تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند شروع یک ماجراجویی با شکوه است ، تحصیل در نیوزلند به معنای ملاقات دانشجویان با سراسر جهان است و برای اکثر مردم ، نیوزلند مقصدی عجیب و غریب است و این کشور همچنین کشوری با فرهنگ منحصر به فرد و یک محیط طبیعی خیره کننده ، با امکانات بی پایان برای ماجراجویی و دوستداران ورزش است.

علاوه بر این ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند به دلیل کیفیت بسیار بالا و چشم انداز بین المللی در سراسر جهان شناخته شده است که خود به تنهایی می تواند یکی از مهم ترین مزایا و عوامل گرایش دانشجویان بین المللی باشد.

اگر هنوز قانع نشده اید باید ذکر کنیم که نیوزلند سبک زندگی فوق العاده ای در فضای باز ارائه می دهد که با محیط چند فرهنگی آن هماهنگ است ، نیوزلند با انواع مناظر طبیعی ، از کوه های پوشیده از برف و آتشفشان ها گرفته تا تپه های سبز ناهموار ، سواحل طلایی و جنگل های بارانی سرسبز ، نمایانگر همه چیز ایده آل است.

زندگی در این کشور به هر دانشجو این فرصت را می دهد تا فرهنگ متنوع و زیبایی طبیعی را در کنار هم تجربه کند ، به همین دلیل نیوزلندی ها ، معروف به کیویس ، از خوشبخت ترین مردم جهان هستند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند خواهیم پرداخت ، پیشتر هم درهمین سایت مقاله تحصیل در نیوزلند را ارائه دادیم که اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می دهد ، توصیه می کنیم هر دو مقاله را در کنار هم بخوانید.

نگاهی به مشاهیر و دانشمندان نیوزلند

قابل توجه است که تعداد دانشمندان و فرهیختگان یک کشور و تمایل دانشجویان به تحصیل در آن ، یک رابطه دو سویه است و هرچه مشاهیر یک کشور بیشتر و شناخته شده تر باشند ، علاقه دانشجویان به تحصیل در موسسات آموزش عالی آن کشور افزایش می یابد ؛ نیوزلند نیز از این قاعده مستثنی نیست و وجود فرهیختگان برجسته ، سبب جذب بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور شده است.

برخی از دانشمندان نیوزلندی عبارتند از الکساندر آیتکن ( ریاضیدان ، نویسنده ، موسیقی دان ) ، گری بولد ( فیزیکدان ) ، مارگارت بریمبل ( شیمی دان ) ، ریچارد داودن ( فیزیکدان رادیو و فضا ) ، سر ریچارد فاول ( متخصص مغز و اعصاب ) ، پروفسور الیزابت فرانتس ( متخصص مغز و اعصاب ) ، ژولیت جرارد ( بیوشیمی و مشاور اصلی نخست وزیر ) ، ویلیام پیکرینگ ( شخصیت اصلی و پیشگام اکتشافات فضایی ناسا ) ، رابرت وبستر ( ارتباط بین آنفولانزای انسانی و آنفلوانزای مرغی را کشف کرد ).

هدف موسسه مهاجرتی رجبی در این مقاله ، آشنا کردن شما با جنبه های مختلف تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند و همچنین توضیح مختصر و مفید هر یک از الزامات موجود موسسات آموزش عالی آن است ، بنابراین در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و در صورت مواجه شدن با هرگونه ابهام ، با متخصصان و مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

دوره های پریمدیکال در نیوزلند

خبر خوب برای متقاضیان و دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند هستند ، این است که دولت نیوزلند و موسسات آموزش عالی آن ، دوره هایی را برای متقاضیان برگزار می کنند تا دانشجویان آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه و تحصیل رشته های پزشکی در این کشور را به دست آورند.

دوره های پریمدیکال در نیوزلند

از الزامات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور گذراندن دوره های پریمدیکال است که اگر بخواهیم با نگاهی دیگر بنگریم ، می توان گفت که این دوره ها می توانند برای یک دانشجو بین المللی بسیار مفید باشند و او را با جنبه های مختلف و مواد درسی مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند آشنا کنند.

نگاهی به دوره های پریمدیکال در نیوزلند

دوره پریمدیکال ویژه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی نیوزلند طراحی شده است و متقاضیان دوره پریمدیکال با گذراندن دوره آمادگی آزمون پزشکی می توانند در هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی این کشور ادامه تحصیل دهند.

در واقع این دوره ها برای علاقه مندان پزشکی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، فیزیوتراپی و غیره و همچنین فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک ( ۱۸ سال به بالا ) مناسب می باشد.

اهداف دوره شامل آمادگی ویژه آزمون های کتبی و مصاحبه ای رشته های پزشکی ، آموزش دروس علوم پایه پزشکی جهت موفقیت در آزمون های ورودی و یادگیری زبان انگلیسی جنرال در سطح آیلتس و زبان تخصصی پزشکی می باشد.

مدل و محتوای آموزشی دوره پریمدیکال در نیوزلند

همانگونه که در بالا اشاره کردیم ، گذراندن دوره پیش پزشکی از شروط اصلی تحصیل پزشکی در نیوزلند است و در این دوره دروس شیمی ، زیست ، فیزیک ، ریاضی و زبان انگلیسی به دانشجویان آموزش داده می شود ، قابل توجه است که نمراتی که افراد در پایان سال در این دوره کسب می کنند در ورود آنها به دانشگاه های نیوزلند و تحصیل رشته پزشکی تاثیرگذار است و در بعضی از دانشگاه ها امتیاز دارد ، شرط دیگر تحصیل در نیوزلند شرکت در آزمون ورودی پزشکی این کشور است.

در این دوره کلاس های حضوری با بهره گیری از اساتید مجرب به زبان انگلیسی برگزار می شود و آزمون های منظم هفتگی و میان ترم و پایان ترم برای تسلط بهتر متقاضیان به مدل آزمون ورودی دانشگاه های کشورهای مختلف برگزار می گردد.

مزایا شرکت در دوره های پریمدیکال در نیوزلند

یکی از مزایای شرکت در دوره های پریمدیکال نیوزلند ، این است که شما می توانید از حضور همکاران متخصص پزشکی بهره مند شوید و از دانش آنان استفاده کنید تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابید ، همچنین حائز اهمیت است که مدرک ارائه شده به دانشجویان در این دوره ها به دلیل پیروی موسسات آموزشی ارائه دهنده از سیستم آموزشی معتبر بین المللی ، در سایر کشورهایی که نیاز به ارائه چنین مدرکی دارند معتبر دانسته می شود.

همچنین قابل توجه است که این دوره ها در برخی از کشورهایی ارائه می شود که میتواند هزینه کمتری برای شما به همراه داشته باشد و در عین نزدیکی به ایران ، از اعتبار بین المللی برخوردار باشد ؛ بنابراین اگر شما تمایل دارید که دوره های پریمدیکال را در جایی غیر از نیوزلند بگذرانید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید تا بلکه بتوانیم شما را راهنمایی کنیم و بهترین کشورهایی که می تواند برای شما مناسب باشد را مورد بررسی قرار دهیم و صفر تا صد مهاجرت تحصیلی شما را برعهده بگیریم.

برای مثال می توانید در مجارستان این دوره ها براحتی بگذرانید و مدرک آن را ارائه دهید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان این مورد را کامل توضیح داده ایم.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی نیوزلند

شرکت در آزمون ورودی از الزامات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند است و بررسی دقیق آن توسط یک متخصص می تواند ابهامات موجود در این زمینه را برطرف کند و اطلاعات صحیحی را در اختیار شما و سایر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار دهد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی نیوزلند

باید توجه داشته باشید که در سال ۲۰۱۹ ، آزمون استعداد بالینی دانشگاه انگلستان ( UCAT ) جایگزین UMAT شد و به همین دلیل در این میان ، برخی از موسسات و شرکت های مهاجرتی اطلاعات خود را بروزرسانی نکرده اند و سبب شده است به متقاضیان و مراجعه کنندگان ، اطلاعات منسوخ دهند.

با این حال که نمره آزمون UMAT در کنار سایر شرایط ورود مانند نمرات علمی و نمرات مصاحبه در نظر گرفته می شود ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی این آزمون ها را مورد بررسی قرار داده و با توضیح کامل و مفید هر یک ، شما را از آنچه که برای ورود و تحصیل رشته های پزشکی مورد نیاز است ، آشنا می کند.

نگاهی به آزمون UMAT در نیوزلند

آزمون پذیرش پزشکی و علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ( UMAT ) آزمایشی بود که قبلاً توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا ( ACER ) در استرالیا و نیوزلند برای کمک به انتخاب و گزینش دانشجویان داخلی برای دوره های علوم بهداشتی اجرا شده بود ، از جمله اکثر برنامه های پزشکی ( کارشناسی پزشکی ، کارشناسی جراحی ) و دندانپزشکی و همچنین سایر مطالعات عملی علوم بهداشتی مانند فیزیوتراپی و بینایی سنجی.

UMAT برای انتخاب متقاضی داخلی فقط در دوره های کارشناسی استفاده شد و متقاضیان پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید در آزمون پذیرش دانشکده پزشکی ، و همچنین متقاضیان خارجی باید در آزمون بین المللی پذیرش دانشجو شرکت می کردند.

هر ساله UMAT در یک روز و در دو جلسه برگزار می شد ، صبح و بعد از ظهر- معمولاً در اواخر ژوئیه یا اوایل ماه اوت در مراکز آزمون در شهرهای بزرگ استرالیا و نیوزلند و همچنین چند مرکز دیگر شهرهای جهانی.

آزمون پذیرش جدید برای دانشجویان پزشکی در نیوزلند

گروهی از دانشگاه های برجسته در استرالیا و نیوزلند ، از جمله دانشگاه اوتاگو و دانشگاه اوکلند ، همکاری جدید هیجان انگیزی را با دانشگاه های مشابه در انگلستان آغاز کرده اند.

از سال ۲۰۱۹ ، دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و دوره های علوم بالینی مشخص شده در دانشگاه عضو کنسرسیوم UMAT هستند ، به عنوان بخشی از روند پذیرش خود ، در UCAT ( آزمون استعداد بالینی دانشگاهی ) شرکت می کنند.

UCAT یک آزمون کاملاً معتبر و مورد احترام در سطح بین المللی است که از سال ۲۰۰۶ ( به نام UKCAT ) به طور گسترده برای انتخاب دانشجویان دوره های پزشکی و دندانپزشکی در اکثر دانشگاه های انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های آزمون UCAT در نیوزلند

 • آزمون جدید ، که جایگزین UMAT ( آزمون پذیرش علوم پزشکی و بهداشت در مقطع کارشناسی ) می شود ، مزایای زیادی را برای دانشجویان و دانشگاه ها فراهم می کند.
 • UCAT یک آزمون دو ساعته با ۲۳۳ سوال چند گزینه ای است که مبتنی بر رایانه است.
 • داوطلبان بدون انتظار برای مدت زمان طولانی ، بلافاصله پس از آزمون نمره خود را دریافت می کنند.
 • در یک پنجره آزمون مشخص ، داوطلبان می توانند تاریخ و زمان شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 • داوطلبان به شبکه گسترده ای از مراکز آزمون در سراسر استرالیا ، نیوزلند و سایر کشورها دسترسی دارند.
 • این آزمون مشابه UMAT است اما با قالب های جدید سوالات و افزودن آزمون قضاوت وضعیتی ( SJT ) است که نگرش ها و رفتارهایی را که برای متخصصان مراقبت های بهداشتی لازم است را اندازه گیری می کند.
 • تحقیقات نشان می دهد که این آزمون ، پیش بینی قابل اعتماد و معتبری از عملکرد دانشجو در دانشکده پزشکی ارائه می دهد.
 • دانشگاه های عضو کنسرسیوم در استرالیا و نیوزلند نیز از انعطاف پذیری در برگزاری فرآیند آزمون و درج سازه های اضافی مربوط به مراحل پذیرش خود بهره مند هستند.

هزینه ثبت نام در UCAT نیوزلند چقدر است؟

هزینه ثبت نام ۳۰۵ دلار است ، اگر واجد شرایط دریافت امتیاز هستید ، هزینه ثبت نام فقط ۱۹۹ دلار خواهد بود ؛ پیشنهاد می کنیم ابتدا ادامه مقاله را مطالعه کنید و سپس برای اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزلند

پزشکی یک حرفه علمی ، پژوهشی و مبتنی بر شواهد است که بسیاری از زمینه های تخصصی را شامل می شود ، از جمله پزشکی عمومی ، بهداشت عمومی و تخصص های مبتنی بر بیمارستان ، مانند جراحی ، روانپزشکی ، قلب و عروق و بسیاری دیگر.

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزلند

اگر قصد اشتغال در حرفه پزشکی را دارید ، باید برای یادگیری مادام العمر آماده باشید تا استانداردهای تمرین خود را حفظ کنید ، جامعه انتظار سطح بالایی از صلاحیت فنی را دارد و بیماران انتظار دارند با صبر ، مهربانی و انسانیت درمان شوند ، رفتار اخلاقی و ارتباط با مردم ضروری است ، بنابراین بیماران می توانند در مورد مشکلات جسم و روان خود به شما اعتماد کنند.

آنچه که شما در طول تحصیل رشته پزشکی در نیوزلند مطالعه می کنید ، به این منوال است که پس از انتخاب رشته های علوم پزشکی سال اول ( HSFY ) یا مقاطع تحصیلات تکمیلی یا جایگزین ، شما سال دوم ، پزشکی ۶ ساله را شروع می کنید – به نام لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی ( MB ChB ).

سال های ۲ تا ۳ تحصیل پزشکی در نیوزلند

پزشکی سال دوم و سوم یک دوره یکپارچه را بر اساس ماژول های مختلف سیستم بدن و موارد اصلی بالینی ارائه می دهد ، موارد بالینی در طول برنامه اجرا می شود و به عنوان یک چارچوب برای یادگیری عمل می کند و همچنین ارتباطی با علوم پایه بالینی و اساسی دارد.

یادگیری مهارت های بالینی و تمرکز بر سلامتی در جامعه از ابتدای سال دوم آغاز می شود و ویژگی های برجسته آن از طریق روش های مختلفی از جمله تمرین تجربی ( آزمایشگاه ها ، مهارت های بالینی ، گفتگو با مردم ) ، سخنرانی ها ، بحث های گروهی کوچک و یادگیری مستقل است.

سال های ۴ تا ۶ تحصیل پزشکی در نیوزلند

شما با تحصیل پزشکی در سال چهارم و پنجم تعامل بیشتری با مردم ایجاد می کنید و در اطراف کار بالینی در بخش های بیمارستان و کلینیک های سرپایی در بیمارستان های آموزشی ، در روش های کوچکتر روستایی و روش های عمومی متمرکز می شوید ، شما همچنین مولفه های بهداشت عمومی و پزشکی جامعه را کامل خواهید کرد.

تحصیل پزشکی در سال ششم یک سال به سبک کارآموزی است که به آن سال کارآموز ( TI ) نیز می گویند ، شما مسئولیت بیشتری را در بخش های بیمارستان و روش های عمومی به عهده می گیرید و این سال آخر شامل یک دوره انتخابی سه ماهه است که شامل یک پروژه یا کار بالینی است- معمولاً در یک بیمارستان دیگر یا خارج از کشور.

فرصت های تحقیق در برنامه پزشکی نیوزلند

فرصت های تحقیقاتی در برنامه پزشکی وجود دارد ، از جمله گزینه گرفتن یک سال مرخصی پس از سال سوم یا پنجم برای تکمیل مدرک لیسانس علوم پزشکی (( Hons ) BMedSc ).

قابل توجه است که برخی از فارغ التحصیلان پزشکی تصمیم می گیرند تحقیقات بیشتری انجام دهند و ممکن است در یک درجه بالاتر مانند MB ChB / PhD ترکیبی ثبت نام کنند.

الزامات تبدیل شدن به پزشک در نیوزلند

پزشکان کار در یک نقش یا ترکیبی از نقش های مختلف را انتخاب می کنند از جمله : پزشکی بالینی ( مراقبت از بیمار در عمل عمومی ، جراحی ، روانپزشکی ، اطفال و بسیاری دیگر ) ، تحقیقات پزشکی ، آموزش ( در بیمارستان ها ، دانشکده های پزشکی و دولت ) و اداره وزارتخانه ها.

نمی توان انکار کرد که ساعات کار پزشکان طولانی است و نیاز به ادامه تحصیل طاقت فرسا دارد اما نقش یک پزشک پاداش آور است و امکان رضایت شخصی زیادی وجود دارد.

شرایط کار به عنوان پزشک در نیوزلند

قبل از اینکه بتوانید به عنوان پزشک در نیوزلند تمرین کنید ، باید در شورای پزشکی نیوزلند ثبت نام کنید و یک دوره کارآموزی یک ساله را در بیمارستان بگذرانید ؛ مکان های محدودی در بیمارستان های نیوزلند برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و کارورزی در بیمارستان های این کشور برای دانشجویان بین المللی تضمین نشده است.

حقوق پزشکان در نیوزلند

حقوق پزشکان عمومی بسته به تجربه ، ساعت ، محل سکونت و تعداد بیمارانی که ویزیت می کنند متفاوت است اما پزشکان عمومی واجد شرایط می توانند بین ۹۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ دلار درآمد کسب کنند ، پزشکان ارشد عمومی و کسانی که مشاغل خصوصی دارند می توانند بین ۱۸۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ دلار درآمد کسب کنند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید تا اقدامات لازم را انجام دهیم و زمینه های موفقیت شما را فراهم کنیم.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند

دندانپزشکی یک موضوع گسترده است که اتمام آن ۵ سال به طول می انجامد و نه تنها به سلامت دندان های شما ، بلکه به تمام موضوعات مربوط به جمجمه انسان تمرکز دارد : از فک تا جمجمه و همچنین سلامت ناحیه صورت.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند

دندانپزشکان برای اطمینان از اینکه همه ساختارهای فک و صورت در کار مناسب هستند و همه چیز سالم و در جای خود نگهداری می شود ، نقشی حیاتی دارند.

تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند به شما امکان می دهد در آناتومی سر و گردن ، تکنیک های جراحی ، ایمپلنت ، دندانپزشکی پزشکی قانونی و مواد بیولوژیکی و ارگونومی در بیماری های دهان و دندان تخصص داشته باشید ؛ صرف نظر از انتخاب شما ، دندانپزشکی همیشه به مهارت دستی ، مهارت حل مسئله و حافظه بصری نیاز دارد.

در طول دوره های دندانپزشکی ، با سلامت کلی حفره دهان آشنا خواهید شد و شما روش های مختلف دندانپزشکی ، همچنین روش های تشخیص و درمان و ابزارهای لازم برای استفاده از آنها را کشف خواهید کرد ، مراقبت از دندان فقط شامل کاشت ، استخراج و درمان حفره نیست بلکه به افراد آموزش می دهد که چگونه از وهله اول از بروز این مشکلات جلوگیری کنند.

شرایط کار به عنوان دندانپزشک در نیوزلند

شورای دندانپزشکی نیوزلند کلیه دندانپزشکان را ملزم به ثبت نام برای تمرین در نیوزلند می کند ، حداقل مدرک تحصیلی لیسانس جراحی دندان ( BDS ) از دانشگاه است و فارغ التحصیلان رشته های دندانپزشکی از دانشگاه اوتاگو ، که تنها دانشکده دندانپزشکی نیوزلند را دارد ، در سطح بین المللی از شهرت بسیار خوبی برخوردار هستند و مقبولیت آنها برای تمرین و تحصیلات تکمیلی در کشورهای خارجی زیاد است و بسیاری از فارغ التحصیلان نیوزلند دارای پست های ارشد دانشگاهی و بیمارستانی در خارج از کشور هستند.

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در نیوزلند

بیشتر فارغ التحصیلان رشته های دندانپزشکی به تنهایی یا در ارتباط با دیگران وارد عمل عمومی می شوند ، برخی از آنها تحصیلات تکمیلی و آموزش تحقیقاتی را برای آماده سازی برای حرفه آکادمیک انجام می دهند و دیگران قبل از ورود به دوره تخصصی ، تجربه بیشتر و مدارک بالینی کامل تحصیلات تکمیلی را کسب می کنند.

در کل دانشجویان پس از فارغ التحصیلی ، اکثر دانشجویان به عنوان دندانپزشک ، متخصص بهداشت دندانپزشکی یا دستیار دندانپزشکی کار می کنند.

دانش و مهارت های مورد نیاز دندانپزشکی در نیوزلند

دندانپزشکان باید از موارد زیر آگاهی داشته باشند.

 • نحوه ارزیابی و شناسایی مشکلات دندانی
 • ساختار و عملکرد دندان ها ، فک و دهان
 • ساختار و عملکردهای بدن ، آسیب های عمومی و بیماری های بدن ، به ویژه سر و گردن
 • آسیب ها و بیماری های دهان
 • روش ها ، مواد و داروها برای مراقبت از بهداشت دهان و دندان
 • کمک های اولیه

حقوق دندانپزشکان در نیوزلند

حقوق دندانپزشکان بسته به تجربه ، مکان و اندازه عمل آنها متفاوت است.

 • دندانپزشکان با حداکثر سه سال سابقه کار معمولاً بین ۶۵۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.
 • دندانپزشکان با بیش از سه سال سابقه کار معمولاً بین ۸۵۰۰۰ تا ۱۸۶۰۰۰ دلار درآمد دارند.
 • درآمد متخصصان دندانپزشکی معمولاً بین ۱۵۸۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰۰ دلار است.

لازم به ذکر است که این اطلاعات فقط یک راهنما است و شما برای برنامه ریزی دقیق و کاربردی می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا جزئیات مربوط را بررسی کنند و اطلاعات به دست آمده را در اختیارتان بگذارند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه به جزئیات مربوط به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند پرداخته است ، بنابراین با ما همراه باشید و اطلاعات مربوط به این زمینه را که ممکن است برای شما کارآمد باشد را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های پزشکی نیوزلند

یکی از دغدغه های دانشجویان خارجی ، تحصیل در دانشگاهی است که از موسسات آموزش عالی واقع در کشور خود دارای اعتبار بیشتری باشد و در واقع نیوزلند این خواسته ها را برآورده کرده است و بهترین دانشگاه های آن هرساله از ورود دانشجویان بین المللی استقبال زیادی به عمل می آورند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر به بهترین دانشگاه های پزشکی نیوزلند پرداخته است ، بنابراین با ما همراه باشید.

بهترین دانشگاه های پزشکی نیوزلند

دانشگاه اوتاگو University of Otago

اوتاگو به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در منطقه آسیا و اقیانوسیه شناخته می شود و بیشترین برنده جوایز ملی تدریس را در بین دانشگاه های نیوزلند به خود اختصاص داده است و یکی از بالاترین نسبت ها در سطح بین المللی با آموزش بین المللی در جهان است – که به ایجاد چشم انداز جهانی و تقویت همکاری های بین المللی کمک می کند.

دانشگاه اوتاگو با ارائه بیش از ۲۰۰ برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار شناخته شده است و برخی از برنامه های آن در نوع خود در نیوزلند خاص هستند ، اوتاگو همچنین دارای بهترین شاخص های عملکردی از بین دانشگاه های نیوزلند برای اتمام موفقیت آمیز دوره ها و مدارک ، پیشرفت دانشجو به سطح بالاتر و دانشجویان است.

همچنین جالب است بدانید که ابهت معماری و باغ های دانشگاه اوتاگو باعث شد تا این دانشگاه از نظر روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف و وب سایت خبری آنلاین آمریکایی هافینگتون پست به عنوان یکی از زیباترین پردیس های دانشگاه در جهان شناخته شود.

دانشگاه اوکلند University of Auckland

دانشگاه اوکلند یک دانشگاه علمی پژوهشی مستقر در اوکلند ، نیوزلند است ، این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در رتبه بندی دانشگاه های QS World و رتبه بندی علمی شانگهای Jiao Tong از دانشگاه های جهان است.

این موسسه در سال ۱۸۸۳ به عنوان کالج تشکیل دهنده دانشگاه نیوزلند تاسیس شد اما امروزه دانشگاه اوکلند با ثبت نام در حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو در پنج پردیس اوکلند ، بزرگترین دانشگاه نیوزلند است ؛ پردیس شهر ، در مرکز اوکلند ، بیشتر دانشجویان و دانشکده ها را در خود جای داده است و دارای هشت دانشکده می باشد ، از جمله یک دانشکده حقوق و همچنین سه موسسه تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

داشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند باید شهریه بپردازند و هزینه مربوط به تحصیل خود را با بودجه فعلی تطابق دهند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

به بیانی دیگر ، دانشجویان در کلیه تحصیلات عالیه نیوزلند مستلزم پرداخت هزینه در هر سال تحصیلی هستند ، خبر خوب این است که هزینه ها در نیوزلند در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته نسبتاً کم است و می تواند یک نکته مثبت بشمار رود.

قبل از پرداختن به هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند ، بهتر است که یک دیدگاه کلی از هزینه و شهریه دانشگاه های این کشور به دست آورید.

تحصیل در مقطع کارشناسی می تواند حدود ۲۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار NZ ( سالانه ۱۶۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ دلار ) هزینه داشته باشد ، همچنین هزینه دوره های تحصیلات تکمیلی بین ۲۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار NZ ( 19000 تا ۲۷۰۰۰ دلار ) در سال است . هزینه ها بسته به دوره شما متفاوت می باشد ؛ با این حال ، دانشجویان بین المللی دکترا همان شهریه معادل دانشجویان داخلی را پرداخت می کنند که برای اکثر رشته ها سالانه ۶۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار نیوزلند است.

علاوه بر این ، هزینه های زندگی در بیشتر مناطق نیوزلند به طور معمول حداقل ۱۵۰۰۰ دلار نیوزلند ( ۱۱۰۰۰ دلار آمریکا ) در سال است.

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در نیوزلند

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند نسبت به سایر رشته ها متفاوت است و جای تعجب ندارد که همانند سایر موسسات آموزش عالی جهان ، شهریه پزشکی و دندانپزشکی در مقایسه با سایر رشته ها نسبتا بالا باشد.

قابل ذکر است که دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند ملزم به پرداخت ۱۴۰۰۰ الی ۷۵۰۰۰ دلار نیوزلند می باشند که برای درک بهتر خوب است بدانید که این مبلغ معادل ۱۸۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ پوند است.

لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در خارج از کشور به یک میزان نیست و ممکن است در برخی کشورها ، موسسات آموزش عالی وجود داشته باشند که رشته تحصیلی مورد نظر شما را با هزینه ای مقرون به صرفه ارائه می دهند ، برای آگاهی از بهترین و مقرون به صرفه ترین مقاصد تحصیلی با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید.

اگر به دنبال هزینه های کمتر و راه نزدیک تر برای تحصیل هستید ، می توانید به کشور ترکیه هم فکر کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در خصوص آزمون های ورودی و هزینه ها و بورسیه های ارائه شده در این کشور به طور کامل صحبت کرده ایم.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در نیوزلند

محدودیت سنی یکی از دغدغه های اساسی دانشجویان و متقاضیان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند است و در حقیقت باید بگوئیم که سایت دانشگاه های خارجی شرایطی مبنی بر پذیرش دانشجو در مقطع دکترا براساس سن متقاضی نداشته اند و حتی در برخی مواقع ، شرط سنی برای ورود و تحصیل مقطع دکترا در نیوزلند تعریف نشده است ؛ این درحالی است که شرایط تعیین شده برای مقطع پایین تر متفاوت است و تحصیل مقطع لیسانس در نیوزلند برای متقاضیان ۱۸ تا ۲۲ سال و تحصیل مقطع فوق لیسانس ، تا ۳۰ سال امکانپذیر می باشد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در نیوزلند

اگر شما نیز مانند سایر دانشجویان بین المللی مشتاق به تحصیل پزشکی در نیوزلند به زبان انگلیسی هستید و نمی دانید که ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ضروری است یا خیر ، بخش زیر را که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نگارش یافته است را مطالعه کنید و سپس با ما تماس بگیرید تا راهنما شما در این مسیر باشیم.

آیا تحصیل در نیوزلند بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است؟

در واقع در برخی از دانشگاه های کشور نیوزلند این امکان وجود دارد که به متقاضیان اجازه می دهد بدون ارائه مدرک و نمره زبان در این کشور به تحصیل بپردازند ، حتی تحصیل در مقطع دکترا و PHD بدون داشتن آیلتس در این کشور امکان پذیر می باشد ، البته برای این امر شروطی وجود دارد که متقاضیان باید در آن واجد شرایط باشند.

متقاضی که قصد دارد بدون ارائه مدرک زبان در نیوزلند به تحصیل بپردازد باید در یک مدرسه انگلیسی زبان ، از کلاس ۸ تا ۱۲ تحصیل کرده باشد و مهم نیست که این مدرسه در چه هیئت آموزشی یا حتی کشوری باشد ، این شرایط برای همه متقاضیانی که می خواهند در مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد در نیوزلند ثبت نام کنند ، صادق می باشد ؛ شرط دیگر معافیت از ارائه مدرک زبان ، داشتن تحصیلات ۵ ساله در مدرسه انگلیسی زبان ، از کلاس ۱ تا ۵ یا سه سال تحصیل در مقطع متوسطه است.

در زیر برخی از دانشگاه های نیوزلند که ممکن است بدون مدرک زبان و برحسب شرایط فوق ، دانشجو بپذیرند ، آورده شده است.

 • University of Auckland
 • University of Otago

شرایط و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در نیوزلند به زبان انگلیسی

توجه داشته باشید که توضیحات فوق برای شرایط مربوط به معافیت از ارائه مدرک زبان است و در واقع در هر صورت ، اگر دانشجو مدرک زبان ارائه ندهد باز هم سطح زبان وی سنجیده می شود و دانشجو بایستی برای مصاحبه آماده باشد.

لازم به ذکر است که کلیه دانشجویانی که تحصیلات دبیرستان یا معادل آن را به زبان انگلیسی به پایان نرسانده اند ، لازم است نمره آیلتس معتبر ( حداقل ۶٫۰ ) یا معادل آن را ارائه دهند ، بنابراین سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید.

بورسیه رشته های پزشکی در نیوزلند

دانشجویانی که قصد دارند در خارج از کشور و در دانشگاهی عالی رتبه به تحصیل بپردازند ، اغلب از هزینه ها و شهریه تحصیلی خود هراس دارند ، اما مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش با بررسی راه های ارائه شده برای کاهش هزینه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند ، قصد دارد از اضطراب های وارده بکاهد و نگرانی ها را رفع نماید.

بورسیه رشته های پزشکی در نیوزلند

در حقیقت کمک هزینه تحصیلی راهی عالی برای کمک به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی شما است و به دست آوردن بورس تحصیلی – چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد – ممکن است به این معنی باشد که شما مجبور نیستید کار پاره وقت پیدا کنید و در واقع به شما فرصت بیشتری می دهد تا روی تحصیلات خود تمرکز کنید.

قابل ذکر است که بسیاری از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی – از جمله بورسیه های دکترا و بورسیه دوره های کارشناسی ارشد – توسط دولت نیوزلند ، سایر دولت ها ، موسسات آموزشی و نیکوکاران ارائه می شود.

بورسیه های ارائه شده توسط موسسات آموزش عالی نیوزلند

چندین دانشگاه مستقر در نیوزلند به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند ، میزان کمک مالی که دریافت خواهید کرد به موارد زیادی از جمله موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام می کنید بستگی دارد ؛ دانشگاه وایكاتو و كانتربری برخی از دانشگاه های اصلی هستند كه بورسیه دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند ، توجه داشته باشید که گرفتن بورسیه دانشگاه بهترین راه تحصیل در نیوزلند به صورت رایگان یا با هزینه ای مقرون به صرفه است.

بیشتر کشورها هر ساله دانشجویان خود را برای تحصیل در خارج از کشور حمایت مالی می کنند ، به همین ترتیب ، شما باید مرتباً فرصت های موجود را که توسط دولت داخلی ارائه شده است بررسی کنید ، در بخش زیر ، برخی انواع بورسیه های بین المللی در نیوزلند برای دانشجویان بین المللی بیان شده است.

بورسیه های توسعه نیوزلند

بورسیه های توسعه نیوزلند فرصت های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی کشورهای منتخب در حال توسعه در نیوزلند فراهم می کند تا دانش و مهارت خود را از طریق تحصیلات تکمیلی خود در مورد موضوعات خاص کسب کنند ، که این امر به پیشرفت کشورهای آنها کمک می کند ، این بورس تحصیلی شامل هزینه های تحصیل ، هزینه های سفر ، زندگی و کمک هزینه بیمه است.

بورسیه های بین المللی سال اول UCI

دانشگاه کانتربری بورس تحصیلی بین المللی UC سال اول را به بهترین دانشجویان بین المللی که دوره کارشناسی دانشگاه را شروع کرده اند ، ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی در حال حاضر با ۱۰۰۰۰ ، ۱۵۰۰۰ یا ۲۰۰۰۰ دلار اعطا می شود.

بورسیه تحقیقات بین المللی دانشگاه اوتاگو

دانشگاه بین المللی اوتاگو بودجه ای را برای حمایت از دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مبتنی بر پایان نامه در دانشگاه اوتاگو هستند ، تأمین می کند ؛ این بورس تحصیلی شامل ۱۳۰۰۰ NZ سالانه و هزینه برای معافیت شهریه بین المللی ( به استثنای هزینه های خدمات دانشجویی و خدمات بیمه ) است.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ویکتوریا

برای تشویق تحقیقات تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ویکتوریا ، این دانشگاه بورسیه هایی را برای دانشجویانی ارائه می دهد که در شرف شروع کارشناسی ارشد تمام وقت و متمرکز بر تحقیق هستند ، بورس های تحصیلی علاوه بر هزینه های داخلی شامل ۱۵۰۰۰ دلار است و دانشجویان بین المللی مسئولیت پرداخت تفاوت بین هزینه های کامل دانشجویان بین المللی و هزینه های داخلی را بر عهده خواهند داشت.

دانشگاه وایکاتو بورسیه های تعالی بین المللی

دانشگاه وایتاکو بورس تحصیلی جدید و مهیجی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که در برنامه های تحصیلی قبلی خود برتری خود را ثابت کرده اند.

این بورس تحصیلی از برنامه های آموزش مقدماتی ، دوره های کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی پشتیبانی می کند ، این بورس تحصیلی بالغ بر ۵۰۰۰ NZ است که برای هزینه های تحصیل اعمال می شود.

درخواست بورس تحصیلی در نیوزلند

بورس های تحصیلی نیوزلند نه تنها بر اساس لیاقت اعطا می شوند بلکه از قاعده “اولین آمدن ، اولین خدمت” نیز پیروی می کنند ، بنابراین شما هرچه زودتر درخواست خود را ارسال کنید ، شانس انتخاب شما بیشتر خواهد بود ، مواردی اعم از بورس تحصیلی دولتی ، غیردولتی یا موسسه آموزش عالی ، همیشه بودجه ای مناسب را برای متقاضیان واجد شرایط اختصاص می دهند.

پس از شناسایی بورس تحصیلی دانشگاه یا موسسات با شهریه مقرون به صرفه ، مطمئن شوید که درخواست خود را در اسرع وقت ارسال کنید ، در بیشتر موارد ، شما ملزم به استفاده از پورتال برنامه های آنلاین هستید که توسط این موسسه تنظیم شده است.

اطمینان حاصل کنید که معیارها را برآورده می کنید و تمام اسناد لازم را برای افزایش شانس خود ارائه می دهید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در نیوزلند

به یاد داشته باشید که تحصیل در یک کشور خارجی می تواند مزایا و معایبی داشته باشد در این بخش به صورت مختصر و مفید مواردی را که می تواند یک دیدگاه صریح به شما دهد را ارائه می دهیم.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در نیوزلند

مزایا تحصیل در نیوزلند

 • مدرک آموزشی به زبان انگلیسی است که باعث می شود نیوزلند مقصد محبوب بسیاری از دانشجویان بین المللی از آسیا ، اقیانوس آرام ، آفریقا و حتی اروپا و آمریکا باشد.
 • دانشگاه ها و اکثر موسسات نیوزلند به طور کلی از حقوق اقلیت های قومی و دگرباشان جنسی محافظت می کنند ، همچنین در اکثر موسسات آموزشی سیستم های پشتیبانی خوبی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.
 • نیوزلند دارای ثبات سیاسی و میزان جرم و جنایت کم است.
 • در دانشگاه ها و موسسات نیوزلند آزادی اجتماعات و عبادت وجود دارد و هیچگونه آزار و اذیت مبتنی بر اعتقادات سیاسی یا مذهبی دیده نمی شود.
 • نیوزلند یک جامعه چند فرهنگی دوستانه است و نژادپرستی آشکار زیادی وجود ندارد و برخلاف برخی کشورها خشونت اسلحه ای در آن دیده نمی شود.
 • در ویزای دانشجویی نیوزلند قید شده که حداکثر ۲۰ ساعت کار در هفته مجاز است و در تعطیلات ، این زمان به ۴۰ ساعت می رسد.
 • اگر مدرک خود را با موفقیت به پایان برسانید ، می توانید در کنار ویزای دانشجویی خود برای دوازده ماه اجازه کار خودکار نیز اقدام کنید.

معایب تحصیل در نیوزلند

 • نیوزلند فاصله نسبتاً زیادی با جهان دارد و از لحاظ جغرافیایی در پایین کره زمین قرار دارد و هزینه های سفر ممکن است گران باشد.
 • نرخ ارز می تواند به دلیل گران بودن دلار نیوزلند ، تحصیل در این کشور را گران کند ، البته بسته به ملیت شما ، داستان متفاوت خواهد بود.
 • نکته حائز اهمیت دیگر این است که موسسات ، دانشگاه ها و پلی تکنیک های نیوزلند برای دانشجویان بین المللی نرخ بالاتری را در نظر می گیرند.
 • نیوزلند ممکن است ارزان تر از سایر کشورهای غربی باشد اما دانشگاه های آن در چندین جدول لیگ دانشگاه از ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و سنگاپور عقب هست.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در نیوزلند

بدیهی است که قبل از تحصیل در یک دانشگاه و موسسه آموزش عالی ، باید مدارک و اسناد تعیین شده برای ارزیابی و پذیرش را تهیه و ارسال کنید ، از آن جهت که مشاوران موسسه رجبی در بخش های قبل ، اصلی ترین الزامات تعیین شده را شرح داده است ، در این بخش از تکرار مکرر مطالب پرهیز کرده و تنها اسناد و مدارکی را که از الزامات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند می باشد را شرح داده است.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در نیوزلند

اگر برآورده کردن شرایط و ضوابط تعیین شده برای تحصیل در دانشگاه های نیوزلند برایتان دشوار به نظر می رسد و فکر می کنید که ممکن است یکی از مراحل را از قلم بیندازید ، با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و حتی در صورت لزوم ، انجام اقدامات لازم را به عهده بگیرند.

اسناد مورد نیاز پشتیبانی از برنامه تحصیلی در نیوزلند

برای پشتیبانی از برنامه خود باید اسنادی را ارائه دهید ، در زیر نمونه هایی آورده شده است و پس از ارسال درخواست خود برای پذیرش ، نامه ای از اسناد مورد نیاز برای شما ارسال می شود.

 • مدارک شخصی : گواهی تولد ، یا صفحات مربوط به گذرنامه شما یا گواهی تابعیت.
 • شواهد و مدارک تحصیلات قبلی : کارنامه علمی رسمی شما ، گواهی اتمام برنامه رسمی و برگه های مربوط به دوره.
 • اگر اسناد و مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی است ، باید نسخه اصلی زبان و ترجمه انگلیسی را ارائه دهید و ترجمه ها باید توسط یک سرویس ترجمه در نیوزلند تهیه و تأیید شوند ؛ در خارج از نیوزلند ، اسناد شما باید توسط سازمان یا موسسه ای صادر شود که سند اصلی یا یک جایگزین تأیید شده را صادر کرده است-برای کسب اطلاعات بیشتر و ترجمه متن ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید.
 • شواهد مهارت زبان انگلیسی : آیلتس یا تافل یا معادل آن.
 • اسناد اضافی : فرم های تکمیلی ، مصاحبه ها ، نمونه کارها یا ممیزی ها ؛ پس از درخواست شما ، هرگونه نیاز اضافی و نحوه تکمیل آنها برای شما ایمیل می شود.

نکاتی درباره مدارک و اسناد مورد نیاز موسسات آموزش عالی نیوزلند

اگر منتظر نتایج نهایی هستید ، می توانید یک درخواست ایجاد کنید و وقتی نتایج نهایی شما در دسترس بود ، ریز نمرات رسمی آکادمیک خود را از برنامه خود برای پذیرش بارگذاری کنید.

اگر تحصیلات NCEA ، Cambridge International و IB را در نیوزلند به پایان رسانده اید ، کپی نتایج خود را ارسال نکنید-می توان مستقیماً به این موارد دسترسی پیدا کرد ؛ لطفاً اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تحصیلات خود را وارد کرده اید و به دانشگاه اجازه دسترسی به نتایج خود را در درخواست پذیرش داده باشید.

اگر برای انتقال اعتبار اقدام کنید ، ممکن است اعتبارات دوره شما درخواست شود ، در صورت نیاز به مدارک بیشتر ، به عنوان مثال ساختار مدرک / دیپلم و سیستم نمره دهی ، به شما اطلاع داده می شود.

متقاضیان بین المللی یا متقاضیان داخلی که زبان اول آنها انگلیسی نیست ، باید شرایط زبان انگلیسی را داشته باشند-در بخشی مجزا به شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در نیوزلند پرداخته شده است و به همین دلیل از تکرار مجدد آن خودداری کرده ایم.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در نیوزلند

آیا شما به عنوان یک دانشجو بین المللی به فکر تحصیل در کشوری هستید که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آن بتوانید به ایران برگردید و اشتغال یابید یا حتی در موسسات آموزش عالی ایران ادامه تحصیل دهید؟

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در نیوزلند

خوشبختانه راهی برای اطمینان از اعتبار مدرک اخذ شده از دانشگاه های خارج از کشور برای کار یا ادامه تحصیل وجود دارد ، در واقع نیوزلند کشوری است که برخی از موسسات آموزش عالی آن از سوی نهادهای ایران مورد تائید قرار گرفته اند و شما با تحصیل در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در نیوزلند می توانید از ریسک های عدم اعتبار مدرک و مشکلات ناشی از تطابق آن بکاهید.

اسامی دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در نیوزلند

 • دانشگاه صنعتی اوکلند Auckland University of Technology
 • دانشگاه مسی Massey University
 • دانشگاه اوکلند The University of Auckland
 • دانشگاه اوتاگو University of Otago
 • دانشگاه کانتربری University of Conterbury

نکاتی مربوط به دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در نیوزلند

توجه داشته باشید که دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در نیوزلند همیشه به این منوال نیست و لیست موسسات آموزش عالی معتبر دانسته شده از سوی نهادهای آموزشی ایران هرساله تغییر می کند و شما باید موسسه ای را انتخاب کنید که از هر لحاظ عالی باشد و ریسک پذیری حذف آن از لیست در سال های آتی را کاهش دهید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

اگر به تحصیل در نیوزلند علاقه دارید و با خواندن این مقاله سوالاتی برای شما پیش آمده ، پیشنهاد می کنیم ابتدا پرسش و پاسخ های زیر را مطالعه کرده و سپس در صورت وجود ابهام ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه برای ثبت سوالات خود اقدام نمایید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) روزانه به سوالات درج شده در این بخش با دقت پاسخ می دهند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند چقدر است؟

دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند ملزم به پرداخت 14000 الی 75000 دلار نیوزلند می باشند که برای درک بهتر خوب است بدانید که این مبلغ معادل 18000 الی 20000 پوند است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند کدام دانشگاه است؟

اوتاگو به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در منطقه آسیا و اقیانوسیه شناخته می شود و بیشترین برنده جوایز ملی تدریس را در بین دانشگاه های نیوزلند به خود اختصاص داده است

آیا هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند اجازه کار کردن دارم؟

در ویزای دانشجویی نیوزلند قید شده که حداکثر 20 ساعت کار در هفته مجاز است و در تعطیلات ، این زمان به 40 ساعت می رسد.

حقوق پزشکان در نیوزلند چقدر است؟

پزشکان عمومی واجد شرایط می توانند بین 95000 تا 180000 دلار درآمد کسب کنند ، پزشکان ارشد عمومی و کسانی که مشاغل خصوصی دارند می توانند بین 180000 تا 250000 دلار درآمد کسب کنند.

حقوق دندانپزشکان در نیوزلند چقدر است؟

• دندانپزشکان با حداکثر سه سال سابقه کار معمولاً بین 65000 تا 85000 دلار در سال درآمد دارند. • دندانپزشکان با بیش از سه سال سابقه کار معمولاً بین 85000 تا 186000 دلار درآمد دارند. • درآمد متخصصان دندانپزشکی معمولاً بین 158000 تا 240000 دلار است.

هزینه زندگی در نیوزلند چقدر است؟

هزینه های زندگی در بیشتر مناطق نیوزلند به طور معمول حداقل 15000 دلار نیوزلند ( 11000 دلار آمریکا ) در سال است.

آیا دانشگاه های نیوزلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله ، دانشگاه های زیر مورد تاییدند : دانشگاه صنعتی اوکلند Auckland University of Technology دانشگاه مسی Massey University دانشگاه اوکلند The University of Auckland دانشگاه اوتاگو University of Otago دانشگاه کانتربری University of Conterbury

امکان تحصیل در نیوزلند مدون ارائه مدرک زبان هم وجود دارد؟

بله ، متقاضی که قصد دارد بدون ارائه مدرک زبان در نیوزلند به تحصیل بپردازد باید در یک مدرسه انگلیسی زبان ، از کلاس 8 تا 12 تحصیل کرده باشد و مهم نیست که این مدرسه در چه هیئت آموزشی یا حتی کشوری باشد.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند آیا محدودیت سنی وجود دارد؟

سایت دانشگاه های خارجی شرایطی مبنی بر پذیرش دانشجو در مقطع دکترا براساس سن متقاضی نداشته اند و حتی در برخی مواقع ، شرط سنی برای ورود و تحصیل مقطع دکترا در نیوزلند تعریف نشده است اما تحصیل مقطع لیسانس در نیوزلند برای متقاضیان 18 تا 22 سال و تحصیل مقطع فوق لیسانس ، تا 30 سال امکانپذیر می باشد.

هزینه تحصیل در نیوزلند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چقدر است؟

تحصیل در مقطع کارشناسی می تواند حدود 22000 تا 32000 دلار NZ ( سالانه 16000 تا 23000 دلار ) هزینه داشته باشد ، همچنین هزینه دوره های تحصیلات تکمیلی بین 26000 تا 37000 دلار NZ ( 19000 تا 27000 دلار ) در سال است.

با زوایای مختلف تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند آشنا شدید ، برای ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان ، با شماره های سراسری ما در تماس باشید و یا بصورت حضوری به دفاتر تهران و شیراز موسسه مهاجرتی رجبی مراجعه نمایید ، در ضمن ، سایر مقالات سایت برای راهنمایی شما و ارائه اطلاعات صحیح و به روز در اختیار شماست ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا است ، کشور ایتالیا با ارائه برخی بورسیه های استانی و دولتی می تواند برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه