تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته داروسازی در سوئد

تحصیل رشته داروسازی در سوئد

تحصیل رشته داروسازی در سوئد جزو انتخاب های بی نظیر سال های اخیر دانشجویان ایرانی بوده است ، دلیل گرایش دانشجویان ایرانی به سوی این کشور ، شرایط خوب تحصیلی دانشگاه های سوئد برای رشته های رده بالایی مانند رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی است.

سوئد همچنین شرایط شغلی خوبی برای متقاضیان تحصیل داروسازی فراهم می کند ، بنابراین ضروری به نظر می رسد که بخواهید اطلاعات دقیق تری از تحصیل رشته داروسازی در سوئد کسب کنید ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تا پایان این محتوا همراه باشید و اطلاعات خود را به روز کنید.

همچنین شما می توانید برای آشنایی کامل با سیستم آموزشی دانشگاه های سوئد و نحوه اخد پذیرش از دانشگاه های این کشور به مقاله جامع تحصیل در سوئد مراجعه نمایید.

مدرک داروسازی در سوئد چگونه ارائه می شود؟

دو مدرک متفاوت حرفه ای برای داروسازی در سوئد وجود دارد؛ علوم دارویی و داروسازی.

علوم دارویی دارای مدرک سه ساله (لیسانس) در داروسازی و داروسازان دارای مدرک پنج ساله (کارشناسی ارشد) در داروسازی هستند.

در سال 2003 ، برنامه کارشناسی علوم داروسازی در دانشگاه Umeå معرفی شد و این اولین برنامه داروسازی تحت وب در سوئد بود ، این برنامه به عنوان پاسخی به کمبود مشاهده شده پزشکان در شمال سوئد معرفی شد.

این برنامه با توسعه برنامه کارشناسی ارشد علوم دارویی در سال 2010 و برنامه کارشناسی ارشد در داروسازی در سال 2012 دنبال شد ، برنامه کارشناسی ارشد علوم دارویی برای افرادی در نظر گرفته شده است که قبلاً لیسانس داروسازی دارند و مایل هستند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در داروسازی را ادامه دهند.

برای پذیرش داروسازی در دانشگاه های سوئد ، شرایطی وجود دارد که در ادامه توسط مشاوران رجبی با جزییات مورد بررسی قرار گرفته است ، همچنین بهترین دانشگاه های ارائه کننده برنامه داروسازی ، هزینه ها ، بورسیه ها ، چارت درسی ، مزیت ها و معایب تحصیلاین رشته و شرایط شغلی داروسازان در سوئد به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته اند.

تحصیل رشته داروسازی در سوئد

دوره های پریمدیکال برای داروسازی سوئد

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئد نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است ، در غیر اینصورت دانشجویان دوره ای یکساله را برای فرا گیری زبان سوئدی می گذرانند و پس از آن به صورت مستقیم وارد دوره های کارشناسی برای رشته داروسازی می شوند.

بهترین دانشگاه های داروسازی سوئد

در مجموع ، چهار دانشگاه تحصیل رشته داروسازی در سوئد را ارائه می دهند و از بین آنها موسسه کارولینسکا و دانشگاه اوپسالا از بهترین موسسات برای تحصیل رشته داروسازی محسوب می شوند که در زیر درباره آنها توضیح داده شده است.

بهترین دانشگاه های داروسازی سوئد

تحصیل داروسازی در موسسه کارولینسکا سوئد

موسسه کارولینسکا یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی جهان است که در علوم زیستی ، به ویژه در زمینه داروسازی ، رتبه خوبی دارد.

دپارتمان فیزیولوژی و فارماکولوژی دانشگاه کارولینسکا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، با زمینه های اصلی تحقیق شامل نورو فارماکولوژی الکتروفیزیولوژیکی ، فارماکوژنتیک ، نوروشیمی دارویی و تحقیقات درد دارویی تدریس می کند.

اکثر تدریس ها به زبان سوئدی است ، اما این دانشگاه برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی را در زمینه هایی مانند بهداشت جهانی ، زیست پزشکی و انفورماتیک سلامت ارائه می دهد.

فراموش نشود ، در حالی که اکثر برنامه های علوم پزشکی در این موسسه به زبان سوئدی تدریس می شود اما بیشتر پروژه های دکتری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان ایوار ویکمن ، Göran Liljestrand، نانا سوارتز ، هربرت اولیوکرونا ، راگنار گرانیت ، هوگو تئورل ، لارس لکسل ، سون برگستروم ، پهر ادمان ، تورستن ویزل ، توماس لیندهل ، لنارت نیلسون و یوهان هارمنبرگ را نام برد.

قبل از درخواست برای این دانشگاه ، باید بررسی کنید که دارای مدارک تحصیلی مورد نیاز و مهارت های زبانی هستید یا خیر زیرا همه دوره ها نیاز به تحصیلات آکادمیک قبلی دارند.

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا یک موسسه عمومی است که در 1477 تاسیس شد ، این دانشگاه در رشته های علوم انسانی و اجتماعی ، پزشکی و داروسازی و علوم و فناوری مطالعات ارائه می دهد.

زبان اصلی آموزش در این دانشگاه زبان سوئدی برای برنامه های کارشناسی است ، اما تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان سوئدی و انگلیسی در دسترس است و همه پیشنهادات کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه به زبان انگلیسی است.

از بزرگان این دانشگاه می توان ، یوهان اوکسنستیرنا ، مگنوس گابریل د لا گاردی ، Hjalmar Branting ، داگ هامارسکیلد ، هانس بلیکس و آنا لیند را نام برد.

برای برآوردن مدارک اولیه متقاضیان باید دارای مدرک در سطح پیشرفته باشند یا بتوانند دانش یا تجربه معادل خود را نشان دهند ، این بدان معناست که متقاضی باید حداقل 90 واحد در جامعه شناسی یا در یک موضوع معادل داشته باشد ، این بر عهده متقاضیان است که میزان شایستگی یا تجربه خود را با این الزامات نشان دهند ، برای پذیرفته شدن ، متقاضی باید دارای ظرفیت پایان برنامه باشد .

هزینه تحصیل داروسازی در سوئد

هزینه تحصیل رشته داروسازی در سوئد در مقطع دکترای حرفه ای در محدوده ۷۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار است ، هزینه متوسط برای تحصیل رشته داروسازی در مقطع کارشناسی در دانشگاه Linnaeus سوئد ۱۵۰۰۰ دلار رآورد می شود ، که از این مبلغ ۱۵۰۷ دلار برای تحصیل هزینه می شود ، ۹۲۴ دلار برای اجاره در ماه ، ۴۹۹ دلار برای خواربار در ماه است.

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه کارولینسکا برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و سوئدی کاملا رایگان است ، درحالی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید ۲۰۰،۰۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی و ۱۸۰،۰۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی ارشد در هر سال به دانشگاه برای تحصیل داروسازی بپردازند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه اوپسالا باید ۷۲،۵۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی و ۵۰،۰۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی ارشد در هر سال به دانشگاه بپردازند.

در استونی هم می توانید داروسازی را بسیار ارزان و یا حتی رایگان بخوانید ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در استونی پیش تر به شما تقدیم شده است.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئد

تمرکز اصلی در برنامه های داروسازی سوئد بر روی اصول دارویی می باشد ، برنامه سه ساله داروسازی در دانشگاه اوپسالا به شما در مورد جنبه های اخلاقی و مسائل اجتماعی مانند چالش های مربوط به مقاومت به آنتی بیوتیک ها آموزش می دهد.

در این برنامه شما با تمرکز بر زمینه اصلی علم داروسازی ، مکانیسم های عمل ، آماده سازی ، خواص و اثرات سمی داروها را مطالعه می کنید و همچنین با نحوه استفاده ، مراقبت از خود و نحوه برقراری ارتباط خوب آشنا خواهید شد ، نمونه هایی از این دوره ها داروسازی جالینوس و فیزیکال است.

برنامه های داروسازی در دانشگاه Umeå شامل دوره های شیمی ، علوم پزشکی ، داروسازی ، فارماکوکینتیک ، داروسازی اجتماعی و داروشناسی است. برنامه های درسی در طول سالها مشابه بوده است ، اما تجدید نظر منظم برای به روز رسانی مطالب درسی و اجرای فعالیتهای آموزشی جدید و روشهای ارزیابی انجام می شود.

تمرکز مطالعات داروسازی موسسه کارولینسکا ، مطالعات تحقیقاتی است ؛ تحقیقات انجام شده با هدف درک مکانیسم های مولکولی زمینه ساز ایجاد درد و بیماری هایی مانند بیماری های قلبی عروقی ، دیابت نوع ۲ ، سرطان و بیماری های شدید روانی است.

هدف محققان داروسازی این است که نشانگرهای بیولوژیکی ایجاد کنند تا بتوانند تشخیص صحیح را انجام دهند یا بتوانند تصمیم بگیرند که کدام دارو برای یک فرد خاص مناسب است.

بورسیه های تحصیلی رشته داروسازی در سوئد

کشور سوئد برای رشته های دانشگاهی بورسیه های خوبی ارائه می دهد که در صورت داشتن رزومه تحصیلی خوب به همراه نمره زبان بالا می توانید از آنها بهره مند شده و یک زندگی دانشجویی بسیار ایده آل را در سوئد تجربه کنید.

بورسیه های تحصیلی رشته داروسازی در سوئد

در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به برخی از بورسیه های در دسترس برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد اشاره کرده اند.

بورسیه های کارشناسی ارشد موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا تعداد انگشت شماری از بورسیه های تحصیلی را به دانشجویانی که از هر ترم پاییز در هر رشته ای در یکی از برنامه های کارشناسی ارشد جهانی پذیرفته شده اند ، ارائه می دهد ، میزان بورسیه های تحصیلی سال به سال متفاوت است ، اما حداکثر ۱۰ بورس تحصیلی در سال وجود دارد که به تمام برنامه های کارشناسی ارشد جهانی تقسیم می شود ، این رقابت بسیار شدید است و سالانه حدود ۱۵۰۰ دانشجوی بین المللی درخواست بورسیه می کنند.

این بورسیه تا حدودی پرداخت شهریه دانشجو را متقبل می شود و فقط دانشجویان سال اول واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند.

بورسیه دولت سوئد برای متقاضیان داروسازی

کمک هزینه تحصیلی موسسه سوئدی ، توسط دولت سوئد تامین می شود ، شرکت کنندگان از سراسر جهان با هر ملیت واجد شرایط بورس تحصیلی دولت سوئد هستند.

دولت سوئد امسال ۳۰۰ بورس تحصیلی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد تمام وقت اعطا می کند ، همه شرکت کنندگان واجد شرایط فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد در هر رشته ای مجاز خواهند بود.

بورسیه دولت سوئد مبلغ کامل شهریه را به دانشگاهی که برای یک دوره کارشناسی ارشد یک ساله یا دو ساله تمام وقت در آن شرکت خواهید کرد ، پرداخت می کند ، در طول بورسیه تحصیلی ، مبلغ ماهیانه ۱۰۰۰۰ کرون نیز برای تأمین هزینه های زندگی تعلق می گیرد.

زبان تحصیل داروسازی در سوئد

به طور کلی ، تحصیل رشته داروسازی در سوئد به زبان های سوئدی و انگلیسی امکانپذیر است و اکثریت دانشجویان بین المللی برای تحصیل این رشته ها تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند.

الزامات زبان برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد نمره آزمون زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ می باشد ، این نمره برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد و چنانچه بخواهید مقاطع بالاتر را انتخاب کنید و یا از بورسیه تحصیلی برخوردار شوید ، قطعا باید نمره زبان آیلتس بالاتر از ۷ ارائه دهید.

در سنگاپور هم می تواند به زبان انگلیسی داروسازی بخوانید ، در مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور به نحوه شرکت در آزمون های ورودی و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور پرداخته ایم.

آزمون های ورودی داروسازی در سوئد

آزمون استعداد تحصیلی سوئد (مخفف SweSAT ؛ Högskoleprovet به زبان سوئدی) یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای اخذ پذیرش برای تحصیلات عالی (داروسازی را شامل می شود) در سوئد مورد استفاده قرار می گیرد.

این آزمون که توسط شورای آموزش عالی سوئد اداره می شود ، به دو بخش ریاضی و شفاهی تقسیم می شود ، که هر دو به ترتیب شامل ۴ زیرمجموعه و در مجموع ۱۶۰ سوال چند گزینه ای هستند.

همه بخش های آزمون در یک روز و در اولین شنبه در آوریل (آزمون بهار) یا اولین یکشنبه در اکتبر (آزمون پاییز) برگزار می شود.

هزینه ثبت نام برای آزمون ۴۵۰ کرون است و دوره درخواست برای ثبت نام ، حدود دو هفته قبل از مهلت درخواست باز می شود.

متقاضیان تحصیل رشته داروسازی در سوئد باید بدانند هیچ محدودیتی در مورد تابعیت ، وضعیت اقامت یا سن وجود برای این آزمون وجود ندارد ، با این حال ، این آزمون فقط به زبان سوئدی داده می شود.

بنابراین مهم است که سوئدی را به اندازه کافی یاد گرفته باشید تا در این آزمون موفق شوید ، قابل ذکر است که مدرک قبولی در این آزمون تا ۵ سال معتبر است.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئد

دلایل اخذ برنامه کارشناسی داروسازی در سوئد در زیر آورده شده است:

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئد
  • رتبه ۴ برای رده بندی بهترین دانشگاه های جهانی بر اساس موضوع داروسازی پس از کشورهای ایالات متحده ، انگلستان و سنگاپور.
  • رتبه ۱۶ در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان پس از چک و کانادا
  • رتبه دوم در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار در جهان پس از انگلستان
  • رتبه ۵ در رتبه بندی اقتصاد جهان پس از لوکزامبورگ
  • رتبه ۱۲ در رتبه بندی ایمنی جهان پس از ایسلند و فنلاند

طبق یک نظرسنجی از فارغ التحصیلان برنامه های داروسازی در دانشگاه امئو سوئد ، اکثر فارغ التحصیلان از تحصیلات خود راضی بوده و علاوه بر این ، اکثریت فارغ التحصیلان کاملاً موافق بودند که دانش و مهارتهای به دست آمده در طول تحصیل در شغل فعلی آنها مفید بوده است.

معایب تحصیل داروسازی در سوئد

تحصیل داروسازی در سوئد در زمینه روش ها و برنامه های تحصیلی نقایص قابل ذکری برای بیان ندارد اما چالش هایی در زمینه تعادل فارغ التحصیلان داروسازی و تنظیم بازار کار وجود دارد.

در سوئد ، نه تنها داروسازی به دلیل تنظیم مجدد بازار داروخانه دچار تغییراتی شده است ، بلکه جامعه داروسازی تجاری تر هم شده است.

مراقبت های اولیه نیز با استخدام داروسازان بیشتری در حال تغییر است ؛ برای مثال استخدام تعداد داروسازانی که در مراقبت های اولیه مانند بررسی داروها در خانه های سالمندان کار می کنند ، بیشتر شده است.

یک مطالعه اخیر داروخانه های اجتماعی در سوئد را در یک دوراهی توصیف کرد ؛ یا تمرکز بر تجارت خرده فروشی یا ادغام بیشتر در زنجیره مراقبت های بهداشتی.

تغییرات در بازار داروسازی نیاز به آموزش داروسازی دارد تا دانشجویان را برای نقش حرفه ای و تکالیف شغلی خود آماده کند ، که البته سوئد با به روزرسانی سریع آموزش عالی خود ، سعی دارد این چالش را به حداقل برساند.

بازار کار و درآمد داروسازی در سوئد

حقوق داروسازان بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا محل زندگی به شدت متفاوت است ، فردی که به عنوان داروساز در سوئد کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۶۱،۱۰۰ کرون درآمد دارد ؛ حقوق ها از ۲۸،۲۰۰ کرون (کمترین) تا ۹۲،۲۰۰ کرون (بالاترین) متغیر است ، این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است ،

نیمی از افرادی که به عنوان داروساز کار می کنند کمتر از ۶۱،۱۰۰ کرون دریافت می کنند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۶۱،۱۰۰ کرون دریافت می کنند.

تجربه کاری در بالا رفتن حقوق کارمندان داروساز بسیار تاثیر دارد ؛ فردی که ده سال سابقه کاری داشته باشد ۲۳% بیشتر از فرد تازه کار حقوق می گیرد.

اگر به کار در کشور سوئد فکر می کنید ، توصیه می کنیم حتما مقاله کار در سوئد را بخوانید ؛ مقاله کامل که می تواند مرجع اطلاعاتی شما باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در سوئد

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله نکات کلیدی تحصیل رشته داروسازی در سوئد را برای شما مرور کردند ، با ما در ارتباط باشید تا امن ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت تحصیلی را به شما نشان دهیم ؛ بخش دیدگاه ، یکی از راه های خوب ارتباطی بین ما و شماست.

الزامات زبان برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد چیست؟

به طور کلی ، تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در سوئد به زبان های سوئدی و انگلیسی امکانپذیر است و اکثریت دانشجویان بین المللی برای تحصیل این رشته ها تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند. الزامات زبان برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد نمره آزمون زبان آیلتس حداقل 6.5 می باشد ، این نمره برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد و چنانچه بخواهید مقاطع بالاتر را انتخاب کنید و یا از بورسیه تحصیلی برخوردار شوید ، قطعا باید نمره زبان آیلتس بالاتر از 7 ارائه دهید.

آزمون ورودی تحصیل رشته داروسازی در سوئد به چه صورت است؟

آزمون استعداد تحصیلی سوئد (مخفف SweSAT ؛ Högskoleprovet به زبان سوئدی) یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای اخذ پذیرش برای تحصیلات عالی (داروسازی را شامل می شود) در سوئد مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون که توسط شورای آموزش عالی سوئد اداره می شود ، به دو بخش ریاضی و شفاهی تقسیم می شود ، که هر دو به ترتیب شامل 4 زیرمجموعه و در مجموع 160 سوال چند گزینه ای هستند.

حقوق یک داروساز در سوئد چقدر است؟

فردی که به عنوان داروساز در سوئد کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 61،100 کرون درآمد دارد ؛ حقوق ها از 28،200 کرون (کمترین) تا 92،200 کرون (بالاترین) متغیر است.

آیا برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد باید در دوره های پری مدیکال شرکت کنم؟

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئد نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد کدامند؟

در مجموع ، چهار دانشگاه آموزش داروسازی را در سوئد ارائه می دهند و از بین آنها موسسه کارولینسکا و دانشگاه اوپسالا از بهترین موسسات برای تحصیل رشته داروسازی محسوب می شوند.

اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص تحصیل رشته داروسازی در سوئد از طریق تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی امکانپذیر است ، همکاران ما در شهرهای شیراز و تهران در ساعات کاری پاسخگوی پرسش های شما عزیزان هستند ، همچنین مشاوران ما با ارائه مقالات کاربردی سعی در بالاتر بردن سطح آگاهی علاقه مندان مهاجرت دارند ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را نیز در کنار این مقاله مطالعه کنید تا با کلیات تحصیل رشته های علوم پزشکی بیشتر آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *