تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی خواهیم کرد ، مشاوران ما اطلاعات بسیار کاربردی و مفیدی را در این مقاله به علاقه مندان تحصیل رشته های علوم پزشکی در انگلستان تقدیم خواهند کرد.

انگلستان یکی از بهترین مکان ها برای دانشجویان بین المللی است و سالانه هزاران متقاضی از سراسر جهان از دانشگاه های برجسته انگلستان فارغ التحصیل می شوند ، انگلستان دومین محل تحصیل در سراسر جهان است و بی دلیل نیست که متقاضیان زیادی به دنبال اطلاعات تحصیلی درباره دانشگاه های متنوع در این کشور هستند.

کلیاتی درباره تحصیلات پزشکی انگلستان

حداقل چیزی که این سیستم به شما می دهد آموزش و پرورش در سطح جهانی و چشم اندازی از یک آینده خوب است ، در دست داشتن یک مدرک بریتانیایی بدون در نظر گرفتن کشوری که در آن قرار دارید ، شما را در بازار کار رقابتی امروز قرار می دهد.

می توان گفت تمامی علوم دانشگاهی در انگلستان در بالاترین رتبه و کیفیت آموزش داده می شوند ، در این میان تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان رویایی است که هر کسی نمی تواند به آن دست پیدا کند و ممکن است متقاضیان برای دست یافتن به آن با رقابت های بسیار سختی مواجه شوند.

اما فراموش نکنید چنانچه بتوانید الزامات ورود دانشگاه های پزشکی انگلستان را برآورده کنید ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، مجموعه ای از تجربیات هیجان انگیز در زمینه پزشکی را تجربه خواهید کرد و فرصتی برای کشف علوم پزشکی جدید خواهید داشت.

شما می توانید از فرهنگ و سنت های مختلف مطلع شوید و در مورد موضوعات مهم با منافع مشترک صحبت کنید ، حتی ممکن است بتوانید از کشورهای مختلف بازدید کنید.

خوب است پیش از مطالعه این محتوا ، مقاله تحصیل در انگلستان را هم مرور کنید تا با کلیات و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور بخوبی آشنا شوید.

نکته : جعبه سبز رنگ فهرست دسترسی سریع ، برای دستیابی راحت تر شما به بخش های مختلف همین مقاله در نظر گرفته شده است.

در پادکستی که توسط مدیر محترم هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه شده ، نکات جالبی در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در انگلستان بیان شده ، به این پادکست گوش دهید.

چگونگی مراجعه به دانشکده پزشکی در انگلستان

طی چند سال گذشته تغییرات زیادی در ورود به دانشگاه در انگلستان رخ داده است که باید از آنها آگاه باشید:

 • تصمیم گیری در مورد حرفه پزشکی
 • GCSE و A-Levels مورد نیاز برای پزشکی
 • انتخاب دانشکده پزشکی
 • با توجه به تحصیل پزشکی در خارج از کشور
 • سابقه تجربه حضور در فضای پزشکی
 • آزمون های UCAT و BMAT
 • انگیزه نامه شخصی برای پزشکی
 • مصاحبه های دانشکده پزشکی

اکثر دانش آموزان می دانند که برای ورود به پزشکی رقابت شدیدی وجود دارد ، آیا این به دلیل انتخاب نامناسب متقاضیان است؟ پاسخ قطعا خیر است ، عمدتا تعداد زیادی از پاسخ های منفی را که افراد هنگام تلاش برای تأمین محل تحصیل پزشکی تجربه می کنند ، می تواند به دلیل آمادگی ضعیف باشد.

در حالت ایده آل ، آماده سازی شما باید حداقل دو سال قبل از ارسال درخواست خود آغاز شود ، اما اگر اخیراً تصمیم گرفته اید که برای تحصیل در رشته پزشکی اقدام کنید یا از اینکه برای تهیه یک برنامه قوی باید چه مراحلی را بردارید ، نگران نباشید.

ما به شما می گوییم که جای هیچ نگرانی نیست ، شما با مشاوره کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) حتی در مدت زمان نسبتاً کوتاه ، حتی چند ماه ، می توانید یک برنامه قانع کننده را تنظیم کنید.

امیدواریم که این راهنما منبع مفیدی برای شما باشد و بهترین ها را در برنامه های شما برای تحصیل پزشکی آرزو می کنیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

دوره های A-Level در انگلستان

دوره A-Levels یک سطح پیشرفته تر از تحصیلات متوسطه است که به عنوان یک سطح جهانی شناخته می شود و همچنین یک صلاحیت است که توسط موسسات آموزشی در انگلستان ارائه می شود.

دوره های A-Level در انگلستان

A-Levels معمولاً طی یک دوره دو ساله مورد مطالعه قرار می گیرد و مدارکی است که دانشگاه های انگلستان برای ارزیابی صلاحیت دانشجو برای دوره کارشناسی استفاده می کنند.

تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و بین المللی A-Levels را در یک کالج آموزش عالی اختصاصی می خوانند که دوره های حرفه ای دیگری را نیز ارائه می دهند.

مدرک تحصیلی این برنامه رایج ترین روشی است که دانشگاه های انگلستان برای تعیین شایستگی متقاضی برای موضوعات دانشگاهی استفاده می کنند.

دانشجویان بین المللی در کجا می توانند A-Levels را بخوانند؟

اگر دانشجوی بین المللی هستید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای تحصیل در دوره های A-Levels در انگلستان مدارس زیر را توصیه می کند :

کالج های Abbey DLD ، کالج بلربیز ، کالج مدرسین کمبریج ، کالج CATS ، کالج مستقل چلسی ، کالج دیوید بازی ، مدرسه بین المللی هنرهای خلاق ، کالج امپریال ، و کالج لاگبورو.

متقاضیانی که مایلند دوره A-Level را بگذرانند باید حداقل ۱۶ و حداکثر ۱۹ سال سن داشته باشند تا بتوانند در این دوره پذیرفته شوند.

*هزینه ی تحصیل در این دوره برای یک سال تقزیبا ۵۷۰۰ پوند در هر سال است.

انواع دوره های A-Levels

دوره های دو ساله ی A-Levels (شروع ماه سپتامبر) : این دوره برای دانشجویانی است که می خواهند در دانشگاه های برتر انگلستان ثبت نام کنند ، دانش آموزان به طور معمول سه یا چهار موضوع و زبان انگلیسی آیلتس (در صورت لزوم) را در سال اول می خوانند ، در پایان سال اول دانش آموزان امتحانات را می گذرانند و سال دوم را با سه موضوع و زبان انگلیسی آیلتس ادامه می دهند.

دوره های ۱۸ ماهه ی A-Levels (شروع از ژانویه) : این دوره ها برای دانشجویانی است که می خواهند در دانشگاه های برتر انگلستان ثبت نام کنند ، دانش آموزان به طور معمول ۳ دوره سطح A و زبان انگلیسی (در صورت لزوم) را در پنج ترم از دوره می خوانند.

دوره های یک ساله A-Levels برای دانش آموزانی است که می خواهند از سیستم های امتحانی دیگر ( به عنوان مثال ، به عنوان دوره ی تبدیل سطح IBDP به A یا از HKDSE) منتقل شوند یا می خواهند نمرات قبلی A-Levels را افزایش دهند تا بتوانند در دانشگاه های برتر انگلیس پذیرقته شوند.

دوره های فاندیشن foundation در انگلستان

دوره foundationکه به عنوان سال پایه و دوره های آمادگی شناخته می شود ، دوره ای است که دانشجویان را پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای تحصیلات کارشناسی در دانشگاه های بین المللی انگلستان ، صرف نظر از سیستم آموزشی قبلی و کشور مبدا ، آماده می کند.

دوره های فاندیشن foundation در انگلستان

دوره foundation یک برنامه مطالعه یک ساله است ، همچنین یک برنامه گسترده برای دانشجویانی است که با توانایی انگلیسی خود به پشتیبانی بیشتری نیاز دارند ، یک برنامه بنیادی فشرده ۶ ماهه نیز برای دانشجویانی که مایلند سریعتر تحصیلات خود را به پایان برسانند در دسترس است.

این برنامه های پایه در انگلستان یک مسیر بسیار سریع برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، مطالعه دروس دوره foundation ، به ویژه از طریق راه های ذکر شده در زیر ، برای شما بسیار مفید است.

سرمایه گذاری برای آینده

دوره های مقدماتی foundation جایگزینی مقرون به صرفه تر برای دوره های A-Level در انگلستان و صرفه جویی در وقت است ، که به جای ۲ سال استاندارد A-Level ، یک سال به طول می انجامد.

آمادگی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ها مهم است و دوره های foundation ، یک دوره پایه برای آمادگی بیشتر دانشجویان از طریق آموخته های های قبلی ، به ویژه بهبود مهارت های زبان انگلیسی است.

بنابراین صلاحیت دانشجویان را برای دریافت مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد افزایش می دهد و تضمین می کند ، چشم انداز شغلی روشن با افزایش قابل توجه اشتغال در انتظار آن هاست.

توانمند سازی دانشجویان و توسعه شغلی

زندگی و تحصیل در یک کشور خارجی ممکن است برای دانشجویان سخت باشد ، به همین دلیل است که دوره های foundation با فراهم آوردن فرصت هایی برای سازگاری با زندگی در انگلیس ، ضمن دوست یابی و آشنایی دانشجویان با فرهنگ و سنت های انگلستان و همچنین بهبود زبان انگلیسی از طریق تمرین در زندگی روزمره ، ذهنیت آن ها را آماده می کند و اعتماد به نفس دانشجویان را در این راه افزایش می دهد.

دوره های foundation با فراهم آوردن فرصت هایی از جمله برنامه های انعطاف پذیر متناسب با کار یا تعهدات شخصی و تغییر مسیرهای شغلی از طریق ارتقا ی مهارت های شغلی ، کارمندان علاقه مند به شغل خود را قادر می سازد تا در مسیر کاری خود پیشرفت کنند.

انواع دوره های foundation

دوره های foundation می توانند شما را برای موضوعات مختلفی مانند تجارت ، امور مالی و مدیریت ، محاسبات ، حقوق ، هنر و طراحی ، مهندسی ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، علوم و داروسازی ، رسانه ها و علوم انسانی آماده کنند.

برخی از ارائه دهندگان دوره ی foundation با دانشگاه ها مشارکت دارند و اگر دانشجویان نمرات کافی را کسب کنند ، می توانند پیشرفت آن موسسه را تضمین کنند ، بسیاری از برنامه ها دانشجو را بر اساس دانشگاه قضاوت می کنند و از وضعیت کامل دانشگاه با دسترسی کامل به کتابخانه ها ، تجهیزات و امکانات ورزشی بهره مند می شوند.

شرایط دوره foundation

برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در یک موسسه برای دوره های foundation هستند ، حداقل نمره آیلتس ۴٫۵ نیاز است ، اگر مدارک رسمی انگلیسی ندارید ، ممکن است لازم باشد قبل از شروع دوره پایه خود در یک دوره یا کالج زبان انگلیسی شرکت کنید.

مدارک و شرایط ورود مورد نیاز عبارتند از:

 • حداقل نمره آیلتس ۴٫۵ یا معادل آن
 • گواهی دبیرستان عالی
 • رونوشت ثانویه بالاتر
 • نامه مرجع از معلم دبیرستان خود
 • بیانیه شخصی
 • کپی گذرنامه و ویزا اسکن شده

کجا می توانیم دوره foundation را بخوانیم؟

تقریباً ۳۰ کالج دوره های foundation را در انگلستان ارائه می دهند ، بسیاری از این دوره های foundation در کمبریج یا لندن ارائه می شود ، برخی از این کالج ها شامل بل کمبریج ، کالج بلربیز ، دانشگاه باکینگهام ، کالج بروک هاوس ، گروه آموزش کمبریج ، کالج سمینارهای کمبریج ، کالج مرکزی ناتینگهام ،کالج مستقل چلسی ، دانشگاه کاونتری ، کالج دیوید بازی ، دانشگاه د مونتفورت ، دانشگاه ادینبورگ ، و دانشگاه اج هیل ، می شود.

هزینه دوره های foundation

هزینه این دوره ها ۲۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ پوند در سال است که این هزینه ها با توجه به کالج مورد نظر و شهر انتخابی ، متغیر است.

بهترین کالج های پریمدیکال انگلستان

اگر شما دانشجوی بین المللی هستید و مایل به تحصیل پزشکی در انگلستان هستید ، ممکن است لازم باشد قبل از موفقیت در ورود به دوره پزشکی در مقطع کارشناسی ، یک دوره پایه یا دوره پیش بالینی بخوانید.

بهترین کالج های پریمدیکال انگلستان

بعضی از دوره ها راهی برای زبان آموزان با سابقه علمی خوب (در موضوعات غیر علمی) است ، در حالی که دوره های دیگر برای گسترش دسترسی به حرفه پزشکی طراحی شده اند ، تمام این برنامه ها برای آمادگی بهتر متقاضیان بین المللی برای دریافت مدرک تمام وقت در پزشکی طراحی شده اند.

دوره های پیش پزشکی معمولا یکساله هستند و دانشجویان پزشکی عموماً روی زیست شناسی ، شیمی ، ریاضیات و انگلیسی متمرکز می شوند ، ارزیابی نهایی به صورت کار عملی و امتحانات انجام می شود.

کالج کینگز انگلستان

کالج کینگز یکی از بزرگترین و معتبر ترین کالج های انگلستان است که دارای شعبه هایی در شهر های لندن ، بورن و آکسفورد است و متقاضیان برای تحصیل در تمام رشته ها می توانند تحصیل در این کالج را انتخاب کنند.

ورود به این کالج نیاز به آزمون ورودی ندارد و متقاضیان از سن ۱۷ تا ۴۶ سالگی مجاز به ثبت نام در این کالج هستند ، دروس ریاضی ، فیزیک و شیمی از دروس پایه برای رشته ی پریمدیکال است و میزان رضایت دانشجویان از این کالج ۷۷ درصد است.

*هزینه ی تحصیل در این کالج ۱۷۷۱۰ پوند در هر ترم است.

کالج بین المللی آکسفورد

کالج بین المللی آکسفورد (OIC) کالج مستقلی است که در مرکز آکسفورد انگلستان واقع شده است و دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال را پذیرش می کند ، این مدرسه برای آمادگی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های انگلیس دوره های GCSE و A-Level را آموزش می دهد ، در سال ۲۰۱۹ ، آنها با توجه به جدول لیگ های سطح A انگلستان ، شماره ۱ مدرسه شبانه روزی انگلستان بودند و ۹۱٫۸۴ % از دانش آموزان با نمره های A از این کالج از دوره های Level A فارغ التجصیل شدند.

*هزینه ی تحصیل در این کالج ۱۳۹۰۳ پوند برای هر ترم است.

کالج برایتون انگلستان

کالج برایتون یک مدرسه و کالج شبانه روزی مستقل و مشترک برای پسران و دختران ۳ تا ۱۸ ساله در برایتون انگلیس است ، در سال های خیر ۹۹ % از دانش آموزان در سطح A-Level از این کالج با نمره ی A فارغ التحصیل شده اند.

*هزینه ی تحصیل در این کالج در دوره های شبانه روزی ۳۳۳۹۰ تا ۳۷۴۷۰ در هفته است.

دوره های جایگزین NCUK انگلستان

NCUK در آموزش عالی انگلستان بی نظیر است ، این دوره ، کنسرسیومی از دانشگاه های برجسته انگلستان است که به دانشجویان بین المللی امکان دسترسی تضمینی به دانشگاه ها را می دهد و رسیدن دانشجویان به موفقیت را فراهم می کند.

دوره های جایگزین NCUK انگلستان

مدارک NCUK توسط دانشگاه های NCUK و توسط سایر افراد در سراسر انگلستان ، از جمله بسیاری در گروه راسل و همچنین توسط دانشگاه های بین المللی شناخته می شود.

از سال ۱۹۸۷ تا کنون ، NCUK به ۳۰،۰۰۰ دانشجو کمک کرده است تا به دانشگاه های برجسته انگلستان دسترسی پیدا کنند ، NCUK برنامه های pathway را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد مهارت ها و شایستگی های لازم را برای موفقیت در دانشگاه کسب کنید.

جزئیات دوره ی NCUK

متقاضیان برای این دوره باید ۱۷ سال به بالا سن داشته باشند ، سطح زبان انگلیسی آن ها باید آیلتس ۵٫۵ یا معادل آن باشد ( آزمون های PTE(42_49) ، و TOFEL(46_59) نیز پذیرفته می شود ) و طول دوره ی NCUK سال تحصیلی است.

هزینه های ثبت نام برای NCUK در سال های ۲۰۲۰/۲۰۲۱ ، ۱۸،۹۰۰ پوند (MPW بیرمنگام) یا ۲۰،۸۵۰ پوند (MPW کمبریج) است ، این شامل ۸۵۰ پوند هزینه ثبت نام نیز می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان

آزمون استعداد بالینی دانشگاهی (UCAT) به عنوان بخشی از مراحل انتخاب برخی از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان استفاده می شود ، این یک آزمون آنلاین است که برای آزمایش توانایی های شناختی ، نگرش ها ، تفکر انتقادی و استدلال منطقی دانشجو طراحی شده است ، چهار آزمون استدلال و یک آزمون قضاوت موقعیتی در این آزمون وجود دارد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان

مباحث آزمون UCAT

استدلال کلامی ( verbal reasoning ) : این بخش توانایی تفکر منطقی در مورد اطلاعات مکتوب و رسیدن به نتیجه منطقی را ارزیابی می کند ، که شامل ۴۴ سوال و ۱۱ قسمت برای خواندن است که ۲۱ دقیقه به طول می انجامد.

تصمیم گیری ( decision making ) : این بخش توانایی مقابله با انواع مختلف اطلاعات را برای استنباط روابط ، قضاوت آگاهانه و تصمیم گیری در مورد پاسخ مناسب ارزیابی می کند ،که شامل ۲۸ سوال و ۱ سناریو پر از اطلاعات است که ۳۲ دقیقه زمان نیاز دارد.

استدلال کمی ( Quantitative reasoning ) : این بخش توانایی حل مسائل عددی را ارزیابی می کند ، شامل ۹ جدول ، نمودار ، و ۳۶ سوال است که در ۲۴ دقیقه محدود می شود.

استدلال انتزاعی ( Abstract reasoning ) : توانایی استنباط روابط از طریق اطلاعات را با تفکر همگرا و واگرا ارزیابی می کند ، دارای ۵۵ سوال است که ۱۳ دقیقه مهلت پاسخگویی دارد.

قضاوت وضعیتی ( Situational judgement ) : این بخش پاسخ های شما در موقعیت ها ، و درک اخلاق پزشکی شما را ارزیابی می کند ، و ۶۷ سوال درباره ی ۲۰ سناریو دارد که ۲۷ دقیقه طول می کشد.

این آزمون در مرکز آزمون محلی شما برگزار می شود و هر جزء آزمون در قالب چند گزینه ای انجام می شود.

مقالات گذشته در دسترس نیستند اما نمونه سوالات در وب سایت UCAT وجود دارد.

دانشگاه هایی که با UCAT پذیرش می کنند؟

متقاضیان دانشگاه های زیر باید نتیجه آزمون UCAT را جهت پذیرش ارائه دهند:

 • دانشگاه آبردین
 • دانشگاه استون
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه کاردیف
 • دانشگاه داندی
 • دانشگاه آنگ شرقی

آزمون پذیرش پزشکی BMAT

آزمون پذیرش زیست پزشکی (BMAT) یک آزمون ورودی برای دانشجویانی است که مایل به استفاده از دوره های پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی و رشته های علوم پزشکی در انگلستان هستند.

این آزمون به مدت دو ساعت ادامه دارد و به سه بخش تقسیم می شود.

استعداد و مهارت ها ( Aptitude and skills ) : این بخش حل مسئله ، درک استدلال ها ، تجزیه و تحلیل داده ها و مهارت های استنتاج را آزمایش می کند.

دانش و کاربردهای علمی ( Scientific knowledge and applications ) : توانایی استفاده از دانش علمی را به طور معمول در علوم و ریاضیات مدرسه تا سن ۱۶ سالگی آزمایش می کند (به عنوان مثال GCSE در انگلیس و IGCSE در سطح بین المللی).

نوشتن ( Writing ) : این بخش توانایی انتخاب ، توسعه و سازماندهی ایده ها و برقراری ارتباط با آنها به صورت كوتاه و موثر را مورد ارزیابی قرار می دهد.

دانشگاه هایی که با آزمون BMAT دانشجویان را برای دوره های پزشکی پذیرش می کنند ، شامل دانشکده پزشکی برایتون و ساسکس ، دانشگاه کمبریج ، کالج امپریال لندن ، دانشگاه كیل ، دانشگاه لنکستر ، دانشگاه لیدز ، دانشگاه منچستر ، دانشگاه آکسفورد ، و دانشگاه کالج لندن می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

گرچه در ابتدای محتوا بیان کردیم که پزشکی یکی از دوره های رقابتی در انگلستان برای ورود به دانشگاه است ، اما این امر را هم در نظر داشته باشید که هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در دانشکده پزشکی پذیرفته می شوند.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

اگر نمرات شما از بالاترین استاندارد برخوردار است و اگر می توانید ثابت کنید که قلب خود را برای تحصیل و کار در این زمینه تعیین کرده اید.

پس درخواست مطالعه پزشکی در انگلستان برای شما مناسب است.

شرایط ورود به دانشکده های پزشکی انگلستان

استانداردهای ورود به هر دانشکده پزشکی سختگیرانه و دقیق است ، مصاحبه برای پذیرش ممکن است سخت باشد و دانش آموزان باید در مورد انگیزه ، کار قبلی ، علایق شخصی و همچنین توانایی تولید شواهدی از کلیه دستاوردهای قبلی ، از جمله تجربه کاری مربوطه ، توضیح دهند.

علاوه بر این ، تعدادی از دانشکده های پزشکی انگلستان انتظار دارند که متقاضی آزمون استعداد بالینی ، UCAT را به پایان برسانند.

دانشجویان متقاضی دانشکده پزشکی در انگلستان به طور کلی دو گزینه اصلی را دارند ؛ برنامه پزشکی A100 یا پزشکی A104 با سال پایه گذاری.

ورود به پزشکی استاندارد (کد UCAS: A100) معمولاً پنج سال طول می کشد اما می تواند شش سال باشد.

این می تواند اختصارات مختلفی داشته باشد ، مانند MBBS یا MBChB ، اما همه آنها منجر به مدرک لیسانس پزشکی می شوند ؛ الزامات ورود به این رشته شامل موارد زیر است:

لیسانس بین المللی IB : 37 امتیاز شامل شیمی و یک موضوع علمی دیگر.

سطح A: AAA شامل شیمی و یک علم دیگر مانند ریاضیات ، زیست شناسی فیزیک یا روانشناسی.

ورود به فوق لیسانس پزشکی (کد UCAS: A101) : پزشکی برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی برای کسانی که قبلاً لیسانس دارند قابل استفاده است ، بسیاری از دانشگاه ها مدرک قبلی مربوط به لیسانس یکی از رشته های بهداشت و سلامت را قبول دارند است اما نه همه.

این در اکثر موارد یک دوره سریع چهار ساله است ، اما در برخی از دانشگاه ها دوره پنج ساله است ، الزامات این دوره نیز شامل ۳۷ امتیاز IB ، سطح AAA و مدرک زبان کلی ۷٫۵ است.

در مقطع کارشناسی ، اگر تصمیم دارید که بخواهید پزشکی بخوانید ، باید در یک دانشکده پزشکی ثبت نام کنید که اغلب بخشی از یک دانشگاه است ، اما ارتباطات خوبی با بیمارستان محلی و اقدامات پزشکی خواهد داشت.

مراحل آموزش پزشکی در انگلستان

آموزش بنیاد ؛ هنگامی که تحصیلات دو ساله در مقطع کارشناسی به پایان رسید ، دانشجویان پزشکی پس از دو سال دیگر به دوره آموزش بنیاد می روند.

این فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی ، سایر دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی مختلف را گرد هم می آورد و پس از اتمام ، به مسیر آموزش تخصصی خود خواهند رفت.

آموزش تخصصی : هنگامی که چهار سال تحصیل را به پایان رساندید ، اکنون کار جدی آغاز می شود! فرآیند ورود به محض تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید در کدام حوزه تخصصی داشته باشید بسیار رقابتی است.

بنابراین کار زیادی لازم است تا اطمینان حاصل شود که می توانید مکانی را در حوزه مورد نظر خود تأمین کنید.

آموزش در اینجا می تواند برای هر چیزی حداکثر تا هفت سال طول بکشد و پس از اتمام تحصیلات یک گواهی آموزش کامل (CCT) به شما اعطا می شود.

فرصت های شغلی پزشکان در انگلستان

با توجه به اینکه تعداد فارغ التحصیلان پزشکی می توانند به بیش از ۶۰ موقعیت تبدیل شوند ، بسته به اینکه در چه زمینه ای می خواهید تخصص داشته باشید ، کمبود فرصت شغلی وجود ندارد.

زمینه های تخصص به طور کلی ، در دسته های داروهای بیهوشی ، پزشکی عمومی ، آسيب شناسي ، روانپزشکی ، رادیولوژی و عمل جراحی قرار می گیرند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

توجه داشته باشید که تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان در هر دو سطح علمی و فنی بسیار طاقت فرسا هستند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

دندانپزشکی یکی از دوره های رقابتی در انگلستان برای متقاضیان است و متقاضیان موفق به نمرات علمی قوی ، تعهد برای تکمیل دوره طولانی و مهارت های عملی و ذهنی مورد نیاز برای تمرکز در مدت زمان طولانی نیاز دارند.

در این دوره دانشجویان دندانپزشکی علت ، پیشگیری ، مدیریت و درمان بیماریهای دهان و دندان را مطالعه خواهند کرد ، دوره های دندانپزشکی در انگلیس به طور کلی پنج سال به طول می انجامد و در صورت نیاز به سال پایه ، تحصیلات به ۶ سال ادامه پیدا می کند.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی دوره خود را با دریافت جایزه کارشناسی جراحی دندان (BDS) به پایان می رسانند ، دندانپزشکی موضوعی است که شش ماه پس از اتمام دانشگاه در مشاغل حرفه ای در آن برای فارغ التحصیلان بیش از ۳۰،۰۰۰ پوند پرداخت می شود.

دقت داشته باشید که مشاورن موسسه رجبی می توانند به صورت کاملا کارآمد شما را در مسیر پذیرش دندانپزشکی انگلستان قرار دهند و آنچه در اینجا مطالعه می کنید ، چکیده ای از روند است.

روند مطالعه دندانپزشکی در انگلستان

برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک در انگلستان باید مدرک لیسانس جراحی دندان ( BDS ) را به اتمام برسانید که به طور معمول پنج سال طول می کشد و به دنبال آن آموزش های بیشتر در حین کار.

اولین سال از مطالعات دندانپزشکی بر روی دانش پایه پزشکی و بالینی در زمینه های آناتومی ، فیزیولوژی ، بیولوژی دهان و بیوشیمی متمرکز خواهد بود.

این مطالعات آکادمیک در تمام دوره ادامه خواهد یافت ، اما کارهای عملی تحت نظارت از اواخر سال اول شروع می شود و علاوه بر این ، ساخت های شبیه سازی پیشرفته برای تمرین کارهای عملی ارائه می شود.

دانشگاه های دندانپزشکی انگلستان از امکانات پیشرفته بالینی ، شبیه سازی و فنی بالایی برخوردار هستند.

شرایط ورود به دندانپزشکی انگلستان

 • الزامات معمول لیسانس بین المللی: ۳۷ امتیاز.
 • الزامات معمول سطح A: AAA شامل شیمی و زیست شناسی.
 • الزامات معمول آیلتس: به طور کلی ۷٫۰ ، در هیچ یک از اجزای آزمون نباید کمتر از ۶٫۵ باشید.

علاوه بر این شرایط علمی ، برخی از دوره های دندانپزشکی متقاضیان را ملزم به شرکت در آزمون استعداد بالینی انگلستان (UKCAT) یا آزمون پذیرش پزشکی (BMAT) می کنند که مهارت های تصمیم گیری و استدلال شما را ارزیابی می کند.

سایر شرایط ممکن است شامل بررسی DBS ، واکسیناسیون ، پرسشنامه سلامت و آزمایش ویروس های منتقله از طریق خون باشد.

تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی و حقوق و دستمزد

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در ابتدا کار خود را به عنوان کارآموز در NHS یا بخش خصوصی آغاز می کنند.

به دلیل مجموعه مهارت های بسیار ویژه ای که فارغ التحصیلان دندانپزشکی دارند ، آنها می توانند در اوایل کار خود ، قبل از ایجاد تغییرات بعدی ، در یک زمینه خاص متخصص شوند.

مشاغل شامل پرستاران دندانپزشکی ، متخصصان بهداشت دندان ، دندانپزشکان ، تکنسین های دندانپزشکی و پشتیبانی دندانپزشکی است ، در حالی که تبدیل شدن به یک معلم دندانپزشکی نیز بسیار سودمند است.

آموزش دندانپزشکی می تواند کار سختی باشد اما این شغلی است که به شما امکان می دهد هر روز برای مردم کمک کنید ، انواع مختلفی از مشکلات را حل کنید و در زمینه هایی که بیشتر علاقه دارید تخصص داشته باشید ، میانگین شروع حقوق یک دندانپزشک حرفه ای در انگلستان ۳۱،۰۰۰ پوند است.

کجا می توانم دندانپزشکی بخوانم؟

در اینجا نام ده دانشگاه برتر دندانپزشکی آورده شده است:

 • دانشگاه آبردین
 • دانشگاه پلیموث
 • دانشگاه داندی
 • دانشگاه گلاسگو
 • دانشگاه کوئینز بلفاست
 • ملکه ماری ، دانشگاه لندن
 • دانشگاه لیدز
 • دانشگاه نیوکاسل
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه شفیلد

برای اطلاع از جزییات بیشتر می توانید ، ابتدا بخش بعد که مربوط به بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان است را مطالعه کنید و سپس با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید.

برای انتخاب رشته دندانپزشکی می توانید کشور روسیه را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ، به رنکینگ بالای دانشگاه های این کشور در رشته دندانپزشکی اشاره کردیم.

بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان

در این بخش دانشگاه های برتر پزشکی انگلستان را بیان کرده ایم ، اینها چند گزینه برتر در سال ۲۰۲۱ بوده اند:

بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان
 • دانشگاه داندی ، اسکاتلند
 • دانشگاه ابردین ، اسکاتلند
 • دانشگاه ادینبورگ ، اسکاتلند
 • دانشگاه آکسفورد ، انگلیس
 • دانشکده پزشکی برایتون
 • دانشگاه کمبریج ، انگلیس
 • دانشگاه سوانزی ، ولز
 • دانشگاه كیل نیوكاسل ، انگلیس
 • دانشگاه سنت اندروز ، سنت اندر

درباره دانشگاه Dundee انگلستان

این دانشگاه در شهر داندی در ساحل شرقی اسکاتلند قرار دارد ، تمرکز بر مدارک حرفه ای و حرفه ای به این معنی است که داندی از نظر اشتغال فارغ التحصیلان نمره خوبی کسب می کند و فقط فارغ التحصیلان Oxbridge نسبت به این دانشگاه متوسط حقوق شروع بالاتری دارند.

داندی در سالهای اخیر از نظر رضایت دانشجویی امتیاز بالایی کسب کرده است و بسیاری از مدارک در دانشگاه شامل گزینه برنامه ریزی شغلی و کارآموزی است ، همچنین دانشجویان وب سایت توسعه شخصی خود را برای کار در اختیار دارند.

دانشگاه داندی می تواند دانشجویان خارجی را هنگام ورود به فرودگاه ادینبورگ ملاقات کند ، در حالی که بسته های ورود نیز ارائه می شود که به تعدادی از سوالات مربوط به اقامت در محیط جدید شما پاسخ می دهد.

رویدادها با در نظر گرفتن دانشجویان بین المللی در طول سال ترتیب داده می شوند ، در حالی که خدمات مشاوره بین المللی در طول سال از طیف وسیعی از موضوعات – از جمله مسائل ویزا – کمک و پشتیبانی می کنند.

دوره های پیش از آموزش زبان انگلیسی و همچنین دروس رایگان زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است و شامل نوشتن دانشگاهی ، مهارت های سمینار و گوش دادن و یادداشت برداری است.

دانش آموختگان مشهور این دانشگاه سر رابرت الكساندر واتسون وات (پیشگام رادار) ، سر جیمز دبلیو بلک (داروساز و برنده جایزه نوبل) ، آلن جانستون (روزنامه نگار BBC) و افراد موفق دیگر هستند.

درباره دانشگاه پزشکی آبردین

دانشگاه پزشکی آبردین در سال ۱۴۹۵ تاسیس شد و این دانشگاه را به سومین دانشگاه قدیمی اسکاتلند و پنجمین دانشگاه قدیمی در انگلستان تبدیل کرد ، پنج برنده جایزه نوبل با دانشگاه در ارتباط هستند و دانشجویانی که برای تحصیل در آبردین انتخاب می کنند می توانند به یک جامعه متنوع و شکوفا با حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان بپیوندند.

تقریباً نیمی از دانشجویان دانشگاه آبردین در رشته های پزشکی ، علوم یا مهندسی تحصیل می کنند ، هنرها و علوم اجتماعی نیز محبوب هستند.

دانشگاه آبردین به طور مداوم در ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و دارای دانشکده پزشکی دارای رتبه عالی اسکاتلند است که در انگلیس رتبه ۵ را دارد ، فارغ التحصیلان دانشگاه آبردین نیز از بالاترین حقوق شروع در اسکاتلند برخوردار هستند.

آبردین در میان برترین دانشگاه های تحقیقاتی انگلستان قرار دارد ، با ۷۶٪ تحقیق که از طریق چارچوب تعالی پژوهشی انگلستان ارزیابی شده است و به عنوان “برتر جهان” یا “بین المللی عالی” طبقه بندی شده است ، ابردین در انگلیس برای تحقیقات زیست محیطی و علوم خاک رتبه برتر را دارد.

بسیاری از چهره های مشهور در دانشگاه ابردین تحصیل کرده اند ، از جمله تعداد زیادی از مقامات دولت انگلستان از جمله آلیستر دارلینگ و تسا جول ، شخصیت های رادیو و تلویزیون نیکی کمبل ، جیمز ناوگی ، سندی گال ، گلن اوگلازا و درک را نیز دانشجویان دانشگاه آبردین بودند.

دانشگاه پزشکی ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ یک مرکز مشهور برای آموزش و تحقیقات در اسکاتلند است و در سال ۱۵۸۳ تاسیس شد و این دانشگاه را به یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیس تبدیل کرد.

دانشگاه ادینبورگ در میان بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای جهان است و در حال حاضر در لیست ۲۰ دانشگاه برتر رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی قرار دارد.

ادینبورگ از نظر آکادمیک ، شهرت زیادی در زمینه پزشکی و علوم دارد و در آنجا کشفیات و اختراعات متعددی مانند بیهوشی ، پنی سیلین و تلفن ثبت شده است.

این دانشگاه همچنین دارای قدیمی ترین دپارتمان ادبیات انگلیسی در انگلستان است و نمرات بالایی را برای علوم انسانی کسب می کند.

دفتر بین المللی ادینبورگ برنامه ها و شعبات بی شماری برای پشتیبانی دانشجویان خارجی دارد ، در فرودگاه ادینبورگ برای دانشجویان تازه وارد بین المللی خدمات خوش آمدگویی ارائه می شود.

دانشگاه ادینبورگ در ابتدای هر سال تحصیلی یک سرویس مشاوره اقامت برای کمک به دانشجویان در صورت تمایل به یافتن محل اقامت خصوصی ارائه می دهد.

دانش آموختگان مشهور دانشگاه پزشکی ادینبورگ ، چارلز داروین (طبیعت شناس) ، سر آرتور کانن دویل (نویسنده) ، دیوید هیوم (فیلسوف) ، الكساندر گراهام بل (مخترع تلفن) ، جیمز ویلسون ، جان ویترسپون و بنجامین راش (امضا کنندگان بیانیه استقلال ایالات متحده) و کریس هوی (دوچرخه سوار برنده مدال طلا سه گانه) هستند.

دانشگاه پزشکی آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان است و با داشتن ۳۸ دانشکده مستقل و ۶ سالن خصوصی دائمی یکی از برجسته ترین دانشگاههای دانشگاهی شناخته می شود.

دانشگاه آکسفورد در چارچوب تعالی تدریس به عنوان طلا رتبه بندی شد و چشم انداز شغلی برای فارغ التحصیلان همچنان از بهترین ها در انگلستان است ، پنج سال پس از فارغ التحصیلی حقوق فارغ التحصیلان آکسفورد تقریباً ۴۳۰۰۰ پوند است.

یک مزیت منحصر به فرد دانشگاه آکسفورد برای دانشجویان ، آموزش هفتگی یک به یک است که در آن دانشجویان دوره کارشناسی یک ساعت را با یک متخصص در زمینه خود سپری می کنند.

این دانشگاه همچنین محل کتابخانه Bodleian است که بعد از کتابخانه بریتانیا دومین کتابخانه بزرگ در انگلیس است.

دانشگاه آکسفورد نیز از نظر کیفیت تحقیقات در رتبه یک انگلستان قرار دارد ، آکسفورد همچنین از نظر حجم تحقیقات پیشرو در جهان ، در ۱۲ موضوع اول قرار گرفت.

دانش آموختگان برتر آکسفورد در زیر آورده شده است:

 • ۲۶ نخست وزیر انگلیس ، اخیراً دیوید کامرون
 • رئیس جمهور بیل کلینتون
 • تیم برنرز لی (مخترع شبکه جهانی وب)
 • حداقل ۱۲ کشیش و ۲۰ اسقف اعظم کانتربری
 • ۵۰ مدال آور المپیک
 • ۲۷ برنده جایزه نوبل در هر شش گروه

دفتر بین المللی آکسفورد خدمات گسترده ای از جمله مشاوره در مورد سوالات عمومی در مورد تحصیل در دانشگاه آکسفورد ، ویزا و مهاجرت را به متقاضیان و دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در انگلستان

بدون هیچ توضیحی می توانید حدس بزنید که قطعا تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران است ، این وزارت سالانه لیستی مبنی بر تاییدیه مدارک دانشگاه های خارجی تهیه و در ابتدای هر سال تحصیلی میلادی در وب سایت تخصصی خود اعلام می کند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در انگلستان

پایه علمی دانشگاه ها و روابط پژوهشی آن دانشگاه ها با ایران و جهان ، معیارهایی هستند که وزارت بهداشت ایران در اعلام این لیست از آنها استفاده می کند ، در زیر برخی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در انگلستان را مشاهده می کنید:

 • دانشگاه Anglia Ruskin
 • دانشگاه Aston
 • دانشگاه پزشکی Brighton and Sussex
 • دانشگاه شهر لندن
 • دانشگاه کاونتری
 • دانشگاه دورهام
 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه كیل
 • دانشگاه کینگستون
 • کالج کینگ لندن
 • دانشگاه لنکستر
 • دانشگاه لیدز بکت
 • دانشگاه لیورپول جان مورس
 • دانشکده پزشکی گرمسیری لیورپول
 • دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن
 • دانشگاه متروپولیتن منچستر
 • دانشگاه نیوکاسل
 • دانشگاه Northumbria
 • دانشگاه بروکس آکسفورد
 • دانشگاه پلیموث
 • دانشگاه Queen Mary لندن
 • دانشگاه کوئینز بلفاست
 • دانشگاه شفیلد هالام
 • دانشگاه St.George’s لندن
 • دانشگاه سوانزی
 • دانشگاه اکستر
 • دانشگاه منچستر
 • دانشگاه شفیلد
 • دانشگاه وارویک
 • دانشگاه اولستر
 • دانشگاه کنت
 • دانشگاه آبردین
 • دانشگاه اندروز
 • دانشگاه بات
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه بردفورد
 • دانشگاه برایتون
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه داندی
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه اسکس
 • دانشگاه گلاسگو
 • دانشگاه گرینویچ

شما در هر زمان و مکانی که باشید اگر درباره تاییدیه دانشگاه های خارجی از مشاوران موسسه رجبی درخواست اطلاعات کنید ، آنها به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بورسیه های پزشکی در انگلستان

برخی از دانشگاه ها بورس تحصیلی برای دانشجویان پزشکی ارائه می دهند ، بنابراین لازم است بررسی کنید که آیا شما نیز می توانید واجد شراط این بورسیه شوید یا نه ، قبل از درخواست برای بورسیه اطمینان حاصل کنید که این بورسیه ها دقیقاً چه چیزی را ارائه می دهند و چه زمانی می توانید برای آن ها اقدام کنید ، زیرا این بورسیه ها تقاضای زیادی دارند.

بورسیه های پزشکی در انگلستان

برخی از بورس های تحصیلی نیز وجود دارد که از هر دانشگاهی برای دانشجویان آزاد است ، این موارد توسط شرکت ها ، موسسات خیریه یا انجمن های حرفه ای ارائه می شود.

بورسیه های دیگر کشورها هم می تواند برای شما جذاب باشد ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا هم بورسیه های مناسبی را شرح داده ایم.

بورس تحصیلی پزشکی آکیندول

دانشجویان پزشکی انگلستان ، که توانایی علمی و سابقه بازپرداخت به جامعه خود را نشان می دهند ، می توانند از این بورسیه بر خوردار شوند و ارزش این بورسیه ۱۵۰۰ پوند است.

بورس تحصیلی پزشکی ولز

دانشجویانی که قصد دارند برای گذراندن دوره پزشکی در دانشگاهی در ولز اقدام کنند و می خواهند حداقل ۳۳٪ دوره خود را یعنی ۴۰ واحد در سال از طریق ویلز بخوانند ، می توانند برای این بورسیه درخواست دهند.

ارزش این بورسیه ۵۰۰ پوند در سال است که به مدت ۳ سال دانشجویان واجد شرایط را تحت پوشش قرارا می دهد.

برنامه بورس تحصیلی دولت انگلیس برای دانشجویان بین المللی

دولت انگلستان بورس تحصیلی را به افرادی ارائه می دهد که دارای درجه علمی بالا و پتانسیل رهبری بالایی هستند ، دانشجویان اعطا شده از این بورسیه ها شخصاً توسط سفارتخانه های انگلیس در سراسر جهان انتخاب می شوند.

علاوه بر این ، دانشجویان منتخب فرصتی عالی برای توسعه علمی ، تجربه فرهنگ انگلستان و تجربه ی یک زندگی منحصر به فرد را دارند.

این بورس تحصیلی همچنین پشتیبانی مالی برای کارشناسی ارشد در دانشگاه های برجسته انگلیس را فراهم می کند ، این برنامه بیش از ۱۵۰۰ بورس تحصیلی دولتی در سطح جهانی را در هر دوره دانشگاهی ارائه می دهد ، از جمله بورسیه تحصیل داروسازی در انگلیس ، پزشکی و همچنین جراحی در رشته های مختلف آن.

بورس تحصیلی کالج پزشکی بین المللی هال یورک

بورس تحصیلی برای تحصیل پزشکی در انگلستان که توسط کالج پزشکی هال یورک ارائه می شود ، یک مزیت بزرگ برای دانشجویان بین المللی است ، این امر به این دلیل است که طی دو سال اول یک چهارم هزینه های تحصیل در انگلیس را پوشش می دهد.

لازم به ذکر است که این بورس تحصیلی فقط برای دانشجویان پزشکی و جراحی است ، اساساً ، از آنجا که این مورد برای اکثر بورسیه ها صدق می کند ، بر اساس شایستگی و نیاز مالی به دانشجویان اعطا می شود.

بورس تحصیلی جان ابرنتی

بورس تحصیلی جان ابرانتی برای تحصیل پزشکی در انگلستان هم برای دانشجویان بین المللی و هم برای دانشجویان انگلیسی در دسترس است ، نظارت بر بورس تحصیلی توسط دانشگاه Queen Mary لندن انجام می شود.

با افزایش تحصیلات آکادمیک ، و با پیشرفت رضایت بخشی که هر ساله اتفاق می افتد ، دانشجوی انتخاب شده برای این بورس تحصیلی بر خلاف اکثر بورسیه ها که بیش از سه سال نیست ، به مدت پنج سال از مزایای آن بهره مند می شود.

بورس تحصیلی جهانی عالی

کالج علوم پزشکی و دندانپزشکی تعدادی بورس تحصیلی برای تحصیل پزشکی در انگلستان ارائه می دهد ، این بورسیه ها به دلیل جهانی بودن از یک سو منحصر به فرد هستند در حالی که از طرف دیگر بر اساس معیارهای برتری هستند ، بدیهی است که این یک مزیت بزرگ برای دانشجویان انگلیسی و بین المللی است که در رشته تحصیلی خود عالی هستند.

علاوه بر این ، هر بورس تحصیلی ۲۰۰۰ پوند هزینه دارد و یک سال طول می کشد ، همچنین برای کلیه متقاضیانی که در یک دانشکده پزشکی انگلیس پذیرفته شده اند امکان پذیر است.

این بورسیه ها همچنین برای برنامه های کارشناسی ارشد در مقطع کارشناسی ارشد در پزشکی و همچنین علوم دندانپزشکی اعمال می شود.

بورس تحصیلی دانشگاه کینگ

کالج King’s علوم اجتماعی ، بهداشتی و پزشکی بورس تحصیلی برای تحصیل پزشکی انسانی در انگلستان را ارائه می دهد ، این به دانشجویانی که در مقطع لیسانس ، در رشته ی پزشکی ثبت نام می کنند ، ارائه می شود.

ارزش کل این بورس تحصیلی برای هر سال گواهینامه سال اول ۳۰۰۰ پوند است ، دانشجویان بین المللی ، واجد شرایط درخواست و استفاده از این بورس تحصیلی هستند و انتخاب در درجه اول بر اساس استاندارد زندگی داوطلب و همچنین برتری تحصیلی وی انجام می شود.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در انگلستان

در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان در بخش شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان صحبت شد ، گرچه بسیاری از دانشگاه های برتر آیتلس ۷٫۵ را در برنامه پذیرش قرار داده اند اما حداقل نمره زبان مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان نمره آیلتس ۷ می باشد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در انگلستان

توجه داشته باشید که در پرونده زبان شما هیچکدام از اجزای آزمون نباید کمتر از ۶٫۵ بوده باشد ، اگر می خواهید نمره آیلتس خود را ارتقا دهید ، می توانید به گروه زبان در لندن ملحق شوید و در یکی از دوره های زبان ثبت نام کنید.

طیف وسیعی از گزینه های مطالعه آیلتس متناسب با نیازهای شما موجود است و کارشناسان ما می توانند برای شرکت در این دوره ها راهنمایی تان کنند.

آیا مدارس پزشکی حداقل سن لازم را دارند؟

اکثر دانشکده های پزشکی الزاماتی برای حداقل سن لازم دارند و فقط تعداد معدودی اظهار داشتند که این شرایط را ندارند.

حداقل سن در میان دانشکده های پزشکی متفاوت است اما در زمان ورود در سال اول دانشکده پزشکی داوطلب معمولاً در یکی از سنین ۱۷ یا ۱۸ سال است ، هیچ دانشکده پزشکی انگلستان تا کنون حداقل سن بالای ۱۸ سال را در لیست الزامات خود نداشته است.

حداقل محدودیت سنی معمولاً مربوط به سنی است که متقاضی هنگام شروع سال اول تحصیل پزشکی در آن خواهد بود و نه در سنی که برای تحصیل در پزشکی اقدام می کند ، این موضوع بدان معناست که داوطلبانی که کمی بیش از حد جوان هستند ، می توانند برای ورود با تأخیر درخواست دهند.

لازم به ذکر است که دانشکده های پزشکی انگلستان محدودیت سنی بالایی را برای تحصیل در رشته های پزشکی مشخص نمی کنند.

چرا دانشکده های پزشکی محدودیت سن اعمال می کنند؟

دلیل شرایط سنی برای تحصیل پزشکی معمولاً لجستیکی و عملی است ، دانشجویان پزشکی باید از بیمارستان ها و مناطق بالینی بازدید و تحصیل کنند.

آنها با بیماران ارتباط برقرار می کنند و اقدامات را انجام می دهند یا به آنها کمک می کنند ، آنها باید از قوانین رفتاری پیروی کنند.

از نظر بیمه ای و حقوقی ، اگر دانشجو زیر ۱۸ سال باشد و حتی اگر سن او بیش از ۱۶ سال نباشد ، تنظیم این موارد دشوار است.

اگر یک داوطلب برای انجام این کار به سن کافی نرسد ، باید تصمیم خود با معلمان ، مشاوران شغلی و والدین در میان بگذارد ، چنانچه متقاضی پس از چنین ملاحظات دقیقی می خواهد به دانشکده پزشکی مراجعه کند ، پس باید بررسی کند که برای کدامیک از دانشکده های پزشکی انگلستان واجد شرایط است.

تا زمانی که اکثر متقاضیان می توانند کلیه شرایط ورود به دانشگاه پزشکی را برآورده کنند ، آنها معمولاً به قدری بزرگ می شوند که می توانند در هر دانشکده پزشکی درخواست دهند.

افرادی که از ۲۱ سالگی یا بالاتر از آن تحصیلات عالی را شروع می کنند به عنوان دانشجویان بزرگسال شناخته می شوند ، سالانه حدود ۱۰۰۰۰۰ دانشجوی بزرگسال (از همه دوره ها) در دوره های آموزش عالی انگلستان ثبت نام می کنند.

پزشکی هیچ تفاوتی ندارد و در واقع ، تعداد بالایی از دانشجویان بزرگسال را دارد ، دانشجوی بزرگسال باید برخی از موارد اضافی مانند صلاحیت علمی ، بودجه ، آگاهی از نوع دوره و غیره را در نظر بگیرد.

نیازهای سنی برخی از دانشگاه های پزشکی انگلستان

 • آبردین : حداقل سن ذکر نشده است.
 • بارت : در شروع دوره باید ۱۸ سال باشید ، در غیر این صورت ، می توانید درخواست با تاخیر را انتخاب کنید.
 • بیرمنگام : متقاضی باید از زمان شروع تحصیلات ۱۷ ساله باشد و در اولین سال تحصیل ۱۸ ساله شود.
 • برایتون و ساسکس : داوطلبانی که قبلاً پذیرفته شده اند و در شروع دوره ۱۷ سال دارند ، پذیرفته می شوند اما پذیرش نامزدهایی که در شروع دوره شانزده سال دارند امکان پذیر نیست.
 • بریستول : البته باید از اول اکتبر ۱۸ سال داشته باشید.
 • کمبریج : متقاضی باید با شروع ترم دوم پزشکی ۱۸ ساله باشد
 • داندی : حداقل سن ذکر نشده است.
 • ادینبورگ : بدون حداقل یا حداکثر سن است.
 • اکستر : دانشجویان زیر ۱۷ سال را قبول نمی کند.
 • گلاسگو : حداقل یا حداکثر سنی ذکر نشده است.
 • هال یورک : باید تا اول اکتبر سال اول ۱۸ سال باشید.
 • کیل : متقاضی باید تا اول اکتبر سال اول ۱۸ باشد ، بدون محدودیت سنی بالا ندارد.
 • کینگ : برنامه های نوجوانان ۱۷ ساله را می پذیرد اما در اولین جایگذاری های بالینی آنها باید ۱۸ ساله باشند.
 • لنکستر : حداقل سن ذکر نشده است
 • لیدز : متقاضیان باید در ابتدای دوره در ماه سپتامبر حداقل ۱۷ سال داشته باشند و برای قرارگیری در بیمارستان در ترم ۲ دوره ، در ابتدای ژانویه ۱۸ سال داشته باشند.

اگر دانشگاه دیگری مدنظر شما قرار دارد که از الزامات سنی و یا مدرک زبان آن اطلاع ندارید ، می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق و به روز درباره آنها را در اختیارتان قرار دهند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی انگلستان

دانشگاه هایی که این دوره را ارائه می دهند در بالاترین رتبه بندی معمول دانشگاه ها قرار دارند ، از حدود ۱۳۰ دانشگاه در انگلستان ، هم اکنون ۳۷ دانشکده پزشکی وجود دارد.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی انگلستان

همه اینها اعضای شورای دانشکده های پزشکی هستند و به عنوان یکی از برترین زمینه های تحصیل پزشکی در سراسر جهان محسوب می شوند.

دو سال پیش ، دولت انگلیس اعلام کرد که قصد دارد طی سه سال آینده پنج دانشکده پزشکی جدید ایجاد کند ، این بخشی از برنامه های انگلستان برای افزایش ۲۵٪ دانشجویان پزشکی به منظور پاسخگویی به درخواستهای فزاینده بهداشت و درمان است.

مدارک پزشکی بسیار قابل انتقال است و یک مدرک پزشکی اخذ شده از انگلستان این امکان را برای شما فراهم می کند که در اکثر نقاط جهان بدون آزمایشات اضافی یا صلاحیت پزشک باشید.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان شامل گذراندن برخی از آزمون های ورودی (آزمون BMAT ، آزمونUCAT) و دوره های A-LEVEL و Foundation است که در ابتدای محتوا درباره آنها صحبت شد ، پس از آن نمره زبان ، ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی اهمیت دارد و اینکه شما بتوانید یک بیانیه شخصی خوب ارائه دهید.

چگونگی تهیه بیانیه شخصی

اظهارات شخصی شما هنگام تصمیم به تحصیل در انگلستان قسمت مهمی از پروسه درخواست است و به دلیل ماهیت رقابتی و محدودیت مکان در دانشکده های پزشکی ، بسیار مهم است که بیانیه شخصی پزشکی شما از استاندارد بسیار بالایی برخوردار باشد ، موضوعات مهم برای پوشش دادن عبارتند از:

 • آنچه می خواهید به عنوان یک پزشک به آن برسید.
 • سابقه کار در هر پزشک عمومی یا موسسه پزشکی و آنچه به دست آوردید.
 • تعهد شما به پزشکی و NHS
 • دستاوردهای شما از نظر علمی
 • چرا در این دوره موفق خواهید شد؟
 • سرگرمی ها و علایق
 • سابقه کار پزشکی

تجربه کاری متقاضی از نظر هیئت های پذیرش دانشکده پزشکی بسیار ارزشمند است زیرا مهارت ها و قدرت شخصیت مورد نیاز برای دکتر شدن را نشان می دهد ، تجربه عملی همچنین توانایی دانش آموز برای کار مستقل یا تیمی و همچنین مهارت های ارتباطی ، اشتیاق و مسئولیت را تشخیص می دهد.

بسیاری از برنامه های پزشکی به دانشجویی نیاز دارد که تجربه کاری خود را به پایان رسانده باشد ، اما اگر کار خود را از دست دادید ، هنوز تعدادی از دانشکده های پزشکی وجود دارد که درخواست اولیه شما را می پذیرند.

مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزای دانشجویی پزشکی

مدارکی در مرحله درخواست برای پذیرش پزشکی در انگلستان مورد نیاز است ، در مرحله درخواست ویزا نیز برخی از آنها از جمله ریز نمرات و مدرک زبان باید ارائه شوند ، به علاوه اینکه دانشجو باید نامه پذیرش دانشگاه و نامه ای موسوم به CAS Letter ، مدرک اثبات اقامت دانشجویی ، بیمه دانشجویی و مسافرتی و مهم تر از همه مدرک اثبات تمکن مالی است.

دقت داشته باشید که دانشجویان بر حسب سن در هنگام درخواست ویزا ، ممکن است ویزاهای متفاتی (TIER 4 و Child) نیاز داشته باشند و فراموش نکنید که کارشناسان ما قادر به ارائه اطلاعات کاملا صحیح و به روز پیرامون ویزاهای تحصیلی انگلستان هستند و به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی شما هستند.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل در رشته پزشکی وسوسه انگیز است ، به خصوص اگر به دنبال شرایط ورود پزشکی در انگلستان هستید ، یک چالش دیگر موضوع هزینه های تحصیلی پزشکی انگلستان است که افراد زیادی تصور می کنند در انگلستان بسیار بالا باشد ، هم اکنون با چکیده ای از هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان آشنا شوید.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان اغلب مناقشه است ، در سال های اخیر قیمت ها برای دانشجویان خانگی (انگلستان / اتحادیه اروپا) به سطح چشم گیری افزایش یافته است.

اکنون ، دانشجویان انگلیس و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیس موظف به پرداخت حداکثر ۹،۲۵۰ پوند (۱۳۵۰۵۰ دلار آمریکا) در سال هستند.

برای دانشجویان بین المللی ، بسته به دانشکده پزشکی ، متوسط هزینه مدرک پزشکی می تواند تا ۳۸۰۰۰ پوند در سال باشد ، هزینه دندانپزشکی در انگلستان نیز برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از ۲۷۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ پوند متغیر است.

به عنوان مثال در دانشکده پزشکی لستر ، دانشجویان انگلیس و اتحادیه اروپا ۹،۲۵۰ پوند استاندارد در سال پرداخت می کنند ، اما اگر در یک کشور غیر اتحادیه اروپا زندگی می کنید ، شهریه برای مدرک پزشکی در دو سال اول سالانه ۲۰۵۹۰ پوند است ، سپس بیش از ۴۰،۰۰۰ پوند برای سال های ۳ ، ۴ و ۵٫

اگر می خواهید در یک دانشکده پزشکی در انگلستان تحصیل کنید ، باید از تمام هزینه های مربوطه کاملاً مطلع باشید و متناسب با آن بودجه در نظر بگیرید.

در کنار هزینه های مرتبط با دوره ، از جمله هزینه های تحصیل ، کتاب های درسی و تجهیزات ، شما همچنین باید هزینه های زندگی مانند محل اقامت ، غذا و مسافرت را نیز در نظر بگیرید.

اگر به دنبال تحصیل ارزان تر رشته های علوم پزشکی در خارج از کشور هستید می توانید کشور لهستان را انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان گفتیم که این کشور یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج است.

حمایت مالی از دانشجویان پزشکی

تمام دانشکده های پزشکی انگلستان بورسیه ها و کمک هزینه تحصیلی متنوعی را برای دانشجویانی که ممکن است در طول تحصیل خود به حمایت مالی نیاز داشته باشند ارائه می دهند.

اگر در یک دوره مصوب پذیرفته شوید ، ممکن است واجد شرایط دریافت حمایت مالی از NHS ، سرویس بهداشتی انگلیس باشید ، حمایت مالی می تواند به صورت زیر باشد:

وام هزینه تحصیل ، بورس تحصیلی و بورسیه دانشگاه NSS bursary ، وام تعمیر و نگهداری (هزینه های زندگی) ، بورس تحصیلی خصوصی و بورس تحصیلی وام تحصیلات حرفه ای.

به طور کلی اگر واقع بینانه نگاه کنیم ، درک این مسئله دشوار است که تحصیل در انگلستان بدون هزینه زیادی برای شما امکان پذیر باشد ، اگر می خواهید در لندن تحصیل کنید ، باید بودجه قابل توجهی – حداقل ۱،۲۶۵ پوند (۱۸۰۰ دلار آمریکا) در ماه ، معادل ۱۵۱۸۰ پوند (۲۱۵۰۰ دلار آمریکا) در سال ، اختصاص دهید.

لازم به ذکر است که گرچه این هزینه ها ممکن است دلهره آور باشد ، اما برای متقاضیانی که به تحصیل پزشکی در دانشگاه هایی مانند دانشگاه های آمریکا فکر می کنند ، باز هم مقرون به صرفه تر است ، زیرا که اکثر دانشگاه های انگلستان برنامه های کوتاه تری را در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ارائه می دهند (سه سال برای دوره کارشناسی متوسط به جای چهار و یک سال برای کارشناسی ارشد به جای دو سال) ، بنابراین ممکن است گزینه بهتری در مقابل آمریکا باشد.

مزایا و معایب تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان

تصمیم نهایی برای تحصیل در خارج از کشور ، یک بار در طول زندگی اتفاق می افتد و چنانچه انگلستان را انتخاب کرده باشید قطعا در بهترین مکان جهت بهره مندی از یک فضای علمی عالی قرار گرفته اید ، شما این فرصت را پیدا خواهید کرد که در فرهنگ محلی غوطه ور شوید و غذاها ، سنت ها و مردم مختلف را تجربه کنید.

مزایا و معایب تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان

انگلستان مکانی متنوع و پر جنب و جوش است که چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد ، تنوع بی نظیر زندگی دانشجویی در انگلستان یک محیط متنوع علمی-فرهنگی را برای شما فراهم می آورد که در آن امکان یادگیری طیف مهمی از مهارت های اجتماعی مورد نیاز در بازار کار جهانی نیز برای شما فراهم می شود.

سیستم آموزشی دقیق و کیفیت آموزشی بالا

کیفیت سیستم آموزش پزشکی بر تمام جهان عیان و است و بسیاری از کشورها بخاطر همین کیفیت بالا ، از چارچوب آموزشی انگلیس الگو برداری کرده و تلاش می کنند که آن را در دانشگاه های خود پیاده سازی کنند.

در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان اساتید نسبت به دانشجویان بسیار سختگیرانه عمل می کنند لذا ، دانشجو به شدت در جریان فعالیت های درسی و تحقیقی قرار می گیرد و به همین دلیل است که در چارچوبهای آموزشی انگلیس تعداد زیادی دانشمند تحویل جامعه می شود.

فضای تحصیلی تخصصی و دانشگاه های برتر انگلستان

یکی از دلایلی که متقاضیان ، تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را به دیگر کشورها ترجیح می دهند ، دستیابی به فضای تحصیلی تخصصی و استفاده از تجهیزات و منابعی است که در کشور خود از آنها محروم بوده اند.

از آنجا که انگلستان برخی از دانشگاه های جهانی پیشرو در تحقیقات پزشکی را در خود جای داده است ، دانشجویان در هنگام ورود به این دانشگاه ها از تمام امکانات تحصیلی ، تحقیقات ، ورزش و هر چیزی که لازم داشته باشند بهره مند خواهند شد.

اعتبار جهانی مدارک پزشکی انگلستان

مدارکی که از دانشگاه های انگلستان اخذ می کنید برای ورود به بهترین رده های شغلی پزشکان در سراسر جهان ، یک سکوی پرتاب خواهد بود.

اخذ مدرک پزشکی در بیشتر دانشگاه های پزشکی خوب جهان تقریباً ۶ تا ۷ سال طول می کشد ، ولی این مدرک در یک دانشگاه پزشکی انگلستان در عرض ۵ تا ۶ شش سال به دست می آید و بنابراین دانشجویان با سرعت بیشتری مدرک خود را دریافت کرده و به درآمد زایی می رسند ، قابل ذکر است که در دانشگاه ها گروه های پشتیبانی تخصصی وجود دارد که شما را در زمینه های مختلف راهنمایی خواهد کرد.

معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

 • تفاوت قابل ملاحظه ی سیستم آموزش پزشکی انگلیس با سایر کشور ها
 • هزینه های سنگین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بویژه در لندن
 • دوره های کوتاه تر آموزشی ودر پی آن اعمال فشار درسی بیشتر بر دانشجو
 • فضای پر استرس دانشگاه

در دانشگاه های آمریکا امکان تعویض رشته دانشگاهی برای دانشجویان وجود دارد اما در دانشگاه های انگلستان چنانچه دانشجوی پزشکی یا دندانپزشکی به دلایلی از قبیل دشواری یا هزینه های کمتر بخواهد زمینه تحصیلی خود را عوض کند ، این تصمیم در دانشگاه های انگلیس به اندازه ی دانشگاه های آمریکا عملی نیست.

علاوه بر این ، دوره آموزشی کوتاه تر که در مرحله مزیت ها نیز به آن اشاره شد ، می تواند یکی از معایب سیستم آموزش پزشکی انگلستان نیز به حساب بیاید ؛ زیرا دانشجویان مجبورند در زمان کمتر از حد معمول ، تمام علوم پزشکی را فرا بگیرند و بالطبع در دوران امتحانات دانشجویان تحت استرس زیادی قرار می گیرند.

توصیه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به متقاضیان تحصیل پزشکی

پزشکی همیشه در حال پیشرفت بوده و یک حرفه قابل احترام در سراسر جهان است و این دهنیت در طول بحران سلامت Covid-19 حتی بیشتر تقویت شده است ، پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان قهرمانان جامعه شناخته شده اند و این حرفه (پس از آموزش) علاوه بر مزایای مالی ، دارای مزایای اضافی نیز می باشد.

بنابراین اگر فکر می کنید که در موقعیتی هستید که بتوانید در میان چالش های جسمی ، روانی ، سازگاری و شناختی که مطالعات پزشکی ایجاد می کنند ، قرار بگیرید و ادامه دهید ، قطعا راه خود را به درستی پیدا کرده اید.

و اگر همیشه به تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در یک دانشگاه معتبر در انگلستان فکر می کردید ، اکنون اطمینان داشته باشید که از طریق راهنمایی و مشاوره های کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی ، رویای شما حقیقت پیدا خواهد کرد ، پس در سریع ترین زمان ممکن با کارشناسان ما تماس بگیرید و اهداف تحصیلی خودتان را مطرح کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

در مقاله ای که ارائه شد ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را از زوایای مختلف بررسی کردیم ، در زیر هم به پرسش و پاسخ های پرتکرار این موضوع خواهیم پرداخت ، در پایین این مقاله هم در بخش دیدگاه ، می توانید سوالات و نظرات خود را درج نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چقدر است؟

برای دانشجویان بین المللی ، بسته به دانشکده پزشکی ، متوسط هزینه مدرک پزشکی می تواند تا 38000 پوند در سال باشد ، هزینه دندانپزشکی در انگلستان نیز برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از 27000 تا 45000 پوند متغیر است.

مدارک و ملزومات لازم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چه مواردی هستند؟

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان شامل گذراندن برخی از آزمون های ورودی (آزمون BMAT ، آزمونUCAT) و دوره های A-LEVEL و Foundation است که در ابتدای محتوا درباره آنها صحبت شد ، پس از آن نمره زبان ، ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی اهمیت دارد و اینکه شما بتوانید یک بیانیه شخصی خوب ارائه دهید.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان محدودیت سنی وجود دارد؟

حداقل سن در میان دانشکده های پزشکی متفاوت است اما در زمان ورود در سال اول دانشکده پزشکی داوطلب معمولاً در یکی از سنین 17 یا 18 سال است ، هیچ دانشکده پزشکی انگلستان تا کنون حداقل سن بالای 18 سال را در لیست الزامات خود نداشته است. لازم به ذکر است که دانشکده های پزشکی انگلستان محدودیت سنی بالایی را برای تحصیل در رشته های پزشکی مشخص نمی کنند.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چه مدرک زبانی را باید ارائه دهم؟

گرچه بسیاری از دانشگاه های برتر آیتلس 7.5 را در برنامه پذیرش قرار داده اند اما حداقل نمره زبان مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان نمره آیلتس 7 می باشد.

دوره A-Level در دانشگاه های انگلستان چیست؟

دوره A-Levels یک سطح پیشرفته تر از تحصیلات متوسطه است که به عنوان یک سطح جهانی شناخته می شود و همچنین یک صلاحیت است که توسط موسسات آموزشی در انگلستان ارائه می شود. A-Levels معمولاً طی یک دوره دو ساله مورد مطالعه قرار می گیرد و مدارکی است که دانشگاه های انگلستان برای ارزیابی صلاحیت دانشجو برای دوره کارشناسی استفاده می کنند.

دانشجویان بین المللی در کجا می توانند A-Levels را بخوانند؟

کالج های Abbey DLD ، کالج بلربیز ، کالج مدرسین کمبریج ، کالج CATS ، کالج مستقل چلسی ، کالج دیوید بازی ، مدرسه بین المللی هنرهای خلاق ، کالج امپریال ، و کالج لاگبورو.

دوره های فاندیشن foundation در انگلستان چیست؟

دوره foundationکه به عنوان سال پایه و دوره های آمادگی شناخته می شود ، دوره ای است که دانشجویان را پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای تحصیلات کارشناسی در دانشگاه های بین المللی انگلستان ، صرف نظر از سیستم آموزشی قبلی و کشور مبدا ، آماده می کند. دوره foundation یک برنامه مطالعه یک ساله است.

هزینه دوره های foundation در انگلستان چقدر است؟

هزینه این دوره ها 2500 تا 25000 پوند در سال است که این هزینه ها با توجه به کالج مورد نظر و شهر انتخابی ، متغیر است.

هزینه های یک دانشجو برای تحصیل در انگلستان چقدر است؟

اگر می خواهید در لندن تحصیل کنید ، باید بودجه قابل توجهی – حداقل 1،265 پوند (1800 دلار آمریکا) در ماه ، معادل 15180 پوند (21500 دلار آمریکا) در سال ، اختصاص دهید.

در مصاحبه های حضوری برای تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان درباره چه مواردی سوال می شود؟

در مصاحبه ورودی دانشگاه ها ، دانش آموزان باید در مورد انگیزه ، کار قبلی ، علایق شخصی و همچنین توانایی تولید شواهدی از کلیه دستاوردهای قبلی ، از جمله تجربه کاری مربوطه ، توضیح دهند.

با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان تا حد زیادی آشنا شدید ، برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان ما علاوه بر درج سوالات خود در سایت ، می توانید با شماره های اعلام شده در سایت در تماس باشید و یا به دفاتر تهران ، اصفهان و شیراز شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مراجعه نمایید ، ضمناً مقالات سایت برای بالا بردن سطح آگاهی شما در خصوص امر مهاجرت ارائه میگردد ؛ پیشنهاد ما مطالعه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان است ، آلمان با هزینه های مقرون به صرفه و اعتبار بالای دانشگاه هایش یکی از برترین گزینه های تحصیل در خارج از کشور در بسیاری از رشته هاست.

5/5 - (404 امتیاز)
بازگشت به لیست

20 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

 1. آناهیتا گفت:

  سلام. من دانشجوی علوم آزمایشگاهی هستم. میخواستم بدونم آیا امکانش هست که برای رشته دندونپزشکی انگلیس اقدام کنم؟ باتوجه به این که رشته ام اکثر دروس مرتبط با دندونپزشکی رو در خودش جای داده. آیا میشه با شرکت در آزمون bmat یا ucat وارد دانشگاه شد؟ یا حتما به فاندیشین یا a level نیاز هست؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   باید حتما از ابتدا وارد دانشگاه شوید و دوره a level بگذرانید.

   با تشکر از سوال شما

 2. حسام گفت:

  با سلام و عرض ادب
  با تشکر از زحمات شما. در صورتی که شهروندی یکی از کشور های آمریکا یا انگلستان را کسب کرد به طوری جزء افراد بومی محسوب شوم، شانس ورود به رشته پزشکی در کدام کشور بالاتر است؟(از نظر رقابت و پذیرش). از نظر هزینه هم مشکلی ندارم. از لطف شما بسیار سپاسگزارم.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   وقتی شهروند کشورهای انگلیس یا امریکا باشید به مراتب راحت تر از دانشجو های اینترنشنال میتوانید وارد دانشگاه شوید و شانس ورود برای هر دو کشور خیلی بالاست، ولی رقابت در آمریکا تا حدودی بیشتر از انگلیس است.

   با تشکر از سوال شما

 3. حسام گفت:

  با سلام
  من ۱۶ سال دارم و معدلم ۲۰ هست. با عرض پوزش، ورود به رشته پزشکی در دانشگاه های انگلستان سخت تر است یا دانشگاه های آمریکا؟ در واقع اگر دوره A-level را انگلستان به پایان برسانم و در آزمون ورودی انگلستان شرکت کنم شانس بیشتری برای پذیرش پزشکی انگلستان هست یا اگر مدرک لیسانس علوم پایه رو در آمریکا بگیرم و بعد در آزمون ورودی آمریکا شرکت کنم شانس برای پذیرش پزشکی آمریکا بیشتر هست؟ (از نظر شانس قبولی و پذیرش و رقابت)
  از نظر هزینه مشکلی ندارم. با تشکر از شما

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شانس تان در کشور انگلستان بالاتر است.
   بیشتر ظرفیت پذیرش دانشجو ها بعد از دوره health Science مختص افراد بومی آمریکا ست. ضمنا شانس ویزای آمریکا در این مقطع تحصیلی بسیار پایین تر از ویزای انگلیس می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 4. سینا گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بین کشورهایی که زبان رسمی آنها انگلیسی است، برای تحصیل پزشکی کدوم کشور برای ورود رقابت کمتری داره و مورد تایید هست؟ بسیار سپاسگزارم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   کشورهای کانادا، استرالیا و انگلیس دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران دارند ولی رقابت در کشور انگلستان کمتر است.

   با تشکر از سوال شما

 5. حسین گفت:

  با سلام و عرض ادب
  کدام کشور از نظر جمیع شرایط برای تحصیل پزشکی بهتر است؟ ۱-انگلیس ۲-استرالیا ۳-آلمان ۴-فرانسه

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با توجه به پارامتر های هزینه، مدارک لازم جهت پذیرش، نحوه ورود به دانشگاه، سهولت مهاجرت و پذیرش، شانس قبولی و غیره
   کشور فرانسه

   با تشکر از سوال شما

 6. حسین گفت:

  با سلام و عرض ادب
  در صورتی که کسی شهروندی انگلستان را کسب نماید باز هم ظرفیت پذیرش این افراد در رشته پزشکی ، در این کشور محدود است ؟ سپاسگزارم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر افرادی که تابعیت کشور انگلیس را دارند برای ورود به دانشگاه شانس بسیار بالاتری خواهند داشت.

   با تشکر از سوال شما

 7. حسین گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ورود به دانشگاه های پزشکی استرالیا در دسترس تر است یا انگلستان؟(از نظر تعداد افراد متقاضی و سختگیری دانشگاه ها)سپاسگزارم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در هر دو کشور ظرفیت برای دانشجو های خارجی زیاد نمی باشد و در انگلیس بعد از دو سال و در استرالیا بعد از 3 تا 4 سال از تحصیل می بایست در آزمون مورد نظر شرکت کرده و اولویت بیشتر با افراد بومی ست.
   اگر به دنبال تحصیل در کشوری با شانس بیشتر هستید، کشورهای مجارستان، لهستان، رومانی، اسلواکی، فرانسه و غیره را به شما پیشنهاد میکنیم

   با تشکر از سوال شما

 8. سجاد گفت:

  سلام زمان ثبت نام دوره‌ه ای A-Level یا Foundation چه زمانی هست یا این دوره‌ی GCSE برای بنده که پایهه یازدهم هستم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   Alevel
   شروع ترم
   9 سپتامبر 2020
   4ژانویه 2021
   12 آوریل 2021
   14 ژون 2021
   15 سپتامبر 2021
   ددلاین خاصی ندارد و کل سال میشه اپلای کرد
   Foundation
   هر رشته ای جدا تاریخ شروع ترم داره اما اکثرا شروعشون سپتامبر، نوامبر و ژانویه هست

   باتشکر از سوال شما

 9. شیما گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال اخر پزشکی هستم. برای تخصص خوندن شرایط چطوری هست؟ازمون ورودی داره؟ و اینکه همزمان با تحصیل اجازه ی کار به عنوان پزشک عمومی وجود داره؟

 10. پیمان صحراییان گفت:

  سلام عرض ادب
  بنده تکنسین اورژانس هستم میخواستم ادامه تحصیل در رشته پزشکی بدم امکان این وجود داره که بتونم برا یه بیمارستان کار کنم و اون بیمارستان هم هزینه تحصیل رو تقبل کنه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   باتوجه به اینکه رشته شما جزو رشته های خاص محسوب می شود که ابتدا باید مجوز کار درمانی بگیرید و این رشته در خیلی از کشورها شناخته شده به سبک تکنسینی نیست ، لذا متاسفانه امکان انجام این کار وجود ندارد .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *