تحصیل رشته داروسازی در سوئد

تحصیل رشته داروسازی در سوئد
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته داروسازی در سوئد جزو انتخاب های بی نظیر سال های اخیر دانشجویان ایرانی بوده است ، دلیل گرایش دانشجویان ایرانی به سوی این کشور ، شرایط خوب تحصیلی دانشگاه های سوئد برای رشته های رده بالایی مانند رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی است، سوئد همچنین شرایط شغلی خوبی برای متقاضیان تحصیل داروسازی فراهم می کند ، بنابراین ضروری به نظر می رسد که با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تا پایان این محتوا همراه باشید و اطلاعات خود را به روز کنید.

دو مدرک متفاوت حرفه ای برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد وجود دارد؛ علوم دارویی و داروسازی.

  • علوم دارویی یک مدرک سه ساله (لیسانس) در داروسازی
  • داروسازان مدرک پنج ساله (کارشناسی ارشد) در داروسازی

برای پذیرش داروسازی در دانشگاه های سوئد ، شرایطی وجود دارد که در ادامه توسط مشاوران شرکت رجبی با جزییات مورد بررسی قرار گرفته است ، همچنین بهترین دانشگاه های ارائه کننده برنامه داروسازی ، هزینه ها ، بورسیه ها ، چارت درسی ، مزیت ها و معایب تحصیل این رشته و شرایط شغلی داروسازان در سوئد به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته اند.

همچنین شما می توانید برای آشنایی کامل با سیستم آموزشی دانشگاه های سوئد و نحوه اخد پذیرش از دانشگاه های این کشور به مقاله جامع تحصیل در سوئد مراجعه نمایید.

فهرست مطالب

دوره های پریمدیکال داروسازی سوئد

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئد نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است ، در غیر اینصورت دانشجویان دوره ای یکساله را برای فرا گیری زبان سوئدی می گذرانند و پس از آن به صورت مستقیم وارد دوره های کارشناسی برای رشته داروسازی می شوند.

بهترین دانشگاه های داروسازی سوئد

در مجموع ، چهار دانشگاه تحصیل رشته داروسازی در سوئد را ارائه می دهند و از بین آنها موسسه کارولینسکا و دانشگاه اوپسالا از بهترین موسسات برای تحصیل رشته داروسازی محسوب می شوند که در زیر درباره بهترین دانشگاه های داروسازی سوئد به صورت کامل توضیح داده شده است.

تحصیل داروسازی در موسسه کارولینسکا سوئد

موسسه کارولینسکا یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی جهان است که در علوم زیستی ، به ویژه در زمینه داروسازی ، رتبه خوبی دارد.

دپارتمان فیزیولوژی و فارماکولوژی دانشگاه کارولینسکا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، با زمینه های اصلی تحقیق شامل نورو فارماکولوژی الکتروفیزیولوژیکی ، فارماکوژنتیک ، نوروشیمی دارویی و تحقیقات درد دارویی تدریس می کند.

اکثر تدریس های تحصیل داروسازی در موسسه کارولینسکا سوئد به زبان سوئدی است ، اما این دانشگاه برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی را در زمینه هایی مانند بهداشت جهانی ، زیست پزشکی و انفورماتیک سلامت ارائه می دهد.

فراموش نشود ، در حالی که اکثر برنامه های علوم پزشکی در این موسسه به زبان سوئدی تدریس می شود اما بیشتر پروژه های دکتری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

تحصیل داروسازی در موسسه کارولینسکا سوئد

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان ایوار ویکمن ، Göran Liljestrand، نانا سوارتز ، هربرت اولیوکرونا ، راگنار گرانیت ، هوگو تئورل ، لارس لکسل ، سون برگستروم ، پهر ادمان ، تورستن ویزل ، توماس لیندهل ، لنارت نیلسون و یوهان هارمنبرگ را نام برد.

قبل از درخواست برای این دانشگاه ، باید بررسی کنید که دارای مدارک تحصیلی مورد نیاز و مهارت های زبانی هستید یا خیر زیرا همه دوره ها نیاز به تحصیلات آکادمیک قبلی دارند.

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا یک موسسه عمومی است که در 1477 تاسیس شد ، این دانشگاه در رشته های علوم انسانی و اجتماعی ، پزشکی و داروسازی و علوم و فناوری مطالعات ارائه می دهد.

زبان اصلی آموزش در این دانشگاه زبان سوئدی برای برنامه های کارشناسی است ، اما تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان سوئدی و انگلیسی در دسترس است و همه پیشنهادات کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه به زبان انگلیسی است.

از بزرگان این دانشگاه می توان ، یوهان اوکسنستیرنا ، مگنوس گابریل د لا گاردی ، Hjalmar Branting ، داگ هامارسکیلد ، هانس بلیکس و آنا لیند را نام برد.

برای برآوردن مدارک اولیه و شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه اوپسالا متقاضیان باید دارای مدرک در سطح پیشرفته باشند یا بتوانند دانش یا تجربه معادل خود را نشان دهند ، این بدان معناست که متقاضی باید حداقل 90 واحد در جامعه شناسی یا در یک موضوع معادل داشته باشد ، این بر عهده متقاضیان است که میزان شایستگی یا تجربه خود را با این الزامات نشان دهند ، برای پذیرفته شدن ، متقاضی باید دارای ظرفیت پایان برنامه باشد.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئد

هزینه تحصیل رشته داروسازی در سوئد در مقطع دکترای حرفه ای در محدوده ۷۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار است ، هزینه متوسط برای تحصیل رشته داروسازی در مقطع کارشناسی در دانشگاه Linnaeus سوئد ۱۵۰۰۰ دلار رآورد می شود ، که از این مبلغ ۱۵۰۷ دلار برای تحصیل هزینه می شود ، ۹۲۴ دلار برای اجاره در ماه ، ۴۹۹ دلار برای خواربار در ماه است.

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه کارولینسکا برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و سوئدی کاملا رایگان است ، درحالی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید ۲۰۰،۰۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی و ۱۸۰،۰۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی ارشد در هر سال به دانشگاه برای تحصیل داروسازی بپردازند.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئد

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه اوپسالا باید ۷۲،۵۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی و ۵۰،۰۰۰ کرون برای مقطع کارشناسی ارشد در هر سال به دانشگاه بپردازند.

در استونی هم می توانید داروسازی را بسیار ارزان و یا حتی رایگان بخوانید ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در استونی پیش تر به شما تقدیم شده است که اکنون نیز پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه و مقایسه کنید.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئد

تمرکز اصلی در چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئد بر روی اصول دارویی می باشد ، برنامه سه ساله داروسازی در دانشگاه اوپسالا به شما در مورد جنبه های اخلاقی و مسائل اجتماعی مانند چالش های مربوط به مقاومت به آنتی بیوتیک ها آموزش می دهد.

در این برنامه شما با تمرکز بر زمینه اصلی علم داروسازی ، مکانیسم های عمل ، آماده سازی ، خواص و اثرات سمی داروها را مطالعه می کنید و همچنین با نحوه استفاده ، مراقبت از خود و نحوه برقراری ارتباط خوب آشنا خواهید شد ، نمونه هایی از این دوره ها داروسازی جالینوس و فیزیکال است.

برنامه های داروسازی در دانشگاه Umeå شامل دوره های شیمی ، علوم پزشکی ، داروسازی ، فارماکوکینتیک ، داروسازی اجتماعی و داروشناسی است. برنامه های درسی در طول سالها مشابه بوده است ، اما تجدید نظر منظم برای به روز رسانی مطالب درسی و اجرای فعالیتهای آموزشی جدید و روشهای ارزیابی انجام می شود.

تمرکز مطالعات داروسازی موسسه کارولینسکا ، مطالعات تحقیقاتی است ؛ تحقیقات انجام شده با هدف درک مکانیسم های مولکولی زمینه ساز ایجاد درد و بیماری هایی مانند بیماری های قلبی عروقی ، دیابت نوع ۲ ، سرطان و بیماری های شدید روانی است.

هدف محققان داروسازی این است که نشانگرهای بیولوژیکی ایجاد کنند تا بتوانند تشخیص صحیح را انجام دهند یا بتوانند تصمیم بگیرند که کدام دارو برای یک فرد خاص مناسب است.

بورسیه های تحصیلی رشته داروسازی در سوئد

کشور سوئد برای رشته های دانشگاهی بورسیه های خوبی ارائه می دهد که در صورت داشتن رزومه تحصیلی خوب به همراه نمره زبان بالا می توانید از آنها بهره مند شده و یک زندگی دانشجویی بسیار ایده آل را در سوئد تجربه کنید.

در زیر مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به برخی از بورسیه های تحصیلی رشته داروسازی در سوئد اشاره کرده اند.

بورسیه های کارشناسی ارشد موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا تعداد انگشت شماری از بورسیه های تحصیلی را به دانشجویانی که از هر ترم پاییز در هر رشته ای در یکی از برنامه های کارشناسی ارشد جهانی پذیرفته شده اند ، ارائه می دهد.

میزان بورسیه های کارشناسی ارشد موسسه کارولینسکا سال به سال متفاوت است ، اما حداکثر ۱۰ بورس تحصیلی در سال وجود دارد که به تمام برنامه های کارشناسی ارشد جهانی تقسیم می شود ، این رقابت بسیار شدید است و سالانه حدود ۱۵۰۰ دانشجوی بین المللی درخواست بورسیه می کنند.

این بورسیه تا حدودی پرداخت شهریه دانشجو را متقبل می شود و فقط دانشجویان سال اول واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند.

بورسیه دولت سوئد برای متقاضیان داروسازی

بورسیه دولت سوئد برای متقاضیان داروسازی، توسط دولت سوئد تامین می شود ، شرکت کنندگان از سراسر جهان با هر ملیت واجد شرایط بورس تحصیلی دولت سوئد هستند.

دولت سوئد امسال ۳۰۰ بورس تحصیلی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد تمام وقت اعطا می کند ، همه شرکت کنندگان واجد شرایط فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد در هر رشته ای مجاز خواهند بود.

بورسیه دولت سوئد مبلغ کامل شهریه را به دانشگاهی که برای یک دوره کارشناسی ارشد یک ساله یا دو ساله تمام وقت در آن شرکت خواهید کرد ، پرداخت می کند ، در طول بورسیه تحصیلی ، مبلغ ماهیانه ۱۰۰۰۰ کرون نیز برای تأمین هزینه های زندگی تعلق می گیرد.

زبان تحصیل داروسازی در سوئد

به طور کلی ، زبان تحصیل داروسازی در سوئد به زبان های سوئدی و انگلیسی امکان  پذیر است و اکثریت دانشجویان بین المللی برای تحصیل این رشته ها تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند.

الزامات زبان برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد نمره آزمون زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ می باشد ، این نمره برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد و چنانچه بخواهید مقاطع بالاتر را انتخاب کنید و یا از بورسیه تحصیلی برخوردار شوید ، قطعا باید نمره زبان آیلتس بالاتر از ۷ ارائه دهید.

در سنگاپور هم می تواند به زبان انگلیسی داروسازی بخوانید ، در مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور به نحوه شرکت در آزمون های ورودی و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور پرداخته ایم.

آزمون های ورودی داروسازی در سوئد

آزمون های ورودی داروسازی در سوئد

آزمون استعداد تحصیلی سوئد (مخفف SweSAT ؛ Högskoleprovet به زبان سوئدی) یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای اخذ پذیرش برای تحصیلات عالی (داروسازی را شامل می شود) در سوئد مورد استفاده قرار می گیرد؛ این آزمون که توسط شورای آموزش عالی سوئد اداره می شود ، به دو بخش ریاضی و شفاهی تقسیم می شود ، که هر دو به ترتیب شامل ۴ زیرمجموعه و در مجموع ۱۶۰ سوال چند گزینه ای هستند.

همه بخش های آزمون های ورودی داروسازی در سوئد در یک روز و در اولین شنبه در آوریل (آزمون بهار) یا اولین یکشنبه در اکتبر (آزمون پاییز) برگزار می شود و هزینه ثبت نام برای آزمون ۴۵۰ کرون است و دوره درخواست برای ثبت نام ، حدود دو هفته قبل از مهلت درخواست باز می شود.

متقاضیان تحصیل رشته داروسازی در سوئد باید بدانند هیچ محدودیتی در مورد تابعیت ، وضعیت اقامت یا سن وجود برای این آزمون وجود ندارد ، با این حال ، این آزمون فقط به زبان سوئدی داده می شود.

بنابراین مهم است که سوئدی را به اندازه کافی یاد گرفته باشید تا در این آزمون موفق شوید ، قابل ذکر است که مدرک قبولی در این آزمون تا ۵ سال معتبر است.

متقاضیان مهاجرت شرکت مهاجرتی رجبی پرونده خود را بر اساس صداقت و اعتماد به ما سپرده اند تا به نتیجه ای که میخواهند در کمترین زمان و با کمترین هزینه برسند، ما نیز پاسخ اعتماد مشتریانمان را با بالاترین تعهد می دهیم.

ویدیویی که مشاهده می کنید نمونه ای از ویزاهای کشورهای مختلف در زمینه تحصیلی و کاری است که توسط کارشناسان ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی اخذ شده اند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئد

از جمله مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئد در زیر آورده شده است که پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه تصمیم گیری برای مهاجرت، حتما این بخش را مطالعه و بررسی کنید:

  • رتبه ۴ برای رده بندی بهترین دانشگاه های جهانی بر اساس موضوع داروسازی پس از کشورهای ایالات متحده ، انگلستان و سنگاپور.
  • رتبه ۱۶ در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان پس از چک و کانادا
  • رتبه دوم در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار در جهان پس از انگلستان
  • رتبه ۵ در رتبه بندی اقتصاد جهان پس از لوکزامبورگ
  • رتبه ۱۲ در رتبه بندی ایمنی جهان پس از ایسلند و فنلاند

طبق یک نظرسنجی از فارغ التحصیلان برنامه های داروسازی در دانشگاه امئو سوئد ، اکثر فارغ التحصیلان از تحصیلات خود راضی بوده و علاوه بر این ، اکثریت فارغ التحصیلان کاملاً موافق بودند که دانش و مهارتهای به دست آمده در طول تحصیل در شغل فعلی آنها مفید بوده است.

معایب تحصیل داروسازی در سوئد

تحصیل داروسازی در سوئد در زمینه روش ها و برنامه های تحصیلی نقایص قابل ذکری برای بیان ندارد اما چالش هایی در زمینه تعادل فارغ التحصیلان داروسازی و تنظیم بازار کار وجود دارد که جزو معایب تحصیل داروسازی در سوئد محسوب می شود.

در سوئد ، نه تنها داروسازی به دلیل تنظیم مجدد بازار داروخانه دچار تغییراتی شده است ، بلکه جامعه داروسازی تجاری تر هم شده است.

مراقبت های اولیه نیز با استخدام داروسازان بیشتری در حال تغییر است ؛ برای مثال استخدام تعداد داروسازانی که در مراقبت های اولیه مانند بررسی داروها در خانه های سالمندان کار می کنند ، بیشتر شده است.

یک مطالعه اخیر داروخانه های اجتماعی در سوئد را در یک دوراهی توصیف کرد ؛ یا تمرکز بر تجارت خرده فروشی یا ادغام بیشتر در زنجیره مراقبت های بهداشتی.

تغییرات در بازار داروسازی نیاز به آموزش داروسازی دارد تا دانشجویان را برای نقش حرفه ای و تکالیف شغلی خود آماده کند ، که البته سوئد با به روزرسانی سریع آموزش عالی خود ، سعی دارد این چالش را به حداقل برساند.

بازار کار و درآمد داروسازی در سوئد

حقوق داروسازان در سوئد بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا محل زندگی به شدت متفاوت است ، فردی که به عنوان داروساز در سوئد کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۶۱،۱۰۰ کرون درآمد دارد ؛ حقوق ها از ۲۸،۲۰۰ کرون (کمترین) تا ۹۲،۲۰۰ کرون (بالاترین) متغیر است ، این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است ،

نیمی از افرادی که به عنوان داروساز کار می کنند کمتر از ۶۱،۱۰۰ کرون دریافت می کنند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۶۱،۱۰۰ کرون دریافت می کنند.

تجربه کاری در بالا رفتن حقوق و بازار کار و درآمد داروسازی در سوئد بسیار تاثیر دارد ؛ فردی که ده سال سابقه کاری داشته باشد ۲۳% بیشتر از فرد تازه کار حقوق می گیرد، اگر به کار در کشور سوئد فکر می کنید ، توصیه می کنیم حتما مقاله کار در سوئد را بخوانید ؛ مقاله کامل که می تواند مرجع اطلاعاتی شما باشد.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله نکات کلیدی تحصیل رشته داروسازی در سوئد را برای شما مرور کردند ، با ما در ارتباط باشید تا امن ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت تحصیلی را به شما نشان دهیم ؛ بخش دیدگاه ، یکی از راه های خوب ارتباطی بین ما و شماست.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در سوئد

الزامات زبان برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد نمره آزمون زبان آیلتس حداقل 6.5 می باشد.

آزمون استعداد تحصیلی سوئد (مخفف SweSAT ؛ Högskoleprovet به زبان سوئدی) یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای اخذ پذیرش برای تحصیلات عالی (داروسازی را شامل می شود) در سوئد مورد استفاده قرار می گیرد.

فردی که به عنوان داروساز در سوئد کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 61،100 کرون درآمد دارد ؛ حقوق ها از 28،200 کرون (کمترین) تا 92،200 کرون (بالاترین) متغیر است.

خیر برای تحصیل رشته داروسازی در سوئد نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور نیست، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است.

در مجموع ، چهار دانشگاه آموزش داروسازی را در سوئد ارائه می دهند و از بین آنها موسسه کارولینسکا و دانشگاه اوپسالا از بهترین موسسات برای تحصیل رشته داروسازی محسوب می شوند.

اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص تحصیل رشته داروسازی در سوئد از طریق تماس با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی امکانپذیر است ، همکاران ما در دفتر شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران در ساعات کاری پاسخگوی پرسش های شما عزیزان هستند ، همچنین مشاوران ما با ارائه مقالات کاربردی سعی در بالاتر بردن سطح آگاهی علاقه مندان مهاجرت دارند ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را نیز در کنار این مقاله مطالعه کنید تا با کلیات تحصیل رشته های علوم پزشکی بیشتر آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *