تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس علاقه روزافزونی در بین دانشجویان بین المللی پزشکی و دندانپزشکی بین المللی پیدا می کند ، امروزه 4 دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ( پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، دامپزشکی و غیره ) برنامه های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، بعد بین المللی آموزش بسیار مهم است و قبرس در طول 20 سال گذشته سرمایه گذاری هنگفتی را برای جذب مؤسسات بین المللی در سیستم آموزشی انجام داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )تماس بگیرید.

همچنین می توانید برای دریافت اطلاعاتی به روز و کامل در خصوص تحصیل در کشور زیبای قبرس ، مقاله تحصیل در قبرس را مطالعه کنید.

آموزش با کیفیت همراه با برنامه های بین المللی ، محیط امن و دوستانه ، هزینه مقرون به صرفه ، زبان انگلیسی عمد تا به عنوان زبان آموزشی ، آب و هوای دلپذیر مدیترانه ای ، محل تقاطع اروپا ، آسیا و آفریقا از جمله عواملی هستند که قبرس را به مرکز آموزشی بین المللی تبدیل کرده اند.

در حالی که اکثر دانشکده های پزشکی در قبرس جوان هستند ، تجربیات بین المللی از موسسات شریک و تجربیات محلی ترکیب شده است ، دانشکده های پزشکی در قبرس احزاب دانشگاه های چند رشته ای هستند که در آن دانشجویان پزشکی می توانند استقلال ، بلوغ و درک فرهنگ های دیگر را توسعه دهند.

دوره تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس 6 ساله است که شامل 360 واحد درسی و دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور 5 ساله شامل 300 واحد درسی است ، برای پذیرش در این رشته ها اتمام دوره دبیرستان الزامی است ؛ این دوره ها شامل دروس تئوری و عملی است که از دروس پیش بالینی و بالینی تشکیل شده است.

دانشجویان محصل در دانشگاه های پزشکی قبرس آموزش پزشکی را دریافت خواهند کرد این آموزش ها بر روش ‌های آموزشی نوآورانه با دیدگاهی جامع از مدیریت درمان و یادگیری مبتنی بر شایستگی پویا تمرکز دارد.

علاوه بر این، دانشجویان دانشگاه های پزشکی این کشور این فرصت را دارند که از سال اول تحصیل در دوره های کارآموزی بالینی شرکت کنند ؛ این دوره های کارآموزی به دانش آموزان کمک می کند تا از همان ابتدا به اهمیت ارتباط بیمار کمک کنند.

برنامه دندانپزشکی یک پایه علمی قوی را با مهارت های بالینی عملی ادغام می کند ، در طول این دوره دانشجویان برای نقش آینده خود به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی با تمرکز بر مهارت هایی مانند توانایی کار تحت فشار، توانایی کار تیمی با سایر کارکنان دندانپزشکی و توانایی برقراری ارتباط با بیماران و همکاران آماده خواهند شد ؛ بیشتر از همه ، دانشجویان مهارت های بالینی و دانش علمی خود را توسعه خواهند داد تا بتوانید در حرفه دندانپزشکی برتر باشند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

دوره های پری مدیکال در قبرس

برای پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس گذراندن دوره پری مدیکال ضروری نیست ، این دوره یک سال تحصیلی یا نه طول می کشد و دانشجویان را برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور آماده می کنند ، در طول این دوره دروس زیست شناسی ، ریاضی ، شیمی ، فیزیک و زبان انگلیسی ارائه می شود ، این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند ؛ هزینه تحصیل در این دوره 6700 دلار است.

دوره های پری مدیکال در قبرس

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی قبرس

برای پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و ملاک پذیرش نمرات عالی دبیرستان و پیش دانشگاهی و معدل متقاضیان می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در قبرس

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی همراه با نمرات بالا در دروس زیست شناسی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی و زبان انگلیسی ، و معدل 16 به بالا مورد نیاز است ؛ علاوه بر این فرد بایستی به زبان انگلیسی مسلط بوده و نمره آیلتس و یا تافل خود را برای اثبات تسلط ارائه دهند ، حداقل نمره آیلتس مورد نیاز 6 است ؛ متقاضیان همچنین بایستی از سلامت کامل برخوردار بوده و در مصاحبه آنلاین یا حضوری شرکت کنند.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس

برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس همانند رشته پزشکی اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ، نمرات بالا در دروس دبیرستان و معدل بالای 16 مورد نیاز است ، متقاضی باید یک کپی تایید شده از گواهینامه دبیرستان یا گواهینامه متوسطه یا معادل آن ارائه کند که نشان دهد وی به طور رضایت بخشی از دبیرستان فارغ التحصیل شده است و باید ترتیبی دهد که سایر مدارک تایید شده مرتبط مانند ریز نمرات به دانشگاه مورد نظر برای تحصیل ارائه شود.

برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی ارائه نمره تافل و یا آلتس مورد نیاز است همچنین فرد بایستی گواهی سلامت خود را ارائه دهد تا ثابت کند از سلامت کامل برخوردار است.

بهترین دانشگاه های پزشکی قبرس

قبرس یک محیط منحصر به فرد برای تحصیل پزشکی در محیط جزیره ای در دریای مدیترانه ارائه می دهد ، برنامه ‌های آن همگی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و این کشور کیفیت زندگی بسیار خوبی دارد ، همچنین آب و هوای عالی و مکان‌ های خیره‌کننده را ارائه می‌دهد.

بهترین دانشگاه های پزشکی قبرس

از آنجایی که این کشور کوچک است تعداد دانشگاه ها در قبرس زیاد نیست ؛ با این حال، چند گزینه بسیار خوب برای دانشکده پزشکی در قبرس وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا در سال 1980 تاسیس شد و دارای دانشکده بازرگانی ، دانشکده آموزش ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم و مهندسی است ؛ این بیش از 100 برنامه تحصیلی معمولی در دانشگاه و آموزش آنلاین / از راه دور در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

دانشگاه نیکوزیا مفتخر است که توسط رتبه بندی آموزش عالی تایمز به عنوان رتبه 42 در سطح جهانی در کیفیت آموزش و تاثیر جهانی شناخته شده است ، این دانشگاه در پایتخت کشور واقع شده است.

این دانشگاه طیف وسیعی از مدارک مرتبط با پزشکی، از جمله کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی را ارائه می دهد ، اما مدرک اصلی MD است ، این دارای اعتبار اتحادیه اروپا است و فرصت های آموزش بالینی را در بیمارستان های قبرس و همچنین بریتانیا ارائه می دهد ؛ این مدرک به شما این حق را می دهد که در سراسر منطقه اقتصادی اروپا ، از جمله سوئیس، طبابت کنید ، علاوه بر این دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا بهترین دانشکده پزشکی در قبرس محسوب می شود.

دانشگاه نیکوزیا به بدنه دانشجویان بین المللی خود شامل دانشجویانی از 60 ملیت، افتخار می کن ؛ آنها آموزش پزشکی را در قبرس در سال 2011 با ارائه MBBS برای ورود به دانشگاه سنت جورج لندن آغاز کردند که این سپس به برنامه شش ساله MD تبدیل شد که در حال حاضر ارائه می دهد.

دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)

دانشگاه اروپایی قبرس (EUC) یک دانشگاه خصوصی در نیکوزیا، قبرس است که از کالج قبرس ، قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در قبرس تکامل یافته است ، EUC یک خط مشی پذیرش انتخابی بر اساس سوابق تحصیلی و عملکرد گذشته دانش آموزان دارد ؛ این موسسه در حال حاضر بیش از 7500 دانشجو دارد و مدارک معتبر بین المللی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.

این دانشگاه دارای 5 دانشکده یعنی دانشکده علوم انسانی ، اجتماعی و تربیتی ، علوم ، مدیریت بازرگانی ، پزشکی و حقوق است ؛ دانشگاه اروپایی قبرس است که یک برنامه شش ساله MD را با شعار “نظریه علمی دقیق با عملکرد بالینی بیمار محور” ارائه می دهد.

دانشکده پزشکی همچنین میزبان دانشگاه هاروارد T.H. دوره آموزشی دانشکده بهداشت عمومی چان به صورت آنلاین – “اصول و عملکرد تحقیقات بالینی” است ، آنها ارتباط نزدیکی با سیستم آموزشی آمریکا دارند و فارغ التحصیلان EUC می توانند برای شرکت در آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده برای صدور مجوز پزشکی در ایالات متحده درخواست دهند.

آموزش عملی در EUC به شما امکان می دهد در بیمارستان های دولتی و خصوصی در سراسر قبرس کار کنید ، همچنین یک شبکه بین المللی برای دوره های خارجی تابستانی برای آموزش عملی وجود دارد ، این شامل موسساتی مانند بیمارستان کودکان Shriners در ایالات متحده، امپریال کالج لندن در بریتانیا یا موسسه علوم Weizmann در فلسطین است.

دانشگاه نیکوزیا – دانشگاه سنت جورج لندن

این مدرک مشترک تحت هدایت پزشکی انگلستان کار می کند و به فارغ التحصیلان خود اجازه می دهد تا مسیر های عمل پزشکی را در سراسر جهان انجام دهند ، دانشگاه سنت جورج لندن یک موسسه آموزش عالی پزشکی و بهداشتی تخصصی در لندن است که با این دانشکده پزشکی در قبرس برای ارائه مدرک MBBS چهار ساله که از سال 2011 در قبرس اجرا شده است همکاری می کند.

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس

در حالی که هزینه دانشکده پزشکی در قبرس نسبت به بسیاری از کشور های انگلیسی زبان دیگر ارزان تر است ، هنوز هم هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس می تواند نسبتا گران باشد ؛ به عنوان مثال، در دانشگاه نیکوزیا ، شهریه 18000 یورو برای سه سال اول و 22000 یورو برای سه سال آینده است با پرداخت اضافی 6000 یورو در سال در طول دو سال گذشته اگر آموزش بالینی خود را در انگلستان انجام می دهید ؛ هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس 19000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

اگر به دنبال کشوری اروپایی برای مهاجرت تحصیلی هستید که هزینه های مقرون به صرفه ای داشته باشد ، توصیه می کنیم سری به مقاله 9 تا از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل بزنید و با ارزان ترین ، امن ترین و بهترین شهر های این قاره برای تحصیل آشنا شوید.

بورسیه رشته های پزشکی قبرس

دانشگاه های پزشکی قبرس برای کمک به هزینه تحصیل در رشته های پزشکی به دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی تدارک دیده اند ، این بورسیه ها به شکل بورسیه های شایستگی تحصیلی، کمک های مالی ، بورسیه های ورزشی و برنامه های تحصیلی کار در دانشگاه می باشند ، انواع این بورسیه ها شامل :

بر اساس عملکرد تحصیلی قبلی

دانشجویان رشته پزشکی در اولین سال تحصیلی خود در دانشگاه، بر اساس نمرات گواهی پایان دوره دبیرستان ، بر اساس کشوری که این مدرک در آن صادر شده است ، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی هستند ، بورسیه ها به صورت درصد کاهش شهریه داده می شود و برای یک سال تحصیلی معتبر است.

برای واجد شرایط بودن برای این نوع بورسیه تحصیلی، دانشجویان باید:

 • پس از درخواست ، گواهی پایان دوره دبیرستان خود را ارسال کنند و
 • ثبت نام به صورت تمام وقت (30 ECTS در هر ترم)

بر اساس عملکرد تحصیلی در دانشگاه

دو نیمسال تحصیلی عادی پس از ثبت نام دانشجو و هر نیمسال تحصیلی پس از آن، بورسیه تحصیلی با توجه به عملکرد تحصیلی دانشجو در دانشگاه به شرح زیر اعطا می شود:

 • 50 درصد تخفیف شهریه برای معدل 4
 • 20 درصد تخفیف شهریه برای معدل 3.99 – 3.75
 • 10 درصد تخفیف شهریه برای 3.74 – 3.50

برای واجد شرایط بودن برای این نوع بورسیه تحصیلی، دانشجویان باید موارد زیر را داشته باشند:

 • وضعیت تمام وقت (30 ECTS در هر ترم)
 • حداقل 30 واحد / 60 ECTS را در دانشگاه تکمیل کرده و در ترم قبل ثبت نام شده است.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در قبرس

قبرس یکی از گزینه های جذاب برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور است که مزایای تحصیل در این کشور سبب محبوبیت و جذابیت آن در بین متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور شده است ؛ البته معایبی برای تحصیل پزشکی در این کشور وجود دارد که لازم است با آن ها آشنا بوده و به دقت انتخاب کنید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در قبرس

مزایای تحصیل پزشکی در قبرس

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان تحصیل در دانشگاه سنت جرج انگلستان
 • امکان گذراندن دوره های بالینی در کشور های امریکا و قبرس
 • برخورداری از چارت درسی عالی و جدید
 • فرصت های شغلی عالی برای فارغ التحصیلان رشته پزشکی قبرس

معایب

 • پایین بودن ظرفیت دانشگاه های پزشکی قبرس
 • بالا بودن هزینه تحصیل در مقایسه با دانشگاه های برتر اروپایی
 • دانشگاه های پزشکی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

حال که با مزایا و معایب قبرس آشنا شدید ، خوب است بدانید که علاوه بر تحصیل ، راه های دیگری هم برای مهاجرت به این کشور وجود دارد ؛ با مطالعه مقاله مهاجرت به قبرس ، با تمامی این راه ها آشنا شوید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در قبرس

کارشناسان وزارت بهداشت هر ساله فهرستی از دانشگاه های مورد تایید این وزارت را ارائه می دهند ، این دانشگاه ها بر اساس دانشگاه های برتر جهان در رتبه بندی های تایمز ، QS و شانگهای تنظیم می شوند و هر ساله امکان حذف یا افزودن دانشگاهی به این فهرست وجود دارد ، در سال تحصیلی 2022 – 2021 هیچ دانشگاهی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

تحصیل پزشکی در قبرس به زبان انگلیسی

اگر چه زبان رسمی قبرس زبان یونانی و ترکی است و در دانشگاه های این کشور دروس به این زبان ها ارائه می شود ؛ رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی برگزار می شود ، برای پذیرش در این رشته به نمره آیلتس نیاز نیست.

از دیگر رشته هایی که در قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود رشته داروسازی است ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در قبرس را بخوانید و با هزینه های مقرون به صرفه و شرایط تحصیل این رشته نیز آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

حال که با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس آشنا شدید ، شاید سوالاتی برایتان پیش آمده باشد ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما باشند.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس نیاز به گذراندن دوره های پریمدیکال وجود دارد؟

برای پذیرش در رشته های پزشکی در دانشگاه های قبرس گذراندن دوره پری مدیکال ضروری نیست ، این دوره یک سال تحصیلی یا نه طول می کشد و دانشجویان را برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور آماده می کنند ، در طول این دوره دروس زیست شناسی ، ریاضی ، شیمی ، فیزیک و زبان انگلیسی ارائه می شود ، این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند ؛ هزینه تحصیل در این دوره 6700 دلار است.

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس به چه صورت است؟

برای پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های پزشکی قبرس نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و ملاک پذیرش نمرات عالی دبیرستان و پیش دانشگاهی و معدل متقاضیان می باشد.

شرایط ورود به رشته پزشکی در قبرس چیست؟

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی همراه با نمرات بالا در دروس زیست شناسی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی و زبان انگلیسی ، و معدل 16 به بالا مورد نیاز است ؛ علاوه بر این فرد بایستی به زبان انگلیسی مسلط بوده و نمره آیلتس و یا تافل خود را برای اثبات تسلط ارائه دهند ، حداقل نمره آیلتس مورد نیاز 6 است ؛ متقاضیان همچنین بایستی از سلامت کامل برخوردار بوده و در مصاحبه آنلاین یا حضوری شرکت کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس چقدر است؟

در حالی که هزینه دانشکده پزشکی در قبرس نسبت به بسیاری از کشور های انگلیسی زبان دیگر ارزان تر است ، هنوز هم می تواند نسبتا گران باشد ؛ به عنوان مثال، در دانشگاه نیکوزیا ، شهریه 18000 یورو برای سه سال اول و 22000 یورو برای سه سال آینده است با پرداخت اضافی 6000 یورو در سال در طول دو سال گذشته اگر آموزش بالینی خود را در انگلستان انجام می دهید ؛ هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس 19000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

آیا دانشگاه های پزشکی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

در سال تحصیلی 2022 – 2021 هیچ دانشگاه قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین برای دریافت اطلاعات و مقایسه بهتر می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان را نیز بخوانید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *