تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا انتخابی است که دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به دنبال آن هستند ، برای این تقاضا و رقابت دلایل زیادی دارند ، به عنوان مثال ؛ جایگاه دانشگاه های ایالت متحده در رتبه بندی جهانی ، تاکیدی بر برتری تحصیل در دانشگاه های آمریکا است ؛ اگر شما به لیست سالانه نگاه کنید ، به جایگاه واقعی دانشگاه های ایالات متحده پی خواهید برد.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله ، چکیده ای جامع از مباحث مربوط به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا آماده کرده اند که با بررسی های مداوم وب سایت های معتبر دانشگاهی ، موضوعات تخصصی و کاملا کاربردی پیرامون شرایط و الزامات تحصیلات پزشکی در ایالات متحده تهیه شده است.

در میان رشته های تحصیلی متنوعی که برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا وجود دارد ، رشته های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی متقاضیان ویژه ای دارد که بسیاری از آنها دارای پیشینه تحصیلی قویی هستند ، اما آگاه باشید که تنها پیشینه عالی تحصیلی برای پذیرش کافی نیست بلکه نکات کلیدی وجود دارد که باید از آنها اطلاع کافی داشته باشند تا به موفقیت برسند.

از شما عزیزان دعوت می کنیم که مقاله را مطالعه کنید و سپس از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در بالای این صفحه با مشاوران ما تماس بگیرید تا بتوانیم با هم گامی به سوی موفقیت در آن سوی مرزها و در بهترین دانشگاه های جهان برداریم.

ضمناً اگر نمی دانید چه رشته و دانشگاهی برای شما مناسب تر است ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید ، بهترین رشته ها و دانشگاه های جهان را در آن مقاله معرفی کرده ایم.

نکته : لینک های موجود در کادر سبز رنگ ، عناوین اصلی همین مقاله هستند که برای مطالعه راحت تر در نظر گرفته شده اند.

دوره علوم سلامت یا health Science

قبل از اینکه وارد مبحث تحصیلات پزشکی شویم ، اجازه دهید یک چکیده از دوره علوم سلامت یا Health Sience در آمریکا بیان کنیم ؛ علوم بهداشتی در تحصیلات پیراپزشکی ارزش قابل توجهی دارد و دارندگان این مدرک جایگاه ویژه ای در جامعه ایفا می کنند.

دنیای مراقبت های بهداشتی همواره در حال تغییر است ، فراموش نکنید که بسیاری از علاقه مندان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستند که به دلایل گوناگون از تحصیل در این دو رشته بازمانده اند اما با یک مدرک علوم بهداشتی توانسته اند خود را در این صنعت پویا و با ارزش به اوج موفقیت های تحصیلی و شغلی برسانند.

مدرک علمی بهداشت آمریکا برای کسانی طراحی شده است که نه تنها می خواهند سلامتی بیماران را بهبود ببخشند ، بلکه کیفیت زندگی آنها را نیز ارتقا می دهند.

برنامه درسی علوم سلامت در آمریکا

علوم بهداشتی یک اصطلاح عمومی است که شامل همه رشته های کاربردی در ارائه و بهبود مراقبت های بهداشتی است.

لیسانس و کارشناسی ارشد در علوم بهداشتی شامل دانش از زمینه های دیگر مانند علوم طبیعی ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات است که می تواند در تحقیقات و اقدامات مراقبت های بهداشتی بالینی و در آموزش بهداشت عمومی استفاده شود.

برنامه درسی علوم بهداشتی در کالج ها و دانشگاه های آمریکا متمرکز بر آماده سازی در موارد زیر است:

 • آماده سازی دانشجو برای مهارت های اداری ، اخلاقی و تخصصی برای موقعیت های رهبری در تمام زمینه های مراقبت های بهداشتی و توسعه آن.
 • شناخت دموگرافی ، اپیدمیولوژی ، آمار زیستی و سایر ابزارهای مورد استفاده برای ارزیابی سلامت جامعه.
 • درک و به کار بستن مفاهیم سلامتی ، شفابخشی و تندرستی را از دیدگاه تاریخی و چند فرهنگی گسترده.

گزینه های کارشناسی ارشد بهداشت سلامت

شما می توانید در حالی که لیسانس خود را در رشته علوم بهداشت کسب می کنید ، در مقطع کارشناسی ارشد Purdue Global در مدیریت مراقبت های بهداشتی ، انفورماتیک سلامت ، مدیریت اطلاعات سلامت ، بهداشت عمومی یا آموزش بهداشت تحصیل و کار کنید.

در واقع شما می توانید دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در زمان کمتری و با هزینه کمتری نسبت به تکمیل هر دو برنامه به طور جداگانه انجام دهید ، برای جزئیات و شرایط واجد شرایط بودن ، با یک مشاور مورد اطمینان صحبت کنید.

با یک مدرک علوم بهداشتی چه کاری می توانید انجام دهید؟

برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی در آزمایشگاه ها کار می کنند ، بیماری ها را بررسی می کنند و یا درمان های جدید را کشف می کنند ، در حالی که برخی دیگر در تماس مستقیم با بیماران تحت مراقبت های بالینی هستند.

فارغ التحصیلان می توانند در بیمارستان های دولتی ، کلینیک های خصوصی ، مدارس ، خدمات بهداشتی جامعه و یا سازمان های دولتی تمرین کنند ، چشم اندازهای شغلی شامل کار به عنوان پرستار ، دستیار پزشک ، فیزیوتراپیست ، داروساز ، مربی بهداشت ، بازرسان بهداشت ، مددکاران اجتماعی و فریلنسر در درمان های جایگزین است.

پیش بینی می شود اشتغال مشاغل مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده بسیار سریعتر از میانگین برای همه مشاغل رشد کند و 2.4 میلیون شغل جدید بین 2019 و 2029 به آن اضافه شود.

آموزش های خاص در علوم بهداشتی می تواند شما را برای موقعیت های مختلف از جمله بیمارستان ها ، دفاتر پزشکی خصوصی ، آژانس های بهداشت عمومی و مراکز بهداشتی درمانی آماده کند.

متوسط حقوق و دستمزد مربیان بهداشت در آمریکا 32،739 دلار – 55،223 دلار در سال است.

علوم بهداشتی کاربردی در دانشگاه مسیحا

در برنامه کارشناسی علوم بهداشتی کاربردی دانشگاه مسیحا ، شما با داشتن توجه ویژه به یادگیری اینکه چگونه ایمان مسیحی و آرزوهای شغلی شما می توانند یکدیگر را تقویت کنند ، تجربه دست اول را در زمینه علوم کاربردی بهداشت کسب خواهید کرد.

رویکرد چند بعدی منحصر به فرد کالج مسیحا در زمینه سلامتی و بهداشت ، دروس آناتومی ، فیزیولوژی ورزشی ، بیومکانیک ، بیماری های مزمن ، ارتقا بهداشت سلامت ، روانشناسی ورزشی ، جامعه شناسی ورزشی و تغذیه را ارائه می دهد و شما را با دانش و مهارت هایی که برای ارتقا خوب سطح سلامتی در بین افراد مختلف نیاز دارید ، آماده می کند.

مهمترین ویژگیهای بهداشتی کاربردی

شما به عنوان یک رشته علوم بهداشتی کاربردی در دانشگاه مسیحا قادر خواهید بود:

به مدرسه پزشکی ، فیزیوتراپی یا کاردرمانی بروید یا سایر مدارج پیشرفته را در زمینه های بهداشتی به پایان برسانید.

در صورت تمایل در یک برنامه کارشناسی ارشد مطالعه کنید ، مسیحا در آموزش های ورزشی و کاردرمانی گزینه های تسریع مدرک را ارائه می دهد (که هر دو ممکن است از علوم بهداشتی برای کارشناسی استفاده کرده باشند).

مسیحا از طریق رشته علوم بهداشتی کاربردی دو گزینه کارشناسی ارشد سریع ارائه می دهد: آموزش ورزشی و کاردرمانی ، در هر دو گزینه فقط در مدت پنج سال می توانید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را بدست آورید.

شما همچنین می توانید تحصیلات تکمیلی را در زمینه های تخصصی مانند توان بخشی قلب ، فیزیوتراپی ، رهبری برنامه تناسب اندام یا فیزیولوژی ورزشی دنبال کنید.

تخصص های علوم بهداشت در آمریکا

بیش از 50 تخصص مختلف در این زمینه وجود دارد که می تواند در سه رشته اصلی دسته بندی شود: علوم فیزیولوژی ، مهندسی بالینی و فیزیک پزشکی و علوم زندگی.

دانشگاه ها و کالج ها به طور کلی در سطح کارشناسی ، کارشناسی علوم یا لیسانس مطالعات حرفه ای مدرک علوم بهداشتی ارائه می دهند ، اما مدارک تحصیلات تکمیلی را نیز ارائه می دهند.

تخصص های علوم بهداشتی شامل آناتومی ، فیزیولوژی ، داروسازی ، رادیوگرافی ، فیزیولوژی عصبی ، میکروبیولوژی ، اپیدمیولوژی ، ایمونولوژی ، و غیره است.

زمینه های تمرکز همچنین می تواند به مطالعات بیشتر مدیریت گرا اشاره داشته باشد ، به عنوان مثال مدیریت اطلاعات سلامت ، خدمات و مدیریت بهداشت ، برنامه ریزی بهداشت یا بهداشت بین الملل.

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی (پزشکی و دندانپزشکی) در ایالات متحده از نظر زمان ، هزینه ها و تلاش فکری بسیار چالش برانگیز است ، معیارهای پذیرش بسیار دقیق و تحصیلات بسیار فشرده است ، اما دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مهارت هایی را برای کمک به نیازمندان و ایجاد تغییر واقعی در زندگی افراد دارند.

این خودش ارزش ساعت ها کار سخت را دارد ، دانشجویان بین المللی که دوست دارند به مردم کمک کنند و با تجربه های جدید و چالش برانگیزی روبرو می شوند ، ممکن است بخواهند تحصیل پزشکی در ایالات متحده را در نظر بگیرند.

این مسیر طولانی و دشوار است ، اما پاداش آن دسته از دانشجویانی که می خواهند پزشکی بخوانند شغلی امن و پردرآمد است که می توانند به آن افتخار کنند.

اگر به تحصیل رشته پزشکی علامندید ، می توانید دانشگاه های کشور مجارستان از جمله دانشگاه سملوایز را نیز انتخاب کنید ، هزینه های کمتر و رفت و آمد راحت تر از مزایای این انتخاب است ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را بخوانید.

دوره مطالعه برای شاخه های مختلف پزشکی در آمریکا

 • برنامه پزشکی عمومی 6 ساله
 • برنامه فیزیوتراپی 3 تا 4 ساله
 • برنامه داروسازی5 تا 6 ساله
 • برنامه تخصص پزشکی 3 تا 6 ساله
 • برنامه دامپزشکی 6 ساله
 • برنامه پرستاری 3 تا 4 ساله

رشد متوسط یک پزشک در ایالات متحده سالانه 14٪ است و جدا از آن ، متوسط حقوق پزشك در آمریكا حدود 198000 دلار (پزشك یا جراح) است كه مبلغ هنگفتی است.

روند تحصیل پزشکی در آمریکا

برخلاف تحصیل پزشکی در اروپا ، تحصیل پزشکی در ایالات متحده به طور کلی پس از اتمام چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی آغاز می شود ، برنامه کارشناسی باید شرایط دوره پیش دانشگاهی پزشکی که با اخذ مدرک لیسانس (B.A) در هر موضوع همراه است را برآورده کند.

تحصیلات پزشکی ایالات متحده در واقع یک دوره 4 ساله است که به دو مولفه تقریباً مساوی تقسیم می شود: پیش بالینی (شامل دوره های آموزشی در علوم پایه) و بالینی (متشکل از چرخش در بخشهای مختلف بیمارستان آموزشی).

این برنامه بسته به دانشکده پزشکی منجر به دکتر طب استئوپاتیک (D.O) یا دکتر پزشکی (MD) می شود ، هر دو مدرک به دارنده اجازه می دهد تا پس از اتمام برنامه ، به کارآموزی پزشکی بپردازد.

داوطلب دانشجوی پزشکی باید دوره کارشناسی خود را در رشته های مربوطه با معدل قابل قبول گذرانده باشد و همچنین باید آزمون MCAT را که مخفف تست پذیرش کالج پزشکی است ، گذرانده باشد.

دانشجویان پس از قبولی در آزمون MCAT وارد دانشگاه می شوند اما در حین تحصیل نیز آزمونی به نام USMLE را باید به صورت مرحله به مرحله پشت سر بگذارند تا بتوانند مدرک پزشکی را به دست بیاوند ، این آزمون سه مرحله دارد و دو سالی یکبار از دانشجویان پزشکی گرفته می شود.

در ادامه مطالب بیشتری از آزمون MCAT بیان شده است ، پس همچنان ما را همراهی کنید و از مطالب جذاب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ارائه می شود ، لذت ببرید.

آزمون M-Cat پزشکی آمریکا چیست؟

آزمون پذیرش کالج پزشکی ( MCAT ) یک آزمون ورودی برای پذیرش در مدارس پزشکی در ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا و جزایر کارائیب است ، این توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا (AAMC) طراحی شده و توسط Pearson VUE اداره می شود.

این آزمون توانایی تفکر انتقادی ، حل مسئله ، نوشتن واضح و همچنین ارزیابی دانش آموز از مفاهیم مختلف علمی را تعیین خواهد کرد ، نمره خوب در MCAT کلید ورود به یک دانشکده پزشکی خوب است.

در مقاله تحصیل در کشور های آمریکای شمالی نیز در خصوص آزمون MCAT مطالب مفیدی را ارائه دادیم با مرور مقاله مربوط ، اطلاعات خود را تکمیل کنید.

ساختار آزمون MCAT 2021

MCAT یک آزمون چند گزینه ای مبتنی بر کامپیوتر است که دانشجویان را بر اساس دانش موضوعی ، تفکر انتقادی ، حل مسئله و مهارت نوشتن بررسی می کند.

آزمون مبتنی بر رایانه شامل 221 سوال چند گزینه ای است که در مدت زمان 7.5 ساعت انجام می شود.

آزمون آنلاین شامل چهار بخش است ؛ پایه های شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی ، مهارت های تجزیه و تحلیل انتقادی و استدلال و زیست شناسی.

هر تلاش برای ثبت نام در آزمون MCAT بسته به منطقه بین 315 تا 360 دلار هزینه دارد ، داوطلبان باید برای دانشکده پزشکی اقدام کنند و هنگام ثبت نام ، همان را در بیانیه تأیید ذکر کنند.

برای شرکت در آزمون برای مقاصدی غیر از حضور در دانشکده پزشکی ؛ شخص باید از AAMC اجازه ویژه بگیرد ، داوطلبان می توانند حداکثر 3 آزمون را در یک دوره یک ساله انجام دهند.

بررسی الگوی آزمون MCAT

ارزیابی نمرات کسب شده در MCAT ممکن است برای دانشگاه های مختلف متفاوت باشد ، بنابراین داوطلبان باید قبل از درخواست با دانشگاه ها تماس بگیرند.

دامنه کلی امتیازات MCAT بین 472 – 528 است.

MCAT در 21 کشور انجام می شود و باید یک سال قبل از اینکه داوطلب قصد پذیرش داشته باشد ، گرفته شود ، اگر متقاضی قبول نشود می تواند تا 7 بار در آزمون شرکت کند.

واجد شرایط بودن برای آزمونMCAT

هر داوطلبي كه علاقه مند به ادامه كار در آلوپاتيك ، استئوپاتيك ، Podiatric و دامپزشكي باشد مي تواند در آزمون MCAT حاضر شود (توجه داشته باشید که متقاضیان دندانپزشکی باید در آزمون جداگانه ای به نام DAT شرکت کنند).

دانش آموزان ایالات متحده و کانادا باید دارای مدرک UG باشند تا واجد شرایط شرکت در این آزمون باشند.

داوطلبان بین المللی برای شرکت در MCAT باید MBBS را دنبال یا تکمیل کنند.

چنانچه به دنبال ورود آسان تر به دانشگاه های پزشکی هستید ، می توانید دانشگاه های روسیه را انتخاب کنید ، دانشگاه های پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و در سراسر دنیا معتبر است ، از بزرگترین مزیت های انتخاب کشور روسیه به عنوان مقصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی عدم وجود آزمون ورودی در اکثر دانشگاه های این کشور است ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل دندانپزشکی در ایالات متحده نوعی موفقیت برای بیشتر دانشجویان است ، با این حال ، با گذشت روزها ، رقابت در حال افزایش است.

اگر دانشجویان حداقل دو سال تحصیلات کارشناسی در ایالات متحده آمریکا نداشته باشند ، پذیرش یا رزرو صندلی در دانشکده های دندانپزشکی ایالات متحده یک کار چالش برانگیز است. با این حال ، این مسئله زمان است و شما همیشه می توانید در کشور رویایی خود پذیرش بگیرید ، مشروط بر اینکه شرایط را برآورده کنید.

بنابراین ، باید بدانید که قبل از پذیرش در دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده ، رقابت بسیار زیاد است و برای موفق بودن نیاز دارید که به همراهی یک مشاور مجرب اطلاعات کاملی از نحوه درخواست برای دانشگاه های دندانپزشکی ایالات متحده به دست بیاورید.

ادامه کار در دندانپزشکی یک انتخاب عالی است زیرا دندانپزشکی در میان پنج گزینه برتر از لیست 100 شغل برتر ایالات متحده قرار دارد ، همچنین سه تخصص دندانپزشکی (جراح فک و صورت ، پروتزهای دندانی و ارتودنسی) در 10 رتبه برتر قرار دارد.

علاوه بر رضایت ذاتی از کمک به بیماران در بهبود سلامت دهان و دندان ، متوسط حقوق این مشاغل دندانپزشکی بسیار بالاتر از حد متوسط است و بین 150 تا 200 هزار دلار است.

چگونه در ایالات متحده دندانپزشک شویم؟

دندانپزشک شدن در ایالات متحده نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در تحصیلات دارد ، اکثریت قریب به اتفاق دانشکده های دندانپزشکی نیاز به مدرک لیسانس دارند ، فقط در چند دانشکده پس از فقط دو یا سه سال تحصیل در مقطع کارشناسی ، پذیرش سریع وجود دارد.

در حال حاضر از 66 دانشكده دندانپزشكي معتبر در آمريكا ، 65 برنامه 4 ساله است ، به استثناي دانشكده دندانپزشكي دانشگاه دويگوني دانشگاه آرام ، يك برنامه 3 ساله در سانفرانسيسكو.

مانند پذیرش دانشکده پزشکی ، دانشکده های دندانپزشکی به رشته خاصی احتیاج ندارند ، با این حال ، شما نیاز به تکمیل شرایط دانشکده دندانپزشکی دارید که شامل دوره های خاص ، نمره آزمون پذیرش دندانپزشکی (DAT) و توصیه نامه ها است.

پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی ، دانشجو یا DDS یا DMD دریافت می کند ، این مدارک از همه جنبه ها معادل بوده و دارای مجوز اعتبار بخشی و برنامه درسی یکسان هستند.

تاریخ تاسیس دانشکده های دندانپزشکی در آمریکا

اولین دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده کالج پزشکی بالتیمور بود که در سال 1840 تاسیس شد و اعطای درجه DDS (دکتر جراحی دندانپزشکی) را آغاز کرد.

اندکی بعد هاروارد دانشکده دندانپزشکی تأسیس کرد ، از آنجا که همه مدارک آنها به زبان لاتین است ، آنها تصمیم به اعطای مدرک DMD یا (دکتر پزشکی دندانپزشکی) گرفتند.

از آن زمان ، دانشگاه ها انتخاب می کنند که کدام درجه را اعطا کنند ، در حال حاضر دو سوم دانشگاه ها مدرک DDS ارائه می دهند.

چه مدت طول می کشد تا در آمریکا دندانپزشک شوید؟

دندانپزشک شدن در ایالات متحده هشت سال طول می کشد: چهار سال برای دریافت لیسانس در مقطع کارشناسی و چهار سال برای کسب DDS یا DMD در دانشکده دندانپزشکی.

دندانپزشکی یک رشته متنوع است و فرصت های شغلی آن شامل دانشگاهیان ، کارهای خصوصی ، بهداشت عمومی و موارد دیگر است.

یک دندانپزشک می تواند در چندین دوره مختلف در چندین موقعیت مختلف کار کند ، به عنوان مثال از بهداشت عمومی شروع کند ، به یک عمل خصوصی برسد و در دانشگاه تحصیل کند.

دندانپزشکی علاوه بر تبدیل شدن به یک دندانپزشک عمومی یا خانوادگی ، تعدادی تخصص نیز دارد. انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) تخصص دندانپزشکی را در این زمینه ها به رسمیت می شناسد:

 • بیهوشی دندان
 • بهداشت عمومی دندانپزشکی
 • اندودنتیکس
 • آسیب شناسی دهان و فک و صورت
 • رادیولوژی دهان و فک و صورت
 • جراحی فک و صورت
 • ارتودنسی
 • دندانپزشکی کودکان
 • پریودنتیکس
 • پروتز دندان

بیشتر تخصصها بین دو تا سه سال است ، جراحی دهان و فک و صورت به چهار تا شش سال تحصیل نیاز دارد ، بعضی از برنامه ها در طول دوره آموزش به دانشجویان کمک هزینه پرداخت می کنند و برخی دیگر به دانشجویان شهریه می دهند و بسیار گران است.

آزمون DAT دندانپزشکی آمریکا چیست؟

پذیرش دندانپزشکی در آمریکا نیز همانند پذیرش پزشکی از طریق آزمون ورودی است ، در این بخش مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی جهت آگاهی بهتر شما عزیزان ، چکیده ای از تعریف و توضیحات پیرامون آزمون اختصاصی برای ورود به رشته دندانپزشکی (یعنی آزمون پذیرش دندانپزشکی “DAT”) در دانشگاه های آمریکا ارائه کرده اند.

این آزمون توسط وزارت خدمات آزمون (“DTS”) ، که یک سرویس مشترک از دندانپزشکی آمریکایی است ، انجام می شود و نکته مهم این است که کوید19 همچنان بر روند اجرای برنامه های DTS تاثیرگذار است.

آمریکا دارای هیات نظارت بر آزمون های ورودی برای رشته های مختلف هستند ، شورای آموزش و صدور مجوز دندانپزشکی انجمن یا CDEL برای پذیرش در برنامه های آموزش دندانپزشکی و پیشرفته بر آزمون پذیرش دندانپزشکی (DAT) و آزمون پذیرش پیشرفته دندانپزشکی (ADAT) نظارت می کند.

هدف از برگزاری آزمون DAT در آمریکا چیست؟

DAT برای درک سطح مهارت متقاضیان متقاضی پذیرش در دانشکده دندانپزشکی اجرا می شود ، دانشگاه ها جهت اطلاع از تصمیمات پذیرش یک داوطلب ، از اطلاعات مربوط به عملکرد DAT آن فرد استفاده می کنند.

در حالی که تمام دانشکده های دندانپزشکی ایالات متحده به شرکت در برنامه DAT نیاز دارند ، اما نتایج DAT تنها یک مورد است ، در کنار این آزمون معیارهای دیگری نیز برای پذیرش در دانشکده های دندانپزشکی آمریکا لحاظ می شود.

مطالعات نشان داده است که در ارزیابی پتانسیل پذیرش متقاضی ، نمرات آزمون همراه با عملکرد تحصیلی در پیش بینی موفقیت در دانشکده دندانپزشکی ملاک قرار می گیرد ، پیش بینی کننده ها در روند پذیرش توسط هر دانشکده دندانپزشکی به صورت جداگانه تعیین می شود.

مشخصات آزمون DAT

DAT از سوالات آزمون چند گزینه ای ارائه شده به زبان انگلیسی تشکیل شده است که دارای چهار بخش بررسی علوم طبیعی ، توانایی ادراکی ، درک مطلب و بخش کمیت است ، استدلال کردن هم سیستم ارزیابی عادی ایالات متحده است و هم در سیستم متریک (سیستم امپریال ، سیستم بین المللی) استفاده می شود.

شرکت کنندگان موفق در برنامه DAT به طور معمول حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی را از جمله دوره های زیست شناسی و شیمی عمومی و آلی را می گذرانند (زیست شناسی و فیزیک سطح پیشرفته مورد نیاز نیست).

اکثر متقاضیان قبل از شرکت در آزمون ، دو سال یا بیشتر را در دانشگاه در یک رشته کارشناسی وابسته می گذرانند.

از متقاضیان دانشکده دندانپزشکی توصیه می شود که DAT را قبل از چرخه پذیرش دانشکده دندانپزشکی انجام دهند.

متقاضیانی که به دنبال پذیرش در دانشکده های دندانپزشکی کانادا هستند باید مقبولیت DAT توسط کانادا را تأیید کنند.

شرایط شرکت مجدد در آزمون DAT چیست؟

داوطلبان باید قبل از بازیابی مجدد DAT ، حداقل 90 روز از آخرین تلاش خود ، صبر کنند و آنها ملزم به ارائه درخواست و هزینه جدید برای هر بار آزمایش هستند.

داوطلبانی که سه بار یا بیشتر تلاش برای DAT داشته اند ، باید برای آزمایش مجدد درخواست مجوز کنند و آنها ممکن است فقط یک بار در سال بتوانند شرکت کنند.

داوطلبانی که بیش از سه بار اقدام به آزمایش اضافی می کنند ، باید درخواست خود را کتباً به مرکز برگزاری آزمون ارسال کنند.

اطلاعات بهتر و کامل تر از طریق برقراری تماس با مشاورین برجسته موسسه مهاجرتی رجبی قابل پیگیری و دریافت است ، بنابراین تعلل نداشته باشید و سریعا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه های پزشکی در آمریکا

معمولا کسب اطلاعات از بهترین دانشگاه ها از اصول اولیه کار برای درخواست و پذیرش می باشد ، هر ساله بیش از 40،000 دانشجو برای حدود 20،000 جایگاه موجود در کلاس ها در دانشگاه های علوم پزشکی در ایالات متحده متقاضی می شوند.

شما به عنوان دانشجوی بین المللی باید بدانید که ورود به یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در ایالات متحده بسیار رقابتی است و اگر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همگام شوید بدون تردید جدیدترین اطلاعات را کسب خواهید کرد.

ما در اینجا توضیح خواهیم کرد که بهترین مدارس پزشکی آمریکا کدامند و اطلاعات کامل و جامع را در مصاحبه تلفنی یا حضوری در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

درباره دانشگاه پزشکی هاروارد

از سال 1782 تا کنون این دانشگاه ، به نوآوری و تأثیرگذاری در آموزش پزشکی ادامه داده است ، دانشجویان امروز به پنج جامعه دانشگاهی تقسیم شده اند که مشاوره ارائه می دهند و یادگیری مبتنی بر تیم را تحت نظارت دانشکده امکان پذیر می کنند.

دانشجویانی که علاقه مند به حرفه تحقیق پزشکی هستند می توانند برای برنامه علوم و فناوری بهداشت Harvard-MIT اقدام کنند.

این دانشگاه رتبه اول را در بین دانشگاه های آمریکا و رتبه 8 را در بین بهترین دانشگاه های پزشکی جهان دارد و از نامداران این دانشگاه می توان جنیفر دودنا اشاره کرد.

مهلت درخواست برای دانشکده پزشکی ، در دانشگاه هاروارد تا 22 اکتبر هر سال است و دانشکده پزشکی این دانشگاه ، دارای 9954 هیئت علمی تمام وقت و کارمند است.

دانشگاه نیویورک ، دومین موسسه برجسته پزشکی در آمریکا

دانشکده پزشکی NYU در مرکز پزشکی Langone در ضلع شرقی منهتن ، واقع شده است ، دانشجویان دانشکده پزشکی NYU می توانند از طریق یک برنامه درجه دو ، مدرک MD ، و Ph.D و یا هر دو را کسب کنند.

از جمله برنامه های دارای رتبه بندی بالا در دانشکده پزشکی NYU می توان به مواردی اشاره کرد که در زمینه مصرف مواد مخدر و الکل و ایدز تحقیق می کنند.

دانشجویان پزشکی نیویورک که می خواهند بیشتر در این زمینه تحقیق کنند می توانند از برنامه افتخارات دانشکده پزشکی که شامل حداقل 18 هفته تحقیق علمی تایید شده و یک پایان نامه است ، بازدید کنند.

از دیگر فرصت های دانشگاهی می توان به برنامه بهداشت بین الملل اشاره کرد که از طریق آن دانشجویان دانشکده پزشکی NYU به خارج از کشور سفر می کنند و در تحقیقات ، ابتکارات بهداشت عمومی یا ابتکارات آموزش بالینی شرکت می کنند.

دانشگاه نیویورک رتبه دوم را در بین بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا و رتبه 48 را در بین بهترین دانشگاه های پزشکی جهان دارد و از نامداران این دانشگاه می توان به جوناس سالک اشاره کرد.

مهلت درخواست دانشکده پزشکی گروسمن در دانشگاه نیویورک تا 15 اکتبر هر سال وقت دارد ، دانشکده پزشکی گروسمن جمعن 1010 هیئت علمی تمام وقت و کارمند را شامل می شود.

دانشگاه کلمبیا

این دانشگاه رتبه سه در بین بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا و رتبه 66 را در بین بهترین دانشگاه های پزشکی جهان دارد.

مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا ، شامل کالج پزشکان ، کالج دندانپزشکی ، دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت است ، این دانشگاه برخی از پردیس های خود را در شهرهای منهتن دایر کرده است.

مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا ، از پیشگامان تحقیقات پزشکی با چندین افتخار از دریافت جایزه نوبل است.

مهلت درخواست برای پذیرش در دانشگاه کلمبیا تا 15 اکتبر هر سال است ، دانشکده دانشگاه کلمبیا دارای 2247 نفر در هیئت علمی و کارمند ، بصورت تمام وقت است.

دانشگاه استنفورد

این دانشگاه رتبه چهار را در بین بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا و رتبه 22 را در بین بهترین دانشگاه های پزشکی جهان دارد.

دانشگاه استنفورد ، به طور رسمی دانشگاه جوان للاند استنفورد ، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در استنفورد ، در کالیفرنیا است ، استنفورد به طور کلی از نظر انتشارات دانشگاهی در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

مهلت درخواست برای پذیرش دانشکده پزشکی در دانشگاه استنفورد تا 1 اکتبر است ، دانشکده پزشکی این دانشگاه 1098 نفر هیئت علمی وکارمند بصورت تمام وقت دارد.

سایر دانشگاه های پزشکی بسیار مطرح در آمریکا شامل دانشگاه کالیفرنیا-سانفرانسیسکو ( رتبه 5 در آمریکا ) ، دانشگاه جانز هاپکینگز ( رتبه 7 در آمریکا و رتبه 59 در جهان ) ، دانشگاه واشنگتن و دانشگاه Yale می شود.

هزینه تحصیل علوم پزشکی در آمریکا

پذیرش در دانشکده پزشکی در ایالات متحده چه برای دانشجویان داخلی و چه برای دانشجویان بین المللی گران است ، متقاضیان باید مدرکی مبنی بر داشتن حداقل 25000 دلار در سال ارائه دهند ، موسسات خصوصی که دانشجوی بین المللی می پذیرند گران ترند ، متوسط شهریه برای آنها حدود 58000 دلار در سال است.

جدا از هزینه تحصیل ، متقاضیان باید بودجه کافی برای زندگی به طور مستقل در ایالات متحده داشته باشند.

متقاضیانی که می توانند چنین مبلغ هنگفتی را برای تحصیل پزشکی در ایالات متحده ترتیب دهند ، فرصت تحصیل در آن کشور را دارند ، اما از طرفی مدرک تحصیلی که از آمریکا به دست می آورند به متقاضیان امکان می دهد تقریباً در هر جای دیگر دنیا کار کنند.

در ادامه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی سعی کرده اند درباره هزینه تحصیل رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا ، در دانشگاه های مختلف اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

اگر تمایل به تحصیل رشته های پزشکی در کشورهای اروپایی دارید و می خواهید بدانید ارزان ترین کشور ، کدام است ، ما به شما کشور لهستان را پیشنهاد می دهیم ، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در لهستان کمتر از اکثر کشورهای اتحادیه اروپا است ، اما این به هیچ وجه کیفیت را پایین نمی آورد ، شاید ندانید که سیستم آموزشی لهستان در جهان رتبه 10 را دارد و بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل رشته های علوم پزشکی مشتاقانه به لهستان می روند ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را حتما بخوانید.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های برتر آمریکا

دانشگاه پزشکی هاروارد ؛ برای مدرک دکترای پزشکی دانشگاه هاروارد هشت ترم شهریه کامل لازم است ، دانشجویانی که پروژه های مستقل و برنامه 5 ساله MD را انتخاب می کنند ، در هر ترم ثبت نام تا ترم هشتم ، نرخ شهریه کاهش می یابد.

در اولین گام ، هزینه درخواست برای فرم پذیرش در دانشگاه هاروارد 100 دلار است و شهریه رشته های علوم پزشکی بصورت تمام وقت تا سال چهارم تحصیل ، به گونه ای است که دانشجویان باید 66،284 دلار در سال شهریه بپردازند و در سال های آخر تحصیل شهریه دانشجویان به 8400 دلار در سال کاهش می یابد.

دانشگاه نیویورک ؛ هزینه درخواست برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی ، در دانشگاه نیویورک ( گروسمن ) 110 دلار است ، و شهریه آن به صورت تمام وقت در این رشته ها ، 58،226 دلار در سال است.

دانشگاه کلمبیا ؛ در اولین گام هزینه درخواست برای پذیرش در دانشگاه کلمبیا 110 دلار است ، و شهریه آن بصورت تمام وقت برای دانشجویان ، 64،868 دلار در سال است.

دانشگاه استنفورد ؛ هزینه درخواست پذیرش رشته های علوم پزشکی ، برای دانشجویان در دانشگاه استنفورد 100 دلار است ، و شهریه آن بصورت تمام وقت برای دانشجویان 62،193 دلار در سال است.

دانشگاه yale ؛ دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید سالانه 42،120 دلار در سال شهریه بپردازند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایالات متحده آمریکا

میانگین شهریه سالانه برای دندانپزشکی در ایالات متحده آمریکا بین 11400 USD تا 84،630 USD است ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به این هزینه های تحصیل برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور اضافه می شود.

این مبلغ بسته به دانشگاه و برنامه سالانه حدود 15000 تا 60،000 دلار است ، با این وجود حقوق و دستمزد دندانپزشکان در ایالات متحده آمریکا نیز بسیار سودآور است و تقریباً 238،000 دلار (1.75 کرور INR) سالانه است.

بررسی هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های برتر آمریکا

10 دانشگاه ایالات متحده آمریکا در بین 50 موسسه برتر دندانپزشکی در سراسر جهان رتبه بندی می کنند ، اسامی آنها به همراه هزینه هایشان به شرح زیر است:

 • دانشگاه هاروارد: 64،984 دلار
 • دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو : 11442 دلار
 • دانشگاه نیویورک: 53،610 دلار
 • دانشگاه کارولینای شمالی : 67،162 دلار
 • دانشگاه پنسیلوانیا : 77،612 دلار
 • دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس : 19،070 دلار
 • دانشگاه کلمبیا : 84،630 دلار
 • دانشگاه دوقلوی دانشگاه مینه سوتا : 73،246 دلار
 • دانشگاه آیووا : 69،728 دلار
 • دانشگاه جنوب کالیفرنیا : 32،575 دلار

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در آمریکا

آمریکا از جمله کشور هایی است که دانشجویان زیادی رویای تحصیل پزشکی در این کشور را دارند که آن هم به دلیل سطح بالای آموزش پزشکی در این کشور در بهترین دانشگاه های جهان است.

این امر باعث شده رشته پزشکی از جمله رشته های با رقابت تنگاتنگ به شمار رود ، دانشجویان بین المللی برای پذیرفته شدن در این رشته پر متقاضی باید شرایطی را دارا باشند که در ادامه شما را با شرایط آشنا می کنیم.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در آمریکا

دانشجویان بین المللی ای که مایل به تحصیل پزشکی در کشور آمریکا هستند در اولین اقدام باید توجه داشته باشند زبان تحصیل در این کشور است ، از آنجاییکه زبان رسمی این کشور ، زبان انگلیسی است بنابراین باید یکی از آزمون های تافل یا آیلتس را مدنظر داشته باشید.

دانشجویان باید با توجه به درخواست دانشگاه ، نمره مورد قبول دانشگاه انتخابی خود را در آمریکا کسب کنند ، تا واجد شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور شوند.

برای نشان دادن صلاحیت خود در زبان انگلیسی باید نمره آزمون آیلتس 6.0 به بالا (مورد نیاز در اکثر دانشگاه ها)را ارائه دهند.

محدودیت سنی تحصیل پزشکی در آمریکا

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های آمریکا باید شرایط سنی مناسب داشته باشند و مهمترین نکته این است که دانشجویان بین المللی برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا ، در حین درخواست باید سن کمتر از 21 سال داشته باشند.

تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم

افرادی که می خواهند با مدرک دیپلم برای تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاه های آمریکا اقدام کنند باید اطلاع داشته باشند که پیش نیاز اصلی برای چنین اقدامی داشتن مدرک لیسانس در زیست شناسی ، شیمی یا سایر رشته های مرتبط با پزشکی است.

بنابراین اولین گام برای متقاضیان دارای مدرک دیپلم می تواند اخذ پذیرش از دانشگاه هایی باشد که مدارک لیسانس در رشته های ذکر شده باشد و البته چند کالج پزشکی هم وجود دارد که برنامه های پزشکی محدودی را شروع می کنند که از زمان دبیرستان شروع می شود و تحصیلات دانشگاهی را با تحصیل پزشکی دبیرستانی ترکیب می کنند.

جهت اطلاع از جزییات امر در این مورد می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، در ادامه اطلاعاتی از گذراندن دوره لیسانس به عنوان پیش نیاز پزشکی و دندانپزشکی ایالات متحده بیان شده است.

گذراندن برنامه لیسانس قبل از پزشکی در آمریکا

دانش آموزان بر اساس مدارک دبیرستان به طور موقت در این برنامه ها پذیرفته می شوند و اگر عملکرد آنها مطلوب باشد ، مجاز به پیشرفت در مقطع دکترا هستند ، این برنامه به طور کلی شش یا هفت سال به طول می انجامد و پذیرش در آن برای دانشجویان خارجی بسیار رقابتی است.

فرصت های بسیار کمی برای دانشجویان خارجی برای اخذ مدرک دکترای پزشکی در ایالات متحده وجود دارد ، مدارس پزشکی آمریكا دو برابر درخواست پذیرش از شهروندان واجد شرایط آمریكا دریافت می كنند و طبق قانون بسیاری از مدارس پزشكی مورد حمایت عمومی ملزم به پذیرش فقط افراد مقیم ایالت هستند.

دانشجوی بین المللی متقاضی دانشگاههای پزشکی در ایالات متحده باید این نکته را بخاطر داشته باشد که متأسفانه دانشجویان محلی در اولویت هستند ، زیرا کالجهایی که بودجه عمومی آنها را تأمین می کنند باید بخشی یا کل بودجه دولتی خود را به دانشجویان ساکن ایالت اختصاص دهند.

البته این به این معنا نیست که برخی از دانشکده های پزشکی دولتی دانشجویان بین المللی را قبول نکنند ، این امر عمدتا برای اطمینان از وجود پزشکان کافی برای منطقه است ، اما می تواند در روند انتخاب دانشجویان بین المللی به شدت تاثیر گذار باشد.

درخواست پذیرش پزشکی از دانشگاه های خصوصی آمریکا

شما همیشه می توانید برای دانشگاه های خصوصی اقدام کنید ، اما مطمئناً اینها گران ترند ، هر دانش آموز باید جوانب مثبت و منفی هر انتخابی را که دارد در نظر بگیرد و در موسسه ای که برای او مناسب است اقدام کند.

اکثر موسسات از دانشجویان خارجی می خواهند که حداقل دو سال آخر تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا بگذرانند.

تعداد فزاینده ای از مدارس پزشکی نیز به مدرک لیسانس از یک موسسه از ایالات متحده نیاز دارند و مهمترین چیزی که باید بدانید این است که نرخ پذیرش بسیار کم برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

این امری عادی است که فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی با صدها هزار دلار بدهی برای وام دانشجویی ، دانشکده پزشکی را در آمریکا ترک می کنند و ایده فارغ التحصیلی از دانشگاه های پزشکی و دنداپزشکی در آمریکا ، بدون بدهی پس از تحصیل ، امری غیرممکن به نظر می آید ، اما برخی از دانشجویان پزشکی این امتیاز را دارند که در یک دانشکده پزشکی بدون شهریه تحصیل کنند.

این دانشجویان شایسته یک آموزش پزشکی رایگان یا با تخفیف عمیق در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی می شوند و هم چنین آن ها مبلغ هنگفتی از بورس تحصیلی دریافت می کنند یا در ازای یارانه آموزش و پرورش تعهد خدمات می دهند ، اینها روش هایی است که باعث می شود دانشجویان از تحصیل رایگان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برخوردار شوند.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان هم راه هایی برای تحصیل رایگان رشته های علوم پزشکی آورده شده که قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

دانشکده های پزشکی بدون شهریه در آمریکا

مدارس پزشکی بدون شهریه در آمریکا نادر هستند ، مثلا دانشکده پزشکی USUHS شهریه دریافت نمی کند ، زیرا دانشجویان این دانشگاه در خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده ، نیروی هوایی ایالات متحده ، ارتش ایالات متحده یا نیروی دریایی ایالات متحده افسران مأمور هستند و آنها سالانه حقوق می گیرند.

براساس این دانشکده ، دانشجویان دانشگاه USUHS در طول چهار سال تحصیل در دانشگاه پزشکی سالانه بیش از 70 هزار دلار درآمد کسب می کنند که شامل مسکن و کمک هزینه های معیشتی می شود و در مقابل آنها پس از اتمام دوره اقامت پزشکی خود حداقل به هفت سال خدمت فعال مشغول می شوند.

دانشکده پزشکی بدون شهریه دیگر در آمریکا دانشگاه بسیار منتخب Cleveland Clinic University of Medical Western Reserve است ، یک دانشکده پزشکی است که متخصص در تربیت دانشمندان پزشک است ، و بورسیه تحصیلی و شهریه را به همه دانشجویان ارائه می دهد.

دانشکده پزشکی گراسمن دانشگاه نیویورک نیز ، یک دانشکده پزشکی با رتبه برتر و با تمرکز بر تحقیقات ، به هر دانش آموز بورس تحصیلی کامل می دهد.

دانشکده پزشکی جدید کایزر پرماننت ، دانشکده پزشکی Bernard J. Tyson در کالیفرنیا ، از پنج شهریه اول دانشجویان دانشکده پزشکی ، از جمله کلاس مقدماتی آن که از پاییز سال 2020 آغاز شد ، از کلیه شهریه ها و هزینه ها چشم پوشی می کند.

معرفی برخی کمک هزینه های پزشکی با پوشش کم در آمریکا

سایر بورسیه های تحصیلی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را تا حدودی رایگان می کنند ، شامل بورس تحصیلی دانشکده پزشکی فدرال و سایر برنامه های بورس تحصیلی ملی و بورسیه هایی که دانشگاه ها به دانشجویان شایسته خود در هر سال ارائه می دهند.

در ادامه مطالب بیشتری از اطلاعات بورسیه های تحصیل پزشکی در آمریکا ارائه شده است ، پس با ما همراه باشید.

بورسیه های تحصیل پزشکی در آمریکا

بورس های تحصیلی ارائه شده در اینجا می تواند یک گزینه عالی برای کمک به دانشجویان پزشکی در تأمین بودجه حرفه پزشکی آن ها باشد.

بسیاری از دانشکده های پزشکی ، جامعه و دانشگاه ، بورس تحصیلی دانشکده پزشکی مانند بورس تحصیلی کارشناسی ارشد ، سمپوزیوم آموزش پزشکی 2020 VCU SOM ، بورس تحصیلی پسا دکتری دانشکده پزشکی هاروارد و برنامه بورس تحصیلی دانشکده پزشکی CAMS را ارائه می دهند.

بورس های تحصیلی زیر برای دانشجویان پزشکی ، ارشد کالج ، محققان و دانشجویان بین المللی در رشته پزشکی در دسترس است ، دامنه اعطای کلی بورس تحصیلی از سوی دولت برای دانشجویان بین الملل از 2،000 تا 6،000،000 دلار را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی دولت ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی

بورس تحصیلی دولت شامل برنامه فولبرایت و هوبرت اچ همفری می شود.

برنامه فولبرایت ، بورس تحصیلی کامل در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را در رشته پزشکی دنبال کنند ، بورس های تحصیلی همچنین می تواند برای تحصیلات تکمیلی بدون درجه تحصیلات اعطا شود ، این کمک هزینه ، شهریه ، کتاب های درسی ، بلیط هواپیما ، هزینه زندگی و بیمه درمانی را شامل می شود.

این بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی از 155 کشور جهان را پوشش می دهد و تقریباً 4000 دانشجوی خارجی هر ساله بورس تحصیلی فولبرایت را دریافت می کنند.

برنامه بورسیه هوبرت اچ همفری یک سال حرفه ای در ایالات متحده را برای متخصصان باتجربه از کشورهای تعیین شده در سراسر جهان فراهم می کند ، همکاران بر اساس پتانسیل رهبری و تعهد خود به خدمات عمومی در بخش دولتی یا خصوصی انتخاب می شوند.

این برنامه بورس تحصیلی کاملی است که کلیه هزینه های مربوطه را پوشش می دهد ، در صورت لزوم ، زبان انگلیسی را قبل از دوره آکادمیک آموزش می دهد ، بیمه حوادث و بیماری ها را پوشش می دهد ، به دانشجویان کمک هزینه خرید کتاب را ارائه می دهد و هزینه سفر را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی دانشگاه آمریکایی

دانشگاه آمریکایی (AU) تعداد محدودی بورسیه شایستگی جزئی سخاوتمندانه را به دانشجویان بین المللی واجد شرایط آکادمیک در سال اول ورودی پزشکی اعطا می کند ، این بورس تحصیلی از 6000 دلار آمریکا تا 25000 دلار آمریکا در هر سال تحصیلی را با شرایط قابل تمدید ، به دانشجویان شایسته اختصاص می یابد.

بورس تحصیلی کالج امهرست

کالج آمهرست (Amherst) در حال حاضر ، یک برنامه کمک مالی مبتنی بر نیاز را برای دانشجویان پزشکی اجرا می کند.

این دانشگاه پس از پذیرش ، نیاز مالی دانشجو را مشخص می کند ، سپس یک جایزه کمک مالی که برابر با نیاز دانشجو باشد ، ارائه می شود.

این جایزه گاهی “بسته کمک” نامیده می شود زیرا ممکن است شامل کمک های خودیاری (اشتغال) و کمک های هدیه ای (بورسیه و کمک هزینه) باشد.

بورسیه های دانشگاه کلارک

دانشگاه کلارک برنامه دانش پژوهان جهانی کلارک را ارائه می دهد که برای متقاضیان سال اول که حداقل چهار سال در مدرسه خارج از کشور تحصیل کرده اند و همچنین شهروندان بین المللی که در ایالات متحده تحصیل می کنند ، امکان پذیر است ، بورس تحصیلی 15000 تا 25000 دلار در سال (به مدت چهار سال ، مشروط به رعایت استانداردهای دانشگاهی برای تمدید) و مبلغ 2500 دلار مالیات تضمین شده برای یک دوره کارآموزی را به دانشجویان پرداخت می کند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در آمریکا

اغلب اکثر متقاضیان و دانشجویان بین المللی از جنبه های مثبت و منفی تحصیل در یک کشور خارجی بی اطلاع هستند و بدین جهت ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی دست به کار شده و مزایا و معایب تحصیل پزشکی در آمریکا را مورد نقد و بررسی قرار داده است تا بلکه بتواند نقشی هر چند کوچک در مسیر آگاه سازی شما داشته باشد.

کیفیت مطلوب سیستم آموزش پزشکی در آمریکا

آموزش پزشکی ایالات متحده به دلیل معیارهای عالی خود در بالا بردن سطح و آموزش برخی از بهترین متخصصان پزشکی ، در جهان شناخته شده و در بهبود برخی از خطرناک ترین بیماری ها کمک می کند ، برنامه درسی پزشکی ایالات متحده سهم بزرگی در استاندارد صنعت دارد و کیفیت بالای آموزش را تضمین می کند ؛ علاوه بر این ، دانشجویان پزشکی در ایالات متحده نیز عمیقاً به تحقیق در آزمایشگاه ها و تجربه عملی در آموزش بالینی تمرکز می کنند.

قرار گرفتن در محیط کار و آموزش بالینی بین المللی در آمریکا

مرحله سوم MBBS در ایالات متحده آمریکا برنامه چرخش های بالینی است و در حین چرخش های بالینی ، این فرصت را دارید که در بهترین بیمارستان های ایالات متحده و سایر کشورها آموزش بالینی ببینید ، به پزشکان کمک کنید و تحت نظارت متخصص ، مراقبت از بیمار باشید.

در آموزش بالینی ، شما این فرصت را دارید که زندگی را به عنوان یک پزشک تجربه کنید و بیشتر دانش لازم برای تبدیل شدن به یک پزشک را بیاموزید ، آموزش بالینی در بیمارستان های کشورهای مختلف شما را به چالش می کشد تا خود را متناسب با نیازهای مختلف مراقبت های بهداشتی ، گروه های مختلف مردم و ارائه بهترین خدمات مراقبت های بهداشتی در همه زمینه ها سازگار کنید.

اعتبار جهانی و بین المللی مدارک پزشکی آمریکا

نیازی به تکرار اعتبار مدارک اعطا شده دانشگاه های آمریکا نیست زیرا هرکسی می داند که این کشور ابر قدرت ، توانسته در عرصه آموزشی خود را در صدر لیست بهترین ها قرار دهد و اکنون نیز بازتاب آن در مدارک پزشکی دیده می شود و مدرک آن در سراسر جهان شناخته شده است.

پس از تکمیل MD یا MBBS خود از آمریکا ، می توانید به هر کشوری بروید ، شرایط معاینه مجوز را واجد شرایط کنید و مجوز پزشکی را دریافت نمائید.

بهترین امکانات پزشکی در آمریکا

قابل توجه است که زیرساخت های پزشکی ایالات متحده غیرقابل مقایسه و واقعاً پیشرفته است ، MBBS در آمریکا می تواند فرصتی را برای شما فراهم کند تا تجربه عملی برخورداری از بهترین تجهیزات پزشکی را کسب کرده و یکی از آخرین فن آوری ها و نوآوری ها در زمینه مراقبت های بهداشتی را توسعه دهید.

معایب تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا همیشه همراه با مزایا و جنبه های مثبت نیست ، بلکه جوانبی وجود دارد که می تواند شما را از تصمیم گیری برای تحصیل در یک کشور باز دارد که در ادامه ما به ذکر برخی از اساسی ترین این موارد پرداخته ایم.

وجود مانع ویزا برای تحصیل در آمریکا

برای تحصیل MBBS در آمریکا ، باید برای ویزای دانشجویی ایالات متحده اقدام کنید ، دریافت ویزای آمریکا یک کار بسیار دلهره آور است که میزان رد آن زیاد است ، برای جلوگیری از عجله در لحظه آخر ، باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ گزارش در دانشگاه برای ویزا اقدام کنید و همچنین باید برای مصاحبه ویزا آماده شوید.

از آن جهت که سیاست های اجرایی اعمال شده برای ورود ایرانیان به آمریکا بسیار سخت است ، قبل از هر اقدامی با متخصصان ما مشورت کنید تا آنها اقدامات لازم را انجام دهند و در صورت امکان ، بهترین راه را به ورود شما معرفی نمایند.

روند پذیرش کم و دقیق دانشجویان پزشکی در آمریکا

شما می توانید برای چرخش های بالینی یا اقامت در ایالات متحده درخواست دهید ، با این حال ، انتخاب تضمین نشده است و انتخاب دانشجویان بستگی به در دسترس بودن صندلی ها دارد ؛ بعلاوه ، در دانشگاه های پزشکی در آمریکا دانشجویان بین المللی در مقایسه با دانشجویانی که تابعیت ایالات متحده دارند ، احتمال انتخاب کمتری دارند.

همچنین آزمون ورودی ، مراحل مشاوره و لیست انتظار طولانی برخی از مراحل روند پذیرش دقیق است که برای کالج های پزشکی در آمریکا دنبال می شود.

هزینه زیاد تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا زبانزد خاص و عام است و در برخی از دانشگاه ها هزینه های تحصیل به قدری زیاد است که دانشجویان بیشتر به تحصیل در کشورهای اروپایی تمایل نشان می دهند.

تحصیل MD یا MBBS در آمریکا ارزان نیست و می تواند ده ها هزار دلار برای شما هزینه داشته باشد ، در کالج های برتر پزشکی در آمریکا ، هزینه دوره می تواند فراتر از 65000 دلار آمریکا در سال باشد و شما باید هزینه های خوابگاه و سایر تجهیزات و وسایل لازم را نیز در نظر داشته باشید.

ما در بخشی مجزا به هزینه های تحصیل پزشکی در آمریکا پرداخته ایم و همچنین روش هایی برای کاهش هزینه ها در بخش بورسیه های تحصیل پزشکی در آمریکا شرح داده شده است تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

در ایالات متحده ، هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای جهان به طور قابل توجهی بالاتر است و علاوه بر هزینه دانشگاه ، شما باید هزینه اقامت ، مراقبت های بهداشتی ، غذا و ملزومات روزانه را تهیه کنید.

در نهایت اینکه شما باید با این واقعیت آشنا باشید که تحصیل پزشکی در ایالات متحده بسیار چالش برانگیز است ، اما اگر اشتیاق داشته باشید و بخواهید تلاشی را که لازم دارید انجام دهید ، این کار برای شما آسان تر خواهد بود.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نیز در راستای عملی کردن تصمیم شما و تحقق آرزوهای تان نهایت همکاری را به عمل خواهند آورد.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی آمریکا

پذیرش برای دانشکده های پزشکی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی کاری پرهزینه است ، اما اگر فرصتی برای عضویت در دانشکده پزشکی در ایالات متحده پیدا کردید ، باید تمام تلاش خود را برای گذراندن دوره پذیرش انجام دهید.

مدارک مشترک مورد نیاز در همه دانشگاه های پزشکی ایالات متحده ، شامل نمره آزمون انگلیسی بین المللی (تافل یا آیلتس) ، نمره آزمون MCAT ، مدارک و ریز نمرات دبیرستان ، مدرک لیسانس مربوطه ، انگیزه نامه و پاسپورت معتبر است اما برای تهیه این مدارک نکاتی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

ورود به دانشکده پزشکی ایالات متحده به چه چیزی نیاز دارد؟

الزامات (پیش نیازها) برای تحصیل پزشکی در آمریکا از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت است ، اما تقریباً همیشه شامل زیست شناسی ، شیمی عمومی و شیمی آلی به عنوان دوره های اصلی علوم است.

همچنین ممکن است بعضی از افراد در سایر رشته های علوم انسانی ، انگلیسی ، ریاضی و علوم نیز شرکت کرده باشند ، بنابراین مطمئن شوید که در دوره کارشناسی خود به مدارس پزشکی مراجعه می کنید تا بتوانید کلاس های خود را به طور مناسب انتخاب کنید.

مدرک لیسانسی که به عنوان پیش نیاز برای تحصیل در پزشکی در ایالات متحده ، در نظر گرفته می شود باید در موارد زیر ذکر شود:

 • زیست شناسی با آزمایشگاه – 4 ترم
 • شیمی معدنی با آزمایشگاه – 2 ترم
 • فیزیک – 2 ترم
 • ریاضی – 2 ترم (حساب برای 1 ترم)
 • انگلیسی – 2 ترم

توجه داشته باشید که کلاس های پیش نیاز ممکن است از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.

برای کارشناسی یک موسسه معتبر در نظر بگیرید ، میزان قبولی دانشگاه ها را بررسی کنید ، هرچه این تعداد بیشتر باشد ، شانس بیشتری برای ورود به آن موسسه خواهید داشت.

الزامات آزمون MCAT برای پذیرش پزشکی

MCAT (آزمون پذیرش کالج پزشکی) مشابه SAT یا GRE است اما در پزشکی است ، شما باید سعی کنید امتیاز خوبی کسب کنید تا فرصتی برای ورود به یک موسسه معتبر کسب کنید.

برای غربالگری بیشتر دانشجویان ، سطح معیاری از معدل و MCAT لازم است ، اگر به حد نساب نرسید ، ممکن است به طور خودکار رد شوید.

برای اکثر دانشکده های پزشکی ، معدل و MCAT باید به ترتیب حداقل 3.5 و 30 باشد.

دانشجویانی که نمره خوبی دارند اما قادر به پذیرش در موسسات برتر پزشکی نیستند ، همیشه می توانند شانس خود را برای موسساتی که رقابت کمتری دارند امتحان کنند ، در زیر نام های مدارس پزشکی با رقابت کمتر و نرخ پذیرش آنها ذکر شده است؛

 • دانشکده پزشکی دانشگاه می سی سی پی : 38.18٪
 • کالج پزشکی دانشگاه میشیگان : 21.91٪
 • دانشگاه میسوری – دانشکده پزشکی کانزاس سیتی : 20٪
 • دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه داکوتای شمالی : 18.79٪
 • LSU مرکز علوم بهداشتی Shreveport لوئیزیانا : 17٪
 • دانشکده پزشکی دانشگاه پورتوریکو : 16.12٪
 • دانشکده پزشکی دانشگاه مرسر جورجیا : 10.4٪
 • دانشکده پزشکی سنفورد دانشگاه داکوتای جنوبی : 9.92٪
 • دانشگاه علوم پزشکی بهداشت دانشگاه تنسی : 8.73٪
 • دانشگاه ایالتی واشنگتن کالج پزشکی السون اس. فلوید : 8.44٪

شرایط ورود به بازار کار پزشکی در آمریکا

توجه داشته باشید که تنها اخذ مدرک از دانشگاه های پزشکی آمریکا برای فعالیت به عنوان یک پزشک در این کشور کافی نیست و شما باید در آزمون های تعیین شده آمریکا شرکت کنید تا بتوانید مجوزهای لازم برای فعالیت در این عرصه را کسب نمائید.

البته در این میان تمایزاتی وجود دارد که این فرصت را برای دانشجو فراهم می کند دوره های مورد نیاز را در طی تحصیل بگذراند و واجد شرایط شود که در ادامه به آن می پردازیم.

در مقاله کار در آمریکا ، علاوه بر اینکه مشاغل مورد نیاز این کشور را اعلام کرده ایم ، در خصوص کار پزشکان نیز نکته های جالبی را شرح داده ایم ، مقاله را مرور کنید.

امتحان مجوز پزشکی USMLE

امتحان مجوز پزشکی USMLE در واقع همان آزمون پزشکی است که متقاضی برای دریافت مجوز و فعالیت پزشکی در ایالات متحده باید در آن شرکت کند و واجد شرایط باشد ؛ این آزمون از سه مرحله تشکیل شده است و به مرحله 1 ، مرحله 2 و مرحله 3 تقسیم می شود و مرحله 2 بیشتر به دو قسمت تقسیم می شود.

اگر MBBS را در ایالات متحده بخوانید ، یک برنامه درسی را می خوانید که USMLE باشد ، هنگام تحصیل پزشکی در ایالات متحده ، می توانید مرحله 1 و مرحله 2 را در دوره MD یا MBBS بگذرانید و واجد شرایط شوید.

پس از اتمام MBBS ، می توانید برای دریافت گواهینامه توسط کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) درخواست کنید و مرحله 3 USMLE را در طول تحصیلات تکمیلی پزشکی دریافت نمائید.

چگونه می توان واجد شرایط انجام دندانپزشکی در ایالات متحده شد؟

مجوز دندانپزشکی به شما این حق قانونی را می دهد که به عنوان دندانپزشک عمومی در ایالتی که متقاضی دریافت مجوز هستید ، به طور مستقل فعالیت کنید.

اگرچه شرایط از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است ، اما همه متقاضیان مجوز دندان پزشکی باید سه شرط اساسی آموزش ، امتحان کتبی و معاینه بالینی را داشته باشند.

یکی از بهترین گزینه ها برای تأمین این شرایط و واجد شرایط بودن مجوز ، تکمیل برنامه معتبر CODA است که توسط دانشکده دندانپزشکی ایالات متحده ارائه شده است.

فارغ التحصیلان برنامه های DDS یا DMD می توانند در امتحانات هیئت مدیره ایالتی یا منطقه ای شرکت کنند تا در ایالات متحده واجد شرایط مجوز و عمل دندانپزشکی باشند.

بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی ایالات متحده نسخه فشرده برنامه خود به نام برنامه های آموزش پیشرفته را برای دندانپزشکان آموزش دیده خارجی ارائه می دهند.

برنامه های آموزش پیشرفته (یا ایستاده پیشرفته) دندانپزشکان آموزش دیده خارجی را برای کسب مجوز در ایالات متحده آماده می کنند و می توانند در هر ایالت تمرین کنند ، شما یک مدرک دندانپزشکی آمریکا (DDS / DMD) را از طریق یک بازه زمانی فشرده ، معمولاً 2 تا 3 سال دریافت خواهید کرد.

برنامه های آموزش پیشرفته تنها گزینه ای است که باعث می شود یک دندانپزشک آموزش دیده در خارج از کشور واجد شرایط مجوز در هر ایالت در ایالات متحده باشد (پس از تأمین نیاز به مجوز لازم).

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در آمریکا

وزارت بهداشت ایران سالانه لیستی از دانشگاه های خارجی مورد تایید خود را اعلام کند ، این لیست صرفا جهت اطلاع و آگاهی افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه های خارجی و به کاربردن مدرک آن در ایران است.

توجه داشته باشید که تاریخ فارغ التحصیلی شما باید مطابق با معیارهای وزارت بهداشت باشد و دانشجوی انتقالی به داخل کشور پذیرفته نمی شود.

همچنین باید بدانید که حضور اسامی دانشگاه ها در لیست وزارت بهداشت دلیل بر معتبر بودن کالج های وابسته به این دانشگاه نمی باشد و برای تحصیل در کالج ها باید اطلاعات کامل از اعتبار خود کالج داشته باشید.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی از موسسات حقوقی پیشرو در امور مهاجرت هستند که در سریع ترین زمان لیست اعلامی وزارت بهداشت را در صفحه خود ارائه می کنند و می توانند متقاضیان را از تغییرات آن آگاه کنند.

چکیده ای از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در آمریکا

 • دانشگاه علوم بهداشتی A.T.still
 • کالج پزشکی آلبرت انیشتین
 • دانشگاه آمریکایی
 • دانشگاه ایالتی آریزونا
 • دانشگاه و کالج بوستون
 • موسسه تکنولوژی کالیفرنیا
 • دانشگاه ایالتی کلرادو
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه بین المللی فلوریدا
 • دانشگاه ایالتی فلوریدا
 • موسسه تکنولوژی جورجیا
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه ایالتی میشیگان
 • دانشگاه ایالتی می سی سی پی
 • موسسه تکنولوژی نیوجرسی

تعداد دانشگاه های مورد تایید ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد است و لیست کامل آن در این مقاله گنجانده نشده است ، بنابراین ما فقط به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم و در صورت نیاز به آگاهی از لیست کامل و مشاوره در مورد دانشگاه های مورد تایید می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

آینده رشته های پزشکی در آمریکا

پزشکی از جمله رشته های پرطرفدار در ایران است و در حقیقت رویای بسیاری از دانش آموز دبیرستانی است که خود را در روپوش سفید پزشکی تصور کند! اما آیا فکر می کنید که این رشته همانند ایران در سایر کشورها و از جمله آمریکا محبوب است و از بازار کار خوبی برخوردار است؟

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در بخش مزایا و معایب تحصیل پزشکی در آمریکا برخی از جوانب مثبت و همچنین کارآمد تحصیل پزشکی در آمریکا را بیان کرده است و همچنین شرح داده که چرا این رشته در بین دانشجویان بین المللی محبوب است و اینکه اعتبار مدرک اعطا شده موسسات آموزش عالی آمریکا در چه حد است!

بنابراین در این قسمت از تکرار مطالب بیان شده خودداری کرده ایم و ترجیح بر آن شده که به جای تفکیک مطالب ، آنها را به صورت مختصر و مفید در یک بخش قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید اطلاعات لازم را به صورت انسجام یافته در یک مکان بیابید.

نگاهی به سطح پزشکان در آمریکا

از آن جهت که چگونگی تبدیل شدن به یک پزشک ماهر و متبحر را در بخش های دیگر به صورت تخصصی توضیح داده ایم ، در این بخش تنها می خواهیم به آینده کاری پزشکان و سطح اجتماعی آنان بپردازیم.

بدیهی است که هرچه میزان سواد و سطح تحصیلات شما بالاتر باشد ، از لحاظ رفاه و سطح اجتماعی می توانید به مراتب بهتری دست یابید ، اما آیا این امر برای پزشکان نیز صادق است؟

با نگاهی اجمالی می توان متوجه شد که رشته های پزشکی از جمله مشاغل پردرآمد آمریکا هستند و درصورت تخصص در یک زمینه می توانید به زندگی ایده آل خود در این کشور دست یابید و در عین حال از سطح اجتماعی خوبی نیز برخوردار شوید.

آنچه که برای اکثر متقاضیان و دانشجویان بین المللی یک معضل شناخته می شود ، ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی است! خوب است بدانید که پزشکی از جمله مشاغل مورد نیاز است و همیشه به دلیل سرمایه گذاری دولت در این بخش ، نیاز به ماموران بهداشت احساس می شود.

توصیه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به متقاضیان تحصیل پزشکی در آمریکا

اگر شما نیز به عنوان یک دانشجو بین المللی متقاضی تحصیل رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی در آمریکا هستید و بازار کار رشته تحصیلی شما برایتان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بهتر است که با متخصصان ما در ارتباط باشید تا با بررسی نیاز بازار و مقایسه آمار اشتغال فارغ التحصیلان ، بهترین رشته را به شما معرفی نمایند یا شما را در ادامه تحصیل و اخذ تخصص یاری دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته های پزشکی در آمریکا

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به بررسی تمامی شرایط تحصیل رشته های پزشکی در آمریکا پرداختند از آزمون های ورودی گرفته تا شرایط سنی و هزینه های تحصیل و زندگی ، در ادامه توجه شما را به ده سوال و جواب مهم در این زمینه جلب می نماییم ، شما هم می توانید پرسش های خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه درج نموده و در همان روز به پاسخ خود برسید.

در این محتوا از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی با شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا آشنا شدید ، برای ارتباط با مشاوران ما و دریافت مشاوره رایگان تلفنی می توانید با شماره های اعلام شده در صفحه اصلی سایت با دفاتر تهران ، شیراز و اصفهان در تماس باشید ، همچنین برای آگاه از شرایط کلی حاکم بر دانشگاه های آمریکا به شما پیشنهاد می دهیم که مقاله تحصیل در آمریکا که مقاله ای جامع و به روز است را مطالعه کنید ، نحوه اخذ ویزای دانشجویی ، چگونگی دریافت بورسیه تحصیل ، خوابگاه و بیمه را در همان مقاله بطور مفصل توضیح داده ایم.

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

 1. ساسان گفت:

  توروخدا جواب بدید
  سلام با وجود ترمیم دندان می توان در رشته های پزشکی و حتی دندانپزشکی چه در داخل یا خارج تحصیل و کار کرد؟ متاسفانه من در کودکی ۸ تا از دندونام کم و بیش دچار پوسیدگی شد آیا این وضعیت من مانع انتخاب و تحصیل و کار این رشته ها می شود و ایا شانسی هست؟ (رشته های پزشکی یا دندانپزشکی) آیا دانشگاه در حین معاینه دانشجو جدید رشته های دندانپزشکی من رو رد می کنند؟
  با عرض معذرت و تشکر
  تو رو خدا جواب بدید سوالم بدون جواب نباشه

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی شما صرفا باید سلامت جسمانی و روانی بابت انجام کار را داشته باشید ، پر کردن دندان ، محدودیتی برای انجام کار ایجاد نمی کند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *