تحصیل رشته داروسازی در گرجستان

تحصیل رشته داروسازی در گرجستان
مشاور مهاجرتی

شرایط ورود به مقاطع مختلف تحصیل رشته داروسازی در گرجستان معمولا یکسان است ، اما داشتن نمرات عالی در شیمی ، ترجیحا در کنار ترکیبی از زیست شناسی ، فیزیک و ریاضی ضروری است.

از آنجا که ورود به مقاطع داروسازی به طور معمول بسیار رقابتی است ، از شما انتظار می رود که در تمام این موضوعات دارای نمرات عالی و همچنین سطح بالایی از مهارت در زبانی باشید که برنامه شما در آن آموزش داده می شود.

به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه های داروسازی گرجستان ، کافی است فرم درخواست را پر کرده و کلیه مدارک مورد نیاز اعم از کپی گذرنامه، گواهی دبیرستان یا مدرک کارشناسی ( برای متقاضیان مدرک کارشناسی ارشد ) به همراه رونوشت و رسید پرداخت هزینه برنامه را ارسال کنید.

فهرست مطالب

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از اطلاعات کاربردی درباره تحصیل رشته داروسازی در گرجستان است که اطلاعات کاملی نیز می باشد. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو  زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل رشته داروسازی در گرجستان

پخش ویدیو

دوره پریمدیکال داروسازی گرجستان

با توجه به اینکه دانشجویان خارجی برای تحصیل داروسازی در گرجستان نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارند هیچ دوره پریمدیکال داروسازی گرجستان نیز در دانشگاه ها ارائه نمی شود و دانشجویان مستقیما با ارائه مدارک خود بسته به شرایط دانشگاه پذیرش می شوند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس

دانشگاه پزشکی تفلیس مرکز اصلی آموزش عالی پزشکی در گرجستان است که قدمتی تقریبا صد ساله دارد و در واقع با شروع تحصیلات عالی پزشکی در گرجستان هم سن است ، لازم به ذکر است که هزاران فارغ التحصیل این دانشگاه در بسیاری از کلینیک ها و موسسات برجسته گرجستان ، اروپا و به طور کلی جهان مشغول به فعالیت می باشند.

دانشکده داروسازی یکی از دانشکده های قدیمی و موفق دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس در سه سطح کارشناسی ، کارشماسی ارشد و دکترا ارائه می شود و برای تحصیل داروسازی در این دانشگاه همه متقاضیان بین المللی ملزم به گذراندن مصاحبه به منظور تعیین حداقل سطح زبان B2 هستند.

شهروندان کشورهای خارجی و افرادی که تابعیت گرجستان ندارند و طبق قوانین کشور با استانداردهای معادل آموزش و پرورش حق دریافت تحصیلات عالی را دارند می توانند بدون گذراندن امتحانات در این دانشگاه تحصیل کنند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس

تحصیل داروسازی در دانشگاه دولتی شوتا روستاولی

دانشگاه دولتی شوتا روستاولی یکی از موسسات آموزش عالی برجسته در گرجستان است که در سال 1923 تاسیس شد و با سایر دانشگاه های علوم پزشکی خارج از کشور ارتباط دارد و دانشجویان را تشویق می کند تا در کنفرانس های علمی و برنامه های تحقیقاتی شرکت کنند.

این دانشگاه در باتومی ، پایتخت جمهوری آجارا ، گرجستان واقع شده است ، دانشگاه دولتی باتومی شوتا روستاولی مرکز مهم آموزش و فعالیت های فرهنگی بوده است و تعهد آن برای ارائه آموزش با کیفیت ، عامل برجسته سابقه طولانی 80 ساله آن است و در حال حاضر دانشگاه مجهز به زیرساخت ها و فناوری مدرن است و بهترین محیط را برای یادگیری ارائه می دهد.

تحصیل داروسازی در دانشگاه دولتی شوتا روستاولی در مقطع کارشناسی 4 سال و به زبان گرجستانی است و برای پذیرش سن متقاضی باید در 31 دسامبر سال پذیرش 17 سال باشد و متقاضی باید حداقل 50 نمره را در امتحانات پایان دوره متوسطه اخذ کرده باشد.

تحصیل داروسازی در دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان واقع در تفلیس گرجستان ، یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی کشور است که بیش از 6000 دانشجوی داخلی و بین المللی دارد.

طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه های منتشر شده توسط سازمان بین المللی Webometrics که دانشگاه های جهان را بر اساس تحقیقات علمی و فعالیت های علمی در وب رتبه بندی می کند ، دانشگاه گرجستان بالاترین رتبه دانشگاه خصوصی گرجستان را دارد و علاوه بر این ، در بین 10 موسسه آموزشی منطقه ای برتر قرار دارد.

دانشکده علوم بهداشت آن از سال 2005 به عنوان دانشکده عالی بهداشت عمومی در دانشگاه گرجستان فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر علاوه بر برنامه های بهداشت عمومی ، برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا آموزش عالی را در زمینه داروسازی و مدیریت مراقبت های بهداشتی اجرا می کند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه گرجستان

دانشمندان گرجی و همچنین متخصصان بین المللی مراقبت های بهداشتی در شکل گیری این دانشکده سهم بسزایی داشته اند و برنامه های آموزشی آن با همکاری نزدیک با متخصصان گرجی و خارجی ، همکاران دانشگاه اسکرانتون ، دانشگاه فلوریدا مرکزی ، دانشگاه سوت وست ( ایالات متحده ) ، دانشگاه ترومسو نروژ و سایر دانشگاه ها توسعه می یابد.

تحصیل داروسازی در دانشگاه گرجستان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دو زبان گرجی و انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان برای ورود یه مقطع کارشناسی باید دارای گواهی پایان دوره دبیرستان باشند و در مقطع کارشناسی نیز پذیرش بر اساس نتایج آزمونهای کارشناسی ارشد واحد و مصاحبه شفاهی در تخصص انجام می شود.

هزینه تحصیل داروسازی در گرجستان

هزینه تحصیل داروسازی در گرجستان بسته به زبان برنامه و نوع دانشگاه متفاوت است ، در زیر نیز می توانید شهریه سال تحصیلی 2023 برای رشته داروسازی در سه دانشگاه برتر گرجستان را مشاهده فرمایید.

 • داروسازی دانشگاه تفلیس : 3500 دلار در سال
 • داروسازی دانشگاه دولتی شوتا روستاولی : 4000 دلار در سال
 • داروسازی در دانشگاه گرجستان : 4500 دلار در سال

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های گرجستان

به طور کلی چارت تحصیل رشته داروسازی در گرجستان در مقطع کارشناسی شامل 240 واحد است که شامل 222 واحد در موضوعات اصلی و 18 واحد در مقاطع انتخابی است ، اما بسته به دانشگاه ممکن است تفاوت هایی در چارت درسی داروسازی در دانشگاه های گرجستان وجود داشته باشد ولی به طور کلی دروس زیر آموزش داده می شود.

 • بافت شناسی و جنین شناسی
 • مبانی ریاضیات و آمار
 • آناتومی انسان- فیزیولوژی
 • تاریخچه داروسازی
 • فیزیک پزشکی و بیوفیزیک
 • شیمی عمومی و معدنی
 • بیوشیمی
 • آناتومی غیر طبیعی و فیزیولوژی غیر طبیعی
 • زیست شناسی و ژنتیک مولکولی
 • میکروبیولوژی
 • شیمی آلی
 • مبانی اقتصاد و تجارت
 • فارماکوکینتیک
 • فارماکولوژی
 • شیمی تجزیه
 • روانشناسی اجتماعی
 • شیمی دارویی
 • داروسازی
 • مبانی مدیریت مراقبت های بهداشتی
 • فناوری دارویی
 • مبانی هومیوپاتی
 • سم شناسی
 • داروسازی بالینی
 • سازمان و سیاست فعالیت های دارویی ؛ مبانی بهداشت و پزشکی پیشگیرانه
 • مراقبت های دارویی؛ مراقبت های اولیه و اورژانس
 • اخلاق زیستی در داروسازی
 • تمرین مراقبت و کمک دارویی
 • فناوری دارویی
 • تجزیه و تحلیل دارویی
 • آموزش و یادگیری در داروسازی

برای تحصیل در رشته داروسازی در گرجستان هیچ بورسیه ای در دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته نشده است ولیکن دانشجویان شاید بتوانند از سایر بورسیه های دولت و دانشگاه ها که به دانشجویان ممتاز در هر سال تحصیلی داده می شود ، بهره ببرند.

اگر علاقه مند به رشته های پزشکی هستید ، بورسیه هایی برای رشته های پزشکی در گرجستان در نظر گرفته شده است که می توانید در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان با آن ها آشنا شوید.

زبان تحصیل داروسازی در گرجستان

زبان تحصیل داروسازی در گرجستان به زبان گرجی اما در برخی دانشگاه ها به زبان انگلیسی است ، برای تحصیل به زبان گرجی سطح زبان B2 و یا شرکت در آزمون زبان دانشگاه مورد نیاز است.

برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز اثبات مهارت زبان انگلیسی را می توان با ارائه گواهینامه زبان بین المللی TOEFL (87) ، IELTS (6.5) یا سایر نمرات مربوطه یا با گذراندن آستانه 70 درصد در آزمون دانشگاه به دست آورد.

آزمون های ورودی داروسازی در گرجستان

تحصیل رشته داروسازی در گرجستان بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی است و داوطلبان فقط باید در مصاحبه شفاهی شرکت نمایند، البته در صورت نداشتن مدرک زبان متقاضیان ملزم به شرکت در آزمون های ورودی داروسازی در گرجستان می باشند که در حوزه ارزیابی زبان دانشجویان برگزار می شود.

شما متقاضیان مهاجرت باید در نظر داشته باشید که به منظور تحصیل داروسازی در گرجستان یا سایر رشته های تحصیلی این کشور، ابتدا حتما اطلاعات کاملی کسب کنید و سپس  تصمیم گیری کرده و اقدام نمایید.

همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشورهای مختلف را میبینید، فرصت به شما نیز می رسد تا بتوانید به اهداف خود برسید و به بهترین شکل ممکن مهاجرت کنید.

ما با تجربه چندساله خود آماده ایم تا هرگونه اطلاع رسانی و کمک را در اختیار شما قرار دهیم و بر اساس شرایط شما اقدامات لازم را برای شما انجام دهیم.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در گرجستان

بررسی های انجام شده در مورد مزایا و معایب تحصیل داروسازی در گرجستان نشان می دهد که این کشور یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل داروسازی در جهان امروز است و برای تحصیل این رشته نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیست و فقط باید در دروس فیزیک ، شیمی و زیست شناسی در مقطع دبیرستان نمرات بالایی داشت.

یکی از جنبه های مثبت تحصیل داروسازی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در چندین دانشگاه آن است و در مقایسه با سایر کشور های دیگر آموزش داروسازی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

از نظر اعتبار دانشگاه های داروسازی گرجستان توسط سازمان بهداشت جهانی WHO مورد تایید می باشند و مدارک دانشگاه های آن در سایر نقاط دنیا نیز مورد قبول هستند.

اما از سوی دیگر با توجه به تعداد کمی از دانشگاه ها این رشته را در گرجستان ارائه می دهند ، رقابت برای پذیرش بسیار بالا و متقاضیان باید زمینه تحصیلی خوبی داشته باشند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در گرجستان

بازار کار و درآمد داروسازی در گرجستان

بازار کار و درآمد داروسازی در گرجستان همانند سایر کشور ها بسیار خوب و دارای سطح بالایی است؛ متوسط حقوق ناخالص داروسازان در گرجستان 136.572 لاری یا نرخ معادل ساعتی 66 لاری گرجستان است و علاوه بر این ، افراد در این حرفه به طور متوسط 3387 لاری پاداش دریافت می کنند و یک داروساز سطح ابتدایی ( 1 -3 سال تجربه ) به طور متوسط 95919 لاری حقوق دریافت می کند و از طرف دیگر ، یک داروساز سطح بالا ( 8+ سال سابقه ) به طور متوسط 177811 لاری حقوق دریافت می کند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دراین محتوا مطالبی در خصوص تحصیل رشته داروسازی در گرجستان را به شما عزیزان ارائه دادند ، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید ، یکی از راه های ارتباطی بخش دیدگاه است که می توانید سوالات خود را درج کرده و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در گرجستان

در بین چندین دانشگاه داروسازی در گرجستان ، می توان سه دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس ، دانشگاه دولتی شوتا روستاولی و دانشگاه گرجستان را برای بهترین مقاصد برای تحصیل داروسازی در گرجستان نام برد

 1. داروسازی دانشگاه تفلیس : 3500 دلار در سال
 2. داروسازی دانشگاه دولتی شوتا روستاولی : 4000 دلار در سال
 3. داروسازی در دانشگاه گرجستان : 4500 دلار در سال

برای تحصیل در رشته داروسازی در گرجستان هیچ بورسیه ای در دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته نشده است ولیکن دانشجوسان شاید بتوانند از سایر بورسیه های دولت و دانشگاه ها که به دانشجویان ممتاز در هر سال تحصیلی داده می شود ، بهره ببرند.

زبان تحصیل داروسازی در برخی از دانشگاه های گرجستان به زبان گرجی و در برخی به زبان انگلیسی است.

تحصیل در گرجستان در رشته داروسازی بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی است و داوطلبان فقط باید در مصاحبه شفاهی شرکت نمایند. البته در صورت نداشتن مدرک زبان متقاضیان ملزم به شرکن در آزمون زبان می باشند.

در نهایت می بینید که شرایط ورود و تحصیل رشته داروسازی در گرجستان بسیار آسان است و فقط با دانش زبانی و نمرات عالی در دبیرستان و بدون شرکت در آزمون شاید شانس بالایی برای اخذ پذیرش داشته باشید و قطعا برای موفقیت در این مسیر اخذ مشاوره از یک تیم با تجربه در این خصوص راه را هموارتر خواهد نمود ، لذا می توانید از خدمات شرکت مهاجرتی رجبی در این خصوص بهره مند گردید ، با مشاوران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ؛ همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت ، تصمیم صحیح و عاقلانه ای اتخاذ کنید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته داروسازی در ترکیه است.

5/5 - (1 امتیاز)

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید.
  ببخشید شرط معدل برای داروسازی گرجستان چند هست؟ با معدل 16 دیپلم و 14 15 پیش دانشگاهی میشه اقدام کرد؟
  با دادن امتحان ورودی یا کالج شانسی برای جبران معدل هست؟
  خیلی ممنون

  1. با سلام و درود
   بله با این معدل میتوانید اقدام کنید و آزمون ورودی ندارند .( نهایتا نیاز است در مصاحبه شرکت کنید .)
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *