نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند به دلیل شرایط مساعد دانشگاه ها و موقعیت مناسب برای زندگی و به دنبال آن کار ، مورد توجه دانشجویان بین الملل قرار می گیرد ، مهاجرت تحصیلی به این کشور نیز همانند دیگر کشورهای خارجی تابع شرایط و ضوابط خاصی است که متقاضیان بین المللی باید از آنها آگاهی داشته باشند.

مشاوران موسسه رجبی ، در این صفحه اطلاعات اولیه پیرامون شرایط تحصیل در نیوزلند را تهیه و خدمت علاقه مندان ارائه می دهند ، بی شک مطالعه این مطالب ، چشم انداز جدیدی از شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند برای شما خواهد داشت ، اطلاعاتی که شاید تاکنون از جزییات آنها آگاهی نداشته اید ، بنابراین در مطالعه آن کوتاهی نکنید.

دلایل قانع کننده برای گرایش تحصیل در نیوزلند

در نیوزلند دانشگاه هایی وجود دارد که از لحاظ رنکینگ جهانی در مرتبه خوبی قرار دارند ، بر همین اساس افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند ، بیش از 60 موسسه عالی در نیوزلند وجود دارد که هر کدام در رشته های متفاوتی دانشجو می پذیرند.

تحصیل در نیوزلند به زبان انگلیسی است ، متقاضیان باید سابقه تحصیلی خوبی داشته ، زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 را نیز ارائه دهند تا بتوانند از دانشگاه های نیوزلند پذیرش بگیرند.

خلاصه ای از مراحل کار برای تحصیل در نیوزلند

 • انتخاب کنید که چه چیزی را مطالعه کنید ؛ برنامه ، دوره و موسسه خود را انتخاب کنید ، در هر منطقه در نیوزلند موسسات آموزشی با کیفیت وجود دارد ، بنابراین مکان های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.
 • بودجه خود را برنامه ریزی کنید.
 • برای دوره خود اقدام کنید.
 • برای ویزای خود اقدام کنید.
 • برای رفتن آماده شوید.

اگر در مورد تحصیل در نیوزلند ، دوره ها ، دانشگاه ها ، بورسیه ها یا ویزای دانشجویی سوالی دارید ، گام به گام با مشاوران موسسه رجبی پیش بروید ، بدین معنا که ابتدا مطالب پیش رو را مطالعه کنید و سپس با آنها تماس بگیرید ، مشاوران ما در زمینه تحصیل پرونده های موفقی را به غایت رسانده و دارای تجربه بسیار بالایی هستند ؛ همچنین مقالات دیگر سایت مانند مقاله تحصیل در فرانسه ، انگلستان و استرالیا می تواند به شما کمک کند تا بهتر تصمیم بگیرید.

تحصیل در نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند بر اساس مدل آموزش انگلیس بنا شده است ، برنامه های آموزش عالی نیوزلند به دلیل کیفیت آموزش و امکانات پیشرفته کاملاً مشهور هستند ، دولت نیوزلند از سیستم های تضمین کیفیت عالی برای نظارت و اطمینان از کیفیت آموزش برخوردار است.

سیستم آموزشی نیوزلند

دانش آموزان و دانشجویان با آموزش عملی گرا و استانداردهای عالی تدریس تحصیلات خود را در نیوزلند ادامه می دهند.

سیستم آموزشی نیوزلند از توانایی های مختلف ، اعتقادات مذهبی ، گروه های قومی ، سطح درآمد و ایده های مربوط به آموزش و یادگیری استقبال می کند.

آموزش در نیوزلند از ترکیب قابل پیش بینی و برنامه ریزی شده ای ساخته شده است و راهی دانش آموز محور است که پیشرفت و انتخاب یادگیری مداوم را فراهم می کند ، سیستم آموزشی نیوزلند دارای 3 سطح است:

 • آموزش اولیه کودکی – از بدو تولد تا سن ورود به مدرسه
 • آموزش ابتدایی و متوسطه – از 5 تا 19 سالگی
 • آموزش بیشتر – آموزش عالی و حرفه ای

آموزش اولیه در دوران کودکی

یادگیری زودهنگام به کودکان کمک می کند تا نسبت به دنیا اعتماد به نفس داشته باشند و کنجکاو باشند ، این به کودک شما کمک می کند هنگام رفتن به مدرسه بهتر عمل کند و به او کمک می کند مهارت های مهمی را کسب کند تا در زندگی بعدی قدرتمند ، شاد و موفق شود ، آموزش اولیه کودکی در نیوزلند (ECE) اجباری نیست اما حدود 96.8٪ از کودکان در ECE شرکت می کنند.

انواع مختلفی از خدمات ECE وجود دارد و همه یادگیری هایی که کودکان در یک سرویس ECE یا Kōhanga Reo تجربه می کنند توسط چارچوب برنامه درسی Te Whāriki هدایت می شوند.

آموزش ابتدایی و متوسطه

مدارس ابتدایی و متوسطه سطح دوم آموزش هستند ، تحصیلات فرزند شما در سن 5 تا 19 سالگی در مدارس دولتی (مدارسی که تحت مالکیت دولت و بودجه هستند) اگر شهروند نیوزلند یا اقامت دائم باشد ، رایگان است.

تحصیل از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است ، در اکثر مدارس ، کودک شما می تواند از روزی که 5 ساله شد مدرسه را شروع کند (لازم نیست تا شروع سال تحصیلی جدید صبر کنید) ، با این حال برخی از مدارس سیاست شروع کودکان در مدرسه را با هم به عنوان یک گروه در ابتدای هر ترم (ورود گروهی) دارند ، بیشتر کودکان تا سن 17 سالگی در مدرسه می مانند.

مدارس دولتی ، دولتی یکپارچه و خصوصی

بیشتر مدارس در نیوزلند مدارس دولتی هستند ، آنها برنامه درسی ملی را آموزش می دهند و سکولار (غیر مذهبی) هستند.

مدارس تلفیقی ایالتی مدارسی هستند که شخصیت خاصی دارند بودجه آنها توسط دولت تأمین می شود و برنامه درسی ملی را آموزش می دهد ، آنها اهداف و مقاصد خاص خود را برای انعکاس ارزشهای خاص خود خواهند داشت و در یک فلسفه یا دین خاص تنظیم می شوند ، شما هزینه حضور اجباری پرداخت خواهید کرد.

مدارس خصوصی مقداری بودجه دولتی می گیرند اما بیشتر از طریق دریافت شهریه والدین تأمین می شوند ، آنها برنامه های یادگیری خود را توسعه می دهند و نیازی نیست که از برنامه درسی ملی پیروی کنند.

آموزش عالی در نیوزلند

دانش آموزان پس از اتمام دوران متوسطه ، می توانند وارد سطح سوم آموزش یعنی آموزش عالی شوند ، آموزش عالی در اینجا توسط طیف گسترده ای از ارائه دهندگان از جمله دانشگاه ها ، انستیتو های فناوری ، پلی تکنیک ها ، موسسات آموزش خصوصی و سازمان های آموزش صنعت ارائه می شود.

ارائه دهندگان آموزش ، مدارک تحصیلی را در هر سطح ارائه می دهند – گواهینامه ها ، دیپلم ها ، مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکترا ، همه آنها در چارچوب صلاحیت های نیوزلند قرار گرفته اند ، وب سایت NZQA دارای جزئیاتی از سطوح مختلف صلاحیت موجود و مکان مناسب آنها در چارچوب است.

صحبت های بیشتر در این مورد را در ادامه در مبحث مربوط بهترین دانشگاه های نیوزلند دنبال کنید ، مشاوران موسسه رجبی ، بهترین و به روزترین اطلاعات را در این محتوا گنجانده اند و از علاقه مندان دعوت می کنند که مطالب اولیه این سایت را مطالعه و پس از آن حتما با آنها تماس حاصل نمایند.

تحصیل در نیوزلند با مدرک دیپلم

آیا به دنبال فرصتی برای تحصیل در خارج از کشور با مدرک دیپلم هستید؟ نیوزلند چنین شرایطی را برای دانشجویانی مانند شما ارائه می دهد به شرطی که از معیارهای مختلفی برخوردار باشید.

تحصیل در نیوزلند با مدرک دیپلم

تحصیلات با مدرک دیپلم در نیوزلند با ثبت نام مقطع کارشناسی در دانشگاه های نیوزلند آغاز می شود ، تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند از بهترین تحصیلات در جهان است ؛ زیرا هم مدرک شما در سراسر جهان به عنوان مدرکی شناخته می شود که با بسیاری از مقاطع کارشناسی انگلیس و استرالیا برابری می کند و هم کارفرمایان و هم موسسات آموزش عالی رتبه ، مدرک شما را به عنوان یک مدرک مهم تشخیص می دهند.

دانشگاه ها هم مانند اکثر مدارس ، یک سال تحصیلی دارند که از فوریه تا نوامبر ادامه دارد و ترم های آن در ژوئن و جولای تقسیم می شود.

تعدادی مدرک کارشناسی و گواهینامه مختلف در نیوزلند وجود دارد که می توانید کسب کنید ، که همه آنها بسته به محل تحصیل شما متفاوت است.

این مدارک و گواهینامه ها تفاوت های متفاوتی خواهند داشت و در صورت ادامه تحصیل بعداً امتیازات متفاوتی به شما اعطا می کنند ، اما قبل از رسیدن به آنجا ، باید تمام نیازهای شما در مورد دانشگاه های نیوزلند و سبک زندگی دانشجویان را پوشش دهیم.

مدرک کارشناسی در نیوزلند

برخلاف کشورهایی مانند ایالات متحده که برای اتمام دوره کارشناسی چهار سال طول می کشد ، در واقع نیوزلند به شما امکان می دهد ظرف سه سال کار خود را تمام کنید ، این به این دلیل است که کلاسهای آموزش عمومی ، در صورت وجود ، بسیار کم است.

ممکن است مجبور شوید کلاس هایی را بگذرانید که مستقیماً در رشته شما نیستند (به عنوان مثال ؛ دانشجویان پرستاری ممکن است مجبور به شرکت در کلاس جبر باشند و غیره) ، اما هر کلاس دیگری که شرکت می کنید جهت دوره تحصیل شماست.

شما با کلاس هایی که مستقیماً با رشته های موجود مرتبط نیستند هیچ وقتی تلف نمی کنید ، این مدارک به شما آموزش کاملاً گردشی می بخشد که شما را برای دنیای کار یا فعالیتهای آموزش عالی آماده کند.

اگر می خواهید در یک برنامه کارشناسی در نیوزلند ثبت نام کنید ، مکان های زیادی برای جستجو وجود دارد ، بیشتر برنامه های کارشناسی در 8 دانشگاه اصلی کشور است.

انواع مدارک کارشناسی در نیوزلند و الزامات برنامه

مدرک کارشناسی در نیوزلند بطور کلی شامل این موارد می شود ، برنامه های کارشناسی هنر (B.A.) 122 برنامه ، برنامه های کارشناسی علوم (94 برنامه لیسانس) ، کارشناسی رشته های مهندسی (14 برنامه) ، لیسانس حقوق (L.L.B.) 6 برنامه.

توجه داشته باشید که دانشگاه های نیوزلند دارای اعتبار علمی بالایی هستند و بنابراین معدل مدرک دیپلم متقاضی باید بالا باشد و همچنین دانشجویان نیاز دارند که یک انگیزه نامه قوی برای هدف تحصیل خود در نیوزلند به دانشگاه مورد نظر خود ارائه کنند.

علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی برای تحصیل با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی ، الزامی است که مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهند.

قوانین زبان انگلیسی برای برنامه های کارشناسی نیوزلند

قوانین زبان انگلیسی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر و گاهی از یک برنامه به برنامه دیگر متفاوت است اما در هر صورت آزمون آیتلس پایین تر از 6 و تافل پایین تر از 80 پذیرفته نمی شود.

آزمون های مهارت انگلیسی معمولاً شامل تافل ، آیلتس ، مدرک زبان انگلیسی کمبریج : مهارت C1 پیشرفته یا C2 ، آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) Academic ، و آزمون ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان (MELAB ) پذیرفته می شوند.

رشته های برتر مقطع کارشناسی در نیوزلند

 • رشته مدیریت بازرگانی
 • رشته هتل داری و گردشگری
 • رشته مهندسی کامپیوتر
 • رشته مهندسی نرم افزار
 • رشته مهندسی برق و الکترونیک
 • رشته فناوری اطلاعات (IT)

اطلاعات تکمیلی و جدیدتر از شرایط تحصیل در نیوزلند با مدرک دیپلم و همچنین رشته های بیشتر در این مقطع را از طریق مشاوران موسسه رجبی دریافت خواهید کرد.

تحصیل رایگان در نیوزلند

درخواست اطلاعات پیرامون تحصیل رایگان در خارج از کشور ، از تقاضاهای رایج دانشجویان بین الملل است ، بر همین اساس مشاوران موسسه رجبی در این نوشتار نیز بخشی را به این موضوع اختصاص داده اند.

تحصیل رایگان در نیوزلند

نیوزلند به عنوان یک کشور نسبتاً کوچک در مقایسه با ابرقدرت ها ، اغلب به عنوان یک مقصد ایده آل برای مطالعه نادیده گرفته می شود ، این واقعیت که همسایه استرالیا است نیز به وضعیت کمک نمی کند ، با این وجود ، وقتی صحبت از آموزش و ماجراجویی می شود ، نیوزلند چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

حتی اینکه بهترین واقعیت این است که شما می توانید در نیوزلند به صورت رایگان تحصیل کنید ؛ به عنوان مثال ، دولت چندین برنامه بورسیه عالی برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط دارد!

شما قادر خواهید بود دانشگاهی را انتخاب کنید که دوره مورد نظر شما را از لیست تایید شده ارائه دهد ، اما سوال این است که چگونه می توانید این فرصت را تأمین کنید؟ ادامه مطالب را بخوانید تا متوجه شوید! در اینجا ابتدا نحوه تحصیل به صورت رایگان در نیوزلند به اختصار در ده مرحله بیان شده است و پس از آن به سایر موارد تحصیل رایگان نیوزلند اشاره می شود.

همچنین اگر می خواهید در خصوص تحصیل رایگان در خارج از کشور بیشتر تحقیق کنید شرایط تحصیل در آلمان را در همین سایت بخوانید ، چراکه کشور آلمان ، جرو معدود کشورهایی است که تحصیل رایگان واقعی به دانشجویان خود ارائه میدهد.

نگاه جزیی تر به اقدامات تحصیل رایگان نیوزلند

همانطور که در بالا اشاره شد ؛ اولین چیزی که شما نیاز دارید یک برنامه با کیفیت است ، به یاد داشته باشید ، کسانی که بهترین عملکرد قبلی را دارند شانس بالایی برای انتخاب توسط هیئت های پذیرش دارند و بیشترین شانس تحصیل در نیوزلند را به صورت رایگان دارند.

همه متقاضیان خارجی باید مدارک تحصیلی معادل NCEA سطح 3 را داشته باشند ، نوع مدارکی که در اینجا ارائه می دهید به کشور مبدا شما بستگی دارد ، در حالی که نمرات منوط به دوره و موسسه ای است که انتخاب می کنید ، موارد دیگری که باید به خاطر داشته باشید عبارتند از:

 • آیلتس با حداقل امتیاز باند 5.5
 • گذرنامه ای که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

دولت نیوزلند به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا در هنگام تحصیل حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند (توضیحات بیشتر در مقاله کار پاره وقت دانشجویی در نیوزلند) ، این یک روش عالی برای شما است که می توانید در نیوزلند به صورت رایگان تحصیل کنید.

جستجوی دانشگاه های ارزان قیمت در نیوزلند

دانشگاه های نیوزلند مجاز به تعیین شهریه خود برای برنامه های مختلف هستند ، اگرچه ممکن است ساختار مشابهی داشته باشند ، اما کل مبلغ پرداختی در سال قطعاً در بیشتر موسسات متفاوت است.

هزینه آنها به طور متوسط بین 22000 تا 32000 دلار برای لیسانس و 26000 دلار – 37000 دلار برای مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند ، به همین ترتیب ، این به شما بستگی دارد که مقرون به صرفه ترین دانشگاه کشور را جستجو کنید که دوره مورد نظر شما را ارائه دهد ، مشاوران موسسه رجبی می توانند شما را در این جستجو همراهی کنند.

بهره مندی از شهریه های رایگان دانشگاه های نیوزلند

دولت نیوزلند سیاستهای جدیدی را برای کاهش هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در نظر گرفت همچنین ، این یک شهریه رایگان برای دانشجویان تازه وارد در آموزش عالی یک ساله ارائه می دهد.

علاوه بر این ، وب سایتی ایجاد شده است که به دانش آموز کمک می کند صلاحیت خود را دریابد ، سعی کنید اطمینان حاصل کنید که شماره دانشجویی ملی (NSN) را در دست داشته باشید ، زیرا این امر باعث سریعتر و آسان تر شدن آن می شود ، در صورتی که NSN خود را ندارید ، وب سایت به شما می گوید که برای تهیه آن باید چه کاری انجام دهید.

در صورت سه سال اقامت در نیوزلند ، شما می توانید مستقیماً از مدرسه به دانشگاه اوکلند ملحق خواهید شد ، به احتمال زیاد واجد شرایط شهریه رایگان خواهید بود ، همچنین برخی دیگر از مقیم های اقامت از جمله پناهندگان واجد شرایط هستند.

شهریه رایگان نیوزلند شامل چه مواردی می شود؟

دولت برای پوشش شهریه و هزینه های اجباری مرتبط با آن تا 12000 دلار هزینه پرداخت خواهد کرد و همچنین ، هزینه های اجباری خدمات دانشجویی برای یک سال تحصیل تمام وقت (معمولاً 120 ساعت اعتبار) را پوشش می دهد ، در صورت تحصیل به صورت نیمه وقت ، می توانید مدت زمان بیشتری را تمدید کنید.

اگر واجد شرایط تحصیل بدون هزینه هستید و قبلاً برای وام اقدام کرده اید ، می توانید مبلغ وام را لغو یا کاهش دهید.

درصورتی که متقاضی وام دانشجویی نباشید ، فقط برای بخشی از هزینه زندگی درخواست خواهید کرد ، همچنین ، آنچه تصمیم دارید با وام خود انجام دهید به شرایط فردی شما بستگی دارد.

اگر در دوره ها ثبت نام کنید و سپس آن را لغو کنید ، در سال های آینده حق دریافت هزینه رایگان را از دست خواهید داد.

سیستم SIT ZERO برای شهریه های رایگان

این سیستم برای دانشجویانی است که در طول تحصیل مقیم دائم نیوزلند هستند و در واقع فرصتی را برای مطالعه برنامه های معتبر برای شهریه رایگان فراهم می کند.

سیستم هزینه های رایگان فقط برای شهریه پایه مربوط به هر برنامه تحصیلی اعمال می شود و

علاوه بر این ، آنها البته محدود به مواردی مانند لباس فرم ، متن ، ابزار ، فعالیت ها و هزینه های NZQA هستند.

تحصیل مهندسی در نیوزلند

رشته مهندسی از چند سال گذشته در نیوزلند کاملاً پر جنب و جوش بوده است ، تقاضا برای این بخش در نیوزلند بسیار رقابتی شده است ، این در حالی است که در سال های اخیر ، خدمات تجاری به دلیل بخش معماری ، علمی و مهندسی 2.1 درصد افزایش یافته است.

تحصیل مهندسی در نیوزلند

رشد کالج های مهندسی و فناوری در کشور نیز افزایش یافته است ، در حال حاضر ، چندین موسسه معتبر وجود دارد که به طور موثر برای تولید یک گروه نخبه از متخصصان مهندسی کار می کنند ، در اینجا پنج کالج برتر در نیوزلند را که دوره های مهندسی و فناوری را به دانشجویان مشتاق ارائه می دهند را معرفی می کنیم.

دانشگاه های ارائه دهنده ی دوره های مهندسی در نیوزلند

دانشگاه هایی که رشته ی مهندسی را ارائه می دهند شامل دانشگاه اوتاگو ، دانشگاه کانتربری ، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون ، دانشگاه وایکاتو و دانشگاه صنعتی اوکلند می شوند.

این رشته در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و همچنین در مقاطع بالاتر در این کشور تدریس می شود.

تحصیل در رشته کارشناسی مهندسی

لیسانس مهندسی (B.Eng. ) یا BE یک مدرک دانشگاهی است که برای تحصیلات کارشناسی در یکی از علوم مهندسی به دست می آید ، که 3-4 سال طول می کشد تا دانشجو از درجه ی B.Eng فارغ التحصیل شود.

اعطای لیسانس مهندسی برای برنامه های فنی در دانشگاه های علمی کاربردی یا دانشگاه های فنی در این کشور معمول است ، برنامه های مهندسی منظم در دانشگاه های دیگر به عنوان مدرک لیسانس علوم (B.Sc ) اعطا می شود.

در طول B.Eng. دوره های آموزشگاه های بین المللی فناوری ، به دانشجویان می آموزند که چگونه با استفاده از ریاضیات ، اصول علمی و همچنین روش ها و فن آوری های جدید ، مشکلات مهندسی را حل کنند.

دانشجو در این دوره ها ، مهارت های حل مسئله و یک رویکرد تحلیلی از خود را توسعه می دهد و نحوه انجام تحقیقات مناسب را کشف می کند ، همچنین برای فارغ التحصیل شدن ، دانشجویان باید یک مقاله تحقیقاتی مهندسی را در سال آخر تحصیل بنویسند.

مهم ترین مهندسی ها در نیوزلند

رشته های مهندسی در موضوعات مهندسی نرم افزار ، مهندسی عمران ، مهندسی شیمی ، و مهندسی برق از مهمترین مهندسی ها در این کشورند.

لیسانس مهندسی نرم افزار (Hons) از دانشگاه ویکتوریا ولینگتون یک مدرک حرفه ای چهار ساله در مقطع کارشناسی با تمرکز بر فناوری مبتنی بر دیجیتال است ، شما از طریق طراحی و اجرای سیستم های دنیای واقعی ، یک پایه محکم در ریاضیات و علوم را ایجاد خواهید کرد.

برنامه مهندسی شیمی و بیولوژیکی در دانشگاه وایکاتو رشته سنتی مهندسی شیمی را با تخصص های جدید و نوظهور در مهندسی ترکیب می کند تا فارغ التحصیلانی تولید کند که برای حل چالش های پایدار جهان از تجهیزات بیشتری برخوردار باشند.

دانشگاه های اوکلند ، وایکاتو و ولیتگتون نیز از بهترین دانشگاه ها در زمینه ی تدریس رشته ی مهندسی برق هستند ، دانشگاه وایكاتو فارغ التحصیلان برجسته ی برنامه مهندسی عمران را تربیت می کند.

هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی

دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی می توانند انتظار داشته باشند که حدود 22000-32000 دلار نیوزلند در سال بپردازند ، لازم به ذکر است که شهریه گرایش های مختلف رشته مهندسی با هم تفاوت دارند ، برخی از رشته ها مانند رشته معماری و مهندسی شیمی هزینه های بیشتری دارند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در نیوزلند

در زیر مشاوران موسسه رجبی ، لیستی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در نیوزلند را ارائه کرده اند که قطعا اطلاع از آن برای آن دسته از علاقه مندان تحصیل در نیوزلند که مایل به بازگشت به ایران هستند ، ضروری به نظر می رسد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در نیوزلند

دانشگاه های گروه الف یا ممتاز نیوزلند

 • Auckland University of Technology
 • Massey University
 • The University of Auckland
 • University of Canterbury
 • University of Otago
 • University of Waikato
 • Victoria University of Wellington

دانشگاه های گروه ب (خوب) در نیوزلند

 • Lincoln University

دانشگاههای گروه ج (متوسط) در نیوزلند

 • Ara Institute of Canterbury (Christchurch Polytechnic)
 • Eastern Institute of Technology Hawke’s Bay and Tairawhiti
 • Manukau Institute of Technology
 • Nelson Marlborough Institute of Technology
 • Otago Polytechnic
 • Southern Institute of Technology
 • Unitec Institute of Technology (Unitec New Zealand)
 • Universal College of Learning (UCOL)
 • Waikato Institute of Technology
 • Whitireia New Zealand (Whitireia Community Polytechnic)

تحصیل دکترا در نیوزلند

نیوزلند از ورزش و طبیعت شناسی گرفته تا سینما و فرهنگ ، دانشجویان بین المللی زیادی را آماده کرده است که آماده اند برای مقطع دکترا آموزش ببینند ، اما چقدر از سیستم آموزش عالی کلاس جهانی این کشور اطلاعاتی دارید؟

تحصیل دکترا در نیوزلند

دانشگاه های نیوزلند بسیار بالاتر از انتظار در رتبه بندی های بین المللی پیشرفت کرده اند ، از همه مهمتر آنها فرصت های منحصر به فرد تحقیق در مقطع دکترا را ارائه می دهند که در هیچ جای دیگر پیدا نخواهید کرد.

فرصت های دکترا در نیوزلند

نیوزلند ترکیبی کامل از فرصت های تحقیقاتی عالی ، هزینه های مقرون به صرفه و فعالیت های فوق برنامه خیره کننده را ارائه می دهد.

همه هشت دانشگاه کشور دارای رتبه بندی جهانی هستند ، بنابراین ، هر کجا که تحصیلات دکترای خود را بگذرانید ، در یک موسسه معتبر بین المللی تحقیقات خود را شروع خواهید کرد و حمایت دولت به این معنی است که شما هزینه های مشابه یک شهروند نیوزلندی را پرداخت خواهید کرد و هیچ نرخ بالاتری برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نمی شود.

دلایل تحصیل دکترا در نیوزلند

در اینجا فقط چند دلیل برای مدرک دکترای نیوزلند در سال جاری ذکر شده است:

فرصت های منحصر به فرد تحقیقاتی: از بوم شناسی گرفته تا انسان شناسی ، دانشگاه های نیوزلند پروژه هایی را مدیریت می کنند که به سادگی در جاهای دیگر در دسترس نیستند ، این کشور همچنین میزبان پارک های علمی پیشگام ، مراکز مالی و مراکز مهندسی است.

یک سیستم آموزش عالی در سطح جهانی : فقط هشت دانشگاه در نیوزلند وجود دارد ، اما هر یک از آنها در جدول QS و Times Higher Education League قرار دارد.

بدون نرخ هزینه بین المللی : برخلاف بسیاری از مقاصد محبوب تحصیلات تکمیلی ، برای تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور ، در نیوزلند هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد.

آینده شغلی : نیوزلند دانشجویان مستعد را به طور فعال تشویق می کند تا در دانشگاه های خود تحصیل کنند و پس از فارغ التحصیلی به طور بالقوه به اقتصاد آن کمک کنند ، این کشور همچنین دومین کشور صلح آمیز جهان است (پس از ایسلند).

ساختار دکترا در نیوزلند

نشانه های معروف نیوزلند و محبوبیت آن در بین مسافران بین المللی ، این کشور را به مقصدی جذاب برای تحصیل دکترا تبدیل کرده است ، همچنین این کشور با دانشجویان بین المللی که به دنبال اقامتی طولانی تر هستند سازگاری بسیاری دارد.

دکترا در نیوزلند مشابه دکترا در انگلیس و سایر کشورها است ، شما در مورد یک موضوع عمیق تحقیق خواهید کرد و در نهایت یک پایان نامه ارائه خواهید کرد که سهم اصلی و قابل توجهی در زمینه تحصیل شما دارد.

این کار را با پشتیبانی حداقل یک سرپرست انجام خواهید داد ، آنها یک محقق مستقر با تخصص آکادمیک خواهند بود تا به شما کمک کنند ایده های خود را توسعه دهید و تجربه عملی را برای هدایت پروژه خود به اتمام برسانید ، در نیوزلند نیز سرپرست شما نقش مهمی در روند درخواست دکترا دارد.

طول مدت برنامه نیوزلند

انجام یک دکترا در نیوزلند به طور معمول سه تا چهار سال تحقیق تمام وقت نیاز دارد ، گزینه های نیمه وقت ممکن است بیشتر طول بکشد ، اما در دسترس داوطلبان ویزای دانشجویی نیست (این شما را به چهار سال تحصیل محدود می کند).

سال تحصیلی در نیوزلند از فوریه تا نوامبر ادامه دارد ، این ممکن است عجیب به نظر برسد اگر شما به سیستم آموزشی در اروپا یا آمریکای شمالی عادت کرده باشید ، اما در واقع برای کشورهای نیمکره جنوبی کاملاً معمول است ، اگر به زمان بیشتری برای کار در برنامه یا ترتیب ویزای خود نیاز دارید ، یک وقفه کوتاه بین پایان دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد و شروع دوره دکترا نیز می تواند ایده آل باشد.

هزینه ها و بودجه تحصیلات دکترا در نیوزلند

برخلاف انگلیس و سایر کشورها ، نیوزلند هزینه های بسیاری را از دانشجویان بین المللی دکترا دریافت نمی کند ، که این کشور را به گزینه ای نسبتاً مقرون به صرفه برای تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور تبدیل می کند.

دانشگاهها می توانند هزینه های خود را برای برنامه های دکترا تعیین کنند ، اما اکثر آنها برای یک دوره تمام وقت بین 6500 تا 9000 دلار نیوزلند در سال هزینه دارند.

اگر به دنبال تحصیل در مقطع دکترا هستید ، خوب است بدانید که دانشگاه های کانادا هم بورسیه هایی بسیار عالی برای این مقطع به دانشجویان اعطا می کند ، در مقاله تحصیل در کانادا به طور مفصل این موارد را شرح داده ایم.

شرایط پذیرش برای متقاضی دکترای نیوزلند

هیچ خدمات متمرکز برای دانشجویان دکترا در نیوزلند وجود ندارد ، در عوض ، شما باید مستقیماً به دانشگاه انتخابی خود مراجعه کنید.

دانشگاه ها شرایط ورود خود را برای پروژه ها و برنامه های مختلف دکترا تعیین می کنند ، اما همه آنها به دنبال تأیید دو چیز هستند.

در مرحله اول ، دانشگاه شما باید مطمئن شود که شما دانش و تجربه لازم را برای تکمیل دکترا در موضوع خود دارید ، آنها براساس صلاحیت موجود شما در این باره تصمیم خواهند گرفت ، یک برنامه دکتری قوی باید حداقل توسط یک دانشجوی کارشناسی 2.1 (یا معادل آن) پشتیبانی شود.

برای پذیرش در مقطع دکترا به صراحت مدرک کارشناسی ارشد لازم نیست ، اما دانش اضافی در زمینه موضوع به درخواست شما کمک می کند ، به ویژه اگر در این زمینه تجربه تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد را کسب کرده باشید.

معیارهای کلیدی دیگر مناسب بودن پروژه ای که می خواهید در مورد آن تحقیق کنید یا مناسب بودن شما برای آن پروژه خواهد بود ، اگر مبحث خود را مطرح می کنید (همانطور که در مباحث هنر و علوم انسانی معمول است) باید یک پیشنهاد تحقیق قوی ارائه دهید که اصالت ، ارزش و عملی بودن ایده های شما را نشان دهد.

اگر متقاضی یک PhD تبلیغاتی هستید (همانطور که در رشته های علوم و مهندسی معمول است) باید با درک صحیح از زمینه تحقیق و اهداف آن ، نشان دهید که بهترین کاندیدای آن پروژه هستید ، مشاوران موسسه رجبی ، راهنمایان ایده آل شما برای روشن کردن ابهامات خواهند بود.

بورسیه های تحصیلی در نیوزلند

بورس تحصیلی خارجی بورسیه های خارجی است که توسط اهدا کنندگان خصوصی یا مشاغل ارائه می شود و می تواند از چند صدها تا هزار دلار برای هر دانشجو باشد ، در آنجا بسیاری از این سازمان های غیردولتی مایل به حمایت از افرادی هستند که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند ، آنها بیشتر بر روی عموم مردم متمرکز شده اند اما برخی از آنها گروه خاصی را در جامعه هدف قرار می دهند.

بورسیه های تحصیلی در نیوزلند

چندین دانشگاه مستقر در نیوزلند به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند ، میزان کمک مالی که دریافت خواهید کرد به موارد زیادی از جمله موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام می کنید بستگی دارد.

دانشگاه وایكاتو و كانتربری برخی از دانشگاههای اصلی هستند كه بورسیه دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند ،گرفتن بورسیه دانشگاه بهترین راه تحصیل در نیوزلند به صورت رایگان است.

بیشتر کشورها هر ساله دانشجویان خود را برای تحصیل در خارج از کشور حمایت مالی می کنند ، به همین ترتیب ، شما باید مرتباً فرصت های موجود را که توسط دولت داخلی ارائه شده است بررسی کنید.

بهترین راه برای به روز ماندن در مورد چنین اطلاعاتی ، خواندن روزنامه های خبری ، پیگیری تبلیغات جالب و گشت و گذار در اطراف منابع معتبر آنلاین است و علاوه بر همه این ها ، استفاده از دانش و تجربه یک مشاور معتبر در یک موسسه اعزام دانشجوی برجسته می باشد ، در زیر برخی انواع بورسیه های بین المللی در نیوزلند برای دانشجویان بین المللی بیان شده است:

بورسیه های توسعه نیوزلند

بورسیه های توسعه نیوزلند فرصت های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی کشورهای منتخب در حال توسعه در نیوزلند فراهم می کند تا دانش و مهارت خود را از طریق تحصیلات تکمیلی خود در مورد موضوعات خاص کسب کنند ، که این امر به پیشرفت کشورهای آنها کمک می کند ، این بورس تحصیلی شامل هزینه های تحصیل ، هزینه های سفر ، زندگی و کمک هزینه بیمه است.

بورس تحصیلی بین المللی دکترا در نیوزلند

NZIDRS به دانشجویان ممتاز بین المللی که مایل به گذراندن دوره دکترا در دانشگاهی در نیوزلند هستند بورسیه می دهد.

همچنین ، NZIDRS موارد زیر را برای سه سال تحت پوشش قرار می دهد: تحصیلات دانشگاهی و هزینه های دانشجویی و همچنین حقوق بازنشستگی سالیانه 25000 دلار استرالیا (بدون مالیات) و پوشش بیمه پزشکی 600 دلار استرالیا در هر سال.

بورسیه های بین المللی سال اول UCI

دانشگاه کانتربری بورس تحصیلی بین المللی UC سال اول را به بهترین دانشجویان بین المللی که دوره کارشناسی دانشگاه را شروع کرده اند ، ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی در حال حاضر با 10،000 ، 15،000 یا 20،000 دلار اعطا می شود.

بورسیه تحقیقات بین المللی دانشگاه اوتاگو

دانشگاه بین المللی اوتاگو بودجه ای را برای حمایت از دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مبتنی بر پایان نامه در دانشگاه اوتاگو هستند ، تأمین می کند ، این بورس تحصیلی شامل 13000 NZ سالانه و هزینه برای معافیت شهریه بین المللی (به استثنای هزینه های خدمات دانشجویی و خدمات بیمه) است.

بورسیه های کارشناسی ارشد دانشگاه ویکتوریا

برای تشویق تحقیقات تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ویکتوریا ، این دانشگاه بورسیه هایی را برای دانشجویانی ارائه می دهد که در شرف شروع کارشناسی ارشد تمام وقت و متمرکز بر تحقیق هستند ، بورس های تحصیلی علاوه بر هزینه های داخلی شامل 15000 دلار است و دانشجویان بین المللی مسئولیت پرداخت تفاوت بین هزینه های کامل دانشجویان بین المللی و هزینه های داخلی را بر عهده خواهند داشت.

دانشگاه وایکاتو بورسیه های تعالی بین المللی

دانشگاه وایتاکو بورس تحصیلی جدید و مهیجی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که در مطالعات قبلی خود برتری خود را ثابت کرده اند.

این بورس تحصیلی از برنامه های آموزش مقدماتی ، دوره های کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی پشتیبانی می کند ، این بورس تحصیلی بالغ بر 5000 NZ است که برای هزینه های تحصیل اعمال می شود.

بورس تحصیلی یک میلیون دلاری برای همه دانشجویان

این بورس تحصیلی کاملاً تأمین می شود ، دانشجویان دوره های فارغ التحصیلی یا دوره های تحصیلات تکمیلی نیز واجد شرایط درخواست این بورس تحصیلی با بودجه کامل هستند اما با این حال ، این کمیته بورس تحصیلی حق دارد هر زمان بورسیه را پس بگیرد.

علاوه بر این ، دانشجوی واجد شرایط این بورس تحصیلی نباید هیچگونه توانایی مالی برای تأمین هزینه های خود داشته باشد ، همچنین تنها درصورتی که خود را واجد شرایط این بورس تحصیلی بدانید ، می توانید درخواست دهید.

درخواست بورس تحصیلی در نیوزلند

بورس های تحصیلی نیوزلند نه تنها بر اساس لیاقت اعطا می شوند بلکه از قاعده “اولین آمدن ، اولین خدمت” نیز پیروی می کنند ، بنابراین شما هرچه زودتر درخواست خود را ارسال کنید ، شانس انتخاب شما بیشتر خواهد بود ، مواردی اعم از بورس تحصیلی دولتی ، غیردولتی یا مدرسه ، همیشه بودجه محدودی برای چنین هدفی اختصاص می یابد.

پس از شناسایی بورس تحصیلی دانشگاه یا موسسات با شهریه مقرون به صرفه ، مطمئن شوید که درخواست خود را در اسرع وقت ارسال کنید ، در بیشتر موارد ، شما ملزم به استفاده از پورتال برنامه های آنلاین هستید که توسط این موسسه تنظیم شده است.

كار پاره وقت دانشجويی در نیوزلند

دریافت شغل نیمه وقت در حین تحصیل می تواند به شما در پرداخت هزینه های زندگی ، ملاقات با افراد جدید و کسب اطلاعات در مورد محل کار نیوزلند کمک کند ، همچنین این می تواند یک روش عالی برای تمرین مهارت زبان انگلیسی شما باشد.

كار پاره وقت دانشجويی در نیوزلند

ویزای دانشجویی نیوزلند معمولاً به دانشجویان تمام وقت این امکان را می دهد که در طول سال تحصیلی حداکثر 20 ساعت در هفته و در تعطیلات تابستان حداکثر 40 ساعت در هفته کار کنند ، این مورد هم در دانش آموزان دبیرستان و هم در مقاطع متوسطه صدق می کند ، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نیز می توانند 40 ساعت در هفته در طول سال کار کنند.

اگر اجازه کار در نیوزلند را دارید ، حق کار شما در eVisa یا برچسب ویزا در گذرنامه شما ثبت می شود یا در نامه ای برای شما توضیح داده می شود.

اگر وقتی اجازه کار ندارید ، کار کنید ، شرایط ویزا را نقض خواهید کرد ، اگر این اتفاق بیفتد ممکن است مجبور شوید نیوزلند را ترک کنید.

در آمد کار دانشجویی و مالیات دانشجویان

حداقل ساعتی معادل 18.90 دلار نیوزلند به شما پرداخت می شود ، هرچند ممکن است بیش از این نیز درآمد داشته باشید.

شما از آن مقدار پولی که بدست آورده اید مالیات پرداخت خواهید کرد ، اگر درآمد سالانه شما کمتر از 14000 دلار باشد ، با نرخ مالیات فعلی 10.5٪ را شامل می شود ، قبل از شروع به کار ، باید یک شماره IRD از اداره مالیات نیوزلند (Inland Revenue) دریافت کنید ، که می توانید بصورت آنلاین نیز برای این شماره اقدام کنید.

جستجوی کار نیمه وقت در نیوزلند

ارائه دهنده آموزش شما در دانشگاه ممکن است بتواند به شما در یافتن کار کمک کند ، که در این صورت باید با خدمات پشتیبانی دانشجویان صحبت کنید.

همچنین می توانید از طریق Student Job Search – یک سازمان ملی که به دانشجویان در یافتن کار نیمه وقت در سراسر نیوزلند کمک می کند – کار پیدا کنید ، بسیاری از مشاغل نیمه وقت نیز در وب سایت های مربوط به یافتن شغل ، آگهی می شوند.

یکی دیگر از منابع عالی اطلاعات ، وب سایت careers.govt.nz است ، این یک کتابخانه شغلی دارد که می توانید برای جستجوی توصیفاتی درباره اینکه افراد واقعاً در آن نوع شغل چه کارهایی انجام می دهند ، به چه مهارت ها و مدارکی نیاز دارید ، چه عواملی کسب می کنید و چه فرصت هایی برای اشتغال دارید ، می توانید از آن استفاده کنید.

دانشجویان بین المللی انواع کارهای نیمه وقت را انجام می دهند ، از نگهداری از کودکان تا کار در کتابخانه دانشگاه خود ، به احتمال زیاد مشاغلی متنوعی پیدا خواهید کرد ، در زیر به برخی از این مشاغل اشاره شده است.

دستیار فروش خرده فروشی و کارگر فصلی

بسیاری از فروشگاه های نیوزلند کار نیمه وقت را به دانشجویان ارائه می دهند ، شما به مشتریان در انتخاب محصولات و دریافت پرداختی های خرید ، کمک خواهید کرد و همچنین باید نظافت را نیز بر عهده بگیرید و موجودی فروشگاه را برآورد کنید ، بیشتر فروشگاه های نیوزلند ساعت 6 عصر بسته می شوند ، اما ممکن است مجبور باشید شنبه و یکشنبه را نیزکار کنید.

کار فصلی در باغات و باغ های انگور در حال برداشت و تهیه میوه و سبزیجات برای فروش در دسترس است ، برای کارگر فصلی به مهارت خاصی نیاز ندارید ، که شغل محبوب دانشجویان در تعطیلات تابستان است.

دستیار سوپرمارکت ، پیشخدمت و متصدی بار

سوپرمارکت ها اشتغال افراد بسیاری از کشورهای مختلف را فراهم می کنند و آنها اغلب دانشجویان را برای تعطیلات آخر هفته و عصر استخدام می کنند ، می توانید طیف وسیعی از کارها را از انباشته کردن قفسه ها تا کار در صندوق انجام دهید.

هزاران دانشجوی نیوزلند در صنعت مهمان نوازی کار می کنند و این برای دانشجویان بین المللی نیز کار خوبی به شمار می رود ، به خصوص اگر انگلیسی بلد باشید ، ممکن است در طول شیفت یک وعده غذایی رایگان نیز به شما داده شود.

برای تبدیل شدن به متصدی بار باید 18 سال داشته باشید ، همچنین برای لذت بردن از صحبت با غریبه ها به مهارت های زبان انگلیسی عالی نیز نیاز خواهید داشت ، بارفروشی معمولاً یک کار عصرانه است و ممکن است تا بعد از نیمه شب کار را تمام نکنید.

کار در مرکز تماس برای تناسب در برنامه دانشگاهی شما بسیار مناسب است اما به مهارت زبان انگلیسی خوبی نیاز دارید ، جهت اطلاع از کارهای دیگر و شرایط آنها با مشاوران موسسه رجبی در تماس باشید.

خدمات بیمه دانشجویی در نیوزلند

نیوزلند مکانی عالی برای تحصیل با فرصت های عالی آموزشی و سبک زندگی شگفت انگیز است اما اگر قصد تحصیل به عنوان دانشجوی بین المللی در این کشور زیبا را دارید یکی از الزامات اصلی برای این کار داشتن بیمه دانشجویی نیوزلند است.

خدمات بیمه دانشجویی در نیوزلند

مزیت های بیمه دانشجویی نیوزلند

تحصیل و سفر در نیوزلند بسیار ارزشمند است اما با این حال ، گاهی اوقات ، اوضاع همیشه طبق برنامه پیش نمی رود ، بیمه بین المللی دانشجویان ، شما را در برابر اتفاقات غیرمنتظره محافظت می کند.

اگر به طور غیرمنتظره بیمار شوید یا دچار حادثه یا آسیب شوید ، دیگر نگران پرداخت هزینه مراقبت های پزشکی خود نخواهید بود ، شرکت بیمه دانشجویی که شما با آن قرار داد بسته اید ، هزینه های درمان پزشک ، بیمارستان و مراقبت های روزانه شما را پرداخت خواهیم کرد.

در شرایط جدی ، در اثر آسیب یا بیماری ، ممکن است لازم باشد که به کشور مبدا خود برگردید ، در چنین زمان پرتنشی ، بیمه با مراقبت از هزینه های گزاف به شما کمک خواهد کرد و به شما این امکان را می دهد که کاملاً روی مهمترین موارد – بهبودی خود تمرکز کنید.

پوشش بیمه برای جبران شهریه و ملک دانشجویی

اگر به دلیل شرایط پیش بینی نشده مجبور به لغو دوره تحصیلی خود شوید (به عنوان مثال ، به دلیل بیماری یا آسیب دیدگی) ، بیمه دانشجویی در صورت از دست دادن شهریه ، بخشی از آن را به عنوان جبران خسارت به شما پرداخت می کند.

حتی نوعی از بیمه در نیوزلند وجود دارد که مقدار بسیار زیادی از پوشش ملک عمومی شما را در اختیار شما قرار می دهد ، دانشجویان بین المللی ممکن است برای مدت طولانی در نیوزلند باشند و دارای طیف وسیعی از اموال شخصی با خود باشند ، طرح بیمه Student Prime یا Student Lite گزینه های خوبی برای پوشش هستند.

شرایط پزشکی قبل از قرارداد بیمه

شما به طور خودکار تحت شرایط پزشکی قبلی قرار نمی گیرید اما با این حال ، پوشش را می توان در شرایط خاص با هزینه ارزیابی اضافی کوچک 45 دلار NZ تنظیم کرد ، اگر بیمه توافق کند که شرایط پزشکی قبلی شما را تأمین می کند ، شما باید یک حق بیمه اضافی بیش از حق بیمه پایه پرداخت کنید.

خوابگاه های دانشجویی نیوزلند

دانشجو شدن در نیوزلند چیزی فراتر از یک تجربه عالی علمی است ، بخصوص محل اقامتی که انتخاب می کنید می تواند کل تجربه ی شما را در دانشگاه شکل دهد.

خوابگاه های دانشجویی نیوزلند

جامعه کالج های مسکونی در نیوزلند تجربه زندگی حمایتی و دانشجویی را ارائه می دهد ، در حالی که زندگی در یک آپارتمان مشترک تحت مدیریت دانشگاه به شما امکان می دهد در حالی که هنوز زیر نظر یک جامعه دانشگاهی پشتیبانی می شوید ، مهارت های ارزشمند زندگی ، مسئولیت پذیری و استقلال را توسعه دهید.

اقامتگاه خصوصی در این کشور بسیار تقاضا دارند و بسیاری از دانشجویان ماه ها قبل از شروع اجاره نامه اجاره (قرارداد) یک آپارتمان / خانه / اتاق را امضا می کنند ، بیشتر دانشجویان بین المللی در ژانویه یا فوریه به نیوزلند برمی گردند ، در نتیجه اوج تقاضا برای باقی مانده اجاره ها و اتاق ها است.

در این مدت یافتن محل اقامت خصوصی ممکن است هفته ها طول بکشد ، ما به دانشجویان توصیه می کنیم قبل از انعقاد قرارداد اجاره ، خوابگاه های احتمالی خود را شخصاً مشاهده کنند ، بنابراین توصیه می شود که برخی از خوابگاه های کوتاه مدت (موقت) را رزرو کنید.

خوابگاه های متعلق به دانشگاه

اگر تجربه ای فراگیر و دسترسی آسان به رویدادهای اجتماعی در دانشگاه را دوست دارید ، اینجا مکان مناسب شماست ، حوابگاه ها عمدتا فقط چند مایل با دانشگاه ها و موسسات اصلی نیوزلند فاصله دارند و حتما در خود دانشگاه واقع شده اند ، اگر این مورد را انتخاب کنید ، احتمالاً می توانید بین اجاره اتاق در یک مکان مشترک یا گزینه ی دیگر ، یکی را انتخاب کنید.

محل اقامت متعلق به دانشگاه ، با پشتیبانی علمی و فرصت های فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی ، در مکانی مناسب ، محیطی ایمن و حمایتی را فراهم می کند ، تا ساکنان بتوانند به راحتی به محوطه دانشگاه و شهر اطراف دسترسی پیدا کنند.

به نظر می رسد متوسط هزینه یک اقامتگاه کاملاً مناسب ممکن است کمی گران باشد ، اما شما را از انجام کارهای پیش پا افتاده و تهیه وعده های غذایی راحت می کند.

برای اقامت در خوابگاه در نیوزلند بودجه ای که باید اختصاص دهید ، محدوده آن از 393 تا 482 دلار نیوزلند در هفته است ، در بعضی از دانشگاه ها ، ممکن است بتوانید در مورد هزینه اجاره مذاکره کنید.

دانشکده های مسکونی

بیشتر دانشجویان سال اول تحصیل ، در یک کالج مسکونی دانشگاه اقامت دارند که در خوابگاه های دانشگاه یا در نزدیکی دانشگاه قرار دارد ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند برای هر کالج مسکونی درخواست دهند.

آپارتمان های دانشگاهی

Uni Flats شرایط مشترکی را ارائه می دهد که در آن یک دانشجوی میزبان محلی با چندین دانشجوی بین المللی زندگی می کند ، Uni Flats گزینه پیشنهادی برای دانشجویان خارج از کشور و دانشجویان تبادل است.

خوابگاه های خصوصی

چندین نفر (معمولاً بین 3 تا 7 سال) در خانه ای با هم زندگی می کنند که دارای آشپزخانه ، حمام ، لباسشویی و محل زندگی هستند و هرکدام اتاق خواب جداگانه دارند ، زندگی در یک آپارتمان در نیوزلند یک تجربه کاملاً ضروری است که به دانشجویان اجازه می دهد ، زندگی خود را مدیریت کنند و به آنها کمک می کند استقلال را برای فارغ التحصیلان دانشجویان این کشور به وجود آورند.

بسیاری از دانشجویان زندگی در یک اتاق استودیویی را انتخاب می کنند ، جایی که آنها اتاق و حمام اختصاصی خود را دارند (احتمالاً برخی از امکانات اولیه آشپزخانه) ، و یک آشپزخانه مشترک ، اتاق نشیمن و سایر مکان های مشترک مورد استفاده همه مستاجران.

اقامت در خانه

برخی از دانشجویان با یک خانواده محلی در خانه خود ، در محل اقامت در خانه زندگی می کنند ، اتاق خواب و اکثر وعده های غذایی و همچنین ایجاد رابطه با یک خانواده محلی برای دانشجویان فراهم می شود ، محل اقامت در Homestay معمولاً از دانشگاه دورتر است.

به طور معمول ، اجاره شما برای اقامت در منزل شامل سه وعده غذایی در روز ، برق و اینترنت است ، فراموش نکنید که در یک محل زندگی کاملاً مبله هستید ، و محدوده قیمت ها از 180 دلار تا 240 دلار در هفته است.

هزینه خوابگاه های دانشجویی نیوزلند

اکثر دانشگاههای نیوزلند تالارهای اقامتی را برای زندگی دانشجویان خود در نظر می گیرند و این می تواند ثابت کند که گزینه ای مقرون به صرفه با حدود 270 دلار نیوزلند در هر هفته (180 دلار ~ آمریکا) است.

شما می توانید از طریق خوابگاه های شخصی و پذیرایی یکی را انتخاب کنید ، هزینه های متغیر از 169 دلار نیوزلند (114 دلار آمریکا) در هفته در دانشگاه کانتربری تا 473 دلار نیوزلند در سالن های دانشجویی پذیرایی باشد.

اقامتگاه خصوصی گران تر خواهد بود و یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هر ماه حدود 3،276 دلار (2،200 دلار آمریکا) در اوکلند و 1،520 دلار (1020 دلار) در دوندین هزینه می شود.

درخواست محل اقامت در دانشگاه های نیوزلند

اقامت در خوابگاه های نیوزلند بسیار تقاضا دارد و دانشجویان تشویق می شوند که گزینه های محل اقامت خود را زودهنگام در نظر بگیرند و در صورت مراجعه به کالج مسکونی یا Uni Flats ، در اسرع وقت اقدام کنند.

دانشجویان باید قبل از اقدام به اقامت ، درخواست پذیرش خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود را در سایت دانشگاه بیابند ، پس باید شما در اسرع وقت برای انجام موارد زیر اقدام کنید :

درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر را شروع کنید و درخواست اقامت ارسال کنید ، تکمیل فرم اسناد پشتیبانی ، اگر بیش از دو سال پیش مدرسه را ترک کرده اید ، به عنوان بخشی از روند درخواست ، باید یک معلم را برای تکمیل فرم مرجع محرمانه مشترک (CRCC) یا دو منبع ارجاع دهید.

در تکمیل این فرم تأخیر نداشته باشید زیرا درخواست شما تا زمانی که دفتر اسکان آن را دریافت نکند ، پردازش نمی شود.

بهترین دانشگاه های نیوزلند

درست مثل تعداد جمعیت نیوزلند ، دانشگاه های این کشور نیز دارای اندازه قابل کنترل هستند ، مدارس متوسطه به طور متوسط 750-1000 دانش آموز و دانشگاه های نیوزلند به طور معمول بین 10 تا 20 هزار دانشجو دارند.

بهترین دانشگاه های نیوزلند

پردیس های دانشگاهی نیوزلند در حالی که به اندازه کافی جمع و جور هستند ، تمام امکانات مورد نیاز شما را ارائه می دهند تا بتوانید به راحتی در آن قدم بزنید و بخشی از آنها را احساس کنید.

انواع موسسات علمی عالی در نیوزلند

 • دانشگاه
 • موسسات پلی تکنیک
 • موسسات عالی Wānanga

نیوزلند دارای هشت دانشگاه است که برنامه های دانشگاهی ارائه می دهند ، همه دانشگاه های نیوزلند طیف گسترده ای از موضوعات را برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) در تجارت ، علوم و علوم انسانی ارائه می دهند ، بعضی از دانشگاه ها مدارک تحصیلی را در زمینه های تخصصی ارائه می دهند – مانند پزشکی ، کشاورزی ، مهندسی و غیره.

نیوزلند همچنین دارای 18 موسسه فناوری و پلی تکنیک (ITP) است ، آنها آموزش و فنی و حرفه ای را از دوره مقدماتی تا دوره های کامل ارائه می دهند ، بسیاری از ITP ها همچنین آموزش زبان انگلیسی و گزینه های تحصیلات تکمیلی ، از جمله تا سطح دکترا (PhD) را ارائه می دهند.

دوره ها در اینجا بیشتر حرفه ای گرا هستند و بر تجربه عملی و کاربرد در موقعیت های کاری تأکید دارند ، مدرک تحصیلی یکی از این موسسات دارای شرایط برابر با مدرک دانشگاهی است.

سه وانانگا در Aotearoa نیوزلند وجود دارد ، این موسسات عالی محیطی را برای تدریس و یادگیری ارائه می دهند که بر اساس ارزشها و اصول مائوری استوار است ، بسیاری از آنها در رشته های مائو (زبان مائوری) ، آموزش ، پرستاری ، تجارت ، بهداشت ، زبان انگلیسی و هنرهای مائوری صلاحیت ارائه می دهند. Wānanga برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیاری را ارائه می دهد ، از جمله مدارک کارشناسی ارشد و دکترا (PhD).

دانشگاه های برتر نیوزلند 2020

اگر می خواهید در خارج از کشور نیوزلند تحصیل کنید احتمالا شگفت زده می شوید که بدانید تمام هشت دانشگاه موجود در این کشور دارای رتبه بین المللی هستند ، همه این دانشگاه ها در 450 جایگاه برتر جهانی QS World Rankings 2020 قرار دارند ؛

 • دانشگاه اوکلند ؛ رتبه 1 نیوزلند و رتبه 83 جهانی
 • دانشگاه اوتاگو ؛ رتبه 2 نیوزلند و رتبه 176 جهانی
 • دانشگاه ویکتوریا ولینگتون ؛ رتبه 3 نیوزلند و رتبه 215 جهانی
 • دانشگاه کانتربری ؛ رتبه 4 نیوزلند و رتبه 227 جهانی
 • دانشگاه وایكاتو ؛ رتبه 5 نیوزلند و رتبه 266 جهانی
 • دانشگاه مسی ؛ رتبه 6 نیوزلند و رتبه 287 جهانی
 • دانشگاه لینکلن ؛ رتبه 7 نیوزلند و رتبه 356 جهانی
 • دانشگاه صنعتی اوکلند ؛ رتبه 8 نیوزلند و رتبه 442 جهانی

دانشگاه صنعتی اوکلند

دانشگاه اوکلند (AUT) در ابتدا به عنوان دانشکده فنی اوکلند تاسیس شد و دارای بالاترین امتیاز در میان دانشگاه های نیوزلند برای این دانشگاه است ، درصد شاخص دانشجویان بین المللی (بیست و یکم در جهان).

دانشگاه لینکلن و دانشگاه مسی

در ابتدا بخشی از دانشگاه کانتربری بود ، قبل از اینکه به طور رسمی از یک دانشگاه جدا شود و در سال 1990 به یک موسسه مستقل تبدیل شود ، مانند AUT ، نمره بسیار بالایی برای درصد دانشجویان بین المللی خود دریافت می کند ، براساس جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع ، رتبه 100 برتر کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه مسی ، واقع در شهر پالمرتون شمالی در جزیره شمالی ، تنها دانشگاه کشور است که برنامه هایی در زمینه هواپیمایی ، حل اختلاف ، دامپزشکی و علوم نانو ارائه می دهد.

درباره دانشگاه های وایکاتو و کانتربری

دانشگاه وایکاتو یکی دیگر از برترین دانشگاه های نیوزلند است که در این سال صعود کرده و با هشت پله صعود به 266 مشترک رسیده است ، در ابتدا در محوطه دانشگاهی به مساحت 64 هکتار و پر از فضای سبز در شهر همیلتون در جزیره شمالی واقع شده است و همچنین دارای یک محوطه دانشگاه در تاورانگا است.

دانشگاه کانتربری در کریست چرچ در جزیره جنوبی واقع شده است ، این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های نیوزلند است که در سال 1873 به عنوان کالج تشکیل دهنده دانشگاه نیوزلند تاسیس شده است ، جمعیت دانشجویی آن اکنون تقریباً 14000 نفر است.

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و دانشگاه اوتاگو

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون بهترین نمره خود را برای درصد اعضای هیئت علمی بین المللی (74 ام در جهان) کسب می کند ، همچنین طبق جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع ، در بین 50 کتاب برتر جهانی برای مطالعه کتابخانه و مهندسی معدن قرار دارد.

دانشگاه اوتاگو از نظر درصد اعضای هیئت علمی بین المللی (سی و سومین در جهان) بالاترین امتیاز را در نیوزلند کسب می کند ، این دانشگاه عمدتا در Dunedin در جزیره جنوبی واقع شده است و قدیمی ترین دانشگاه کشور است و قدمت آن به سال 1869 بر می گردد ، امروز حدود 21،100 دانشجو از جمله 2915 نفر از خارج از نیوزلند دارد.

دانشگاه اوکلند ، برترین دانشگاه نیوزلند

دانشگاه اوکلند در سال 2020 بار دیگر در رتبه یک کشور قرار دارد و امسال در رتبه 88 جهان قرار دارد و بهترین نمره خود را برای شاخص شهرت علمی کسب می کند ، این دانشگاه با بزرگترین موسسه در کشور (با 42759 دانشجو در سال 2018) ، در 50 رتبه برتر جهانی QS 2019 برای چندین موضوع از جمله باستان شناسی ، آموزش ، پرستاری ، جغرافیا و زبانشناسی ظاهر شد.

شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه های نیوزلند

الزامات اولیه پذیرش در این دانشگاه ها داشتن مدرک مقطع پیشین با ریز نمرات خوب است و دانشجویان باید حتما مدرک گذران سطح پیش دانشگاهی یا مشابه آن را داشته باشند ، چون زبان تحصیل در نیوزلند ، زبان انگلیسی است قطعا مدرک تافل یا آیلتس با نمره بالا برای ورود الزامیست.

زمان ورود به دانشگاه های نیوزلند در ماه های فبریه و جولای می باشد ، اطلاعات اختصاصی تر درباره شرایط پذیرش هر کدام از این دانشگاه ها توسط مشاوران در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بهترین شهرهای نیوزلند برای تحصیل

نیوزلند کشوری جوان است که در آن استقلال ، ابتکار و تدبیر ، بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، به عنوان یک دانشجو این کشور شما را تشویق می کنند که کنجکاو و انعطاف پذیر باشید و با فکر کردن برای خود به دنبال پاسخ های خود باشید.

بهترین شهرهای نیوزلند برای تحصیل

برای شروع به تحصیل در این کشور پیشرفته شما باید بهترین شهر های این کشور برای دانشجویان را بشناسید ، ما در این مقاله شما را در این زمینه راهنمایی می کنیم.

معرفی ولینگتون ، پایتخت نیوزلند

ولینگتون ، پایتخت نیوزلند است ، به عنوان پایتخت کشور از سال 1865 ، دولت و پارلمان نیوزلند ، دادگاه عالی و بیشتر خدمات عمومی در این شهر مستقر هستند ، در ولینگتون چندین مورد از بزرگترین و قدیمی ترین موسسات فرهنگی کشور مانند بایگانی ملی ، کتابخانه ملی ، موزه نیوزلند ته پاپا تونگروا و سالن های تئاتر متعدد وجود دارد.

ولینگتون برنامه های مختلف کالج و دانشگاه را برای دانشجویان ارائه می دهد که مهمترین آنها شامل:

پردیس کلبورن دانشگاه ویکتوریا ، یکی از چهار دانشگاه ولینگتون است که این دانشگاه در ولینگتون دارای چهار محوطه دانشگاه است و با سیستم سه ماهه کار می کند.

دانشگاه مسی یکی از دانشگاه های ولینگتون است که به “پردیس خلاق” معروف است و دوره های ارتباطی و بازرگانی ، مهندسی و فناوری ، بهداشت و رفاه و هنرهای خلاق را ارائه می دهد ، این دانشگاه و دانشگاه ویکتوریا برای ایجاد مدرسه موسیقی نیوزلند ترکیب شد.

دانشگاه اوتاگو با دانشکده پزشکی و بهداشت نیز دارای شعبه ای در ولینگتون است.

Whitireia نیوزلند دارای پردیس های بزرگ در Porirua ، Wellington و Kapiti است ، موسسه فناوری ولینگتون و مدرسه درام ملی نیوزلند ، به نام توئی واکاری نیز در این شهر است.

اوکلند ، از بهترین شهرهای دانشجویی نیوزلند

اوکلند شهری بزرگ و پرجمعیت ترین منطقه ی شهری کشور است ، اوکلند دارای تعدادی موسسه آموزشی مهم از جمله بزرگترین دانشگاههای کشور است ، دانشگاه اوکلند که در سال 1883 تاسیس شد ، بزرگترین دانشگاه در نیوزلند است ، نهادهای فرهنگی متنوع مانند موزه یادبود جنگ اوکلند ، موزه حمل و نقل و فناوری و گالری هنری اوکلند در این شهر هستند.

اوکلند مرکز اصلی آموزش زبان های خارجی در کشور است ، با تعداد زیادی دانشجوی خارجی (به ویژه آسیای شرقی) که برای چندین ماه یا سال برای یادگیری زبان انگلیسی یا تحصیل در دانشگاه ها به این شهر می آیند.

علاوه بر دانشگاه اوکلند ، از جمله مهمترین موسسات آموزش عالی دیگر در این شهر ، می توان به ، دانشگاه فناوری اوکلند ، دانشگاه مسی ، انستیتوی فناوری مانوکاو و یونیتک نیوزلند اشاره کرد.

شهرهای دانشجویی کرایست چرچ و نیوپلیموث

کرایست چرچ بزرگترین شهر در جزیره جنوبی نیوزلند و مقر منطقه کانتربری است ، تعدادی از موسسات آموزش عالی در کریستچرچ یا در مناطق اطراف آن دارای پردیس هستند که شامل موسسه آرا در کانتربری ، دانشگاه لینکلن ، دانشگاه کانتربری و دانشگاه اوتاگو می شود.

نیوپلیموث شهر بزرگ منطقه تراناکی در ساحل غربی جزیره شمالی نیوزلند است ، مرکز New Plymouth در محوطه دانشگاه انستیتوی فناوری غربی (WITT) واقع شده است و لیسانس آموزش و یادگیری (دوران پایه) را ارائه می دهد.

دانشجویان جدید پلیموث واجد شرایط طیف وسیعی از خدمات در پردیس WITT از جمله کتابخانه ، پشتیبانی یادگیری دانشجویان ، خدمات مشاوره ای و خدمات بهداشتی هستند ، آنها همچنین می توانند به خدمات کتابخانه UC ، پشتیبانی یادگیری و خدمات مشاوره دسترسی پیدا کنند.

هزینه های تحصیل در نیوزلند

اکثریت متقاضیان تحصیل در یک کشور خارجی آن هم در دانشگاه های برجسته آرزو دارند که بتوانند به گونه ای از تحصیل رایگان یا با هزینه کمتر بهره مند شوند ، در اینجا می توانید یک چهره کلی از هزینه های تحصیل در نیوزلند را به دست بیاورید.

هزینه های تحصیل در نیوزلند

برای کسانی که طعم ماجراجویی را دارند ، نیوزلند با ارائه مناظر طبیعی خیره کننده ، مردم خوش برخورد و خوش خلق و دانشگاه های عالی ، یک مقصد عالی برای مطالعه است و در حال حاضر ، بیش از 106000 دانشجوی بین المللی در نیوزلند تحصیل می کنند ، اگر می خواهید به آنها بپیوندید ، در ادامه بخوانید تا بدانید که چه هزینه های زندگی و شهریه ای را برای اقامت خود باید بپردازید.

هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی

به طور کلی ، دانشگاه ها در نیوزلند هزینه های خاص خود را تعیین می کنند که بسته به سطح تحصیلات ، موضوع و وضعیت دانشجویی شما متفاوت است و دانشجویان بین المللی هزینه بیشتری نسبت به دانشجویان داخلی پرداخت می کنند.

طبق مطالعه رسمی در وب سایت زلاند ، دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی می توانند انتظار داشته باشند که حدود 22000-32000 دلار در سال بپردازند ، با هزینه های بالاتر برای موضوعاتی مانند دارو و علوم دامپزشکی ، اتمام اکثر مدارک کارشناسی سه سال طول می کشد.

برای دانشجویان داخلی از استرالیا و نیوزلند ، هزینه های یارانه توسط دولت پرداخت می شود ، به این معنی که شما معمولاً حدود 10،000 تا 25000 دلار استرالیا در سال پرداخت خواهید کرد.

با این حال ، دولت اخیراً یک ابتکار هزینه رایگان ارائه داده است ، که به دانشجویان سال اول داخلی اجازه می دهد تا از سال 2019 به مدت یک سال به صورت رایگان تحصیل کنند ، دولت برای یک سال 12000 دلار استرالیا پرداخت خواهد کرد (اگر شما به صورت نیمه وقت تحصیل می کنید ، این می تواند در طی چندین سال پخش شود) و پناهندگان نیز ممکن است واجد شرایط باشند.

شهریه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های نیوزلند

اگر دانشجوی کارشناسی ارشد بین المللی هستید ، هزینه های سالانه شما بین 26000-37،000 دلار نیوزلند (17،660-25،100 دلار ~ آمریکا) متغیر است ، در حالی که دانشجویان داخلی 5000 تا 000،000 NZ سالانه پرداخت می کنند.

با این حال ، دانشجویان بین المللی دکترا همان شهریه معادل دانشجویان داخلی را پرداخت می کنند که برای اکثر رشته ها سالانه 6500 تا 9000 دلار نیوزلند است.

هزینه های زندگی برای تحصیل در نیوزلند

اگر بیش از یک سال در نیوزلند تحصیل می کنید ، به عنوان بخشی از درخواست ویزای دانشجویی خود ، باید ثابت کنید که حداقل 15000 دلار استرالیا (10200 دلار آمریکا) برای تأمین هزینه زندگی خود در سال اول دارید.

با این حال ، بسته به سبک زندگی ، موقعیت مکانی و عادت های شما ، ممکن است بیشتر از این نیاز داشته باشید – به عنوان مثال ، دانشگاه اوکلند به دانشجویان بودجه 20000 تا 25000 دلار استرالیا توصیه می کند ، یعنی حدود 13،500-16،900 دلار آمریکا.

پایتخت نیوزلند یعنی ولینگتون و بزرگترین شهر کشور یعنی اوکلند ، گرانترین شهرها برای هزینه های زندگی در نیوزلند خواهند بود ، دانشگاه اوکلند هزینه های هفتگی زیر را برای دانشجویان تخمین زده است:

 • 23 دلار نیوزلند (معادل 15.50 دلار آمریکا) برای خدمات شهری
 • 8 دلار نیوزلند )معادل 5 دلار آمریکا) برای اینترنت
 • 10 دلار نیوزلند (6.75 دلار آمریکا) برای یک طرح تلفن همراه
 • 8 دلار نیوزلند (معادل 5 دلار آمریکا) برای بیمه
 • 120 دلار نیوزلند (معادل 80 دلار آمریکا) برای غذا
 • 35 دلار نیوزلند (معادل 24 دلار آمریکا) برای حمل و نقل
 • 55 دلار (معادل 37 دلار آمریکا) برای سرگرمی

Numbeo ابزاری مفید برای بررسی میانگین هزینه های زندگی در شهرهای دیگر و مقایسه آنها با شهر محل زندگی شما است.

هزینه های زندگی متفرقه دانشجویی در نیوزلند

سایر هزینه های زندگی متفرقه در نیوزلند شامل بیمه درمانی اجباری است که باید قبل از شروع تحصیل خریداری کنید – این هزینه بین 200-700 دلار استرالیا (135-470 دلار آمریکا) در سال است.

هزینه ویزیت پزشک حدود 45 دلار نیوزلند (معادل 30 دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت ، همچنین برای هر سال در حالی که در نیوزلند تحصیل می کنید به 500 دلار نیوزلند (معادل 340 دلار آمریکا) برای کتاب و لوازم التحریر خود نیاز دارید.

از نظر سبک زندگی و سرگرمی ، می توانید فیلمی را با قیمت 15 دلار (10 دلار آمریکا) در سینما تماشا کنید ، ماهیانه 60 دلار (40 دلار) هزینه عضویت در سالن ورزشی را داشته باشید و از یک آبجو با طراوت در یک بار با قیمت 10 دلار نیوزلند (6.75 دلار آمریکا) لذت ببرید.

منابع تامین بودجه تحصیل در نیوزلند

از نظر بودجه ، می توانید برای تأمین هزینه زندگی خود در طول تحصیل به دنبال شغل نیمه وقت باشید اما با این وجود برای تأمین هزینه های زندگی توصیه نمی شود به این امر اعتماد کنید (مراجعه به مقاله کار پاره وقت دانشجویی در نیوزلند).

علاه بر این ، دولت طیف وسیعی از بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد – این موارد را می توان از طریق این ابزار جستجو در وب سایت Education New Zealand پیدا کرد ، همچنین می توانید وب سایت های رسمی دانشگاه های نیوزلند مورد علاقه خود را بررسی کنید ، زیرا ممکن است بورس های تحصیلی خود را ارائه دهند.

همچنین ارزش تحصیل در نیوزلند این است که از تخفیف های دانشجویی برای همه چیز ، از غذا گرفته تا چتربازی استفاده کنید – کارت دانشجویی فقط 20 دلار استرالیا (13.50 دلار آمریکا) است و پس از چند بار استفاده هزینه های خود را پرداخت می کند.

در صورتی که دانشجو بخواهد از طریق SIT2LRN به عنوان دانشجوی بین المللی ثبت نام کند ، هزینه بین المللی برای هر اعتبار 100 دلار نیوزلند محاسبه می شود.

مزایا و معایب تحصیل در نیوزلند

شاید شما هرگز به نیوزلند نرفته باشید اما در فیلم ها دیده اید ، در زمینه ورزش و در تجارت و نوآوری ، با این حال ، موارد بسیار بیشتری وجود دارد که در اینجا مشاوران موسسه رجبی به آنها پرداخته اند.

مزایا و معایب تحصیل در نیوزلند
 • نیوزلند سبز است ، هوا تازه و خالص است و زیبایی طبیعی در انتظار شما برای کشف است ، مردم دوستانه ، خوشحال هستند.
 • نیوزلند یک جامعه چند فرهنگی است و از بازدید کنندگان از سراسر جهان استقبال می کند و به عنوان مهاجران جدید شما می توانید از ترکیبی واقعی از فرهنگ ها و تجربیات لذت ببرید.
 • علاوه بر این ، نیوزلند با داشتن فرصت های عالی برای تحصیل و آموزش در سطح جهانی ، به یکی از جذاب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.
 • همچنین به دلیل هزینه پایین زندگی و امکانات انحصاری ، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی تحصیل در نیوزلند را انتخاب می کنند ، هزینه های زندگی در نیوزلند ارزان تر از سایر مقاصد تحصیل در خارج از کشور مانند کانادا ، انگلستان ، ایالات متحده و استرالیا است ، غذای تازه ، گزینه های اقامت و امکانات حمل و نقل با هزینه های مقرون به صرفه در کشور به راحتی در دسترس هستند.
 • نیوزلند دارای ثبات سیاسی و میزان جرم و جنایت کم است.

حداقل الزامات پذیرش در نیوزلند ، یک مزیت برجسته

دانشگاه های نیوزلند برای بسیاری از برنامه ها حداقل شرایط ورود را دارند ، برای گرفتن پذیرش در دانشگاه اعم از دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دوره های دکترا در نیوزلند رقابت زیادی وجود ندارد.

دانشجویان با نمره قبولی و نمره متوسط می توانند به راحتی در آنجا تحصیل کنند ، همچنین در نیوزلند هیچ محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد.

دانشجویان بین المللی که به دنبال پذیرش در دانشگاه های نیوزلند هستند می توانند شهریه را پس از دریافت ویزای دانشجویی برای نیوزلند پرداخت کنند.

هیجان های زندگی و تحصیل در نیوزلند

برای هرکسی که به دنبال ماجراجویی است ، نیوزلند فعالیت های ماجراجویی فوق العاده ای از جمله قایق سواری در آب سفید ، اسکی ، دوچرخه سواری در کوهستان و غیره ارائه می دهد.

نیوزلند بهترین کیفیت زندگی در دنیا و شهرها را دارد ، در حالی که از زیبایی های حومه شهر لذت می برید می توانید به کلیه امکانات و امکانات رفاهی مدرن زندگی در شهر دسترسی داشته باشید.

مدرک آموزشی به زبان انگلیسی است که باعث می شود نیوزلند مقصد محبوب بسیاری از دانشجویان بین المللی از آسیا ، اقیانوس آرام ، آفریقا و حتی اروپا و آمریکا باشد.

در دانشگاه ها و مدارس نیوزلند آزادی اجتماعات و عبادت وجود دارد ، هیچگونه آزار و اذیت مبتنی بر اعتقادات سیاسی یا مذهبی وجود ندارد.

فرصتهای نیمه وقت زیادی در بخشهایی مانند خرده فروشی ، مهمان نوازی ، بانکداری ، امور مالی و غیره وجود دارد ، برخی از دانشجویان در دانشگاه خاص خود شغل نیمه وقت پیدا می کنند ، علاوه بر این ، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای اقامت یا کار وجود دارد ، فقط با موسسه عالی خود صحبت کنید.

معایب تحصیل در نیوزلند

نیوزلند فاصله نسبتاً زیادی با جهان دارد ، ما از لحاظ جغرافیایی در پایین کره زمین هستیم و هزینه های سفر ممکن است گران باشد.

بله ، نیوزلند دور است – اما از طرفی توجه داشته باشید که این باعث می شود از مشکلات دنیا در امان بماند.

نرخ ارز می تواند به دلیل گران بودن دلار نیوزلند ، مطالعه را بسیار گران کند ، این بستگی به این دارد که اهل کجا هستید.

اگر اهل استرالیا ، انگلیس ، کانادا ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا هستید ، تحصیل در نیوزلند ارزان تر است ، اما اگر به دلیل تفاوت نرخ ارز اهل چین ، هند ، جزایر اقیانوس آرام و آفریقا باشید ، داستان متفاوتی خواهد بود.

مدارس ، دانشگاهها و پلی تکنیک های نیوزلند برای دانشجویان بین المللی نرخ بالاتری را در نظر می گیرند زیرا آنها را گاو نقدی می دانند.

دانشجویان بین المللی نمی توانند وام دانشجویی بگیرند ، مگر اینکه وضعیت اقامت خود را معین کنند که چند سال طول می کشد.

نیوزلند ممکن است ارزان تر از سایر کشورهای غربی باشد اما دانشگاههای این کشور در چندین جدول لیگ دانشگاه از ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و سنگاپور عقب هستند.

به طور کلی ، طبق نظر سنجی ها بسیاری از دانشجویان از فرصت های آموزشی که نیوزلند به آنها داده بسیار راضی هستند اما مشاوران موسسه رجبی تلاش می کنند شما را از تمامی چالش های تحصیل در نیوزلند آگاه کنند ، بنابراین با اطمینان خاطر کارهای خود را به ما بسپارید.

ویزای تحصیلی نیوزلند

اگر قصد تحصیل در نیوزلند به صورت تمام وقت را دارید و دوره شما بیش از سه ماه است ، به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت.

ویزای تحصیلی نیوزلند

شما به عنوان یک دانشجوی تمام وقت بین المللی که در نیوزلند (NZ) تحصیل می کنید به یکی از سه نوع ویزای تحصیل نیاز دارید:

 • ویزای دانشجویی با پرداخت هزینه: برای دانشجویانی که به طور تمام وقت تا چهار سال تحصیل می کنند.
 • ویزای دانشجویی با پشتیبانی دولت خارجی : برای دانشجویانی که برای تأمین هزینه تحصیل ، بورس تحصیلی یا وام از یک دولت خارجی دریافت می کنند.
 • ویزای دانشجویی route : برای دانشجویانی که بیش از یک برنامه را به طور متوالی می خوانند.

متداول ترین ویزا برای دانشجویان بین المللی نیوزلند ، ویزای دانشجویی با پرداخت هزینه است ، هزینه درخواست 295 دلار برای شما به صورت آنلاین از خارج از کشور است ، بسته به ملیت شما ممکن است ارزان تر باشد که از طریق پست نیز میتوانید درخواست ویزا کنید.

روند ویزای تحصیلی نیوزلند (هزینه پرداخت دانشجو)

 • نامه پیشنهادی دریافت کنید: موسسه منتخب شما نامه پیشنهادی را برای شما ارسال می کند تا بپذیرید و سپس مجبور به پیش پرداخت و هزینه ی اقاکت هستید.
 • یک معاینه پزشکی دریافت کنید: شما باید توسط پزشک مورد تأیید Immigration نیوزلند معاینه پزشکی کنید.
 • دریافت گواهینامه ترخیص پلیس (PCC) : می توانید از دفتر گذرنامه منطقه ای یا معاون کمیساری پلیس منطقه خود گواهی ترخیص بگیرید.
 • یک حساب ایجاد کنید و به صورت آنلاین اقدام کنید: همچنین ممکن است به شما امکان داده شود از طریق پست درخواست دهید ، حتماً رسید پرداخت خود را از هزینه درخواست خود نگه دارید
 • تصمیم گیری دریافت کنید: زمان دریافت تصمیم درباره ویزا بسته به کشوری که از آن درخواست می کنید متفاوت است. همیشه باید سعی کنید سه ماه قبل از شروع دوره خود اقدام کنید

شرایط ویزای دانشجویی نیوزلند

در برخی از مراحل درخواست ویزای دانشجویی نیوزلند ، ممکن است موارد زیر از شما خواسته شود:

 • تأیید پیشنهاد
 • اسنادی که نشان می دهد می توانید از خود حمایت کنید مانند صورت حساب های بانکی
 • عکسهای استاندارد گذرنامه
 • گذرنامه معتبر
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • بیمه درمانی و مسافرتی
 • نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی (توصیه شده آیلتس 5.5 و بالاتر)
 • رسید پرداخت
 • اثبات هزینه های بعد از سفر با بودجه کافی برای اجاره خانه و حمل و نقل

ویزای نیوزلند برای افراد تحت تکفل دانشجویان

همسر یا شریک زندگی شما ممکن است با یک شریک ویزای کار دانشجویی در نیوزلند به شما ملحق شود ، اما محدودیت های موجود در این مورد باعث می شود اکثر دانشجویان واجد شرایط نباشند.

برای اینکه شریک زندگی شما در نیوزلند به شما ملحق شود باید در حال تحصیل در زمینه سطح 7 یا 8 در فهرست کمبود مهارت دراز مدت نیوزلند یا شرایط سطح 9 یا 10 باشید ، اگر از مقطعی که در آن تحصیل می کنید مطمئن نیستید ، دانشگاه شما می تواند به شما بگوید.

در صورت عدم پذیرش ویزا چه باید کرد؟

اگر فکر می کنید که ویزای شما به اشتباه رد شده است ، پس می توانید درخواست ویزای خود را به صورت کتبی تجدید نظر کنید ، اداره مهاجرت نیوزلند مجدداً درخواست شما را بررسی کرده و در مورد درست بودن شما تصمیم می گیرد ، ممکن است هزینه ای برای فرآیند تجدید نظر وجود داشته باشد.

اگر فکر می کنید می توانید درخواست ویزای دیگری ارائه دهید که دلیل رد شدن شما را برطرف کند ، باید دوباره درخواست دهید و برای این کار شما باید دوباره هزینه درخواست را پرداخت کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام مواردی را که در برنامه قبلی خود داشتید کاملا پوشش می دهید.

موسسات اعزام دانشجو به نیوزلند

شرایط تحصیل و زندگی در کشور نیوزلند باید به طور کاملا هوشمند و آگاهانه باشد ، بنابراین توصیه می شود به دفاتر مهاجرتی و نه موسسه اعزام دانشجو مراجعه نمایید.

موسسات اعزام دانشجو به نیوزلند

برای اینکه دریابید که چگونه می توانید به عنوان یک دانشجو به کشور نیوزلند سفر کنید ، چگونه و از کجا انگلیسی یاد بگیرید و چگونه درباره سیستم آموزشی نیوزلند اطلاعات کسب کنید ، یک مهاجرتی به نیوزلند انتخاب کنید که مجوز کار قانونی داشته باشد و دارای سابقه فعالیت بالایی باشد ، زیرا تنها در اینصورت به تمامی پرسش های شما پاسخ داده خواهد داد.

آشنایی بیشتر با خدمات موسسه رجبی

موسسه رجبی دارای کادری مبتکر و مجرب از کارشناسان و مشاورین ارشد مهاجرتی هستند که راهنمایی های مفیدی را برای علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور ارائه می دهند.

کادر مجرب و تخصصی ما به طور خاص برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند در دسترس هستند ، موسسه رجبی موسسه ای با سابقه و پیشگام برای انجام امور مهاجرتی می باشد.

این موسسه اطلاعات مختصری پیرامون بحث های مهاجرت و دیگر جوانب آن را در صفحه اختصاصی خود به نمایش می گذارد و پس از آن با مراجعه حضوری متقاضیان اطلاعات تکمیلی و مفید را به صورت تماس رایگان در اختیار آنها قرار می دهند و بهترین راهکارها را برای آنان پیشنهاد می دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل در نیوزلند

تلاش کردیم خلاصه ای از موارد مهم و پرکاربرد برای علاقه مندان تحصیل در نیوزلند را بیان کنیم ، سوالات خود را در قسمت دیدگاه های سایت در پایین هر مقاله بپرسید و یا با ما در تماس باشید.

تحصیل در نیوزلند به چه زبانی است ؟

تحصیل در نیوزلند به زبان انگلیسی است ، متقاضیان باید سابقه تحصیلی خوبی داشته ، زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 را نیز ارائه دهند تا بتوانند از دانشگاه های نیوزلند پذیرش بگیرند.

دوره کارشناسی در نیوزلند چقدر طول می کشد؟

برخلاف کشورهایی مانند ایالات متحده که برای اتمام دوره کارشناسی چهار سال طول می کشد ، در واقع نیوزلند به شما امکان می دهد ظرف سه سال تحصیل خود را تمام کنید.

هزینه های تحصیل در نیوزلند چقدر است؟

هزینه به طور متوسط بین 22000 تا 32000 دلار برای لیسانس و 26000 دلار – 37000 دلار برای مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

هزینه تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا چقدر است؟

دانشگاهها می توانند هزینه های خود را برای برنامه های دکترا تعیین کنند ، اما اکثر آنها برای یک دوره تمام وقت بین 6500 تا 9000 دلار نیوزلند در سال هزینه دارند.

آیا در نیوزلند امکان کار دانشجویی وجود دارد؟

ویزای دانشجویی نیوزلند معمولاً به دانشجویان تمام وقت این امکان را می دهد که در طول سال تحصیلی حداکثر 20 ساعت در هفته و در تعطیلات تابستان حداکثر 40 ساعت در هفته کار کنند ، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نیز می توانند 40 ساعت در هفته در طول سال کار کنند.

درآمد کار دانشجویی در نیوزلند چقدر است؟

حداقل ساعتی معادل 18.90 دلار نیوزلند به شما پرداخت می شود ، هرچند ممکن است بیش از این نیز درآمد داشته باشید.

برای زندگی در نیوزلند چقدر باید برای هزینه زندگی بپردازم؟

بودجه 20000 تا 25000 دلار استرالیا برای هزینه زندگی نیاز است ، یعنی حدود 13،500-16،900 دلار آمریکا.

هزینه اجاره یک آپارتمان در نیوزلند چه میزان است؟

یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هر ماه حدود 3،276 دلار (2،200 دلار آمریکا) در اوکلند و 1،520 دلار (1020 دلار) در دوندین هزینه می شود.

هزینه درخواست ویزای تحصیل در نیوزلند چقدر است؟

هزینه درخواست ویزا 295 دلار است.

مقاله تحصیل در نیوزلند را مطالعه کردید ، چنانچه نیاز به دریافت مشاوره دارید با دفاتر تهران و شیراز موسسه رجبی در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین برای دانستن شرایط سایر دانشگاه های خارج از کشور می توانید مروری بر مقالات سایت داشته باشید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است که به شما دیدی کلی در خصوص تحصیل در کشور های مختلف خواهد داد.

3/5 - (5 امتیاز)
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “تحصیل در نیوزلند

 1. هادی گفت:

  اطلاعات بسیار جامعی دارید تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *