10 شرکت و بانک مهم در ایسلند

10 شرکت و بانک مهم در ایسلند به عنوان چرخ های گرداننده اقتصاد این کشور ، نقش بسیار زیادی در توسعه و سطح رفاه زندگی در این کشور دارند ، به همین دلیل بررسی آن ها و شناخت خدماتی که ارائه می دهند دارای اهمیت و ارزش است.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) ، اطلاعات مربوط به 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند را گردآوری کرده اند و در این مقاله به شما عزیزان ارائه می شود تا به طور کامل در جریان شرکت ها و بانک های معروف این کشور قرار بگیرید و از چگونگی خدمت رسانی آن ها مطلع شوید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به ایسلند را بخوانید و با شیوه های امن و قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

در حال حاضر در کشور ایسلند 9 بانک فعال وجود دارد و 6 بانک اخیرا تحت تاثیر شرایط اقتصادی منحل شده اند.

علاوه بر این ، شرکت های بزرگ تجاری نیز در این کشور در حال فعالیت هستند که در ادامه این مقاله به معرفی معروف ترین بانک های فعال این کشور و شرکت های مهم آن می پردازیم.

نکته : نام تمام بانک ها و شرکت های معرفی شده در این مقاله به توضیحات آن لینک شده است با کلیک بر روی نام هریک مستقیما مطلب مورد نظر را بخوانید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در ایسلند

Landsbankinn hf اولین بانک بزرگ ایسلند

برای معرفی 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، اول از همه به Landsbankinn hf اولین بانک بزرگ ایسلند می پردازیم ، این بانک که از نظر دارایی در ایسلند رتبه یک را دارد ، در رده بانک های تجاری تقسیم بندی می شود و در شهر ریکیاویک ایسلند قرار دارد ، لازم به ذکر است که یک بانک جهانی در این کشور است ، Landsbankinn hf در هفتم اکتبر سال 2008 میلادی تاسیس شد و  در گذشته با نام New Landsbanki شناخته می شد.

2/98 درصد از سهام این بانک به خزانه داری ملی کشور ایسلند تعلق دارد و 8/1 درصد مابقی سهام متعلق به سایر سهامدارن است؛ Landsbankinn hf؛ اولین بانک معروف ایسلند ارائه دهنده انواع متفاوتی از خدمات و محصولات بانکداری شرکتی و شخصی هست و با توجه به اینکه از اعتبار زیادی برخوردار است؛ آن را در ابتدای فهرست 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند قرار داده ایم.

طبق آخرین آمار ، میزان سهم بازار این بانک 69/36 درصد است که در میان سایر بانک ها میزان بیش تری را به خود اختصاص داده است ، همچنین سود سالانه آن 9190028 میلیارد ISK برآورد شده است ، سرویس هایی که این بانک ارائه می دهد عبارت است از: بانکداری خرده فروشی ، بانکداری تجاری و بانکداری شرکتی ، مدیریت دارایی و محصولات ارائه شده به مشتریان توسط این بانک به شرح زیر است:

 • افتتاح حساب جاری
 • ارائه وام خودرو
 • افتتاح حساب پس انداز
 • ارائه کارت های اعتباری
 • اعطای وام رهنی (فرضی)
 • ارائه دبیت کارت (debit card)
 • ارائه وام مصرفی
 • اعطای وام اضافه برداشت
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت هر چه بیشتر کشورها از جنبه های مختلف با دریافت مشاوره های تخصصی از مشاوران رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

Íslandsbanki hf دومین بانک بزرگ ایسلند

Íslandsbanki hf دومین بانک بزرگ ایسلند از نظر کل دارایی است که در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند جای دارد ، این بانک در گذشته با نام New Glitnir شناخته می شد در شهر کاپاووگور ایسلند واقع شده است و یک بانک جهانی در ایسلند است ، طبق آخرین آمار 31/30 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است ، ضمن اینکه سود سالانه آن 2372500 میلیارد ISK برآورد شده است.

این بانک دارای 12 شعبه و 1980 پرسنل است ، سرویس هایی که Íslandsbanki hf ارائه می دهد شامل بانکداری تجاری و بانکداری خرده فروشی است.

Íslandsbanki hf دومین بانک بزرگ ایسلند

Arion Pank سومین بانک بزرگ ایسلند

یکی از 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، Arion Pank سومین بانک بزرگ ایسلند است که قبلا به نام بانک نوین کائوپتینگ (New Kaupthing) شناخته می شد و در شهر ریکیاویک ایسلند قرار دارد ، این بانک سومین بانک مهم و معروف ایسلند است که ارائه دهنده انواع خدماتی مانند خدمات بانکداری خرده فروشی ، تجاری و نهادی را به افراد و سایر نهادهای دیگر می باشد.

 13 درصد از سهام این بانک متعلق به وزارت خزانه داری ایسلند است ، طبق آخرین گزارشات این بانک 69/27 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و میزان دارایی آن ، 2861500 میلیارد ISK محصولاتی که این بانک به مشتریان ارائه می دهد عبارت است از:

 • اعطای کارت های اعتباری
 • افتتاح حساب جاری
 • ارائه دبیت کارت (debit card)
 • افتتاح حساب پس انداز
 • ارائه وام دانشجویی
 • افتتاح حساب سپرده مدت دار
 • اعطای وام خودرو
 • ارائه وام رهنی (فرضی)
 • افتتاح حساب پس انداز سبز (green saving)
 • افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی

اطلاعات بانک آریون:

 • تعداد شعبه 24
 • تعداد پرسنل 844
 • تعداد مشتری  بیش از صد هزار نفر

اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید ، با برخی از شرکت ها و بانک های مهم در اروپا از طریق مطالعه مقالات زیر آشنا شوید.

Kvika Banki چهارمین بانک بزرگ

در ادامه معرفی 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، به Kvika Banki چهارمین بانک بزرگ از نظر دارایی در این کشور می پردازیم که در شهر ریکیاویک ایسلند واقع شده است و عضو صندوق ضمانت سپرده گذاران و سرمایه گذاران ایسلندی (TIF) است و کمک های خود را در آن انجام می دهد ، این بانک در طرح تضمین سپرده بلند مدت ایسلند نیز شرکت می کند که این طرح ، ضمانت سپرده برای هر موجودی اعتباری که توسط اشخاص حقوقی و حقیقی ایجاد می شود ، تا سقف 100 هزار یورو به ازای هر سپرده گذار را پوشش می دهد.

Kvika Banki ، یک بانک تخصصی متمرکز بر مدیریت دارایی و بازار سرمایه است و راه حل های جامعی در طبقات عمده دارایی مانند سهام ، املاک و مستغلات ، اوراق بهادار با درآمد ثابت را در بازارهای داخلی و بین المللی پوشش می دهد ، خدمات ارائه شده این بانک به دو دسته بازارهای سرمایه و مدیریت دارایی تقسم بندی می شود.

این بانک 14/5 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و طبق آخرین گزارشات مجموع دارایی آن 24/242 میلیارد ISK و میزان سود سالانه این بانک 44/10663میلیارد ISK تخمین شده شده است.

Marel شرکت فرآوری مواد غذایی

در ادامه فهرست 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، جا دارد Marel شرکت فرآوری مواد غذایی را به شما همراهان معرفی کنیم ، این شرکت که در کشور ایسلند از شهرت زیادی برخوردار است و به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه تغییر در فرآوری مواد غذایی شناخته شده است و شبکه ای شامل 7000 نفر در بیش از 30 کشور تشکیل داده است.

 شرکت Marel  با ارائه راهکارها ، خدمات و نرم افزار ها به صنایع مختلف غذایی مانند صنایع گوشت و ماهی و صنایع فرآوری طیور ، به آن صنایع در جهت تولید محصولات تازه و با کیفیت غذای حیوانات خانگی ، پروتئین ها و غذاهای دریایی کمک بزرگی می کنند ، بنابراین قرار گرفتن در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند بسیار برازنده آن است؛ از جمله ارزش آفرینی های این شرکت به موارد زیر می توان اشاره داشت:

 1. ایجاد ارزش اقتصادی
 2. افزایش بهره وری
 3. کاهش ضایعات
 4. توسعه پایدار
Marel شرکت فرآوری مواد غذایی

Seðlabanki Íslands بانک مرکزی

Seðlabanki Íslands بانک مرکزی ایسلند است که شایستگی قرار گرفتن در لیست 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند را دارد ، این بانک در سال 1961 میلادی تاسیس شد و اهداف آن به شرح زیر است:

 • حفظ ثبات قیمت
 • حفظ ذخایر بین المللی
 • انتشار اسکناس و سکه
 • ترویج سیستم های سالم و کارامد مانند سیستم پرداخت داخلی و سیستم پرداخت برون مرزی

Ossur شرکت تجهیزات ارتوپدی

Ossur شرکت تجهیزات ارتوپدی است که تصمیم داریم در مقاله 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، از آن نام ببریم ، این شرکت در سال 1971 میلادی تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر ریکیاویک ایسلند قرار دارد و علاوه بر این ، دفاتری در قاره اروپا ، قاره آمریکا ، قاره آسیا و توزیع کنندگان در بازارهای دیگر دارد ، این شرکت تجهیزات غیر تهاجمی برای ارتوپدی را توسعه ، تولید و در بازار به فروش می رساند.

از جمله محصولات این شرکت به انواع بریس ارتوپدی ، پروتز ارتوپدی و محصولات کمپرس درمانی اشاره داشت.

Sildarvinnslan hf تولید کننده پودر ماهی و روغن

شرکت Sildarvinnslan hf

برای بررسی 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، قصد داریم به سراغ شرکت Sildarvinnslan hf تولید کننده پودر ماهی و روغن برویم ، این شرکت یک اپراتور شیلات ، صید و فرآوری گونه های دریایی است که مسئولیت فنی و اداری مدیریت عملیات ماهیگیری روزانه را بر عهده دارد و به عنوان بزرگ ترین تولید کننده پودر ماهی و روغن شناخته شده است ؛ جالب است بدانید که سهمیه صید این شرکت و شرکای آن ، بیش از 25000 تن در سال است ، این شرکت طیف وسیعی از امکانات بندری تخصصی را از دفتر مرکزی خود در Neskaupstadur ارائه می دهد ، این خدمات شامل فروشگاه انجماد ، سرمایش و کارخانه یخ و خدمات صید است ، از دیگر فعالیت های این شرکت می توان به پرورش ماهی قزل آلا ، گربه ماهی و بهره برداری از کارخانه فرآوری ماهی آزاد اشاره داشت ، این بانک دارای 12 شعبه و 1980 پرسنل است ، سرویس هایی که Íslandsbanki hf ارائه می دهد شامل بانکداری تجاری و بانکداری خرده فروشی است.

BRIM HF شرکت ماهیگیری

BRIM HF شرکت ماهیگیری و فرآوری ماهی نیز در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند قرار دارد ، دفتر مرکزی این شرکت در شهر ریکیاویک ایسلند قرار دارد و محصولاتی مشتق شده از ماهی های دریایی صید و فرآوری شده را تولید می کند و در سراسر جهان عرضه می کند.

این شرکت دارای 3 کشتی انجماد ، 4 تراول ماهی مرطوب و 3 کشتی دریایی است کارخانه های فرآوری ماهی را عالوه بر ریکیاویک ، در Vopnafjörður و Akranes راه اندازی کرده است ، جالب است بدانید BRIM HF در سال 2013 جایزه صادرات ریاست جمهوری را دریافت کرد.

SIMINN شرکت مخابرات و فناوری اطلاعات

در نهایت قصد داریم در پایان مقاله 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند ، SIMINN شرکت مخابرات و فناوری اطلاعات این کشور را خدمت شما معرفی کنیم ، این شرکت مخابراتی ایسلندی خدمات ارتباطی را برای مشتریان خصوصی و شرکتی ارائه میدهد ، از جمله خدمات آن شامل خدمات تلفن همراه ، تلفن ثابت ، اینترنت است ، علاوه بر این ، چندین شبکه تلویزیونی را اداره می کند؛ SIMINN در سال 2018 میلادی بزرگترین اپراتور بی سیم در این کشور بود و طبق آمار دریافت شده ، 5/34 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده بود.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند

در حال حاضر در کشور ایسلند 9 بانک فعال وجود دارد و 6 بانک اخیرا تحت تاثیر شرایط اقتصادی منحل شده اند.

Landsbankinn hf اولین بانک بزرگ ایسلند است که ارائه دهنده انواع متفاوتی از خدمات و محصولات بانکداری شرکتی و شخصی است.

 • اعطای کارت های اعتباری
 • افتتاح حساب جاری
 • ارائه دبیت کارت (debit card)
 • افتتاح حساب پس انداز
 • ارائه وام دانشجویی
 • افتتاح حساب سپرده مدت دار
 • اعطای وام خودرو
 • ارائه وام رهنی (فرضی)
 • افتتاح حساب پس انداز سبز (green saving)
 • افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی
 • ارائه وام مصرفی

شرکت Marel با ارائه راهکارها ، خدمات و نرم افزار ها به صنایع مختلف غذایی مانند صنایع گوشت و ماهی و صنایع فرآوری طیور ، به آن صنایع در جهت تولید محصولات تازه و با کیفیت غذای حیوانات خانگی ، پروتئین ها و غذاهای دریایی کمک بزرگی می کنند

این شرکت یک اپراتور شیلات ، صید و فرآوری گونه های دریایی است که مسئولیت فنی و اداری مدیریت عملیات ماهیگیری روزانه را بر عهده دارد و به عنوان بزرگ ترین تولید کننده پودر ماهی و روغن شناخته شده است.

در این مقاله 10 شرکت و بانک مهم در ایسلند را مورد بررسی قرار دادیم ، چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در ایسلند را نیز بخوانید تا با دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه این کشور هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post