تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی در یک محیط اجتماعی مدرن و سطح پیشرفته ای به ویژه در زمینه جراحی های زیبایی پزشکی در جهان قرار دارد بنابراین ، در سالهای اخیر ، دانشجویان بین المللی بیشتر و بیشتری برای تحصیل پزشکی ، کره جنوبی را انتخاب کرده اند.

مشاغل پزشکی کره جنوبی به پزشکی غربی و پزشکی کره ای تقسیم می شوند و خارجی ها به طور مستقیم مجاز به ورود به حرفه پزشکی در کره نیستند و فقط چند دانشگاه در کره مجاز به پذیرش دانشجوی خارجی هستند ، و شرایط لازم برای تحصیلات دانشگاهی دانشجویان خارجی را دارند.

مزیت اصلی تحصیلات عالی در کره سطح بالای دانش است و پزشکان و دندانپزشکانی که از دانشگاه های آن فارغ التحصیل شده اند در همه کشورها آینده شغلی مناسبی دارند و جریان خارجی هایی که مایل به ثبت نام در دانشگاه های کره هستند هر ساله در حال افزایش است.

تعداد کل دانشکده های پزشکی و دانشکده های تحصیلات تکمیلی پزشکی در کره از سال ۲۰۲۰ ، ۴۰ دانشکده است و تعداد فارغ التحصیلان هر ساله حدود ۳۰۰۰ نفر است و همانطور که اشاره شد از این تعداد دانشگاه تنها چند مورد دانشجویان خارجی را جذب می کنند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تمام جوانب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی خواهیم پرداخت ، ضمن اینکه برای افزایش سطح اگاهی شما در این زمینه ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در کره جنوبی را هم مطالعه نمایید تا با کلیات تحصیل در دانشگاه های این کشور آشنا شوید.

دانشگاهای پزشکی بین المللی در کره جنوبی

رشته ها و دانشگاه های بین المللی که در کره جنوبی دانشجویان خارجی مجاز به تحصیل در آن ها هستند عبارتند از:

 • رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ملی سئول
 • رشته های مهندسی الکترونیک پزشکی ، مهندسی توان بخشی ، آسیب شناسی بالینی ، فیزیوتراپی ، رادیولوژی ، پزشکی ، پرستاری ، بهداشت دندان و پرستاری در دانشگاه یانسه
 • رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه کره
 • رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه Sungkyunkwan
 • رشته های علوم پزشکی ( آناتومی ، فیزیولوژی ، فارماکولوژی ، آسیب شناسی ، میکروبیولوژی ، انگلی ) ، عصب شناسی ، بیوشیمی ، پزشکی پیشگیری ، پزشکی مولکولی ، اخلاق پزشکی در دانشگاه زنان Ewha
 • رشته های پزشکی و دندانپزشکی ، پرستاری در دانشگاه دانکوک
 • رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اولسان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

دوره های پریمدیکال در کره جنوبی

در بین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کره ۳۸ دانشگاه از ۴۰ دانشکده پزشکی دوره های پیش پزشکی را از زمان آزادسازی سیستم دانشکده پزشکی در سال ۲۰۱۰ اجرا می کنند و از نظر مرحله آموزش ، دوره پیش پزشکی یعنی مرحله قبل از ورود به دانشکده پزشکی.

دوره های پریمدیکال در کره جنوبی

در دانشکده های پزشکی کره ، این دوره های پیش پزشکی یا پریمدیکال برای آموزش مقدماتی و تقویت شخصیت دانشجویان پزشکی قبل از اتمام دوره آموزش پزشکی ( آموزش پزشکی پایه ) در علوم انسانی و اجتماعی برگزار می شود.

لازم به ذکر است دوره های پریمدیکال در دانشگاه های پزشکی کره به مدت دو سال برگزار می شود و زبان آموزش کره ای است.

شما عزیزان می توانید این دوره ها را در کشور دیگر مانند مجارستان هم سپری کنید در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان ، راه و روش این موضوع را توضیح داده ایم.

دوره مقدماتی دندانپزشکی در دانشگاه های کره

در دوره مقدماتی دندانپزشکی ، موارد زیر معمولا تدریس می شود و البته این دورس به دانشکده بستگی دارد.

 • شیمی عمومی ، شیمی آلی ، مقدمه ای در دندانپزشکی ، اخلاق پزشکی ( همان موضوع اخلاقی ).
 • زیست شناسی عمومی ، زیست شناسی سلولی ، زیست شناسی مولکولی ، ژنتیک.
 • آناتومی ، آمار پزشکی ، بافت شناسی ، فیزیولوژی ، جنین شناسی.
 • فیزیک عمومی ، آشنایی با روانشناسی ، اصطلاحات دندانپزشکی ، میکروبیولوژی پایه ، فلسفه ، انگلیسی و غیره.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

از آنجا که پزشکی حرفه ای است که به زندگی انسان می پردازد ، به یادگیری و دانش زیاد و همچنین شخصیت متناسب با این رشته نیاز دارد و به همین دلیل روند پزشک شدن طولانی و دشوار است و در کره جنوبی شما باید امتحانات مختلف و همچنین سالها تمرین عملی را پشت سر بگذارید.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

متقاضیان باید M-DEET ( آزمون های استاندارد برای دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی ) را پشت سر بگذارند و برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام آزمون می توانید به mdeet.org مراجعه کنید ، این آزمون هر سال یک بار در ماه آگوست (ثبت نام در ژوئن – ژوئیه ) برگزار می شود و نمره فقط در آن سال معتبر است.

آزمون MEET ( آزمون واجد شرایط بودن آموزش پزشکی ) نوعی آزمون استعدادیابی برای ورود به دانشکده پزشکی پس از اخذ مدرک لیسانس است ، آزمونی که اولویت آن انتخاب دانشجویان با استعداد برای ورود به دانشکده پزشکی و تحصیل پزشکی است..

محتوای آزمون پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

DEET ( آزمون واجد شرایط بودن آموزش دندانپزشکی ) سیستم یکسانی با آزمون پزشکی دارد و تفاوت های اندکی دارند ، آزمون مقدماتی آموزش پزشکی ( MEET ) تا حد زیادی به سه قسمت تقسیم شده است : توانایی فکری شخصیت ، دانش زمینه و مقاله نویسی.

به طور کلی ، توانایی فکری شخصیت یک آزمون برای توانایی ذهنی است که مهارت حافظه و مشاهده را ارزیابی می کند ، و از یک ارزیابی جامع برای توانایی تفکر برخوردار است و البته داوطلب از طریق مصاحبه ، فعالیت در زمینه دانشگاهی و خودآزمایی نیز سنجیده می شود.

محتوای این آزمون ها عمدتا به دو زمینه انسانی ، استدلال اجتماعی و توانایی استدلال علوم طبیعی تقسیم می شود و در واقع ، DEET شبیه MEET است ، اما آزمونی است که صلاحیت های دندانپزشک را بررسی می کند.

آزمون MEET و DEET برای دوره تحصیلی در یک دانشکده تحصیلات تکمیلی حرفه ای ۴ ساله است و مطالبی که دانشجویان پزشکی در دوره مقدماتی می آموزند از طریق MEET یا DEET تأیید می شود و در صورت قبولی در این آزمون ها می توانند ادامه تحصیل دهند.

یک نکته قابل توجه این است که شما باید دوره های پیش نیاز تعیین شده را در دانشگاه به پایان برسانید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید و تمام دانشکده های تحصیلات تکمیلی پزشکی هنگام پذیرش به MEET نیاز دارند و میزان بازتاب نمرات MEET ممکن است بسته به دانشگاه متفاوت باشد.

هزینه درخواست و روش پرداخت برای آزمون پزشکی و دندانپزشکی کره جنوبی

هزینه پذیرش در آزمون مقدماتی آموزش پزشکی و دندانپزشکی ۲۱۰،۰۰۰ وون است و پرداخت از طریق کارت اعتباری یا انتقال بانکی در زمان درخواست انجام می شود ( پرداخت نقدی یا سایر روشها پذیرفته نمی شود ).

اگر درخواست ارسال شود اما به دلیل شرایط نتوان در آزمون شرکت کرد ، هزینه درخواست مسترد می شود.

دروس مورد ارزیابی در آزمون های پزشکی و دندانپزشکی کره جنوبی

توانایی داوطلبان در این آزمون در سه قسمت زیر بررسی می شود.

حوزه استدلال زبان ، که تا آزمون ۲۰۱۲ انجام می شد ، از سال ۲۰۱۳ با آزمون مهارت کره ای KBS یا TOKL جایگزین شده است.

منطق علوم طبیعی Ⅰ : سوالات این بخش توانایی تفکر و توانایی حل مسئله را بر اساس مفاهیم اصلی در زمینه زیست عمومی ، ویژگی های زندگی و ترکیب آلی موجودات زنده ، سلول ها و ارگانیسم ها ، تولید مثل و تکامل ، وراثت و تکامل ، تنظیم فعالیت های زندگی ، واکنش و تنظیم ، محیط زیست ، آزمایشات زیست شناسی عمومی و غیره اندازه گیری می کند و زمان آزمون ۱۰۰ دقیقه است.

منطق علوم طبیعی Ⅱ : سوالات این بخش توانایی تفکر و توانایی حل مسئله را بر اساس مفاهیم کلیدی در زمینه های شیمی و فیزیک لازم برای تحصیلات تکمیلی تخصص پزشکی و دندانپزشکی اندازه گیری می کند که در MEET ، ۱۶ سوال در شیمی عمومی ، ۱۳ سوال در شیمی آلی ، ۱۳ سوال در فیزیک عمومی و ۳ سوال در آمار ارائه می شود و در DEET ، ۱۹ سوال در شیمی عمومی ارائه می شود و زمان داده شده ۱۱۰ دقیقه است.

شرایط تحصیل پزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی در کره جنوبی یک دوره کارشناسی شش ساله ( کالج پزشکی ) یا دوره تحصیلات تکمیلی چهار ساله است.

شرایط تحصیل پزشکی در کره جنوبی

در حالت اول ، فارغ التحصیلان دبیرستان ( یا فارغ التحصیلان احتمالی ) وارد دانشکده می شوند و پس از گذراندن دو سال دوره پریمدیکال به مدت چهار سال کامل وارد دوره اصلی می شوند.

در حالت دوم فارغ التحصیلان چهار ساله از دانشگاه در رشته های علوم پزشکی وارد تحصیل پزشکی می شوند و ۴ سال را در دوره اصلی می گذراند.

دو زمان برای درخواست تحصیل پزشکی در کره جنوبی وجود دارد ( ژوئن و ماه اکتبر ) و پنج دانشگاه در این سیستم شرکت می کنند.

پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی امکان دارد و برای تحصیلات تکمیلی پزشکی ، باید قبل از تحصیل ، مدرک کارشناسی داشته باشید و در هر دوره فقط می توانید برای یک دانشگاه درخواست دهید و متقاضیان باید دوره کارشناسی خود را قبل از فوریه سال پذیرش خود به پایان رسانده باشند.

پذیرش پزشکی از طریق انتقال آکادمیک در دانشگاه های کره

انتقال آکادمیک ( 학사 편입 ) از سیستم اروپایی پیروی می کند ، جایی که شما تحصیلات ترکیبی در مقاطع کارشناسی را از دانشکده پزشکی دریافت می کنید و بنابراین ، دانشجویانی که از طریق دوره انتقال آکادمیک پذیرفته می شوند ، در ” سال سوم ” یک برنامه شش ساله تحصیل می کنند و فقط دوره آموزش پزشکی چهار ساله را به پایان می رسانند ، دانشجویان می توانند به دو دانشگاه مراجعه کنند و این دوره در ماه اکتبر آغاز می شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کره جنوبی

مانند سایر کالج های پزشکی ، این دوره در مجموع از دوره های ۶ ساله تشکیل شده است که ۲ سال دوره آمادگی و ۴ سال دوره اصلی را با هم ترکیب می کند و پس از اتمام تمام مطالعات ، شرکت در آزمون ملی دندانپزشکی و قبولی در آن ، مجوز دندانپزشکی دریافت خواهید کرد.

دانشگاه ملی سئول و دانشگاه ملی چونام از سال ۲۰۱۴ و دانشگاه ملی پوسان در سال ۲۰۱۵ یک برنامه کارشناسی یکپارچه را در دانشکده تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی اجرا کرده اند که یک برنامه یکپارچه ۷ ساله است که دارای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد است و سایر کالج های دندانپزشکی دوره کارشناسی هستند و فقط می توان لیسانس گرفت و اگرچه این مدرک لیسانس است ، اما به عنوان یک دوره کارشناسی ارشد شناخته می شود زیرا یک برنامه شش ساله است و پس از فارغ التحصیلی و به دست آوردن تخصص ، حتی اگر دکترا نداشته باشید.

ممکن است با یک مقدار سابقه کار به عنوان دکتر شناخته شوید و با این حال ، اکثر دانشجویان از طریق دوره اصلی خود مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند.

بهترین دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

در بین دانشکده های پزشکی کشور کره جنوبی ، Big Five نامی است که به بهترین دانشکده های پزشکی در کره جنوبی داده شده است و منظور از آن دانشگاه ملی سئول ، دانشگاه یانسه ، دانشگاه کاتولیک ، دانشگاه اولسان ، دانشگاه سونگکیون کوان است.

بهترین دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

این دانشگاه ها پنج دانشکده پزشکی بزرگ هستند و از بین این دانشگاه های پزشکی بزرگ ، دانشگاه ملی سئول با اختلاف زیاد مقام اول را دارد.

رتبه برترین دانشگاه های پزشکی کره جنوبی در سال ۲۰۲۱

در رتبه بندی تایمز سال ۲۰۲۱ ، کالج پزشکی دانشگاه ملی سئول نسبت به سال ۲۰۲۰ با ۱۰ پله صعود ( مقام ۴۷ ام ) ، رتبه اول کره و ۳۷ ام جهان را کسب کرده است.

دانشکده پزشکی Sungkyunkwan در کره با رتبه دوم و ۴۱ در جهان رتبه بندی شده است و چهار مکان کمتر از سال گذشته است ( سی و هفت ).

دانشکده پزشکی دانشگاه یانسه در رتبه ۶۱ جهان و دانشکده پزشکی دانشگاه کره در رتبه ۹۰ جهان قرار دارند و در بین ۱۰۰ دانشکده برتر پزشکی جهان می باشند.

در محیط تدریس ، کالج پزشکی دانشگاه ملی سئول ۷۴٫۶ امتیاز کسب کرده که بالاترین امتیاز است و در میان دانشکده های پزشکی داخلی در ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان ، دانشگاه زنان Ewha با ۱۸٫۹ امتیاز کمترین نمره را به خود اختصاص داده است.

در حوزه تحقیق ، دانشکده پزشکی دانشگاه Sungkyunkwan ( 87.3 ) بالاترین امتیاز و دانشگاه پزشکی اولسان ( ۱۷٫۹ ) کمترین امتیاز را کسب کردند.

از نظر استناد ، دانشکده پزشکی دانشگاه کره با ۵۷٫۱ امتیاز در رده اول کره قرار دارد و دانشکده پزشکی دانشگاه کاتولیک با ۳۸٫۶ امتیاز ، کمترین امتیاز را به خود اختصاص داده اند.

در زمینه درآمد صنعت ، کالج پزشکی دانشگاه یانسه با کسب ۱۰۰ امتیاز کامل در کره و جهان رتبه اول را کسب کرده است و در گروه چشم انداز بین المللی ، دانشکده پزشکی دانشگاه هانیانگ با کسب ۵۵٫۶ امتیاز نمره بسیار بالایی را کسب کرده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سئول ( SNU )

کالج پزشکی SNU نه تنها بهترین دانشکده پزشکی در کره است ، بلکه همچنین در آسیا نیز بهترین است و در پردیس SNU Yeongeon واقع شده است که در قسمت شمال شرقی سئول است.

این دانشکده در سال ۱۸۸۹ تاسیس شد و اکنون ۱۲۰ سال سن دارد و SNU با کمک برنامه درسی موفقیت لی جونگ ووک ، درخشان ترین پزشکان جهان را آموزش داده است.

در این دانشگاه پس از اتمام مجموعه مهارت های بنیادی دانشجویان در ۲ سال اول ، به دانشجویان آموزش هایی داده می شود که مهارت های خود را در طول دوره پزشکی بالا ببرند و برای تحصیلات تکمیلی ، پزشکان مشتاق مجاز به تخصص در پزشکی ، پزشکی بالینی یا علوم پزشکی باشند.

دانشکده پزشکی دانشگاه Sungkyunkwan (SKKU)

SKKU یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات کره جنوبی است که در سال ۱۳۹۸ تاسیس شده است و با این حال ، دانشکده پزشکی آن بسیار جوان است ، در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است ، اما به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در کره شمرده می شود.

دانشکده پزشکی SKKU موفق به آموزش بسیاری از پزشکان بزرگ کره شده است و این به دلیل موفقیت آمیز بودن سیستم یادگیری مبتنی بر مسئله است و در واقع ، SKKU اولین دانشگاهی بود که چنین برنامه درسی را برای آموزش پیش بالینی ارائه داد.

SKKU به سه بیمارستان وابسته است که مشهورترین آنها مرکز پزشکی سامسونگ است و به غیر از این بیمارستان ، دانشجویان پزشکی همچنین می توانند چرخش بالینی خود را در سایر موسسات مانند بیمارستان Kangbuk Samsung و بیمارستان Samsung Changwon داشته باشند.

دانشکده پزشکی دانشگاه یانسه

شروع به کار این کالج را می توان در سال ۱۸۸۶ جستجو کرد ، که این دانشگاه را به قدیمی ترین دانشکده پزشکی در کره تبدیل می کند و از طریق پافشاری دکتر هوراس آلن و دکتر جی دبلیو هرون ، پیشکسوت کالج – دانشکده پزشکی چه جونگ وون – تاسیس شد ، این دانشکده علی رغم جنگ قدرتمند بود ، زیرا در دوران اشغال ژاپن تنها دانشکده پزشکی برای کره ای ها بود.

دانشکده پزشکی دانشگاه یانسه

به دنبال ادغام در سال ۱۹۵۷ ، سرانجام این دانشکده به کالج پزشکی دانشگاه یونسی نامگذاری شد.

به عنوان یک دانشگاه خصوصی برتر ، یونسی دارای یک سیستم انتخابی است که فقط پذیرش ۱۰۰ متقاضی موفق را در سال امکان پذیر می کند و با راهنمایی بیش از ۵۵۰ عضو هیئت علمی تمام وقت ، افراد نخبه از طریق یک سیستم یادگیری مبتنی بر مسئله بصری آموزش می بینند و سپس آنها در بیمارستان Severance که ظرفیت بستری ۲۳۰۰ نفر دارد ، دوره های بالینی را آموزش می بینند.

کالج پزشکی دانشگاه اولسان

دانشگاه اولسان که در منطقه جنوب شرقی کره واقع شده است ، در سال ۱۹۶۹ به عنوان موسسه فناوری اولسان تاسیس شد و چند دهه بعد در سال ۱۹۸۵ به عنوان دانشگاهی تمام عیار ساخته شد و پس از سه سال ، دانشکده برجسته پزشکی تأسیس شد .

این کالج ۴۵۰ استاد دارد که بر چرخش دانشجویان در بسیاری از بیمارستانهای تابعه خود از جمله بیمارستان Gangneung Asan و بیمارستان دانشگاه اولسان نظارت می کنند.

دانشجویان پزشکی همچنین می توانند در مرکز پزشکی معتبر اولسان که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده است ، کارورزی کنند ، با مجموع ۲،۷۰۵ تخت ، این بیمارستان به دلیل خدمات انقلابی پزشکی و تحقیقات بالینی پیشرفته مشهور است.

کالج پزشکی دانشگاه کره

دانشگاه کره یک دانشگاه خصوصی مستقر در سئول است که در سال ۱۹۰۵ به عنوان کالج Bosung تاسیس شد و ۴۱ سال پس از آن نام فعلی خود را دریافت کرد.

دانشکده پزشکی در ابتدا برای آموزش زنان پزشک در زمینه طب غربی ایجاد شد و فراتر از آموزش پزشکان معتبر زن ، از آن زمان تا کنون این دانشکده جهش های چشمگیری داشته است.

این دانشکده با هدایت فلسفه خود در زمینه قالب گیری پزشکان با اخلاق عالی ، بسیاری از پزشکان برتر زن و مرد کره را آموزش داده است.

این دانشکده پزشکی در کره علاوه بر اینکه دانش پزشکی بالینی خوبی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد ، بخشهای خود را به مبادلات خارج از کشور تشویق می کند.

دانشجویان KU معمولا دوره های کارآموزی خود را در هر یک از سه بیمارستان وابسته کالج ، که عبارتند از بیمارستان آنام ، بیمارستان گورو و بیمارستان انس ، می گذرانند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در کره جنوبی باید قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل ، شهریه را در نظر بگیرند ، به طور معمول شهریه دانشگاه های ملی کمتر از دانشگاه های خصوصی است و از آنجا که هزینه های تحصیل ممکن است بسته به کالج ها یا دانشگاه ها متفاوت باشد ، شما باید شهریه کالج یا دانشگاهی را که می خواهید برای تحصیل انتخاب کنید را در نظر بگیرید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های کره جنوبی از ۴,۳۰۰ تا۱۰,۸۰۰ دلار در هر ترم متفاوت است و هزینه درخواست به دانشگاه ها نیز بین ۶۰ تا ۱۵۰ دلار متفاوت است.

برای اقامت راحت در کره در طول دوره تحصیل ، توصیه می شود هزینه حمل و نقل ، هزینه خوابگاه و هزینه های متفرقه زیر را نیز در نظر بگیرید.

 • کلاس زبان کره ای ۱۰ هفته : ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار ، ۳ هفته : ۸۰۰ دلار
 • خوابگاه : حدود ۴۲۰ تا ۱،۵۵۰ دلار در هر ترم ، البته هزینه خوابگاه بسته به ظرفیت نوع اتاق و برنامه وعده غذایی متغیر است.
 • هزینه غذا : ماهیانه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار
 • یک وعده غذایی در کافه تریا دانشگاه معمولا حدود ۲ تا ۳ دلار است.
 • اجاره ( خارج از دانشگاه ) : ۳۰۰ دلار در ماه ( به علاوه سپرده امنیتی ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار )
 • پانسیون ماهانه : ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار
 • بیمه پزشکی ماهیانه : ۲۰ دلار
 • حمل و نقل با اتوبوس : ۱٫۰ تا ۱٫۲ دلار
 • مترو : ۱٫۱ تا ۲٫۵ دلار
 • اینترنت : هر ماه ۲۰ دلار

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه ملی سئول

 • هزینه تحصیل پزشکی در دوره دو ساله پیش پزشکی : ۳٫۰۷۲٫۰۰ وون در هر ترم
 • هزینه تحصیل پزشکی در دوره ۴ ساله پزشکی : ۵٫۰۳۸٫۰۰۰ وون در هر ترم
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در مقطع لیسانس : ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ وون در هر ترم
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در مقطع فوق لیسانس : ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ وون در هر ترم

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه یانسه

 • هزینه درخواست :۶۶۹٫۰۰۰ وون
 • هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هر سال تحصیلی : ۶٫۰۵۲٫۰۰۰ وون

هزینه تحصیل پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه زنان Ewha

دانشکده پزشکی دانشگاه زنان Ewha گران ترین شهریه را در بین دانشکده های پزشکی و دانشکده های تحصیلات تکمیلی پزشکی در سراسر کره جنوبی دارد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه ۱۲٫۸۹ میلیون وون در هر ترم است.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی کره

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی : ۱٫۲۴۱٫۰۰۰۰ وون در هر ترم

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه Sungkyunkwan

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی : ۱٫۱۲۴٫۰۰۰ وون در هر ترم.

هزیه تحصیل در دیگر دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

دانشگاه چونگ آنگ ( ۱۰٫۹۹ میلیون وون ) ، دانشگاه اولسان ( ۱۰۹۱ میلیون وون ) ، دانشگاه هانیانگ ( ۱۰۸۲ میلیون وون ) ، دانشگاه Chosun ( 10.68 میلیون وون ) ، دانشگاه Yeungnam ( 10.66میلیون وون ) دانشگاه Inha ( 10.55 میلیون وون ) ، دانشگاه کاتولیک ( ۱۰٫۳۷ میلیون وون ) دانشگاه دانکوک ( ۱۰٫۳۲ میلیون وون ) ، دانشگاه الوجی ( ۱۰٫۳۲ میلیون وون ) ، دانشگاه هالیم ( ۱۰٫۲۹ میلیون وون ) ، دانشگاه کنکوک ( ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار وون ) ، دانشگاه ملی پوسان ( ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار وون ) ، دانشگاه Soonchunhyang ( 10 میلیون وون ).

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در کره جنوبی

دانشگاه های کره سطح خاصی از زبان کره ای را برای پذیرش دانشجو برای دوره های تحصیل درخواست می کنند و شما باید برای برنامه های کارشناسی ، سطح ۳ یا بالاتر TOPIK ( آزمون مهارت در کره ای ) و برای برنامه های تحصیلات تکمیلی ، سطح ۴ TOPIK یا بالاتر را بگذرانید.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در کره جنوبی

اگر برنامه ای که می خواهید در آن شرکت کنید به زبان انگلیسی باشد ، نشان دادن نتیجه TOEFL کافی است اما توجه داشته باشید که بسیاری از دوره های تحصیلی شامل برخی از دوره هایی است که به زبان کره ای تدریس می شوند حتی اگر انگلیسی زبان اصلی دوره باشد.

TOPIK یک آزمون جامع زبان کره ای شامل خواندن ، نوشتن و گوش دادن است ، این آزمون برای سنجش توانایی زبان خارجیانی که به کره ای به عنوان یک زبان خارجی صحبت می کنند و می خواهند از آن برای اهداف دانشگاهی و حرفه ای استفاده کنند ، ایجاد شده است و سه سطح آزمون دارد و در هر سطح دو نمره باید کسب کنید ( سطح ۱ پایین ترین تا سطح ۶ پیشرفته ترین ) ، در یک سال ۶ آزمون برگزار می شود.

توجه داشته باشید مدارک زبان و آزمون هایی که پس از اول مارس ۲۰۱۹ گرفته شده پذیرفته می شوند.

افراد معاف از ارائه مدارک زبان برای تحصیل پزشکی در کره جنوبی

متقاضیانی که تمام دوره های دبیرستان را به زبان کره ای یا انگلیسی گذرانده اند ، می توانند یکی از مدارک زیر را به عنوان جایگزین آزمون زبان ارائه دهند:

 • مشخصات مدرسه
 • اسنادی که ثابت می کند همه دوره ها به زبان کره ای یا انگلیسی انجام شده است.
 • نمرات موضوعات کره ای یا انگلیسی آزمونهای استاندارد که ممکن است مهارت زبان را اثبات کند.

دوره های زبان کره ای برای تحصیل پزشکی در کره

در مرکز زبان های دانشگاه های کره دوره های زبان کره ای برای متقاضیان آموزش این زبان برگزار می شود.

به طور کلی ۱ سطح برابر با ۱۰ هفته تحصیل زبان کره ای است ، بنابراین رسیدن به سطح سه در TOPIK ، حداقل سطح پذیرش در دانشگاه ، حدود ۵ ماه طول می کشد ، با این وجود به مبتدیان توصیه می شود اگر مطمئن هستند که به سطح ۳ رسیده اند ، حداقل یک سال زمان را برای آموزش این دوره ادامه دهند.

پیش نیاز اصلی پذیرش تحصیل پزشکی در کره جنوبی ، توانایی خوب در مکالمه انگلیسی یا کره ای است.

شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در کره جنوبی

در دانشگاه های پزشکی کره جنوبی به منظور پذیرش دانشجویان بین المللی سن آن ها نیز ملاکی برای پذیرش است و حداقل سن پذیرش برای تحصیل ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال می باشد.

بورسیه رشته پزشکی در کره جنوبی

دولت کره برای تحصیل دانشجویان خارجی با برخی دولت های خارجی دیگر موافقت نامه های فرهنگی امضا کرده است ، دانشجویان بورسیه تحصیلی خارجی دعوت شده توسط دولت برای شهریه و هزینه های آموزش زبان کره ای برای دوره دعوت ، هزینه سفر رفت و برگشت ، هزینه های زندگی ، بیمه درمانی و غیره پشتیبانی می شوند.

بورسیه رشته پزشکی در کره جنوبی

تعداد افراد انتخاب شده و روش انتخاب ممکن است بسته به کشور دعوت کننده متفاوت باشد.

تاریخ و زمان درخواست این بورسیه تحصیلی به شرح زیر است:

 • دوره کارشناسی : اکتبر – نوامبر
 • تحصیلات تکمیلی : مارس – آوریل

دانشجویان علاقه مند می توانند از طریق سفارت یا دانشگاه اقدام کنند و درخواست از طریق سفارت بسیار توصیه می شود.

متقاضیان این بورس تحصیلی ملزم به گذراندن دوره های آموزش زبان کره ای به مدت ۱ سال در یک موسسه زبان واقع در دانشگاه های کره هستند ( کسانی که به نمره تسلط به زبان کره ای بالاتر از سطح ۵ در TOPIK رسیده اند از این شرایط مستثنی هستند ).

شرایط لازم اخذ بورسیه دولتی کره

 • هم متقاضی و هم والدین وی باید شهروند کشور مبدا خود باشند. ( متقاضیان نباید تابعیت کره را داشته باشند ).
 • متقاضیان باید از نظر روحی و جسمی از سلامت کافی برای اقامت طولانی مدت در یک کشور خارجی برخوردار باشند.
 • در تاریخ ورود باید زیر ۲۵ سال داشته باشد. ( کارشناسی )
 • تحصیلات رسمی دوره دبیرستان را تا تاریخ ورود به پایان رسانده یا قرار است آنها را به پایان برساند. ( کارشناسی )
 • متقاضی دارای معدل ( G.P.A ) بالاتر از ۸۰٪ از آخرین موسسه آموزشی که در آن شرکت کرده می باشد.

بورسیه تحصیلی رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف کره جنوبی

بسیاری از دانشگاه های پزشکی برنامه های بورسیه برای دانشجویان بین المللی را اجرا می کنند و شما می توانید از طریق بخش اختصاص داده شده به دانشجویان بین المللی یا بخش بورس تحصیلی ، از سیستم بورس تحصیلی دانشگاه مورد نظر خود مطلع شوید.

برای مثال در دانشگاه سئول به دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی گلوبال کره ( GKS ) ارائه می شود ، GKS دانشجویانی را که در سال های ۲ ، ۳ و یا ۴ باشند و معدل کلی و معدل ترم گذشته آن ها بیش از ۸۰ از ۱۰۰ است و دارای سطح ۴ یا بالاتر در TOPIK باشند ، پشتیبانی می کند و مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ وون در ماه را برای ده ماه به دانشجو میپردازد.

اگر به دنبال تحصیل رشته های علوم پزشکی در کشورهای آسیایی هستید ، می توانید کشور چین را هم انتخاب کنید ، بورسیه های کم نظیری در کشور چین وجود دارد که هزینه های تحصیل را به حداقل می رساند ، لیست این بورسیه ها و نحوه اخذ آن ها را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در کره جنوبی

موفقیت در سیستم آموزشی کره جنوبی دانشجویان را از مناطق مختلف جهان جذب می کند و بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل پزشکی در این کشور هستند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در کره جنوبی

این کشور نه تنها به دلیل گرایش های فرهنگ پاپ توجه جهانی را به خود جلب کرده است ، بلکه دانشکده های پزشکی دانشگاه های معروف آن آموزش کلاس جهانی را ارائه می دهند و همچنین از اعتبار بین المللی برخوردار هستند و فارغ التحصیلان دانشگاه های کره می توانند مدرک خود را بگیرند و در هر جای دنیا به حرفه خود مشغول شوند.

جدای از آموزش با کیفیت ، پزشکان مشتاق می توانند به دنبال زندگی پربار و رضایت بخش در کره جنوبی باشند ، کره ای ها به پزشکان توجه زیادی دارند و فرصت های شغلی بی شماری برای فارغ التحصیلان دانشگاه های آن وجود دارد و همچنین ، زندگی در کره جنوبی نسبتا اقتصادی است و در عین حال فرصتهای خارق العاده ای را برای تجربه بهترین فرهنگ آن فراهم می کند.

در ادامه مزایا و معایب تحصیل پزشکی در کره جنوبی برشمرده شده است.

مزایای تحصیل پزشکی در کره جنوبی

کره جنوبی با دادن فرصت به دانشجویان برای تحصیل علوم اجتماعی در ۲ سال اول تحصیل در دانشگاه ، بر آموزش انسان دوستانه و عمومی تأکید دارد که کمتر در دانشگاه های پزشکی در نقاط دیگر جهان این امکان وجود دارد.

کره جنوبی مطمئنا در فن آوری پزشکی از کشورهای اروپایی پیشی می گیرد و به عنوان مثال ، در کالج پزشکی دانشگاه کره ، تشریح مجازی بدن انسان ، سیستم های پخش مدرن برای سخنرانی هایی که هفت روز هفته و ۲۴ ساعته بصورت آنلاین برای دانشجویان در دسترس است و کنفرانس های بین المللی محققان دانشجویی که دانشمندان جوان از چندین کشور آسیایی را پذیرا هستند ، وجود دارد.

فناوری موجود در بیمارستان آنام دانشگاه کره شامل خدمات نوبت دهی آنلاین برای مشاوره پزشکی برای بیماران ، تصاویر گسترده معمول برای موارد پزشکی پیچیده تر ، عمل های لاپاراسکوپی سه بعدی و جراحی رباتیک بسیار تخصصی در هر بخش جراحی است و دانشجویان می توانند از آموزش های جامعی در چنین بیمارستان هایی برخوردار باشند.

آموزش در کره به دو زبان کره ای و انگلیسی انجام می شود و پس از گذراندن دوره آموزش متوسطه ۱۲ ساله ، می توانید در بالاترین سطح پذیرفته شوید.

آموزش ارائه شده توسط موسسات کره ای دارای چندین مزیت غیر قابل انکار است ، از جمله :

 • برخورداری از آموزش و تخصص اساتیدی که از انتخاب شغل دقیقی عبور کرده اند ؛
 • تجهیزات پیشرفته فرآیند آموزش ؛
 • برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی برای حمایت از دانشجویان بین المللی ؛
 • فرصت حضور در دوره های اضافی ، آموزش ، کلاس های سرگرمی.

معایب تحصیل پزشکی در کره

تحصیل در هر کشور خارجی دارای مزیت ها و همچنین معایبی است و تحصیل در کره تفاوتی ندارد ، مشکلات خاصی وجود دارد که باید از جمله زبان در نظر گرفته شود ، تحصیل در کره بیشتر به زبان مادری آنها است و اگرچه برخی تلاش ها برای تقویت انگلیسی وجود دارد ، اما هنوز هیچ برنامه پزشکی کاملا به زبان انگلیسی تدریس نمی شود و بنابراین برای شروع باید کره ای روان صحبت کنید که زبان دشواری است.

در دانشگاه های پزشکی کره جنوبی آزمون جداگانه ای برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نمی شود و این بدان معناست که دانشجویان بین المللی باید هر مرحله را به زبان کره ای پشت سر بگذارند و باید با افرادی که زبان اصلی آنها کره ای است رقابت کنند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی کره جنوبی

تصمیمات پذیرش در دانشگاه های پزشکی بر اساس ارزیابی کلی از اسناد ارائه شده توسط متقاضی انجام می شود و هیچ مدرک اضافی خارج از مدت درخواست آنلاین را نمی توان ارسال کرد و ارزیابی ها بر اساس نسخه های اسکن شده اسناد آپلود شده در سیستم برنامه های آنلاین در طول دوره درخواست انجام می شود.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی کره جنوبی

متقاضیان مقدماتی پذیرفته شده ملزم به ارسال اسناد اصلی بارگذاری شده در سیستم درخواست آنلاین هستند.

برای تحصیل پزشکی در کره جنوبی یک سری از مدارک در همه دانشگاه های پزشکی کره جنوبی مورد نیاز است از جمله:

 • فرم درخواست
 • انگیزه نامه و برنامه مطالعه
 • اطلاعات شخصی دقیق ( نام ، مشاغل و غیره ) را در مورد آنها وارد نکنید
 • اثبات مهارت زبان کره ای

اما یک سری از مدارک نیز بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت است که در زیر به آن ها پرداخته شده است.

توصیه نامه

در صورت عدم وجود مشاور ، متقاضیان می توانند ۲ نامه توصیه از ۲ معلم ( معلمان عادی ، مدیر یا معاون مدیر ) دریافت کنند ، هنگامی که متقاضیان هزینه درخواست را پرداخت می کنند ، نامه الکترونیکی حاوی دستورالعمل نوشتن توصیه نامه به طور خودکار برای هر توصیه کننده ارسال می شود.

گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان رسمی

در طول دوره درخواست ، اسناد اصلی و محضری اسکن شده را بارگذاری کنید ، پس از اعلام تصمیم پذیرش مقدماتی ، متقاضیان دبیرستان های خارج از کشور باید اسناد اصلی را به همراه Apostille یا احراز هویت صادر شده توسط سفارت کره یا کنسولگری کره از طریق پست یا حضوری ارسال کنند و ما توصیه می کنیم Apostille یا Authentication را از قبل تهیه کنید ( در طول دوره درخواست ) زیرا ممکن است روند کار در برخی از کشورها طولانی شود.

متقاضیانی که دبیرستان های آنها گواهی فارغ التحصیلی صادر نمی کنند ، می توانند یک گواهینامه ثبت نام یا یک سند رسمی ( تأیید شده توسط مدیر مدرسه ) با تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی ارائه دهند.

اگر مواردی مانند تحصیل جهشی وجود دارد، باید بیانیه توضیحی ارائه شود.

گواهی ملیت متقاضی

پاسپورت منقضی نشده را ارسال کنید و در صورت عدم دسترسی ، گواهی ملیت اصلی یا کارت شناسایی محضری را ارائه دهید ، کپی شناسنامه پذیرفته نمی شود و اگر متقاضی یک مهاجر متاهل است ، باید مدرک اخذ تابعیت و گواهی ازدواج را ارائه دهد.

گواهی ورود و خروج

این گواهی باید شامل سوابق کامل از تاریخ تولد متقاضی باشد.

متقاضیانی که در اواسط ترم بیش از ۳۰ روز متوالی در کره اقامت داشته اند باید بیانیه توضیحی ارائه دهند.

شماره گذرنامه موجود در نسخه گذرنامه باید با شماره گذرنامه موجود در گواهی ورود و خروج مطابقت داشته باشد که در غیر این صورت ، متقاضیان باید کپی گذرنامه قدیمی و جدید و گواهی صدور گذرنامه خود را ارائه دهند.

نمرات آزمون های استاندارد شده

آزمون مقدماتی کشور مربوطه برای فارغ التحصیلی دبیرستان یا آزمون ورودی کالج ها در انگلیس GCE A-Level ، امتحان مرکز پذیرش ژاپن و غیره.

آزمون های استاندارد : ACT ، A-LEVEL ، AP ، IGCSE ، IB ، NCEA ، SAT و غیره.

بیانیه توضیحی / شواهد مستند ( اختیاری )

اگر متقاضی نیاز به ارائه مدارک مستند اضافی برای واجد شرایط بودن پذیرش های بین المللی دارد باید این مدرک را ارسال کند.

متقاضیان می توانند فرم توجیهی تعیین شده را پر کرده و همراه با اسناد رسمی مربوطه ارسال کنند.

اثبات مهارت زبان غیر از کره ای و انگلیسی ( اختیاری )

متقایان در صورت تسلط به زبانی غیر از کره ای یا انگلیسی می توانند مدرک آن را ارائه دهند از جمله:

HSK ، JLPT ، JPT ، DELF ، DALF ، DELE و غیره.

اسناد مکمل ( اختیاری )

هر سندی که ممکن است به نمایش فعالیت های متقاضی در داخل و خارج از مدرسه در دوره دبیرستان کمک کند. ( فعالیت های فوق برنامه ، جوایز و غیره )

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کره جنوبی

بر اساس رای صادره در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در خصوص بازنگری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی های سال های تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کره جنوبی ۲۹ دانشگاه مورد تایید می باشند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کره جنوبی

با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی بین المللی Times، QS و Shanghai لیست دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی های ۲۰۲۱ – ۲۰۲۰ در رشته های مرتبط با علوم پزشکی سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید می باشد و متقاضیان در هر سال تحصیلی جدید برای دریافت این لیست می توانند با مشاوران موسسه مهر آفرین رجبی در ارتباط باشند.

شایان ذکر است با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی ، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ ( ۹۷/۱۰/ ۱۱ ) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید کره جنوبی آغاز نموده اند ، ممنوع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد مدارک صادره ، طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می باشد.

نکات مهم در خصوص تایید مدارک پزشکی از کره جنوبی

کالج های وابسته به دانشگاه اصلی نامبرده شده در لیست و شعب آن در سایر دانشگاه ها مورد تایید نبوده و مدارک صادره آن قابل ارزشیابی نمی باشد.

از سال تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ ، زمان شروع به تحصیل در دوره اصلی ، ملاک مورد تأیید بودن دانشگاه مطابق با فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید اعلامی وزارت بهداشت است ، ( معیار شروع به تحصیل ، تاریخ ویزای معتبر ، تاریخ خروج از کشور و تاریخ حضور و شرکت در کلاس‌های دوره اصلی ، مطابق با برنامه سال‌تحصیلی دانشگاه مربوطه است ).

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با انتشار این فهرست تاکید کرده است کالج‌های وابسته به دانشگاه اصلی ذکر شده در فهرست و شعب آن در سایر کشورها مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نخواهد بود.

داوطلبان باید توجه کنند که با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی ، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ ( ۱۱ دیماه ۱۳۹۷ ) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید کره جنوبی آغاز کرده‌اند ، ممنوع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد ، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی است.

لیست دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت بهداشت در سال ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲

 1. Ajou University
 2. Chonbuk National University
 3. Chonnam National University
 4. Chung-Ang University
 5. Chungbuk National University
 6. Chungnam National University
 7. Dankook University
 8. ۸Ewha Womans University
 9. Gachon University of Medicine and Science
 10. Hallym University
 11. Hanyang University
 12. Inha University
 13. Inje University
 14. Jeonbuk National University
 15. KAIST University
 16. Kangwon National University
 17. Konkuk University
 18. Korea University
 19. Kyung Hee University
 20. Kyungpook National Universiy
 21. Pohang University Science & Technology
 22. Pusan National University
 23. Seoul National University
 24. Sungkyunkwan University (SKKU)
 25. The Catholic University Korea
 26. University of Ulsan
 27. Wonkwang University
 28. Yeungnam University
 29. Yonsei University

تحصیل پزشکی در کره جنوبی به زبان انگلیسی

۹۰٪ برنامه ها ی پزشکی در کره جنوبی به زبان کره ای تدریس می شود و برای اینکه شما این برنامه ها را به زبان انگلیسی دریافت کنید ، باید در ۵ دانشگاه برتر کره ثبت نام کنید ، اما باز هم به یاد داشته باشید که تسلط به زبان کره ای نیز برای تحصیل پزشکی یکی از الزامات برنامه ها است ، برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک تافل در سطح C یا آیلتس ۵٫۵ ارائه دهید.

تحصیل پزشکی در کره جنوبی به زبان انگلیسی

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی را بررسی کردیم ، در ادامه نیز می توانید پرسش و پاسخ های رایج و پر تکرار در همین زمینه را مرور کنید ، در پایان هر مقاله ، بخشی به نام دیدگاه در نظر گرفته شده که محل درج سوالات شما عزیزان است و کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) روزانه به آن ها پاسخ می دهند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های کره جنوبی از 4,300 تا10,800 دلار در هر ترم متفاوت است و هزینه درخواست به دانشگاه ها نیز بین 60 تا 150 دلار متفاوت است.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی در چه آزمونی باید شرکت کنم؟

متقاضیان باید M-DEET ( آزمون های استاندارد برای دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی ) را پشت سر بگذارند و برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام آزمون می توانید به mdeet.org مراجعه کنید ، این آزمون هر سال یک بار در ماه آگوست (ثبت نام در ژوئن – ژوئیه ) برگزار می شود و نمره فقط در آن سال معتبر است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی به چه زبانی ارائه می شود؟

برنامه ها ی پزشکی در کره جنوبی به زبان کره ای تدریس می شود و برای اینکه شما این برنامه ها را به زبان انگلیسی دریافت کنید ، باید در 5 دانشگاه برتر کره ثبت نام کنید ، اما باز هم به یاد داشته باشید که تسلط به زبان کره ای نیز برای تحصیل پزشکی یکی از الزامات برنامه ها است.

چه مدارک زبانی را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی باید به دانشگاه های این کشور ارائه دهم؟

برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک تافل در سطح C یا آیلتس 5.5 ارائه دهید.

آیا دانشگاه های کره جنوب مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله ، جهت ورودی های سال های تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کره جنوبی 29 دانشگاه مورد تایید می باشند که لیست آن ها در مقاله آمده است.

آیا دانشگاه های کره جنوبی از نظر رتبه بندی در جهان دارای اعتبار بالایی هستند؟

بله ، برای مثال در رتبه بندی تایمز سال 2021 ، کالج پزشکی دانشگاه ملی سئول نسبت به سال 2020 با 10 پله صعود ( مقام 47 ام ) ، رتبه اول کره و 37 ام جهان را کسب کرده است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی کدام دانشگاه است؟

در بین دانشکده های پزشکی کشور کره جنوبی ، Big Five نامی است که به بهترین دانشکده های پزشکی در کره جنوبی داده شده است و منظور از آن دانشگاه ملی سئول ، دانشگاه یانسه ، دانشگاه کاتولیک ، دانشگاه اولسان ، دانشگاه سونگکیون کوان است.

آیا آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کره جنوبی برای دانشجویان بومی و بین المللی جداگانه است؟

خیر ، در دانشگاه های پزشکی کره جنوبی آزمون جداگانه ای برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نمی شود و این بدان معناست که دانشجویان بین المللی باید هر مرحله را به زبان کره ای پشت سر بگذارند و باید با افرادی که زبان اصلی آنها کره ای است رقابت کنند.

بهترین بورسیه تحصیلی برای رشته های پزشکی در کره جنوبی کدام بورسیه است؟

در دانشگاه سئول به دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی گلوبال کره ( GKS ) ارائه می شود ، GKS دانشجویانی را که در سال های 2 ، 3 و یا 4 باشند و معدل کلی و معدل ترم گذشته آن ها بیش از 80 از 100 است و دارای سطح 4 یا بالاتر در TOPIK باشند ، پشتیبانی می کند و مبلغ 500.000 وون در ماه را برای ده ماه به دانشجو میپردازد.

برای اثبات زبان کره ای چه مدرک و یا دوره ای وجود دارد؟

دانشگاه های کره سطح خاصی از زبان کره ای را برای پذیرش دانشجو برای دوره های تحصیل درخواست می کنند و شما باید برای برنامه های کارشناسی ، سطح 3 یا بالاتر TOPIK ( آزمون مهارت در کره ای ) و برای برنامه های تحصیلات تکمیلی ، سطح 4 TOPIK یا بالاتر را بگذرانید.

با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی آشنا شدید ، اگر علاقه مند به دانستن جزییات بیشتر در این زمینه هستید می توانید با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید ، ضمناً مقالات دیگر سایت موسسه مهاجرتی رجبی می تواند دید وسیع تری برای مهاجرت تحصیلی به شما بدهد ، پیشنهاد ما مطالعه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ژاپن است ، دانشگاه های ژاپن دارای امکانات بی نظیری است که تحصیل در آسیا را در سطح دانشگاه های اروپایی و آمریکایی جذاب می کند.

4.2/5 - (4 امتیاز)

18 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

 1. Hdhd گفت:

  سلام بورسیه فول فاند برای مقطع کارشناسی پزشکی در کره جنوبی احتمال قبولی کمتر از یک درصد هست؟؟
  شما برای تحصیل پزشکی به صورت فول فاند کدوم کشور هارو پیشنهاد میکنید!؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   معمولا بیشتر بورسیه ها برای رشته های غیر پزشکی ست .
   برای تحصیل پزشکی بورسیه فول فاند وجود ندارد.
   تحصیل رایگان در المان فرانسه اتریش و اسلواکی امکان پذیر است اما هزینه‌های زندگی به عهده خودتان است.
   همچنین در ایتالیا با شانس بالا می‌توان بورسیه دریافت کرد و با بورسیه‌ هزینه تحصیل و تا هفتاد درصد از هزینه‌های زندگی را پوشش داد.

   با تشکر از سوال شما

 2. دانشجوی سال اول پزشکی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که راجب دوره پیش پزشکی ما میتونیم این دوررو توی یک کالج انگلیسی زبان مثل حالا مجارستان یا دوره های پیش پزشکی که داخل ایران برگذار میشن تحت عنوان MFP و مدرکمون و از یه کالج معتبر اروپایی مثل کالج انگلیس بهمون میدن بگذرونیم؟و بعد برای ازمون meet اقدام کنیم؟کشور کره و دانشگاه سئول این مدرک پیش پزشکی و قبول دارن یا حتما باید تو خود کره دوره پیش پزشکی و گذروند؟و اینکه اگر در حال گذراندن علوم پایه پزشکی توی ایران باشیم به عنوان دانشجوی پزشکی چی میشه؟ممنون میشم پاسخ بدین سپاس

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید کالج پریمدیکال را در جای دیگری شرکت کنید اما هنگام شرکت در ازمون باید مدرک یا تسلط به زبان لازم را داشته باشید.
   در صورتی که دانشجوی پزشکی باشید امکان دریافت انتقالی وجود ندارد و صرفا تاثیر مثبت در رزومه شما‌ خواهد داشت.

   با تشکر از سوال شما

 3. Rouyahsnzdh گفت:

  چرا الکی آدمو امیدوار میکنین!
  با کُلی تحقیق و سردرد و اینور اونور گشتن فهمیدم همه ی اینا اشتباهه نمیشه توی کره پزشکی بخونی حتی اگه توی ایران کنکور داده باشی و دانشجوی پزشکی باشی حتی بدون بورسیه و با هزینه ی خود شخصم نمیشه
  اصلا ی سوال تا حالا ایرانی توی کره پزشکی خونده؟!

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   سایت ما یک سایت جامع است و در رابطه با تمامی کشورها مقاله قرار داده شده است و زمانی که افراد با قسمت مشاوره موسسه ما ارتباط بر قرار کنند توضیح داده می شود که چه کشورهایی برای ویزای تحصیلی برایشان مناسب است.

   با تشکر از سوال شما

  2. Alireza گفت:

   سلام ببخشید چندتا سوال داشتم خواهش میکنم لطفاً جواب بدین ممنون میشم
   ما برای پزشکی کره اول باید وارد دوره پری مدیکال بشیم بعد از این دوسال اونوقت ازمون meet و میگیرن درسته؟قبل از ورود به دوره پری مدیکال از دانش آموزان خارجی ازمون میگیرن بازم؟اگه نمیگیرند چجوری پذیرش میکنن؟
   و اینکه میتونم دوره پری مدیکال و جایی غیر از کره بگذرونم بعد ازمون meet و بدم محدودیت نداره؟
   نتایج ازمون های sat و act هم مورد قبولشون هست؟
   خواهش میکنم لطفاً جواب بدین خیلی مهمه

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    معمولا در اکثر موارد شرکت در دوره کالج پری مدیکال دانشگاه مورد نظر الزامی ست ، بعد از پایان کالج آزمون گرفته می شود.
    نتایج دیگر‌ازمون ها از جمله sat قابل قبول نیست .

    با تشکر از سوال شما

 4. roza گفت:

  سلام خسته نباشید 🌹
  میخواستم بدونم شرایط اپلای برای پریمدیکال چیه؟
  (ممنون میشم جواب بدین 🙏🏻🌹)

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شرایط سنی تان باید مناسب باشد. معمولا تا سن 26 سالگی می‌توان اقدام کرد.
   همچنین دیپلم 12 ساله با معدل ترجیحا 14 به بالا مورد نیاز است.

   با تشکر از سوال شما

 5. roz گفت:

  سلام
  ببخشید برای دوره ی پریمدیکال پزشکی ازمون هست؟ و اینکه دانشگاه سئول این دوره رو ارائه میکنه؟؟ (ممنون میشم جواب بدین🌹)

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای ورود به دوره پریمدیکال آزمون ورودی ندارند. و دانشگاه سئول رشته پزشکی را دارد.

   با تشکر از سوال شما

 6. ندا گفت:

  سلام خوب هستید
  من میخواستم برای کره جنوبی بورسیه بگیرم و می خوام رشته مامایی انتخاب کنم آگه زبان تافل داشته باشم و کره‌ای هم بلد باشم میتونم بورسیه بگیرم؟
  (لطفاً جواب بدین)🙏

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای دریافت بورسیه علاوه بر مدرک زبان، معدل ،سن و موارد دیگر هم تاثیرگذارند و با توجه به محدود بودن تعداد بورسیه ها به صورت تضمینی نمی‌توان گفت که بورسیه به شما تعلق میگیرد یا خیر.

   با تشکر از سوال شما

 7. دنیا گفت:

  سلام اگه برای پزشکی دوره کارشناسی رو همین ایران بگذرونیم و با نمره خوب هر دو زبان و معدل خوب باید بازم آزمون ورودی دانشگاه رو برای مقطع کارشناسی ارشد بدیم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   پزشکان برای ادامه تحصیل خارج از ایران معمولا به مستقیم نمی توانند اپلای کنند و شرایط هر کشوری متفاوت است. در صورتی که کشور مقصد آزمون در نظر گرفته باشد حتما باید در آزمون شرکت کنند و با واسطه معدل بالا، آزمون قابل حذف نخواهد بود.

   با تشکر از سوال شما

 8. Sara گفت:

  سلام خسته نباشین … ببخشید من چندتا سوال داشتم ازتون خواهش می کنم جواب بدین واقعا بهش احتیاج دارم … ممنون می شم
  اگه درخواست پذیرش برای تحصیل پزشکی به یکی از داشنگاه های کره بدم چقدر طول می کشه جواب بدم ؟ پذیرششون براساس چیه ؟ ممکنه اصلا نپذیرنت ؟ (مهم نیست چه دانشگاهی) … معدلم بالای 15 هست
  اگه یکی دانشجوی تحصیل پزشکی در واحد بین الملل ایران باشه می تونه انتقالی بگیره و برای ادمه بره کره ؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای رشته های پزشکی دو تا آزمون جهت ورود به دانشگاه های کره جنوبی وجود دارد یکی از این ازمون ها به زبان کره ای است و دیگری به زبان انگلیسی و اگر شما زبان کره ای در سطح پیشرفته بلد باشید به شما بورسیه تحصیلی هم داده می شود . اما داشتن مدرک زبان و یا تسلط به زبان کره ای الزامی است .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه