تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دراسترالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا انتخابی است که در آن دانشجویان از اعتبار مدرک بین المللی بسیار بالا و سطح آموزش و تحقیقات با کیفیت برخوردار هستند.

تعدادی از دانشگاه های این کشور بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS در ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان برای پزشکی قرار گرفته اند ، مدارک پزشکی دانشگاه های استرالیا به عنوان دوره های تحصیلات تکمیلی یا دوره کارشناسی در دسترس است.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با توجه به محبوبیت تحصیل پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا را بررسی خواهند کرد ، مشاوران مجرب ما پیشتر هم مقاله تحصیل در استرالیا را در همین سایت تقدیم کرده اند که توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، آن مقاله را نیز مطالعه نمایید تا اطلاعات جامع تری کسب نمایید.

استرالیا به سرعت به یکی از مکان های پرطرفدار برای تحصیلات عالیه در خارج از کشور تبدیل شده است و اکنون بیشتر متخصصان پزشکی قصد دارند به مدارس برتر پزشکی در استرالیا بروند.

پذیرش در این کشور بر اساس معدل و نتایج آزمون های ورودی انجام می شود ، دانشجویان پس از چند سال اقامت در این کشور می توانند برای اقامت دائم و شهروندی اقدام نمایند ، پزشکی استرالیا یکی از پر طرفدارترین رشته ها می باشد که باعث شده ورود به این رشته رقابتی شود ؛ دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند قوانین مخصوص و سخت خود را دارند که نشان دهنده کیفیت آموزشی آنها است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دراسترالیا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

پزشکی در استرالیا به عنوان دوره کارشناسی ارشد یا دوره کارشناسی ارائه می شود ، برنامه تحصیلات تکمیلی دکترای پزشکی می باشد و برنامه کارشناسی لیسانس پزشکی ، لیسانس جراحی است.

برخی از دانشگاه های استرالیا فقط تحصیلات تکمیلی در رشته پزشکی را تدریس می کنند ، برخی دیگر فقط یک دوره کارشناسی را ارائه می دهند ؛ همچنین چند دانشکده پزشکی وجود دارد که دوره هایی را هم برای مقطع کارشناسی و هم برای دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

دوره کارشناسی پزشکی یک برنامه آموزشی پنج تا شش ساله است در حالی که دوره تحصیلات تکمیلی پزشکی 2 سال آموزش بالینی و دو سال آموزش است.

برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک در استرالیا حداقل باید مدرک کارشناسی دندانپزشکی داشته باشید ، به طور معمول ، دوره های کارشناسی دندانپزشکی در استرالیا به 5 تا 7 سال تحصیلات تمام وقت نیاز دارد ، از جمله در اینجا تجربه بالینی به عنوان بخشی از دوره شما است ؛ از طرف دیگر ، انجام برنامه های تحصیلات تکمیلی در دندانپزشکی ممکن است 4 سال مطالعه تمام وقت داشته باشد ؛ پس با توجه به آنچه گفته شد ، شما می توانید پس از اتمام 9 تا 10 سال تحصیل در استرالیا دندانپزشک شوید.

توجه داشته باشید که پس از گذراندن مدرک دندانپزشکی ، طبق قانون مجبور به ثبت نام در انجمن دندانپزشکی در استرالیا هستید تا اجازه فعالیت در حرفه خود را داشته باشید.

دوره های پری مدیکال در استرالیا

همان گونه که پیش از این بیان شد دو روش برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل بعد از دوره دبیرستان و دیگری پس از سپری کردن دوره پری مدیکال است ، قطعا برای ایرانی های خواهان تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا تحصیل در دوره پری مدیکال و و آماده سازی برای تحصیل در رشته پزشکی گزینه مناسب تری است.

در استرالیا قبل از اینکه افراد به دانشکده پزشکی مراجعه کنند ، معمولا در یک دوره کارشناسی مشغول به تحصیل می شوند که آنها را برای تحصیل در رشته پزشکی آماده می کند ، دوره های پری مدیکال می تواند دانش آموزان را در مسیر ادامه تحصیل و در نهایت مشاغل در رشته پزشکی قرار دهد.

این دوره طراحی شده است تا شما را به یک پایه محکم در زمینه تحصیلات تکمیلی پزشکی ، دندانپزشکی ، مطالعات دامپزشکی ، بینایی سنجی ، پدیاتری ، فیزیوتراپی یا داروسازی تبدیل کند ، بسته به اینکه کدام رشته را انتخاب می کنید ، این دوره به طیف گسترده ای از تحصیلات تکمیلی یا گزینه های شغلی حرفه ای در علوم فیزیکی و زندگی ، بهداشت و درمان و اطلاعات پزشکی بهداشت ختم می شود.

دوره های پری مدیکال در استرالیا

خلاصه دوره پری مدیکال در استرالیا

کارشناسی پری مدیکال ، علوم و بهداشت یک مدرک کارشناسی سه ساله است که پایه ای محکم برای تحصیلات تکمیلی پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی ، بینایی سنجی ، پدیاتری ، فیزیوتراپی یا داروسازی است ؛ دانش آموزان با عملکرد بالا از طیف متنوعی از زمینه ها بهره مند می شوند.

این دوره محتوای اصلی را برای ورود به دانشکده پزشکی شامل سواد دانشگاهی ، مهارت های تفکر انتقادی و درک آنچه برای موفقیت در یک پزشک بهداشتی لازم است ، کشف خواهد کرد و فعالیت های فوق برنامه رهبری ، فداکاری و همکاری شما را نشان می دهد ؛ از سال اول خود فرصت حضور در طیف گسترده ای از فعالیت های داوطلبانه و غنی سازی در جامعه را خواهید داشت.

در سال اول ، شما مباحث اصلی را در آناتومی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیولوژی ورزشی و تغذیه مطالعه خواهید کرد ؛ در سال دوم ، تحت هدایت هماهنگ کننده دوره ، می توانید علایق خود را با انتخاب یکی از مناطق مطالعه زیر تنظیم کنید:

 • تحقیقات زیست پزشکی
 • علم ورزش
 • علوم پزشکی
 • پزشکی مولکولی
 • تغذیه

در سال سه ، یک موضوع مطالعات موردی پزشکی را در سرتاسر موضوعات در همان قالب یادگیری موردی استفاده شده توسط مدارس پزشکی تحصیلات تکمیلی در سراسر جهان بررسی می کند ؛ موارد از طریق خلاصه شواهد بیمار محور ، ارائه ویدیوهای گروهی ، انتقادات کارآزمایی بالینی و مباحثات پیرامون مسائل اخلاقی مورد بررسی و مدیریت قرار می گیرد.

شرایط ورود برای تحصیل در دوره پری مدیکال

 • متقاضیان با دیپلم دبیرستان
  • نمره ATAR شاخص 90 یا بالاتر با نمره 50+ در انگلیسی ATAR ، ادبیات ATAR یا انگلیسی ATAR به عنوان یک زبان یا گویش اضافی (EALD) ؛ یا
  • حداقل نمره دیپلم بین المللی (IB) 33
 • متقاضیان با تحصیلات عالی
  • حداقل یک ترم تحصیل تمام وقت در هر دوره کارشناسی با حداقل معدل70٪
  • توصیه نامه ای از طرف رئیس یا نماینده دانشگاه محل تحصیل
  • ترم های کافی در مقطع کارشناسی برای تکمیل چهار دوره گواهی پیش پزشکی (به طور معمول چهار ترم).

مزایای تحصیل در دوره پری مدیکال در استرالیا

 • پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه پری مدیکال ، شما می توانید مسیر مستقیم به مقاطع لیسانس را در دانشگاه های پزشکی استرالیا تضمین کنید.
 • در این دوره موضوعات مرتبط دانشگاه را با محتوای دوره با کیفیت بالا و آموزش استثنایی مطالعه کنید.
 • شما یک تأییدیه ثبت نام (CoE) و ویزا را برای کل مدت تحصیل در سال صادر شده توسط دانشگاه دریافت خواهید کرد.
 • دوره های پری مدیکال دانشجویانی که فقط سال 11 را به پایان رسانده اند ، اما می خواهند آموزش بین المللی خود را شروع کنند ، گزینه های انعطاف پذیری دارند ، یعنی افراد می توانند دوره پیش دانشگاهی خود را در این کشور بگذرانند.
 • دانشجویانی که برنامه پری مدیکال خود را با موفقیت به پایان می رسانند ، نیازی به ارائه مدارک مربوط به IELTS برای برآوردن شرایط انگلیسی دانشگاه ندارند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی استرالیا

یکی از شرایط و الزامات پذیرش در رشته های پزشکی در دانشگاه های استرالیا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها بود ، نتایج آزمون های UMAT/ GAMSAT/ MCAT برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی استرالیا قابل قبول است که در ادامه با این آزمون ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی استرالیا

آزمون GAMSAT

آزمون GAMSAT آزمون پذیرش پزشکی برای تحصیلات تکمیلی است ، از این آزمون به عنوان یک مانع بزرگ یاد شده است و برای بسیاری نگران کننده است ، زیرا شامل 5/5 ساعت طاقت فرسای MCQ و مقاله نویسی است که شامل موضوعات مختلف در علوم انسانی و علوم است.

به طور کلی ، مدارس تحصیلات تکمیلی پزشکی به حداقل معدل حدود 5.0 و نمره GAMSAT حدود 50 نیاز دارند ، نمرات رقابتی اغلب بسیار بالاتر از این است.

GAMSAT توسط شش دانشگاهی که برنامه های تحصیلات تکمیلی پزشکی را ارائه می دهند مورد نیاز است ، با تست های دیگر استعداد متفاوت است زیرا تمام روز طول می کشد و می توانید هر چند بار که دوست دارید آن را انجام دهید.

همچنین می توانید با امتیازات دو سال قبل برای تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، بینایی سنجی ، طب اطفال ، داروسازی و علوم دامپزشکی در دانشگاه های استرالیا ، انگلیس و ایرلند برای پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی درخواست پذیرش کنید.

فرمت آزمون GAMSAT

GAMSAT دو بار در سال برگزار می شود که در اواخر ماه مارس / اوایل آوریل در ایرلند و استرالیا ، و حدود اواسط / پایان ماه سپتامبر در انگلستان و استرالیا است ، البته با مکان های کمتر موجود این برنامه توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) اداره می شود و نیاز به ثبت به موقع دارد.

هیچ خلاصه ای از آزمون تجویز نشده است ، اما به سطح زیر دانش نیاز دارد:

 • زیست شناسی و شیمی – سطح سال اول دانشگاه
 • فیزیک – سطح سال 12 تحصیل در دبیرستان های استرالیا
 • انگلیسی – سطح انگلیسی استاندارد HSC

این آزمون یک روز کامل طول می کشد ، یعنی از 8 صبح تا حدود 4 بعدازظهر و بخش 1 شامل 75 سوال در 100 دقیقه از علوم انسانی و علوم اجتماعی ؛ بخش 2 مقاله ارزیابی ارتباط کتبی (1 ساعت) و بخش 3 شامل 110سوال علوم فیزیکی در 170 دقیقه بعد از ناهار 1 ساعته است.

نحوه آماده شدن برای آزمون GAMSAT

بهترین روش برای آمادگی برای بخشهای 1 و 2 تا آنجا که ممکن است به طور گسترده کتب مربوطه مطالعه شود ، آگاهی از آخرین اخبار پزشکی ایده خوبی است – اما این شامل خواندن رمان و شعر ، و همچنین نشریات دوره ای است.

برای آماده سازی برای بخش 3 ، بهتر است از طریق مواد آماده سازی که می توانید به صورت آنلاین (یا از ارائه دهنده آزمون ACER) پیدا کنید ، کار کنید ؛ تمرین پاسخ با مثال سوالات به شما کمک می کند مهارت های آزمون خود را تقویت کنید ، شما همچنین باید در مورد فیزیک سطح A و متون شیمی و زیست شناسی سال اول دانشگاه تبادل نظر کنید.

آزمون ISAT

آزمون بین المللی پذیرش دانشجو (ISAT) یک آزمون اجباری برای ورود به رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و سایر مراقبت های بهداشتی است که توسط برخی از موسسات آموزشی استرالیا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

این آزمون توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) تهیه شده است تا نشانه ای از توانایی های شناختی دانشجویان بین المللی را که برای ورود به دانشگاه استرالیا درخواست کرده اند ، ارائه دهد ،؛ آزمون 3 ساعته مبتنی بر رایانه شامل 100 سوال چند گزینه ای است که برای ارزیابی هر یک از داوطلبان از مهارت های استدلال انتقادی و کمی استدلال طراحی شده است.

هدف ISAT

آزمون پذیرش دانشجویان بین المللی (ISAT) ابزاری معتبر و مطمئن برای انتخاب است که توانایی های عمومی تحصیلی را برای مقابله با خواسته های فکری اکثر دوره های عالی مهم ارزیابی می کند ، ISAT استدلال انتقادی و استدلال کمی را ارزیابی می کند.

لیست دانشگاه های پزشکی که نمره ISAT را می پذیرند

ISAT به عنوان بخشی از شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی برای دنبال کردن دانشگاه های استرالیا مورد نیاز است:

 • دانشگاه موناش ، ملبورن – پزشکی در مقطع کارشناسی
 • دانشگاه موناش ، دانشگاه مالزی – پزشکی در مقطع کارشناسی
 • دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) – پزشکی در مقطع کارشناسی
 • دانشگاه کوئینزلند – پزشکی در مقطع کارشناسی
 • دانشگاه کوئینزلند – دندانپزشکی در مقطع کارشناسی
 • دانشگاه سیدنی – علوم دامپزشکی
 • دانشگاه تاسمانی – پزشکی کارشناسی (لینک دانشکده پزشکی)
 • دانشگاه تاسمانی – پزشکی کارشناسی – 2 (پیوند دانشجویان بین المللی)
 • دانشگاه استرالیای وسترن – مسیر دانشجویی بین المللی برای فارغ التحصیلی پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشگاه وسترن سیدنی (UWS) – پزشکی در مقطع کارشناسی

فرمت ISAT

ISAT به صورت واحدی ارائه می شود و این آزمون موارد زیر را ارزیابی می کند:

 • استدلال انتقادی – درک ، تحلیل ، ارزیابی و گسترش ایده ها ؛ سوالات مربوط به حوزه های علوم انسانی و علوم اجتماعی است.
 • استدلال کمی – نتیجه گیری ، تصمیم گیری و حل مشکلات ؛ سوالات مربوط به ریاضیات و حوزه علوم است.

آزمون ورودی MCAT

آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) یک آزمون استاندارد مبتنی بر رایانه برای دانشجویان پزشکی آینده در ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا و جزایر کارائیب است که برای ارزیابی مسئله ، تفکر انتقادی ، تجزیه و تحلیل کتبی و دانش مفاهیم و اصول علمی طراحی شده است ؛ قبل از سال 2006 ، این آزمون یک آزمون کاغذ و مداد بود و از سال 2007 ، تمام امتحانات مبتنی بر رایانه بوده اند.

جدیدترین نسخه آزمون در آوریل 2015 معرفی شد و تکمیل آن 7.5 ساعت طول می کشد ، امتیاز این آزمون در بازه 472 تا 528 است ، MCAT توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا (AAMC) اداره می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

دانشکده های پزشکی در استرالیا معیار های پذیرش خود را به طور مستقل تعیین می کنند ، در نتیجه شرایط ورود به دوره های پزشکی با توجه به دانشگاه مورد نظر شما تغییر می کند ، اما بسته به دوره و ملیت شما نیز در همین دانشگاه اختلافاتی وجود دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

از آنجا که دانشکده های پزشکی در استرالیا تعداد زیادی درخواست دریافت می کنند ، معیار های دقیقی برای پذیرش دانشجویان خود اعمال می کنند ، همانطور که انتظار می رود ، برنامه های تحصیلات تکمیلی رقابتی تر هستند و کمیته های پذیرش ممکن است به اسناد اضافی برای ارزیابی مناسب بودن شرایط شما برای دوره های مورد نیاز نیاز داشته باشند.

همچنین برای دانشجوی بین المللی لیست شرایط ورود به دانشگاه برای تحصیل در استرالیا ممکن است مدارک بیشتری نسبت به افراد مقیم استرالیا داشته باشد ، پوشه درخواست شما برای دوره پزشکی در استرالیا باید حاوی مدارک زیر باشد:

 • گواهی پایان دوره دبیرستان
 • گواهی مدرک معتبر
 • مهارت زبانی
 • امتیاز ATAR( رتبه قبولی درجه سوم استرالیا)
 • مصاحبه
 • مشخصات شخصی

نحوه درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی در استرالیا

برای کسانی که متقاضی پزشکی در لیسانس در استرالیا هستند ، صلاحیت به طور کلی بر اساس ترکیبی از نتایج آزمون دبیرستان و UCAT ANZ و عملکرد در یک مصاحبه ارزیابی می شود.

دانشجویان مشتاق پزشکی همچنین باید توجه داشته باشند که چه مقاطعی را در دبیرستان بخوانند ؛ مطمئنا مطالعه دروس موضوعی که بنیان علمی محکمی را فراهم می کنند برای تحصیل پزشکی در استرالیا سودمند خواهد بود ، اما لزوما مورد نیاز دانشگاه ها نیستند.

مثلا دانشگاه سیدنی ریاضیات را به عنوان یک پیش شرط در نظر گرفته است ؛ به طور کلی ، دانشگاه هایی که دروس پیش نیاز ندارند به دانشجویان توصیه می کنند سال ۱۲ شیمی (یا معادل آن) را بگذرانند.

حداقل شرایط آزمون ورودی ATAR بین دانشگاه ها متفاوت است ؛ با این حال ، دانشجویانی که به میزان کافی ATAR نرسند ، نباید از حرفه پزشکی خود منصرف شوند ، زیرا گزینه های زیادی برای مسیر پزشکی تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

نحوه درخواست تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی پزشکی در استرالیا

برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته پزشکی ، واجد شرایط بودن به عوامل زیادی بستگی دارد ، در مرحله اول ، متقاضیان باید حداقل یک مدرک لیسانس را گذرانده باشند.

نیازی به این نیست که در منطقه ای مربوط به پزشکی باشد ، بنابراین دانشجویان از هر مقطع کارشناسی ممکن است درخواست دهند ، همچنین هیچ مزایایی از طریق یک زمینه مرتبط به متقاضیان تعلق نمی گیرد ، با این حال دانشگاه دیکین برای تجربه بالینی قبلی امتیاز پاداش می دهد.

نکته مهم اینکه ، اکثر دانشگاه ها به مطالعات پیش نیاز پزشکی نیاز ندارند ، دانشگاه ملبورن نیازهای قبلی دانش قبلی خود را به تدریج حذف می کند و دانشگاه کوئینزلند از سال ۲۰۲۲ به بعد مطالعات پیش نیاز را انجام می دهد.

بنابراین بسیاری از دانشجویان پزشکی مشتاق ممکن است تحصیلات دوره کارشناسی خود را به عنوان فرصتی برای گسترش افق دید خود انتخاب کنند.

با این حال بسیاری از آنها تصمیم می گیرند که یک لیسانس در علوم زیست پزشکی (یا مشابه آن) را فراهم کنند تا قبل از شروع دانشکده پزشکی پایه و اساس محکمی فراهم کنند ؛ مطمئنا هر یک از رویکرد ها موافقان و مخالفانی دارد و اینکه بهترین نتیجه چه عواملی است که به فرد بستگی دارد.

مسلما مهمترین نکته این است که شما می خواهید برای چند ماه اول به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی پزشکی آماده باشید ، با توجه به اینکه به نظر می رسد تمرکز فزاینده ای در طول برنامه های پزشکی برای بیرون بردن دانشجویان از سالن سخنرانی و ورود به بیمارستانها وجود دارد ، داشتن هرگونه سابقه شیمی و زیست شناسی بسیار سودمند است.

نتایجی که در طی دوره لیسانس کسب می کنید نیز از نکات مهم هنگام درخواست برای برنامه پزشکی تحصیلات تکمیلی است ، پیشنهادات برای مصاحبه براساس معدل متقاضی ارائه می شود و بسته به اتمام تحصیلات تکمیلی ، همراه با نمره GAMSAT متفاوت خواهد بود.

معیارهای پذیرش رشته پزشکی در استرالیا

دانشگاه های استرالیا ، به ویژه آنهایی که برنامه های پزشکی ارائه می دهند ، بسیار رقابتی هستند و معیار های خاص پذیرش را بسیار ضروری می کنند ، رتبه قبولی درجه سوم استرالیا یا ATAR عددی بین ۰ تا ۹۹٫۵ است که موفقیت شما در سال ۱۲ تحصیلات شما را در مقایسه با همه دانش آموزان هم سن ارزیابی می کند.

معیارهای پذیرش رشته پزشکی در استرالیا

اگر گواهینامه پایان تحصیل در دبیرستان را در خارج از کشور اخذ کرده اید ، صلاحیت شما باید توسط دانشگاه انتخابی شما در استرالیا شناخته شود ؛ حداقل صلاحیت شما باید معادل ۱۲ سال تحصیل در استرالیا باشد ، باید توجه داشت که دانشگاه های استرالیا مدارک دبیرستان خارجی را قبول می کنند ، اما همه مدارک دبیرستان خارجی در این کشور قابل قبول نیست.

روش های ارزیابی از دانشگاه به دانشگاه دیگر تغییر می کند ، برخی ممکن است درخواست شما را جامع ارزیابی کنند ، برخی ممکن است تأکید بیشتری بر نمرات شما داشته باشند ، ما به شما توصیه می کنیم سعی کنید نمرات بالاتری را در دبیرستان خود کسب کنید ، به ویژه در دروس خاص مانند انگلیسی ، زیست شناسی ، شیمی ، علوم فیزیکی زیرا آنها به طور قابل توجهی شانس قبولی شما را افزایش می دهند.

دوره های پزشکی در استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می شود، به همین ترتیب شما باید در یک آزمون استاندارد مانند آیلتس یا تافل شرکت کنید و نمره بالاتر از یک میزان قابل قبول را بدست آورید و آن را در برنامه خود بگنجانید ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل پزشکی در استرالیا ۷ است.

انواع مصاحبه برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی استرالیا

به عنوان بخشی از پذیرش شما ، یک مصاحبه نیز وجود خواهد داشت ، بعضی از دانشگاه ها به جای اینکه به نمره ATAR نگاه کنند ، با نامزد های خود مصاحبه می کنند ؛ هدف آن آشکار کردن خصوصیات شخصی شما است که در شغل خود به عنوان پزشک بسیار مورد نیاز است ، مصاحبه ها به سه دسته تقسیم می شوند:

 • مصاحبه چندگانه کوتاه (MMI)
 • مصاحبه نیمه ساختار یافته (SSI)
 • مصاحبه بدون ساختار

نحوه درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی در استرالیا

برای کسانی که متقاضی پزشکی در لیسانس در استرالیا هستند ، صلاحیت به طور کلی بر اساس ترکیبی از نتایج آزمون دبیرستان و UCAT ANZ و عملکرد در یک مصاحبه ارزیابی می شود.

دانشجویان مشتاق پزشکی همچنین باید توجه داشته باشند که چه مقاطعی را در دبیرستان بخوانند ؛ مطمئنا مطالعه دروس موضوعی که بنیان علمی محکمی را فراهم می کنند برای تحصیل پزشکی در استرالیا سودمند خواهد بود ، اما لزوما مورد نیاز دانشگاه ها نیستند.

مثلا دانشگاه سیدنی ریاضیات را به عنوان یک پیش شرط در نظر گرفته است ؛ به طور کلی ، دانشگاه هایی که دروس پیش نیاز ندارند به دانشجویان توصیه می کنند سال ۱۲ شیمی (یا معادل آن) را بگذرانند.

حداقل شرایط آزمون ورودی ATAR بین دانشگاه ها متفاوت است ؛ با این حال ، دانشجویانی که به میزان کافی ATAR نرسند ، نباید از حرفه پزشکی خود منصرف شوند ، زیرا گزینه های زیادی برای مسیر پزشکی تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

پیش نیاز های دوره پزشکی در استرالیا

بعضی از دانشگاه های پزشکی استرالیا برای تحصیل در سال آخر دبیرستان به موارد پیش نیاز خاصی نیاز دارند ، مانند شیمی برای دانشگاه موناش ، بنابراین ، متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در این کشور باید اطمینان حاصل کنند که موضوعاتی را انتخاب می کنند که می توانند شرایط آن ها را برآورده کنند ؛ اگر یک موضوع پیش نیاز خاص را مطالعه نکنید و یا نمره کافی تحصیل در آن موضوع را کسب نکنید ، مجاز به ورود به دوره های پزشکی در مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه ها نخواهید بود.

به طور کلی ، بسیاری از دانشگاه های استرالیا به موارد زیر نیاز دارند:

 • تکمیل مطلوب انگلیسی یا سایر موضوعات انگلیسی / ادبیات
 • اتمام رضایت بخش ریاضیات ، فیزیک و / یا شیمی ؛ لطفا توجه داشته باشید که این مورد بین دانشگاه ها متفاوت است ، بنابراین مهم است که در مورد دانشگاه های خاص مورد علاقه خود تحقیق کنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

در استرالیا ۹ دانشکده دندانپزشکی وجود دارد ، این موارد در نیو ساوت ولز ، ویکتوریا ، کوئینزلند ، استرالیای غربی و استرالیای جنوبی قرار دارند و بسته به اینکه در کدام مسیر گام بردارید ، حداقل ۵ تا ۷ سال تحصیل در دانشگاه برای دندانپزشکی لازم است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

شش دانشگاه از ۹ دانشگاه دندانپزشکی این کشور دانشجویان کارشناسی را مستقیما پذیرش می کنند ، سه دانشگاه (سیدنی ، ملبورن و استرالیای غربی) برنامه هایی را برای دوره های تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی برای دانشجویانی که سال ۱۲ با موفقیت بالا سپری کرده در نظر گرفته اند ، این مکان ها کاملا رقابتی هستند و معمولا به حداقل ۹۹ در نمره ATAR و در بعضی موارد به مصاحبه ، نمره UCAT و سایر شرایط پذیرش نیاز دارند.

همچنین لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها متقاضیانی را که دارای مدرک کارشناسی کامل یا جزئی هستند را می پذیرند ، شرایط ورود به دندانپزشکی در مقطع کارشناسی همچنین می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نمره UCAT
 • یک مصاحبه
 • فرم ATAR پیش بینی شده
 • یک مهارت دستی و آزمون آگاهی مکانی
 • نیاز های بینایی
 • یک درخواست کتبی
 • تکمیل پرسشنامه
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • بررسی کار با کودکان
 • موضوعات پیش نیاز
 • اتمام آموزش کمک های اولیه قبل از شروع دوره
 • بررسی های بهداشتی و واکسیناسیون

نحوه تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا دو روش وجود دارد ،که یکی از ۵ سال و دیگری بیش از ۷ سال طول می کشد ؛ متداول ترین راهی که باید برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک واجد شرایط دنبال کنید ، کسب نمره مورد نیاز دانشگاه پذیرش دانشگاه (UAI) برای ورود به دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی است.

دانشگاه های مختلف درجات مختلفی مانند لیسانس جراحی دندان (B.D.S) ، لیسانس دندانپزشکی (B.Dent) ، لیسانس علوم دندانپزشکی (B.D. Sc) یا لیسانس بهداشت دهان و دندان در علوم دندانپزشکی (B.O.H.D.C) ارائه می دهند ، هیچ تفاوتی بین آموزش ارائه شده توسط هر یک از این دوره ها وجود ندارد.

ورود به دوره های تحصیل در رشته دندانپزشکی بسیار رقابتی است ، لازم است قبل از اخذ پذیرش ، آزمون کارشناسی پزشکی و علوم بهداشت (UMAT) را گذرانده و در یک مصاحبه ساختاری شرکت کنید.

البته می توانید پس از گذراندن مدرک تحصیلی در یک رشته مرتبط ، برای مدرک تحصیلات تکمیلی پزشکی دندان پزشکی ، دندانپزشکی یا جراحی دندان اقدام کنید.

برای ورود به هر دوره تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی ابتدا باید یک مدرک لیسانس مناسب را تکمیل کنید ، دانشگاه های مختلف پیش نیاز ها و ضوابط واجد شرایط بودن را دارند ، برخی از آن ها شرایط ورود انعطاف پذیرتری دارند.

معیار های پذیرش دندانپزشکی در استرالیا

پذیرش در دوره دندانپزشکی براساس معیار های زیر انجام می شود:

 • یک مدرک تحصیلی متوسطه مانند گواهینامه مدرسه عالی NSW (از جمله معادل های ملی و بین المللی) ، یا تحصیلات عالی آموزش عالی ، از جمله دوره های آمادگی تأیید شده ، (کمترین ATAR در نظر گرفته شده: ۸۳ برای متقاضیان داخلی ؛ ۸۰ برای متقاضیان بین المللی).
 • عملکرد رضایت بخش در مجموعه ای از چند مصاحبه کوتاه (MMIs)
 • الزامات زبان انگلیسی در صورتی که این موارد توسط مدارک کافی آموزش داده شده به زبان انگلیسی اثبات نشده باشد.

شرایط تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی

دانشگاه سیدنی و دانشگاه استرالیای غربی یک دوره دکتری ۴ ساله دندانپزشکی و دانشگاه ملبورن یک دکتری ۴ ساله جراحی دندان را به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند ؛ قبل از اقدام برای یکی از این دوره ها ، باید مطمئن شوید که در مقطع کارشناسی رشته های مناسب را گذرانده باشید.

شرایط ورود ممکن است شامل نمره بالا GAMSAT ، میانگین نمره بالا (GPA) در دوره کارشناسی و مصاحبه و همچنین سایر معیار ها باشد ، لطفا توجه داشته باشید که جدا از نمره GPA و GAMSAT ، شرایط ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی برای دندانپزشکی شامل مواردی مانند مصاحبه ، مهارت های دست و نیاز های بینایی و غیره است که در بخش شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا بیان شده است.

بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا

استرالیا دارای ۲۱ دانشگاه پزشکی و ۹ دانشگاه دندانپزشکی است ، از میان این دانشگاه ها برخی تنها رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در مقطع کارشناسی و برخی دیگر در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند ، اغلب دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی QS قرار دارند ، در ادامه با این دانشگاه ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی استرالیا (ANUMS)

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی استرالیا یکی از بهترین مدارس پزشکی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا برای مقاطع کارشناسی است و دانشجویان با توجه به نمره GPA ، GAMSAT ثبت نام می کنند ؛ یک مدرک تحصیلات تکمیلی چهار ساله را می توان در اینجا کسب کرد و تحصیلات عالی در مورد مراقبت های بهداشتی را می توان به دست آورد ، این دانشگاه یکی از ارزانترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی در استرالیا است که مایل به تحصیل در رشته پزشکی هستند.

دانشکده پزشکی ANU (ANUMS) یک دانشکده پزشکی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملی استرالیا و یک دانشگاه دولتی واقع در کانبرا ، در قلمرو پایتخت استرالیا است که در نوامبر ۲۰۰۳ تأسیس شد ، این دانشگاه برنامه های کارشناسی فلسفه ، کارشناسی ارشد پزشکی و سلامت ، پزشکیMBBS و PhD را ارایه می دهد.

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سیدنی استرالیا است که به عنوان اولین دانشگاه استرالیا در سال ۱۸۵۰ تاسیس شد و به عنوان یکی از دانشگاه های برجسته جهان شناخته می شود ؛ این دانشگاه به عنوان یکی از شش دانشگاه ماسه سنگی استرالیا شناخته می شود ، این دانشگاه شامل هشت دانشکده دانشگاهی و مدارس دانشگاهی است که از طریق آنها مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.

دانشکده پزشکی دانشگاه سیدنی با رتبه بندی دانشگاه های برتر QS رتبه ۲ در استرالیا را به خود اختصاص داد و این دانشکده طبق رتبه بندی دانشگاه های برتر QS بر اساس موضوع ۲۰۲۰ در رتبه جهانی ۱۸ پزشکی قرار گرفت.

دانشگاه سیدنی دارای دانشکده های هنر و علوم اجتماعی ، تجارت ، مهندسی ، سلامت و پزشکی ، علوم ، معماری ، طراحی و برنامه ریزی ، موسیقی و حقوق می باشد ، دانشکده پزشکی و سلامت این دانشگاه شامل بخش پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم بهداشت ، علوم پزشکی ،دارئوسازی ، سلامت عمومی ، پرستاری و مامایی می باشد.

از سال ۲۰۱۹ ، دانشکده پزشکی دانشگاه سیدنی ۱۱۳۹ دانشجو ثبت نام کرده است و تحت هدایت پروفسور چریل جونز است ، کادر علمی بی شماری در این دانشگاه وجود دارند که در زمینه های مختلف پزشکی مانند تحقیقات سرطان و قلب و عروق متخصص هستند ، تعدادی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل دانشجویان ارائه می شود.

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ملبورن ، استرالیا واقع شده است. ، این دانشگاه در سال ۱۸۵۳ تاسیس شد ، دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی ترین دانشگاه در ویکتوریا است ، پردیس اصلی آن در پارکویل ، حومه داخلی شمال منطقه تجاری مرکزی ملبورن و چندین پردیس دیگر واقع در سراسر ویکتوریا واقع شده است.

دانشگاه ملبورن اولین دانشکده پزشکی در استرالیا بود و اکنون در میان ۲۰ دانشگاه برتر پزشکی در سراسر جهان قرار دارد ، یک انتخاب اصلی که دانشگاه ملبورن از میان دانشکده های پزشکی توسط دانشجویان بین المللی در استرالیا انتخاب می شود این است که دانشگاه های پزشکی این کشور دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو در زمینه مراقبت های بهداشتی مشهور هستند.

برنامه های پزشکی (دکترای پزشکی) را ارائه می دهد که بیش از ۴ سال طول می کشد و برخی از استراتژی های تحقیق و آموزش با کیفیت بالا را مورد توجه قرار می دهد.

این دانشگاه شامل ۱۰ دانشکده یعنی دانشکده معماری ، ساختمان سازی و برنامه ریزی ، هنر ، تجارت و اقتصاد ، مهندسی ، هنر های زیبا و موسیقی ، حقوق ، پزشکی ، دندانپزشکی و علوم بهداشت ، علوم ، دامپزشکی و علوم کشاورزی است.

این دانشکده طبق رتبه بندی دانشگاه های برتر QS بر اساس موضوع ۲۰۲۰ در رتبه ۱۶ جهانی پزشکی قرار گرفت ، همچنین دانشگاه ملبورن با رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۰ به عنوان بهترین دانشگاه در استرالیا رتبه بندی شده است.

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی مستقر در ملبورن ، استرالیا است ، این دانشگاه به نام ژنرال برجسته جنگ جهانی اول سر جان موناش نامگذاری شد و در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی در ایالت ویکتوریا است.

دانشگاه موناش دارای تعدادی پردیس است که چهار مورد از آنها در ویکتوریا (کلیتون ، کالفیلد ، شبه جزیره و پارکویل) و دیگری در مالزی است ، موناش همچنین دارای یک مرکز تحقیق و آموزش در پراتو ، ایتالیا ، یک مدرسه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی در بمبئی ، هند و یک مدرسه تحصیلات تکمیلی در سوژو ، چین است ؛ دوره های دانشگاه موناش همچنین در سایر مکان ها از جمله آفریقای جنوبی ارائه می شود.

دانشگاه موناش به ۱۰ دانشکده تقسیم شده است ، اینها بخشهای اصلی آموزش و مراکز تحقیقاتی دانشگاه را در خود جای داده اند ؛ دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده طراحی و معماری هنر (MADA) ، دانشکده هنر ، دانشکده تجارت و اقتصاد ، دانشکده آموزش ، دانشکده مهندسی ، دانشکده فناوری اطلاعات ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی ، پرستاری و علوم بهداشتی ، دانشکده داروسازی و علوم دارویی و دانشکده علوم است.

دانشگاه موناش مدرک MBBS را ارائه می دهد که بیش از ۴ سال تحصیلات آکادمیک و تعامل بالینی و عملی بیش از همه ارزش دارد ، این امر با این واقعیت مشهود است که دانشجویان مقطع کارشناسی در طول دوره یادگیری دانشگاهی خود را هر چه زودتر به محیط بالینی معرفی می کنند و برای آموزش بیشتر مفاهیم از مطالعات موردی استفاده می شود.

این دانشگاه در ملبورن ، استرالیا واقع شده است و یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در استرالیا است و همچنین قدیمی ترین دانشگاه است.

دانشکده پزشکی دانشگاه موناش بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر QS در رتبه ۳ بهترین دانشکده پزشکی در استرالیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت و این دانشکده طبق رتبه بندی دانشگاه های برتر QS بر اساس موضوع ۲۰۲۰ در رتبه ۳۱ دانشگاه های علوم پزشکی در سطح جهان رتبه بندی شد.

دانشگاه کویینزلند

دانشگاه کوئینزلند (UQ) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در درجه اول در بریزبن ، پایتخت ایالت کوئینزلند استرالیا واقع شده است ، UQ در سال ۱۹۰۹ توسط پارلمان کوئینزلند تاسیس شد ، یکی از شش دانشگاه ماسه سنگی است که یک عنوان غیر رسمی از قدیمی ترین دانشگاه در هر ایالت است.

در سال ۲۰۱۸ ، دانشگاه کوئینزلند بر اساس میانگین چهار جدول لیگ جهانی دانشگاه جهانی رتبه دوم ملی را از طرف شورای تحقیقات استرالیا و در استرالیا دریافت کرد ، دانشگاه کوئینزلند یکی از اعضای بنیانگذار edX ، گروه هشت تحقیق فشرده در استرالیا و شبکه جهانی Universitas 21 است.

این دانشگاه دارای شش دانشکده است که از هر دو فعالیت تحقیق و آموزشی پشتیبانی می کند ، این دانشکده ها شامل دانشکده اقتصاد ، تجارت و حقوق ؛ دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی ؛ دانشکده مهندسی ، معماری و فناوری اطلاعات ؛ دانشکده پزشکی ؛ دانشکده علوم رفتاری و سلامت و دانشکده علوم می باشد.

دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینزلند بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر QS در رتبه ۵ برای مدارس برتر پزشکی استرالیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است ، این دانشکده همچنین طبق رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS در سال ۲۰۲۰ در رتبه ۴۸ جهانی رتبه بندی شد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان است که در سال ۲۰۱۷ میزبان حدود ۶۲۴،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است که ۱۳ درصد بیشتر از سال قبل بود ، با این حال ، متأسفانه این کشور یکی از گران ترین کشور ها نیز است زیرا دانشجویان با توجه به شرایط ویزای دانشجویی کشور ، هر ساله فقط برای هزینه های زندگی به ۲۰،۲۹۰ دلار استرالیا (۱۴۶۰۰ دلار آمریکا) نیاز دارند ؛ در همین حال ، هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا بسته به دانشگاه ، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا یک نگرانی مشترک برای همه دانشجویان بین المللی است ، به ویژه برای کسانی که مدرک پزشکی را دنبال می کنند ، کیفیت آموزش پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه های استرالیا بسیاری از دانشجویان بین المللی را به سمت تحصیل در این کشور جذب می کند.

هزینه دانشجویان بین المللی که قصد گذراندن دوره های پزشکی در استرالیا را دارند از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و از 30،000 تا 84،000 دلار استرالیا متغیر است.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی 50000 دلار و در مقطع دکتری 82000 دلار است.

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های استرالیا

 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه سیدنی 53520 دلار استرالیا
 • هزینه تحصیلی پزشکی در دانشگاه باوند 47340 دلار استرالیا
 • هزینه تحصیل پزشگی در دانشگاه آدلاید 68000 دلار استرالیا
 • هزینه تحصیل در دانشگاه ملبورن 74464 دلار استرالیا

متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

دانشجویان بین المللی ساکن استرالیا برای تأمین کلیه هزینه های زندگی خود از جمله محل اقامت ، غذا و فعالیت های اجتماعی بین 1400 تا 2500 دلار استرالیا در ماه نیاز دارند ، بخاطر داشته باشید که هنگام درخواست ویزای دانشجویی در استرالیا ، باید ثابت کنید که منابع مالی برای تامین هزینه زندگی و تحصیل در این کشور را دارید.

متوسط بودجه مورد نیاز برای محبوب ترین شهر های دانشجویی استرالیا را بررسی کنید:

 • سیدنی : با شروع از 1900 دلار استرالیا در ماه
 • آدلاید : با شروع از 1300 A دلار استرالیا در ماه
 • بریزبن : با شروع از 1400 دلار استرالیا در ماه
 • ملبورن : با شروع 1500 دلار استرالیا در ماه
 • کانبرا : با شروع از 1400 دلار استرالیا در ماه

هزینه های خوابگاه در استرالیا

اکثر دانشگاه ها تعداد کمی خوابگاه دانشجویی برای محل اقامت در دانشگاه را فراهم می کنند ، به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی اجاره ملک خصوصی یا زندگی در یک خانواده محلی (خانه در منزل) را انتخاب می کنند.

قیمت متوسط برای گزینه های معمول اقامت:

 • اقامت در منزل : 450 – 1200 دلار استرالیا در ماه
 • سالن های اقامت دانشجویی : 440 – 1100 دلار استرالیا در ماه
 • اجاره آپارتمان : 750 – 1700 دلار استرالیا در ماه
 • اجاره یک آپارتمان مشترک 380 – 850 دلار استرالیا در ماه

سایر هزینه های مربوط به محل اقامت

به غیر از اجاره ، محل اقامت شما نیاز به هزینه های اضافی دارد ، مانند:

 • خدمات کمکی : حدود 200 دلار استرالیا در ماه
 • اینترنت : 70 – 120 دلار استرالیا در ماه

هزینه های غذا در استرالیا

مواد غذایی در سوپرمارکت های محلی موجود است و معمولا ماهیانه حدود 500 تا 1000 دلار استرالیا می باشد ، با خرید در ارزان ترین سوپرمارکت ها مانند Aldi ، Coles و Woolworths می توانید مقداری پس انداز کنید.

هزینه متوسط یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت 18 دلار استرالیا است ، در حالی که یک وعده غذایی سه وعده برای دو نفر 80 دلار استرالیا است ، اگر از غذا های خاص آنها لذت می برید می توانید از میان رستوران های مختلف آسیایی ، یونانی و ایتالیایی یکی را انتخاب کنید.

هزینه های حمل و نقل در استرالیا

بعضی از دانشگاه ها یک منبع حمل و نقل خصوصی دارند که به دانشجویان اقامت در دانشگاه یا کسانی که باید به برخی مناطق دور افتاده برسند کمک می کند ، بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید ، می توانید از تخفیف های دیگر برنامه های ایالتی بهره مند شوید ، در غیر این صورت ، بسته به شهر یک کارت حمل و نقل عمومی برای دانشجویان بین 30 تا 70 استرالیا در ماه هزینه دارد.

با استفاده از دوچرخه نیز می توانید رفت و آمد کنید ، می توانید روزانه یکی را با حدود 40 دلار اجاره کنید.

هزینه های اضافی

 • کتاب ها و سایر مواد تحصیلی : بین 500 تا 1000 دلار استرالیا در سال
 • بیمه درمانی : نرخ ها از 30 دلار استرالیا در ماه شروع می شود

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در استرالیا

اگر در حال بررسی گزینه های تحصیل در استرالیا هستید ، باید بدانید که برای گرفتن ویزای دانشجویی باید شرایط زبان انگلیسی را داشته باشید ، از آن جا که زبان ملی این کشور زبان انگلیسی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است ، چندین آزمون وجود دارد که می توانید برای نشان دادن دانش و مهارت زبانی خود آن ها را انجام دهید ، اما اکثر دانشگاه های استرالیا گواهینامه های زبان انگلیسی IELTS و TOEFL را می پذیرند.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در استرالیا

نتایج آزمون های مهارت زبان انگلیسی باید جدید باشد ، اگر طی دو سال گذشته بیش از یک نتیجه داشته باشید ، آخرین نتایج برای پذیرش در نظر گرفته می شود ، اگر این نتیجه مطابق با شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر شما نیست ، از شما خواسته می شود در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید.

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های استرالیا محدودیت سنی وجود دارد ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته حداقل سن 18 سال وجود دارد اما حداکثر سن برای تحصیل در این رشته وجود ندارد ، اما برای دریافت ویزای تحصیلی حداکثر سن 21 سال می باشد.

نمرات آیلتس و تافل قابل قبول برای تحصیل پزشکی در استرالیا

 • آیلتس – متقاضیان باید حداقل نمره آیلتس را بدست آورند ، به طور کلی 7.0 یا بالاتر ، بدون بخشی کمتر از 6.5.
 • نمره تافل 587 با یک TWE 4.5 یا یک نمره تافل کامپیوتری 94 با نمره 24 در بخش نوشتن و بدون بخشی با نمره زیر 20.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

همان گونه که در بالا بیان شد هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا بسیار بالاست و امکان تحصیل رایگان به خودی خود در این کشور وجود ندارد ، اما روش های مختلفی برای کاهش هزینه های تحصیل در این کشور وجود دارد که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد ، ضمناً اگر به دنبال تحصیل رشته های علوم پزشکی با قیمت پایین هستید ، می توانید در اروپا تحصیل کنید ، در کشورهایی مانند لهستان با کمترین هزینه تحصیل رشته های پزشکی ! مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را بخوانید.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا به صورت رایگان ، بورسیه تحصیلی بهترین گزینه برای شماست ، دانشگاه های استرالیا فرصت های زیادی برای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و داخلی فراهم می کنند ، این فرصت ها می تواند شهریه شما را کاهش دهد یا کل هزینه تحصیل شما را پوشش دهد.

قبل از اقدام ، مطمئن شوید که مناسب ترین بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های مورد نظر خود را ثبت کنید ، معمولا بدست آوردن پر سودترین بورسیه دشوارتر است ، اما این نباید مانع شما شود ، پس از ثبت نام ، بهترین ها را هدف قرار داده و الزامات آنها را برآورده کنید تا مورد توجه قرار بگیرید ، مخلوط کردن این با یک برنامه خوب و نتیجه علمی ، می تواند بورسیه تحصیلی مورد نظر شما را به راحتی جلب کند و شهریه شما را کاهش دهد.

ثبت نام در دانشگاه های مقرون به صرفه در استرالیا

دانشگاه های پزشکی استرالیا آموزش با کیفیت بالا ارائه می دهند ، اما قیمت آنها بسیار بیشتر از سایر کشور ها در این گروه است ، به طور متوسط هزینه این موسسات از 30،000 تا 80،000 دلار به عنوان شهریه است که رقم بسیار بالایی است ، اما ، هزینه همه دانشگاه ها این نیست.

درخواست به دانشگاه مقرون به صرفه یکی دیگر از راه های آسان برای حذف شهریه و تحصیل رایگان در استرالیا ، همراه با بورسیه تحصیلی است ؛ بسیاری از دانشگاه های دولتی و برخی خصوصی در آنجا هستند که با هزینه کمتری تحصیلات ، آموزش با کیفیت را ارائه می دهند ، شما می توانید در ارزان ترین دانشگاه ها ثبت نام کنید در ادامه با تعدادی از دانشگاه های ارزان قیمت استرالیا آشنا خواهیم شد.

 • دانشگاه ملی استرالیا ( هزینه تحصیل 56736 دلار استرالیا)
 • دانشگاه سیدنی وسترن (هزینه تحصیل 67000 دلار استرالیا)
 • دانشگاه دیکین (هزینه تحصیل 69400 دلار استرالیا)
 • دانشگاه آدلاید (هزینه تحصیل 76000 دلار استرالیا)
 • دانشگاه سیدنی ( هزینه تحصیل 78000 دلار استرالیا)
 • دانشگاه تاسمانیا ( هزینه تحصیل 72000 دلار استرالیا)

خوب است بدانید کشور ایتالیا ، بورسیه های جذابی برای دانشجویان پزشکی در نظر می گیرد ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را بخوانید.

یافتن کار همزمان با تحصیل در استرالیا

یکی دیگر از روش های کاهش هزینه تحصیل در استرالیا اشتغال به صورت پاره وقت همزمان با تحصیل است ، دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های استرالیا می توانند به صورت موقت بین 15 تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند.

البته باید توجه داشت که تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا دشوار و بسیار وقت گیر است و اولویت اصلی برای دانشجویان محصل در این کشور درس آن ها است بنابراین اشتغال دانشجویان پزشکی رایج نیست و علاقمندان تحصیل در رشته های پزشکی در استرالیا بایستی از لحاظ مالی شرایط مطلوبی داشته و منبعی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در این کشور داشته باشند.

بورسیه رشته های پزشکی در استرالیا

تصمیم برای تحصیل در استرالیا یک تصمیم گیری عالی است ، طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور فرصت های دریافت بورسیه تحصیلی را دارند ، این بورسیه های تحصیلی می توانند کل هزینه تحصیل و یا بخشی از آن را پوشش دهند ، این خدمات توسط دولت استرالیا ، ارائه دهندگان آموزش و تعدادی دیگر از سازمان های دولتی و خصوصی ارائه می شود.

بورسیه رشته های پزشکی در استرالیا

کلیه درخواست ها و سوالات مربوط به بورس تحصیلی از طریق ارائه دهنده بورس تحصیلی انجام می شود ، در ادامه با تعدادی از بورسیه تحصیلی پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه آشنا می شویم.

بورسیه های تحصیلی دولتی

 • بورس های تحصیلی جوایز استرالیا : این بورسیه های تحصیلی که قبلا به عنوان بورسیه های تحصیلی استرالیا (ADS) شناخته می شدند ، این فرصت ها را برای افراد از کشورهای در حال توسعه فراهم می کند تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا و موسسات آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) تمام وقت انجام دهند ؛ مزایای بورس تحصیلی به طور کلی شامل هزینه های کامل تحصیل ، سفر هوایی برگشت ، کمک به هزینه های زندگی (CLE) ، پوشش بهداشت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) و غیره است.
 • بورسیه تحصیلی Destination Australia : دولت استرالیا برنامه بورسیه تحصیلی Destination Australia را ارائه می دهد که هدف آن حمایت از دانشجویان استرالیایی و بین المللی برای تحصیل در استرالیا است ، سالانه بیش از 1000 بورسیه تحصیلی 15000 دلاری برای حمایت از تحصیل و هزینه های زندگی مرتبط با تحصیل در دوره گواهینامه IV تا مقطع دکترا در دانشگاه منطقه ای یک دانشگاه واجد شرایط در استرالیا ارائه می شود.
 • بورسیه های تحصیلی بین المللی تحصیلات تکمیلی (IPRS) : برنامه IPRS دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا یک مدرک تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی را در استرالیا انجام دهند و با محققان برجسته استرالیایی تجربه کسب کنند ، این بورسیه های تحصیلی برای دوره دو ساله کارشناسی ارشد با مدرک تحقیقاتی یا سه سال برای مدرک دکترا با تحقیق در دسترس است ؛ این بورس تحصیلی هزینه های تحصیل و هزینه های درمانی را پوشش می دهد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های استرالیا

 • بورسیه پزشکی دانشگاه سیدنی : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه های پزشکی طراحی شده است ، بورسیه دانشگاه سیدنی کلیه هزینه تحصیل و هزینه زندگی دانشجویان را برای 3 سال پوشش می دهد.
 • بورسیه تحصیلی پزشکی تحقیقاتی تابستانی برای کشورهای در حال توسعه در استرالیا : این بورسیه تحصیلی در دانشگاه سیدنی استرالیا برگزار می شود و برای کشورهای در حال توسعه آزاد است ، این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی طراحی شده است که در دانشگاه سیدنی استرالیا در رشته پزشکی مدرک کارشناسی را دنبال می کنند ، بورسیه های تحصیلی برای انجام یک پروژه تحقیقاتی در مدت هشت هفته در دسترس است.
 • بورسیه تحصیلی بین المللی پزشکی جابجایی دانشگاه RMIT برای کشور های در حال توسعه در استرالیا : این بورسیه تحصیلی در دانشگاه RMIT استرالیا برگزار می شود و برای کشور های در حال توسعه آزاد است ، این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی طراحی شده است که در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند و به دانشجویان 2000 دلار استرالیا اعطا می شود.
 • بورسیه تحصیلی ACU در استرالیا برای کشورهای در حال توسعه : این بورسیه تحصیلی در دانشگاه کاتولیک استرالیا برگزار می شود ، این بورسیه تحصیلی برای کشور های در حال توسعه آزاد است ؛ این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی طراحی شده است که در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته پزشکی در دانشگاه کاتولیک استرالیا تحصیل می کند.

خوب است بدانید کشور ایتالیا ، بورسیه های جذابی برای دانشجویان پزشکی در نظر می گیرد ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را بخوانید.Smart ContainerTitle Element

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استرالیا

استرالیا دارای چندین دانشگاه پیشرو در جهان است که آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهند ، با وجود گران شدن اخیر دلار استرالیا و در نتیجه افزایش هزینه های زندگی و تحصیل در آنجا ، به دلیل نوید مشاغل پردرآمد ، کیفیت خوب زندگی ، آب و هوای عالی ، دانشجویان در سراسر جهان ترجیح می دهند تحصیلات عالی خود را از استرالیا به پایان برسانند ، البته تحصیل در این کشور همانند سایر نقاط جهان دارای معایبی است.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استرالیا

مزایای تحصیل پزشکی در استرالیا

دلایل زیادی وجود دارد که مردم تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا را انتخاب می کنند که این مزیت ها از تماس شخصی گرفته تا سود مالی محاسبه شده است ، چه انتخاب اول باشد یا گزینه مدرک پشتیبان ، تحصیل پزشکی در خارج از کشور یک تعهد طولانی مدت است و تصمیمی است که نباید به راحتی آن را گرفت.

پزشکی یک حرفه بدون رکود اقتصادی با فرصت های شغلی بالا برای متخصصان آموزش دیده در سراسر جهان است ، بسیاری از کشورها با کمبود متخصص بهداشت روبرو هستند ، استرالیا یکی از این کشور ها است که در سال های اخیر تقاضا برای متخصصان ماهر در حال افزایش است.

استرالیا یکی از بهترین مراکز آموزش در جهان برای دانشجویان بین المللی است ، این کشور دارای بهترین دانشگاه های جهان است که دوره ها و برنامه های معتبری را در زمینه های مختلف مطالعه به غیر از پزشکی ارائه می دهند ، تحصیل در آموزش عالی در استرالیا را می توان کلید موفقیت در حرفه انتخابی دانست.

مطابق با رتبه بندی جهانی QS دانشگاه جهانی QS برای سال 2020 ، 7 دانشگاه استرالیا در بین 100 موسسه برتر پزشکی و علوم پزشکی راه یافته اند ، 5 مورد از آنها در بین 50 دانشگاه برتر قرار دارند که شامل دانشگاه ملبورن ، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه موناش ، دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه کوئینزلند می باشد.

از دیگر مزایای تحصیل در رشته های پزشکی در استرالیا تحصیل به زبان انگلیسی است و از آن جا که زبان مردمان این کشور زبان انگلیسی است نیاز نیست زبان دیگری برای ارتباط با شهروندان این کشور فرا گیرید.

معایب تحصیل پزشکی در استرالیا

بالا بودن هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا : همان گونه که پیش از این بیان شد استرالیا یکمی از گران ترین کشور ها برای تحصیل و زندگی است و رشته پزشکی و دندانپزشکی پر هزینه ترین رشته های تحصیلی در این کشور هستند ، بنابراین تحصیل در این کشور نیازمند منابع مالی مناسب برای تامین هزینه تحصیل و زندگی است.

معمای فرهنگی : استرالیا سرزمین بسیاری از فرهنگ هاست ، اما بخشهایی از نژاد Aussies محلی نیز وجود دارند که نسبت به سایر قومیت ها تحمل ندارند ، نژادپرستی در این کشور چندان غیر معمول نیست ، از این رو دانشگاههای استرالیا دارای دستورالعملهای دقیق برای بررسی هر نوع تبعیض هستند ، این قانون تحمل نژادپرستی را ندارد ، با این وجود ، تعصبات همچنان ادامه دارد.

دلتنگی : زندگی در یک کشور خارجی و دور از خانواده و دوستانتان اصلا آسان نیست ، گاهی اوقات ، وقتی با ارزش ها و فرهنگ های مختلف آن کشور خاص آشنا نباشید ، ممکن است بسیار سخت باشد ؛ بنابراین ، بسیاری از دانش آموزان احساس خستگی و دلتنگی می کنند.

سو مدیریت : برای بسیاری از دانشجویان خارجی ، کنار آمدن با هر چالش زندگی آکادمیک و شخصی به ویژه در یک اقتصاد پیشرفته مانند استرالیا ، یک کار خسته کننده است ، اجرای نمایش یک نفره در یک کشور خارجی بسیار دشوار است زیرا شما مجبورید همه امور را خودتان مدیریت کنید از جمله مسائل مالی ؛ به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان بین المللی نمی توانند بر سخنرانی های کلاس خود تمرکز کنند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی استرالیا

 • نسخه های تأیید شده مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات ( ترجمه رسمی به زبان انگلیسی)
 • نامه انگیزه تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • توصیه نامه
 • کپی معتبر شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • امتیاز ATAR
 • امتیاز آزمون های GMSAT ، ISAT و یا UCAT
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی نمره آیلتس و یا تافل
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

درخواست پذیرش از دانشگاه های استرالیا از طریق سیستم درخواست آنلاین دانشگاه تحویل داده می شود ، پس از آن درخواست شما با توجه چندین عامل ارزیابی خواهد شد که مهمترین آنها نمرات دبیرستان ، نتایج آزمون ورودی دانشگاه ، مهارت زبان انگلیسی ، انگیزه نامه و عملکرد در مصاحبه است ؛ در صورت انتخاب ، نامه پذیرش از طریق سیستم درخواست آنلاین دریافت خواهید کرد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در استرالیا

هر ساله کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران با بررسی رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی تایمز ، QS و شانگهای لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را ارائه می کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در استرالیا

لازم است قبل از هر گونه اقدام برای پذیرش از دانشگاه پزشکی با این فهرست آشنا شده و تنها از دانشگاه های مورد تایید پذیرش بگیرند چرا که تنها فارغ التحصیلان این دانشگاه ها اجازه کار و ادامه تحصیل در ایران را دارند ، باید توجه داشت که این فهرست هر ساله تغییر می کند شما می توانید با تماس با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی از به روز ترین فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مطلع شوید.

از میان دانشگاه های این کشور 36 دانشگاه در بین دانشگاه های مورد تایید این وزارت قرار دارند ، در ادامه با تعدادی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در استرالیا آشنا خواهیم شد.

 • Australian Catholic University
 • Bond University
 • Charles Darwin University
 • Monash University
 • University of Melbourne
 • UNSW Sydney
 • University of Queensland
 • University of Sydney
 • Victoria University
 • Western Sydney University
 • University of Adelaide
 • Flinders University

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در استرالیا

با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا تا حد زیادی آشنا شدید ، ممکن است سوالاتی در ذهنتان باشد ، اگر پاسخ پرسش های خود را در سوال و جواب های زیر نیافتید ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید تا با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ارتباط باشید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا چقدر است؟

هزینه دانشجویان بین المللی که قصد گذراندن دوره های پزشکی در استرالیا را دارند از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و از 30،000 تا 84،000 دلار استرالیا متغیر است. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی 50000 دلار و در مقطع دکتری 82000 دلار است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا کدام است؟

مطابق با رتبه بندی جهانی QS دانشگاه جهانی QS برای سال 2020 ، 7 دانشگاه استرالیا در بین 100 موسسه برتر پزشکی و علوم پزشکی راه یافته اند ، 5 مورد از آنها در بین 50 دانشگاه برتر قرار دارند که شامل دانشگاه ملبورن ، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه موناش ، دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه کوئینزلند می باشد.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا چه مدارک زبانی باید ارائه دهم؟

آیلتس – متقاضیان باید حداقل نمره آیلتس را بدست آورند ، به طور کلی 7.0 یا بالاتر ، بدون بخشی کمتر از 6.5. نمره تافل 587 با یک TWE 4.5 یا یک نمره تافل کامپیوتری 94 با نمره 24 در بخش نوشتن و بدون بخشی با نمره زیر 20.

اگر در دوره پریمدیکال در دانشگاه های استرالیا شرکت کنم باز هم باید مدرک زبان ارائه دهم؟

خیر ، دانشجویانی که برنامه پری مدیکال خود را با موفقیت به پایان می رسانند ، نیازی به ارائه مدارک مربوط به IELTS برای برآوردن شرایط انگلیسی دانشگاه ندارند.

آیا دانشگاه های استرالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند ؟

بله ، از میان دانشگاه های این کشور 36 دانشگاه در بین دانشگاه های مورد تایید این وزارت قرار دارند.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های استرالیا محدودیت سنی وجود دارد ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته حداقل سن 18 سال وجود دارد اما حداکثر سن برای تحصیل در این رشته وجود ندارد ، اما برای دریافت ویزای تحصیلی حداکثر سن 21 سال می باشد.

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا چه زبانی است؟

از آن جا که زبان ملی این کشور زبان انگلیسی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آیا دانشجویان در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا ، اجازه کار دارند؟

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های استرالیا می توانند به صورت موقت بین 15 تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند.

آیا در استرالیا دانشگاه ارزان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد؟

در بین دانشگاه های گران قیمت استرالیا هزینه تحصیل در دانشگاه های زیر کمتر است: دانشگاه ملی استرالیا ( هزینه تحصیل 56736 دلار استرالیا) دانشگاه سیدنی وسترن (هزینه تحصیل 67000 دلار استرالیا) دانشگاه دیکین (هزینه تحصیل 69400 دلار استرالیا)

هزینه رندگی دانشجویی در استرالیا چقدر است؟

استرالیا کشور بسیار گرانی است ، دانشجویان برای هزینه های زندگی به 20،290 دلار استرالیا (14600 دلار آمریکا) نیاز دارند.

در مقاله فوق ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا را مورد بررسی قرار داده و ویژگی های تحصیل در این کشور را بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین مقالات دیگر سایت را بررسی کنید تا با کشورها و رشته های تحصیلی دیگر هم آشنا شوید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه است.

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *