10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی شما را بهتر با تاریخ و اصالت این کشور آشنا خواهد کرد و همچنین اطلاعات مناسبی را پیش از سفر در اختیارتان خواهد گذاشت تا در این کشور بسیار راحت تر بتوانید مقاصد مناسب و مورد علاقه خود را یافته و از حضور و یا تفریح در آن ها لذت خود را ببرید.

کارشناسان خبره شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )  در ادامه 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی را به شما معرفی خواهند نمود.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به لیتورانی را بخوانید و با راه های قانونی مهاجرت به این کشور زیبا آشنا شوید.

لیتوانی اولین کشور در جمهوری شوروی بود که در سال 1990 اتحاد جماهیر شوروی را ترک کرد و از آن زمان تا کنون تلاش می کند تا خود را مجدداً در جایگاه مناسب و بالای جهان قرار دهد.

 آثار بسیاری از دوره شوروی مانند پناهگاه ها و موزه ها در این کشور وجود دارد، اما شما چیزهای بیشتری از جمله کلیساها، صومعه ها، کاخ های زیبا را نیز در لیتوانی خواهید یافت. ضمن اینکه چندین نقطه در این کشور جزو میراث جهانی یونسکو هستند.

از ویلنیوس گرفته تا فضاهای باز مانند کورونیان اسپیت، جاذبه های زیادی برای دیدن در این کشور وجود دارد و تعداد شگفت انگیزی از موزه های عجیب و غریب و جالب مانند موزه زنبورداری و موزه پول وجود دارد که در ادامه کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به آن خواهند پرداخت.

پس از مطالعه مقاله می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها درج نمایید.

فهرست مطالب
10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی

شهر قدیمی ویلنیوس

شهر قدیمی ویلنیوس یک سایت میراث جهانی یونسکو است و در نقطه ای قرار دارد که دو رودخانه اصلی لیتوانی در آن به هم می رسند. این شهر به دلیل داشتن ساختمان های به خوبی محافظت شده، یکی از شهرهای برتر قرون وسطایی اروپا است و معماری به سبک های گوتیک، رنسانس و نئوکلاسیک را به نمایش می‌گذارد که به نوبه خود بسیار جذاب و منحصر به فرد می باشند.

تمام سازه ها بر روی یک میدان اصلی قرار گرفته اند و خیابان های سنگ فرش‌شده ای را خواهید دید که پر از بارها و غذاخوری ها هستند. برخی از نقاط برجسته اینجا عبارتند از: کلیسای سنت آنا، کاخ ریاست جمهوری و دو محله یهودی.

این شهر در طول تاریخ خود شاهد جنگ های بسیاری از سوی مهاجمان خارجی بوده است، اما خوشبختانه هیچ کدامیک از این جنگ ها خسارات چندانی به ساختمان ها و آثار باقی مانده در این شهر وارد نیاورد و زیبایی شهر به همان شکل ابتدایی خود باقی مانده است؛ به طوری که قدم زدن در این شهر کاملا شما را به دوران خود می برد.

شهر قدیمی ویلنیوس قطعا لایق اولین رتبه در میان 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی را دارد که به تنهایی خود می تواند مدت بسیار زیادی را برای گشت و گذار به خود اختصاص دهد.

قلعه تراکای لیتوانی

مناظر لیتوانی پر از رنگ های طبیعی شگفت انگیز و شاهکارهای معماری واقعی است و قلعه تراکای ، واقع در 30 کیلومتری ویلنیوس و در نزدیکی شهر کوچک باستانی تراکای، دقیقا نمونه ای از همین است ،  قلعه جزیره یک مجموعه معماری گوتیک است که در مرکز آن یک قصر شاهزاده بزرگ قرار دارد و ساختمان اصلی توسط دیوارهای دفاعی قدرتمند و تعداد زیادی برج احاطه شده است.

در میان  تمامی 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی در این لیست ، قلعه تراکای یکی از جاذبه های دیدنی است و شما نه تنها با تصویر خارجی معماری تحت تاثیر قرار خواهید گرفت بلکه گشت و گذار در تالارهای کاخ تحسین شما را برخواهد انگیخت.

باید گفت این بخش سزاوار توجه ویژه ای است ؛ اتاق های دولتی کاخ با نقاشی های دیواری، گچبری و پنجره های شیشه ای رنگی تزئین شده است.

تمام جزئیات داخل و خارج از ثروت مردمی که زمانی در درون این دیوارها زندگی می کردند، صحبت می کند ، حتی زین اسب ها در این جا به رنگ طلا استفاده می شده است. جدای از کاخ در منطقه وسیع تر تراکای حدود 200 دریاچه وجود دارد که می توانید در ماه های گرمتر از آن لذت ببرید.

قلعه تراکای لیتوانی

موزه شیطان

یکی از جالب ترین و شاید خاص ترین موارد در میان 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی مربوط به موزه شیطان می باشد ، موزه شیطان در کاوناس قرار گرفته است و همانطور که از نامش انتظار می رود دارای مجموعه عظیمی از آثار هنری است که تصاویری از شیطان ، جادوگران و طیف وسیعی از دیگر موجودات افسانه ای شرور را به تصویر می کشد.

شما بیش از 3000 قطعه مختلف را در ای نجا خواهید یافت و بازدیدکنندگان حتی می توانند اقلامی را به مجموعه اهدا کنند. طیف وسیعی از آثار در این مکان وجود دارد که از مواد مختلفی مانند سرامیک، منسوجات و نقاشی استفاده می‌کنند و حتی می‌توانید موارد جالب دیگری مانند سنگریزه‌ها را پیدا کنید که تصاویری از شیطان دارند.

این موزه در کنار موزه هنر در شهر کاوناس قرار گرفته است و اشیایی از چند هزار شیطان از بیش از 70 کشور و آیین مختلف جهان را نمایش می گذارد ؛ شما در این مکان همچنین می توانید داستان ها و افسانه های مختلفی که در رابطه با شیطان های مختلف و نحوه آفرینش و قدرت های آنان گفته شده است را بخوانید و این شاید جذاب و هیجان انگیز باشد.

شاید مطلع باشید که لیتوانی یکی از کشورهای به سرعت در حال پیشرفت می باشد که در حال ترمیم و رشد اقتصادی می باشد.

کلیسای سنت آنا لیتوانی

کلیسای سنت آنا لیتوانی

کلیسای سنت آنا اولین کلیسا در لیست 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی می باشد ، کلیسای سنت آنا در ویلنیوس یکی از زیباترین ساختمان های لیتوانی است و از برج های آجری زیبا و پنجره های گل رز تشکیل شده است ، مناره های آن به سال 1501 برمی گردند و به سبک گوتیک طراحی شده اند و در داخل کلیسا سقف های بلند و همچنین نیمکت های کنده کاری شده را خواهید دید.

باید گفت یکی از جالب ترین بناهای معماری واقع در ویلنیوس ، کلیسای سنت آنا می باشد ، این کلیسا در شهر قدیمی در خیابان Mairone واقع شده است ، با رفتن به این نقطه عطف لیتوانیایی ، می توانید نه تنها از الگوی معماری منحصر به فرد سازه لذت ببرید ، بلکه می توانید تاریخ را نیز لمس کنید ، در معبد ، نمایشگاهی وجود دارد که تاریخچه قدیمی ترین بنای کلیسای جامع را از زمان هایی که یک پناهگاه بت پرستان بوده تا امروز نشان می‌دهد.

در طبقه پایین معبد ، مقبره های شخصیت های مشهوری همچون : شاهزادگان ، اسقف ها و اشراف وجود دارد و در اتاق اصلی معبد چهارده محراب با مجسمه های چوبی از قدیسان قرار گرفته است ، زیبایی و جذابیت این معبد به سختی قابل بیان است و بهتر اینکه یک بار آن را ببینید و خودتان ببینید که چقدر تصویر معماری پایتخت لیتوانی زیباست.

کورونیان اسپیت و کورسیو نریجا

کورنیان اسپیت به یک نوار شنی طولانی بین تالاب کورونیان و دریای قدرتمند بالتیک اشاره دارد که بخشی از آن در روسیه و سمت شمالی در لیتوانی واقع شده است ، کورونیان اسپیت محصول یک یخچال طبیعی است که قدمت آن به 5000 سال قبل می رسد و دارای برخی از مرتفع ترین تپه های شنی در تمام اروپا است که برخی از آن ها 60 متر طول دارند و به سواحل شنی زیبا منتهی می شوند.

تصور مناظر لیتوانی بدون شهر تفریحی نرینجا سخت است ، نرینجا در سال 1961 در کورونیان اسپیت تاسیس شد ، با این حال ، تاریخچه پیدایش این مکان شگفت انگیز به قرن ها پیش باز می گردد ، این شهر تفریحی به درستی مروارید لیتوانی نامیده می شود که بهشت هنرمندان و مکانی برای جذب گردشگران از سراسر جهان است ، در آنجا می توانید واقعاً استراحت کنید و آرام شوید.

سواحل نرینجا از بالاترین سطح سازماندهی و پاکیزگی محیطی برخوردار هستند و هتل ها و مسافرخانه های خصوصی زیادی وجود دارند که در تمام طول سال پذیرای بازدیدکنندگان می باشند ، می توانید به ماهیگیری بروید ، استراحت کنید یا فقط از پیاده روی به نقاط دیدنی و استراحت در کنار آب لذت ببرید ، کورونیان اسپیت و کورسیو نریجا به خاطر درختان کاج بلند ، پوشش گیاهی منحصر به فرد ، هوای پاک و آب و هوای معتدل مشهور هستند و یک مناسب برای احیای بدن و آرامش روح تلقی می شوند.

تپه صلیب سیائولیای

در نزدیکی شهر سیائولیای تپه صلیب ها قرار دارد که بر فراز دماغه کوچکی قرار دارد ، این تپه غیرمعمول در حدود 12 کیلومتری شهر قرار گرفته استو جالب اینکه بر روی تپه بیش از 50 هزار صلیب در اندازه و شکل های مختلف وجود دارد ؛ می توان گفت این مورد عجیب ترین جاذبه در میان 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی می باشد.

از راه دور شبیه گورستان است ، اما هیچ قبری در این مکان وجود ندارد ؛ اما افسانه ای وجود دارد که توضیح می دهد که چرا نمادهای ایمان بسیار زیاد است ، معلوم می شود که با قرار دادن صلیب بر روی تپه ، مردم امیدوارند که موفق شوند ، این دقیقاً پاداشی است که هر کسی که صلیب خود را بر روی کوه بگذارد ، اگر قرار باشد به نبوت ایمان بیاورد ، دریافت خواهد کرد.

در این مکان می توانید انواع صلیب ها را ببینید ؛ هم صلیب های چوبی بزرگ و هم صلیب های کوچک وجود دارد ، مجسمه های کاملی به شکل صورت مقدس مسیح ایجاد شده است و صلیب های چوبی ساده بدون نقش و نگارهای اضافی نیز در اینجا موجود است ، این قسمت به منظور ادای احترام به فداکاری بسیاری از مردم در لیتوانی است و به یک مکان زیارتی برای بسیاری از پیروان تبدیل شده است ، تپه صلیب سیائولیای همچنین یادبودی برای کسانی است که در طول سال ها در کشور به دلیل قیام ها و سایر درگیری های داخلی جان خود را از دست داده اند.

تپه صلیب سیائولیای

بهترین کشور دنیا برای کار ، زندگی و تحصیل کجاست؟ مقالات زیر پاسخ شوال شماست.

شهر قدیمی کاوناس

یکی از جذاب ترین گزینه ها در میان 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی مربوط به شهر قدیمی کاوناس است ، کاوناس دومین شهر بزرگ لیتوانی است و در سراسر لیتوانی به عنوان شهر فرهنگ شناخته می شود زیرا بیش از 40 موزه در اینجا و همچنین منطقه زیبای شهر قدیمی وجود دارد.

بخش قدیمی کاوناس تعداد زیادی از بناهای معماری غیرمعمول را در خود جای داده است و این منطقه به سادگی در زیبایی خود مسحور کننده می باشد ، بهتر است سفر خود را به بخش قدیمی شهر با میدان تالار شهر آغاز کنید ؛ در اینجا می توانید تالار شهر که سابقا کاخ ازدواج نامیده می شد و حالا با نام قو سفید کاوناس شناخته میش ود را از نزدیک مشاهده نمایید.

در ادامه مسیر می توانید کلیسای جامع پیتر و پل کاوناس را دیدن کرده و از خیابان عابر پیاده Vilniaus به طور ویژه ای دیدن نمایید ، در این خیابان می توانید پیاده روی کرده و از زیبایی های بخش قدیمی شهر لذت ببرید ، این خیابان بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ است و با قدم زدن در امتداد آن می توانید ساختمان های عجیب و غریب زیادی را ببینید که بسیاری از آن ها طرح های باروک ، رنسانس ، و گوتیک را به نمایش می‌گذارند.

کلیسای جامع ویلنیوس لیتوانی

کلیسای جامع ویلنیوس لیتوانی

تا اینجا با موارد جذابی از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لیتوانی آشنا شدید ، فهرستی از مکان هایی که باید هنگام کاوش در لیتوانی از آن دیدن کنید ، اما این فهرست بدون کلیسای جامع ویلنیوس ، ناقص خواهد بود ، این کلیسا مهم ترین کلیسای جامع کاتولیک رومی در لیتوانی است.

تاریخچه کلیسای جامع به قرن ها قبل برمی گردد و این ساختمان به معنای واقعی کلمه روزهای تاسیس ویلنیوس را به یاد می آورد ، این قدیمی ترین کلیسای جامع در لیتوانی است که شاهزادگان بزرگ لیتوانی در آن تاج گذاری کردند و در مرکز شهر ویلنیوس و در پای کوه زامکووا قرار دارد.

این بنا تغییرات زیادی از جمله تغییرات تخریبی را پشت سر گذاشته ولی با این وجود ، امروزه کلیسای جامع جایگاه خود را به عنوان یکی از زیباترین بناهای معماری در لیتوانی حفظ کرده است ، این بنا به سبک کلاسیک ساخته شده و نمای بیرونی آن شبیه معبد یونان باستان است ، داخل آن نیز از نظر دکوراسیون جذابیتی کمتر از بیرون ندارد ، نقاشی های منحصر به فرد ، نقاشی های دیواری و سایر آثار هنری رنگ آمیزی بی نظیر درون معبددکوراسیون آن را چشم نواز کرده اند ، ضمنا در طبقه پایین کلیسای جامع موزه ای وجود دارد که تاریخ را از دوران بت پرستی با دقت حفظ می کند. 

موزه قوم نگاری رومسیسک

اگر می‌خواهید درباره آداب و رسوم عامیانه جذابی که در لیتوانی یافت می‌شود بیشتر بدانید ، موزه فضای باز رومسیسک مکانی است که می‌توانید به آنجا بروید ، در حدود 30 کیلومتری کاوناس ، رومسیسک قرار دارد ؛ یک موزه قوم نگاری وسیع در فضای باز ، که در آن تمام زیبایی های طبیعی سرزمین لیتوانی آشکار می شود ، این موزه در فضای باز آداب و رسوم سنتی را جشن می گیرد که قدمت آن به 200 سال قبل می رسد ، از جمله لباس های ملی ، اسباب بازی های سنتی ، ساختمان های تاریخی و مصنوعات مذهبی.

 اینجاست که می توانید حس کاملی از روح لیتوانی به دست آورید ، فضای گذشته را تجربه کنید و به داستان هایی درباره لیتوانی قرن 18 و 20 گوش دهید ، در این موزه 174 هکتاری ، نزدیک به دویست ساختمان از نقاط مختلف کشور دیده می شود که قدمت برخی از آنها به بیش از 200 سال می رسد.

مناظر طبیعی شامل کلبه ها ، ساختمان های بیرونی ، آسیاب ها ، کلیساها ، مزارع و باغ های جلویی است و در امتداد این همه شکوه ، مسیر پیاده روی دایره ای به طول 6 کیلومتر وجود دارد ، در اینجا و در میخانه قدیمی می توانید غذاهای ملی را امتحان کنید و نحوه ساخت گلدان های سفالی ، بافتن توری ، ایجاد جواهرات از کهربا ، چرم و چوب را ببینید ، از میان تمی جاذبه های درون فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لیتوانی این مکان از همه بیش تر شما را به اصالت لیتوانی نزدیک می کند.

موزه کهربا در پالانگا

چه موردی از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لیتوانی را فراموش کردیم؟ البته موزه کهربا در پالانگا! اینجا یک موزه منحصر به فرد است که به رنگارنگی تاریخ “سنگ خورشید” را بیان می کند ، با بازدید از دیوارهای این جاذبه می توانید در رنگ های روشن افسانه های سنگی غوطه ور شوید ، موزه کهربا در سال 1963 در ساختمانی افتتاح شد که زمانی متعلق به «ارل تیشکویچ» شخصیت مشهور تاریخی بود.

کاخ کنت در سال 1897 ساخته شد ، امروزه دیوارهای ساختمان بازسازی شده اند و مناطق اطراف آن برای پیاده روی راحت و تفریح مناسب شده است ، اما جالب ترین چیز در 15 تالار کاخ قرار گرفته است که هنگامی که از آستانه موزه عبور می کنید ، با مجموعه ای بینظیر از کهربا روبرو می شوید.

زیبایی سنگ را ببینید ، جذابیت کهربا را احساس کنید ، به داستان های جذاب استخراج “طلا” لیتوانیایی گوش دهید ، همه اینها در طول بازدید از موزه ارائه می شود ، جالب است که بدانید موزه کهربا در زیرزمین قرار دارد که متعلق به قرن پانزدهم است و در اینجا آثاری را خواهید یافت که گفته می شود بیش از 50 میلیون سال قدمت دارند.

سایر جاذبه ها و دیدنی های لیتوانی

به جز مواردی که در رابطه با آن ها توضیحاتی به شما ارائه کردیم ؛ می توانید از سایر جاذبه ها و دیدنی های لیتوانی نیز دیدن نمایید که شامل موارد ارائه شده در جدول می باشند:

جاذبه دیدنی شهر محل استقرار جاذبه دیدنی شهر محل استقرار
قلعه کاوناس کاوناس موزه ملی لیتوانی ویلنیوس
پارک ملی Dzukija روستای مارکین کونیس پارک ملی اوکسیتیا ایگنالینا
دروازه داون ویلنیوس کلیسای هولی اسپریت ویلنیوس
شهر پلاتلای پلاتلای پارک اروپا ویلنیوس

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لیتوانی

شهر قدیمی ویلنیوس یک سایت میراث جهانی یونسکو است و در نقطه ای قرار دارد که دو رودخانه اصلی لیتوانی در آن به هم می رسند ، این شهر به دلیل داشتن ساختمان های به خوبی محافظت شده ، یکی از شهرهای برتر قرون وسطایی اروپا است.

تمام سازه ها بر روی یک میدان اصلی قرار گرفته اند و خیابان های سنگ فرش‌شده ای را خواهید دید که پر از بارها و غذاخوری ها هستند ، برخی از نقاط برجسته اینجا عبارتند از: کلیسای سنت آنا ، کاخ ریاست جمهوری و دو محله یهودی.

یکی از جالب ترین و شاید خاص ترین موارد در میان 10 جاذبه گرشگری و دیدنی لیتوانی مربوط به موزه شیطان می باشد ، موزه شیطان در کاوناس قرار گرفته است و همانطور که از نامش انتظار می رود دارای مجموعه عظیمی از آثار هنری است که تصاویری از شیطان ، جادوگران و طیف وسیعی از دیگر موجودات افسانه ای شرور را به تصویر می کشد.

کلیسای سنت آنا در ویلنیوس یکی از زیباترین ساختمان های لیتوانی است و از برج های آجری زیبا و پنجره های گل رز تشکیل شده است ، مناره های آن به سال 1501 برمی گردند و به سبک گوتیک طراحی شده اند و در داخل کلیسا سقف های بلند و همچنین نیمکت های کنده کاری شده را خواهید دید.

از راه دور شبیه گورستان است ، اما هیچ قبری در این مکان وجود ندارد ؛ در این مکان می توانید انواع صلیب ها را ببینید ؛ هم صلیب های چوبی بزرگ و هم صلیب های کوچک وجود دارد به منظور ادای احترام به فداکاری بسیاری از مردم در لیتوانی این صلیب ها قرار داده می شوند.

این 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لیتوانی تمامی دیدنی های این کشور نیست و جاذبه های آن بسیار وسیع تر و بیشتر از این تعدادی است که در این مقاله نام بردیم ؛ که می توانید از طریق تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز از سایر آن ها اطلاعات کافی را کسب کنید ، همچنین مطالعه مقاله تحصیل در لیتوانی را نیز فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post