10 شرکت و بانک مهم در استونی

10 شرکت و بانک مهم در استونی به عنوان نبض های اقتصادی این کشور هستند که در اقتصاد و توسعه کشور نقش بسیار مهمی دارند، اطلاع از آن ها و خدماتی که هر کدام ارائه می دهند برای افرادی که به این کشور سفر می کنند ضروری است و کمک می کند راحت تر بتوانند به آن ها دسترسی پیدا کنند و از خدماتشان آگاهی داشته باشند.

در این مقاله ما 10 شرکت و بانک مهم در استونی را مورد بررسی قرار می دهیم و شما با مطالعه آن شناخت کافی نسبت به بانک ها و شرکت های این کشور پیدا خواهید کرد، این مقاله برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند یا تمایل دارند برای بازدید از این کشور اقدام کنند ، بسیار مفید است و باعث می شود پس از ورود ، دغدغه ای برای پیدا کردن شرکت ها و بانک های مهم استونی نداشته باشند.

اگر شما هم دوست دارید به این کشور زیبای اروپایی بروید و در آن کار کنید ، مقاله کار در استونی که توسط کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تدوین شده است را مطالعه نمایید ؛ در این مقاله اطلاعات کاربردی در زمینه مشاغل مودر نیاز  استونی ارائه شده است ، در ادامه به سراغ 10 شرکت و بانک مهم در استونی می رویم ، با ما همراه باشید.

نکته : برای مطالعه هر یک از بانک ها و شرکت ها می توانید از بخش فهرست مطالب بر روی آن کلیک کرده و مستقیما مطلب مورد نظر را بخوانید.

در انتهای مقاله هم در باکس دیدگاه ، نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در استونی

Coop Pank بانکی متمایز

برای معرفی 10 شرکت و بانک مهم در استونی ، به سراغ Coop Pank ، بانکی متمایز می رویم که دفتر مرکزی اش در شهر تالین استونی قرار دارد، فعالیت این بانک فقط در تالین است و شعبه دیگری در کشورهای مجاور ندارد، نام رسمی این بانک Coop Pank AS هست، لازم است بدانید اولین بار در سال 1992 میلادی به نام Eesti Krediidipank به معنای بانک اعتباری استونی شناخته می شده است و در سال 2015 میلادی به Coop Pank تغییر نام داد، خدمات ارائه شده توسط این بانک عبارتند از:

 1. وام های شخصی و تجاری
 2. ارائه دهنده انواع سپرده ها
 3. خدمات تسویه حساب
 4. پذیرش پرداخت کارت
 5. خدمات بیمه
 6. فاکتورینگ

طبق آمار در سال 2020 میلادی، این بانک دارای 15 دفتر و 17 نقطه بانکی بود و لازم به ذکر است که کوپ پانک، هیچ دفتر یا نقطه بانکی در خارج از استونی ندارد، پایگاه مشتریان بانک مذکور در سال 2020، 36 درصد رشد داشته است و در اواخر نوامبر به 84100 نفر رسیده است.

علاوه بر این، سبد وام بانک 44 درصد و حجم سپرده آن 47 درصد رشد داشته است، ویژگی های این بانک عبارتند از:

 1. ارائه اینترنت بانک
 2. ارائه همراه بانک
 3. مجهز به سیستم پرداخت فلش R1
 4. مشتریان می توانند از بانک پول برداشت کنند و در 330 فروشگاه در سراسر استونی سپرده گذاری نمایند؛ این ویژگی باعث تمایز کوپ پانک شده است.
 5. نام این بانک در فهرست Nasdaq (انجمن ملی فروشندگان اوراق بهادار) قرار دارد.
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

کسب به روز ترین اطلاعات اقتصادی جهت شناخت کشورها با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

Pank SEB دومین بانک بزرگ در استونی

Pank SEB؛ دومین بانک بزرگ در استونی است به همین دلیل در لیست 10 شرکت و بانک مهم در استونی آن را قرار داده ایم، این بانک متعلق به بانک سوئدی SEB می باشد که اولین بار در سال 1992 از ادغام 10 بانک کوچکتر تاسیس شد و نام آن Eesti Uhispank بود، سپس در سال 2008 میلادی به نام امروزی اش تغییر نام داد.

2008 2005 2004 2003 1992
تغییر نام به نام امروزی 340 هزار مشتری 629 هزار مشتری 1328 کارمند تاسیس

SEB بانک، یک بانک بزرگ جهانی متمرکز بر بازار استونی است که خدمات مالی کامل را به شرکت های بزرگ ، کوچک و متوسط بخش دولتی و افراد خصوصی ارائه می دهد ، این بانک در اواخر سال 2003 میلادی دارای 1328 کارمند بود و تا پایان سال 2004 میلادی، حدود 629 هزار نفر مشتری داشت که از این تعداد 580 هزار شخص خصوصی و 49 هزار شخص حقوقی بودند، تعداد مشتریان بانکداری اینترنتی در سال 2005 از 340 هزار نفر نیز فراتر رفت که نشان دهنده کیفیت ارائه خدمات و اعتبارش در نزد مردم است، در جدول روند شکل گیری و رشد این بانک گردآوری شده است.

LHV Pank بزرگترین کارگزار برای سرمایه گذاران خرد بالتیک

LHV Pank ، یکی از 10 شرکت و بانک مهم در استونی است که دفتر مرکزی اش در تالین است و یک شرکت خدمات بانکی و مالی می باشد، این بانک، سهامی عام است که در فهرست بورس اوراق بهادار Nasdaq قرار دارد، مشتریان این بانک شامل افراد خصوصی، شرکت های کوچک و متوسط سرمایه گذاران نهادی می باشند.

LHV Pank سومین بانک بزرگ در استونی دارای شعبه هایی در تالین، تارتو و پارکو است و بیش از 800 کارمند دارد، ضمن اینکه بیش از 350 هزار مشتری از خدمات این بانک استفاده می کنند، لازم به ذکر است که LHV Pank بزرگترین کارگزار برای سرمایه گذاران خرد بالتیک در بازار های بین المللی به شمار می آید، بنابراین شایسته است در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در استونی از آن یاد شود و نسبت به آن شناخت پیدا کنید.

اگر برای مهاجرت مقصد نهایی خود را انتخاب نکرده اید با مطالعه مقالات زیر می توانید برترین ، امن ترین و ارزان ترین کشورها را بشناسید.

Inbank در فهرست Nasdaq

در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در استونی، Inbank قرار دارد، دفتر مرکزی این بانک در شهر تالین استونی واقع شده است که نه تنها در استونی، بلکه در چهار کشور مجاور استونی نیز به فعالیت مشغول است و شعبه دارد، بنیان گذار و مدیر عامل Inbank در استونی ، جان آندرسو (Jan Andresoo) می باشد.

در ابتدا فعالیت این بانک در سال 2011 میلادی و با تاسیس شرکتی که نام آن کوفی بود ، آغاز گردید، سپس در سال 2015 میلادی شرکت کوفی موفق به دریافت مجوز بانکداری گردید و نام آن به اینبانک (Inbank) تغییر یافت، 

جالب است بدانید تا سال 2020 میلادی دارای 550 هزار قرارداد فعال مشتری در چهار کشور بوده است که نشان از اعتبار و فعالیت آن و همچنین اعتماد مردم دارد.

نام Inbank در فهرست Nasdaq (انجمن ملی فروشندگان اوراق بهادار) قرار دارد که این نیز نشان دهنده اعتبار آن است، جدول زیر سیر تحول اینبانک را نشان می دهد:

2020 2015 2011
550 هزار قرارداد فعال مشتری در 4 کشور دریافت مجور بانکداری توسط شرکت کوفی تاسیس شرکت کوفی
Luminior Bank AS با بیش از 15 میلیارد یورو دارایی​

Luminior Bank AS با بیش از 15 میلیارد یورو دارایی

در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در استونی ، Luminior Bank AS نیز قرار دارد ، این بانک از بانک های بزرگ بالتیک و استونی محسوب می شود ، شایان ذکر است که در سال 2017 میلادی بر اساس عملیات بالتیک Nordea و DNB تاسیس گردید و بیش از 350 هزار نفر از مشتریان سابق Nordea و 930 هزار نفر از مشتریان  DNB را تصاحب کرد.

دفتر مرکزی Luminior Bank AS نیز در تالین استونی واقع شده است و شعبه هایی در لتونی و لیتوانی دارد، سهم بازار وام این بانک 22 درصد و سهم بازار سپرده آن 16 درصد می باشد ، Luminior Bank AS با بیش از 15 میلیارد یورو دارایی در حال فعالیت است.

Bigbank ؛ متمرکز بر وام

Bigbank در کشور استونی ، نام یکی دیگر از 10 شرکت و بانک مهم در استونی است که دفتر مرکزی آن در شهر تالین قرار دارد، این بانک در سال 1992 میلادی تاسیس گردید و 385 نفر در آن مشغول به کار هستند ، Bigbank ؛ متمرکز بر وام است و در کشورهای بالتیک، فنلاند، سوئد، بلغارستان، اتریش، آلمان و هلند فعالیت دارد ، به دلیل شرایط اقتصادی مناسب و بالا بودن سطح زندگی و رفاه، افراد زیادی ترجیح می دهند به این کشور مهاجرت کنند و در آن ساکن شوند.

Aqris ؛ شرکت توسعه نرم افزار

Aqris؛ شرکت توسعه نرم افزار را باید به عنوان 10 شرکت و بانک مهم در استونی به شما عزیزان معرفی کنیم، این شرکت در سال 1999توسط اولیور ویلر و ساندر ماگی تاسیس شد، Aqris در جامعه توسعه دهندگان جاوا به دلیل محصول خود RefactorIT، یک پلاگین منبع باز برای IDE های جاوا شناخته شده بود.

شرکت هوانوردی  Airest

در بررسی 10 شرکت و بانک مهم در استونی، خوب است به معرفی شرکت هوانوردی Airest بپردازیم، این شرکت خصوصی فعالیت خود را در ژانویه 2002 و در زمینه حمل و نقل هوایی بار تجاری آغاز کرد، دفتر مرکزی آن در تالین است و خدمات خود را به شرکای باربری شمال اروپا ارائه می دهد، Airest درنوامبر سال 2014 میلادی چهارمین پایگاه تعمیر و نگهداری خط خود را در بوداپست (Budapest) افتتاح کرد.

A.Le Coq کارخانه آبجوسازی

A.Le Coq کارخانه آبجوسازی

A.Le Coq؛ کارخانه آبجوسازی در سال 1997 میلادی توسط خانواده ای به همین نام که در قرن 18 از فرانسه فرار کرده بودند تاسیس شد، این شرکت در سال 1997 میلادی خریداری شد و در حال حاضر متعلق به شرکت فنلاندی Olvi می باشد ، A.Le Coq انواع مختلفی از نوشیدنی ها مانند آبجو، نوشابه، نوشیدنی های انرژی زا را تولید می کند، بر طبق گزارشات ارائه شده در سال 2008 میلادی، این شرکت بهترین نمونه آبجو را تولید می کند و در استونی از محبوبیت زیادی برخوردار است و در رده محصولات پر فروش قرار دارد، به همین دلیل آن را در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در استونی قرار داده ایم، شعار کارخانه A.Le Coq، عبارتی به معنی طعم و مزه است و آهنگی نیز با این نام توسط گروه راک اسمایلرز (Smilers) مختص این کارخانه ساخته شده است که در تبلیغات از آن استفاده می کنند.

Alexela ؛ هلدینگ استونیایی

در ادامه معرفی 10 شرکت و بانک مهم در استونی ، قصد داریم Alexela ؛ هلدینگ استونیایی را به شما خوبان معرفی کنیم، این هلدینگ در 3 زمینه توسعه املاک ، انرژی و صنایع فلزی فعالیت دارد و میزان بیش تری از سهام این گروه به تاجر استونیایی به نام  Heiti Haalتعلق دارد.

Alexela در تابستان سال 2012 میلادی به عنوان یک شرکت هلدینگ سازماندهی شد ، در آن زمان گروه توسط هیتی هال و تاجر قزاقستان به نام ایگور بیدیلو مدیریت می شد، این دو نفر با هم 8/73 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشتند.

اطلاع از نام و خدمات این بانک ها و شرکت ها به مهاجران کمک زیادی می کند که از سردرگمی در بیایند و راحت تر بتوانند به فعالیت های خود در این کشور بپردازند ، بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید، این نام ها را به خاطر داشته باشید.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در استونی

1. وام های شخصی و تجاری
2. ارائه دهنده انواع سپرده ها
3. خدمات تسویه حساب
4. پذیرش پرداخت کارت
5. خدمات بیمه
6. فاکتورینگ

دومین بانک بزرگ در استونی است به همین دلیل در لیست 10 شرکت و بانک مهم در استونی آن را قرار داده ایم، این بانک متعلق به بانک سوئدی SEB می باشد که اولین بار در سال 1992 از ادغام 10 بانک کوچکتر تاسیس شد و نام آن Eesti Uhispank بود، سپس در سال 2008 میلادی به نام امروزی اش تغییر نام داد.

این شرکت در سال 1999توسط اولیور ویلر و ساندر ماگی تاسیس شد، Aqris در جامعه توسعه دهندگان جاوا به دلیل محصول خود RefactorIT، یک پلاگین منبع باز برای IDE های جاوا شناخته شده بود.

این هلدینگ در 3 زمینه توسعه املاک، انرژی و صنایع فلزی فعالیت دارد و میزان بیش تری از سهام این گروه به تاجر استونیایی به نام Heiti Haalتعلق دارد.

این شرکت خصوصی فعالیت خود را در ژانویه 2002 و در زمینه حمل و نقل هوایی بار تجاری آغاز کرد، دفتر مرکزی آن در تالین است و خدمات خود را به شرکای باربری شمال اروپا ارائه می دهد، Airest درنوامبر سال 2014 میلادی چهارمین پایگاه تعمیر و نگهداری خط خود را در بوداپست (Budapest) افتتاح کرد.

در این مقاله 10 شرکت و بانک مهم در استونی را به شما معرفی کردیم ؛ افراد زیادی ترجیح می دهند به این کشور اروپایی سفر کنند و یا در آن سرمایه گذاری کنند ، به این منظور کارشناسان ما مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استونی را برای شما تدوین کرده اند ، این مقاله اطلاعات سودمندی را در اختیارتان قرار می دهد و ارزش خواندن دارد ، چنانچه به اطلاعات بیشتری در اینباره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

10 شرکت و بانک مهم برخی از کشورهای اروپایی را بشناسید و زمینه های فعالیت آن ها را بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه