معرفی شهر های کشور ترکیه

معرفی شهر های کشور ترکیه به دانشجویان ، گردشگران و سایر مهاجرین این کشور کمک می کند تا مناسب ترین شهر ترکیه را برای خود انتخاب کنند.

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل ، زندگی و کار در شهر های این کشور با دفتر شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

همچنین برای دسترسی به اطلاعاتی کامل و به روز برای هر نوع مهاجرت به کشور ترکیه به مقاله مهاجرت به ترکیه مراجعه نمایید.

این کشور دارای 81 استان و ششصد و سی شهر است که اکثر افراد تنها شهر های بزرگ این کشور را می شناسند و با شهر های دیگر این کشور آشنایی ندارند ، البته همه شهر های ترکیه دارای موقعیت های عالی برای مهاجرت هستند.

از میان استان های این کشور می توان به استان های آدانا ، آنکارا ، بورسا ، استانبول ، شانلی اورفا ، ازمیر ، قونیه ، غازیانتپ ، بالیکسیر اشاره کرد ؛ این استان ها با مراکز خود همنام هستند و تنها 3 استان ختای با مرکز انتاکیه ، قوجا ایلی با مرکز ایزمیت ، سقاریه با مرکز آداپازاری دارای مراکز غیر هم نام می باشند ، هرکدام از استان ‌های ترکیه به چندین بخش یا همان شهرستان تقسیم می شوند.

فهرست مطالب

شهر های ترکیه شامل استانبول ، آنکارا ، ازمیر ، بورسا ، آدانا ، غازیانتپ ، قونیه ، آنتالیا ، قیصری ، مرسین ، اسکی شهیر ، سامسون ، دیاربکر ، دنیزلی ، مالاتایا ، ایزمیت ، مانیسا ، تارسوس ، آیدین ، دینار و صد ها شهر دیگر با ویژگی های جغرافیایی ، توریستی ، صنعتی و اقتصادی مختلف می باشند که در ادامه با 10 شهر اصلی این کشور آشنا می شویم.

معرفی شهر های کشور ترکیه

هرچقدر هم ترکیه را بشناسید باز هم اطلاعاتی در این مقاله ارائه شده که برایتان جذاب است ، در این بخش هم روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی  در کمتر از دو دقیقه خلاصه این نوشتار را برای شما بازگو می کند.

پادکست معرفی شهر های کشور ترکیه

نمایش ویدیو درباره کاور معرفی شهرهای ترکیه

بورسا چهارمین شهر بزرگ ترکیه

برای معرفی شهر های کشور ترکیه اولین شهر را بورسا قرار دادیم ، بورسا چهارمین شهر بزرگ ترکیه شهری در شمال غربی ترکیه و مرکز استان بورسا است ، جمعیت این شهر حدود 2 میلیون نفر است ، آب و هوای مدیترانه ای تابستان گرم دارد ؛ بورسا چهارمین شهر بزرگ و همچنین یکی از صنعتی ترین شهر های کشور است.

گاهی اوقات به دلیل وجود پارک ‌ها، جنگل ‌ها و باغ ‌های بزرگ در ناحیه شهری ، شهر را «یشیل بورسا» می‌گویند که به معنای «بورسای سبز» است ؛ بورسا محل دانشگاه اولوداغ است ، اولوداغ یک پیست اسکی مهم در ترکیه است ، این شهر دارای یک پارک ملی در اولوداغ برای محافظت از طبیعت در منطقه کوهستانی است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت آسان و ارزان و البته قانونی با دریافت مشاوره های رایگان و تخصصی از موسسه رجبی

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

استانبول بزرگترین شهر ترکیه

یک شهر بزرگ است که هم در اروپا و هم در آسیا قرار دارد که توسط بسفر تقسیم شده است ، اگرچه بزرگترین شهر ترکیه پایتخت آن نیست ، این شهر بزرگترین شهر اروپا از نظر جمعیت است ، این شهر همچنین سومین شهر بزرگ اروپا از نظر وسعت است ، استانبول تا سال 1923 پایتخت امپراتوری عثمانی قدیم بود.

بزرگترین شهر ترکیه استانبول با حدود 13.82 میلیون نفر جمعیت است که تقریبا 20 درصد از کل جمعیت ترکیه را در خود جای داده است ، این شهر که بین دریای سیاه و مدیترانه قرار دارد ، مرکز اقتصادی ، تاریخی و فرهنگی کشور محسوب می شود و به دلیل بالا بودن درصد جذب این شهر در بخش مهاجرت به کشور ترکیه اندازه جمعیت 3.45 درصد رشد می کند که سریعتر از میانگین ملی است.

این شهر دارای بخش صنعتی توسعه یافته ای است که کالاهایی مانند تنباکو ، روغن زیتون و وسایل نقلیه تولید می کند و می تواند فضایی مناسب برای سرمایه گذاری در ترکیه را فراهم کند ، علاوه بر این با وجود دانشگاه های متعددی پذیرای دانشجویان از سراسر جهان است.

چنانچه قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه را دارید ، مقاله لینک شده را بخوانید.

استانبول بزرگترین شهر ترکیه

غازیانتپ و باقلوای دسرش

غازیانتپ شهری در جنوب شرقی ترکیه است ، آب و هوای مدیترانه ای تابستان گرم دارد ، این شهر به خاطر باقلوای دسرش معروف است و ششمین شهر بزرگ ترکیه و بزرگ ترین شهر جنوب شرقی ترکیه به شمار می آید ، این شهر از نظر استراتژیک در نزدیکی مسیرهای تجاری باستانی قرار داشته و کاوش‌ های اخیر تکه ‌هایی از سفال‌ها را پیدا کرده است که نشان‌دهنده سکونت در آنجا در اوایل هزاره چهارم قبل از میلاد است.

این شهر که در قرون وسطی به نام همتاپ شناخته می شد ، یک دژ مهم برای محافظت از مسیرهای سوریه بود و در سال 1183 به تصرف ترک ها درآمد. پس از آن در میان سلسله های مختلف ترکمن و عرب و مهاجمان مغول و تیموری تا زمان جذب نهایی آن به امپراتوری عثمانی در سال 1183 دست به دست شد.

آنکارا پایتخت ترکیه

آنکارا پایتخت ترکیه

آنکارا پایتخت ترکیه را هنگام معرفی شهر های کشور ترکیه نمیتوان مطرح نکرد آنکارا در مرکز آناتولی قرار دارد ، آنکارا بعد از استانبول دومین شهر بزرگ است ، جمعیت این شهر 4319167 نفر و ارتفاع آن 938 متر است ، این شهر در گذشته با نام انگورو شناخته می شد و مرکز استان آنکارا نیز می باشد.

آنکارا یک شهر بسیار مدرن است که در سال 1923 به پایتختی ترکیه تبدیل شد ، آنکارا به خاطر هنر های نمایشی خود ، خانه اپرا و باله دولتی ، ارکستر سمفونیک ریاست جمهوری و چندین شرکت تئاتر ملی شناخته شده است ، این شهر همانند استانبول دارای دانشگاه های متعددی است که یکی از قطب های جذب دانشجو به واسطه تحصیل در ترکیه است.

در مقاله تحصیل در ترکیه ، رشته ها و دانشگاه های برتر این کشور را بررسی کرده و هزینه ها و بورسیه های تحصیلی را معرفی کرده ایم.

ازمیر از بزرگترین بنادر دریایی

ازمیر از بزرگترین بنادر دریایی شهری در غرب ترکیه است ، این کشور یکی از بزرگترین بنادر دریایی در منطقه دریای اژه و کل ترکیه را دارد ، این شهر یک مقصد محبوب برای گردشگرانی است که برای سواحل و تور های فرهنگی به این شهر می آیند ، آب و هوای مدیترانه ای تابستان گرم دارد و سومین شهر بزرگ ترکیه با 2.83 میلیون نفر جمعیت است.

در طول دهه های 1960 و 1970، عدم سرمایه گذاری دولتی در مناطق روستایی اطراف شهر منجر به مهاجرت گسترده به ازمیر شد.

امروزه این شهر همچنان به رشد خود ادامه می دهد ، تقریبا 2500 یهودی این شهر را خانه می نامند که دومین جمعیت بزرگ در کشور است ؛ همچنین درصد قابل توجهی از مردم ایتالیایی ، فرانسوی و ونیزی تبار در این شهر ساکن هستند ، این شهر دارای فرصت های بسیاری برای کار در ترکیه است ، مشاغل پر طرقدار و مورد نیاز کشور ترکیه را در مقاله کار در ترکیه خواهید خواند.

ترکیه را بیش از سایر کشورها می شناسید اما مقالات زیر هم قطعا حاوی اطلاعات جالبی برای شماست.

آدانا ترکیه

آدانا ترکیه مرکز استان آدانا  است ، طبق سرشماری سال 2000 ، با 1،130،710 سکنه پنجمین شهر پر جمعیت ترکیه است ، برآورد سال 2006 از جمعیت آدانا 1271894 نفر است ؛ برای اکثر مردم ترکیه کلمه “آدانا” با کباب ، شلغم ، پنبه ، پرتقال و هوای بسیار گرم تداعی می شود ، زیرا آدانا بیش از این موارد را در بر می گیرد ، آدانا دارای آب و هوای مدیترانه ای در تابستان گرم است.

قونیه از قدیمی ترین سکونت گاه های آناتولی

قونیه از قدیمی ترین سکونت گاه های آناتولی

در حال معرفی شهر های کشور ترکیه هستیم و به قونیه از قدیمی ترین سکونت گاه های آناتولی می رسیم ، قونیه شهری در آناتولی مرکزی در ترکیه است که قرن ها نام خود را حفظ کرده است ، افسانه می گوید که پرسئوس اژدهایی را که شهر را ویران می کرد کشت ، مردم بنای یادبود ویژه ای را برای گرامیداشت او برپا کردند ، یک ابلیسک سنگی که نمادی از پرسئوس در آن حک شده بود.

اما در میان مسلمانان افسانه دیگری نقل شده است ، باستان شناسی نشان می دهد که منطقه قونیه یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های آناتولی است.

مهم‌ترین مکان برای بازدید در قونیه مقبره مولانا، شاعر عارف در راه تصوف و بنیان‌گذار فرقه دراویش چرخان است ، جدای از آن ، کاراتای مدرسه ، که یک مدرسه الهیات بود که امروزه به عنوان موزه کاشی مورد استفاده قرار می‌گرفت، مسجد علاءالدین کیکوبات متعلق به قرن دوازدهم و مسجد اینس مناره (مناره نازک) وجود دارد.

یکی دیگر از جاذبه های جالب در قونیه پارک پروانه های گرمسیری است که در جولای 2015 افتتاح شد ، این پارک که اولین نمونه از این نوع در ترکیه است، برای 6000 پروانه از 15 گونه مختلف و همچنین 20000 گیاه استوایی پناه می دهد.

معرفی شهرهای ترکیه بر اساس تعداد گردشگر 

نام شهر تعداد بازدیدکنندگان در سال
استانبول بیش از ۱۴ میلیون
آنتالیا حدود ۱۲ میلیون
کوش آداسی حدود ۴ میلیون
طرابزون حدود ۲ میلیون
بودروم حدود ۱ میلیون
کاپادوکیا حدود ۷۵۰ هزار
کونیا حدود ۵۰۰ هزار
ازمیر حدود ۴۰۰ هزار
پاموکاله حدود ۳۰۰ هزار

سوالات پر تکرار معرفی شهر های ترکیه

ازمیر شهری در غرب ترکیه است ، این کشور یکی از بزرگترین بنادر دریایی در منطقه دریای اژه و کل ترکیه را دارد ، این شهر یک مقصد محبوب برای گردشگرانی است که برای سواحل و تور های فرهنگی به این شهر می آیند ، آب و هوای مدیترانه ای تابستان گرم دارد و سومین شهر بزرگ ترکیه با 2.83 میلیون نفر جمعیت است.

بزرگترین شهر ترکیه استانبول با حدود 13.82 میلیون نفر جمعیت است که تقریبا 20 درصد از کل جمعیت ترکیه را در خود جای داده است .

مهم‌ترین مکان برای بازدید در قونیه مقبره مولانا، شاعر عارف در راه تصوف و بنیان‌گذار فرقه دراویش چرخان است ، جدای از آن ، کاراتای مدرسه ، که یک مدرسه الهیات بود که امروزه به عنوان موزه کاشی مورد استفاده قرار می‌گرفت ، مسجد علاءالدین کیکوبات متعلق به قرن دوازدهم و مسجد اینس مناره (مناره نازک) وجود دارد.

آدانا مرکز استان آدانا در ترکیه است ، طبق سرشماری سال 2000 ، با 1،130،710 سکنه پنجمین شهر پر جمعیت ترکیه است ، برآورد سال 2006 از جمعیت آدانا 1271894 نفر است ؛ برای اکثر مردم ترکیه کلمه “آدانا” با کباب ، شلغم ، پنبه ، پرتقال و هوای بسیار گرم تداعی می شود ، زیرا آدانا بیش از این موارد را در بر می گیرد ، آدانا دارای آب و هوای مدیترانه ای در تابستان گرم است.

 

غازیانتپ شهری در جنوب شرقی ترکیه است ، آب و هوای مدیترانه ای تابستان گرم دارد ، این شهر به خاطر باقلوای دسرش معروف است و ششمین شهر بزرگ ترکیه و بزرگ ترین شهر جنوب شرقی ترکیه به شمار می آید ، این شهر از نظر استراتژیک در نزدیکی مسیرهای تجاری باستانی قرار داشته و کاوش‌ های اخیر تکه ‌هایی از سفال‌ها را پیدا کرده است که نشان‌دهنده سکونت در آنجا در اوایل هزاره چهارم قبل از میلاد است.

 

در این مقاله تلاش کردیم به معرفی شهر های کشور ترکیه بپردازیم ، برای پرسیدن سوال و دانستن جزئیات بیشتر با مشاران شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکز و غرب تهران و دفتر شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله هزینه های زندگی در ترکیه دیدی بسیار دقیق از مخارج زندگی در این کشور داشته باشید.

شهر های چه کشوری را می خواهید بشناسید؟ چهار کشور را در زیر مطالعه کنید و سایر کشورها را در بخش جستجو بیابید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه