10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی

10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی موضوع این مقاله است تا شما بتوانید به اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با کشور لیتوانی بیافزایید.

لیتوانی یکی از کشورهای همسایه روسیه است که چندین سال گذشته توانسته خود را در جامعه جهانی به خوبی مطرح کرده و شرکت ها و بانک های خود را در دنیا معرفی نماید ، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) همراه شوید تا 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی را بشناسید.

اقتصاد این کشور ترکیبی از صنایع مدرن و بومی می باشد که این نوع اقتصاد امروزه در وضعیت به روزی قرار دارد و در بخش های خصوصی نیز سرعت پیشرفت خوبی به خود گرفته است.

کشور لیتوانی در زمینه شرکتهای خصوصی و بانکداری نیز توانسته خود را به روز نگه دارد و سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب نماید ، این کشور همچنین یکی از کشورهایی می باشد که توانسته وضعیت بانکداری خود را بسیار پیشرفته داده و وارد بانکداری مدرن شود.

شناخت 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی می تواند شما را با زمینه های مناسب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لیتوانی آشنا نموده و اطلاعات خوبی را در زمینه کارآفرینی در این کشور به شما منتقل نماید تا بتوانید به راحتی در این شور به کسب درآمد بپردازید ؛ مقاله مشخص شده را در سایت موسسه رجبی مطالعه کرده تا با این موشوع کاملا آَنا شده و روش های آن را بیاموزید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی

بانک AS لیتوانی

AS Swedbank بخشی از گروه Swedbank (سوئد) است ، AS Swedbank طیف گسترده ای از خدمات مالی از جمله حساب ، وام مسکن ، بیمه ، کارت های اعتباری ، وام ، مستمری و سرمایه گذاری را برای مشتریان خصوصی و هم برای شرکت ها ارائه می دهد ، هدف AS Swedbank ارتقاء سواد مالی و کارآفرینی و کمک به مشارکت اجتماعی از طریق توسعه کل جامعه است.

در ادامه معرفی 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی باید بگوییم که بانک AS لیتوانی اولین بانک بزرگ در لیتوانی از نظر کل دارایی محسوب می شود که در سال 2021 مجموع دارایی های آن 16730.95 میلیون یورو بوده است که سهم بازار 49.94 درصدی را برای بانک فراهم کرده ، همچنین در سال 2021 درآمد خالص بانک 75.13 میلیون یورو تخمین زده شده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

کسب به روز ترین اطلاعات اقتصادی کشورها با دریافت مشاوره های شرکت رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ایگنیتیس گروپ ( Ignitis Group )

در پاییز سال 1937 ، شرکت انرژی «الکترا» متولد شد ؛ الکترا آغاز مسیر جدیدی در توسعه انرژی لیتوانی بود که اولویت اصلی این شرکت ایجاد ارزش برای لیتوانی بود ، در سال 1995 این جاه طلبی با راه اندازی مجدد شرکت Lietuvos Energija احیا شد.

ربع قرن بعد ، بخش انرژی جهانی دستخوش یک انقلاب واقعی شد و از پاییز 2019 همه شرکت های گروه تحت یک نام تجاری ایگنیتیس گروپ ( Ignitis Group ) متحد شده و شروع به فعالیت کردند ، تحت ‌عنوان ایگنیتیس گروپ ، این کمپانی با افزایش قابلیت های تولید برق از انرژی سبز ، برای جهانی بهتر تلاش می کند.

گروه ایگنیتیس اولین مورد از شرکت های لیست 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی می باشد که یک شرکت انرژی بین المللی و یکی از بزرگترین گروه های انرژی در منطقه بالتیک است و فعالیت های اصلی این گروه شامل تولید و تامین برق و گرما ، تجارت و توزیع برق و گاز طبیعی و نگهداری و توسعه سیستم قدرت است.

این شرکت به عنوان یک پلت فرم از راه حل های انرژی هوشمند برای مردم و کسب و کار بهره برده و خود را برای نوآوری ، رقابت و تغییر باز آماده می سازد تا بتواند برق کشور لیتوانی را ارزان تر و بهتر از همیشه به مردم برساند و به هوشمندسازی انرژی در این کشور کمک نماید.

ایگنیتیس گروپ ( Ignitis Group )

AB SEB Bankas

AB SEB Bankas یک بانک تجاری در لیتوانی است که تابعه لیتوانیایی یکی از بزرگترین بانک های سوئدی ، گروه SEB می باشد ، این بانک در 29 نوامبر 1990 به عنوان یک شرکت عمومی در ثبت شرکت جمهوری لیتوانی با نام اسپادوس بانک به ثبت رسید که فورا به AB Vilniaus bankas تغییر نام داد ، Vilnaus bankas اولین کارت اعتباری Visa را در سال 1993 به لیتوانی معرفی کرد و اولین دستگاه های خودپرداز را در لیتوانی در سال 1995 راه اندازی کرد.

Vilnaus bankas یک قرارداد همکاری استراتژیک با گروه SEB سوئد در سال 1998 امضا کرد و پس از این شرکت مادر سوئدی در سال 2008 به طور کامل نام تجاری خود را تغییر داد ، SEB یک گروه مالی اروپای شمالی پیشرو است که خدمات بانکی را به نزدیک به 400 هزار شرکت و موسسه و نزدیک به 5 میلیون شخص خصوصی ارائه می دهد.

تقریباً نیمی از مشتریان SEB کاربران خدمات بانکداری الکترونیکی SEB هستند ، SEB در کشورهای اروپای شمالی و بالتیک ، لهستان ، اوکراین ، روسیه و آلمان شعبه دارد ، علاوه بر این SEB از طریق شبکه بین المللی خود در 10 کشور دیگر در سراسر جهان نمایندگی دارد ، این گروه دارای شبکه خدمات مشتریان گسترده ای است که از 600 شعبه تشکیل شده و حدود 20 هزار کارمند دارد.

اِی بی لینا آگرو لیتوانی ( AB Linas Agro )

اِی بی لینا آگرو لیتوانی ( AB Linas Agro )

گروه اِی بی لینا آگرو ( AB Linas Agro ) در حال حاضر بزرگترین گروه تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی در بالتیک را اداره می کند که شامل 69 شرکت تابعه و 2 شرکت وابسته است و بیش از 5 هزار نفر را در استخدام خود دارد ، این شرکت 31 سال پیش تاسی شد و از 17 فوریه 2010 ، فهرست اولیه خود را در بورس اوراق بهادار نزدک ویلنیوس ارائه کرد.

این شرکت در طول کل زنجیره تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره شامل تولید ، تهیه و بازاریابی محصولات کشاورزی و غذایی و ارائه کالاها و خدمات به کشاورزان فعالیت می کند ، محصولات اصلی که این کمپانی تولید و به فروش می رساند شامل: غلات ، دانه های روغنی ، خوراک مرکب ، مواد و افزودنی های خوراک ، شیر ، گوشت و محصولات طیور ، آرد و محصولات آرد ، غذای فوری ، غذای حیوانات خانگی ، داروهای دامپزشکی و کالاهایی برای کشاورزان است.

لینا آگرو یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات لیتوانیایی می باشد و شبکه مدرن ذخیره سازی غلات خود را در لیتوانی و لتونی راه اندازی کرده است ، این شرکت همچنین بزرگترین تولید کننده گوشت طیور در لیتوانی و لتونی و صاحب شناخته شده ترین برندهای گوشت مرغ هر دو کشور می باشد ، لینا آگرو یک تولیدکننده مهم شیر در لیتوانی هستیم و کارآمدترین مزارع لبنیات را داریم ؛ لینا آگرو یکی از شرکت های مهم در لیست 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی است.

بانک سیائولیایی ( Šiaulių Bankas AB )

بانک سیائولیایی ( Šiaulių Bankas AB ) دیگر مورد از 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی در سال 1992 تاسیس شد ، این بانک طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکی خرده فروشی و شرکتی را به افراد و شرکت ها با تمرکز بر اعطای وام به شرکت های کوچک و متوسط ارائه می دهد ، سیائولیایی بانک همچنین به طور فعال در پروژه های نوسازی مسکونی مشارکت دارد.

باید بگوییم که این بانک همچنین سیستم های صرفه جویی در انرژی در لیتوانی را نیز تامین مالی می کند ، سیائولیایی بانک همچنین اجاره ، بیمه عمر و عملیات املاک و مستغلات را از طریق شرکت های تابعه خود به مشتریان در سراسر این کشور ارائه می دهد.

بانک سیائولیایی ( Šiaulių Bankas AB ) سومین بانک بزرگ لیتوانی از نظر کل دارایی است که در سال 2021 مجموع دارایی های آن 3919.47 میلیون یورو بوده که سهم بازار 11.70 درصدی را برای بانک فراهم آورده است ، همچنین در همین سال درآمد خالص بانک 56.01 میلیون یورو اعلام شده است.

توجه داشته باشید که شناخت این 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی می تواند برای اشتغال و کار در کشور لیتوانی نیز مثمر ثمر باشد و شما در صورت داشتن تخصص لازم درهریک از این شرکت یا بانک ها قادر هستید تا در آنان استخدام شده و به کار مشغول شوید.

شناخت برترین بانک ها و شرکت های جهان می تواند برای کار و سرمایه گذاری و حتی زندگی در خارج از کشور اهمیت بالایی داشته باشد.

تلیا لیتوانی ( Telia Lietuva )

تلیا لیتوانی ( Telia Lietuva ) عضو گروه Telia Company ، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی در کشورهای بالتیک است ، Omnitel در سال 1991 به عنوان Litcom تأسیس شد که اولین شرکت خصوصی مخابراتی لیتوانی بود ، در نهایت در سال 2004 شرکت Omnitel توسط تلیا سورنا خریداری شد و این شروعی بر تاسیس تلیا لیتوانی ( Telia Lietuva ) بود.

جالب است بدانید که Omnitel اولین اپراتور شبکه در لیتوانی بود که خدمات GSM را راه اندازی کرد (در سال 1995) و یکی از اولین شرکت هایی در اروپا بود که فناوری انتقال داده های بسته GPRS (سرویس رادیویی بسته عمومی) را در شبکه خود معرفی کرد.

همچنین Omnitel اولین شرکتی بود که در لیتوانی خدمات تجاری 3G را در سال 2006 راه اندازی کرد که پس از آن بالاترین سرعت اینترنت موبایل HSDPA را به خود اختصاص داد ، در سال 2016 Omnitel و Teo شروع به ارائه خدمات مشترک جدید کردند و در سال 2017 ، Omnitel به Telia تغییر نام داد.

در نهایت در سال 2022 ، تلیا لیتوانی ( Telia Lietuva ) شروع به غیرفعال کردن شبکه 3G برای بهبود پوشش و کیفیت شبکه 4G کرد و تا پایان ماه مه ، یک سوم ایستگاه های پایه 3G که به حدود نیمی از مشترکان خدمات رسانی می کردند ، تعطیل شدند ، این شرکت بزرگترین شرکت مخابراتی در لیست 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی می باشد.

تلیا لیتوانی ( Telia Lietuva )

یو اِی بی ریولوت بانک ( UAB Revolut Bank )

Revolut یک شرکت فناوری مالی بریتانیایی است که خدمات بانکی را ارائه می دهد که دفتر مرکزی آن در لندن است و در سال 2015 توسط نیکولای استورونسکی و ولاد یاتسنکو تأسیس شد و یو اِی بی ریولوت بانک ( UAB Revolut Bank ) شعبه ای از این کمپانی در لیتوانی است ، این بانک خدماتی همچون صرافی ، کارت های نقدی ، کارت های مجازی ، Apple Pay ، صندوق های دارای بهره ، معاملات سهام بدون کمیسیون ، ارزهای دیجیتال ، کالاها و سایر خدمات را ارائه می‌دهد.

ریولوت توانسته به بازارهای جدیدی مانند ژاپن راه پیدا کند و کارکنان خود را از 1500 به حدود 5000 افزایش بدهد ، در نوامبر 2020 این شرکت به نقطه صفر رسید و با ارزش گذاری 4.2 میلیارد پوندی با ارزش ترین شرکت فین تک بریتانیا تبدیل شد ، درنهایت در ژانویه 2021 برای مجوز بانکداری بریتانیا درخواست داد و دور سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری در جولای 2021 ، ارزش شرکت را به 33 میلیارد دلار رساند و آن را به با ارزش ترین استارتاپ فناوری بریتانیا در آن زمان تبدیل کرد.

کمپانی پنیر روکیشکیا ( Rokiškios sūris )

کمپانی پنیر روکیشکیا ( Rokiškios sūris )

کمپانی پنیر روکیشکیا ( Rokiškios sūris ) بزرگترین گروه شرکت های فرآوری شیر در کشورهای بالتیک است ، این کمپانی که یک شرکت دولتی است نمونه خوبی از یک تجارت موفق می باشد که نشان می دهد تمرکز ، پیگیری مداوم یک هدف مشترک و حرفه ای بودن نه تنها به زنده ماندن در شرایط بحرانی کمک می کند ، بلکه ضمن یادگیری درس های جدید ، چالش های جدید را نیز ارائه می دهد.

این شرکت با شعار «آنچه را امروز به خوبی انجام می دهیم ، فردا آن را حتی بهتر انجام خواهیم داد» کار خود را در سال 2 آغاز کرد و در حال حاضر علاوه بر شرکت مادر ؛ 5 کارخانه و شرکت دیگر را نیز در صنایع لبنیات در لیتوانی در اختیار دارد.

این شرکت تنها شرکت در زمینه لبنیات در میان 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی است که با تکنولوژی به روز وبا استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مدرن بهترین محصولات را برای مصرف کنندگان تولید می کند و برنامه دارد تا در آینده میزان تولید زباله خود را به صفر برساند.

پی ری بانک ( PayRay Bank )

پی ری بانک ( PayRay Bank ) پنجمین بانک بزرگ در لیتوانی از نظر کل دارایی است که در سال 2021 ، مجموع دارایی های آن 181.27 میلیون یورو بود که سهم بازار 0.54٪ را برای بانک فراهم کرد ، همچنین در همین سال درآمد خالص بانک 139 میلیون یورو اعلام شد.

این بانک معمولا در طرح تضمین سپرده لیتوانی شرکت می کند که این طرح تضمین سپرده برای کلیه حساب های سپرده ای که توسط اشخاص حقیقی ، حقوقی ایجاد می‌شود اعمال می‌شود و تا سقف 100 هزار یورو به ازای هر بانک به ازای هر سپرده‌گذار را پوشش می‌دهد.

جالب اینجاسست که این بان یکی از جوان ترین شرکت ها در لیست 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی می باشد که در ژوئن 2018 فعالیت خود را در لیتوانی آغاز کرد و مجوز بانکداری خود را در سال 2019 دریافت کرد ، این بانک بر ارائه راهکارهای تامین مالی سرمایه در گردش کوتاه مدت برای شرکت های کوچک و متوسط متمرکز است و خدماتش شامل فاکتورینگ و اعتبار خرد ، وام های کوتاه مدت به مشتریان تجاری ، پذیرش سپرده از اشخاص حقیقی به صورت آنلاین می باشد.

لیتگرید ( Litgrid )

لیتگرید ( Litgrid ) یک اپراتور سیستم انتقال برق است که شبکه انتقال برق این کشور را اداره می کند ، Litgrid مسئول ادغام سیستم برق لیتوانی در زیرساخت برق اروپا و بازار مشترک نیز می باشد و پروژه های اتصال بین المللی استراتژیک NordBalt (لیتوانی-سوئد) و LitPol Link (لیتوانی-لهستان) را نیز تکمیل کرده است و در حال حاضر در حال اجرای هدف استراتژیک لیتوانی برای تغییر جهت سیستم قدرت خود برای عملیات همزمان با شبکه برق قاره اروپا می باشد.

این شرکت در حال حاضر بیش از 300 کارمند دارد و از سال 2010 ، سهام آن در بورس اوراق بهادار این کشور فهرست شده است ، لازم به ذکر است که 97.5 درصد از سهام لیتگرید ( Litgrid ) متعلق به EPSO-G UAB است که مستقیماً توسط وزارت انرژی جمهوری لیتوانی کنترل می شود ، از دیگر شرکت های بزرگ لیتوانی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

نام شرکت ارزش سهام
ZEMAITIJOS PIENAS 182 میلیون دلار
PIENO ZVAIGZDES 171 میلیون دلار
APRANGA 170 میلیون دلار
SIAULIU BANKAS 130 میلیون دلار
GRIGEO 130 میلیون دلار

وبینار روش های مهاجرت و چالش های پیش رو 

هنگام مهاجرت هر چقدر هم اطلاعات دقیق و به روزی داشته باشید و هر چقدر از تجارب دوستان و آشنایان شنیده و دیده باشید باز هم با چالش های بسیاری مواجه خواهید شد که تحمل و گذر از آنها چندان هم آسان نیست!

در این وبینار ، محسن مهدوی ، کارشناس ارشد مهاجرتی از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به بررسی تمام این ابهامات و چالش ها پرداخته و شما را با واقعیت های مهاجرت آشنا می کند.

مدت زمان این وبینار دو ساعت است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

فرصت دریافت مشاوره مهاجرتی رایگان را از دست ندهید و شماره خود را درج کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی

AS Swedbank طیف گسترده ای از خدمات مالی از جمله حساب ، وام مسکن ، بیمه ، کارت های اعتباری ، وام ، مستمری و سرمایه گذاری را برای مشتریان خصوصی و هم برای شرکت ها ارائه می دهد ، هدف AS Swedbank ارتقاء سواد مالی و کارآفرینی و کمک به مشارکت اجتماعی از طریق توسعه کل جامعه است.

این شرکت یک شرکت انرژی بین المللی و یکی از بزرگترین گروه های انرژی در منطقه بالتیک است و فعالیت های اصلی این گروه شامل تولید و تامین برق و گرما ، تجارت و توزیع برق و گاز طبیعی و نگهداری و توسعه سیستم قدرت است.

AB SEB Bankas یک بانک تجاری در لیتوانی است که تابعه لیتوانیایی یکی از بزرگترین بانک های سوئدی ، گروه SEB می باشد ، این بانک در 29 نوامبر 1990 به عنوان یک شرکت عمومی در ثبت شرکت جمهوری لیتوانی با نام اسپادوس بانک به ثبت رسید که فورا به AB Vilniaus bankas تغییر نام داد ، Vilnaus bankas اولین کارت اعتباری Visa را در سال 1993 به لیتوانی معرفی کرد و اولین دستگاه های خودپرداز را در لیتوانی در سال 1995 راه اندازی کرد.

گروه اِی بی لینا آگرو ( AB Linas Agro ) در حال حاضر بزرگترین گروه تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی در بالتیک را اداره می کند ، این شرکت در طول کل زنجیره تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره شامل تولید ، تهیه و بازاریابی محصولات کشاورزی و غذایی و ارائه کالاها و خدمات به کشاورزان فعالیت می کند.

لیتگرید ( Litgrid ) یک اپراتور سیستم انتقال برق است که شبکه انتقال برق این کشور را اداره می کند ، Litgrid مسئول ادغام سیستم برق لیتوانی در زیرساخت برق اروپا و بازار مشترک نیز می باشد و پروژه های اتصال بین المللی استراتژیک NordBalt (لیتوانی-سوئد) و LitPol Link (لیتوانی-لهستان) را نیز تکمیل کرده است

از اینکه ما را تا انتهای مطلب 10 شرکت و بانک مهم در لیتوانی همراهی کردید سپاسگزاریم ؛ برای ارتباط با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی می توانید حضوری یا تلفنی با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز ارتباط برقرار نمایید ، همچنین کارشناسان مهاجرتی ما در مقاله ارزان ترین کشور برای مهاجرت اطلاعات مفیدی در زمینه مقرون به صرفه ترین کشورهای جهان برای مهاجرت را ارائه داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه