هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های زندگی در سوئد چقدر است؟ هزینه های روزانه بسته به محل زندگی شما در نوسان است ، اما به طور کلی میانگین هزینه زندگی در سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی محسوب می شود بالا است ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تمام هزینه های زندگی در این کشور رابررسی کنیم.

همچنین چنانچه متقاضی مهاجرت به کشور سوئد هستید ، برای شناخت تمام جنبه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی سوئد و آگاهی از راه های قانونی مهاجرت به این کشور ، مقاله مهاجرت به سوئد را بخوانید.

خوب است همین ابتدا بدانید که بخش عمده هزینه زندگی بالا در سوئد به دلیل قیمت اجاره است که هر سال حدود 1 درصد افزایش می یابد.

در سال‌های اخیر ، سوئد به دلیل تقاضای فزاینده مردمی که برای کیفیت بالای زندگی به این کشور هجوم می‌آورند ، با کمبود مسکن مواجه شده است و مسکن کافی برای اسکان آنها وجود ندارد و این نکته ای است که هر متقاضی مهاجرت به سوئد باید از آن مطلع باشد.

هزینه های زندگی در سوئد از اکثر کشورهای دیگر اروپا بالاتر است ، اما به همان میزان درآمدها هم بالاتر می باشد و میزان رضایت ار زندگی در میان مردم این کشور بالا خواهد بود ، یعنی اینکه درآمدها جوابگوی زندگی می باشد و در مقابل این هزینه های بالا خدمات و سطح زندگی بالایی به مردم ارائه می شود.

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه خوراک در سوئد

در کشوری که از نظر جغرافیایی کمی دور است ، انتظار می رود قیمت مواد غذایی بالا باشد که به طور کلی ، سوئدی ها تمایل دارند در خانه غذا بخورند و آشپزی با هم به عنوان یک فعالیت اجتماعی تلقی می شود و از سوی دیگر غذا خوردن در بیرون از خانه کمی تجمل تلقی می شود.

اگرچه سوئدی ها هنوز حداقل هفته ای یک بار برای غذا خوردن بیرون می روند ، لذا اگر می خواهید بیرون غذا بخورید ، باید حدود 100 کرون ( 11 دلار ) برای یک وعده غذایی ارزان و بیش تر از 200 کرون ( 23 دلار ) به عنوان هزینه های زندگی در سوئد در نظر بگیرید البته که هزینه یک شام خوب با نوشیدنی حدود 800 کرون ( 91 دلار ) خواهد بود.

میانگین هزینه زندگی در شهرهای سوئد

میزان هزینه های زندگی و هزینه های مسکن در شهرهای بزرگ و پرجمعیت در بررسی هزینه های زندگی در سوئد به مراتب بیش تر از شهر های کوچک تر می باشد ، البته درآمد هم به همین گونه است و در شهرهای بزرگ بیش تر از شهرهای کوچک است.

میانگین هزینه زندگی در شهرهای سوئد

استکهلم گران ترین شهر سوئد است و پس از آن گوتنبرگ و اوپسالا قرار دارند و شهرهایی مانند Nykvarn و Södertälje در زمره ارزان ترین شهرهای سوئد قرار می گیرند ، در ادامه هزینه زندگی در برخی شهرهای این کشور را بدون احتساب اجاره را برای شما جمع آوری کرده ایم.

  • میانگین هزینه های ماهانه در استکهلم برای خانواده چهار نفره 34000 کرون ( 3900 دلار ) و برای یک نفر 12000 کرون ( 1400 دلار )
  • میانگین هزینه های ماهانه در اوپسالا برای خانواده چهار نفره 33000 کرون ( 3800 دلار ) و برای فرد مجرد 9000 کرون ( 1050 دلار )
  • میانگین هزینه های ماهانه در گوتنبرگ برای خانواده چهار نفره 31500 کرون ( 3600 دلار ) و برای فرد مجرد 9000 کرون (1050 دلار )

برای آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در سوئد هم به مقاله تحصیل در سوئد سر بزنید.

هزینه متوسط مسکن در سوئد

شاید مهم ترین بخش از هزینه های زندگی در سوئد ، همین بخش مسکن باشد که در 25 سال گذشته ، قیمت آن به طور قابل توجهی بیشتر از کشورهای همسایه سوئد افزایش یافته است ، هزینه های ساخت و ساز نسبت به قیمت مصرف کننده 50 درصد افزایش یافته ، در حالی که اکثر کشورهای مشابه شاهد افزایش بین 10 تا 20 درصد بوده اند و اقتصاددانان تأثیر کمبود زمین و رقابت ضعیف در بخش ساخت و ساز سوئد را دلیل این رشد قیمت می دانند.

قیمت مسکن در سوئد از سال 1995 بیش از سه برابر شده است ، این افزایش در دانمارک و فنلاند معتدل تر است، اگرچه قیمت ها در این دو کشور نیز دو برابر رشد داشته است ؛ جای تعجب نیست که قیمت مسکن در مکان های مرکزی در مناطق شهری ، جایی که تقاضا زیاد و عرضه معمولاً به دلیل در دسترس بودن زمین برای توسعه جدید محدود می شود ، بیشترین افزایش را داشته است.

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در سوئد

آیا هزینه های زندگی در سوئد نسبت به سایر کشور های اروپایی ، پایین است؟

هزینه های زندگی در سوئد از اکثر کشورهای دیگر اروپا بالاتر است ، اما به همان میزان درآمدها هم بالاتر می باشد و میزان رضایت ار زندگی در میان مردم این کشور بالا خواهد بود.

یک وعده غذا در سوئد چقدر هزینه دارد؟

اگر می خواهید بیرون غذا بخورید ، باید حدود 100 کرون ( 11 دلار ) برای یک وعده غذایی ارزان در نظر بگیرید.

میانگین هزینه های زندگی در سوئد چقدر است؟

میانگین هزینه های ماهانه در استکهلم برای خانواده چهار نفره 34000 کرون ( 3900 دلار ) و برای یک نفر 12000 کرون ( 1400 دلار )
میانگین هزینه های ماهانه در اوپسالا برای خانواده چهار نفره 33000 کرون ( 3800 دلار ) و برای فرد مجرد 9000 کرون ( 1050 دلار )
میانگین هزینه های ماهانه در گوتنبرگ برای خانواده چهار نفره 31500 کرون ( 3600 دلار ) و برای فرد مجرد 9000 کرون (1050 دلار )

ما در مطلب قیمت خانه برای زندگی در سوئد تمامی شرایط و روش های اجاره و خرید مسکن به بهترین شکل را برای شما تهیه کرده ایم ، با مراجعه به این مطلب به طور کامل از شرایط مسکن در سوئد مطلع شوید و در صورت نیاز می توانید با مشاوران دفاتر تهران و شیراز ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و اطلاعات کامل تر در مورد هزینه های زندگی در سوئد را بدست آورید.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه