تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند باتوجه به کیفیت بالا و درخوری که دارد و باتوجه به ویژگی ها و مزایای مناسبی که برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده شده است به یکی از گزینه های بسیار مناسب و ایده آل در دنیای امروز تبدیل شده است.

این کشور یکی از بهترین مقاصدی است که هر دانشجویی می تواند برای خود در نظر داشته باشد و با اخذ مدرک در دانشگاه های آن به یک آینده بسیار خوب و موفق در شغل و حرفه خود دست پیدا کند.

نیوزلند سال های گذشته توانسته با توجه به حمایت هایی که از سمت دولت دریافت کرده است، دانشگاه های خود را از یک کیفیت بسیار بالا برخوردار سازد و سیستم آموزشی اش را به یک سیستم بسیار پر بازده و مدرن مبدل نماید. وجود این دانشگاه های با کیفیت در رتبه های تحصیلی بسیار بالایی را در جهان دارند، توجه شهروندان خارجی بسیاری را به این کشور جلب نموده است که باعث شده بتواند با جذب این فرصت ها بسیاری از مشاغل مورد نیاز خود را نیز از نیروی کار متخصص پر نماید.

تحصیل در نیوزلند علاوه بر برخورداری از یک آموزش و تحصیل بسیار موفق و با کیفیت می توانید تجربه یک زندگی جدید و هیجان انگیز را در طول عمر خود تجربه کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به نیوزلند را نیز در سایت در این مقاله تیم کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مطالعه نمایید تا این کشور را بهتر بشناسید.

فهرست مطالب
تحصیل در نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند از در مدارس از 5 تا 18 سالگی به طول می انجامد و به صورت رایگان فقط برای شهروندان و افراد مقیم این کشور ارائه می شود و پس از آن شخص اگر مایل باشد می تواند برای تحصیل در دانشگاه اقدام نماید. همچنین باید بدانید که تحصیلات مدارس در این کشور به شکل زی ارائه می شود:

  • تحصیل مقطع ابتدایی (5 تا 12 سالگی)
  • تحصیل دوره متوسطه ( 13 تا 17 سالگی)

ضمنا تحصیل تا انتهای دوره متوسطه در این کشور اجباری می باشد. البته دانش آموزان خارجی نیز می توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند اما این امر برای آنان رایگان نیست. پس از اتمام دوره متوسطه افراد قادر هستند تا مدارس فنی حرفه ای، دانشگاه ها، موسسات تکنولوژی و غیره به ادامه تحصیل بپردازند که بهترین گزینه شرکت در تحصیلات دانشگاه می باشد که در مقاطع زیر ارائه می شود:

  • کارشناسی 3 تا 4 سال
  • کارشناسی ارشد 2 سال
  • دکترا 3 تا 6 سال

همچنین تحصیل در نیوزلند و در دانشگاه های آن نیز با پرداخت شهریه برای دانشجویان بین المللی همراه بوده و پذیرش در آنها رقابتی می باشد. پذیرش در دانشگاه ها با آزمون ورودی و دیگر شرایط لازمه همراه بوده و رشته های پزشکی و دندانپزشکی معتبرترین و پر درخواست ترین مدارک دانشگاهی این کشور هستند.

دانش آموزان و دانشجویان بین المللی علاوه بر پذیرش در موسسات آموزش باید برای اخذ ویزای تحصیلی نیز اقدام کنند و پس از آن قادر به مهاجرت و تحصیل در نیوزلند خواهند بود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ما در موسسه رجبی شرایط اولیه شما را رایگان بررسی می کنیم تا بدانید چه شیوه ای از مهاجرت دقیقا مختص شماست!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

زبان تحصیل در نیوزلند

یکی از ویژگی های بسیار منحصر بفرد تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان خارجی این است که زبان آموزش در تمام سیستم آموزش و مقاطع مختلف تحصیلی این کشور به زبان انگلیسی می باشد که این راه را برای شهروندان خارجی بسیار هموارتر و ساده می سازد. اما شرایطی در این رابطه وجود دارد که باید از آن مطلع باشید.

برای تحصیل در مدارس این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد، اما دانش آموز باید تا حد قابل قبولی بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشد تا بتواند به تحصیل در مدارس نیوزلند مشغول شود. همچنین حتی اگر تسلط لازم را نداشته باشد با شرکت در کلاس های مربوط به زبان در مدارس این کشور در حین تحصیل می تواند تسلط و تخصص لازمه را به دست آورد.

اما شرایط زبان تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان خارجی کاملا متفاوت خواهد بود و دانشگاه های این کشور ارائه مدرک زبان معتبر در سطوح مورد نیاز را یکی از شرایط اصلی خود جهت پذیرش دانشجویان می دانند. نوع مدرک و سطح یا نمره درخواستی باتوجه به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی با یکدیگر دارای تفاوت می باشند که باید حتما در اینباره پیش از هر اقدامی اطلاعات کافی را به دست آورید.

زبان تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند با مدرک دیپلم

تحصیل در نیوزلند با مدرک دیپلم کاملا برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است و با ارائه مدرک دیپلم می توان در مقطع کارشناسی و همچنین رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل شد. پذیرش و تحصیل در نیوزلند در این دوره نیاز به ارائه مدارک مختلفی دارد که باید حتما از دانشگاه انتخاب خود آن ها مورد استعلام قرار داده و به همراه درخواست برای آنان ارسال نمایید.

باید توجه داشته باشید که دانشگاه های نیوزلند بر روی سن متقاضیان حساس هستند و نباید پیک تحصیلی شما بیش از 3 سال از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی تان شده باشد. برای پذیرش در دوره کارشناسی داشتن سن بالای 24 سال شرایط را بسیار سخت و دور از دسترس می کند و به نوعی سن 18 سال تا 21 سال بهترین شرایط سنی برای تحصیل در نیوزلند با مدرک دیپلم می باشد.

همانطور که گفتیم ارائه مدرک زبان نیز یکی دیگر از شرایط لازم برای دستیابی به این هدف می باشد. اخذ مدرک از دانشگاه های نیوزلند در مقطع کارشناسی در هر رشته تحصیلی می تواند آینده شغلی خوبی برای شما در هرکجای جهان رقم بزند و همچنین فرصت ادامه تحصیل و دریافت مدرک در مقاطع بالاتر را نیز برایتان فراهم آورد.

برای کسب اطلاعات بیش تر درباره تحصیل در نیوزلند و شرایط لازم هر دانشگاه برای پذیرش با مدرک دیپلم با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

تحصیل به زبان انگلیسی در نیوزلند

همانطور که در بخش بالاتر به شما عزیزان گفتیم، تحصیل به زبان انگلیسی در نیوزلند کاملا فراهم است و به نوعی این زبان تنها زبان رسمی آموزش در این کشور می باشد. این دانشجویان خارجی را از یادگیری دیگر زبان های جهان که در مقابل انگلیسی سخت تر بوده و نیاز به تلاش بیش تری دارند، مبرا می سازد.

اما نکته مهمی که درباره تحصیل در نیوزلند در دانشگاه های آن وجود دارد، این است که ارائه مدرک معتبر جهت اثبات تسلط لازمه به زبان انگلیسی یکی از شروط اصلی و لازمه پذیرش در مراکز آموزش دانشگاهی این کشور است که ممکن است برای هر رشته و مقطع و در هر دانشگاه دارای تفاوت هایی با یکدیگر باشد.

پس به هیچ عنوان به اطلاعات کلی و قدیمی دل خوش نکنید. حتما از دانشگاه انتخابی خود شرایط لازم این امر را مورد استعلام و بررسی قرار دهید. ولی برای آشنایی به طور کلی در ادامه مدارکی که معمولا از دانشجویان درخواست می شود را برای شما تهیه کرده ایم:

شرط معدل برای تحصیل در نیوزلند

باید توجه داشته باشید با اینکه پذیرش در اکثر دانشگاه های این کشور در دوره کارشناسی همراه با آزمون ورودی است، اما معدل مدرک دیپلم نیز تاثیر قابل توجهی در پذیرش و قبولی در رشته انتخابی شما دارد. حتی برخی رشته های مهم و پر متقاضی نظیر رشته های پزشکی یا مهندسی دارای شرط حداقل معدل نیز می باشند.

شرط معدل برای تحصیل در نیوزلند در دوره کارشناسی حداقل معدل 14 می باشد. اما باید توجه داشته باشید که داشتن حداقل معدل معمولا کافی نمی باشد و متقاضیان باید معدل بالاتری را ارئه نمایند تا قادر به رقابت با سایر متقاضیان و اخذ قبولی در دانشگاه شوند. معدل مورد نیاز برای رشته های غیر پزشکی 16 به بالا و معدل لازم برای رشته های پزشکی 18.5 به بالا می باشد.

اما تاثیر معدل برای پذیرش در مقاطع تکمیلی و تحصیل در نیوزلند از تاثیر کمتری برخوردار است و پذیرش برای این مقاطع بیش تر نیازمند سوابق تحصیلی و ارائه مقالات و پژوهش های بین المللی است. البته این به معنای بی تاثیر بودن معدل نیست و هنوز هم باید حداقل معدل متقاضیان برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا بالاتر از 15 باشد.

شرط معدل برای تحصیل در نیوزلند

امکان تحصیل رایگان در نیوزلند

برای بسیاری از علاقمندان به تحصیل در نیوزلند این سوال وجود دارد که آیا امکان تحصیل رایگان در نیوزلند برای افراد وجود دارد؟! همانطور که اشاره کردیم تحصیل در مدارس این کشور برای شهروندان و مقیمان در تمامی مقاطع رایگان می باشد، اما شهروندان غیر نیوزلندی باید شهریه لازم برای تحصیل در مدارس این کشور را پرداخت کنند.

در رابطه با تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز باید بدانید که به طور کل تحصیل در این مراکز رایگان نیست و چه شهروندان و چه دانشجویان بین المللی باید شهریه تحصیلی خود را پرداخت نمایند. اما در برخی از رشته ها و دانشگاه های میان شهریه ای که از شهروندان و مقیمان نیوزلند اخذ می شود با خارجی ها تفاوت وجود دارد و نیوزلندی ها مبالغ ارزان تری را پرداخت می نمایند.

البته نکته مثبتی که وجود دارد، دانشجویان خارجی می توانند از مزایای بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی و یا تخفیف برخوردار شوند و مبلغی از شهریه خود را کاهش دهند. البته فرصت های اخذ بورسیه بسیار رقابتی هستند و متقاضیان نیز کم نمی باشند؛ به همین خاطر باید دارای شرایط بسیار خوبی باشید تا این فرصت برایتان فراهم آید.

بورسیه ها دارای شرایط مختلفی جهت اعطای به دانشجویان برخوردار هستند و هرکدام مقداری از هزینه های افراد می توانند پوشش دهند، که باید حتما در رابطه با آن ها اطلاعات لازم را کسب و سپس مدارک مورد درخواست را ارسال نمایید. با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در اینباره حتما مشورت نمایید.

تحصیل در نیوزلند را با برخی کشورهای جهان مقایسه کنید ، انتخاب شما کجاست؟!

هزینه های تحصیل در نیوزلند

از دیگر پارامترهای بسیار مهم و تاثیر گذار در انتخاب تحصیل در نیوزلند باید به میزان هزینه های تحصیل در این کشور اشاره کرد. باید بگوییم با اینکه هزینه های تحصیل در نیوزلند در گروه کشورهای ارزان جای نمی گیرد، اما در میان کشورهای گران نیز نمی توان آن را قرار داد.

ضمن اینکه میزان شهریه ای که برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازید، در مقابل کیفیت آموزش، اعتبار و ارزش مدرکی که دریافت می کنید، بسیار ایده آل و مناسب می باشد. قطعا تحصیل در دانشگاه های هم تراز با دانشگاه های نیوزلند در کشورهایی نظیر آمریکا، استرالیا و انگلستان از شهریه های گران تری برخوردار خواهند بود.

ضمنا شهریه های تحصیل در مراکز دولتی نیوزلند بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از مراکز خصوصی و غیر دولتی هستند. همچنین از مخارج اقامت و زندگی در این کشور نیز نباید غافل شوید که این هزینه ها نیز به شهریه تحصیلی شما اضافه  می شوند. ولی خوشبختانه هزینه  زندگی در نیوزلند نیز گران نیست اما ارزان هم نمی باشد.

کار پس از تحصیل در نیوزلند و اقامت آن

معمولا اکثر دانشجویان خارجی پس از اتمام تحصیل در نیوزلند خواهان ادامه حضور و زندگی در این کشور می باشند، با اینکه ویزای تحصیلی موقت می باشد و دانشجویان پس از اخذ مدرک باید به کشور خود بازگردند. اما می توان این شرایط را تغییر داد و با یافتن یک شغل مناسب در زمینه تحصیل و تخصص خود ویزای تحصیلی را به ویزای کار تغییر داده و در این کشور ماندگار شد.

باید حتما شغلی بیابید که کارفرمای آن مورد تایید واقع شود و شغل مربوطه حتما در راستای مدرک تحصیلی و تخصص شما باشد. در این صورت یک ویزای کاری 1 تا 3 ساله برای شما صادر خواهد شد که قابل تمدید نیز می باشد. در نهایت چنانچه 5 سال در این کشور ساکن، به کار مشغول بوده و مالیات بپردازید امکان اخذ اقامت دائم برایتان فراهم می آید.

همچنین پس از 3 تا 5 سال از اخذ اقامت دائم نیوزلند اگر شرایط لازم را داشته بایشد، می توانید جهت اخذ پاسپورت و شهروندی این کشور اقدام کنید. ضمنا دانشجویان خارجی می توانند برای اخذ ویزای همرا برای فرزندان زیر 18 سال و همسر خود در حین تحصیل اقدام کنند. مقاله  کار در نیوزلند تمامی اطلاعات لازم در این رابطه را به شما ارائه می کند.

برای برخی افراد اخذ مدارک زبان بین المللی چالشی بسیار دشوار در مسیر مهاجرت است اما شاید ندانید که شیوه هایی وجود دارد که شما بدون داشتن مدرک زبان نیز می توانید مهاجرت تحصیلی را تجربه کنید.

در وبینار ارائه شده در این بخش از مقاله همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در این باره با شما صحبت می کند. 

شاید بعد از مشاهده این وبینار بتوانید تصمیم بهتری برای مهاجرت بگیرید.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل ارزان و آسان با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان حرفه ای رجبی

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار تحصیل در نیوزلند

بله، ایرانیان برای تحصیل در نیوزلند چه در دانشگاه  چه در مدارس آن با ممنوعیت یا محدودیت خاصی مواجه نیستند.

 خوسبختانه زبان رسمی تحصیل در نیوزلند زبان انگلیسی است.

 این موضوع بستگی به شرایط دارد، تحصیل در نیوزلند برای شهروندان و مقیمان در مدارس این کشور رایگان است، اما به طور کلی تحصیل در دانشگاه های آن با شهریه همراه است.

قطعا پذیرش و تحصیل در دانشگاه های این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان دارد، ولی مدارس این کشور اجباری برای ارائه مدرک زبان ندارند.

 بله، دانشجویان خارجی می توانند برای فرزندان زیر 18 سال و همسر خود ویزای همراه دریافت کرده و آنان را به نیوزلند ببرند.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی تلاش نموده تا شرایط تحصیل در نیوزلند را به شما ارائه نمایند، برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با مشاورین ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل فرمایید. توصیه می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را نیز بخوانید و با امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای تحصیل آشنا شوید.

1 دیدگاه در “تحصیل در نیوزلند

  1. تحصیل در نیوزلند هادی گفت:

    اطلاعات بسیار جامعی دارید تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3/5 - (5 امتیاز)