده شده است.

حقوق و درآمد پزشکان در سوئد

حقوق و درآمد پزشکان در سوئد دقیقا چقدر است؟ همانطور که گفتیم درآمد پزشکان در سوئد بسیار مناسب است و کاملا پاسخگوی یک زندگی با رفاه و آسایش بالا می باشد. طبق آماری که از کارفرمایان و پزشکان در سطح این کشور جمع آوری شده است، به طور متوسط پزشکان می توانند سالانه 1.321.871 کرون یا معادل ساعتی 636 کرون درآمد به دست آورند که تجربه و میزان دانش آنان تاثیر مستقیمی بر درآمد آنان خواهد داشت.

یک پزشک عمومی دارای 1 تا 3 سال تجربه به طور متوسط 892.409 کرون حقوق دریافت می کند. از طرف دیگر، یک پزشک متخصص با 8 سال سابقه و تجربه به طور متوسط 1.709.555 کرون حقوق دریافت می کند. پس همانگونه که می بینیم تجربه و تحصیلات تاثیر بالایی بر میزان در آمد آنان دارد؛ البته زمینه تخصص نیز بی تاثیر نمی باشد.

همچنین پزشکان فعال در بیمارستان ها و درمانگاه ها با توجه به عوامل مختلف به ازای هر ساعت اضافه کار 129 کرون تا 159 کرون اصافه کار دریافت می کنند. که در مواقعی خاص از سال مثلا کریسمس این مقدار بیش تر نیز خواهد شد. ضمن اینکه همواره میزان حقوق  مزایا در بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی بالاتر و بهتر از مراکز دولتی است؛ اما این مراکز ر پذیرش پزشکان سخت گیر هستند و سعی در جذب پزشکان باتجربه و مطرح دارند.

هنگامی که بحث از درآمد می شود قطعا باید آن را با هزینه ها سنجید ، مقاله هزینه های زندگی در سوئد دید بسیار دقیقی در خصوص جزئی ترین هزینه ها در این کشور به شما را خواهد داد.

تاثیر تجربه و سابقه بر درآمد پزشکان در سوئد

طبق آنچه که از بازار کار در کشور سوئد مشاهده می شود؛ تجربه کاری تاثیر زیادی بر میزان درآمد افراد خواهد گذاشت؛ به خصوص در مشاغلی که نیاز به تجربه وجود دارد و سابقه و تجربه کار می تواند در نتیجه کار انجام شده تاثیر بسزایی داشته باشد. پزشکی نیز از جمله مشاغلی است که تجربه پزشک تاثیر بسیاری در تشخیص و درمان بیماران دارد و همواره در این حرفه باید تجربه بیش تری کسب کرد.

پس بیخود نیست که تاثیر تجربه و سابقه بر درآمد پزشکان در سوئد قابل لمس بوده و در این میان پزشکی که بتواند موفق تر عمل کند قطعا می تواند بیمارهای بیش تری را به خود جذب کرده و درآمد بالاتری نیز داشته باشد. در جدول زیر میزان درآمد یک پزشک عمومی تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده را با توجه به سال های کار و کسب تجربه وی مشاهده می کنید:

تعداد سال کار یا تجربه درصد افزایش حقوق حقوق ماهانه
2 – 0 - 71900 کرون
5 – 2 34% 96600 کرون
10 – 5 30% 125000 کرون
15 – 10 21% 151000 کرون
20 – 15 9% 165000 کرون
20 به بالا 5% 175000 کرون

تاثیر جنسیت پزشکان بر درآمد آنان در سوئد

اگرچه طبق قانون اساسی کشور سوئد و در کل جهان گفته شده که نباید جنسیت بر میزان درآمد و مزد اعطایی به افراد در هر شغلی تاثیر گذار باشد و باید توانایی و لیاقت شخص ملاک اصلی پرداخت مزد قرار بگیرد. اما متاسفانه بر خلاف تصور درآمد پزشکان در سوئد با توجه به جنسیت افراد متفاوت بوده و باز در کشوری مانند سوئد نیز که ادعای زیادی در برابری جنسیتی دارد؛ بازهم این تفاوت ها مشاهده می شود.

طبق آماری که از حقوق پزشکان در مشاغل و شرایط برابر به دست آمده است؛ زنان به طور متوسط 5% کمتر از مردان حقوق دریافت می کنند که البته این به طور متوسط بوده و ممکن است جایی این تفاوت کمتر و در جایی این تفاوت بیش تر دیده شود.

مقاله کار در سوئد را هم پیش تر به شما تقدیم کردیم تا با شرایط و قوانین کار و بازارهای کاری این کشور بخوبی آشنا شوید.

شهر درآمد ماهانه
گوتنبرگ 116 هزار کرون
مالمو 111 هزار کرون
استکهلم 130 هزار کرون

تاثیر شهر محل کار بر میزان درآمد پزشکان در سوئد

به طور قطع تاثیر شهر محل کار بر میزان درآمد پزشکان در سوئد را نباید دست کم گرفت؛ به طوری که میزان درآمد یک پزشک در یک شهر کوچک بسیار کمتر از یک پزشک فعال در یک بیمارستان در شهر استکهلم است. البته در این مورد میزان و تعداد بیماران تاثیر بسیاری بر درآمد پزشک دارد تا میزان تخصص و تجربه وی.

اما در مقایسه شهرهای دارای شرایط نزدیک به هم نیز میزان درآمد ها متفاوت خواهد بود و این شخص است که باید با تحقیق و آمار برداری از متوسط درآمد ها در هر شهر باخبر شده و ببیند کدام شهر این کشور برای تخصص و زمینه طبابت وی مناسب تر می باشد. به طور مثال درآمد پزشکان در سوئد به طور متوسط در شهرهای مختلف آن به شرح جدول می باشد:

اگر قصد مهاجرت به کشور شاد و آرام سوئد را دارید خوب است مطالب زیر را درباره این کشور بدانید.

دولت کشور سوئد با توجه به برنامه ای که برای رفزایش رفاه شهروندان خود در نظر گرفته؛ طوری برنامه ریزی کرده است که سالانه میزانی مشخص مشاغل مختلف رشد حقوق و دستمزد داشته باشند؛ که نه تنها در مقابل تورم عقب نمانند بلکه روز به روز رشد بیش تری در آسایش و رفاه خود را تجربه کنند. پزشکان در این زمینه نیز از بیش ترین میزان رشد سالانه در مقایسه با اکثر مشاغل برخوردار هستند ،

طبق آمار پزشکان هر 15 ماه یکبار 13% رشد را در حقوق و درآمد خود احساس می کنند؛ در صورتی که میانگین افزایش سالانه کشوری حقوق برای تمامی مشاغل مجموعا 8% به کارمندان و هر 16 ماه اعطا می شود. این موضوع نیز نشان می دهد که نه تنها درآمد پزشکان بالاتر بوده بلکه سالانه رشد بیش تری را هم تجربه می کنند که به معنای افزایش روز افزون رفاه این قشر از جامعه دارد.

نرخ رشد درآمد پزشکان در سوئد​

سوالات پر تکرار درآمد پزشکان در سوئد

 طبق آمار درآمد پزشکان در سوئد را باید در زمره مشاغل پر درآمد و بسیار مناسب قرار داد.

 به طور متوسط یک پزشکی عمومی در سوئد سالانه می تواند 892.409 کرون حقوق داشته باشد که با افزایش تجربه و دانش درآمد وی نیز افزایش خواهد یافت.

به طور متوسط پزشکان می توانند سالانه 1.321.871 کرون یا معادل ساعتی 636 کرون درآمد را در کشور سوئد به دست آورند.

با توجه به آنچه که مشاهده شده و پیش بینی می شود، پزشکان هر 15 ماه یکبار 13% رشد را در حقوق و درآمد خود احساس می کنند.

 باید بگوییم که تمامی متخصصان در سوئد درآمدهای بالا و قابل قبولی دارند؛ اما متخصصان قلب و عروق می توانند در سال 2240000 کرون درآمد را نیز کسب نمایند که بالاترین درآمد را در جامعه پزشکی این کشور شامل می شود.

تیم مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در این مقاله درآمد پزشکان در سوئد را با توجه به آخرین آمار روز تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار داده اند؛ برای کسب جزئیات بیش تر و یا اطلاع از درآمد دیگر مشاغل در این کشور با ما در دفاتر مرکزی یا غرب تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید ، همچنین اگر به فکر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد و یا ادامه تحصیل در این رشته ها هستید مقاله لینک شده را بخوانید.

درآمد پزشکان در سوئد بالاتر است یا در کشورهای دیگر ؟ مقالات را بخوانید و مقایسه صحیحی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4/5 - (3 امتیاز)