بهداشت و درمان عمومی در سوئد

بهداشت و درمان عمومی در سوئد ، برای همه سوئدی ها و حتی افراد غیر مقیم خدمات ارائه می کند ، این سیستم یکی از بهترین ها در جهان است و کشورهای بسیاری از آن الگوبرداری می کنند.

به طور کلی درباره سیستم بهداشت و درمان سوئد می توان چنین گفت که عملکرد مثبتی دارد ، امید به زندگی در این کشور بالا است و سلامت عمومی در میان جمعیت خوب است و شاید این مزیت ها را هم می توان به عملکرد خوب بهداشت و درمان نسبت داد.

یکی از نمونه‌های خاص برتری در سوئد ، بیمارستان دانشگاه کارولینسکا است که با رتبه‌بندی Newsweek/Statista در مارس 2021 ، در میان 2000 بیمارستان در 25 کشور عنوان هفتمین بیمارستان برتر جهان را به خود اختصاص داده است.

در سوئد ، سیستم مراقبت های بهداشتی غیرمتمرکز است؛ به این معنی که توسط مناطق ، مقامات محلی یا شهرداری مدیریت و اداره می شود. مراقبت های بهداشتی ، پزشکی و دندانپزشکی در سوئد ، به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود.

در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) سعی کرده اند تا مقاله ای پرمحتوا درباره این موضوع به شما ارائه دهند ، پس با ما همراه باشید. ضمناً اگر به فکر مهاجرت به کشور سوئد هستید و به دنبال راحت ترین و ارزان ترین راه قانونی می گردید ، به مقاله مهاجرت به سوئد مراجعه کنید.

فهرست مطالب
بهداشت و درمان عمومی در سوئد

ویدیویی که مشاهده میکنید در مورد بهداشت و درمان عمومی در سوئد نکاتی را که باید بدانید بیان کرده است و راهنمایی کاملی در این زمینه به شما ارائه می دهد، اگر برای مهاجرت به سوئد نیاز به اطلاعات دیگری دارید می توانید با مشاورین و کارشناسان ما تماس بگیرید.

پادکست بهداشت و درمان عمومی در سوئد

نمایش ویدیو درباره کاور بهداشت و درمان عمومی در سوئد
خدمات خصوصی سیستم بهداشت سوئد

خدمات خصوصی سیستم بهداشت سوئد

در باب خدمات خصوصی سیستم بهداشت سوئد باید یادآوری کنیم که دو نوع مراقبت های بهداشتی خصوصی وجود دارد ، یک نوع آن بدین صورت است که خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط یک شرکت خصوصی ، تحت قرارداد با شورای شهرستان ، مقامات محلی یا شهرداری است و در صورت انعقاد چنین قراردادی ، هزینه خدمات درمانی خصوصی و دولتی یکسان خواهد شد.

نوع دوم نیز این گونه است که خدمات مراقبت های بهداشتی ارائه شده توسط یک شرکت خصوصی بدون قرارداد با خدمات مراقبت های بهداشتی ملی است و به عنوان یک بیمار ، شما موظف به پرداخت هزینه کامل درمان و مراقبتی هستید که از آن خدمات بهداشتی دریافت می کنید.

بنابراین ، هنگام تماس با ارائه ‌دهنده مراقبت‌ های بهداشتی ، توصیه می‌شود که بپرسید آیا تحت قرارداد با خدمات مراقبت ‌های بهداشتی ملی یا بهداشت و درمان عمومی در سوئد هستند یا خیر. مراقبت های بهداشتی خصوصی در سوئد نادر است و حتی آن مؤسسات و کلینیک های خصوصی بصورت اجباری زیر نظر شورا های شهر کار می کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید فرصت بررسی شرایط مهاجرت را برای خودتان ایجاد کنید تا رایگان مورد ارزیابی کارشناسان ما قرار بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مراقبت های اولیه بهداشتی و پزشکی سوئد

خدمات مراقبت های اولیه بهداشتی و پزشکی سوئد شامل پزشکان عمومی است که معاینات پزشکی ، مراقبت و درمان را برای اکثر شرایط و بیماری ها را ارائه می دهند؛ با این حال ، در صورت لزوم پزشک شما را به متخصص پزشکی دیگری مانند جراح یا ارتوپد ارجاع می دهد. علاوه بر این ، مراقبت های بهداشتی و پزشکی توسط پرستاران متخصص ، فیزیوتراپیست ها ، کاردرمانگران و دندانپزشکان نیز ارائه می شود.

اکنون با توجه به جمعیت سوئد که 10.35 میلیون نفر هستند ، حدود 46000 پزشک دارای مجوز و 106000 پرستار ثبت نام شده در سوئد وجود دارد که اکثر آن ها در بخش مراقبت های بهداشتی مشغول به کار هستند یعنی می توان گفت به ازای هر 225 نفر یک پزشک و به ازای 97.64 نفر یک پرستار در سوئد وجود دارد.

هزینه های بیمار در سیستم بهداشتی سوئد

معمولاً هنگام مراجعه به مراقبت بهداشتی باید هزینه ای بپردازید ، اینکه چقدر باید پرداخت کنید به نوع مراقبتی که دریافت می کنید بستگی دارد ، همچنین محدودیتی برای پرداخت هزینه های بیمار در سیستم بهداشتی سوئد وجود دارد که به آن محافظت با هزینه بالا گفته می شود.

از طرفی دیگر هزینه های بیماران بر اساس هر منطقه تعیین می شود و در سراسر کشور متفاوت است و حتی برخی از ویزیت ها مانند مراقبت های بهداشتی کودک و مدرسه ، غربالگری یا مراقبت های بهداشتی برای سالمندان ، معمولاً رایگان هستند.

هزینه مراقبت های بهداشت و درمان عمومی در سوئد عمدتاً از طریق مالیات بر مناطق و شهرداری ها تأمین می شود ، این بدان معناست که هزینه ای که برای ویزیت پزشک می پردازید تنها بخش کوچکی از هزینه واقعی آن است.

در مراقبت های کاملا خصوصی که از طریق هیچ منطقه ای تامین مالی نمی شود ، شما باید کل هزینه را خودتان بپردازید. برای مثال ، این امر در مورد جراحی پلاستیک که از نظر پزشکی توجیه نمی‌شود و در مورد عمل‌ های مربوط به عیوب انکساری چشم که توجیه پزشکی ندارند ، صدق می‌کند.

هزینه های بیمار در سیستم بهداشتی سوئد

هزینه مراقبت های بهداشتی سوئد

بطور کلی هزینه مراقبت های بهداشتی سوئد با توجه به عمومی یا تخصصی بودن پزشک و درمانگاه متفاوت است؛ به عنوان مثال ویزیت پزشک در یک مرکز بهداشتی بین 100 تا 300 کرون هزینه دارد ، در حالیکه یک قرار ملاقات با متخصص زنان یا متخصص اطفال بین 200 تا 350 کرون هزینه دارد و ویزیت به اورژانس حدود 220 تا 400 کرون هزینه دارد.

در صورت نیاز به بستری شدن در بیمارستان حداکثر 100 کرون در روز پرداخت خواهید کرد در سمتی دیگر ، هزینه های بیمه درمانی خصوصی از ارائه دهنده ای به ارائه دهنده دیگر و همچنین برنامه ریزی متفاوت است اما به طور متوسط سالانه حدود 4000 کرون (400 دلار آمریکا) هزینه دارد.

مراقبت های بهداشتی رایگان در سوئد

مراقبت های بهداشتی رایگان در سوئد چگونه است؟ پاسخ این سوال این است که در واقع برخی از مراقبت های بهداشتی کاملاً رایگان است ، با این حال شما باید هزینه داروهایی را که در این ویزیت ها تجویز می شود ، را پرداخت کنید.

شرایطی که مراقبت های بهداشتی بصورت رایگان ارائه می شوند شامل مراکز مراقبت از کودک ، ویزیت کلینیک های مامایی برای زنان باردار ، معاینات ماموگرافی که زنان بالای 40 سال به طور منظم انجام می دهند ، است.

همچنین برای نمونه سلول های زنانه که زنان بالای 23 سال به طور منظم برای آن ها فراخوانی می شود و افراد 85 سال به بالا ، هزینه ای را برای مراقبت های سرپایی پرداخت نمی شود. در بیشتر مناطق ، کودکان و جوانان تا بیست سالگی ، برای مثال هنگام مراجعه به مرکز بهداشت یا کلینیک جوانان ، هزینه ای را برای مراقبت های سرپایی پرداخت نمی کنند اما در برخی مناطق ، محدودیت های سنی دیگری اعمال می شود.

هم چنین در مراقبت های بهداشتی مدرسه ، شما یا فرزندتان هزینه ویزیت پرداخت نمی کنید و واکسن های ارائه شده در آنجا رایگان است.

مراقبت از دندان و دندانپزشکی در سوئد

بر خلاف بقیه خدمات ملی مراقبت های بهداشتی سوئد ، مراقبت از دندان و دندانپزشکی در سوئد ، به مراقبت های اولیه و ثانویه تقسیم نمی شود و توسط پزشکان عمومی ارائه می شود.

مراقبت های دندانپزشکی تخصصی تحت خدمات مراقبت های بهداشت و درمان عمومی سوئد است و نیاز به ارجاع از دندانپزشک شما دارد. خدمات دندانپزشکی سوئدی هم دولتی و هم خصوصی است ، خدمات عمومی دندانپزشکی ، که در هر شهرستان و منطقه یافت می شود ، به طور کلی به عنوان خدمات عمومی دندانپزشکی ملی شناخته می شود.

مراقبت از دندان و دندانپزشکی در سوئد

هنگامی که مراقبت از دندان بخشی از یک درمان پزشکی دیگر باشد ، به عنوان مراقبت های بهداشتی در نظر گرفته می شود و در نتیجه هزینه مراقبت های دندانی با همان هزینه مراقبت های پزشکی پرداخت می شود.

از طرفی خدمات دندانپزشکی تا 23 سالگی رایگان است، اما بعضی از هزینه های به این صورت است: سفید کننده لیزر 1995 کرون ، کشیدن دندان (یک دندان تکی) 1115 کرون ، کشیدن دندان پیچیده 1710 کرون ، کشیدن دندان اضافی ساده 445 کرون. در سوئد می توانید در رشته های علوم پزشکی تحصیل کنید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد در این زمینه به شما کمک می کند.

مقالات پیشنهادی زیر به شما کمک میکند تا کشور سوئد را از جوانب مختلف بررسی کنید و بشناسید

سیستم ملی بیمه سلامت سوئد

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی یک مرور کلی بر سیستم بیمه سلامت سوئد و تامین هزینه های آن را چنین بیان می کنند:

97 درصد از هزینه های اجرای سیستم بهداشت و درمان عمومی سوئد از طریق مالیات و کمک های دولت پرداخت می شود ، 3 درصد باقیمانده توسط بیماران تحت پوشش قرار می‌گیرد که در ویزیت‌های پزشک ، مشارکت کوچکی را به آن ها اختصاص می‌دهند و این خدمات تحت پوشش بیمه درمانی محلی ارائه می شوند.

هزینه های اندکی که توسط بیماران پرداخت می شود و به 1100 کرون در سال محدود شده است ، ویزیت های پزشک (صرف نظر از خصوصی یا عمومی بودن) ، حداکثر 300 کرون در یک نوبت است.

هزینه های بیمارستان و ویزیت های متخصص تحت پوشش این سیستم است، هزینه داروهای تجویزی 2200 کرون در سال محدود شده است در صورتی که بیماران از این مقدار تجاوز کنند، دولت هزینه های آتی را پوشش می دهد.

تنها حدود 10 درصد از سوئدی ها دارای مراقبت های بهداشتی خصوصی هستند اما این تعداد در حال افزایش است همچنین ، درمان در بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی به معنای درجه بالاتری از راحتی و حریم خصوصی برای بیماران است.

انجمن داروسازان سوئد

انجمن داروسازان سوئد

انجمن داروسازان سوئد یک اتحادیه صنفی برای فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته داروسازی است که در سال 1903 با حدود 7100 عضو تأسیس شد ، هدف انجمن این است که اطمینان حاصل کند که اعضای آن ها دارای شغلی مطمئن هستند و می توانند در زندگی حرفه ای خود پیشرفت کنند.

به عنوان یک انجمن حرفه ای ، آن ها در زمینه شایستگی ، مهارت ها و بازار کار برای داروسازان متخصص هستند. به گفته انجمن داروسازان سوئد ، چندین چالش تجاری و حرفه ای مانند صلاحیت های داروسازان وجود دارد که این می تواند در داروسازی جامعه بهتر استفاده شود و داروخانه ها می تواند نقش پررنگ تری در مراقبت های بهداشتی داشته باشد.

طبق قانون انجمن داروسازی سوئد ، داروخانه ها باید بخشی قانونی از سیستم مراقبت های بهداشتی سوئد باشند تا زمینه ای را برای همکاری یکپارچه بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به نفع بیماران فراهم کنند. اگر شما علاقه مند به تحصیل رشته داروسازی هستید ، می توانید در سوئد این رشته را با موفقیت بخوانید ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در سوئد را حتما مطالعه کنید و جدیدترین اطلاعات را کسب کنید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا به بررسی بهداشت و درمان عمومی در سوئد پرداختند ، بعد از مطالعه سوالات متداول ، شما هم پرسش های خود را در بخش دیدگاه ثبت کنید.

 

سوالات پر تکرار بهداشت و درمان عمومی در سوئد

97 درصد از هزینه های اجرای سیستم بهداشت و درمان عمومی سوئد از طریق مالیات و کمک های دولت پرداخت می شود ، 3 درصد باقیمانده توسط بیماران تحت پوشش قرار می‌گیرد که در ویزیت‌های پزشک ، مشارکت کوچکی را به آن ها اختصاص می‌دهند و این خدمات تحت پوشش بیمه درمانی محلی ارائه می شوند.

خدمات دندانپزشکی تا 23 سالگی رایگان است ، اما بعضی از هزینه های به این صورت است: سفید کننده لیزر 1995 کرون ، کشیدن دندان (یک دندان تکی) 1115 کرون ، کشیدن دندان پیچیده 1710 کرون ، کشیدن دندان اضافی ساده 445 کرون.

شرایطی که مراقبت های بهداشتی بصورت رایگان ارائه می شوند شامل مراکز مراقبت از کودک ، ویزیت کلینیک های مامایی برای زنان باردار ، معاینات ماموگرافی که زنان بالای 40 سال به طور منظم انجام می دهند ، است.
همچنین برای نمونه سلول های زنانه که زنان بالای 23 سال به طور منظم برای آن ها فراخوانی می شود و افراد 85 سال به بالا ، هزینه ای را برای مراقبت های سرپایی پرداخت نمی شود.

بطور کلی هزینه مراقبت های بهداشتی سوئد با توجه به عمومی یا تخصصی بودن پزشک و درمانگاه متفاوت است؛ به عنوان مثال ویزیت پزشک در یک مرکز بهداشتی بین 100 تا 300 کرون هزینه دارد ، در حالیکه یک قرار ملاقات با متخصص زنان یا متخصص اطفال بین 200 تا 350 کرون هزینه دارد و ویزیت به اورژانس حدود 220 تا 400 کرون هزینه دارد.

اکنون با توجه به جمعیت سوئد که 10.35 میلیون نفر هستند ، حدود 46000 پزشک دارای مجوز و 106000 پرستار ثبت نام شده در سوئد وجود دارد که اکثر آن ها در بخش مراقبت های بهداشتی مشغول به کار هستند یعنی می توان گفت به ازای هر 225 نفر یک پزشک و به ازای 97.64 نفر یک پرستار در سوئد وجود دارد.

شرکت مهاجرتی رجبی ، با کادری از مشاوران مهاجرتی فرهیخته و مجرب ، با ارائه این مقاله تلاش کرده اند تا اطلاع و آگاهی شما از بهداشت و درمان عمومی در سوئد را افزایش دهند ، اگر نیاز به راهنمایی های بیشتر دارید می توانید با همکاران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در سوئد را بخوانید تا با شرایط مهاجرت کاری به این کشور هم آشنا شوید.

 

در این بخش دیدگاه مشتریان ما با پرونده های موفق ویزای کشورهای اروپایی را مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

2 دیدگاه در “بهداشت و درمان عمومی در سوئد

 1. بهداشت و درمان عمومی در سوئد سروش سعیدی فرد گفت:

  سلام وقت بخیر من در رشته تحصیلی بهداشت عمومی در سوئد میخوام تحصیل کنم به نظر شما باید چیکار کنم

  1. بهداشت و درمان عمومی در سوئد مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   برای تحصیل در سوئد باید مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس – تافل ) یا مدرک زبان سوئدی ارائه بدهید .
   معدل ، سن ، گپ تحصیلی و تمکن مالی شما نیز بسیار مهم است که باید بررسی شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه