موسسه مهاجرتی

موسسه مهاجرتی به ارمنستان

موسسه مهاجرتی به ارمنستان

در طول تاریخ بسیاری از افراد به دلایل مختلف و برای دستیابی به شرایط بهتر زندگی اقدام به مهاجرت نموده اند که این روزها آمار مهاجرت افزایش چشمگیری داشته است . ارمنستان کشوری آسیایی با جاذبه های گردشگری و زیبایی های طبیعی بسیاری است که سالانه هزاران نفر از این کشور زیبا دیدن می نمایند و گاهی اوقات خواهان مهاجرت به ارمنستان هستند . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی جزء برترین موسسه مهاجرتی به ارمنستان ، در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته و روش های مهاجرت به ارمنستان را توضیح داده است .

درباره ارمنستان و موسسه مهاجرتی به ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان است که از سمت شمال با گرجستان ، از سمت شرق با جمهوری آذربایجان ، از سمت غرب با ترکیه و از سمت جنوب با ایران و نخجوان همسایه است . ارمنستان در قفقاز جنوبی در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیا و اروپا محسوب می‌ شود . ارمنستان کشوری کوهستانی و پرباران و یک کشور محاط در خشکی است . ایروان بزرگترین شهر این کشور است و شهرهای گیومری ، وانادزور ، اچمیادزین ، هرازدان ، آبوویان ، آرتاشات ، کاپان ، آرماویر ،گاوار دیگر شهر های مهم این کشور به شمار می آیند . جمعیت این کشور حدود 3 میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند . زبان رسمی این کشور ارمنی و واحد پول آن درام نام دارد .

ارمنستانکشوری با جاذبه های گردشگری و زیبایی های طبیعی خود یکی از کشور های آسیایی است که در طول سال های گذشته به عنوان یکی از قطب های گردشگری و مهاجرت تبدیل شده است . روش های قانونی مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به عنوان یک موسسه مهاجرتی به ارمنستان و دیگر نقاط جهان به معرفی این روش های مهاجرت پرداخته و آماده راهنمایی و مشاوره در تمامی مراحل مهاجرت به این کشور می باشد . این روش ها عبارتند از :

• مهاجرت از طریق تحصیل
• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
• مهاجرت از طریق کار
• مهاجرت از طریق ازدواج
• مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

بیش از 7000 دانشجو بین المللی از 40 کشور جهان در حال تحصیل در ارمنستان هستند . حدود 50 دانشگاه دولتی و غیر انتفاعی در ارمنستان وجود دارد . بیشتر دروس در دانشگاه های ارمنستان به زبان ارمنی ارائه می شوند ، البته در بعضی از دانشگاه ها دروس به زبان انگلیسی ، روسی و یا فرانسوی ارائه می شوند . برای ورود به دانشگاه های این کشور تسلط به زبان ارمنی ، انگلیسی ، روسی و یا فرانسوی الزامی است . برای تحصیل در دانشگاه های ارمنستان داشتن مدرک متوسطه ایران ضروری است . هزینه های تحصیل در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی یکسان است و بر اساس رشته ، مقطع تحصیلی و دولتی و غیر انتفاعی بودن دانشگاه تعیین می شود . دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های ارمنستان مجاز هستند تا 20 ساعت در هفته به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند .

سرمایه گذاری در ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

ارمنستان یکی از کشورهایی است که سرمایه گذاری در آن بسیار راحت است . یکی از مزایای سرمایه گذاری در ارمنستان این است که بسیاری از کشورها نیازی به اخذ ویزا برای سرمایه گذاری در آن کشور ندارند ، که خوشبختانه ایران جزو این کشور ها است . برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ارمنستان هزینه زیادی نیاز نیست و حداکثر یا حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در ارمنستان تعیین نشده است . فرد در صورت ثبت شرکت در ارمنستان و سرمایه گذاری در این کشور با همسر و فرزندان زیر هجده سال خود به این کشور مهاجرت نماید . فرد می تواند در بخش های صنایع غذایی ، IT ، مالی و بانک داری ، معدن و انرژی در ارمنستان سرمایه گذاری نماید .

مهاجرت به ارمنستان از طریق ویزای کار

یکی از پر تقاضا ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق کار است . در این روش فرد متقاضی کار در این کشور نیازمند ویزای کار است . اولین مرحله برای مهاجرت از طریق کار به ارمنستان ، یافتن شغلی مناسب در این کشور است . سپس کارفرما باید از جانب فرد متقاضی کار درخواست مجوز کار کند . این مجوز کار برای دوره معینی صادر می گردد و قابل تمدید است . از مزایای این روش مهاجرت امکان همراهی همسر و فرزندان زیر هجده سال فرد دارنده ویزای کار در ارمنستان است . فرد دارنده مجوز کار می تواند بعد از پنج سال اقامت در این کشور برای اقامت دائم اقدام نماید .

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج و تولد فرزند

ارمنستان مانند دیگر کشورهای جهان از قانون پیوستن به اعضای خانواده و همسر پیروی می کند و فرد می تواند در صورت ازدواج با یکی از شهروندان ارمنستان به این کشور مهاجرت نموده و در این کشور مشغول به کار و تحصیل شود . بعد از گذشت سه سال از ازدواج و در صورت ادامه زندگی زوچین با یکدیگر فرد می تواند تقاضای اقامت دائم در این کشور را ارائه دهد . در صورت هرگونه سوال در این موضوع یک موسسه مهاجرتی به ارمنستان می تواند پاسخگوی تمامی سوالات شما باشد .

ارمنستان مانند دیگر کشورهای آسیایی تابع اصل خون است ، یعنی نوزاد تابع شهروندی پدر و مادر خویش است و کشور محل تولد بر شهروندی او تاثیر گذار نیست . تنها در صورتی کودک شهروند ارمنستان محسوب می شود که حداقل یکی از والدین او شهروند این کشور باشد .

هزینه زندگی در ارمنستان

هزینه زندگی در ارمنستان

هزینه زندگی در ارمنستان نسبتا پایین و مقرون به صرفه است . هزینه زندگی شامل هزینه خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل ، سلامت و غیره در این کشور حدود 14 درصد بیشتر از ایران است ، هزینه اجاره مسکن در این کشور 31 درصد کمتر از ایران است .

با توجه به آنچه در بالا ذکر شد کشور ارمنستان به دلیل نزدیک بودن به ایران می تواند گزینه مناسبی باشد . با مراجعه به موسسه مهر آفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی به ارمنستان ، می توانید از تمامی روش های قانونی مهاجرت به کشور ارمنستان اگاه شوید و در صورت تمایل کار خود را به تیم با تجربه ما بسپارید .

Rate this post
بازگشت به لیست

6 دیدگاه در “موسسه مهاجرتی به ارمنستان

 1. ساسان رمضانپور گفت:

  دنبال کار در ارمنستان هستم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای کار در ارمنستان می بایست دعوت نامه کاری از شخص کارفرما داشته باشید. می توانید رزومه خود را به شرکت های مختلف ایمیل کرده و در صورت دریافت جاب آفر از طریق سفارت ارمنستان در ایران ویزای کاری دریافت کنید.
   ضمنا می توانید از طریق ویزای تحصیلی به ارمنستان رفته و در کنار تحصیل به دنبال کار باشید.

   با تشکر از سوال شما

 2. Hossein گفت:

  با سلام،کاردانی تربیت بدنی دارم و بالغ بر ۱۵ سال سابقه ورزش حرفه ای دارم،کارهای فنی زیادی هم بلدم با مدارک معتبر،خواستم ببینم چجوری میتونم اونجا کار پیدا کنم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای اینکه بتوانید در ارمنستان کار کنید می بایست دعوت نامه کاری از شخص کارفرما در ارمنستان داشته باشید که به دو روش می توانید در این زمینه اقدام کنید . روش اول این است که رزومه خود را به شرکت های مختلف در حیطه کاری خود بفرستید و در صورت دریافت جاب آفر ، از طریق سفارت ویزای کاری بگیرید و روش دوم این است که از طریق تحصیل در کالج های زبان و یا دانشگاه ها به ارمنستان رفته و در کنار تحصیل به جستجوی کار بپردازید .

   با تشکر از سوال شما

 3. شاهرخ گفت:

  سلام.کار برای ماساژ درمانی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.