10 شرکت و بانک مهم مالزی

10 شرکت و بانک مهم مالزی و شنا خت آن ها که از شهرت و اعتبار بالایی در جهان بهره می برند ، می تواند علاوه بر بالا بردن اطلاعات عمومی شما از این کشور ، باعث داشتن دید بازتری از بازار کار در مالزی و همچنین شرایط و اوضاع اقتصادی و مالی این کشور شود.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با استفاده از آخرین و به روزترین اطلاعات و آمار روز جهان 10 شرکت و بانک مهم مالزی را بر اساس اعتبار ، سرمایه و ارزش مالی به شما معرفی خواهند نمود.

همانطور که در مقاله تاریخ مالزی از گذشته تا معاصر شما را با مالزی آشنا کردیم ، متوجه شدید که این کشور جز کشورهای تازه تاسیس جهان بوده و قدمتی کمتر از سایر همسایگان خود دارد اما طی چند دهه گذشته برنامه های اصلاحاتی و اقتصادی بزرگ و بسیار رو به جلویی را انجام داده که این کشور و شرکت های آن را بیشتر و بهتر به جهان معرفی نموده است.

شرکت هایی که شاید از لحاظ مدت حضور در بازار سرمایه و اقتصاد جهانی از بسیاری از شرکت های سایر کشورهای بزرگ حضور کمتری را تجربه می کنند اما در همین مدت کم و کوتاه توانسته اند که رشد بالایی کرده و از برخی از آنان نیز موفق به کسب سرمایه و اعتبار بیش تری شوند و خود و کشور مالزی را وارد میدان رقابت اقتصادی در جهان کنند ، در ادامه با ما باشید تا این 10 شرکت و بانک مهم مالزی را به شما عزیزان معرفی نماییم.

توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله کار در مالزی را هم بخوانید تا با بازارهای کاری و برترین مشاغل این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم مالزی

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار جالبی در خصوص 10 شرکت و بانک مهم مالزی در اختیار شما قرار داده شده ، روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این ویدئو و پادکست را برای شما تهیه کرده تا مهم ترین مطالی این مقاله را در کمتر از دو دقیقه درک و دریافت کنید ؛ فایل پادکست قابل دانلود است.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم مالزی

نمایش ویدیو درباره 10 شرکت و بانک مهم مالزی

می بانک ( Malayan Banking Berhad )

می بانک ( Malayan Banking Berhad ) در سال 1960 میلادی توسط سرمایه‌دار مالزیایی ، خوتک پاتا به همراه چند شریک دیگر تاسیس شد که در ابتدا با یک شعبه در کوالالامپور کار خود را آغاز کرد و با سرعتی غیر قابل باور و در عرض 3 سال به 150 شعبه رسید و اکنون در بین 10 شرکت و بانک مهم مالزی دارای رتبه اول است ، مدیرعامل فعلی داتوک عبدالفرید بن علیاس است که در آگوست 2013 مسئولیت بزرگترین بانک و شرکت حال حاضر مالزایی را بر عهده گرفت.

می‌بانک با ارزش بازار بیش از 88.10 میلیارد رینگیت و کل دارایی‌های بالغ بر 495 میلیارد رینگیتی در حال حاضر در جایگاه 332 ام بزرگ‌ترین شرکت های جهان قرار دارد ، می بانک علاوه بر مالزی در کشورهای سنگاپور و اندوزی نیز دارای شعبات بسیاری بوده و از بانک های مهم آسیای شرقی نیز به حساب می آید.

جالب است بدانید که طبق گزارش برند فایننس در سال 2020 می بانک علاوه بر برترین شرکت و بانک مالزی توانست چهارمین برند برتر در بین کشورهای آسیای جنوب شرقی و رتبه 70 در با ارزش ترین برند های بانکی جهان را به دست آورد که دستاوردی بسیار بزرگ برای کشور مالزی می باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت برترین بانک ها و شرکت های کشورهای آسیایی برای سرمایه گذاری و کار با راهنمایی مشاوران رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تناگا نشنال برهاد ( Tenaga Nasional Berhad )

تناگا نشنال برهاد ( Tenaga Nasional Berhad ) بزرگ ترین شرکت برق مالزی شناخته می شود و در فهرست 10 شرکت و بانک مهم مالزی جایگاه بالایی دارد ؛ که وظیفه انتقال ، تولید و فروش برق را در مالزی و همچنین خارج از این کشور برعهده دارد ، TNB در سال 1949 میلادی در مالزی تحت نام هیئت ملی برق ایالات مالایا ( NEB ) کار خود را آغاز کرد ، زمانی که تازه هیئت مرکزی برق در مالایا تشکیل شده بود.

در سال 1990 میلادی TNB نیز مانند اکثر شرکت های فعال در مالزی به یک شرکت خصوصی تبدیل شد که کاملا تحت مالکیت دولت بود و نام Tenaga Nasional Berhad را به خود اختصاص داد ، در حال حاضر TNB دارای ارزش بازار 67.50 میلیارد رینگیت و  نزدیک به 99 میلیارد رینگیت کل دارایی می باشد که قیمت فعلی هر سهم آن 11.92 رینگیت مورد معامله قرار می گیرد.

TNB تنها شرکت برق و بزرگترین آن در شبه جزیره مالزی می باشد که به بیش از 10.3 میلیون مشتری در سراسر شبه جزیره مالزی خدمات رسانی می کند و به عنوان 516 امین شرکت بزرگ دولتی در جهان در سال 2020 شناخته شده است.

تناگا نشنال برهاد ( Tenaga Nasional Berhad )

بانک عمومی برهاد (Public Bank Berhad )

بانک عمومی برهاد (Public Bank Berhad ) در لیست 10 شرکت و بانک مهم مالزی قرار دارد ؛ این بانک یک بانک شناخته شده در جهان است که با عنوان بزرگترین شرکت غیر دولتی در مالزی شهرت دارد و توسط تان سری دکتر ته هونگ پیو در آگوست 1966 میلادی با چشم اندازی مفهوم بانکی برای عموم در کوالالامپور تاسیس شد ، این بانک با توانایی ارائه سودآوری قوی و ثابت در 46 سال گذشته قادر به گسترش سریع تا موقعیت فعلی خود به عنوان یک گروه بانکی برتر هستند.

PBB در کل 377 شعبه در سراسر جهان دارد و مدیر عامل فعلی تان سری تای آه لک است که دوران موفقیت آمیزی را در طی مدیریت خود برای بانک به ارمغان آورده است ، این بانک با داشتن ارزش بازار 67.46 میلیارد رینگیت و مجموع دارایی های معادل 275 میلیارد رینگیتی و همچنین قیمت فعلی هر سهم 19 رینگیت در مالزی در حال فعالیت است و سومین شرکت کمپانی بزرگ و معتبر مالزی شناخته می شود.

PBB علاوه بر مالزی در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه هم فعالیت های بزرگی دارد و در سال 2020 توانست در رتبه 594 در فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان فوربس قرار بگیرد.

با ده شرکت و بانک مهم برخی کشورهای آسیایی و اروپایی از طریق مطالعه مقالات زیر آشنا خواهید شد.

گروه سی آی ام بی ( CIMB Group )

گروه سی آی ام بی ( CIMB Group )

گروه سی آی ام بی ( CIMB Group ) یک بانک متمرکزآسه آن و یکی از برجسته ترین مشاوران شرکتی منطقه جنوب شرقی آسیا است که به عنوام یک رهبر جهانی در امور مالی اسلامی نیز شناخته می شود ، دفتر مرکزی این گروه در کوالالامپور مالزی است و خدمات بانکداری مصرف کننده ، بانکداری تجاری ، بانکداری سرمایه گذاری ، بانکداری اسلامی و مدیریت دارایی را ارائه می دهد و پنجمین گروه بانکی بزرگ از نظر دارایی در آسه آن است که در سال 2022 بالغ بر 33 هزار کارمند را شاغل و بیش از 18 میلیون مشتری را در اختیار داشته است.

CIMB  از سال 1987 در بازار اصلی بورس مالزی فهرست شده است و در حال حاضر دارای ارزش بازار 54.5 میلیارد رینگیت و کل دارایی به ارزش 370 میلیارد رینگیت و قیمت فعلی هر سهم 7.64 رینگیت می باشد که این بانک را به رتبه 462 در فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان فوربس رسانده است و به همه این دلایل این بانک در بین 10 شرکت و بانک مهم مالزی قرار می گیرد.

همچنین جالب است بدانید که این بانک در ژانویه سال 2003 در هیئت مدیره اصلی بورس اوراق بهادار کوالالامپور که تنها سه سال به طول انجامید ، فهرست شد و در این مدت موفق به بازدهی بیش از 340٪ به سهامداران خود شد.

سیمه داربی برهاد (Sime Darby Berhad )

سیمه داربی برهاد (Sime Darby Berhad ) یک شرکت تجاری مالزیایی است که در بین 10 شرکت و بانک مهم مالزی خوشنام است ؛ سیمه داربی برهاد  که کسب ‌وکارهای اصلی آن در بخش های صنعتی ، موتوری و لجستیکی و همچنین بخش های مراقبت های بهداشتی و بیمه فعالیت و خدمت می‌کنند که در اکتبر سال 1910 میلادی توسط بازرگانان بریتانیایی ویلیام سیم و هنری داربی تاسیس شد که یک بازیگر نوپا در صنعت لاستیک سودآور بود که بعداها به کشت روغن نخل و کاکائو تنوع داد و با موفقیت چشمگیری روبرو شد.

اما در سال 1977 سیمه داربی هولدینگ پس از پشت سرگذاشتن درگیری های مالی و اتفاقاتی جنایی توسط سرمایه گذاران مالزیایی خریداری شد و در نهایت شرکت مدرن Sime Darby Berhad در سال 2007 از طریق ادغام سه شرکت ایجاد شد که حالا با داشتن ارزش بازار 55.85 میلیارد رینگیت و کل دارایی 49 میلیارد رینگیت و قیمت فعلی هر سهام 9.20 رینگیت به یکی از بزگترین و برترین شرکت های مالزی تبدیل شده است.

 سیمه داربی برهاد حالا در رتبه 542 در فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان توسط فوربس قرار گرفته است که با فعالیت در 5 بخش اصلی کشاورزی ، املاک ، صنعت ، موتور و انرژی به یکی از شرکت های چندملیتی متنوع مالزی تبدیل شده است.

وبینار ویزای بازنشستگی یا تمکن مالی

درا ین وبینار سارا جم نژاد کارشناس ارشد مهاجرتی از هلدینگ حقوق مهاجرتی رجبی با شما در خصوص هزینه های زندگی و سطح کیفی در شهرهای مختلف جهان و همچنین راه های رسیدن به اقامت دائم از طریق تمکن مالی صحبت کرده است ، مدت زمان این وبینار یک ساعت و نیم می باشد.

شما هم میتوانید سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح کنید و یا با درج نام و شماره تماس در بخش مشاوره رایگان ، منتظر تماس ما باشید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت کاری و یا از طریق سرمایه گذاری با راهنمایی دقیق کارشناسان دپارتمان های تخصصی رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

گروه آکسیتا برهاد (Axiata Group Berhad )

 گروه آکسیتا برهاد (Axiata Group Berhad )

 گروه آکسیتا برهاد (Axiata Group Berhad ) که معمولا با نام Axiata در مالزی شناخته می شود و قبلا با نام TM International Berhad شناخته می شده است و در لیست 10 شرکت و بانک مهم مالزی قرار دارد ، یک شرکت مخابراتی چند ملیتی مالزیایی می باشد که یکی از بزرگترین اپراتورهای بی سیم در کشور بوده و فعالیت های گسترده ای در آسیا دارد که شامل هلدینگ سرمایه گذاری و ارائه خدمات مخابراتی و مشاوره ای در مقیاس بین المللی است و تمرکز خاصی بر بازارهای نوظهور در آسه آن و جنوب آسیا دارد.

Axiata دارای منافع کنترلی در اپراتورهای تلفن همراه در مالزی ، نپال ، اندونزی،  سریلانکا ، بنگلادش و کامبوج و همچنین دارای سهام در عملیات مخابرات غیر همراه در تایلند و پاکستان است که علاوه بر مالزی بازار کار بزرگی را در سایر کشورها نیز به وجود آورده است که با شعار های جدید این شرکت پس از سال 2009 همراه با تغییر نام و لوگوی شرکت کاملا هم خوانی دارد.

در حال حاضر آکسیتا برهاد با ارزش بازار 55.37 میلیارد رینگیت و ارزش کل دارایی بالغ بر 43 میلیارد رینگیت و قیمت فعلی هر سهام 6.49 رینگیت موفق به کسب رتبه 807 در فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان فوربس شده است.

گروه شیمیایی پتروناس ( Petronas Chemicals Group )

گروه شیمیایی پتروناس ( Petronas Chemicals Group ) یک تولیدکننده مواد شیمیایی یکپارچه است که در سال 1985 شروع به کار کرد و در سه بخش کلیدی که هم در داخل و هم در سطح بین‌المللی به فروش می‌رسد فعالیت می‌کند ، این شرکت دارای چندین کارخانه در مالزی و ظرفیت تولید بیش از 12.8 میلیون تن در سال می باشد که انواع مختلفی از مواد شیمیایی مورد استفاده در کودها و پلاستیک ها از جمله الفین ها ، پلیمرها و متانول را تولید می کند.

گروه شیمیایی پتروناس یکی از تولیدکنندگان پیشرو مواد شیمیایی در آسیای جنوب شرقی بر شمرده می شود که محصولات آن به بازارهای آسیا ، اروپا و اقیانوسیه صادر می شود و نزدیک به 30 هزار شغل را در مالزی به وجود آورده است ، در حال حاضر کمپانی پتروناس شیمیایی دارای ارزش بازار 54.40 میلیارد رینگیت و کل دارایی به ارزش 26 میلیارد رینگیت و قیمت فعلی هر سهام 6.68 رینگیت است که آن را در رتبه 941 فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان فوربس قرار می دهد.

ماکسیس برهاد ( Maxis Berhad )

در لیست 10 شرکت و بانک مهم مالزی نام شرکت ماکسیس برهاد ( Maxis Berhad ) هم دیده می شود ، این شرکت که تنها ارائه دهنده خدمات ارتباطی یکپارچه در مالزی است و هموار در خط مقدم فناوری قرار داشته است که در سال 1995 میلادی تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های مخابراتی در کشور مالزی می باشد ، دفتر مرکزی ماکسیس  در کوالالامپور واقع شده و این شرکت انواع محصولات ارتباطی ، برنامه های کاربردی و خدمات ارزش افزوده را برای مصرف کنندگان و شرکت های بزرگ و همچنین صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ارائه می دهد.

ماکسیس برهاد ارائه دهنده یکی از خدمات تلفنی معروف و مشهور مالزی با نام هات لینک ( Hotlink ) می باشد که اکثریت مردم این کشور آن را می شناسند ، این یک طرح پیش‌پرداخت تلفن همراه بود که در سال 1999 توسط ماکسیس معرفی شد و به سرعت محبوبیت پیدا کرد و اکنون سه چهارم کل مشتریان آن ( یعنی معادل 10.5 میلیون کاربر ) را تشکیل می‌دهد.

ماکسیس برهاد در حال حاضر دارای ارزش بازار 52.01 میلیارد رینگیت و قیمت فعلی هر سهم 6.90 رینگیت و همچنین ارزش کل دارایی بالغ بر 18 میلیارد رینگیت است که ماکسیس را در رتبه 1260 در فهرست بزرگترین شرکت های عمومی جهان فوربس قرار می دهد.

ماکسیس برهاد ( Maxis Berhad )

پترولیام نشنال برهاد ( Petroliam Nasional Berhad )

پترولیام نشنال برهاد ( Petroliam Nasional Berhad ) که معمولا با نام پتروناس شناخته می شود یک شرکت نفت و گاز مالزیایی می باشد که در سال 1974 میلادی تاسیس شد و به طور کامل متعلق به دولت مالزی است و تمام منابع نفت و گاز این کشور را در اختیار دارد و مسئولیت توسعه و ارزش افزوده به این منابع به عهده این شرکت است.

این گروه در طیف گسترده ای از فعالیت های نفتی از جمله اکتشاف بالادستی و تولید نفت و گاز تا پالایش نفت پایین دست مشغول است و منبع درآمد قابل توجهی را برای دولت مالزی فراهم می کند که بیش از 15 درصد از درآمد دولت را از سال 2015 تا 2020 تشکیل می دهد که در حال حاضر دارای ارزش بازار 46.50 میلیارد رینگیت و ارزش کل دارایی 14 میلیارد رینگیت و قیمت هر سهام 23.30 رینگیت است که رتبه 1450 را در فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان فوربس به خود اختصاص داده است.

پتروناس از زمان تاسیس خود به یک شرکت نفت و گاز بین المللی یکپارچه با منافع تجاری در 35 کشور تبدیل شده است که به عنوان تاثیرگذارترین و عمدتا دولتی ترین شرکت ملی نفت و گاز از کشورهای خارج از اوپک شناخته می شود.

گروه گنتینگ ( Genting Group )​

گروه گنتینگ ( Genting Group )

گروه گنتینگ ( Genting Group ) توسط کارآفرین فقید مالزیایی تان سری لیم گو تونگ در آوریل 1965 تأسیس شد که چشم اندازی از یک استراحتگاه کوهستانی در دسترس همه مالزیایی ها داشت و از زمان تاسیس خود این گروه بیش از 57 سال تجربه در توسعه راه اندازی و بازاریابی کازینوها و استراحتگاه های یکپارچه در نقاط مختلف جهان ، از جمله آمریکا ، استرالیا ، مالزی ، فیلیپین ، سنگاپور و بریتانیا به دست آورده است ؛ این گروه بیش از 62 هزار نفر را در سراسر جهان استخدام کرده اند و بیش از 4500 هکتار زمین استراحتگاهی و 238400 هکتار زمین برای کشت و کار را به خود اختصاص داده اند و در حال حاضر گروه گنتینگ با ارزش بازار 37.38 میلیارد رینگیت و مجموع دارایی‌ها به ارزش 66 میلیارد رینگیت و قیمت فعلی هر سهام 9.92 رینگیت این کمپانی را در رتبه 725 فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های دولتی جهان توسط فوربس قرار داده است.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم مالزی

می‌بانک با ارزش بازار بیش از 88.10 میلیارد رینگیت و کل دارایی‌های بالغ بر 495 میلیارد رینگیتی در حال حاضر در جایگاه 332 ام بزرگ‌ترین شرکت های جهان قرار دارد ، می بانک علاوه بر مالزی در کشورهای سنگاپور و اندوزی نیز دارای شعبات بسیاری بوده و از بانک های مهم آسیای شرقی نیز به حساب می آید.

TNB یا تناگا نشنال برهاد بزرگ ترین شرکت برق مالزی شناخته می شود که وظیفه انتقال ، تولید و فروش برق را در مالزی و همچنین خارج از این کشور برعهده دارد که به عنوان 516 امین شرکت بزرگ دولتی در جهان در سال 2020 شناخته شده است.

بانک عمومی برهاد یک بانک شناخته شده در جهان است که با عنوان بزرگترین شرکت غیر دولتی در مالزی شهرت دارد و با مفهوم بانکی برای عموم در کوالالامپور تاسیس شد ، این بانک با توانایی ارائه سودآوری قوی و ثابت در 46 سال گذشته قادر به گسترش سریع تا موقعیت فعلی خود به عنوان یک گروه بانکی برتر هستند.

 Axiata Group Berhad که معمولا با نام Axiata در مالزی شناخته می شود ، یک شرکت مخابراتی چند ملیتی مالزیایی می باشد که یکی از بزرگترین اپراتورهای بی سیم در کشور بوده و فعالیت های گسترده ای در آسیا دارد که شامل هلدینگ سرمایه گذاری و ارائه خدمات مخابراتی و مشاوره ای در مقیاس بین المللی است و تمرکز خاصی بر بازارهای نوظهور در آسه آن و جنوب آسیا دارد.

این گروه در طیف گسترده ای از فعالیت های نفتی از جمله اکتشاف بالادستی و تولید نفت و گاز تا پالایش نفت پایین دست مشغول است و منبع درآمد قابل توجهی را برای دولت مالزی فراهم می کند که بیش از 15 درصد از درآمد دولت را از سال 2015 تا 2020 تشکیل می دهد که در حال حاضر دارای ارزش بازار 46.50 میلیارد رینگیت و ارزش کل دارایی 14 میلیارد رینگیت و قیمت هر سهام 23.30 رینگیت است که رتبه 1450 را در فهرست بزرگترین شرکت های دولتی جهان فوربس به خود اختصاص داده است.

این مطلب می تواند اطلاعات مناسبی را به افرادی که خواهان سرمایه گذاری در مالزی هستند ، انتقال دهد ؛ شما می توانید با تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز اطلاعات کاملتری نیز در رابطه با 10 شرکت و بانک مهم مالزی به دست آورید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را نیز بخوانید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.

شرایط کار در برخی کشورها را با مطالعه مقالات زیر مقایسه کنید و بهترین نتیجه گیری را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)