سوئد

موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

موقعیت جغرافیایی کشور سوئد به خصوص برای آن دسته از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و یا حتی سفر هستند اهمیت ویژه ای دارد ؛ موضوعی که از دید تیم تولید محتوای شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دور نمانده است و در این نوشتار سعی کرده اند اطلاعات دقیق و به روز را برای متقاضیان مهاجرت به سوئد ارائه دهند.

موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

در مقاله جداگانه ای در همین سایت ، می توانید مطالب کاملی در خصوص انواع راه های قانونی مهاجرت به این کشور را مطالعه نمایید ؛ مقاله مهاجرت به سوئد را بخوانید.

یکی از کشورهای قاره اروپا واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی که با جنگل های فراوانی که دارد لقب ریه های اروپا را هم با خود به یدک می کشد ، این کشور دارای مناطق خالی از سکنه و پوشیده شده با درختان بسیاری می باشد که باعث شده طبیعت به صورت خالص و دست نخورده در بسیاری از قسمت ها باقی بماند و دریاچه های فراوان موجود در میان این جنگل ها مناطق گردشگری و بسیار تماشایی را برای توریست ها به وجود آورده است.

سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا می باشد و بر خلاف تصور اکثر مردم همیشه و همه جای آن پوشیده از برف و سرما نیست و بر خلاف آن قسمت های مرکزی و جنوبی این کشور آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و فقط قسمت های شمالی آن اکثر مواقع سال سرد و برفی هستند.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و میانه خوبی با سرما هم ندارید بهتر است در فصل بهار یا تابستان زمان حضور خودتون در این کشور را برنامه ریزی نمایید و فقط اگر قصد تفریح در ورزش های زمستانه را دارید به شمال این کشور سفرکنید.

منابع طبیعی سوئد

امروزه منابع طبیعی یکی از مهم ترین عوامل قدرت در کشورها می باشد ، چنان چه هر کشوری که پشتوانه مواد خام و معدنی بیش تری داشته باشد می تواند علاوه بر مصرف داخلی درآمدهای کلانی هم برای خود حاصل نماید ، موقعیت جغرافیایی کشور سوئد به گونه ای است که هر چند آن را در میان کشورهای ثروتمند از لحاظ منابع طبیعی مانند آمریکا ، روسیه ، ایران و غیره قرار نمی گیرد اما خالی از این نعمت نیز نمی باشد.

در این کشور معدن های آهن ، مس ، آلومینیوم و طلای فراوانی وجود دارد و درآمد مناسبی را هم عاید این کشور می سازد ، به خصوص در زمینه آهن و مس که میزان تولید بالایی را نیز تجربه می نماید ، چنان چه در سال 2010 تولید کننده اول و برتر سنگ اهن در اروپا لقب گرفت و انتظار می رود که تا پایان سال 2030 این کشور میزان تولید آهن خود را به سالی 50 میلیون تن برساند.

همسایه های کشور سوئد

برای شناخت بهتر موقعیت جغرافیایی کشور سوئد ، باید بدانید که این کشور با مساحتی بالغ بر ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع یکی از پر وسعت ترین کشورهای اروپا می باشد که در همسایگی خود از غرب کشور نروژ ، از جنوب دانمارک از شمال شرق فنلاند و در شرق دریای بالتیک را می بیند.

همسایه های کشور سوئد

سوئد به وسیله تنگه اورسند در جنوب از دانمارک جدا می شود و این نقطه دارای ارزش بسیاری برای این کشور است ، زیرا در ابتدا تمام ترانزیت دریای این مسیر که مسیر بسیار پر ترددی هم می باشد تحت کنترل این کشور است و همچنین این منطقه سوئد را به دانمارک و اروپا از این سمت متصل می نماید و از لحاظ ترانزیت زمینی ارزش فراوانی دارد و همچنین مرز میان این کشور و نروژ نیز بالغ بر ۱۶۱۹ کیلومتر است که در اصل این مرز اسکاندیناوی را به دو قسمت میان این دو کشور تقسیم می نماید.

مناطق کوهستانی در جغرافیای سوئد

در سمت شمال این کشور، کوهستان هایی که از برف پوشیده شده هستند را می بینید که در طول سال این برف ها را بر روی خود نگه می دارند ؛ می توان گفت در حدود پانزده درصد مساحت کشور سوئد در قطب شمال واقع شده است به طوری که این بخش از موقعیت جغرافیایی کشور سوئد خالی از سکنه می باشد.

بخش هایی که انگاری خورشید هیچگاه غروب ندارد و شب ها در زمستان این مناطق نوعی پایان ناپذیری را برای شما تداعی می کنند و شاید بر خواب شما و ساعت های زندگی روزانه تاثیرات بعضاً نامطلوبی را داشته باشد.

سوالات پر تکرار موقعیت جغرافیایی سوئد

آیا کشور سوئد دارای معدن هم هست؟

در این کشور معدن های آهن ، مس ، آلومینیوم و طلای فراوانی وجود دارد و درآمد مناسبی را هم عاید این کشور می سازد ، به خصوص در زمینه آهن و مس که میزان تولید بالایی را نیز تجربه می نماید ، چنان چه در سال 2010 تولید کننده اول و برتر سنگ اهن در اروپا لقب گرفت و انتظار می رود که تا پایان سال 2030 این کشور میزان تولید آهن خود را به سالی 50 میلیون تن برساند.

همسایگان کشور سوئد چه کشور هایی هستند ؟

سوئد از غرب کشور با نروژ ، از جنوب دانمارک از شمال شرق فنلاند و در شرق دریای بالتیک همسایه است.

آیا تمام سوئد در قطب شمال قرار گرفته؟

می توان گفت در حدود پانزده درصد مساحت کشور سوئد در قطب شمال واقع شده است به طوری که این بخش از موقعیت جغرافیایی کشور سوئد خالی از سکنه می باشد.

امیدواریم با شناخت موقعیت جغرافیایی کشور سوئد بتوانید تصمیم گیری بهتری برای مهاجرت به این کشور بگیرید ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین اگر در موقعیت مهاجرت تحصیلی هستید ، می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در سوئد با برترین دانشگاه ها و هزینه های هر کدام در رشته های مختلف آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *