سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه

/ / سرمایه گزاری و ثبت شرکت
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به ترکیه است . ترکیه رشد اقتصادی امیدوار کننده ای دارد و انتظار می رود یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد در میان اعضای OECD باشد . علاوه بر این ترکیه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشویق می کند و دارای یک بخش خصوصی پویا است . زیربنای خوب و نیروی کار رقابتی ، دو دلیل اصلی دیگر است که سرمایه گذاران به سمت ترکیه در جهت کسب و کار خود نگاه می کنند . این کشور همچنین یک سیستم مالیاتی مطلوب دارد و دولت مشوق ها و مزایای مالیاتی را برای کسانی که شرکتی را در مناطق آزاد تاسیس می کنند ، ارائه می دهد . در ادامه این مقاله نگاهی داریم به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه . برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در تماس باشید .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه

انواع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه عبارتند از :

– شرکت سهامی که معمولا توسط سرمایه گذاران علاقه مند به راه اندازی عملیات بزرگ در ترکیه استفاده می شود ؛
– شرکت با مسئولیت محدود ، که می تواند خصوصی یا عمومی باشد ، با این حال نوع خصوصی معمولا توسط شرکت های خارجی تاسیس می شود ؛
– شرکت تضامنی یک فرم تجاری غیر سازمانی است و معادل مشارکت محدود در سایر کشورها است ؛
– شرکت مختلط همچنین یک ساختار غیر سازمانی است و می تواند تنها توسط افراد بدیهی ثبت شود .
– شرکت تعاونی یکی از قدیمی ترین و همچنین یکی از محبوب ترین انواع شرکت های ترکیه است .

شرکت با مسئولیت محدود محبوب ترین نوع کسب و کار است . حداقل یک سهامدار لازم است که این نوع شرکت را تشکیل دهد و حداقل سرمایه سهام ۱۰،۰۰۰ TRY نیز باید در طول مرحله اولیه فرایند ادغام سپرده شود . مسئولیت سهامداران محدود به مقدار سرمایه گذاری سهام در شرکت می باشد .

شرکت سهامی دارای حداقل سهمیه ای بزرگتر از سهام محدود به مبلغ۵۰،۰۰۰ TRY است . این نوع شرکت دارای قوانین مختلفی در مورد فرایند مدیریت شرکت است : باید حداقل یک سهامدار و هیئت مدیره اجباری داشته باشد . مسئوليت اعضا محدود به مقدار سرمايه گذاري دارد . این نوع شرکت برای کسب و کارهای بزرگ مناسب تر است .

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه

اکثر سرمایه گذاران خارجی که علاقه مند به راه اندازی شرکت های دیگر در این کشور هستند نیز درباره هزینه های مربوط به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه تعجب می کنند . ترکیه از این لحاظ بسیار جذاب است ، زیرا هزینه های باز کردن یک شرکت در ترکیه زیاد نیست . شما می توانید در زیر هزینه مراحل اصلی را ببینید :

– تهیه و تأیید اسناد شرکت – حدود ۱۵۰۰ TRY؛
– ثبت اسناد شرکت با ثبت نام تجاری – رایگان ؛
– تخصیص سرمایه متعلق به بانک – رایگان ؛
– صدور گواهینامه کتاب حقوقی شرکت – در حدود ۲۵ TRY؛
– ثبت نام مالیاتی – رایگان ؛
– عضویت سالانه با ثبت نام تجاری – هزینه متغیر بسته به سهم سرمایه .

رجیستر تجاری ترکیه گواهی ثبت را صادر می کند و ثبت این شرکت در روزنامه رسمی ترکیه منتشر می شود . این شرکت همچنین باید برای مالیات بر ارزش افزوده در اداره مالیاتی مربوطه ثبت نام کند .

چگونگی ثبت شرکت در ترکیه

روند تاسیس شرکت در ترکیه ساده و یکی از کوتاه ترین پروسه ها را در اروپا دارد . سرمایه گذار می تواند در حدود یک هفته بعد از ثبت اسناد و مدارک لازم شروع به کسب و کار جدید کند .

گام نخست تهیه پیش نویس مقررات انجمن توسط مدیران شرکت است . این اسناد نیز باید در ترکیه تأیید شود . پس از آن حداقل سرمایه می تواند در یک حساب بانکی باز شده برای شرکت سپرده شود . پس از سپرده شدن سرمایه ( ۰٫۰۴٪ حداقل سرمایه لازم ) می توانند روند ثبت شرکت را آغاز کنند . هزینه ثبت باید به دفتر رجیستری تجاری همراه با اسناد لازم ارائه شود .

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

اکثر سرمایه گذاران تمایل دارند تا کسب و کارهایی را ایجاد کنند که به نوعی به گردشگری یا خدمات نیازهای دیگر خارجی ها متصل هستند . کافه ها ، رستوران ها ، هتل ها ، آژانس های املاک ، مغازه ها و شرکت های تعمیر و نگهداری به نظر می رسد که عادی و معمول است و برای خارجی ها برای سازماندهی و اجرا آسان است . تعدادی از کسب و کارهایی وجود دارد که خارجی ها نمی توانند در ترکیه بدون مجوز وزارت تجارت و صنعت مجددا باز کنند . اینها عبارتند از بانک ها ، موسسات مالی خصوصی ، دفاتر مبادله ارز خارجی ، شرکت های تحت قانون بازار سرمایه ، انبارداری عمومی و اپراتورهای مناطق آزاد تجاری .

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه

  • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه آسان است زیرا یک شرکت با مسئولیت محدود می تواند ظرف یک هفته با حداقل یک سهامدار و یک مدیر از هر ملیتی ثبت شود .
  • حداقل حق سرمايه گذاري مستقيم ۳،۳۰۰ يورو است و متقاضی نيازي به سفر براي تکميل مشارکت ندارد .
  • شرکت های منطقه آزاد ترکیه به طور کامل از تمام مالیات معاف است .
  • انتظار می رود که ترکیه سریع ترین رشد اقتصادی در اروپا را دارا باشد .
  • حمل و نقل کالا در اطراف و خارج از ترکیه آسان است زیرا ترکیه دارای مسیر های راه آهن به مقصد اروپا و آسیا است ، و مسیرهای مستقیم به چین برای دهه آینده برنامه ریزی شده است ؛ ترکیه بین اروپا و آسیا قرار دارد ، هزینه های حمل و نقل را به هر دو قاره کاهش می دهد ؛
  • تعداد ۷۳ میلیون نفر در ترکیه زندگی می کنند و اکثر مردم کارگر نیمه ماهر هستند . نرخ بیکاری در حدود ۱۰ درصد نسبتا بالا است ، اما رنسانس اقتصادی کشور ، یک طبقه حرفه ای شهری ، بلندپرواز و تحصیلکرده را ایجاد کرده است و این بخش از آن شرکت های خارجی است که تمایل به استخدام دارند .

با توجه به مطالب فوق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه هرچند ساده به نظر می رشد اما قبل از هر اقدامی بهتر است از شرایط دقیق این کشور با خبر شوید و پس از آن اقدام به سرمایه گذاری کنید . موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران با داشتن مشاوران همکار متخصص در کشور ترکیه آماده کمک به شما عزیزان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *