تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند در سال های اخیر مورد توجه تعداد کثیری از دانشجویان از سراسر نقاط جهان قرار گرفته است ، دانشگاه ها تلاش کرده اند که اعتبار بین المللی خود را بالا ببرند ، همچنین برنامه هایی که تدریس انگلیسی دارند را افزایش داده و تعداد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران اخیرا افزایش پیدا کرده است.

کشور تایلند تنها مقصد گردشگری نیست بلکه اخیرا به مقصدی برای بازدیدهای دانشگاهی نیز تبدیل شده است.

با این اوصاف احتمال می رود که تعداد زیادی از متقاضیان خواهان دریافت اطلاعات تحصیلی بیشتر از دانشگاه های تایلند باشند ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این صفحه ، مقاله ای جامع در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند آماده کرده و شرایط و ضوابط را مورد بررسی قرار داده اند ، امیدواریم مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

همچنین پیشتر در همین سایت شرایط تحصیل در تایلند را بررسی کردیم تا شما بتوانید براحتی اطلاعات جامعی در خصوص آزمون ها ، هزینه ها و برترین دانشگاه های این کشور داشته باشید که پیشنهاد می کنیم حتما آن مقاله را نیز مطالعه کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

دوره های پریمدیکال در تایلند

قبل از پذیرش برای تحصیل دوره پزشکی یا دندانپزشکی در تایلند ، دوره های پیش نیاز وجود ندارد اما برای تعیین نیاز دانشجویان شرکت در یک دوره آمادگی لازم است ، در واقع دوره پریمدیکال در تایلند یک مسیر آموزشی است که دانشجویان مقطع کارشناسی قبل از اینکه دانشجوی پزشکی شوند ، این مسیر را دنبال می کنند.

این دوره در تایلند شامل فعالیت هایی است که دانشجو را برای تحصیل در دانشکده پزشکی آماده می کند ، دانشجویان در دوره ی پری مدیکال مانند دوره های قبل از تحصیل ، فعالیت های داوطلبانه ، تجربه بالینی ، تحقیقات و روند درخواست را طی می کنند.

برخی از برنامه های پری مدیکال که آموزش گسترده ای دارند ، “پیش حرفه ای” نامیده می شوند و ممکن است همزمان دانشجویان را برای ورود به انواع برنامه های دوره اول تحصیلات تکمیلی در تایلند ، آماده کنند ، که به پیش نیازهای مشابه نیاز دارند (مانند دانشکده های پزشکی ، دامپزشکی یا داروسازی) .

دروس ارائه شده در دوره ی پری مدکال

دوره های پری مدیکال در تایلند ، عموماً به آموزش در زمینه های علمی زیست شناسی ، فیزیولوژی ، آناتومی ، شیمی ، شیمی آلی ، علوم اعصاب ، علوم رفتاری و فیزیک متمرکز شده اند ، که برای آماده سازی دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های تایلند و تأمین اکثر پیش نیازهای دانشکده پزشکی این کشور ضروری است.

جدول زمانی دوره پری مدیکال

دانشجویان دوره ی پری مدیکال معمولا در اولین سال تحصیل در دانشگاه ، تکالیف درسی خود را تنظیم می کنند تا آموزش دوره های مورد نیاز را فرا گیرند ، بعد از یک ترم ، بسیاری از افراد فعالیت های فوق برنامه را دنبال می کنند که نشان دهنده تعهد به پزشکی است ، پس از فرا رسیدن سال اول ، دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های تایلند ، ثبت نام می کنند.

بطور کلی و عادی مدت زمان دوره های پریمدیکال در تایلند نه ماه است و دوره های فشرده در شش ماه به دانشجویان ارائه می شود و این دوره در نیمه ی دوم شهریور در تایلند برگزار می شود.

شرایط ثبت نام در دوره ی پری مدیکال

برای ثبت نام در دوره ی پری مدیکال در تایلند متقاضی باید مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ، پاسپورت معتبر ، دارا بودن ریز نمرات قابل قبول در درس های شیمی ، زیست و فیزیک ، حداقل ۱۶ سال سن و حداکثر ۲۸ سن را دارا باشد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی تایلند

ورود به دانشکده پزشکی در تایلند می تواند بسیار رقابتی باشد ، بعضی از دانشگاه ها مانند Mahidol Ramathibodi از آزمون BMAT به عنوان بخشی از مراحل پذیرش استفاده می کنند (آزمون استعداد پزشکی معروف در تعدادی از کشورها) ، میزان موفقیت در پذیرش در دانشگاه های تایلند حتی با این آزمون نیز می تواند بسیار کم باشد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی تایلند

آزمون BMAT جهت تحصیل پزشکی تایلند

آزمون پذیرش BMAT توسط آزمون های پذیرش ارزیابی کمبریج در سراسر جهان ارائه می شود ، گرچه در درجه اول یک آزمون برای پذیرش در برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان است اما در مدارس پزشکی آسیا ، سایر مناطق اروپا و برخی دیگر از نقاط جهان نیز قابل قبول است.

BMAT یک آزمون پذیرش BioMedical است که توسط آزمون پذیرش ارزیابی کمبریج ، توسط دانشگاه کمبریج ( Cambridge Assessment Admission Testing ) برگزار می شود ، این آزمون برای دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دانشکده های پزشکی تایلند هستند نیز مناسب است.

آزمون BMAT یک تست ۲ ساعته در ۳ بخش است که بخش اول (دارای ۳۵ سوال) شامل مبحث استعداد و مهارت می شود که ۶۰ دقیقه به طول می انجامد و شامل سوالات چند گزینه ای است ، بخش دوم (دارای ۲۷ سوال) شامل دانش و کاربردهای علمی می شود که ۳۰ دقیقه طول می کشد و دارای سوالات چند گزینه ای است و بخش سوم نوشتن انشا است که ۳۰ دقیقه زمان می برد.

زمان آزمون BMAT

این آزمون در طول یک سال چهار بار برگذار می شود ، یک دانشجوی پزشکی آینده می تواند BMAT را در یک تاریخ مناسب برای آزمون انتخاب کند ، مراکز آزمون بسیاری در انگلستان وجود دارد اما تعداد کمی در مکان های دیگر نیز برگزار می شود ، دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی نمره BMAT را معیار موفقیت برنامه پزشکی می دانند.

اولین دوره ی ثبت نام از فوریه تا آوریل است و آزمون در در ماه مه برگزار می شود و نتایج نیز در همین ماه ارائه می شود.

دومین مرحله ی ثبت نام از از ژوئن تا ژوئیه است ، سومین مرحله ی ثبت نام برای آزمون از اواسط آگوست تا سپتامبر است و چهارمین دور ثبت نام برای آزمون نیز از اکتبر تا نوامبر است.

سوالات و نمره دهی آزمون BMAT

سوالات پرسیده شده در بخشهای یک و دو هر کدام یک نمره دارند ، این آزمون موفقیت متقاضی را در مقیاس ۱ (پایین) تا ۹ (زیاد) اندازه گیری می کند ، کل علامت های خام برای هر بخش به مقیاس BMAT تبدیل می شود ، طبق وب سایت رسمی BMAT ، داوطلبان با توانایی استثنایی نمره ۷٫۰ را کسب می کنند در حالی که بهترین داوطلبان حدود ۶ نمره کسب می کنند و میانگین دانشجویان نمره ۵ می گیرند.

قسمت سه آزمونBMAT نوشتن انشا است ، که این بخش توسط دو بازرس بررسی می شود ، امتحانات آزمون توسط هر یک از امتحان کنندگان در دو مورد درجه بندی می شود ، اول کیفیت محتوا در مقیاس ۰ تا ۵ و در مورد دوم ، کیفیت انگلیسی نوشتاری در مقیاسA ،C ، E اندازه گیری می شود ، بنابراین هر آزمونگر دو نمره می دهد.

ترکیب نمرات بخش سه اینگونه است که اگر دو نمره محتوا یکسان باشند یا بیش از یک نمره از هم جدا نباشند ، داوطلب میانگین دو نمره را کسب می کند ، اگر دو علامت انگلیسی نوشتاری یکسان باشند یا بیش از یک علامت از هم دور نباشند ، نمرات به صورت زیر ترکیب می شوند: AA = A ،AC = B ،CC = C ، CE = D و EE = E.

خوب است بدانید برای تحصیل رشته های پزشکی در چین نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست ، مدرک زبان انگلیسی هم از شما درخواست نمی شود ، مطمئنا با این توضیحات ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را مرور خواهید کرد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

به طور کلی ، سیستم آموزش پزشکی تایلند از روش های تحصیلی سنتی و مدرن بهره می گیرند و هر هفت یا هشت سال اصطلاحاتی را در روش خود اعمال می کنند ، دولت تایلند جهت همگام سازی روش های تدریس خود با آموزش جهانی ، شرایط تحصیلی خود را به طور انعطاف پذیری تغییر داده است ؛ برخی از دانشگاه های تایلند از تقویم سه ترم استفاده می کنند اما تعداد غالب آنها تقویم غربی و تدریس دو ترم را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

با توجه به اینکه تایلند کشور خیلی بزرگی نیست ، بنابراین نمی توان انتظار داشت که تعداد دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آن زیاد باشد اما در عین حال خبر خوب این است که از همین تعداد کم اغلب آنها در بانکوک ( پایتخت ) یا حومه آن قرار دارد.

برنامه های تحصیلی پزشکی در تایلند

پزشکی تایلند به دو صورت ارائه می شود ؛ برنامه ۶ ساله (MDCU) و برنامه ۴ ساله (CU-MEDi).

برنامه درسی پزشکی در مقطع کارشناسی شامل یک برنامه آموزش ۶ ساله است که به طور معمول در سه مرحله تقسیم می شود ، یعنی سال ۱ برای آموزش عمومی ، سال های ۲-۳ ، علوم پزشکی پایه و سال های ۴-۶ برای کسب تجربه بالینی.

دو مسیر اصلی برای آموزش پزشکی وجود دارد : “عادی” و “روستایی” ، که در روند پذیرش ، محل آموزش و محل کار متفاوت است ، دانش آموزان از هر نقطه از کشور می توانند از طریق روش انتخاب مرکزی برای آموزش پیست معمولی اقدام کنند.شکSave transla

برنامه پزشکی چهارساله در تایلند

CU-MEDi اولین دوره پزشکی چهار ساله پزشکی بین المللی است ، این برنامه چهار ساله شامل هشت ترم می باشد که به سه مرحله تقسیم شده است:

 • مرحله “پیش از دبیرخانه” (سه ترم) در درجه اول انجام می شود ، در یک کلاس و از طریق یک سری علوم پزشکی یکپارچه ، مهارت های اساسی دانشجویان را قبل از سال دبیرخانه فراهم می کند.
 • مرحله “کارمندی” (دو ترم) ؛ در این مرحله دانشجویان فرصتی برای استفاده از دانش پزشکی و مهارتهایی که کسب کرده اند را به دست می آورند ؛ از طریق مناطق مختلف بالینی یک بیمارستان از جمله بخشهای بستری ، کلینیک های سرپایی ، اتاق های عمل ، اتاق های زایمان و اورژانس دانشجویان به تمرین می پردازند.
 • مرحله “خارج” (سه ترم) ؛ در این مرحله دانش آموزان فرصت خواهند داشت برای تعامل با بیماران در بیمارستانهای خارج از کشور ، مهارت های بالینی یا تحقیقاتی خود را افزایش دهند.
  ساختار برنامه درسی چیست؟
  کل دوره های مورد نیاز ۱۶۶ اعتبار است که در زیر به تفکیک بیان شده است:
 • شرایط خاص پزشکی ۱۵۴ اعتبار
  o پزشکی انسانی ۱۴ اعتبار
  o علوم پزشکی ۵۴ اعتبار
  o عملکرد بالینی ۸۶ اعتبار
 • مولفه های منتخب دانشجو ؛ ۱۲ اعتبارSSC

زمان تحصیل پزشکی در تایلند چقدر است؟

برنامه پزشکی بالینی در تایلند از سطح کارشناسی شروع می شود و به مدت ۶ سال ادامه دارد و مدرک پزشکی دریافت می کنید ، پس از آن گزینه های زیادی برای برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا در دسترس است و برخی از دانشگاه ها MD / PhD یا MD / M.Eng مشترک را ارائه می دهند.

ارائه مدرک دیپلم در هر صورت الزامیست ، دانشگاه های پزشکی در تایلند در روند پذیرش مدرک آیلتس یا تافل را قبول می کنند ( مراجعه به بخش مدرک زبان و محدودیت سنی ) ، هزینه های تحصیل معمولا از ۸ تا ۱۰ هزار یورو متغیر است ( مراجعه به بخش هزینه ها ) و به تمامی دانشجویان خوابگاه داده می شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در تایلند

شاید برنامه دندانپزشکی تایلند برای هر کسی که می خواهد دانشجوی خارج از کشور با هزینه کم و آموزش ایده آل شود ، یک گزینه اساسی برای انتخاب محسوب شود ؛ زیرا روشهای دندانپزشکی عمومی و تخصصی در طول ۶ سال تحصیلی به خوبی به دانشجو آموزش داده می شود و همچنین دانشگاه های تایلند کارآموزی و فرصت های کاری بسیار خارق العاده ای را مطابق با آموزش جهانی بهداشت دهان و دندان برای علاقه مندان ارائه می دهند.

علاوه بر این ، برای هر دانشجو یک مربی دندانپزشکی شخصی در مراکز آموزشی وجود دارد که به رشد حرفه ای و ارائه کمک های تخصصی در تمام مدت کارآموزی کمک می کند.

به این دلیل که متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی زیاد است بنابراین میزان رقابت هم بالا می رود ، برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند ، برنامه هایی هم برای ورود از طریق آزمون طراحی می شود که در بخش آزمون های ورودی به آنها اشاره شده است.

بهترین دانشگاه های پزشکی تایلند

یکی از مهم ترین موارد برای شروع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند ، اطلاع از بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته ی پزشکی است ، در ادامه درباره ی بهترین دانشگاه های پزشکی این کشور ، اطلاع مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

بهترین دانشگاه های پزشکی تایلند

دانشکده پزشکی دانشگاه ماهیدول

دانشگاه ماهیدول دارای معتبرترین دانشکده پزشکی تایلند است ، که در سال ۱۹۶۹ ، اندکی پس از دانشکده پزشکی قدیمی در بیمارستان سیریراج افتتاح شد ، این دانشگاه به لطف بودجه بنیاد راکفلر ، سبک آموزشی آمریکایی را در این دانشکده بنیان نهاده است ، این دانشکده بر تحقیقات و همچنین توسعه مهارت های انگلیسی زبان برای پزشکان تأکید می کنند.

در طول سال اول دانشکده پزشکی ، دوره ها در پردیس سالایا تدریس می شود و از سال دوم ، دانشجویان به موسسه پزشکی Chakri Naruebodindra می پیوندند ، مرکزی برای تعالی پزشکی در آسیا که خدمات پزشکی مختلفی را به مردم ارائه می دهد و به دانشجویان اجازه می دهد مطالعه ی دقیق روش های پزشکی را به انجام برسانند.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه ماهیدول دارای رتبه جهانی ۲۰۶ در بین معتبر ترین دانشکده های جهان است.

دانشکده پزشکی دانشگاه چولالونگ کورن

دانشکده پزشکی دانشگاه چولالونگ کورن دومین دانشکده قدیمی پزشکی در تایلند است ، که در سال ۱۹۴۷ با هدف افزایش تعداد پزشکان قابل تحصیل در این کشور تاسیس شد ، این دانشکده در ابتدا در بیمارستان یادبود King Chulalongkorn واقع شده بود ، این دانشگاه به توسعه پزشکان در مناطق روستایی اهمیت زیادی می دهد ، بنابراین برای حمایت از این امر در سال ۱۹۷۸ پروژه آموزش پزشکی برای دانشجویان در مناطق روستایی را آغاز کرد.

در این دانشکده پزشکی هیچ سهمی برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد ، به این معنی که فقط دانشجویان تایلندی پذیرفته می شوند.

این دانشگاه برای تقویت مبادلات و مشارکت های تحقیقاتی ، برنامه های مشارکتی بسیاری در سراسر جهان دارد ، این موارد شامل سازمان بهداشت جهانی ، دانشگاه لیورپول و موسسات سرطان اندرسون است.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه چولالونگ کورن ، رتبه ی ۳۸۷ را در بین بهترین دانشکده های پزشکی جهان به خود اختصاص داده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه چیانگ مای

این دانشکده که در موئانگ چیانگ مای واقع شده است ، اولین دانشکده پزشکی در تایلند است که در خارج از بانکوک راه اندازی شده و سومین دانشکده پزشکی قدیمی در تایلند است ، این مرکز برای پاسخگویی به نیاز روزافزون به پزشکان واجد شرایط در تایلند و با پشتیبانی نمایندگی ایالات متحده در خارج از کشور برای بودجه ، تجهیزات و فناوری تأسیس شده است.

دانشگاه چیانگ مای بر خدمات رسانی به نیازهای مردم در شمال تایلند ، به ویژه در مناطق روستایی متمرکز است ، این دانشگاه ، مدرک پزشکی عمومی را در کنار ۱۱ مدرک کارشناسی ارشد و ۱۳ برنامه دکترا ارائه می دهد.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه چیانگ مای دارای رتبه ی ۴۳۱ ، از بین بهترین دانشکده های پزشکی جهان است.

دانشکده پزشکی دانشگاهKhon Kaen

دانشگاه Khon Kaen در ناحیه Mueang Khon Kaen واقع شده و دانشکده پزشکی آن در سال ۱۹۸۲ تاسیس شده است و دولت نیوزیلند در ساخت بیمارستان این دانشگاه کمک کرد.

این دانشگاه از حضور پنج بیمارستان آموزشی بهره مند است و تمرکز علمی گسترده ای در چندین بخش دارد ، دانشجویان همچنین می توانند تحصیلات خود را از مقطع MD ، در برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا ادامه دهند.

این دانشگاه همچنین با همکاری دانشگاه های بین المللی ۱۲۰ مشارکت دارد ، تا دانشجویان خارجی در دانشگاه را مشغول به تحصیل شوند ، دانشکده ی پزشکی این دانشگاه دارای رتبه ی ۵۹۵ در جهان است.

دانشکده پزشکی دانشگاه Prince of Songkla

مورد بعدی در لیست مدارس برتر پزشکی در تایلند ، دانشکده پزشکی در دانشگاه Prince of Songkla است ، این دانشکده برای حمایت از پیشرفت پزشکان جهت پاسخگویی به تقاضا در جنوب تایلند طراحی شده است ، چشم انداز دانشکده تلاش برای ماندن در خط مقدم آموزش و عمل پزشکی منطقه ای و بین المللی است.

در سال ۱۹۷۶ ، پایه و اساس بیمارستان دانشگاه ، بیمارستان Songklanagarind ، که از سال ۱۹۷۹ آغاز به کار کرده است ، گذاشته شد ، هدف اصلی آن ارائه خدمات درمانی خاص و آزمایشگاهی به منطقه ، سایر بیمارستان ها و البته ، امکان پزشکی است ، دانشجویان پرستاری و پرسنل پزشکی برای انجام تمرینات بالینی و توسعه مهارت ها و دانش خود در طول تحصیل آماده می شوند.

این دانشگاه همچنین دارای مراکز تعالی بسیار قابل احترامی است ، مرکز بیماری های قلبی عروقی Naradhiwas Rajanagarind ، انستیتوی گوارش و کبد NKC ، مرکز سرطان ، مرکز اورژانس و تروما ، مرکز فناوری اطلاعات و واحد مراقبت تسکینی ، است ، این ها خصوصاً بعد از برنامه MD فرصت های تحقیقاتی ویژه ای را ارائه می دهند.

مانند اکثر دانشگاه های تایلند ، دانشجویان بین المللی می توانند فقط به عنوان بخشی از یک برنامه تبادل برای تحصیل در دانشگاه Prince of Songkla بیایند ، برنامه پزشکی تمام وقت فقط به شهروندان تایلند اختصاص دارد.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه Prince of Songkla دارای رتبه ی ۶۲۱ در جهان است.

اگر دوست دارید در دانشگاه های معتبر تری درس بخوانید ، پیشنهاد می کنیم کشور مجارستان را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان دانشگاه های معتبر این کشور را به شما عزیزان معرفی کرده ایم.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

دانشگاه های دولتی تایلند در مقایسه با دانشگاه های خصوصی خود بسیار مقرون به صرفه هستند و شهریه های مناسبی را از دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند دریافت می کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

دانشگاه های خصوصی در تایلند شهریه بیشتری را دریافت می کنند ، این هزینه ها به نوع برنامه دانشگاهی ، مدت تحصیل و غیره بستگی دارد.

دانشکده پزشکی دانشگاه چولالونگ کورن ؛ شهریه برنامه های کارشناسی پزشکی و دندانپزشکی برای سطح تحصیلات تکمیلی ۱۶،۳۷۵Baht برای هر ترم است.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه ماهیدول ؛ تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ماهیدول برای دانشجویان ۲۰،۰۰۰ Baht برای دانشجویان در هر ترم هزینه دارد.

دانشکده پزشکی دانشگاه چیانگ مای ؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه چیانگ مای ۱۶،۰۰۰ Baht برای دانشجویان مشتاق هزینه دارد.

دانشکده ی پزشکی دانشگاهKhon Kaen ؛ شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه Khon Kaen ، ۱،۷۵۰ دلار برای هر سال است.

دانشکده پزشکی دانشگاه Prince of Songkla ؛ شهریه ی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه Prince of Songkla 54،۰۰۰ Baht در سال است.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در تایلند

زبان تحصیل در این دانشگاه های تایلند ، زبان تایلندی و انگلیسی است ؛ افرادی که زبان تایلندی را انتخاب می کنند باید به طور کامل به این زبان مسلط باشند تا در حین تحصیل و پس از آن در حین کارورزی با مشکل مواجه نشوند.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در تایلند

افرادی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند باید تلاش کنند که نمره زبان بین المللی را ارائه کنند ؛ دانشگاه های معتبر پزشکی در تایلند مدرک آیلتس حداقل ۶٫۵ یا تافل ۸۰ نیاز دارند و برخی از آنها هم در این مورد سخت گیری ندارند و دوره های زبان را به دانشجویان پیشنهاد می دهند.

در مورد محدودیت سنی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند ، باید بگوییم محدودیت مستندی در مقالات مربوط به پذیرش عنوان نشده است ، اما به طور کلی برای دانشکده پزشکی محدودیت سنی وجود ندارد ، شما می توانید در دهه های ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ و حتی ۶۰ سالگی پزشک شوید ، سن عامل نیست در نهایت اینکه ، دانشکده های پزشکی دانشجویانی را می خواهند که پزشکان خوبی داشته باشند.

بورسیه رشته های پزشکی در تایلند

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند می توانند در بورسیه های پوشش دهنده ی تمام بودجه یا بخشی از بودجه در تایلند تحصیل کنند ، دولت تایلند و دانشگاه های تایلند هر ساله بورس های تحصیلی به دانشجویان بین المللی و شهروندان محلی ارائه می دهند و ما در اینجا بهترین بورسیه ها را برای مقاطع کارشناسی و دکترای پزشکی مطرح کرده ایم.

بورسیه رشته های پزشکی در تایلند

بورس تحصیلی دولت سلطنتی تایلند برای دانشجویان بین المللی ۲۰۲۱ با بودجه کامل

این بورسیه سطح دکترا و کارشناسی ارشد پزشکی را پوشش می دهد و دولت به نامزدهای واجد شرایط با مدارک علمی عالی ، بورسیه را اعطا می کند ، این بورسیه فرصتی برای تحصیل دانشجویان با پیشینه های مختلف از همه کشورهای آسیایی است و انجام کار های تحقیقاتی با هم در یک محیط عالی بین المللی در تایلند انجام می شود.

دانشجویان برای واجد شرایط شدن این بورسیه باید علاوه بر مدارک علمی عالی ، آیلتس با حداقل نمره ی ۶ ، دو توصیه نامه و مقاله های پژوهشی ارائه دهند.

بورسیه تحصیلات تکمیلی Mahidol برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه با توجه به تعداد سال های تعیین شده در قرارداد بورس تحصیلی ، یا تا زمانی که دریافت کننده بورس تحصیلی از بورس تحصیلی خارج شود ، اعتبار دارد ، این بورسیه تمام هزینه های تحصیل یا هزینه های جزئی را برای متقاضیان پوشش می دهد.

بنیاد یادبود ANU جان جیمز بورس تحصیلی برای تحقیقات پزشکی (با بودجه کامل)

بورس تحصیلی دکترای بنیاد یادبود جان جیمز برای تحقیقات پزشکی کمک هزینه و مزایای دیگری را فراهم می کند ،تحصیل با این بورسیه بصورت تمام وقت ممکن است ، با این حال ، مطابق با معیارهای دقیق ، بورس تحصیلی می تواند برای تحصیل به صورت پاره وقت نیز اعطا شود ، دانشمندان بین المللی باید مطالعه را به صورت تمام وقت انجام دهند.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی Tan Kah Kee

بورسیه های تحصیلات تکمیلی Tan Kah Kee برای کارشناسی ارشد ، دکترا در زمینه همه دوره ها به جز MBA ارائه می شود ، آخرین مهلت ارسال درخواست برای این بورسیه ۳۰ مه هر سال است ، این بورس تحصیلی توسط بنیاد Tan Kah Kee ارائه شده است و ارزش این بورس تحصیلی بودجه ای جزئی است.

کشور ایتالیا هم بورسیه های بی نظیری را برای دانشجویان پزشکی ارائه می دهد ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را با هدف شناخت بورسیه های این کشور مطالعه نمایید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در تایلند

بررسی جوانب مثبت و منفی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند از نکات ضروری و مهمی است که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این قسمت به آنها اشاره کرده اند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در تایلند

مزایای تحصیل پزشکی در تایلند

تجربه ای منحصر به فرد برای یک پزشک ؛ تایلند مقصد مطالعاتی بزرگی نیست اما با تحصیل در آنجا تجربه ای منحصر به فرد کسب خواهید کرد ؛ برنامه CU-MEDi (که قبلا درباره آن صحبت شده است) با موسسات بین المللی مشارکت قوی دارد که خود فرصتهای تبادل ارزشی را برای دانشجویان فراهم می کند.

دانشجویان ملزم به مطالعه و تمرین مهارتهای بالینی خواهند بود و در خارج از کشور و به طیف گسترده ای از مشارکت دسترسی خواهند داشت.

شهریه پایین و فرهنگ خارق العاده تایلند

شهریه پایین تر از بیشتر کشورهای انگلیسی زبان و هزینه های زندگی پایین ؛ اکثر دانشجویان هم هزینه برنامه را در نظر می گیرند و هم هزینه هزینه های عمومی را در کشورهایی که به آن سفر می کنند ، در نظر می گیرند.

خوشبختانه ، تایلند هزینه زندگی کمی دارد که دانش آموزان را قادر می سازد از وعده های غذایی با قیمت بین ۱-۴ دلار آمریکا لذت ببرند ، با قیمت هایی از این دست ، به راحتی می توانید نوع بودجه ای را که دانشجو باید برنامه ریزی کند ، مشاهده کنید و البته فرصت های بورس تحصیلی نیز در دسترس است.

تایلند کشوری با فرهنگ غنی و سابقه طولانی است ، تحصیل در خارج از کشور در تایلند به افراد این امکان را می دهد تا در فرهنگی متفاوت از فرهنگ عادت خود غوطه ور شوند؛ این می تواند به اشکال مختلفی از جمله شرکت در جشن های تعطیلات یا جشنواره های فرهنگی باشد.

دانشجویان در حین تحصیل در تایلند می توانند با آیین بودا و رابطه دین و فرهنگ آشنا شوند. همچنین می توانید از یک پناهگاه فیل با اخلاق بازدید کنید تا فرصتی برای دیدار از نزدیک با این حیوانات باشکوه فراهم شود ، گزینه ها عملاً بی حد و حصر هستند ، مادامی که خود را در آن مکان قرار دهید و از فرصت پیش روی خود استفاده کنید.

معایب تحصیل پزشکی در تایلند

شوک فرهنگی؛ تتحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند تجربه یادگیری فرهنگ و شیوه دیگری از زندگی را ارائه می دهد که می تواند منجر به گسترش جهان بینی افراد به روشی شود که هرکسی فرصت درک آن را نداشته باشد.

در عین حال ، تایلند با کشورهای جهان غربی تفاوت زیادی دارد و این می تواند یک تجربه بسیار ارزشمند باشد اما گاهی اوقات نیز می تواند چالش برانگیز باشد ؛ ترافیک بی نظم است ، غذا بسیار متفاوت است و برخی از موارد زندگی در تایلند ممکن است کمی ابتدایی باشند.

رتبه بندی دانشگاه ها: هیچ دانشگاهی در تایلند در جهان بالاتر از ۶۰۱–۸۰۰ رتبه بندی نشده است ، بنابراین اگر قصد دارید برای یک کار کاملاً رقابتی اقدام کنید ، ممکن است مدرک کامل خود را در تایلند نگیرید ، اما تحصیل در خارج از کشور قطعاً می تواند CV شما را قوی تر کند!

ما می توانیم برای تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در تایلند برای ترم تحصیل در خارج از کشور و مدارک کامل در بانکوک و پوکت در مدارسی مانند دانشگاه سیام ، دانشگاه کستسارت و دانشگاه پرنس سونگ کلا به شما کمک کنیم ، شما در هر ترم فقط ۱۸۹۰ یورو پرداخت می کنید.

مدارک پذیرش رشته های پزشکی در تایلند

 • مدرک دیپلم برای برنامه پزشکی ۶ ساله یا مدرک کارشناسی در هر زمینه برای برنامه پزشکی ۴ ساله (یا در حال تحصیل در سال آخر)
 • نمرات آزمون TOEFL / IELTS (معتبر ۲ سال) ۸۵ در آزمون تافل مبتنی بر اینترنت؛ یا نمره کلی باند ۷ در آیلتس
 • نمرات آزمون BMAT
 • نمونه کارها و CV
 • بیانیه هدف
 • دو توصیه نامه (مستقیماً به دانشکده ارسال می شود)
 • مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • چند مصاحبه کوچک (MMI)

دانشجویان همچنین موظفند که ثابت کنند در طول تحصیل ، از منابع کافی برای زندگی در تایلند برخوردار هستند ، دانشجویان مجرد باید نشان دهند که آنها ۲۰۰۰۰ بات (حدود ۶۵۰ دلار آمریکا ) و دانشجویان متاهل ۴۰۰۰۰ بات (حدود ۱۳۰۰ دلار آمریکا ) دارا هستند .

شما نیازی به تسلط به زبان تایلندی ندارید اما از آنجا که یادگیری زبان تایلندی ارتباط با بیماران تایلندی زبان و خانواده های آنها را تسهیل می کند گرفتن کلاس مقدماتی زبان تایلندی پیشنهاد می شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در تایلند

 • دانشگاه Chiang Mai
 • دانشگاه Chulalongkorn
 • دانشگاه Khon Kaen
 • دانشگاه Mahidol
 • دانشگاه Naresuan
 • دانشگاه Prince of Songkla
 • دانشگاه Thammasat

این اسامی لیست سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ است که خدمت علاقه مندان ارائه شده است ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، جدیدترین اطلاعات تاییده دانشگاه های خارجی توسط ایران و تغییرات آنها در طول سال های تحصیلی را رصد کرده و در سریع ترین زمان ممکن اعلام می دارند.

بنابراین شما بدون هیچگونه نگرانی می توانید این اطلاعات را از کارشناسان موسسه ما دریافت کنید.

تحصیل پزشکی در تایلند به زبان انگلیسی

حتما برای بسیاری از متقاضیان این سوال پیش می آید که آیا کالج یا دانشگاهی وجود دارد که تحصیل پزشکی (به عنوان مثال MBBS یا MD) را به زبان انگلیسی ارائه دهد؟ مشاوران موسسه ماجرتی رجبی در این بخش به این سوال پاسخ می دهند.

در گذشته تعداد برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی که توسط دانشگاه های تایلندی ارائه می شد ، کم بود اما اخیرا تعداد بیشتری از دانشگاه ها این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند.

تاکنون دانشکده پزشکی دانشگاه چولالونگ کورن و بیمارستان سیریراژ دانشکده پزشکی دانشگاه ماهیدول آماده افتتاح دانشکده پزشکی بین المللی هستند.

در همین حال شورای پزشکی تایلند در حال بررسی پیشنهاد دانشگاه Srinakharinwirot را برای ارائه یک برنامه پزشکی انگلیسی است.

بخشهایی در وب سایت دانشکده پزشکی Mahidol Unioversity وجود دارد که در مورد “اطلاعات دانشجویان بین المللی” صحبت می کند ، دانشکده های پزشکی در برنامه بورس تحصیلی ، شرط مهارت انگلیسی را بیان می کند اما در مورد مهارت تایلندی چیزی ذکر نشده است.

پذیرش پزشکی در دانشگاه های تایلند

جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند نکته ای وجود دارد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است ؛ برای برخی دانشگاه ها داشتن مدرک پیش دانشگاهی و مدرک زبان ضرورت ندارد.

شایان ذکر است که اکثر مدارس دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی در مقطع کارشناسی کامل قبول نمی کنند در عوض ، می توانید در تعدادی از برنامه های مبادله ثبت نام کنید.

در حقیقت ، مشارکت های بین المللی بسیار مهم هستند و همه دانشگاه های برتر پزشکی از آنها استفاده می کنند اما فقط شهروندان تایلندی می توانند مدرک پزشکی تمام وقت را در تایلند مدت به پایان برسانند! جهت کسب اطلاعات دقیق تر در این باب توصیه می شود حتما با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس داشته باشید.

مسیر شغلی پزشکان پس از فارغ التحصیلی در تایلند

پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان مدرک دکترای پزشکی دریافت می کنند (MD) ، اما آنها می توانند مسیرهای شغلی خود را مطابق با مسیر خود تنظیم کنند ، اگر آنها مایل به ادامه تحصیلات بالینی هستند ، ممکن است برای Phd از طریق برنامه تایلندی یا بین المللی اقدام کنند.

سایر گزینه های شغلی احتمالی شامل پزشکان ، شامل محققین پزشکی ، رهبران مراقبت های بهداشتی ، یا مهندسان پزشک است.

دانشجویان تایلندی و بین المللی واجد شرایط درخواست برای مجوز پزشکی تایلند هستند ؛ با این حال ، مهارت های اساسی مکالمه تایلندی در اینجا اهمیت دارد.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته های پزشکی در تایلند

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند را در اختیار شما عزیزان قرار دهند ، اگر شرایط خود را در بخش دیدگاه درج کنید ، مشاوران ما به شما خواهند گفت بهترین انتخاب برای مهاجرت تحصیلی با توجه به شرایط شما چیست.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درتایلند چقدر است؟

هزینه های تحصیل معمولا از 8 تا 10 هزار یورو متغیر است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند کدام است؟

دانشگاه ماهیدول دارای معتبرترین دانشکده پزشکی تایلند است. دانشکده ی پزشکی دانشگاه ماهیدول دارای رتبه جهانی 206 در بین معتبر ترین دانشکده های جهان است.

آزمون ورودی دانشگاه های تایلند برای رشته های پزشکی چیست؟

ورود به دانشکده پزشکی در تایلند می تواند بسیار رقابتی باشد ، بعضی از دانشگاه ها مانند Mahidol Ramathibodi از آزمون BMAT به عنوان بخشی از مراحل پذیرش استفاده می کنند (آزمون استعداد پزشکی معروف در تعدادی از کشورها) ، میزان موفقیت در پذیرش در دانشگاه های تایلند حتی با این آزمون نیز می تواند بسیار کم باشد.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهم؟

افرادی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند باید تلاش کنند که نمره زبان بین المللی را ارائه کنند ؛ دانشگاه های معتبر پزشکی در تایلند مدرک آیلتس حداقل 6.5 یا تافل 80 نیاز دارند و برخی از آنها هم در این مورد سخت گیری ندارند و دوره های زبان را به دانشجویان پیشنهاد می دهند.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند محدودیت سنی وجود دارد؟

برای دانشکده پزشکی محدودیت سنی وجود ندارد ، شما می توانید در دهه های 30 ، 40 ، 50 و حتی 60 سالگی پزشک شوید.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند باید زبان تایلندی را بدانم؟

شما نیازی به تسلط به زبان تایلندی ندارید اما از آنجا که یادگیری زبان تایلندی ارتباط با بیماران تایلندی زبان و خانواده های آنها را تسهیل می کند گرفتن کلاس مقدماتی زبان تایلندی پیشنهاد می شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در تایلند کدامند؟

دانشگاه Chiang Mai دانشگاه Chulalongkorn دانشگاه Khon Kaen دانشگاه Mahidol دانشگاه Naresuan دانشگاه Prince of Songkla دانشگاه Thammasat

هر گونه اطلاعات اضافی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند نیاز دارید ، از طریق تماس و مشاوره با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی قابل دستیابی است ، بنابراین در اسرع وقت با ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، ضمناً مطالعه سایر مقالات سایت میتواند شما را در مسیری درست برای مهاجرت تحصیلی و کاری قرار دهد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است تا با برترین و امن ترین دانشگاه های جهان آشنا شوید.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

 1. سینا گفت:

  سلام
  برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور تایلند اگر امکان داره هزینه و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه را اعلام فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه