اطلاعات کشور ترکیه

اطلاعات کشور ترکیه
مشاور مهاجرتی

اطلاعات کشور ترکیه نشان می دهد که این کشور موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی را به خود اختصاص داده و بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد، این امر در طول تاریخ هم به عنوان یک مانع و هم به عنوان پل بین دو قاره عمل کرده است، در ادامه به بررسی بیشتر در مورد اطلاعات کشور ترکیه می پردازیم.

ترکیه در چهار راه بالکان ، قفقاز ، خاورمیانه و شرق مدیترانه واقع شده است ، این کشور از طرفین به دریای سیاه ، گرجستان ، ارمنستان ، جمهوری آذربایجان و ایران ، عراق و سوریه ، دریای مدیترانه و دریای اژه ، یونان و بلغارستان محدود می شود ، پایتخت آنکارا و بزرگترین شهر و بندر دریایی آن استانبول است.

مساحت این کشور 783356 کیلو متر مربع است که سی و هفتمین کشور پهناور جهان شناخته می شود ، در سال 2023 جمعیت ترکیه 85 میلیون نفر با نرخ رشد 0.55 درصد در سال است.

اطلاعات کشور ترکیه ارائه دهنده موارد کلیدی در مورد این کشور ، جمعیت ، مساحت ، شرایط زندگی و آب وهوایی آن است که در طول این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با آن ها آشنا می شویم.

برای دستیابی به اطلاعات دقیق و جامع در خصوص تمام جنبه های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و سایر آگاهی های لازم مهاجرت به این کشور ، به مقاله مهاجرت به ترکیه مراجعه نمایید.

فهرست مطالب

نوع حکومت و ساختار سیاسی ترکیه

نظام سیاسی در اطلاعات کشور ترکیه یک نظام جمهوری پارلمانی دموکراتیک است که مبتنی بر عدالت اجتماعی و حاکمیت قانون در قانون اساسی سکولار است و به احزاب سیاسی متعدد اجازه می دهد.

پرچم این کشور از یک هلال سفید و یک ستاره سفید در زمینه قرمز تشکیل شده است ، پایتخت سیاسی کشور آنکارا است در حالی که بسیاری استانبول را پایتخت اقتصادی کشور می دانند.

بر اساس ساختار نوع حکومت و ساختار سیاسی ترکیه ، رئیس جمهور رئیس دولت است ، از سال 2014، رئیس جمهور ترکیه با رای مستقیم مردم به عنوان رئیس جمهور جمهوری ترکیه برای یک دوره پنج ساله که یک بار قابل تمدید است ، انتخاب می شود ، البته نظام قدیم این کشور اعلام کرده بود که انتخاب رئیس جمهور بر اساس رای مجلس و برای یک دوره هفت ساله خواهد بود.

نخست وزیر توسط پارلمان از طریق رای اعتماد در کابینه انتخاب می شود و اغلب این اتفاق می افتد که رئیس حزبی که بیشترین تعداد کرسی ها را در پارلمان دارد ، نخست وزیر خواهد بود.

پارلمان متشکل از 550 نماینده است که هر چهار سال یکبار توسط مردم انتخاب می شوند که نماینده 81 منطقه انتخاباتی در استان ترکیه هستند.

از احزاب سیاسی اصلی شرکت‌کننده در جلسه فعلی پارلمان ترکیه شامل حزب عدالت و توسعه ( محافظه‌کار حاکم ) ، حزب جمهوری‌خواه خلق ( جناح چپ – اپوزیسیون اصلی ) ، MHP ( محافظه‌کار ملی ) HDP ( ملی کردی) می باشد.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم ترکیه

اگر در حال جمع آوری اطلاعات کشور ترکیه هستید باید درخصوص خطوط هوایی آن هم اطلاعات خوبی داشته باشید ، حدود 50 فرودگاه در کشور ترکیه وجود دارد ، بنابراین گردشگران از هر فرصتی برای فرود در نزدیکترین فاصله ممکن به استراحتگاه پیشنهادی برخوردار هستند.

بزرگترین فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم ترکیه در آنتالیا ، استانبول ( فرودگاه آتاتورک و صبیحه گوکچن ) ، آنکارا ( فرودگاه اسنبوگا ) ، دالامان ، ازمیر ( فرودگاه عدنان مندرس ) و بدروم قرار دارند.

با توجه به نزدیک بودن فرودگاه ها به تقریبا تمام استراحتگاه های کشور ، زمان سفر مستقیم به هتل تقریبا دو ساعت است ، اما از طرف دیگر پروازهای زیادی وجود دارد که نوعی صف برای جابجایی ایجاد می کند ، بنابراین قاعدتا گردشگران پس از حدود سه ساعت خود را در همان مکان استراحت می یابند.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم ترکیه

در فرودگاه های بزرگ ترکیه مانند فرودگاه آنتالیا خدمات بسیار خوبی ارائه می شود ، در اینجا هم دستگاه های خودپرداز و هم صرافی پیدا خواهید کرد ، البته کافه ‌ها و رستوران ‌ها و همچنین فروشگاه ‌های بدون عوارض مورد علاقه همه وجود دارد ؛ گردشگران دارای فرزند بدون شک از اتاق های تمیز و راحت مادران و کودکان راضی خواهند بود.

اگرچه ترکیش ایرلاینز شناخته شده ترین ایرلاین ترکیه است ، اما بسیاری از خطوط هوایی دیگر نیز وجود دارند که می توانند نیاز های سفر داخلی شما را برآورده کنند ، ترکیش ایرلاینز در حال حاضر دارای 251 هواپیما است و سایر خطوط هوایی برتر ترکیه دارای 177 هواپیمای دیگر در آسمان هستند.

خطوط هوایی بیشتر به معنای گزینه های بیشتر برای مشتریان است که می توانند معاملات شگفت انگیزی را در قیمت پرواز های داخلی پیدا کنند.

فرودگاه آتاتورک استانبول

این فرودگاه یکی از بزرگترین فرودگاه های ترکیه است ، این مرکز اصلی خطوط هوایی ترکیش است و دارای ترمینال های داخلی و بین المللی است ، مسافران می توانند از امکاناتی مانند خرید ، کافه و رستوران لذت ببرند.

مکان فرودگاه آتاتورک استانبول  : یاشیل کوی ، باکرکوی ، ترکیه

فرودگاه آنتالیا

سواحل یکی از مکان های آرامش بخش و سرگرم کننده برای گذراندن زمان در تعطیلات در نظر گرفته می شوند ، بنابراین گردشگران زیادی برای گذراندن وقت در سواحل ترکیه می آیند ، فرودگاه آنتالیا دارای یک ترمینال داخلی و دو ترمینال بین المللی است.

مکان : آنتالیا

فرودگاه اسنبوغا آنکارا

نام فرودگاه اسنبوغا آنکارا دارای داستان جالبی است ، این فرودگاه علاوه بر نامی جالب به عنوان بهترین فرودگاه اروپا توسط ACI Europe جایزه دریافت کرده است ؛ این فرودگاه به جت های خصوصی و تجاری نیز خدمات ارائه می دهد.

مکان : شمال شرقی آنکارا

فرودگاه ترابزون

فرودگاه ترابزون به بسیاری از خطوط هوایی مانند پگاسوس ایرلاینز ، کویت ایرویز ، ایر عربیا و سان اکسپرس خدمات رسانی می کند ، اگرچه این فرودگاه شلوغ است ، اما به دلیل حوادث مربوط به پرواز که در فرودگاه رخ داده است ، با شکست مواجه شده است.

مکان : ترابزون، ترکیه

سیستم حمل و نقل در ترکیه

بخش حمل و نقل و لجستیک ترکیه یکی از صنایع در حال رشد این کشور و جزو مهمترین اطلاعات کشور ترکیه است ، تحولات در صنعت حمل و نقل ترکیه فرصت های جدیدی را برای صادرکنندگان فناوری های حمل و نقل ایجاد می کند ، ترکیه علاوه بر اینکه یک مرکز حمل و نقل اصلی است ، یک مقصد کلیدی حمل و نقل نیز می باشد ، در ادامه با سیستم حمل و نقل در ترکیه بیشتر آشنا می شویم.

سیستم حمل و نقل در ترکیه

هواپیما

ترکیش ایرلاینز و تعدادی دیگر از شرکت ‌های هواپیمایی با صلاحیت ، پروازهایی در میان شهر های بزرگ دارند که برای مسافت‌ های طولانی ‌تر و نسبتاً ارزان هستند به کار می روند ، بیشتر کرایه ‌ها یک طرفه 89 تا 250 لیر هستند ، Onur Air، Atlasjet، Anadolujet، Pegasus Air و Sun Express دارای سیستم مسی رهای رو به رشد و کرایه های معقولی هستند.

اتوبوس

روزانه هزاران اتوبوس مدرن و مجلل بین شهر ها و شهرک های ترکیه غوغا می کنند ، بیشتر ترک ها به این شکل سفر می کنند ، متأسفانه دریافت کرایه ها و برنامه ها دشوار است ، اما وقتی به ترکیه رسیدید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید ؛ حرکت ها مکرر است و در بیشتر مسیر ها نیازی به رزرو قبلی ندارید ، متوسط هزینه کرایه اتوبوس 70 تا 125 لیر است.

کرایه ماشین

اگر راننده ای با تجربه هستید و می توانید یک ماشین های استاندارد (“دنده دنده”، نه اتوماتیک) را مدیریت کنید و خواهان آزادی حرکت هستید، اجاره ماشین در ترکیه را در نظر بگیرید ، هزینه اجاره یک ماشین بین 100 تا 300 لیر است.

قطار

اورینت اکسپرس مدت ‌هاست که از بین رفته است ، اما ترکیه سخت در حال ساخت شبکه ‌ای چشمگیر از قطار های سریع‌السیر است که در عرض یک دهه، 15 شهر را که نیمی از جمعیت کشور را در خود جای می‌دهند ، به هم متصل می‌کند ، تعدادی از مسیرهای مفید در حال حاضر در حال بهره برداری هستند.

قطار های قدیمی تر و معمولی نیز می توانند در برخی مسیر ها مفید باشند ، آنها ممکن است کند تر از اتوبوس باشند، اما با هزینه کمتر ، اتاق نشیمن و راحتی بیشتری ارائه می دهند ؛ هزینه کرایه قطار بین 15 تا 70 لیر است.

کشتی

ترکیه توسط دریا ها احاطه شده است ، بنابراین کشتی ها نقش مهمی در تصویر حمل و نقل ترکیه ایفا می کنند ، این کشور دارای شرکت های کشتیرانی متعددی است که آماده خدمات به مسافرین هستند.

اختلاف ساعت ایران و ترکیه

هنگام برنامه ریزی سفر و تماس بین استانبول و تهران و یا جمع آوری اطلاعات کشور ترکیه ، باید در نظر داشته باشید که شهر ها در مناطق زمانی متفاوتی قرار دارند ، اختلاف ساعت ایران و ترکیه 30 دقیقه است و استانبول 30 دقیقه از تهران عقب تر است.

آشنایی با این تفاوت زمانی برای حضور در جلسات سفارت ، انجام قرار های تلفنی یا حضوری ، پرواز به ترکیه و غیره مهم است ؛ برای سفر به ترکیه بایستی توجه داشت که زمان درج شده روی بلیط مرتبط به ساعت ترکیه است.

اگر در استانبول هستید ، مناسب ترین زمان برای پذیرایی از همه مهمانان بین ساعت 9:00 صبح تا 5:30 بعد از ظهر برای یک کنفرانس تلفنی یا جلسه است ؛ در تهران، این ساعت کاری معمول بین ساعت 9:30 صبح تا 18:00 خواهد بود.

اگر می‌خواهید با فردی در استانبول تماس بگیرید و در هر زمانی در دسترس هستید ، می‌توانید بین ساعت 7 صبح تا 23به وقت خود تماس بگیرید ، این بازه زمانی بین ساعت 6.30 صبح تا 22.30 به وقت استانبول خواهد بود.

اگر به تحصیل در دانشگاه های ترکیه علاقه مندید ، به مقاله تحصیل در ترکیه مراجعه نمایید و با هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه های آن آشنا شوید.

شهر های صنعتی ترکیه

شهر های صنعتی ترکیه

در ادامه ارائه اطلاعات کشور ترکیه به معرفی شهر های صنعتی می رسیم ، یکی از بزرگترین زمینه های پیشرفت هر کشور در اقتصاد و تجارت ، صنایع و محصولات آن است ، ترکیه همچنین در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه های صنعتی و تولیدی داشته است.

در این میان در هر کشور شهر هایی وجود دارند که بیشترین محصولات صنعتی را ارائه می دهند ، در ادامه با شهر های صنعتی ترکیه آشنا می شویم اما شما اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید بهتر است شهر های صنعتی را بهتر بشناسد و سپس مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه را نیز بخوانید.

استانبول غول صادراتی ترکیه

استانبول در بین شهرهای صنعتی ترکیه رتبه اول را دارد ، در کل از درآمد بالایی از صادرات کالا های تولیدی خود برخوردار است ، می توان گفت تقریبا نیمی از صادرات کشور به استانبول بستگی دارد ، محصولات این شهر بیشتر به کشور های آلمان ، ایران ، روسیه و آذربایجان صادر می شود و تاثیر زیادی در اقتصاد این کشور دارد.

برخی این شهر را جزو برترین شهر ها برای تحصیل و کار می دانند ، مقاله بهترین شهر ترکیه برای تحصیل و زندگی را بخوانید تا اطلاعاتتان در این زمینه نیز افزایش یابد.

بورسا شهر صنایع سنگین

بورسا که یکی از بهترین شهر های ترکیه برای زندگی و یکی از بزرگترین مقاصد مهاجران است ، یکی از مهم ترین شهر های صنعتی ترکیه نیز می باشد ، بسیاری از شرکت ها و کارخانجات تولید کننده صنایع سنگین مانند موتور ، قطعات مهم صنعتی ، تجهیزات تولیدی و غیره در این شهر مستقر هستند و بسیاری از محصولات دنیا به کشور های اروپایی و یا کشور های همسایه صادر می شود.

کوجاعلی

کوجاعلی بزرگترین صادرات نسبت به جمعیت خود است ، این شهر که یکی از شهر های مهم ترکیه است ، در مقایسه با شهر های بزرگ ترکیه جمعیت کمتری دارد اما دومین تولیدکننده بزرگ این کشور است ، کوجاعلی حدود 7 درصد از کل صادرات کشور را تامین می کند که از نظر جمعیت و وسعت رقم بسیار بالایی است و بهترین شهر از نظر صادرات به جمعیت است.

بسیاری از شهرهای دیگر در ترکیه وجود دارند که در آنها صنایع بسیار مهمی تولید می شود. به عنوان مثال شهر معروف اسکی به شهر صنعت هوانوردی و خودروسازی شهرت دارد ، بزرگترین تولید قطعات هواپیما و هلیکوپتر در این شهر قرار دارد ، سالانه درآمد صادرات شهرستان حدود 4.5 میلیارد لیر است.

شهر آیدین به همراه کوجایلی به شهر صنعت کشاورزی ترکیه نیز معروف است ، بیشتر محصولات صنعت کشاورزی ترکیه در این شهر تولید می شود که درآمد نسبتا خوبی نیز از صادرات دارد.

شهر قونیه به شهر صنایع غذایی نیز معروف است و سهم بسیار زیادی از تولید مواد غذایی ترکیه در این شهر انجام می شود ، سالانه حدود 5 میلیارد لیره صادرات به کشورهای مختلف از جمله آلمان ، روسیه ، ایران و عراق دارد.

با ما در شرکت مهاجرتی رجبی همراه باشید تا دانش مهاجرتی تان را به قدری بالا ببریم که بدون هیچ گونه چالش مهاجرت کنید و یا چالش های پیش رو را تا حد ممکن کاهش دهید.

ما در شرکت رجبی تلاش می کنیم عزیزان متقاضی مهاجرت را تا حد ممکن با واقعیت ها روبرو کنیم و تاب آوری افراد را در مواجهه با چالش های مهاجرتی بالا ببریم.

نگران مهاجرت نباشید، کافی است وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو را ببینید.

پخش ویدیو

آب و هوای ترکیه

در ترکیه تنوع آب و هوایی قابل توجهی با تفاوت های قابل توجه بین نواحی و همچنین با برخی ریز اقلیم ها به دلیل قرار گرفتن در معرض متفاوت شیب ها و سواحل وجود دارد ، مناطق ساحلی به طور کلی آب و هوای معتدل دارند ، اما سواحل دریای سیاه سردتر از دریای مدیترانه است ، فضای داخلی دارای آب و هوای قاره ای است ، در ادامه ارائه اطلاعات کشور ترکیه با آب و هوای این کشور بیشتر آشنا شوید.

آب و هوای ترکیه در تابستان در سرتاسر کشور به جز سواحل شمال شرقی خشک و آفتابی است ، در تمام مناطق داخلی و جنوب مرکزی ، خشک ترین ماه ها جولای، آگوست و سپتامبر است.

در استانبول و اطراف دریای مرمره آب و هوا معتدل است ، زمستان ها 4 درجه سانتی گراد و تابستان ها 27 درجه سانتی گراد ، در زمستان دما می تواند به زیر صفر برسد.

در غرب آناتولی آب و هوای مدیترانه ای معتدل با دمای متوسط 9 درجه سانتیگراد در زمستان و 29 درجه سانتیگراد در تابستان وجود دارد ؛ در سواحل جنوبی آناتولی نیز همین آب و هوا وجود دارد میانگین دما در تابستان 23 درجه سانتیگراد و در زمستان 2 -درجه سانتیگراد است.

آب و هوای ترکیه در منطقه دریای سیاه مرطوب ، گرم و مرطوب است مانند تابستان ها 23 درجه سانتی گراد و زمستان ها 7 درجه سانتی گراد می باشد ، در آناتولی شرقی و مناطق جنوب شرقی آناتولی ، زمستان سختی طولانی است میانگین دما در زمستان ها 13- درجه سانتی گراد و در تابستان ها 17 درجه سانتی گراد است.

10 تا از بهترین غذا های ترکیه

در اطلاعات کشور ترکیه که توسط گردشگران ارائه می شود ، همیشه نام غذا ها بسیار پررنگ است ؛ غذا های ترکی شهرت جهانی دارند و جزو لذیذ ترین غذا ها هستند ، از زمان عثمانی ‌ها ، سرآشپز ها برای درست کردن بهترین غذا ها برای سلطان ‌ها مبارزه کرده‌اند و اکنون این 10 غذای برتر ترکی در سایر نقاط جهان گسترش یافته‌اند تا همه از آن لذت ببرند اما نیازی به گفتن نیست که تجربه غذا های ترکی در کشور اصلی خود همیشه ارزش زمان سفر را دارد ، مهاجرت به ترکیه به این معنی است که می توانید به طور منظم از این 10 تا از بهترین غذا های ترکیه لذت ببرید.

10 تا از بهترین غذا های ترکیه

صبحانه کهوالتی یا ترکی

صبحانه ترکی بیشتر یک تجربه است ، صبحانه یک گردهمایی سنتی خانوادگی و نشستن برای اکثر ترک ها در تعطیلات آخر هفته است ، در حالی که قهوه یک سنت غربی برای صبحانه است ، ترک ها ترجیح می دهند روز خود را با یک فنجان چای ترکی یا چای به شکل لاله شروع کنند ، میز مملو از بشقاب ‌های کوچک و کاسه‌ های ژله ، عسل و قطعات لقمه ‌ای از خیار ، گوجه ‌فرنگی و پنیر است ، نیازی نیست همه غذا ها را در بشقاب خود جمع کنید ، همه فقط از وسط به اشتراک می گذارند.

بورک

بورک نوعی شیرینی پخته و پر شده است که از یک خمیر پوسته پوسته نازک به نام یوفکا ساخته می‌شود و داخل آن پنیر ، سیب‌زمینی ، اسفناج یا هر سه است ، این شیرینی معمولا در یک تابه بزرگ پخته می شود و سپس در قسمت های کوچکتر سرو می شود ، ترجیح می‌دهند برای صبحانه گرم سرو شود اما می‌تواند میان ‌وعده‌ای عالی در طول روز یا گزینه ‌ای عالی برای یک پیک نیک در کنار دریا باشد.

گوزلمه

این نسخه ترکی یک quesadilla مکزیکی نامیده شده است ، اما اگر با این غذای مکزیکی آشنا نیستید ، Gozleme به یک پنکیک پر شده ترجمه می شود ، این نان تخت سنتی ترکیه ای از خمیر دستی درست می شود که به آرامی با روغن مالیده می شود ، داخل گوزلمه را با مواد دلخواه مانند پنیر ، سیب زمینی ، سبزی یا بادمجان پر می کنند.

اسکندر کباب

در سراسر کشور ترکیه محبوب است ، این غذا نیست که شما آن را خانه خود سرو کنید ، برش‌ های نازک گوشت بره یا گوشت گاو در سس گوجه ‌فرنگی که روی مکعب ‌های نان همراه با یک قاشق ماست و سبزیجات کبابی سرو می‌شود ، یک اسکندر واقعی با کره ذوب شده طلایی روی آن عرضه می شود ، این غذای مقوی یکی از لذیذ ترین کباب هایی است که می توانید در ترکیه میل کنید و از آن لذت ببرید.

مانتی

احتمالا گرم و نرم ترین غذای ترکی ، مانتی شبیه پیراشکی یا راویولی است ، در حالی که معمولا با مخلوط گوشت چرخ کرده بره پر می شود ، متوجه خواهید شد که این مخلوط در مناطق مختلف متفاوت است ، درست کردن این غذا به زمان نیاز دارد و معمولا با خانواده یا دوستان درست می شود ، در ترکیه، اندازه مانتی شما، هر چه کوچکتر بهتر، به عنوان راهی برای برجسته کردن مهارت شما در آشپزخانه استفاده می شود.

مزه

مزه یا پیش غذا ، افزودنی عالی برای هر وعده غذایی است ، تعداد زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما مزه های بادمجان ، سالاد و ماست معمولا مورد علاقه هستند ؛ در امتداد مناطق ساحلی ، مزه های همراه با «راکیبالیک»، نوشیدنی سنتی شیرین بیان الکلی راکی و ماهی ، تبدیل به یک مراسم عصرانه همراه با موسیقی زنده ترکی می شود.

دونر کباب

شما یک فرد ترک که عاشق یک دونر کباب خوب نباشد را پیدا نخواهید کرد مگر اینکه گیاهخوار باشند ، دونر در لغت به معنای چیزی است که می چرخد ، گوشت چاشنی شده روی یک پیچ بزرگ به شکل یک مخروط معکوس چیده می شود و به آرامی در کنار یک جوجه گردان عمودی در حال پختن است ؛ سپس گوشت پخته شده را به صورت نوارهای نازک برش می دهیم و قسمت بعدی را آماده می کنیم تا بپزد ، گوشت را به صورت دایره ای یا نان گدازه ای با ترشی و گوجه فرنگی سرو می کنند.

آیران

در حالی که این لزوما یک “غذا” نیست اما یک نوشیدنی ماست شور بسیار دوست داشتنی است که همه در کنار دونر یا دوروم خود از آن لذت می برند ،ف برای برخی از خارجی‌ها که ماست‌شان را به‌صورت شیرین و میوه‌ای می‌خورند ، کمی طول می‌کشد تا خود را تنظیم کنند ، اما باور کنید ، خیلی زود متوجه خواهید شد که هوس این ترکیب از غذا ها را برای هر وعده‌ای خواهید یافت!

سوتلاک

ذخیره دسر ها برای آخر به این معنی است که آنها پایانی عالی برای تمام وعده های غذایی ترکی هستند ، سوتلاک یک پودینگ برنج خوشمزه است که معمولا در صورت سرو سنتی در یک کاسه سفالی پخته می شود ، پودینگ روی آن را کبابی می کنند و رنگ قهوه ای پخته شده و روی آن را پوششی سخت با طعم دودی رنگارنگ می دهد.

باقلوا

باقلوا محبوب ترین دسر ترکیه است ، انواع باقلوا بسیار زیاد است اما پایه آن از لایه ‌هایی از خمیر یوفکا ، ادویه ‌های مختلف ( مانند هل یا دارچین ) ، مغز های خرد شده مانند پسته و خیس خورده در یک شربت ساده و داغ درست می‌شود.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور ترکیه

رئیس جمهور ترکیه با رای مستقیم مردم به عنوان رئیس جمهور جمهوری ترکیه برای یک دوره پنج ساله که یک بار قابل تمدید است ، انتخاب می شود ، البته نظام قدیم این کشور اعلام کرده بود که انتخاب رئیس جمهور بر اساس رای مجلس و برای یک دوره هفت ساله خواهد بود.

بیش از نه دهم جمعیت این کشور مسلمان هستند و حدود 85 درصد از این جمعیت سنی و 15 درصد علوی هستند.

بله، هزینه کرایه قطار بین 15 تا 70 لیر است.

ترکیه یک نظام جمهوری پارلمانی دموکراتیک است که مبتنی بر عدالت اجتماعی و حاکمیت قانون در قانون اساسی سکولار است و به احزاب سیاسی متعدد اجازه می دهد.

فرودگاه آتاتورک استانبول

در این مقاله مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تلاش کردند تا اطلاعات کشور ترکیه را بررسی و نقاط قوت و ضعف این کشور را برای مهاجرت بیان کردند ؛ چنانچه خواهان تحصیل ، کار و سرمایه گذاری در این کشور هستید با دفتر شیراز و یا دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس گرفته و از مشاوره رایگان در کلیه زمینه های مهاجرت بهره مند شوید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله کار در ترکیه با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شده و قوانین حاکم بر بازار های کاری آن را بشناسید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *