تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل دارای فرصت ها جذابی برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیل رشته های علوم پزشکی را در خارج ازکشور دنبال کنند.

برای کشوری با اقتصاد در حال توسعه ، برزیل دارای تعداد قابل توجهی دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است و بسیاری از آنها در سال های اخیر به طور قابل توجهی صعود کرده اند.

آموزش رسمی دندانپزشکی در برزیل از اواخر قرن نوزدهم با ایجاد دوره هایی ضمیمه دانشکده های پزشکی موجود در ریودوژانیرو و باهیا آغاز شد و امروزه ۱۹۱ موسسه آموزش عالی در سطح کشور وجود دارد که مدرک در رشته های علوم پزشکی ( ۱۳۷ خصوصی [ ۷۱٫۷ درصد ] و پنجاه و چهار دولتی [ ۲۸٫۳ درصد ] ) ارائه می دهند و مجموعاً ۱۷۱۵۷ موقعیت دانشجویی در سال ارائه می دهند.

از این دانشگاه ها سالانه حدود ۱۰ هزار متخصص فارغ التحصیل می شوند که یکی از بالاترین نرخ ها در جهان است ، توزیع دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در مناطق مختلف کشور متفاوت است ، بیشترین تعداد در مراکز بزرگ شهری با جمعیت بالا است و در نتیجه محدودیت در مناطق محروم بیشتر است.

در ادامه با شرایط و چگونگی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل آشنا می شوید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تلاشند به روزترین و صحیح ترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهند ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در برزیل را در کنار این مقاله مطالعه کنید تا با کلیات مهاجرت تحصیلی به این کشور آشنا شوید.

نکته : جعبه سبز رنگ حاوی عناوین اصلی همین مقاله است و به شما کمک می کند مطالب مورد نظر خود را راحت تر بیابید.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل

دوره های پریمدیکال در برزیل

به دلیل رقابت زیاد برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در برزیل و نیاز دانشجویان به آمادگی برای بیش از یک آزمون برای افزایش شانس قبولی ، بسیاری از موسسات برنامه خصوصی ( دوره های پریمدیکال معروف به cursinhos که دوره های کوتاه فشرده برای آماده سازی در کنکور هستند را ارائه می دهند.

در این دوره ها دروس ریاضیات ، زبان پرتغالی ( ادبیات و دستور زبان ) ، تاریخ ، جغرافیا ، زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و زبان انگلیسی تدریس می شود.

این دوره ها در برزیل ممکن است از ۵ – ۶ ماه تا یک سال کامل طول بکشد ، موسساتی وجود دارند که آمادگی جداگانه ای را برای امتحانات مختلف ارائه می دهند.

در این دوره شما می توانید ساختار آزمون را یاد بگیرید ، مباحث دستوری مربوطه را مرور کنید ، درک مطلب و تولید متن را انجام دهید ، و نحوه مدیریت زمان آزمون را یاد بگیرید ، کلاسها برای تمرین مهارتهای لازم برای نمره خوب با دقت طراحی شده اند.

برای شرکت در این دوره ها متقاضی باید حداقل سطح متوسط پرتغالی را داشته باشد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی برزیل

پزشکی محبوب ترین و دشوارترین دوره برای تحصیل در برزیل است و عملا در همه دانشگاه ها بیشترین داوطلب و بالاترین نمره را در کنکور دارد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی برزیل

آزمونی که هر دانشگاه پزشکی در برزیل برگزار می کند به میزان قابل توجهی بین تعداد سوالات ، تعداد مراحل ، و زمان برگزاری متفاوت هستند.

آزمون ورودی پزشکی یکی از سنتی ترین روش های ورود به دانشگاه پزشکی است و اساسا این کار به این صورت است که داوطلب برای ثبت نام در آزمون مهلت دارد و در تاریخ ها و زمان های مشخص شده توسط دانشکده با بقیه در آزمون شرکت می کند و بسته به موسسه آموزشی ، آزمون ورودی می تواند در یک مرحله یا چند مرحله انجام شود.

به طور کلی ، دانش داوطلبان از موضوعات آموخته شده طی سه سال دبیرستان مورد آزمایش قرار می گیرد و قالب و تعداد سوالات می تواند متفاوت باشد.

برای مثال در مورد Fuvest ، رقابتی ترین آزمون ورودی کشور ، که داوطلبان دانشگاه سائوپائولو ( USP ) و دانشکده علوم پزشکی سانتا کازا سائو پائولو ( FCMSC-SP ) در آن شرکت می کنند ، آزمون در دو فاز سوالی برپراز می شود که در بخش اول دارای ۹۰ سوال چند گزینه ای است و مانند غربالگری کار می کند و فقط کسانی که به تعداد پاسخ صحیح مورد نیاز برسند ، به مرحله دوم که دارای ۳ روز آزمون با سوالات گفتمانی میرسند.

از آنجایی که هر موسسه به طور مستقل کنکور خود را برگزار می کند ، داوطلب می تواند در چندین فرآیند انتخاب از دانشگاه های مختلف ثبت نام کند ، بنابراین شانس کسب جایگاه در دوره مورد نظر را افزایش می دهد.

در ادامه مشاوران موسسه رجبی به معرفی آزمون های پزشکی در دانشگاه های برتر برزیل پرداخته اند.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UNESP

UNESP ( دانشگاه ایالتی سائو پائولو ) پرمتقاضی ترین آزمون ورودی پزشکی در برزیل را دارد ، برای مثال در سال ۲۰۲۰ ، ۸۱۴۷ داوطلب برای ۹۰ جای خالی وجود داشت.

طبق داده های Fundação Vunesp ، مسئول آزمون ورودی در دانشگاه ایالتی سائو پائولو ، کمترین نمره قبولی در آزمون پزشکی در آخرین کنکور ۷۵ امتیاز بود.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UNICAMP

UNICAMP رویای تقریبا همه دانشجویان دانشکده پزشکی است و از طرف MEC به عنوان بهترین دوره پزشکی در برزیل انتخاب شده است و ۲۷۸٫۹ داوطلب در سال ۲۰۲۰ برای دستیابی به این دوره با هم رقابت داشتند که این تعداد سه برابر بیشتر از اختلافات برای تحصیل در رشته معماری در همان دانشگاه بود.

آزمون ورودی یونیکمپ توسط COMVEST ( کمیسیون دائمی کنکور ) انجام می شود و علاوه بر این ، عضویت از طریق ProFIS ( برنامه آموزش عالی میان رشته ای و از طریق PAAIS نیز امکان پذیر است و برای قبولی به امتیاز ۷۲۰٫۷ نیاز است.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه FAMERP

FAMERP یکی دیگر از دانشکده های پزشکی در سائو پائولو در لیست محبوب ترین ها است و آخرین کنکور ان دارای ۲۱۲ داوطلب برای تحصیل پشزکی بود و آزمون آن توسط VUNESP انجام می شود.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UFSC

در کنکور دانشگاه UFSC به طور متوسط ۲۲۷٫۵۴ داوطلب در دوره پزشکی در هر سال تحصیلی رقابت می کنند.

در کل ۱۰۰ جای خالی برای دوره پزشکی وجود دارد و بقیه از طریق Enem ( که نمره ۸۱۸ را کسب کرده اند ) و از طریق سیستم سهمیه برای کنکور UFSC پر می شود.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UECE

این دانشگاه توسط MEC به عنوان بهترین ایالت در شمال شرقی ، شمال و غرب میانه انتخاب شده است که تقاضا برای دوره پزشکی آن بسیار است و به طور میانگین ۱۶۰ داوطلب برای هر ۴۵ جای خالی ارائه شده از طریق کنکور خود موسسه در رقابت هستند و همچنین امکان ورود از طریق Enem در ترم اول هر سال تحصیلی وجود دارد.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UNIFESP

ششمین کنکور محبوب پزشکی از دانشگاه دیگری در سائو پائولو ، یونیسپ ( دانشگاه فدرال سائو پائولو ) است.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UNIFESP

سیستم کنکور آن نسبت ۱۴۵٫۷۰ داوطلب در هر جای خالی است و سالانه ۱۲۱ جای خالی وجود دارد که ۶۰ مورد از طریق سیستم سهمیه و ۶۱ مورد از طریق سیستم بین المللی پذیرفته می شوند.

آزمون ورودی پزشکی آن توسط Vunesp انجام می شود و همچنین امکان استفاده از نمره Enem و شرکت در مرحله دوم کنکور برای ورود به دانشگاه وجود دارد.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه USP-SP

USP ( دانشگاه سائو پائولو ) که دومین دوره پزشکی برتر کشور را برگزار می کند ، هفتمین کنکور رقابتی را دارد و در سال ۲۰۲۰ ، آزمون ورودی پزشکی آن دارای ۱۳۵٫۷۴ داوطلب در هر جای خالی در دانشگاه پایتخت بود و رقابت برای یک مکان نسبت به کنکور سال قبل بیش از دو برابر است.

این آزمون توسط FUVEST انجام می شود و همچنین می توان از طریق Enem با امتیاز ۸۳۱ در این دانشگاه به تحصیل پزشکی پرداخت.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه USP-BAURU

نسبت داوطلب و جای خالی در آزمون ورودی پزشکی این دانشگاه در سال قبل ۱۰۵٫۹ برای ۶۰ مکان ارائه شده ود که ۴۲ مکان توسط Fuvest و ۱۸ مکان توسط Enem پر شد.

آزمون ورودی دوره پزشکی در دانشگاه UFRGS

در هر ترم ۹۸ جای خالی وجود دارد که ۷۰٪ آن توسط کنکور و ۳۰٪ دیگر توسط Enem ارائه می شود و آخرین کنکور پزشکی ۸ هزار و ۲۱۵ داوطلب داشت که برای ۹۸ جای خالی رقابت می کردند.

دروس آزمون ورودی پزشکی در برزیل

فارغ از دانشکده انتخاب شده ، موضوعاتی که وزن بیشتری برای امتحان پزشکی دارند عبارتند از شیمی ، فیزیک و عمدتا زیست شناسی که حوزه اصلی این دوره است.

با این حال ، برای دستیابی به امتیاز خوب در پزشکی ، مهم است که بدون توجه به سایر موضوعات و با تمرکز ویژه بر نوشتن ، به نتیجه متعادل برسید ، که برجستگی خوب در نتیجه نهایی شما را تضمین می کند.

سیستم سهمیه برای کنکور برزیل ( Sisu )

سیستم انتخاب واحد ( Sisu ) توسط موسسات دولتی آموزش عالی برای ارائه جای خالی به داوطلبانی که در آزمون دبیرستان ملی ( Enem ) سال قبل شرکت کرده اند ، استفاده می شود.

سیسو با هدف دموکراتیک سازی دسترسی به آموزش عالی توسط وزارت آموزش و پرورش ( MEC ) ایجاد و اداره می شود و همانطور که از نام آن مشخص است ، هدف آن ایجاد وحدت در انتخاب موسسات مختلف در سراسر برزیل است.

مزیت بزرگ این آزمون این است که داوطلب مجبور نیستبرای آزمون های متعدد پزشکی ، به رقابت بپردازد و بعلاوه ، سیستم هیچ گونه هزینه ثبت نامی ندارد.

شرایط تحصیل پزشکی در برزیل

برزیل از برنامه درسی دانشکده های پزشکی اروپا پیروی می کند که دانشجویان برای تکمیل دوره به ۶ سال زمان نیاز دارند که شامل یک دوره اولیه ۲ ساله ( Cicio basico ) و ۲ سال آموزش حرفه ای و۲ سال مختص چرخش های بالینی است ( Cicio clinic ).

شرایط تحصیل پزشکی در برزیل

در دستورالعمل دانشگاه های پزشکی برزیل برای پذیرش به نسخه ترجمه شده سوابق دبیرستان ( پرتغالی ) نیاز است و پذیرش یا بر اساس آزمون دانشگاه یا از طریق سیستم انتخاب واحد وزارت آموزش است.

دانشجویان بین المللی نیز باید تسلط به زبان را نشان دهند.

همانطور که قبلا هم اشاره شد در برزیل به طور کلی برای هر نوع تحصیل در مقطع کارشناسی از جمله پزشکی ، ابتدا باید در آزمونی مانند آزمون SAT شرکت کنید ، اما تفاوت اصلی در این است که شما به طور مستقیم برای مکان های موجود در یک موسسه خاص رقابت می کنید ، بنابراین باید به صورت جداگانه برای آزمون هر موسسه اقدام کنید.

جدا از این ، یک آزمون دولتی واحد به نام ENEM وجود دارد و برخی از موسسات از نمره کامل یا جزئی آن برای پذیرش استفاده میکنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در برزیل

اولین قدم برای تحصیل دندانپزشکی در برزیل ، شرکت در یک آزمون ۱۰ ماده ای ( زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی ، ریاضیات ، ادبیات ، یکی از ۵ زبان اصلی ارائه شده توسط موسسات ، پرتغالی ، تاریخ ، جغرافیا و مقاله ) است که ممکن است با آزمون SAT در ایالات متحده برابر باشد.

این آزمون از موسسه ای به موسسه ای دیگر متفاوت است و با این حال ، دندانپزشکی یکی از سخت ترین دوره هاست و دانشجویان باید دوره ۵ ساله لیسانس جراحی دندان ( B.D.S ) را بگذرانند.

دوره های تخصص پس از فارغ التحصیلی در رشته های مختلف دندانپزشکی بین ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد ، دانشگاه های دندانپزشکی توسط بخش خصوصی و دولتی ارائه می شوند و در پایان تحصیل این دوره دانشجو باید توسط هیئت ملی دندانپزشکی برزیل ثبت و مجوز خود را دریافت کند تا گواهینامه دندانپزشکی به وی اعطا شود.

آینده شغلی دندانپزشکان در برزیل

کلینیک های خصوصی متداول ترین مکانی است که فرد در صورت نیاز به دندانپزشک به آنجا می رود و امروزه بازارهای خصوصی تحت سلطه شرکت های بزرگی هستند که بیشتر دندانپزشکان تازه فارغ التحصیل شده را استخدام می کنند.

با این وجود ، هزاران کلینیک کوچک در سراسر کشور وجود دارد و حرفه دندانپزشکی در برزیل توسط CFO ( Conselho Federal de Odontologia) نظارت می شود ، یک نهاد فدرال که ۲۷ نهاد دولتی را نظارت می کند.

این کشور ۳۴۰،۰۰۰ دندانپزشک ثبت شده و ۱۹۱ دانشگاه و کالج در برزیل دارد ، برزیل در زمینه بین المللی از جمله تحقیقات بین المللی دندانپزشکی ، ایمپلنتولوژی ، پریودنتیکس ، ریشه ، پروتز ، دندانپزشکی زیبایی ، دندانپزشکی کودکان ، ارتودنسی و ارتوپدی فک عملکردی و جراحی فک و صورت به کشوری پیشرو در سطح بین المللی تبدیل شده است.

دپارتمان دندانپزشکی برزیل تکنیک های ابتکاری بسیاری را در سراسر کشور توسعه داده و تحقیقات مربوط به جنبه های مختلف را در زمینه دندانپزشکی انجام می دهد ، دندانپزشکان در Mercosur واجد شرایط کار در آرژانتین ، شیلی ، پاراگوئه ، اروگوئه و پرو هستند.

بهترین دانشگاه های پزشکی برزیل

ده موسسه برتر ارائه دهنده دوره پزشکی در برزیل دولتی هستند و علاوه بر کیفیت بالای تدریس سالانه هزاران متقاضی را به خود جلب می کنند و به همین دلیل ، رقابت برای این دانشگاه ها معمولا بسیار زیاد است و برای مثال در مورد یونیکمپ ، در کنکور سال ۲۰۲۰ برای هر جای خالی ۳۲۵ داوطلب متقاضی بودند.

بهترین دانشگاه های پزشکی برزیل

تعداد دانشگاه های پزشکی برزیل بیشتر از ایالات متحده و چین است و داده های وزارت آموزش نشان می دهد که در حال حاضر ۱۸۳ دانشگاه پزشکی در برزیل وجود دارد که در ادامه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی برزیل پرداخته اند.

دانشکده پزشکی Universidade de São Paulo

USP بزرگترین موسسه آموزشی برزیل است و بدون شک معتبرترین دانشکده پزشکی برزیل است که تا به امروز در آمریکای لاتین در رتبه ۲ قرار دارد و همچنین در بین ۱۵۰ برتر دانشگاه های جهان قرار دارد.

دانشکده پزشکی آن که در سال ۱۹۱۳ تاسیس شده است ، در واقع برترین دانشکده آن است و در حال حاضر ، دانشکده پزشکی USP ، ۴ دوره کارشناسی را ارائه می دهد که یکی از آنها پزشکی است.

در پردیس دانشگاه Pinheiros ، برنامه پزشکی در سال ۲۰۱۵ تحت یک برنامه درسی جدید قرار گرفت ، برنامه جدید که با هماهنگی دانشگاهیان آمریکایی ، کانادایی و پرتغالی تهیه شده است ، سخنرانی ها را به حداقل رسانده و زمان بیشتری به بحث های تدریس شده و استدلال های بالینی اختصاص داده است.

جدا از آموزش تشخیص و درمان ، این برنامه درسی شامل رویکردهای جدید مراقبت های بهداشتی و همچنین عوامل اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی سلامت است.

دانشگاه فدرال سائو پائولو – دانشکده پزشکی پائولیستا

دانشگاه فدرال سائو پائولو ( Unifesp ) واقع در جنوب شرقی برزیل ، تا سال ۲۰۰۵ تنها یک دانشگاه علوم پزشکی بود ، این دانشگاه به عنوان دانشکده پزشکی پائولیستا تاسیس شد و همچنان تمایز خود را به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در این کشور حفظ می کند.

آنچه Unifesp را متمایز می کند ، تمرکز آن بر علوم بیولوژیکی با تأکید ویژه بر زندگی بشر و زمینه های اجتماعی ، فرهنگی و تاریخی آنهاست.

برنامه درسی این دانشگاه پزشکی در برزیل به چندین ماژول تقسیم شده است که شامل آموزش مقدماتی ( سال اول تا دوم ) ، تحصیلات حرفه ای ( سال سوم تا چهارم ) و کارآموزی ( سال ۵ تا ۶ ) است.

تکمیل برنامه درسی استثنایی در این دانشگاه همراه با مجموعه وسیعی از امکانات است که شامل کلاسهای آمفی تئاتر ، آزمایشگاههای تحقیقاتی و کتابخانه های گسترده است.

چرخش های بالینی در بیمارستان دانشگاه و همچنین مراکز مراقبت های اولیه و ثانویه در سراسر منطقه انجام می شود.

دانشگاه فدرال میناس گرایس – دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی UFMG یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده پزشکی در برزیل است ، این موسسه مستقر در Belo Horizonte در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد و سالانه حدود ۳۲۰ فارغ التحصیل پزشکی دارد.

برنامه پزشکی این دانشکده هدف اصلی خود را برای آموزش پزشکان متخصص در زمینه های مختلف پزشکی و جراحی دنبال می کند.

برنامه درسی پزشکی این دانشگاه به ۴ مرحله تقسیم می شود که شامل مطالعات مقدماتی از ترم های ۱ تا ۴ است که در پردیس Pampulha برگزار می شود و از سوی دیگر ، ترم ۵ تا ۹ در کلینیک های سرپایی برگزار می شود.

در مورد دوره های کارآموزی که ۳ ترم آخر را شامل می شود ، دانشجویان تحت نظارت پزشکان واجد شرایط به وظایف خود در بیمارستان das Clínicas (HC) و بیمارستان Universitário Risoleta Tolentino Neves انجام می شود.

دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول – دانشکده علوم پزشکی

دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول ، معروف به UFRGS ، یک دانشگاه دولتی است که در پورتو آلگر مستقر است و ریشه آن به سال ۱۸۹۵ برمی گردد ، گرچه در سال ۱۹۳۴ به طور رسمی تاسیس شد.

این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های برزیل به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی این کشور فعالیت می کند و یک دانشکده علوم پزشکی مشهور در جهان و سومین دانشگاه قدیمی در کشور است که در سال ۱۸۹۸ تاسیس شده است.

دانشکده علوم پزشکی UFRGS که قبلا در یک ساختمان در خیابان Sarmento Leite مستقر بود ، در حال حاضر در بیمارستان بالینی واقع شده است و این دانشکده ۲ دوره کارشناسی ، یعنی تغذیه و پزشکی ارائه می دهد.

دوره پزشکی آن به آموزش پزشكانی كمك می كند كه بتوانند به طور موثر به تمام سنین و نژادها خدمت كنند ، این دوره علاوه بر ارتقا شایستگی های دانشجویان ، با هدف آموزش پزشکانی که در روابط حرفه ای با بیماران خود سرآمد هستند نیز کمک می کند.

دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا – دانشکده علوم بهداشت

UFSC که در جنوب برزیل واقع شده است به عنوان یکی از دانشگاههای برجسته در برزیل شناخته می شود ، این موسسه نسبتا جوان که در سال ۱۹۶۰ تاسیس شد ، به عنوان دهمین دانشگاه برتر آمریکای لاتین رتبه بندی می شود.

برنامه پزشکی تحت دانشکده علوم بهداشت آن قرار دارد و برنامه درسی آن متمرکز بر یادگیری دانشجو محوری است ، جایی که استاد نقش واسطه را در فرایند آموزشی به عهده می گیرد.

در این دانشکده پزشکی در برزیل ، چهار سال اول دوره ، دانشجو را با تأکید بر مبانی عمل بالینی ، با سیستم بهداشت یکپارچه برزیل آشنا می کند و چرخش ها در سیستم دپارتمان بهداشت شهری Florianopolis و همچنین سایر موسسات مراقبت های بهداشتی برگزار می شود.

دو سال آخر تحصیل پزشکی در این دانشگاه به دوره های کارآموزی اختصاص داده شده است ، که گروه های پزشکی ، اطفال ، جراحی زنان ، زنان و زایمان ، و بهداشت خانواده را پوشش می دهد و این موارد معمولا در چهار بیمارستان دولتی انجام می شود ، یعنی بیمارستان های نوزادان Joana de Gusmão ، زایمان Carmela Dutra ، بیمارستان Celso Ramos و Nereu Ramos.

دانشکده علوم پزشکی دانشگاه دولتی کامپیناس

دانشکده علوم پزشکی در سائو پائولو شاخص ترین بخش علوم بهداشتی Unicamp است. این دانشکده با نام Facultad de Medicine de Campinas در سال ۱۹۵۸ قبل از اینکه در سال ۱۹۶۲ در سیستم دانشگاه وارد شود ، تاسیس شد.

دانشکده علوم پزشکی دوره های کارشناسی پرستاری ، داروسازی ، گفتاردرمانی و البته پزشکی را ارائه می دهد.

هدف اصلی مدرک پزشکی آن توسعه پزشكانی است كه بتوانند نه تنها به افراد بلكه به جامعه نیز مراقبت جامع ارائه دهند.

رشته های موجود در این دانشکده شامل بهداشت عمومی ، بیهوشی ، جراحی تروما ، داروشناسی ، اخلاق زیستی ، اپیدمیولوژی ، پزشکی قانونی و بهداشت جمعی است.

چرخش های بالینی در بیمارستان سومار ، بیمارستان کلینیک ها و مرکز مراقبت های بهداشتی یکپارچه زنان ، در میان بسیاری از موسسات برگزار می شود.

دانشکده پزشکی Universidade Federal de Pelotas

دانشگاه فدرال Pelotas ، تاسیس شده در سال ۱۹۶۹ ، یک موسسه آموزشی عمومی مستقر در ریو گراند دو سول است ، این دانشگاه از ۴ پردیس یعنی Campus Capão do Leão ، Campus Ciências da Saúde ، Campus Ciências Sociais و پردیس پورتو تشکیل شده است.

تا به امروز ، UFPel از نظر US News یکی از بهترین دانشکده های پزشکی بالینی در برزیل محسوب می شود و این دانشگاه از نظر شهرت تحقیق منطقه ای و همکاری بین المللی ، در میان بسیاری از شاخص ها ، دارای رتبه بالایی است.

دانشکده پزشکی دانشگاه فدرال ریودوژانیرو

دانشگاه فدرال ریودوژانیرو بزرگترین دانشکده پزشکی فدرال در برزیل است ، این دانشکده همچنین یکی از قدیمی ترین ها است که آغاز آن به آکادمی سلطنتی برمی گردد ( در سال ۱۷۹۲ تاسیس شد ) و دانشکده پزشکی آن یکی از قدیمی ترین بخشهای دانشگاه است که در سال ۱۸۰۸ تاسیس شده است.

برنامه درسی دوره اولیه توسط موسسات میکروب شناسی ، علوم پزشکی و زیست شناسی انجام می شود و از طرف دیگر ، دوره کارآموزی چرخه حرفه ای در انستیتوی زنان ، مرکز مطالعات بهداشت جمعی ، انستیتوی بیماریهای قفسه سینه ، بیمارستان Universitário Clementino Fraga Filho ، موسسه مراقبت از نوزادان و کودکان Martag Marto Gesteira ، انستیتوی روانپزشکی برگزار می شود.

دانشکده پزشکی Pontificia Universidade Catolica Do Rio Grande Do Sul

PUCRS یک دانشگاه خصوصی کاتولیک است که توسط برادران ماریست تاسیس شده است و در سال ۱۹۴۸ تأسیس شد و در حال حاضر ۲ پردیس در ویامائو و پورتو آلگره دارد ، این دانشگاه که به عنوان بهترین دانشگاه خصوصی برزیل شناخته می شود ، ۲۲ واحد دانشگاهی را در خود جای داده است که یکی از آنها دانشکده پزشکی است.

این بخش در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد و یک برنامه پزشکی ۶ ساله جامع را ارائه می دهد ، سال اول و دوم آن مقدمه ای برای عمل پزشکی است ، در حالی که سال سوم با آسیب شناسی و تحقیقات دانشگاهی سروکار دارد.

در اواخر دوره ، دانشجویان در معرض فعالیت های بالینی پزشکی ، جراحی ، بهداشت زنان و کودکان قرار می گیرند ، این چرخش ها معمولا در مرکز ترویج دانشگاه ویلا فاتیما و بیمارستان PUCRS سائو لوکاس انجام می شود.

دانشکده علوم پزشکی دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو

دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو ، معروف به UERJ ، یکی از بهترین دانشگاه های برزیل است و یکی از بخشهای مشهور آن دانشکده علوم پزشکی است که به عنوان یکی از برترین دانشکده های پزشکی در برزیل مورد استقبال قرار می گیرد.

برنامه پزشکی آن در سال ۱۹۳۵ تاسیس شد و شامل ۳ دوره شامل چرخه مقدماتی ، یک دوره ۳ ترمی است که علوم بنیادی پزشکی را پوشش می دهد و بعد از آن چرخه بالینی دنبال می شود ، جایی که دوره های پیشرفته پزشکی به دانشجویان آموزش داده می شود ، این رشته با برنامه کارآموزی ، که شامل قرار گرفتن در معرض طب داخلی ، اطفال ، جراحی ، زنان و زایمان ، بهداشت روان و پزشکی اورژانسی است ، به اوج خود می رسد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل

در دانشگاه های دولتی ، دانشجویان پرتغالی یا از کشورهای اتحادیه اروپا بخشی از تحصیل خود را با پرداخت یارانه دولت پرتغال انجام می دهند و دانشجویان بین المللی ( اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ) از این یارانه ها بهره مند نمی شوند ، بنابراین ، آنها مقادیر متفاوتی از دانشجویان ملی پرداخت می کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشکده پزشکی ارزان نیست و این عامل تشدید کننده یک دوره تمام وقت است ، یعنی کار و تحصیل همزمان عملا غیرممکن است.

از طرف دیگر ، این یک سرمایه گذاری است که طی چند سال بهبود می یابد و با توجه به مطالعه موسسه تحقیقات اقتصادی کاربردی ( Ipea ) ، پزشکی با بالاترین میانگین حقوق در برزیل ، از معتبرترین مشاغل است و عملا در برابر بحران مصون است!

متوسط شهریه تحصیل پزشکی در یک دانشگاه خصوصی تقریبا ۴۸۰۰ رئال در هر ماه است ، هزینه تحصیل از ۳۲۰۰ رئال برزیل شروع می شود و تقریبا به ۹۰۰۰ رئال در ماه می رسد!

در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی سه دامنه قیمت برای هزینه های پزشکی را بررسی کرده اند.

ارزانترین دانشگاه های پزشکی برزیل

ارزانترین دوره های پزشکی در برزیل در مناطق شمال شرقی و جنوب این کشور است.

 • دانشکده پزشکی و بهداشت دولتی باهیانا (EBMSP ) در سالوادور : ۳۲۰۰ رئال.
 • دانشگاه Planalto Catarinense (UNIPLAC) در Lages : 3650 رئال
 • دانشکده انجیلی پارانا ( FEPAR ) در شهر کوریتیبا : ۳۶۵۰ رئال
 • دانشکده بهداشت ، علوم انسانی و علوم فنی پیاوی ( NOVAFAPI ) در شهر ترزینا : ۳۷۵۰ رئال
 • دانشگاه سانتا کروز دو سول ( UNISC ) در شهر سانتا کروز دو سول : ۴۱۰۰ رئال

دوره های پزشکی با هزینه های متوسط در برزیل

تحصیل پزشکی با هزینه های متوسط (بین ۴۲۰۰ تا ۵۵۰۰ رئال ) را می توان در مناطق مختلف برزیل یافت که در اینجا چند نمونه آورده شده است:

 • دانشگاه کاتولیک پرنامبوکو ( UNICAP ) در شهر Recife : 4200 رئال
 • دانشکده پزشکی ABC (FMABC) در سانتو آندره : ۴۴۰۰ رئال
 • دانشگاه واله دو ایتاجی ( UNIVALI ) در شهر ایتاجی : ۴۵۰۰ رئال
 • دانشکده پزشکی Itajubá در شهر ایتاجوبا : ۴۸۵۰ رئال
 • دانشگاه استاچیو دو سا در شهر ریو دو ژانیرو : ۵۶۵۰ رئال

گرانترین دوره های پزشکی در برزیل

گرانترین دوره های پزشکی در مناطق شمالی و جنوب شرقی متمرکز است که در زیر چند نمونه آورده شده است:

 • دانشکده UNIME در شهر سالوادور : ۶۷۰۰ رئال
 • دانشگاه Presidente Antônio Carlos (UNIPAC) در شهر Juiz de Fora : 6750 رئال
 • دانشگاه وسترن پائولیستا : ۷۰۰۰ رئال
 • مرکز دانشگاه نیلتون لینز (UNINILTONLINS ) در شهر مانائوس : ۸۱۰۰ رئال
 • دانشگاه ماریلیا ( UNIMAR ) : 8700 رئال

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در برزیل

آزمون Celpe-Bras ، تنها آزمون رسمی پرتغالی برزیل به عنوان زبان دوم است که توسط وزارت آموزش و پرورش برزیل ( MEC ) به رسمیت شناخته شده است ، Celpe-Bras یک شرط لازم برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های برزیل است ، و همچنین به عنوان اثبات صلاحیت زبان پرتغالی به طور گسترده ای در سطح بین المللی پذیرفته می شود.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در برزیل

این آزمون شامل یک قسمت فشرده کتبی ، شامل درک مطلب شفاهی و خواندن ، و یک مصاحبه شفاهی است.

آزمون Celpe-Bras هر ساله دو بار در ماه های آوریل و اکتبر برگزار می شود و ثبت نام ممکن است در ماه های فوریه ، مارس ، آگوست و سپتامبر انجام شود.

جدا از مدرک زبان پرتغالی برای تحصیل در برزیل از دانشجویان بین المللی انتظار می رود که مهارت زبان خود را به زبان انگلیسی از طریق TOEFL- Test of English as a Foreign Language یا IELTS -Internets Testing English Language Testing نشان دهند.

شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در برزیل

دانشجگاه های برزیل برای پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی محدودیت هایی در خصوص سن متقاضی دارند و متقاضیان برای تحصیل پزشکی در برزیل باید ۱۸ تا ۲۱ سال سن داشته باشند.

بورسیه رشته های پزشکی در برزیل

رایج ترین روش برای به دست آوردن بورسیه رشته های پزشکی در برزیل از طریق ProUni ، برنامه دانشگاه برای همه است که توسط دولت فدرال انجام می شود و بورسیه های جزئی و کامل را به دانشجویانی اعطا می کند که به طور آشکار توانایی پرداخت هزینه های دوره را ندارند.

بورسیه رشته های پزشکی در برزیل

برای دستیابی به مزایای این بورسیه ، فرایند انتخابی بر اساس کسب نمرات خوب در آزمون Enem می باشد و حداقل نمره لازم برای ثبت نام در آزمون ها ۴۵۰ است و نمره هایی که بورس تحصیلی پزشکی را تضمین می کنند ، به طور متوسط از ۷۰۰ تا ۸۵۰ امتیاز متفاوت است.

دولت سالانه دو بار در ترم های اول و دوم درخواست های بورسیه تحصیلی را باز می کند و علاوه بر ProUni ، روش های دیگری برای دریافت بورس تحصیلی در پزشکی وجود دارد.

همچنین شما می توانید در کشورهای دیگر بورسیه های جذابی برای رشته های علوم پزشکی پیدا کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ، لیستی از بورسیه های تحصیلی برای این رشته ها را ارائه داده ایم.

روش های دیگر برای دریافت بورسیه تحصیل پزشکی در برزیل

ProUni ممکن است راه اصلی برای گرفتن بورس تحصیلی پزشکی باشد ، اما این تنها مورد نیست.

به عنوان مثال ، در کالج های قدیمی تر ، دانشجویانی که در آزمون پزشکی مقام اول یا دوم را کسب کرده اند می توانند بورسیه تحصیلی جزئی یا کامل را دریافت کنند.

همچنین موسساتی وجود دارند که از طریق توافق با شرکت ها می توانند تخفیف جالب توجهی را در شهریه قرار دهند که عملا به عنوان بورس تحصیلی جزئی کار می کند.

اگر نمایه ای برای شرکت در ProUni ندارید و گرفتن بورسیه تحصیلی از طریق دیگر دشوار است ، شاید وام دانشجویی با بهره کم بهترین راه حل در این مورد باشد.

از طریق صندوق تأمین مالی دانشجویان دولتی فدرال ، FIES ، علاقه مندان به تحصیل در پزشکی می توانند کمک بسیار جالبی برای پرداخت هزینه دوره بدست آورند.

FIES تأمین مالی بلند مدت ، نرخ بهره پایین و پرداخت آسان را فراهم می کند و پرداخت بدهی پس از فارغ التحصیلی شروع می شود.

ممکن است برای کسانی که واقعا به بورس تحصیلی نیاز دارند ، این وضعیت ایده آل نباشد ، اما اگر دیگر نمی خواهید رویای تحصیل پزشکی را به تعویق بیندازید ، این گزینه ای است که باید به آن توجه کنید.

برای امتحان FIES ، فرد علاقه مند باید از سال ۲۰۱۰ هر نسخه Enem را انجام داده باشد و نمره حداقل ۴۵۰ را در میانگین آزمون ها ارائه دهد.

انواع بورسیه های دندانپزشکی در برزیل

در برزیل چندین نوع بورسیه برای دانشجویان دندانپزشکی در دسترس است و آنها با معیارهای مختلف کار می کنند.

 • بورس تحصیلی برای لیاقت علمی
 • بورس تحصیلی براساس مشخصات اقتصادی اجتماعی
 • بورس تحصیلی شروع علمی

توجه داشته باشید که دوره هایی مانند پزشکی ، دامپزشکی و دندانپزشکی گاهی از برنامه های بورسیه خارج می شوند و بنابراین ، قبل از شروع به جدا کردن مستندات برای درخواست ، تأیید کنید که بورسیه تحصیلی مورد نظر شما برای دندانپزشکی معتبر است و بهتر است اطلاعیه موجود در وب سایت دانشگاه را به دقت مطالعه کنید.

بورس تحصیلی دندانپزشکی برای لیاقت علمی در برزیل

این نوع مزایا به دانشجویانی تعلق می گیرد که در نمرات سرآمد باشند و برنامه هایی وجود دارد که به بهترین نفرات در کنکور پاداش می دهد و برنامه های دیگری که عملکرد Enem را ملاک قرار می دهند.

بورس تحصیلی دندانپزشکی برای لیاقت علمی در برزیل

نمونه بورس تحصیلی مرتبط با Enem را در برخی از کالج ها مشاهده کنید:

 • از ۳۰۰ تا ۳۴۹ امتیاز : ۲۰% بورس تحصیلی
 • از ۳۵۰ تا ۵۰۰ امتیاز : ۳۰٪ بورس تحصیلی
 • از ۵۰۱ تا ۶۵۰ امتیاز : ۴۰٪ بورس تحصیلی
 • از ۶۵۱ تا ۷۵۰ امتیاز : ۵۰٪ بورس تحصیلی
 • از ۷۵۱ تا ۸۵۰ امتیاز : ۶۰٪ بورس تحصیلی
 • از ۸۵۱ تا ۹۰۰ امتیاز : ۷۵٪ بورس تحصیلی
 • بیش از ۹۰۰ امتیاز : ۱۰۰٪ بورس تحصیلی

بورس تحصیلی براساس مشخصات اقتصادی اجتماعی

در اینجا ، یکی از اصلی ترین شرایط برای درخواست بورس تحصیلی وضعیت اجتماعی و اقتصادی است و تمرکز بر روی دانشجویانی است که بدون این کمک ، توانایی پرداخت شهریه را ندارند.

برنامه دانشگاهیProUni یکی از بهترین نمونه های شناخته شده است و این بورسیه های تحصیلی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه ها را پوشش می دهد.

برای ثبت نام در این بورسیه ، داوطلب باید Enem را با نمره بالای صفر در مقاله و حداقل ۴۵۰ امتیاز در میانگین کل آزمون ها گرفته باشد و از آنجا که دوره دندانپزشکی بسیار رقابتی است ، ۴۵۰ امتیاز Enem احتمالا کافی نیست و نمره لازم برای این بورسیه معمولا بالاتر از ۶۰۰ امتیاز است.

بورس تحصیلی شروع علمی

کمک هزینه های علمی ابتدایی برای دانشجویانی در نظر گرفته می شود که در گروه های تحقیقاتی دانشکده شرکت می کنند.

شما باید بفهمید که آیا دانشگاه مورد نظر این فرصت را ارائه می دهد یا خیر ، و در این صورت ، ببینید که چه تحقیقاتی برای دانشجویان دندانپزشکی در دسترس است.

تأییدیه توسط کمیته ای از اساتید انجام می شود که به طور کلی ، عملکرد شما را به عنوان یک دانشجو در نظر می گیرند.

بورس تحصیلی شروع علمی می تواند به صورت تخفیف هزینه ماهانه یا کمک مالی به دانشجو اعطا شود.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در برزیل

آموزش عالی در برزیل به سرعت در حال افزایش است و از بین بیش از ۲۶۰۰ موسسه دولتی و خصوصی ، ۱۷ موسسه در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر در رده بندی دانشگاه جهانی QS می باشند ، در حالی که چهار دانشگاه آن در ۴۰۰ رده برتر قرار دارند ، ازجمله دانشگاه سائو پائولو ، دانشگاه استادیوم دی کمپیناس ، دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو ، و Universidade Federal de Minas .

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در برزیل

موسسات دولتی و خصوصی به طور یکسان به دلیل کیفیت استثنایی امکانات و دانشکده و همچنین طیف گسترده ای از دوره ها و تعهد به ورود اجتماعی شناخته شده اند.

به عنوان بخشی از تمرکز این کشور در افزایش اعتبار دانشگاهی خود ، برزیل در حال پیگیری فعالانه بین المللی سازی است ، دفتر مبادله برزیل برنامه های آموزشی این کشور را به دانشجویان خارجی و شرکت های ارزی ترویج می کند.

تلاش برای جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان با کیفیت بالا از سراسر جهان وجود دارد و موسسات بیشتری در خارج از کشور در برنامه های تبادل و همکاری تحقیقاتی با برزیل همکاری های استراتژیک دارند. و در نهایت از موسیقی و جو گرفته تا غذاهای شگفت انگیز خیابانی ، برزیل فرهنگ فوق العاده غنی و پر جنب و جوشی را ارائه می دهد ، زیرا تقریباً ۱۸۰ میلیون نفر جمعیت مهاجر دارد ، برزیلی ها همچنین بسیار دوستانه هستند.

معایب تحصیل پزشکی در برزیل

دانشگاه ها در برزیل به دو دسته تقسیم می شوند یعنی ملی یا خصوصی و موسسات ملی ، دولتی یا فدرال هستند.

وضعیت در برزیل شبیه وضعیت ژاپن است ، به عنوان مثال ، یک رتبه بندی از دانشگاه ها وجود دارد و یک باور گسترده ای مبنی بر اینکه ورود به دانشگاه های عالی رتبه تضمینی برای مشاغل بهتر پس از فارغ التحصیلی است و از آنجا که موسسات دولتی به عنوان بهترین موسسات در نظر گرفته می شوند ، رقابت برای ورود به این دانشگاه ها حتی بیشتر است ، و آزمون پزشکی را با مخاطرات زیادی روبرو می کند و دانشجویان مجبور به شرکت در آزمون های مختلف برای تحصیل پزشکی در برزیل هستند.

از دیگر جوانب منفی تحصیل پزشکی در برزیل این است که زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های فدرال آن به پرتغالی است و حتی بیشتر دانشگاه های فدرال تعداد دانشجویان انگشت شماری برای تحصیل پزشکی پذیرش می کنند اما چنانچه در کشور های اروپایی تحصیل کنید چنین مشکلاتی را نخواهید داشت ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را بخوانید ، تحصیل در دانشگاه های بسیار معتبر این کشور انتخاب بی چون و چرای بسیاری از دانشجویان بین المللی است.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی برزیل

تهیه اسناد و مدارک یکی از پیچیده ترین مراحل در کل مراحل پذیرش پزشکی در برزیل است ، هنگام تهیه مدارک برای تحصیل در برزیل ، باید بسیار محتاط باشید تا مدارک ناقص یا اشتباه ارسال نشود. ، مراحل پذیرش مدت زمان زیادی طول می کشد و ارسال مدارک اشتباه یا ناقص فقط باعث تأخیر بیشتر می شود ، بنابراین در آن زمان بسیار مراقب باشید.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی برزیل

اول ، شما باید توجه داشته باشید که تمام مراحل پذیرش با اسناد اصلی انجام می شوند و نه با کپی آن ها ، حتی اگر تأیید شوند و مطمئنا همه اسناد بعدا پس داده می شوند ، بنابراین مطمئن باشید.

به طور کلی مدارک زیر برای تحصیل پزشکی در برزیل نیاز است:

 • نمرات دوره دبیرستان
 • گواهی پایان دوره دبیرستان
 • گذرنامه
 • کارت واکسن
 • فرم ثبت نام آنلاین تکمیل شده
 • گواهی پزشکی تایید شده توسط کنسولگری برزیل ، مبنی بر اینکه دانشجو از بیماری های جسمی یا روانی رنج نمی برد
 • گواهینامه زبان پرتغالی Celpe-Bras در سطح متوسط یا پیشرفته

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در برزیل

بر اساس رای صادره در دویست و چهل و نهمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در خصوص بازنگری در لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی های سال های تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در برزیل در سال تحصیلی ۲۰۲۱ مشخص و منتشر شده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در برزیل

این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاههای موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید هستند ، لذا در هر سال تحصیلی برای دریافت لیست جدید با مشاوران موسسه رجبی ر ارتباط باشید.

 1. Ceará State University
 2. Federal University of Bahia
 3. Federal University of Ceare (UFC)
 4. Federal university of Pelotas
 5. Federal University of Santa Maria
 6. Fluminense Federal University
 7. Guarulhos University
 8. Pontificial Universidade Catolica do Rio Grande do Sul (PUCRS)
 9. State University of Maringa
 10. State University Ponta Grossa
 11. Universidade de Sao Paulo
 12. UNESP
 13. Unigranrio University
 14. Universidade de Passo Fundo
 15. Universidade do Estado do Rio de Janeiro (UERJ)
 16. Universidade Estacio de Sa
 17. Universidade Estadual de Campinas (unicamp)
 18. Universidade Estadual de Londrina
 19. Universidade Federal Da Paraiba
 20. Universidade Federal de Minas Gerais
 21. Universidade Federal de Santa Catarina
 22. Universidade Federal de Sao Paulo
 23. Universidade Federal de Uberlandia
 24. Universidade Federal do Parana (UFPR)
 25. Universidade Federal do Rio de Janeiro
 26. Universidade Federal do Rio Grande do Sul (UFRGS)
 27. Universidade Luterana do Brasil
 28. University Brasilia
 29. University Estadual Paulista
 30. University Federal de Pernambuco (UFPE)

نکات مهم در خصوص ارزیابی مدارک تحصیلی پزشکی در برزیل

از سال تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ ، زمان شروع به تحصیل در دوره اصلی ، ملاک مورد تأیید بودن دانشگاه مطابق با لیست دانشگاههای مورد تایید اعلامی وزارت بهداشت است ( معیار شروع به تحصیل ، تاریخ ویزای معتبر ، تاریخ خروج از کشور و تاریخ حضور و شرکت در کلاسهای دوره اصلی ، مطابق با برنامه سال تحصیلی دانشگاه مربوط است ).

شایان ذکر است با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی ، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ ( ۱۳۹۷/۱۰/ ۱۱) تحصیل خود را در یکی از دانشگاههای مورد تأیید خارج از کشور آغاز کرده اند، ممنوع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد ، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی است.

تاکید می شود کالج های وابسته به دانشگاه اصلی ذکرشده در لیست و شعب آن در سایر کشورها مورد تأیید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نیست.

تحصیل پزشکی در برزیل به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی یکی از جذابیت هایی است که باعث می شود بیشتر دانش آموزانی که دبیرستان را در به پایان می رسانند و آرزوی جایگاه های حرفه ای بهتر را دارند ، به دنبال راه هایی برای ترک کشور باشند تا این تجربه را به موفقیت های خود اضافه کنند.

تحصیل پزشکی در برزیل به زبان انگلیسی

همانند دانشگاه های اروپایی و آمریکای شمالی که انگلیسی را به عنوان زبان رسمی برنامه های آموزشی خود برای ادغام افراد با ملیت های مختلف انتخاب کرده اند ، بخشی از دانشگاه های برزیل نیز دارای آموزش عالی بین المللی هستند.

این مورد موسساتی مانند دانشگاه سائو پائولو ( USP ) ، دانشگاه کاتولیک پاپی ریو گراند دو سول ( PUC-RS ) ، دانشگاه فدرال ABC (UFABC) ، بنیاد Getúlio Vargas (FGV) و به عنوان مثال اداره بنیاد انستیتو ( FIA ) و بسیاری موارد دیگر ، کلاسها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند و معلمان و دانشجویان خارجی دارند ، که علاوه بر یادگیری نظری و عملی این رشته ، تعامل و تبادل فرهنگی را نیز فراهم می کنند.

راحت ترین روش برای تحصیل به زبان انگلیسی در برزیل ارائه مدارک معتبر بین المللی همچون تافل و آیلتس می باشد ، اما چنانچه فاقد این مدارک هستید روش های زیر پیشنهاد می شود.

نحوه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های برزیل

تحصیل به زبان انگلیسی می تواند یک گزینه معتبر باشد ، زیرا کل روند را بسیار بیشتر در دسترس قرار می دهد و با این وجود قالبی است که روان بودن و استدلال را در زبان تشویق می کند ، و به عنوان مثال در فعالیت های آینده نقش دارد.

در فرآیندهای پذیرش دانشجویان خارجی برای تحصیل به زبان انگلیسی ، تسلط بر زبان در سطح استقلال یک نیاز اساسی است و در هنگام انتخاب اولیه تأیید می شود.

یکی از ابزارهای مورد استفاده برای این نظارت ، Linguaskill است که توسط Cambridge Assessment English تهیه و در برزیل موجود است و در کشورهایی مانند مکزیک ، لهستان ، روسیه ، عربستان سعودی ، عمان ، سوئیس ، تایلند ، امارات متحده عربی و همچنین توسط شبکه جهانی استفاده می شود و یک آزمون آنلاین چند سطح انگلیسی زبان است که داوطلبان را در تمام سطوح ، از A1 تا بالاترین چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها ( CEFR ) ارزیابی می کند ، یک مرجع بین المللی که مهارت ها را به طور عینی در یک زبان توصیف می کند.

از این آزمون ، گزارش عملکرد فردی و جمعی تهیه می شود و به عبارت دیگر ، این مکمل آزمون ورودی است که تأیید می کند دانشجویان حداقل شرایط لازم را برای ادامه کلاس و توسعه فعالیت ها دارند.

روش دیگر استفاده از آن ، اعمال آن در پایان برنامه ، نظارت بر پیشرفت دانشجویان و ادامه تصویب و خاتمه دوره است.

اگرچه این نتیجه به عنوان یک گواهینامه بین المللی برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور معتبر نیست ، اما برای کسانی که در این آزمون قبول می شوند ، دو مزیت دارد ، اولین مورد این است که به عنوان آمادگی برای سایر آزمون های مهارت پذیرفته شده در سراسر جهان عمل می کند و دوم این که این امکان برای خروج از بازار کار با اثبات بین المللی سطح انگلیسی برای برجسته شدن در فرآیندهای استخدام انتخابی نیز وجود دارد.

تحصیل پزشکی در برزیل به زبان پرتغالی

تحصیل پزشکی در برزیل در دانشگاه های فدرال پرتغالی است و برای تحصیل پزشکی در برزیل در این دانشگاه ها ، باید مهارت خود را در زبان پرتغالی ثابت کنید ، حتی اگر در حال گذراندن دوره ارائه شده به زبان انگلیسی باشید.

و همانطور که قبلا هم گفته شد تنها آزمون شناخته شده توسط MEC برای دانشجویان بین المللی CELPE-Bras است که شامل طیف وسیعی از وظایف گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و گفتار است.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل

با چگونگی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل آشنا شدید ، سوال و جواب های پر تکرار در این زمینه هم در ادامه ارائه می گردد ؛ شما هم نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ، پایین هر مقاله درج کنید تا در اسرع وقت پاسخ کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل چقدر است؟

متوسط شهریه تحصیل پزشکی در یک دانشگاه خصوصی تقریبا 4800 رئال در هر ماه است ، هزینه تحصیل از 3200 رئال برزیل شروع می شود و تقریبا به 9000 رئال در ماه می رسد!

برترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل کدام دانشگاه است؟

دانشکده پزشکی Universidade de São Paulo USP بزرگترین موسسه آموزشی برزیل است و بدون شک معتبرترین دانشکده پزشکی برزیل است که تا به امروز در آمریکای لاتین در رتبه 2 قرار دارد و همچنین در بین 150 برتر دانشگاه های جهان قرار دارد.

برای تحصیل دندانپزشکی در برزیل باید چکار کرد؟

اولین قدم برای تحصیل دندانپزشکی در برزیل ، شرکت در یک آزمون 10 ماده ای ( زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی ، ریاضیات ، ادبیات ، یکی از 5 زبان اصلی ارائه شده توسط موسسات ، پرتغالی ، تاریخ ، جغرافیا و مقاله ) است که ممکن است با آزمون SAT در ایالات متحده برابر باشد.

در کدام موسسات امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

در این مورد موسساتی مانند دانشگاه سائو پائولو ( USP ) ، دانشگاه کاتولیک پاپی ریو گراند دو سول ( PUC-RS ) ، دانشگاه فدرال ABC (UFABC) ، بنیاد Getúlio Vargas (FGV) و به عنوان مثال اداره بنیاد انستیتو ( FIA ) و بسیاری موارد دیگر ، کلاسها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

آیا دانشگاه های برزیل برای تحصیل رشته های علوم پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله ، 30 موسسه و دانشگاه که اسامی آن ها در متن مقاله وجود دارد مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

به چه کسانی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل بورسیه تعلق میگیرد؟

در برزیل سه نوع بورسیه ارائه می شود که شامل موارد زیر است: بورس تحصیلی برای لیاقت علمی بورس تحصیلی براساس مشخصات اقتصادی اجتماعی بورس تحصیلی شروع علمی

رایج ترین بورسیه تحصیلی برای رشته پزشکی در برزیل کدام است؟

رایج ترین روش برای به دست آوردن بورسیه رشته های پزشکی در برزیل از طریق ProUni ، برنامه دانشگاه برای همه است که توسط دولت فدرال انجام می شود و بورسیه های جزئی و کامل را به دانشجویانی اعطا می کند که به طور آشکار توانایی پرداخت هزینه های دوره را ندارند. برای دستیابی به مزایای این بورسیه ، فرایند انتخابی بر اساس کسب نمرات خوب در آزمون Enem می باشد و حداقل نمره لازم برای ثبت نام در آزمون ها 450 است و نمره هایی که بورس تحصیلی پزشکی را تضمین می کنند ، به طور متوسط از 700 تا 850 امتیاز متفاوت است.

ارزان ترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل کدام دانشگاه است؟

دانشکده پزشکی و بهداشت دولتی باهیانا (EBMSP ) در سالوادور : 3200 رئال.

برای آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی برزیل چه دروسی را باید بخوانم؟

موضوعاتی که وزن بیشتری برای امتحان پزشکی دارند عبارتند از شیمی ، فیزیک و عمدتا زیست شناسی که حوزه اصلی این دوره است.

محتوای دوره پریمدیکال در برزیل چیست و این دوره چقدر طول می کشد؟

در این دوره ها دروس ریاضیات ، زبان پرتغالی ( ادبیات و دستور زبان ) ، تاریخ ، جغرافیا ، زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و زبان انگلیسی تدریس می شود. این دوره ها در برزیل ممکن است از 5 – 6 ماه تا یک سال کامل طول بکشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل یکی از روش های مهاجرت به این کشور و تحصیل در بهترین رشته های دنیاست ، برای ارتباط با کارشناسان ما در دفاتر تهران ، اصفهان و شیراز موسسه مهاجرتی رجبی می توانید از طریق شماره تلفن های سراسری اعلام شده در ضفحه اصلی سایت بهره ببرید ، همچنین مقالات سایت با هدف افزایش سطح آگاهی و ارائه اطلاعات به روز و صحیح در این سایت ارائه می شود ، پس مطالعه و مقایسه آن ها را از دست ندهید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه