دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان

دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان

دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان ، شاید در چند سال اخیر نام کشور گرجستان به عنوان یکی از مقصدهای مهاجرتی زیاد به گوشتان خورده باشد .

این کشور که با پیشرفت سریع خود در حال جذب مهاجرین با انگیزه های متفاوت است گزینه خوبی برای تحصیل نیز به شمار می رود . سیستم آموزشی گرجستان دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی متعددی ست که هر یک انتخابی ایده آل جهت تحصیل در رشته های تخصصی از جمله علوم پزشکی می باشند .

موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی ضمن نگاهی به دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان راهنما و مشاور شما در کلیه امور مرتبط با مهاجرت خواهد بود .

هر دو نوع دانشگاه تحت نظارت وزارت علوم این کشور اداره شده و تنها شرایط پذیرش و میزان هزینه تحصیل در آنها متفاوت است . به دلیل استقبال زیاد از دانشگاه های دولتی عرصه رقابت در پذیرش در آنها شدیدتر بوده و دانشجویان باید با پشتکار بیشتری وارد عمل شوند .

نگاهی به دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان

یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان که نام آن در میان بهترین مراکز تحصیلی این کشور وجود دارد دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس است .

در حدود 85 سال پیش یک موسسه پزشکی با رشته های محدود کار خود را در تفلیس گرجستان آغاز نمود و توانست پس از سال ها فعالیت عنوان دانشگاه پزشکی را در سال 1992 کسب کند . این دانشگاه با ارائه علوم مختلف پزشکی توانسته رتبه خوبی را در میان دانشگاه های اروپا از آن خود نماید .

این دانشگاه در میان 55 مرکز برتر گرجستان به تمامی جهانیان معرفی می شود و بیش از 7500 دانشجو در دوره کارشناسی و عمومی و در حدود 3000 دانشجو در دوره های تخصص و تحصیلات تکمیلی به تحصیل مشغول هستند .

این مرکز علمی در تمام برنامه های آموزشی خود از قوانین کشورهای اروپا پیروی نموده و در تلاش برای به روز رسانی تمامی بخش های آموزشی خود است .

دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان به عنوان بزرگ ترین دانشگاه گرجستان و اروپای شرقی تاکنون بیش از 4000 پزشک را موفق به اخذ مدرک نموده و عضوی از سازمان سلامت جهانی می باشد .

اهداف آموزشی دانشگاه پزشکی گرجستان

دانشگاه پزشکی تفلیس رشته های زیر شاخه علوم پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد که از میان آنها می توان به رشته پزشکی عمومی و دندانپزشکی که از بالاترین محبوبیت ها برخوردار است اشاره نمود .

در این دانشگاه دانشجویان امکان گرفتن انتقالی را خواهند داشت و علاوه بر کلاس های درس شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای متعدد را تجربه خواهند کرد .

کلاس های درس به بهترین امکانات مجهز بوده و وجود کتابخانه بزرگ و البته جامع دانشجویان را از رجوع به هر منبع دیگر بی نیاز ساخته است .

دانشجویان محصل در این دانشگاه از تمامی کشورها و فرهنگ های مختلف هستند که تعامل با آنها دانشجو را به دنیای جدیدی وارد می سازد .

دانشگاه تفیس تمامی دانشجویان خود را از طریق قبولی در آزمون ورودی پذیرش می نماید که با توجه به نمره کسب شده رشته تحصیلی دانشجو مشخص می گردد . 

ورود به دوره تحصیلی پزشکی گرجستان

ورود به دوره تحصیلی پزشکی گرجستان

تحصیل پزشکی در گرجستان 6 سال به صورت تمام وقت به طول می انجامد و تنها رشته ست که به صورت تماما انگلیسی به دانشجویان تدریس می شود .

این دوره 6 ساله شامل دو دوره 2 و 4 ساله است که دو سال اول با گذراندن دروس پایه به عنوان دوره پیش نیاز محسوب شده و چهار سال بعد دوره تخصص دانشجویان به شمار می رود .

سال آخر به فراگیری مهارت های کلینیکال ، تشخیص و درمان بیماری ، مدیریت آزمایشگاه ، درمان بیماری ها و کسب مهارت در زمینه های اخلاقی اختصاص دارد .

برنامه پزشکی عمومی با هدف کارآیی بالا و رقابتی برای آماده سازی دانشجو در دوره های تخصص برنامه ریزی شده است .

دانشجویان برای ورود به دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان باید مدرک دیپلم دبیرستان با معدل بالای 14 را داشته باشند و آن را مطابق با سیستم آموزشی این کشور معادل سازی نمایند .

دوره های دندانپزشکی به مدت 5 سال ، داروسازی 5 تا 6 سال ، پرستاری 3 تا 4 سال ، فیزیوتراپی 3 تا 4 سال و تخصص 3تا 6 سال زیر نظر بهترین اساتید به علاقه مندان تدریس می شود .

دوره پزشکی با استانداردهای آمریکا

از جذابیت های تحصیل در دانشگاه پزشکی تفلیس امکان تحصیل در رشته پزشکی با استانداردهای کشور آمریکا است (American M.D ) که با پزشکی عمومی عادی دانشگاه تفاوتی ندارد و تنها دانشجویان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نموده و معدل بالایی را در مدرک دیپلم خود داشته باشند .

 علاوه بر این به دلیل انگلیسی بودن کل دوره دانشگاه در هنگام ثبت نام از دانشجویان مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 درخواست می کند .

در این شیوه تمامی آموزش ها مطابق با سیستم آموزشی دانشگاه های آمریکا است که خود دلیلی بر اعتبار مدرک آن در کل کشورهای جهان است .

دانشگاه تفلیس به جز رشته پزشکی عمومی سایر رشته های تحصیلی خود را به زبان گرجی به دانشجویان ارائه می دهد .

اگرچه به جز زبان گرجی زبان روسی نیز در میان قشر گسترده ای از مردم رواج دارد و برای زندگی هرچه بهتر باید به یکی از این دو زبان به خوبی مسلط شوید .

البته دانشگاه پزشکی تفلیس گذراندن 130 ساعت زبان گرجی را برای تمامی داوطلبان الزامی نموده و پس از رسیدن به سطح مورد نظر اجازه شروع تحصیل را به دانشجو می دهد .

مخارج تحصیل رشته پزشکی در گرجستان

تحصیل در دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان با هزینه های خاص خود همراه است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپا مقرون به صرفه تر است .

تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته و مقطعی که دانشجو انتخاب می کند از 4000 تا 7000 دلار آمریکا متغیر است که البته در رشته هایی همچون پرستاری و داروسازی ار پزشک عمومی و دندانپزشکی کمتر است . البته زندگی در شهر تفلیس نیز بدون هزینه نبوده و دانشجویان باید در قدم اول محل سکونت خود را انتخاب کنند .

 زندگی در خوابگاه های دانشجویی کشور گرجستان گرچه برای برخی چالشی جدید است اما در کاهش هزینه ها بسیار موثر بوده و دانشجو را با فرهنگ ها و تجربه های جدید آشنا می سازد .

مخارج تحصیل رشته پزشکی در گرجستان

در مجموع می توان گفت که هزینه زندگی در گرجستان بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان با حدودا 500 دلار در ماه زندگی راحتی خواهند داشت .

تجربه زندگی در شهر تفلیس

تفلیس پایتخت تاریخی کشور گرجستان است که امروزه به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران ایرانی مبدل گشته است .

دانشجویان با زندگی در این شهر تجربه های شگفت انگیزی خواهند داشت که علاوه بر همراه داشتن تاریخ سبک زندگی مدرن را نیز در خود جای داده است .

این شهر از موقعیت اقتصادی خوبی برخوردار بوده و بیش از یک میلیون سکنه دارد . واحد پول رایج در تفلیس و کل کشور گرجستان لاری می باشد و تمامی هزینه ها باید با این واحد پولی پرداخت گردد . می توان گفت که این شهر از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هم رده کشورهای مطرح اروپایی ست .

امید است که با مطالعه مقاله بالا توانسته باشیم اطلاعات لازم در باب دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس گرجستان را در اختیارتان قرار داده باشیم . اگر علاقه مند به زندگی ، کار و یا تحصیل رایگان در گرجستان هستید با مراجعه به کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر تهران و شیراز تمامی مسیرهای رسیدن به هدفتان را بررسی نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه