موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

موقعیت جغرافیایی سوئد
مشاور مهاجرتی

این کشور دارای مناطق خالی از سکنه و پوشیده شده با درختان بسیاری می باشد که باعث شده طبیعت به صورت خالص و دست نخورده در بسیاری از قسمت ها باقی بماند و دریاچه های فراوان موجود در میان این جنگل ها مناطق گردشگری و بسیار تماشایی را برای توریست ها به وجود آورده است.

سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا می باشد و بر خلاف تصور اکثر مردم همیشه و همه جای آن پوشیده از برف و سرما نیست و قسمت های مرکزی و جنوبی آن آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و تنها فقط قسمت های شمالی اکثر مواقع سال سرد و برفی هستند.

برای تجربه گرامی این کشور فصل بهار و تابستان بهترین انتخاب و در صورت علاقه به ورزش های زمستانی حتما به شمال سوئد بروسید.

فهرست مطالب

در این عنوان با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا به صورت دقیق دریابید که موقعیت جغرافیایی سوئد چگونه است و شما با انتخاب این کشور به کدام منطقه از اروپا قدم خواهید گذاشت . مطالعه عنوان مهاجرت به سوئد نیز راه های مختلف رسیدن به اقامت این کشور را به شما نشان می دهد.

موقعیت جغرافیایی سوئد را در ویدئو و پادکست ارائه شده در این بخش  با هم مرور میکنیم ، مدت زمان ویدئو و پادکست حدود دو دقیقه است اما اطلاعات بسیار مفیدی را دریافت خواهید کرد.

پادکست موقعیت جغرافیایی سوئد

پخش ویدیو

همسایه های کشور سوئد

برای شناخت بهتر موقعیت جغرافیایی سوئد ، باید بدانید که این کشور با مساحتی بالغ بر ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع پنجمین کشور پر وسعت تر اروپا می باشد که در همسایگی خود از غرب با کشور نروژ ، از جنوب با دانمارک از شمال شرق با فنلاند و در شرق با دریای بالتیک همسایه است.

همسایه های کشور سوئد چه کشور هایی هستند؟ سوئد به وسیله تنگه اورسند در جنوب از دانمارک جدا می شود که این نقطه دارای ارزش بسیاری برای این کشور است . زیرا تمام ترانزیت پر تردد دریایی این مسیر تحت کنترل سوئد بوده و این منطقه از کشور را به دانمارک و اروپا متصل می نماید . همچنین مرز میان سوئد و نروژ نیز که بالغ بر ۱۶۱۹ کیلومتر است از لحاظ ترانزیت زمینی ارزش فراوانی دارد.

در منطقه اسکاندیناوی ( سوئد ، نروژ و دانمارک ) سوئد پررونق ترین کشور بوده و از لحاظ مساحت می توان آن را برابر با کالیفرنیای آمریکا دانست . این کشور محصور در خشکی و آب ، هزاران دریاچه های کوچک را در خود جای داده که همچون قطرات اشکی در اطراف جنگل ها می باشند.

در مناطق شمالی شما همواره کوهستان های پوشیده از برف را می بینید و در حدود 15% از مساحت آن در آن سوی قطب شمال قرار گرفته و به دلیل سردی هوا اغلب مناطق شمالی خالی از سکنه هستند . اوپ سالا به عنوان مناطق کوهستانی شمال سوئد سرزمین نیمه شب شناخته می شود که در آن خورشید در تابستان ها هیچ گاه غروب نمی کند و در زمستان نیز شب ها پایان ناپذیرند.

در موقعیت جغرفیایی سوئد شما جاذبه های گردشگری بی نظیری همچون جزایر به جا مانده از وایکینگ ها ، موزه های مدرن و قلعه و عمارت های فراوانی را خواهید دید که نظیر آنها در هیچ نقطه از اروپا وجود ندارد . شاید برایتان جالب باشد که بیش از 85% از جمعیت این کشور را مردم شهر نشین تشکیل می دهند.

مناطق کوهستانی شمال سوئد​

منابع طبیعی سوئد

امروزه منابع طبیعی یکی از مهم ترین عوامل قدرت در کشورها می باشد ، چنان چه هر کشوری که پشتوانه مواد خام و معدنی بیش تری داشته باشد می تواند علاوه بر مصرف داخلی درآمدهای کلانی هم برای خود حاصل نماید ، موقعیت جغرافیایی کشور سوئد به گونه ای است که هر چند آن را در میان کشورهای ثروتمند از لحاظ منابع طبیعی مانند آمریکا ، روسیه ، ایران و غیره قرار نمی گیرد اما خالی از این نعمت نیز نمی باشد.

در این کشور معدن های آهن ، مس ، آلومینیوم و طلای فراوانی وجود دارد و درآمد مناسبی را هم عاید این کشور می سازد ، به خصوص در زمینه آهن و مس که میزان تولید بالایی را نیز تجربه می نماید ، چنان چه در سال 2010 تولید کننده اول و برتر سنگ اهن در اروپا لقب گرفت و انتظار می رود که تا پایان سال 2030 این کشور میزان تولید آهن خود را به سالی 50 میلیون تن برساند.

توصیه می کنیم تا علاوه بر این عنوان حتما مقاله بهداشت و درمان عمومی در سوئد را مطالعه کنید تا بتوانید به روزترین اطلاعات را در این رابطه دریافت کنید.

اطلاعات مهم کشور سوئد

کشور سوئد همانند سایر کشورهای جهان دارای اطلاعات مهمی است که هر فرد مهاجری باید به خوبی از آن اطلاع داشته باشد . چنانچه بخواهیم اطلاعات مهم کشور سوئد را به طور خلاصه برای شما بیان کنیم به شرح جدول خواهد بود:

ویژگیجزئیاتویژگیجزئیات
نام رسمیپادشاهی کشور سوئدپرچم رسمییک صلیب زرد
نشان ملیسه پادشاه خردمندجمعیت10352 نفر
پایتختاستکهلمزبان رسمیسوئدی

سوالات پر تکرار موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

در این کشور معدن های آهن ، مس ، آلومینیوم و طلای فراوانی وجود دارد و درآمد مناسبی را هم عاید این کشور می سازد ، به خصوص در زمینه آهن و مس که میزان تولید بالایی را نیز تجربه می نماید ، چنان چه در سال 2010 تولید کننده اول و برتر سنگ اهن در اروپا لقب گرفت و انتظار می رود که تا پایان سال 2030 این کشور میزان تولید آهن خود را به سالی 50 میلیون تن برساند.

سوئد از غرب کشور با نروژ ، از جنوب دانمارک از شمال شرق فنلاند و در شرق دریای بالتیک همسایه است.

می توان گفت در حدود پانزده درصد مساحت کشور سوئد در قطب شمال واقع شده است به طوری که این بخش از موقعیت جغرافیایی کشور سوئد خالی از سکنه می باشد.

امیدواریم با شناخت موقعیت جغرافیایی کشور سوئد بتوانید تصمیم گیری بهتری برای مهاجرت به این کشور بگیرید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین اگر در موقعیت مهاجرت تحصیلی هستید ، می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در سوئد با برترین دانشگاه ها و هزینه های هر کدام در رشته های مختلف آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *