هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های زندگی در سوئد بخش مهمی از هزینه های مهاجرت به این کشور را تشکیل می دهد و می تواند با توجه به شرایط شخصی فرد مبلغ های متفاوتی را شامل شود . به عنوان مثال هزینه زندگی یک فرد دانشجو با فردی که همراه با خانواده خود به سوئد مهاجرت نموده ، متفاوت است.

نوع اقامت در تعیین میزان هزینه ها بسیار موثر می باشد و می توان اقامت دانشجویی را کمترین هزینه ترین روش مهاجرت به سوئد دانست ، سوئد کشوری است که در سال های متمادی جز بهترین مقصدها برای زندگی معرفی می شود و گرچه میزان هزینه ها در آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاست اما کیفیت و سطح زندگی آن را نیز در کمتر کشوری می توان یافت.

استکهلم گرانترین شهر کشور سوئد شناخته می شود ، اما سطح درآمد ساکنین آن نیز به همان نسبت بالا است ، چنانچه به عنوان یک مهاجر به دنبال جزئیات هزینه های زندگی در سوئد هستید ، ضمن مشاوره با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) درنظر داشته باشید که هزینه مسکن بیشترین بخش این هزینه را تشکیل می دهد.

در مقاله ای در همین سایت به معرفی ارزان ترین شهر سوئد برای کار و زندگی پرداخته ایم ، روی لینک ارائه شده کلیک کنید و ارزان ترین شهر سوئد را بشناسید.

نکته : از لیست فهرست مطالب برای مرور  سریع تر این مقاله استفاده کنید. هر عنوان به مطلب همان بخش لینک است.

فهرست مطالب
هزینه های زندگی در سوئد

در همین ابتدای مقاله دعوت می کنیم فایل تصویری و صوتی ارائه شده توسط هولدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی را ببینید و بشنوید ؛ در مدت زمانی کمتر از دو دقیقه اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه هزینه های زندگی در سوئد را دریافت خواهید کرد ، روناک همکارما در موسسه رجبی ، این فایل ها را به شما ارائه داده است ، امکان ذخیره سازی فایل پادکست هم وجود دارد تا بعدا هم مجددا بتوانید از آن بهره ببرید.

پادکست هزینه های زندگی در سوئد​

نمایش ویدیو درباره هزینه های زندگی در سوئد

هزینه مسکن در سوئد

هزینه مسکن در سوئد بیشترین بخش از سکونت در هر کشوری از جمله سوئد را تشکیل می دهد و ما باید حداقل 30% از مجموع درآمد خود را به آن اختصاص دهید ،  انتخاب شهر و منطقه محل سکونت قدم بعدی در تعیین میزان هزینه مسکن شما در این کشور است ، همانگونه که گفته شد استکهلم گران ترین شهر کشور سوئد می باشد و انتخاب خانه در مرکز آن یکی از گرانترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید.

از این رو برای کاهش هزینه های زندگی در سوئد خوب است که به سراغ خانه های موجود در حومه شهر بروید ، هزینه مسکن در سوئد برای دانشجویان که با ویزای تحصیل در سوئد به این کشور قدم گذاشته اند ، مقرون به صرفه ترین است ، زیرا می توانند در خوابگاه ها و یا آپارتمان های مشترک ساکن شده و هزینه را تقسیم کنند.

میانگین اجاره بها در کشور سوئد در حدود اعداد جدول است که در شهر استکهلم می تواند کمی بالاتر باشد.

چنانچه از طریق سرمایه گذاری در سوئد نیز به دنبال مهاجرت به این کشور هستید ، جدول دوم را ببینید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مشاوران حرفه ای رجبی پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه هزینه های زندگی در سوئد هستند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه خوراک در سوئد

پس از مسکن دومین مورد مهم در تامین هزینه های زندگی در سوئد هزینه خورد و خوراک است که با قیمت های مناسبی در اختیار شهروندان قرار می گیرد ، مردم این کشور اکثر وعده های غذایی را خودشان در خانه تهیه می کنند و وعده های اندکی را در رستوران می خورند.

در اغلب شرکت ها ناهار کارمندان سرکار تامین می شود و شما برای خرید مواد غذایی می توانید به سوپرمارکت هایLidl و Netto بروید تا با حداقل هزینه مواد خوراکی خود را تامین کنید ، شاید برایتان جالب باشد که هزینه خوراک در سوئد در صورت خرید از فروشگاه های کوچک محلی کمی گرانتر از فروشگاه های بزرگ مرکز شهر است.

میانگین قیمت در رستوران ها به شرح زیر است:

هزینه حمل و نقل در سوئد

هزینه حمل و نقل در سوئد در صورت استفاده از وسایل عمومی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد ، خرید ماشین در این کشور گران است و اغلب افراد ساکن در شهرهای بزرگ از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند ، شما با خریدن یک کارت ، هزینه بسیار ارزانتری را از خرید ماشین برای رفت و آمد خود پرداخت می کنید و به طور چشمگیری از هزینه های زندگی در سوئد می کاهید.

کارت های حمل و نقل تا یک هفته قابل شارژ هستند و برای دانشجویان و کودکان با تخفیف های ویژه ای همراهند ، هزینه های در حوزه حل و نقل در حدود زیر به هزینه های شما می افزایند:

با مطالعه مقالات زیر ، هزینه های زندگی در سوئد را با سایر کشور ها مقایسه کنید تا بدانید کشور ارزانی برای زندگی است یا خیر؟!

هزینه خرید پوشاک در سوئد

اقتصاد کشور سوئد یکی از پویاترین ها در میان کشورهای اروپایی است که افراد با انگیزه های مختلف را به سمت خود جذب نموده است ، در این کشور شهروندان با داشتن کار مناسبی می توانند به خوبی از عهده هزینه های زندگی خود برآیند و بتوانند در زمینه پوشاک نیز بهترین ها را برای خود فراهم سازند.

از جمله مواردی که باید در هنگام برآورد هزینه های زندگی در سوئد مدنظر داشته باشید ، هزینه پوشاک است ، هزینه خرید پوشاک در سوئد می تواند با توجه به سلیقه شما مقرون به صرفه و یا بسیار گران تمام شود ، خرید پوشاک می تواند از برندهای بزرگ آغاز شده و به فروشگاه های معمولی برسد.

هزینه خدمات منزل در سوئد

یکی دیگر از بخش های مهم هزینه های زندگی در سوئد هزینه خدمات منزل در سوئد است ، شما با سکونت در خانه های دانشجویی ، آپارتمان و یا منزل های مسکونی باید قبوض خود را پرداخت کنید و بابت هزینه تماس و اینترنت نیز مبلغی را ماهیانه اختصاص دهید ، در برخی از آپارتمان ها هزینه قبوض مشترک بوده و همراه با شارژ ماهیانه دریافت می شود که تمامی این موارد در هنگام قرارداد با صاحب ملک مشخص می گردد.

هزینه بهداشت و درمان در سوئد

یکی از دلایلی که کشور سوئد به عنوان کشوری ایده آل به جهانیان معرفی می شود ، بالا بودن سطح بهداشت و درمان در این کشور است ، هزینه بهداشت و درمان در سوئد ارزان نیست اما در مقابل برخی از کشورهای اروپایی معقول بوده و شما با توجه به نوع درمان مورد نیاز خود و دریافت خدمات دولتی و یا خصوصی هزینه های متفاوتی را متحمل می شوید.

اما بیمه درمانی در این کشور بسیار کمک کننده است و چنانچه شما بتوانید با ویزای کار در سوئد به این کشور وارد شوید ، از طریق کارفرما بیمه شده و در این مورد نگرانی نخواهید داشت ، بیمه های دانشجویی نیز بسیار مقرون به صرفه است و موارد زیر را پوشش می دهد.

هزینه تفریحات در سوئد

سوئد مملو از مراکز دیدنی است که برخی از آنها در شهرهای بزرگ به صورت رایگان برای عموم باز هستند ، اما به صورت کلی برای داشتن تفریحاتی دلنشین در آخر هفته و یا تایم آزاد خود باید هزینه ای را درنظر بگیرید ، موزه ها ، گالری ها ، قایق‌ها و اتوبوس‌های توریستی و تفریحی ، سینما ، کلوپ های شبانه و غیره از جمله تفریهات سرگرمی در این کشور هستند.

اما در مجموع هزینه تفریحات در سوئد اصلا گران نبوده و با مبالغ کم می توان در آن تفریحات دلنشینی داشت:

Income level / Sweden

سطح درآمد در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای جهان است که کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شما عزیزان توصیه می کنند تا از تمامی روش های ممکن برای رسیدن به ویزای آن تلاش کنید ، این کشور با داشتن امکانات بی نظیر و خدمات شهروندی منحصر بفرد هرآنچه را که از زندگی در یک کشور اروپایی می خواهید برای شما فراهم می سازد ، ثبت شرکت در سوئد روشی کم هزینه اما عالی است که می تواند برای شما اقامت این کشور را به همراه داشته باشد ، اطلاعات کامل مراحل ثبت شرکت و چگونگی خرید شرکت آماده در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد

سطح درآمد در سوئد​

سطح درآمد در سوئد برای افراد شاغل در هر ماه در حدود 27200 کرون است که با آن نه تنها می توانید تمامی هزینه های ضروری خود را تامین کنید ، بلکه پس انداز نیز داشته باشید ، هزینه های زندگی در سوئد گرچه بالاتر از برخی کشورهای اروپایی است اما سطح درآمد نیز به همان میزان بیشتر است.

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در سوئد

سطح درآمد در سوئد برای افراد شاغل در هر ماه در حدود 27200 کرون است که با آن نه تنها می توانید تمامی هزینه های ضروری خود را تامین کنید ، بلکه پس انداز نیز داشته باشید.

ویزیت معمولی 110 تا 220 کرون
ویزیت خصوصی تا 400 کرون
بستری در بیمارستان از 120 کرون در روز

هزینه ( برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربعی 425 تا 1700 کرون
تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت محلی ( 1 دقیقه ) 0.49 تا 2 کرون
اینترنت ( 60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر ، داده نامحدود ، کابل / ADSL ) 200 تا 479 کرون

یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 80 تا 180 کرون
غذا برای دو نفر در رستوران میان رده ، سه وعده 500 تا 1200 کرون

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 62,889 کرون
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 38,266 کرون

با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید تا بتوانید از تمامی جزئیات هزینه های زندگی در سوئد مطلع شوید و سایر کشورها را نیز با توجه به شرایط خود بررسی کنید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان هستند ، ضمناً توضیه می کنیم مقاله مهاجرت به سوئد را نیز در پایان این محتوا مطالعه کنید تا با روش های قانونی و سریع مهاحرت به این کشور مانند تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ازدواج و خرید ملک هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (12 امتیاز)