تحصیل رشته پرستاری در آلمان

تحصیل رشته پرستاری در آلمان

تحصیل رشته پرستاری در آلمان همیشه متقاضیان بسیاری از سراسر جهان و خصوصا ایران دارد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) قصد داریم به معرفی رشته پرستاری در آلمان بپزدازیم با ما همراه باشید.

با کاهش نرخ رشد جمعیت جهانی ، اکثر کشورها با مشکلات اجتناب ناپذیر پیری جمعیت روبرو هستند ، تعداد کم افراد در سن کار در یک کشور نه تنها بر رشد اقتصادی کشور تأثیر می گذارد ، بلکه بر کیفیت رفاه و مراقبت های بهداشتی افراد مسن در کشور نیز تأثیر می گذارد.

آلمان یکی از ۱۰ کشور برتر جهان با جمعیت بالای ۶۵ سال است ، برآورد می شود که بخش پرستاری در آلمان تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵۰،۰۰۰ پرستار جدید نیاز خواهد داشت.

جای تعجب نیست که این کشور به طور فعال پرستاران را از خارج از کشور برای مراقبت از شهروندان خود دعوت کند.

اگر از دانشجویانی هستید که دوست دارید در آلمان پرستار شوید ، ملزم به داشتن مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان و رونویسی رسمی که توسط دانشگاه به رسمیت شناخته شده است ، مدرک تسلط به زبان آلمانی و قرارداد با دانشگاه ارائه دهنده هستید.

اگر قبلاً تحصیلات پرستاری را گذرانده اید یا پرستاری هستید که به دنبال کار در آلمان است ، می توانید پس از گذراندن یک “Anerkennung” ، فرایند تشخیص صلاحیت حرفه ای خود و گذراندن آن ، این کار را انجام دهید ، در همین زمینه مقاله کار در آلمان می تواند به شما کمک کند.

چه مقاطعی برای پرستاری در آلمان وجود دارد؟

در آلمان ، گزینه رایج برای اکثر دانشجویان گذراندن دوره کارآموزی (“Ausbildung”) در یک بیمارستان آلمانی است.

این به این دلیل است که پرستاری یک برنامه معمول لیسانس نیست که در دانشگاه های آلمان تدریس می شود.

پس از پذیرش ، در مجموع به مدت سه سال تحت آموزش نظری و عملی قرار خواهید گرفت در حالی که حقوق بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه دریافت می کنید.

این برنامه آموزشی تمام وقت شامل ۲۱۰۰ ساعت کلاس درس در یک مدرسه حرفه ای (معمولاً در مدرسه همکار بیمارستان) و ۲۵۰۰ ساعت تجربه کار در بیمارستان است

در پایان برنامه خود ، باید یک امتحان دولتی را بگذرانید تا آموزش خود را با موفقیت به پایان برسانید.

پس از اتمام دوره کارآموزی ، می توانید در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز سرپایی ، شرکت های بیمه درمانی و غیره کار کنید.

 تحصیل رشته پرستاری در آلمان

دوره های پریمدیکال پرستاری آلمان

مدرک پیش پرستاری در آلمان یک برنامه دو ساله است که دانشجویان را برای ثبت نام در یک برنامه چهار ساله پرستاری در دانشگاه های این کشور آماده می کند ، به عبارت دیگر ، دانشجویان پس از گذراندن دوره های لازم ، آمادگی ورود به یک برنامه پرستاری چهار ساله سنتی را خواهند داشت.

دوره های پیش پرستاری در آلمان به دانشجویان اجازه می دهد قبل از تعهد کامل به یک درجه چهار ساله ، رشته پرستاری را تجربه کنند ، دوره های معمولی که یک دانشجوی پیش پرستاری می خواند شامل میکروبیولوژی ، آمار ، روانشناسی رشد و آناتومی و فیزیولوژی است.

دانشجویان پیش پرستاری باید در محیط های مراقبت های بهداشتی برای کسب تجربه بیشتر کار کنند یا در طول تحصیل خود در یک سازمان مراقبت های بهداشتی داوطلب شوند ، برخی از کالج ها کاندیداهایی را که دارای تجربه مراقبت های بهداشتی هستند برای ادامه تحصیل در دوره های چهار ساله ترجیح می دهند.

شما پس از اتمام برنامه پیش پرستاری ، می توانید از یک برنامه پرستاری چهار ساله استفاده کنید که در آن نظریه پرستاری و تمرین بالینی بیشتری را مطالعه می کنید ، پس از اتمام مدرک چهار ساله ، واجد شرایط شرکت در آزمون دولتی ، برای تبدیل شدن به یک پرستار کامل خواهید شد.

دوره های پریمدیکال پرستاری آلمان

آسبیلدونگ پرستاری در آلمان

Ausbildung پرستاری که به عنوان آموزش حرفه ای یا کارآموزی شناخته می شود ، یک برنامه آموزشی برای مشاغل غیر دانشگاهی است که در آن شرکت کنندگان مهارت ها و دانش لازم را برای فعالیت حرفه ای خود را دریافت می کنند.

آسبیلدونگ پرستاری در آلمان

آموزش آسبیلدونگ در آلمان سه سال طول می کشد ، همچنین امکان انجام دوره بصورت پاره وقت وجود دارد که در این صورت زمان بیشتری به طول می انجامد ، آسبیلدونگ ترکیبی از آموزش تئوری و عملی برای پرستاران تازه کار است که دارای ۲۱۰۰ ساعت آموزش در کلاس درس در یک مدرسه حرفه ای است.

علاوه بر این ، آن ها ۲۵۰۰ ساعت را در بیمارستان یا خانه سالمندان کار می کنند و حرفه خود را در شرایط واقعی یاد می گیرند ، پرستاران همه مشاغل مختلف پرستاری و مراقبت ها ، به عنوان مثال مراقبت های سالمندی ، پرستاری و اطفال را در دو سال اول با هم آموزش می بینند و در سال سوم ، آن ها رشته ای را که در آن تخصص دارند ، انتخاب می کنند.

آسبیلدونگ ، در درجه اول یک آموزش حرفه ای است ، که معمولاً فرد باید هزینه زیادی را برای چنین آموزشی بپردازد و فرد پس از اتمام دوره در آلمان می تواند دستمزد بگیرد و تجربه کسب کند.

متوسط حقوق اولیه پرستاران بعد از Ausbildung در صورت کار تمام وقت ، ۲،۹۰۰ یورو در ماه است.

بهترین دانشگاه های پرستاری آلمان

دانشگاه های آلمان اغلب بهترین تحصلات را برای دانشجویان پرستاری ارائه می دهند اما در اینجا مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین آنها را انتخاب کرده و درباره آنها توضیحاتی داده اند.

بهترین دانشگاه های پرستاری آلمان

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ (HAW هامبورگ)

HAW هامبورگ سومین دانشگاه بزرگ علوم کاربردی در آلمان است ، این موسسه آموزش عالی و کاربردی واقع در هامبورگ آلمان دارای ۴ دانشکده و ۱۸ دپارتمان است ، دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری در اینجا هستند می توانند برای پرستاری دانشگاه (برنامه مدرک تحصیلی مشارکتی) تحت گروه پرستاری و مدیریت اقدام کنند.

از بزرگان این دانشگاه می توان سیمون شوارتز ، پپا ، هایکو مولر ، آنجا گوکل ، کیم-سارا براندتس ، کریستین آرپ ، فلیکس کوبین ، جوتا باوئر ، یوچن هاین ، زهرا اوپوکو ، جولیان رودر و مارکوارت فون پنتز را نام برد.

متقاضیان باید کلیه مدارک مورد نیاز (مانند مدرک تحصیلی برای تحصیلات عالی ، گزارش پزشکی ، مدرک مهارت زبان و غیره) برای اخذ پذیرش در رشته پرستاری از این دانشگاه ارائه دهند ، در صورت پذیرفته شدن در برنامه ، مدارک ثبت نام را از اداره پذیرش و ثبت نام دانشجو در دانشگاه دریافت خواهید کرد.

این دانشگاه یکی از دانشگاه های بسیار معتبر برای تحصیل رشته های علوم پزشکی هم هست ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ، برترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل را به شما عزیزان معرفی کردیم.

دانشگاه علوم کاربردی FH بیلفلد

دانشگاه علوم کاربردی بیلفلد (Fachhochschule Bielefeld) دومین موسسه آموزشی بزرگ در بیلفلد است ، بخش پرستاری و بهداشت دانشگاه FH Bielefeld که در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد ، جوانترین گروه از هشت گروه اصلی این دانشگاه است.

از سپتامبر ۲۰۱۰ ، واحد آموزشی این دانشگاه یک برنامه کارشناسی دوگانه را در محل های تحصیل بیلفلد و میندن تنها در چهار سال تحصیل حرفه ای ارائه می دهد ، مدرک کارشناسی بهداشت و مراقبت های پزشکی دانشگاه FH Bielefeld واجد شرایط برای پاسخگویی به چالش های مراقبت های بهداشتی فعلی و آینده است و دانش عملی لازم را برای تجزیه و تحلیل فرآیندها برای توسعه مفاهیم و اجرای راه حل ها ارائه می دهد.

این دوره فرصت های زیادی را برای برنامه ریزی شغلی فردی در حرفه پرستاری باز می کند و برنامه کارشناسی این دانشگاه فرصت های بزرگی را در بازار کار اروپا و عرصه های بین المللی باز می کند.

از بزرگان این دانشگاه می توان بریتا هائلمن ، مارکوس واگنر ، توماس شرودتر ، رولان مرتن ، آندریا دیفنباخ ، اریش کنسومر ، رناته کاستنر ، آیدا ایوانکا کوبلر ، ملانی مکر تورسون و ماریوس کوکلیک را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در رشته پرستاری دانشجویان باید دارای مدرک زبان آلمانی و مدرک دیپلم دبیرستان باشند و فرم درخواست دانشگاه را پر کنند.

دانشگاه علوم کاربردی برمن

دانشگاه علوم کاربردی برمن یک دانشگاه عمومی واقع در شهر برمن ، آلمان است.

کیفیت و کارآیی ، اخلاق و اقتصاد ، تغییر الزامات بیمار ، مراقبت یکپارچه از بیماران ، استراتژی های اقدام مرتبط با رشته پرستاری و تلاش برای حرفه ای شدن در این رشته از جمله اهداف دانشکده پرستاری در این دانشگاه است.

از بزرگان این دانشگاه می توان جانت اگر ، مارتین هورن ، پونیث جی ، کارل تراهیدن ، یورن کونیگ ، آنجلا برند ، اسمان خازی ، آندریاس براندت ، آندریاس براندت ، لئونارد کی آمکودزی و اوله فرانتز را نام برد.

الزامات عمومی برای ورود به رشته پرستاری دارا بودن مهارت زبان آلمانی است و محل اقامت اصلی متقاضی باید در برمن و مناطق روستایی اطراف به مدت حداقل ۱ سال باشد.

دانشگاه علوم کاربردی اسنابروک

دانشگاه علوم کاربردی اسنابروک یک دانشگاه علمی کاربردی در نیدرزاکسن است که مرکز اداری آن در اسنابروک است ، این واحد به شکل فعلی خود از سال ۲۰۰۳ وجود داشته و ابتدا در سال ۱۹۷۱ افتتاح شد.

دوره های پرستاری ارائه شده در Osnabrück بر مرجع بالایی از رویدادهای علمی و مسائل نظری محوری متمرکز بر عملکرد حرفه ای تاکید دارد ، در دانشگاه ، آزمایشگاه فناوری اطلاعات برای کاربردهای پیشرفته ، آزمایشگاه میکرو کامپیوتر ، خدمات شبکه مرکزی ، آزمایشگاه لجستیک و مرکز چند رسانه ای برای رسانه های دیجیتال ، ایستگاه های کاری رایانه ، مواد آموزشی دیجیتالی در هر کلاس درس ، انفورماتیک پرستاری ، بخشی برای رشته پرستاری در کتابخانه ، محیط های آموزشی با اتاق کار گروهی برای دانشجویان در دسترس است.

از اساتید و بزرگان این دانشگاه می توان کورت بودویگ ، Helge Breloer ، آندریاس فری ، مارکوس کرتزر ، هاینز رودولف کونزه ، رولند پرل ، فلوریان وبر ، راینولد هیلبرز ، آن راس ، جندریک سیگوارت ، راینر اسپیرینگ و آلیس ووبن را نام برد.

اگر مایل به تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اسنابروک به عنوان دانشجوی بین المللی هستید ، دیپلم دبیرستان یا مدرک دانشگاهی شما به عنوان حق ورود به دوره کارشناسی برای رشته پرستاری شناخته می شود و همچنین اثبات مهارت زبان آلمانی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه الزامی است.

هزینه تحصیل پرستاری در آلمان

در مقایسه با برخی از کشورهای همسایه ، هزینه زندگی در آلمان نسبتاً ارزان است ؛ خوب است توجه داشته باشید که در اصل عواملی مانند شهری که در آن زندگی می کنید و انتخاب شیوه زندگی شما بر هزینه های ماهانه شما تاثیر بسیار دارد.

هزینه تحصیل پرستاری در آلمان

به طور متوسط ، یک دانشجوی بین المللی برای تأمین هزینه های زندگی خود مانند اجاره ، غذا ، پوشاک ، کتاب و سایر موارد به ماهی ۸۵۰ یورو نیاز دارد.

بر خلاف سایر کشورها که در آن دانشجو مجبور است ده ها هزار دلار برای دریافت مدرک پرستاری هزینه کند ، شما می توانید با شروع دوره کارآموزی خود در آلمان ، بلافاصله درآمد خود را شروع کنید ، حقوق پرستاران کارآموز بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه متغیر است.

اکثر دانشگاه های شریک یا مدارس حرفه ای هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند اما از دانشجویان خود می خواهند مبلغ کمی در هر ترم کمک کنند.

به غیر از پوشش هزینه های اداری ، کمک هزینه ترم نیز برای رفاه دانشجویان مانند تأمین بودجه مسکن دانشجویی ، سفره خانه ها ، امکانات ورزشی و سایر موارد استفاده می شود.

اگرچه هزینه تحصیل در رشته پرستاری می تواند بالا باشد ، اما هنوز راه های زیادی وجود دارد که می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید ، اگر علاقه دارید ، نحوه دریافت بورسیه های تحصیل رشته پرستاری در آلمان را در ادامه مطالعه کنید.

ایتالیا هم بورسیه های تحصیلی جذابی را ارائه می دهد ، در مقاله تحصیل در ایتالیا می توانید با بورسیه های استانی و دولتی دانشگاه های ایتالیا بیشتر آشنا شوید.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های آلمان

در ابتدای سال ۲۰۲۰ ، قانون جدید حرفه های پرستاری آلمان (Pflegeberufegesetz ، PflBG) اجرا شد ؛ به جای تصمیم گیری در مورد یک برنامه آموزش حرفه ای خاص از ابتدا ، همه متقاضیانی که مایل به آموزش حرفه ای پرستاری هستند ، در دو سال اول تحت آموزش عمومی پرستاری قرار خواهند گرفت.

بعداً در سال سوم ، دانشجویان می توانند آموزش خود را برای پرستار عمومی ادامه دهند یا تخصص خود را برای تبدیل شدن به پرستار اطفال یا سالمند در سال سوم انتخاب کنند.

بر اساس قانون جدید ، دوره های پرستاری نیز در برخی از دانشگاه ها ارائه می شود تا مهارت هایی را که تحت برنامه حرفه ای آموزش داده می شود ، پوشش دهد.

مبانی درسی تئوری پرستاری در آلمان

 • آشنایی با اصول پزشکی عمومی
 • آشنایی با مبانی پرستاری
 • آشنایی با تئوری ها و مفاهیم مراقبت حرفه ای
 • آشنایی با حرفه ، حقوق و اقتصاد آلمان
 • آشنایی با مهارت های ارتباطات اجتماعی و شایستگی های شخصی
 • آشنایی با علوم آسیب شناسی و تشخیص
 • آشنایی با علوم بهداشتی و مراقبت های ویژه بهداشتی و پرستاری

دروس عملی پرستاری در آلمان

 • آموزش چگونگی مراقبت از بدن
 • آموزش پیشگیری و مراقبت از زخم های فشار
 • آموزش چگونگی مراقبت از زخم
 • آموزش چگونگی مصرف دارو
 • آموزش اولیه اعمال جراحی
 • آموزش اصول اولیه پزشکی داخلی عمومی
 • آموزش با تکنیک های ارتوپدی
 • آموزش مراقبت های سرپایی
 • آموزش کار با سالمندان
 • آموزش کار در بخش زنان و زایمان
 • آموزش عصب شناسی
 • آموزش کار در بخشاطفال و مراقبت از مادر و نوزاد

بورسیه رشته پرستاری در آلمان

برنامه های متنوعی برای حمایت از محصلان رشته پرستاری در آلمان وجود دارد که در زیر به مهم ترین آنها اشاره شده است.

بورسیه رشته پرستاری در آلمان

برنامه های بورسیه DAAD

DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) یا خدمات تبادل دانشگاهی آلمان یک سازمان مشترک از موسسات آموزش عالی آلمان است که وظیفه ارتقاء روابط بین المللی دانشگاهی را بر عهده دارد ، تمرکز آن ها بر مبادله دانشجویان ، دانشگاهیان و محققان در تمامی رشته ها است که به دانشجویان خارجی ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشمندان در آلمان بورسیه و بودجه ارائه می دهند.

بورسیه های DAAD به دانشجویانی اعطا می شود که مایل به دریافت مدرک تحصیلی در یک دوره تحصیل تمام وقت هستند ، متقاضیان باید مدرک کارشناسی خود را حداکثر در ۶ سال گذشته به پایان برسانند و حداقل دو سال سابقه اثبات شده داشته باشند.

بورسیه های تحصیلی بنیاد هاینریش بل در آلمان

بنیاد هاینریش بل سالانه تقریباً ۱۲۰۰ بورسیه تحصیلی به دانشجویان کارشناسی ارشد ، فارغ التحصیلان و دانشجویان دکترا از همه رشته ها و ملیت ها اعطا می کند ، دانشجویان برای اخذ این بورسیه باید مدرک خود را در دانشگاه های دولتی آلمان دنبال کنند ، دریافت این بورسیه تحصیلی دارای سوابق تحصیلی برجسته و مشارکت سیاسی و اجتماعی است.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در مقاطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها ، ماهیانه ۸۵۰ یورو دریافت خواهند کرد ، علاوه بر کمک هزینه های فردی (ممکن است هزینه های تحصیل امکان پذیر باشد) ، دانشجویان اتحادیه اروپا در همان سطح تحصیلی ماهانه ۶۴۹ یورو بعلاوه ۳۰۰ یورو پول کتاب دریافت می کنند ، این دوره برای دوره عادی تحصیل با امکان تمدید یک ترم اعطا می شود.

از سوی دیگر ، دانشجویان دکتری که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می آیند ، ۱۲۰۰ یورو در ماه ، علاوه بر ۱۰۰ یورو کمک هزینه جابجایی در ماه و سایر کمک هزینه های فردی (بدون احتساب شهریه) دریافت خواهند کرد ، دانشجویان دکتری که از اتحادیه اروپا می آیند ، ۱۳۵۰ یورو در ماه دریافت می کنند ، به علاوه ۱۰۰ یورو هزینه تحقیقاتی (بدون احتساب شهریه) ، این بورسیه به مدت دو سال با امکان تمدید دو بار به مدت نیم سال اعطا می شود.

برنامه بورسیه تحصیلی ملی DeutschlandStipendium

Deutschlandstipendium به دانشجویان بلندپرواز و برجسته از نظر تحصیلی از گوشه و کنار جهان حمایت مالی می کند ، این برنامه بدون در نظر گرفتن ملیت ، درآمد شخصی یا درآمد والدین از دانشجویان در تمام دانشگاه های شرکت کننده در آلمان در هر رشته ای پشتیبانی می کند.

این بورسیه از طریق مشارکت عمومی و خصوصی امکان پذیر است که در آن مشاغل ، بنیادها یا افراد با مبلغ ۱۵۰ یورو در ماه از دانشجویان حمایت می کنند در حالی که دولت فدرال ۱۵۰ یورو دیگر به این مبلغ اضافه می کند ، این بورسیه توسط دانشگاه ها اعطا می شود ، به این معنی که متقاضیان ملزم به رعایت الزامات موسسات فردی هستند.

این بورسیه تحصیلی برای دو ترم اعطا می شود اما ممکن است برای زمانی که دوره استاندارد تحصیل را پوشش می دهد نیز معتبر باشد ، پس از دو ترم ، دانشگاه بررسی می کند که دانشجو هنوز معیارهای بورس تحصیلی را به منظور ادامه بودجه خصوصی دارد یا خیر ، برنامه های راهنمایی ، رویدادهای شبکه و همچنین کارآموزی نیز از طریق این بورس تحصیلی در دسترس خواهد بود.

زبان تحصیل پرستاری در آلمان

به یاد داشته باشید که به عنوان دانشجوی بین المللی ، رعایت الزامات زبان برای تحصیل پرستاری در آلمان ضروری است ؛ قبل از درخواست کارآموزی در بیمارستان ، باید حداقل سطح B2 در مهارت آلمانی را داشته باشید زیرا لازم است بتوانید با بیماران خود به زبان آلمانی تعامل داشته باشید.

اگر یادگیری زبان آلمانی برای شما دشوار است ، می توانید در ترکیه در دانشگاه های خصوصی با هزینه های زندگی کم پرستاری بخوانید در مقاله تحصیل در ترکیه ، می توانید هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی را ملاحظه نمایید.

آزمون های ورودی پرستاری در آلمان

دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته پرستاری در آلمان نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند و به طور کلی باید مدرک دیپلم دبیرستان و حداقل سطح زبان آلمانی B2 را داشته باشند.

تنها آزمونی که از دانشجویان گرفته می شود ، در پایان برنامه تحصیلی شان است ، دانشجو باید یک امتحان دولتی را بگذراند تا آموزش خود را با موفقیت به پایان برساند ، پس از اتمام دوره کارآموزی ، آن ها می توانند در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت سرپایی ، شرکت های بیمه سلامت و غیره کار کنند.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در آلمان

از مزیت های اصلی تحصیل رشته پرستاری در آلمان این است که شما در واقع رشته ای پرکاربرد را در کشوری بی نظیر انتخاب کرده اید ؛ آلمان یکی از این کشورهایی است که جمعیت سالخورده آن به سرعت در حال افزایش است و همچنین در بین ۳ کشور برتر جهان با جمعیت زیاد بالای ۶۵ سال قرار دارد.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در آلمان

این بدان معناست که آلمان هر سال به پرستاران جدید نیاز دارد و یک مطالعه نشان می دهد که آلمان در ۵ سال آینده به حدود ۱٫۵ میلیون پرستار جدید نیاز خواهد داشت و این تقاضا برای آلمان و سایر کشورهای توسعه یافته مانند ژاپن ، ایتالیا ، پرتغال ، دانمارک ، فرانسه ، اسپانیا ، بلژیک و غیره قابل اجراست بنابراین ، پرستاری در این کشورها به عنوان یک شغل گزینه ای فوق العاده محسوب می شود.

از طرفی حرفه پرستاری در آلمان خیلی زود می تواند به اخذ اقامت دائم آلمان منجر شود ؛ به گونه ای که شما ابتدا کار خود را به عنوان پرستار واجد شرایط آغاز می کنید و در سریع ترین زمان تابعیت آلمان را به دست می آورید ، در ضمن شما از حقوق و مزایای کامل برای بیمه و بازنشستگی در آلمان برخوردار می شوید.

از معایبی که می توان برای حرفه پرستاری در آلمان ذکر کرد فقط سختی کار را می توان اشاره کرد ؛ پرستاران مهاجر اغلب از سختی کار بویژه در مرکز کار سالمندان شکایت دارند اما دولت آلمان برای پرستاران این بخش آنقدر حقوق و مزایای خوبی در نظر می گیرد که نارضایتی ها را به حداقل می رساند.

بازار کار و درآمد پرستاران در آلمان

پرستاران در تمام مناطق آلمان در خانه های تخصصی سالمندان ، در خدمات سیار مراقبت از افراد بیمار و مسن ، در مطب های پزشکان ، شرکت های بیمه سلامت و یا در موسسات تخصصی دیگر استخدام می شوند.

پرستاران مهاجر می توانند بویژه در بخش های قلب و عروق ، عصب شناسی ، روانپزشکی و ارتوپدی در بیمارستان ها و درمانگاه های تخصصی کار کنند.

میزان درآمد پرستاران در آلمان بستگی به اخذ مجوز کار دارد؛ حقوق ناخالص پرستاران قبل از اخذ مجوز ۱۶۳۱ -۱۷۰۳ یورو در ماه است.

حقوق ناخالص پس از اخذ مجوز ۲۱۴۲ -۲۳۰۱ یورو در ماه است و با تخصص بیشتر پرستاری می تواند افزایش یابد.

سوالات پر تکرار تحصیل پرستاری در آلمان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با شرایط تحصیل رشته پرستاری در آلمان آشنا کردند ، برای درج سوالات و نظرات خود با ما از طریق بخش دیدگاه در پایین همین صفحه در تماس باشید.

دوره آسبیلدونگ پرستاری در آلمان چیست؟

Ausbildung پرستاری که به عنوان آموزش حرفه ای یا کارآموزی شناخته می شود ، یک برنامه آموزشی برای مشاغل غیر دانشگاهی است که در آن شرکت کنندگان مهارت ها و دانش لازم را برای فعالیت حرفه ای خود را دریافت می کنند. آموزش آسبیلدونگ در آلمان سه سال طول می کشد ، همچنین امکان انجام دوره بصورت پاره وقت وجود دارد که در این صورت زمان بیشتری به طول می انجامد ، آسبیلدونگ ترکیبی از آموزش تئوری و عملی برای پرستاران تازه کار است که دارای 2100 ساعت آموزش در کلاس درس در یک مدرسه حرفه ای است.

حقوق پرستاران بعد از گذراندن دوره اسبیلدونگ چقدر است؟

متوسط حقوق اولیه پرستاران بعد از Ausbildung در صورت کار تمام وقت ، 2،900 یورو در ماه است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته پرستاری در آلمان کدام است؟

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ (HAW هامبورگ)

آیا در دوره تحصیل پرستاری در آلمان هم حقوقی خواهم داشت؟

بر خلاف سایر کشورها که در آن دانشجو مجبور است ده ها هزار دلار برای دریافت مدرک پرستاری هزینه کند ، شما می توانید با شروع دوره کارآموزی خود در آلمان ، بلافاصله درآمد خود را شروع کنید ، حقوق پرستاران کارآموز بین 1000 تا 1200 یورو در ماه متغیر است.

برای تحصیل رشته پرستاری در آلمان در چه آزمونی باید شرکت کنم؟

دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته پرستاری در آلمان نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند و به طور کلی باید مدرک دیپلم دبیرستان و حداقل سطح زبان آلمانی B2 را داشته باشند.

موسسه مهاجرتی رجبی دارای یک کادر مجرب از مشاوران مهاجرتی است که با اطلاعات به روز از دانشگاه های خارجی ، در امور پذیرش دانشگاه ها و اعزام دانشجو خدمات بی عیب و نقصی ارائه می دهند ، بنابراین تردید نداشته باشید و همین الان با شماره های دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید و سوالات خود در خصوص تحصیل رشته پرستاری در آلمان را بپرسید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در آلمان اطلاعات به روز و دقیقی در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان به دست آورید.

5/5 - (1 امتیاز)

130 دیدگاه در “تحصیل رشته پرستاری در آلمان

 1. حسام گفت:

  سلام ممنون از وقتی ک برای پاسخگویی به سوالات گذاشتین
  دورهDNPدر آلمان برگزار میشه؟
  مثل بقیه رشته ها رایگانه؟
  شرایطش چجوریه؟
  کارشناسی و ارشد پرستاری دارم مدرک c1المانی،معدل کارشناسی ۱۸آزاد،ارشد۱۷ملی
  ۳۲سالمه ۲سال هم سابقه کار دارم
  گپ تحصیلی ندارم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله می بایست با استاد راهنما مکاتبه کرده و پذیرش دریافت کنید. معمولا به صورت جاب پوزیشن است و ممکن است حین تحصیل به شما حقوق پرداخت شود.
   نیاز به رزومه قوی می باشد.ارائه مقاله isi می تواند رزومه تحقيقاتي شما را تقويت کند.

   با تشکر از سوال شما

 2. tara گفت:

  سلام.خوبین؟من ۳۶ ساله هستم و سال اینده مدرک کارشناسی پرستاری رو دریافت میکنم و دوسال هم سابقه کار دارم.زبان المانیc1دارم و ایلتس انگلیسی هم دارم.میخوام اقدام کنم برای گرفتن ویزای کار پرستاری در المان و یک کارفرما هم پیدا کرده ام که حاضر است بعد از گرفتن لیسانس پرستاری به من کار بدهد.میخواستم ببینم بعد از مهاجرت به المان و شروع کارم ایا میتوانم در رشته پزشکی ثبت نام کنم و ادامه تحصیل دهم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   وقتی شما به صورت فول تایم در حال کار هستید نمی‌توانید در یک برنامه تحصیلی تمام وقت شرکت کنید مگر اینکه کار شما به صورت پارت تایم باشد.

   با تشکر از سوال شما

 3. لیلا گفت:

  سلام هیچ راهی برای تحصیل پرستاری با دیپلم علوم انسانی نیست ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با دیپلم انسانی برای کشور های دیگری میتوانید اقدام کنید .

   با تشکر از سوال شما

 4. Amir alizade گفت:

  سلام وقت بخیر برای
  من معدلم ۱۴.۷ هستش با گرفتن مدرک b2 میتونم در رشته پرستاری تحصیل داشته باشم یا برای معدل به مشکل میخورم اگر اینطور هستش با تجدید معدل امکان پذیر هستش؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شما می‌توانید در کالج ام کورس شرکت کنید ولی در پایان طبق نمرات دیپلم و کالج میتوانید انتخاب رشته کنید. بنابراین باید در کالج نمرات بسیار مناسبی کسب کنید. همچنین از طریق آزمون test as که در سفارت آلمان برگزار می‌شود میتوانید معدل تان را کمی ارتقا دهید.

   با تشکر از سوال شما

 5. آزاده گفت:

  سلام ببخشید من ۲۹ سالمه و مدرک کارشناسی مامایی دارم، معدل دیپلمم 18/50 بود و معدل لیسانسم 16/30، الان امکانش هست برای اوسبیلدونگ پرستاری شرکت کنم با این سن؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید اپلای کنید.
   مدرک زبان آلمانی و دیپلم ریاضی یا تجربی نیز مورد نیاز است.

   با تشکر از سوال شما

   1. حسام گفت:

    سلام کارشناس اتاق عمل با ۳۳سال سن و۷سال سابقه کار میتونم برای دانشگاههای انگلیسی زبان برای ارشد پرستاری اقدام کنم ؟تشکر

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     خیر با توجه به لیسانس تان برای مستر در رشته پرستاری نمی‌توانید اپلای کنید و رشته های مرتبط با آن مانند مدیریت سلامت میتوانید پذیرش بگیرید.

     با تشکر از سوال شما

 6. Fati.jkr گفت:

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی پرستاری دارم مدرکمو گرفتم ولی طرح نرفتم
  واسه کارشناسی ارشد کدوم کشور بهتره ؟
  و اینکه باید علاوه بر مدرک کارشناسیم طرح هم واسه تحصیل رفته باشم؟؟یا نیاز به ارائه پایان طرح واسه ادامه تحصیل نیست؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای ادامه تحصیل کشورهای خیلی زیادی می‌توانید اپلای کنید و بستگی به میزان بودجه، معدل و سن شما دارد.
   آلمان فرانسه مجارستان اسلواکی کانادا ترکیه و… گزینه‌های مناسبی برای ادامه تحصیل هستند.
   در صورتی که اصل مدرک تحصیلی تان را برای انجام پروسه مهاجرت داشته باشید و طرح نگذرانده اید مشکلی ندارد.

   با تشکر از سوال شما

   1. لیلا گفت:

    سلام من ۲۰ سالمه دانشجو مترجمی زبان انگلیسیم رشته دبیرستانم علوم انسانی بوده میتونم برای تحصیل پرستاری اقدام کنم ؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     برای تحصیل در رشته پرستاری در آلمان باید دیپلم تجربی یا ریاضی داشته باشید.

     با تشکر از سوال شما

 7. مهسا کریمی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۹ سالمه لیسانس مترجمی زبان با معدل ۱۲/۸۶ دارم و دیپلم تجربی با معدل کل ۱۶/۶۴و معدل کتبی دیپلم ۱۰/۴۹ دارم . میخواستم بدونم آیا من با توجه به این معدل می تونم برای آوسبیلدونگ پرستاری آلمان اقدام کنم؟
  آلمان کدام معدل را مد نظر قرار می دهد؟معدل کل دیپلم یا معدل کتبی دیپلم؟
  و اینکه اگر برای آوسبیلدونگ پرستاری شانس اقدام ندارم می تونم برای ارشد رشته خودم با توجه به معدل لیسانسم اقدام کنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید برای اسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید. معدل کل دیپلم شما اهمیت دارد.
   با توجه به پایین بودن معدل لیسانس تان تعداد کمی از دانشگاه ها را می‌توانید برای مقطع مستر اقدام نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 8. م گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من 27 سالمه ایا با ایلس اکادمیک 6ونیم و دیپلم و کارشناسی ریاضی میتونم برای پرستاری اقدام کنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای تحصیل در رشته پرستاری باید با مدرک دیپلم برای مقطع کارشناسی اپلای نماييد و توجه به اینکه تحصیل در این رشته به زبان آلمانی است، باید مدرک زبان آلمانی در سطح b2 را ارائه بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 9. arezoo گفت:

  سلام من در کشور المان هستم و اینکه هنوز دارم زبان المانی میخونم و در مدرسه ایی که در ان هستم برای شغل یابی هست و میخواهم در رشته پرستاری برم و جمع نمره های من سه هست و در ضمن من قبولی کشور المان را ندارم ایا با این وجود میتوانم ausbildung پرستاری را انجام دهم . لطفا میشه جواب من را بدهید تا بدانم چی کار کنم.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   نمره لازم دیپلم ابیتور برای ورود به رشته پرستاری ماکزیمم 2.5 می باشد و با نمره 3 احتمالا نمی‌توانید وارد این رشته شوید.

   با تشکر از سوال شما

 10. Hasti گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و خیلی علاقه دارم ک برای ادامه ی تحصیل در رشته پرستاری ب آلمان مهاجرت کنم و زبان هم میخونم
  وقتی مدرک زبانمو گرفتم باید چیکار کنم !؟!؟…چجوری اقدام کنم!؟!؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   رشته پرستاری در اسبیلدونگ های آلمان ارائه می شود و در صورت داشتن شرایط سنی و معدلی مناسب و ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح b2 می‌توانید پذیرش و ویزا دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و بررسی شرايط تان توسط کارشناسان موسسه رجبی می‌توانید با موسسه تماس بگیرید.
   02191002525

   با تشکر از سوال شما

 11. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  به نظر شما این امکان هست که در ایران لیسانس بگیرم و فوق لیسانس را در آلمان ؟ و اینکه هزینه شهریه دانشگاه های دولتی چقدر است ؟ و برای دانشگاه های دولتی باید چه مدرک زبانی داشته باشم؟
  با سپاس

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله حتما می توانید با مدرک لیسانس ایران، در کشور آلمان یا کشورهای دیگر ادامه تحصیل دهید.
   هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی سالانه حدود 500 یورو و به زبان انگلیسی بین 500 تا 7000 یورو در سال است.
   شما می توانید با ارائه مدرک زبان b2 آلمانی یا آیلتس 6.5 در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید.

   با تشکر از سوال شما

 12. فرناز گفت:

  سلام من 19 سالمه دارم زبان آلمانیو توی ایران میخونم و دیپلم تجربی دارم معدلمم بالای 18 هست. شاید خداقل یک سال دیگه اموزش زبانم طول بکشه تا بتونم مدرک b2 رو بگیرم توی این مدت درسم میخونم که گپ تحصیلی نداشته باشم. باتوجه به این شرایطم کی باید برای وقت سفارت و گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به طولانى بودن وقت سفارت المان
   از همين الان براى گرفتن وقت سفارت
   اقدام كنيد

   با تشکر از سوال شما

 13. مژگان گفت:

  سلام وقت بخیر. ممنونم از اطلاعات مفیدتون…من پرستار هستم سه سال سابقه کار دارم و ۲۶ سالمه ……امکان مهاجرت از طریق تحصیل ب آلمان واسه ارشد وجود داره ؟هزینه خونه و …. باید خودم تامین کنم یا اینکه خوابگاه میدن ؟؟؟؟؟؟؟ایا میشه رشته غیر از پرستاری واسه ارشد انتخاب کنم ؟ مثلا رشته تغذیه یا تربیت بدنی ….؟؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   جهت اقدام برای ویزای تحصیلی این کشور شما میتوانید با ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2در مقطع فوق لیسانس به زبان المانی و بصورت رایگان پذیرش تحصیلی داشته باشید .هزینه های زندگی در المان بر عهده دانشجو میباشد اما شما اجازه کار پارتایم در حین تحصیل را دارید ومیتوانید از این طریق درامدزایی داشته باشید و بخشی از هزینه های خود را پوشش دهید.رشته ی انتخابی جهت پذیرش در مقطع ارشد باید مرتبط با رشته تحصیلی شما در مقطع لیسانس باشد.

   با تشکر از سوال شما

 14. بهار گفت:

  سلام با داشتن مدرک لیسانس پرستاری بهتر است برای کار در آلمان اقدام شود یا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و این که اگر برای کار اقدام شود ایا سابقه کاری نیز مر نظر هست یا خیر ؟
  من لیسانس پرستاری دارم با ایلتس 7 و مدرک زبان B2 و با معدل دیپلم تجربی 18 و دارای سن 25

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت به المان هر دو روش مهاجرت تحصیلی و کاری امکان پذیر میباشد. اگر هدف شما گرفتن ویزای کاری المان باشددر صورت ارائه سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود میتوانید با ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2 ابتدا یکسال دوره معادل سازی مدرک را در کشور المان بگذرانید و پس از گذارندن این دوره اجازه کار پیدا خواهید کرد و با انعقاد قرارداد کاری میتوانید برای اقامت اقدام نمائید. جهت اقدام برای ویزای تحصیلی این کشور شما میتوانید با ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2در مقطع فوق لیسانس به زبان المانی و بصورت رایگان پذیرش تحصیلی داشته باشید و همچنین اجازه کار پارتایم در حین تحصیل را نیز دارید و پس از اتمام تحصیل نیز میتوانید وارد بازار کار شوید و از خدمات پس از تحصیل استفاده نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 15. دنی گفت:

  سلام
  ببخشید وقتی اینجا لیسانس پرستاریمون تموم شد و بخوایم برای ارشد بریم المان ، ایا اونجا حقوقی در زمان دانشجویی دریافت میکنیم؟چقدر پول برای رفتن لازمه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله اجازه كار نيمه وقت دانشجويى و درامد از اين طريق داريد
   هزينه تحصيل به زبان بومى در اين كشور رايگان است
   هزينه هاى زندگى نيز با توجه به شهر محل سكونت و نوع زندگى شما متفاوت ميباشد
   مبلغ مشخص و دقيقى را نميتوان در نظر گرفت

   با تشکر از سوال شما

 16. احسان گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بپرسم دانشجوی ارشد پرستاری در آلمان هر سال چقدر شهریه باید بده و اینکه آیا در طول دوران تحصیلش میتونه کار کنه؟ و اگه میتونه حقوقش چقدره؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   جهت اقدام برای ویزای تحصیلی کشور المان شما میتوانید با ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2در مقطع فوق لیسانس به زبان المانی و بصورت رایگان پذیرش تحصیلی داشته باشید و همچنین اجازه کار پارتایم در حین تحصیل را نیز دارید وبین 10الی 20 ساعت در هفته میتوانید کار کنید و به ازای هر یک ساعت کار دانشجویی7 یورو درامد داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 17. حسین گفت:

  سلام من دهم تجربی هستم و سربازی معافم میتونم از ۱۸ سالگی برم آلمان و در رشته پرستاری تحصیل کنم؟و از الان شروع به یادگیری زبان آلمانی کردم و ۱۶ سالمه
  و بعد از تحصیل میتونم اقامت دائم بگیرم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما باید به سطح b۲ زبان آلمانی برسید و برای رسیدن به این سطح باید از الان شروع به یادگیری زبان کنید بعد از تحصیل به شما فرصت تا ۱۸ ماه داده می‌شود تا بتوانید کار پیدا کنید و ۲ سال بعد از کار کردن می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

   با تشکر از سوال شما

 18. امیر گفت:

  سلام وقتی در ایران پرستاری بخوانم و درسم تمام بشه و بخوام به آلمان برای کار برم باز هم باید اونجا آزمون بدم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما ابتدا باید مدرک پرستاری خود را در آلمان تطبیق دهید ، طبیعتا در حین تطبیق یا بعد از آن آزمون هم برگزار میگردد.

   با تشکر از سوال شما

 19. سوده گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و می‌خوام وارد اوسبیلدونگ پرستاری در آلمان بشم شرایط برای اوسبیلدونگ بهتره یا دانشگاه و همچنین من شنیدم که آلمان پرستاری رو رشته دانشگاهی محسوب نمیکنه و پس چه طور در آلمان دانشگاه داره؟؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   آوسبیلدونگ فقط شامل کسانی هست که اقامت اروپا رو دارند. تحصیل در دوره های پرستاری ربطی به آوسبیلدونگ نداره و بصورت تحصیلات دانشگاهی وجود ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 20. شکوفه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناس ارشد آموزش پرستاری هستم و هیئت علمی دانشگاه و دارای رزومه ی خوب
  برای تحصیل دکترا در رشته ی پرستاری در آلمان چه اقداماتی لازم است لطفا راهنمایی می فرمایید.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   مقطع دكترا در رشته پرستارى در المان وجود ندارد
   با توجه به شرايطتان بهتر است مهاجرت كارى به اين كشور داشته باشيد
   براى مهاجرت تحصيلى به اين كشور نيز ميتوانيد براى مقطع ارشد مجددا اقدام كنيد و يا
   در دوره های تخصصی سازی حرفه پرستارى شرکت کنيد.

   با تشکر از سوال شما

 21. shabnam گفت:

  با سلام
  من 27 ساله هستم و کارشناسی نرم افزار دارم . به رشته پرستاری علاقمند هستم آیا میتونم رشته پرستاری در همون مقطع کارشناسی در آلمان در دانشگاه های دولتی بخونم؟
  درصورتی که بتونم مدرک b1 آلمانی رو اخذ کنم این امکانش هست با توجه به شرط سنی که دارم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله بايد هر چه سريع تر اقدام كنيد
   يك سال دوره كالج را گذرانده و پس از ان وارد تحصيل در رشته پرستارى شده و به رايگان تحصيل كنيد

   با تشکر از سوال شما

 22. Azarchehr Dolatmehr گفت:

  سلام و وقت بخیر. من دانش آموز سال آخر دبیرستان از سمپاد هستم و همه‌ی معدل هام هم بالا هستن چطور می‌تونم برای تحصیل پرستاری در هامبورگ برای ترم ژانویه‌ی ۲۰۲۱ اقدام کنم و اینکه مدرک زبان آلمانی رو حتما باید از خود سفارت بگیرم؟ آیا امکان تغییر رشته بعد از یک سال از پرستاری به پزشکی با دادن آزمون وجود داره؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای تحصیل در کشور آلمان شما باید بسته زبان b1 آلمانی برسید و دیپلم سال سیزدهم آلمان را دریافت کنید و پس از آن وارد دانشگاه در رشته پرستاری شوید این امکان وجود ندارد که رشته پرستاری تغییر رشته ، به رشته پزشکی دهید.
   مدرک زبان را شما از موسسات مورد تایید سفارت مثل گوته و OKF و OSD بگیرید .

   با تشکر از سوال شما

 23. Shaghayegh گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی بیوتکنولوژی هستم سابقه ی سه سال فعالیت پژوهشی توی بیمارستان دارم میتونم برای کارشناسی پرستاری اقدام کنم؟ و اینکه ۲۴ سالم هست

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله امکانپذیر هست به شرط داشتن مدرک زبان آلمانی

   با تشکر از سوال شما

 24. ایمان رضایی گفت:

  سلام
  من کارشناس پرستاری دارای مدرک زبان b2 هستم
  ۱.برای خوندن ارشد باید چه مدارک دیگه ای داشته باشم
  ۲.وقت سفارت برای من چقد میشه؟باید ۲ سال صبر کنم یا اینکه ۱ ماهه میتونم برم سفارت؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   درصورتی که شرایط سنی شما مناسب باشد و موفق به اخذ پذیرش شوید و همچنین ارائه تمکن مالی مناسب میتوانید تقریبا ظرف 2 ماه نوبت سفارت دریافت نمائید.

   باتشکر از سوال شما

 25. مهسا گفت:

  سلام من دیپلم تجربی دارم و امسال پشت کنکور موندم و خیلی علاقه دارم ک برای ادامه ی تحصیل ب آلمان مهاجرت کنم اما نمیدونم دقیقا اولین قدم برای گرفتن بورسیه ی تحصیلی آلمان چی هست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای رشته های فیلد درمان بورسیه وجود ندارد اما شما میتوانید با داشتن مدرک زبان المانی تحصیل رایگان داشته باشین. قبل از شروع زبان باید یسری پروسه کاری مربوط به سفارت انجام شود

   با تشکر از سوال شما

 26. ابوالفضل گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من لیسانس روانشناسی هستم و دارای مدارک فوریت های پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و دوره های دیگیری هم مرتبط با رشته پرستاری گذرانده ام
  و دارای 2 سال سابقه کار در زمینه پرستاری را دارم
  میخواستم بپرسم میتونم در رشته پرستاری در مقطع ارشد در آلمان پذیرش بگیرم
  به زبان انگلیسی؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در صورتی که هدف شما تحصیل رایگان در المان میباشد باید به زبان المانی تحصیل نمائید و ارائه مدرک زبان در سطح b2یا c1الزامی میباشد.تحصیل به زبان انگلیسی ممکن است شامل هزینه باشد و شما با داشتن شرایط سنی مناسب و ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح ایلتس 6.5میتوانید برای پذیرش اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 27. Hanie گفت:

  سلام برای اینکه بتونم در رشته ی پرستاری تو المان پذیرش بگیرم حتما حتما باید معدل دو سال اخر ۱۷ به بالا باشه؟ مدرک زبانb2 دارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   براى تحصيل رشته پرستارى در المان معدل ١٥ به بالا مورد قبول است
   بالطبع هرچه معدلتان بالاتر باشد بهتر است
   مدرك زبان لازم را نيز داريد و ميتوانيد به رايگان در اين كشور تحصيل كنيد

   با تشکر از سوال شما

 28. سحر گفت:

  سلام‌من کارشناس پرستاری هستم. با ۵سال سابقه ‌کاری.برا یمهاجرت کدوم بهتره؟ ویزای کاری یا تحصیلی؟ میخام حتی الامگان با سطح ب۱ و‌هزینه کمتر بتونم‌برم. میشه راهنمایی کنید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای شما بهترین مسیر کاری می باشد و شما باید مدرک تحصیلی خود را تطبیق دهید ، ابتدا باید B2 آلمانی را بگیرید که سپس برای تطبیق دوره 6 الی یکساله تطبیق مدارک را بگذرانید و پس از آن بتوانید وارد سیستم کاری آلمان شوید.
   دانمارک برای شما عالی است ، به شما فرصت می دهند که 3 الی 5 سال در دانمارک زبان بخوانید و بعد از رسیدن به C1 واید سیستم کاری شوید .

   با تشکر از سوال شما

 29. Hanie گفت:

  سلام خسته نباشید برای تحصیل در رشته ی پرستاری حتما باید معدل دیپلم بالا ۱۷ باشه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خیر ، با معدل 15 به بالا نیز می توانید وارد رشته ی پرستاری شوید.

   با تشکر از سوال شما

 30. شهرام گفت:

  سلام من مدرک پیش تجربی دارم معدل 13 اگربخوام برای پرستاری دانشگاههای المان شرکت کنم باید چیکار کنم زبانم درحدصفره

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای ورود به دانشگاه های المان محدودیت معدل وجود دارد . جهت پذیرش رشته های پزشکی و زیر شاخه های پزشکی در کشور المان معدل شما باید بالای 18 باشدو همچنین ارائه مدرک زبان المانی درسطح b2 نیزالزامی میباشد.با توجه به شرایط شما بهتر است برای کشور هایی مانند فرانسه، روسیه،ترکیه و…اقدام نمائید. این کشورها شرایط مشابه المان را دارند و بدون مدرک زبان نیز میتوانید اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 31. Amirazbiyon گفت:

  سلام من رشته فنی خوندم و می خوام که در دوره پرستاری در المان شرکت کنم یا میتونم تغییر رشته بدم؟؟
  باید زبان المانی را بلد باشم ؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و یا تجربی باشید میتوانید با گذراندن دوره کالج وارد تحصیل در رشته پرستاری شوید. مدرک زبان المانی هم باید داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 32. Zahra گفت:

  سلام ،من ترم ۴ رشته پرستاری از دانشگاه آزادم میخواستم برای ارشد وکار در آلمان اقدام کنم میشه بگید چه کارایی رو تا اخر تحصیلم باید انجام بدم که درپایان مقطع لیسانس بتونم اقدام کنم .با تشکر .
  یه سئوال دیگه بنطرتون برای رشته پرستاری بهتره برای کانادا اقدام کرد یا المان مزایای بیشتری داره برای مهاجرت وتحصیل

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   براى كار و تحصيل در المان نياز به مدرك زبان المانى داريد
   علاوه بر مقطع ارشد براى دوره هاى تخصصى سازى پرستارى در المان نيز ميتوانيد اقدام كنيد
   هزينه تحصيل به زبان المانى كاملا رايگان ميباشد
   به منظور مهاجرت كارى ابتدا بايد دوره اى را جهت معادل سازى مدركتان را گذرانده و ازمون داده و پس از ان وارد بازار كار شويد

   تحصيل در كانادا به زبان انگليسى بوده و مدرك زبان مورد نياز ايلتس ٦.٥ ميباشد و شامل هزينه تحصيل ميباشد
   براى كار در اين كشور بايد امتياز لازم را در سيستم امتيازى كسب كنيد
   امتيازات با توجه به شرايط شما نظير سن سابقه كار تحصيلات و … تعيين ميشوند هر ايالت امتياز خاص خود را دارد

   با تشکر از سوال شما

 33. محمد گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من 21 سالمه و دانشجوي پرستاري هستم ميخوام براي کارشناسي ارشد از اتريش يا آلمان پذيرش بگيرم
  زبان انگليسيم هم در حد آيلتس 7 هست
  ميخواستم بدونم که کدوم کشور شانسم بيشتر هستش و شما پيشنهاد ميکنيد و تو مدت زماني که دارم تا گرفتن ليسانس چه اقداماتي بکنم تا رزومه قويتر و شانس بيشتري داشته باشم؟
  ممنون از پاسخگويي

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای تحصیل پرستاری به زبان آلمانی و رایگان در اتریش شما باید قبولی دانشگاه سراسری ، در مقطع ارشد پرستاری را از ایران داشته باشید ، اما آلمان این شرط را ندارد و برای تحصیل به زبان آلمانی شما باید B2 الی c1 زبان آلمانی را نیز داشته باشید ، اما به زبان انگلیسی شرایطتتون فراهم می باشد ، برای بهتر ویزا شدن نیاز به سابقه ی کار و مرتبط دارید ، لازم به ذکر است شرایط فعلی شما برای ویزا شدن فراهم است .

   با تشکر از سوال شما

 34. سامان گفت:

  با سلام . میخاستم بدونم اگه همسرم به عنوان همراه با من بیاد المان و دیپلم تجربی نداشته باشه و رشته دانشگاهی شم مرتبط نباشه میتونه کاری بکنه برای تحصیل توی این رشته ؟ اگه امکانش هست یکم دقیقتر بگید تا من بتونم تحقیق کنم در موردش . ممنون از لطفتون.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر همسر شما رشته ی ریاضی باشند می توانند در دوره Mkurs شرکت کنند و سپس وارد رشته ی پرستاری شوند.

   با تشکر از سوال شما

 35. Amir گفت:

  سلام، خسته نباشید. من دیپلم تجربی خودم رو با معدل 18 گرفتم و میخوام رشته ی پرستاری رو انتخاب کنم. 4 سال اول تا لیسانس رو بخونم و برای فوق به المان مهاجرت کنم. میخواستم بدونم شرایطش چجوری هست و حداقل موجودیم چقدر باشه؟ ممنون میشم جواب بدید. و اینکه بعد از پایان دوره میتونم مشغول به کار بشم و اقامت بگیرم یا نه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما می توانید تحصیل در مقطع ارشد را در آلمان برای رشته های مرتبط با پرستار یداشته باشید که باید در این مدت زمان به زبان آلمانی مسلط شوید و بدون هزینه و رایگان تحصیل کنید البته به شماپیشنهاد میکنم که تحصیل لیسانس خود را در آلمان داشته باشید که با سیستم آموزش یآنجا آشنا باشید و راحت تر هم وارد بازار کاری شوید و چون تحصیل لیسانس هم در آلمان رایگان است بهتر هست از این فرصت استفاده کنید .

   با تشکر از سوال شما

 36. امیرحسین گفت:

  سلام 25 سالمه خدمت سربازی رفتم . میخام پرستاری از صفر بخونم لطفا راهنمایی کنید در حال خوندن b1 هم هستم
  وقت سفارت برای ویزای دانشجویی چقدر طول میکشه
  لطفا هزینه کلی هم بگید مرسی

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به اين مورد كه سقف سنى ورود به دانشگاه هاى المان با مدرك ديپلم تا ٢١ سال ميباشد
   در صورتى كه ديپلمه باشيد امكان اين اقدام را نداريد
   در صورت داشتن مدرك ليسانس ميتوانيد اقدام كنيد به اين صورت كه ابتدا كالج را گذرانده و پس از ان ازمون داده و وارد دانشگاه و تحصيل رشته پرستارى شويد
   وقت سفارت تقريبا يكسال و نيم ميباشد و هزينه تحصيل به زبان بومى رايگان است

   با تشکر از سوال شما

 37. parva گفت:

  سلام شرایط تحصیل در رشته پرستاری چی هست ؟؟؟
  من 19 سالمه دیپلم و پیش تجربی دارم . ایا با معدل دیپلم 18 و معدل پیش 14 امکان تحصیل در رشته پرستاری وجود دارد ؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله امكان دارد
   ابتدا بايد دوره كالج را گذرانده و پايان دوره كالج ازمون داده و
   پس از ان وارد دانشگاه شويد

   با تشکر از سوال شما

 38. لیلا گفت:

  سلام .من کارشناس ارشد پرستاری هستم و ۵ سال سابقه کار دارم.مقاله ISI هم دارم.در حال مطالعه زبان آلمانی هستم.میخواستم بپرسم برای دکترای پرستاری در آلمان چه کاری باید انجام بدم؟ برای ویزای کار اقدام کنم بهتر هست یا تحصیلی
  ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   مقطع دكترا در رشته پرستارى در المان وجود ندارد
   با توجه به شرايطتان بهتر است مهاجرت كارى داشته باشيد
   براى مهاجرت تحصيلى به اين كشور نيز ميتوانيد براى مقطع ارشد مجددا اقدام كنيد و يا
   در دوره های دو ساله تخصصی سازی حرفه پرستارى شرکت کنيد.

   با تشکر از سوال شما

 39. الهه گفت:

  با سلام و خسته نباشید. و تشکر بابت وقتی که در اختیارمون می‌گذارید. من 27سال دارم. ابتدا دو سال و نیم پرستاری خوندم اما به علت شرایط سخت و رفتارهای نامناسب این رشته رو ول کردم و با کنکور مجدد در حال حاضر لیسانس علوم آزمایشگاه را امسال با معدل 17 دارم میگیرم.
  که تصمیم به مهاجرت گرفتم و متوجه شرایط کاری خوبه پرستاری در آلمان برای گرفتن اقامت شدم. من برای درخواست ادامه تحصیل در آلمان مجددا باید از ابتدا شروع کنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما بهتر هست که در کشور آلمان کالج بگذرونید و در پایان در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید وارد دانشگاه بشین و بعداقدام کنید برای تطبیق واحدهاتون .

   با تشکر از سوال شما

 40. نوشین گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۳ ساله هستم و در رشته ی صنایع غذایی مقطع کارشناسی رو گذروندم. دیپلم تجربی دارم و معدلم بالای ۱۶ هست.میتونم برای رشته ی پرستاری اقدام بکنم و این که چه کار باید کنم؟لطفا راجع به هزینه ی تحصیل هم توضیح بدید.مرسی

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله میتوانید اقدام کنین. ابتدا باید تشکیل پرونده برای پروسه سفارت بدید و بعد زبان المانی بخونین تا بتونین وارد کالج یا کورس اصلی بشید. در مورد هزینه باید بدانید تحصیل در المان رایگان و درحد ترمی ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو بسته به دانشگاه میباشد هزینه های زندکی هم بصورت ماهیانه برای یک دانشجوی مجرد با احتساب خوابگاه ۷۰۰ تا ۸۵۰ یورو خواهد بود

   با تشکر از سوال شما

 41. Hedii گفت:

  سلام،برای تحصیل در رشته پرستاری درالمان معدل دیپلم فقط لازمه بالای16باشه یامعدل پیش هم مهمه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله معدل پيش دانشگاهى مهم ميباشد

   با تشکر از سوال شما

 42. Saeed گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  دانشجوی پرستاری هستم درصورتی که شرایط لازمه رو داشته باشم میخواستم بدونم میتونم سال آخر دانشگاه مثلا ترم ۷ برای پذیرش اقدام کنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر منظور شما پذیرش مقطع فوق لیسانس در رشته پرستاری می باشد، باید حتما مدرک لیسانس و مدرک زبان داشته باشید که بتوانید برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایید.
   اما با توجه به زمان بر بودن وقت سفارت کشور آلمان بهتر است از یک و نیم الی دو سال قبل از پایان تحصیل وقت سفارت خود را بگیرید که برای اخذ وقت سفارت نیازی به مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیست.

   با تشکر از سوال شما

 43. Ali amani گفت:

  سلام خسته نباشین من کارشناسی میکروبیولوژی دارم و دوسال سابقه کار در بیمارستان ارتش دارم میتونم واسه ادامه تحصیل یا برتی کار به آلمان برم یا حتی اگه شد اونجا پرستاری بخونم به نظرتون چقد هزینه برای رفت و زندگی در اونجا میخواد
  تشکر اگه پاسخ بدین

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با بررسی بیشتر شرایط سنی شما و همچنین ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور المان اقدام نمائید.تحصیل در کشور المان به زبان المانی کاملا رایگان میباشد همچنین شما در حین تحصیل اجازه کار بصورت نیمه وقت را نیز دارید و از این طریق میتوانید بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهید.

   با تشکر از سوال شما

 44. سحر گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی بهداشت محیطم از دانشگاه علوم پزشکی تبریز میتونم دوباره برای تحصیل کارشناسی پرستاری تو آلمان اقدام بکنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله ، با توجه اینکه دیپلم کشور آلمان سیزده ساله است لذا شما باید یک سال در آنجا درس خوانده و یا این لیسانس را به جای آن سال سیزدهم ارائه دهید و در مورد دوم باید سطح زبان شما به سطح testdaf 4 آلمانی نیز در ایران برسد .

   با تشکر از سوال شما

 45. زهرا نافه بوستان گفت:

  با سلام وخسته نباشید خدمت مسئولین محترم من خانمی هستم 50 ساله در رشته کارشناسی تغذیه ورزشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران هستم و مدرک کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران را دارم و سابقه 18 سال خدمت مفید در مراکز درمانی را دارم خواستم بدونم من چگونه می تونم در رشته پرستاری وارد شوم در آلمان یا کاری که با رشته ای تحصیلی من ارتباط داشته باشه هست ….ممنون از همکاری شما

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   سن شما برای مهاجرت کاری و تحصیلی بالا می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 46. zohre گفت:

  سلام
  من ۲۹ساله و شس سال سابقه کار در رشته پرستاری دارم که بین لیسانس تا الان وقفه بیکاری نداشته ام راهنمایی میکنید که میتونم در مقطع ارشد رایگان یا در دوره های خاص پرستاران بخش های خاص اقدام کنم؟
  من در حال تحصیل ایلتس هستم به چه زبانی نیاز دارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما ميتوانيد مهاجرت كارى و تحصيلى به المان داشته باشيد
   براى مهاجرت تحصيلى به اين كشور ميتوانيد براى مقطع ارشد اقدام كنيد و يا
   در دوره های دو ساله تخصصی سازی حرفه پرستارى شرکت کنيد
   زبان مورد نياز براى اين كشور زبان المانى ميباشد.

   با تشکر از سوال شما

 47. ساسان گفت:

  سلام خسته نباشید من می خوام برای فوق لیسانس رشته پرستاری بورسیه تحصیلی آلمان بگیرم باید چیکار کنم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   تحصيل در آلمان به زبان آلماني رايگان مي باشد شما درصورت داشتن مدرك زبان در سطح B2 مي توانيد در رشته پرستاري بصورت رايگان تحصيل نماييد.

   با تشکر از سوال شما

 48. Sana گفت:

  سلام ببخشید من با دیپلم تجربی و معدل ۱۹/۵ میتونم برای تحصیل در رشته پرستاری برم آلمان؟ و اینکه هزینه زندگی حدودأ چقدر میشه و اگه تمکن مالی نداشته باشیم با کار دانشجویی میتونیم از پس هزینه ها بر بیایم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما معدل خیلی خوبی برای تحصیل در آلمان دارین. شما یا میتوانید این رشته را در کالج فنی بگذرانید. در این کالج هافقط دوره های عملی پرستاری آزموزش داده میشود. پس از اتمام دوره یکساله وارد بازار کار میشوید. روش دیگری هم که وجود دارد که میتوانید این رشته را طی سه سال در دانشگاه علوم پزشکی تحصیل کنید. پیشنهاد میشود با کارشناسان موسسه مشورت بفرمایید تا شرایط شما برای تحصیل در این رشته به طور کامل بررسی شود.

   با تشکر از سوال شما

 49. پیام گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  بنده دیپلم و فوق دیپلم مربی کودک هستش
  می خواستم بدونم برای اینکه بخوام تو آزمون پرستاری آلمان شرکت کنم آیا میتوانم یا خیر؟
  و چه شرایطی لازم است؟
  باتشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر مد نظر شما تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های المان می باشد در صورت داشتن شرایط سنی مناسب، دیپلم ریاضی یا تجربی با معدل مناسب و ارائه مدرک زبان آلمانی می توانید در رشته پرستاری وارد دانشگاه شوید که ابتدا در دوره آمادگی یا کالج شرکت کرده و بعد از آن با کسب نمره مناسب در آزمون می توانید وارد دوره اصلی رشته پرستاری بشوید.

   با تشکر از سوال شما

 50. mohammad گفت:

  سلام ،با مدرک لیسانس پرستاری و مدرک زبان آلمانی ،برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آلمان آیا حقوق به دانش جویان این دوره داده میشود ؟و اگر تمامی شرایط را داشته باشیم چه قدر شانس ویزای تحصیلی هست ؟

 51. sanaz گفت:

  سلام خستع نباشد
  من مدرک دانشگاهی دارم ولی ارشد ژنتیک مولکولی ایا میشه رشته ی پرستاری رو از اول تو المان شروع کنم و بخونم البته زبان المانی که باید باشه میدونم . یعنی میشه با مدرک دیپلم و با چه معدلی تو المان پرستاری خوند ؟

 52. قاصدک گفت:

  سلام
  من ۳۰ ساله هستم و فقط دیپلم دارم
  میتونم برای لیسانس پرستاری در آلمان اقدام کنم؟

 53. سمیرا گفت:

  سلام من دانشجو هستم و 2 سال از درسم مونده کی باید برای اقامت تحصیلی اقدام کنم؟

 54. Samira گفت:

  سلام.من‌رشتم حسابداری ولی دیگه انگیزه ای برای ادامش ندارم. میخوام تغییر رشته بدم‌ یا عکاسی بخونم یا پرستاری
  بنظورتون امکانش هست؟

 55. soroush گفت:

  باسلام.من کارشناسی فوریت های پزشکی هستم.میخوام پذیرش تحصیلی در آلمان بگیرم.باید چه رشته ای رو به عنوان فوق لیسانس انتخاب کنم ؟

 56. Amin گفت:

  باسلام بنده ترم ۴ پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهرانم اگر بخواهم پذیرش یکی از دانشگاه های آلمان را برای رشته پرستاری برای کارشناسی بگیرم و از دانشگاه خودم انصراف بدم امکانش هست؟

 57. Technology110@yahoo.com گفت:

  ببخشید کاراموزی برای کسی که پرستاری نخونده امکان پذیر هست؟

 58. رضا گفت:

  سلام.
  واقعا بابت این همه اطلاعات مفید ازتون ممنونم.
  من لیسانس پرستاری دارم و میخوام برای مستر برای کشور آلمان اقدام کنم. آیلتس اورال 7 و زبان آلمانی در حد b1 هستم. الان مشغول خدمت سربازی ام. آیا بدون کارت پایان خدمت میتونم برای رزرو وقت سفارت اقدام کنم؟
  و اینکه بغیر از 8640 یورو تمکن مالی بنظرتون چه مقدار سرمایه باید همراه داشته باشیم. برای یک زندگی حداقلی نه بیشتر.
  واینکه بعد از فارغ التحصیل شدن از مستر, آیا باز هم برای گرفتن شغل ازمون سابقه کار میخوان؟ چون من هیچ سابقه کاری ندارم

  1. Moti گفت:

   سلام وقتتون بخیر. من ۲۹ سالمه و لیسانس پرستاری دارم ۶سال سابقه کار توی بیمارستان فوق تخصصی در بخشهای اورژانس و ای سی یو رو دارم،میشه راهنماییم کنید واسه پذیرش با شرایط من، تحصیلی(یعنی واسه فوق لیسانس) یا کاری شرایطش بهتر هست؟و اگر بخوام اقدام کنم مدارک مورد نیاز چه چیزهایی هستش،ممنونم از راهنماییتون.

   1. Hamid گفت:

    با سلام

    برای مهاجرت به المان با توجه به شرایط شما هر دو روش مهاجرت تحصیلی و کاری امکان پذیر میباشد. اگر هدف شما گرفتن ویزای کاری المان باشد شما باید مدرک زبان المانی در سطح b2ارائه دهید و ابتدا یکسال دوره معادل سازی مدرک را در کشور المان بگذرانید و پس از گذارندن این دوره اجازه کار پیدا خواهید کرد و با انعقاد قرارداد کاری میتوانید برای اقامت اقدام نمائید. جهت اقدام برای ویزای تحصیلی این کشور شما میتوانید با ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2در مقطع فوق لیسانس به زبان المانی و بصورت رایگان پذیرش تحصیلی داشته باشید و همچنین اجازه کار پارتایم در حین تحصیل را نیز دارید و پس از اتمام تحصیل نیز میتوانید وارد بازار کار شوید و از خدمات پس از تحصیل استفاده نمائید.

    با تشکر از سوال شما

 59. فرزانه گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه با دیپلم تجربی و معدل ۱۶ میتونم اقدام کنم برای رشته پرستاری و اینکه چکار باید بکنم؟ مجکرم

 60. رئوف گفت:

  با سلام.ببخشید ایا بنده میتونم در اینجا تا مدرک لیسانس پرستاری بخونم و برای فوق لیسانس برم المان؟

 61. Saeed گفت:

  سلام.
  من کاردانی رشته فوریت های پزشکی رادارم وکارشناسی مدیریت بحران شاخه امدادسوانح .7سال سابقه تکنسین اورژانس رادارم وامسال پرسنل نمونه استانی شناخته شدم.شرایط من جهت کار درالمان وتحصیل چطورهست.میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟

  1. مشاور تحصیلی مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   متاسفانه رشته و شغل شما برای کار و تحصیل در آلمان مناسب نیست و در لیست مشاغل آلمان وجود ندارد. بهتر است به صورت تحصیلی اقدام نمائید .

   باتشکر از سوال شما

 62. فرشاد گفت:

  سلام. خسته نباشید. این حقوقی که به دانشجویان پرستاری آلمان میدهند فقط مربوط به آلمانی ها است، یا به خارجی ها هم میدهند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه