اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

دانشگاه های اوکراین از لحاظ رتبه علمی دارای اعتبار خاصی در اروپا و تمامی کشورهای جهان هستند با وجود آنکه در کشور اوکراین مراکز تحصیلی مختلفی در سطح بین المللی فعال هستند ، اما انتخاب برخی از دانشگاه ها نسبت به سایرین اولویت داشته و گزینه بهتری برای تحصیل به شمار می روند . از این رو در ادامه با یکی از دانشگاه های برجسته اوکراین به نام دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین آشنا خواهید شد . اگر قصد اقدام به تحصیل در بهترین دانشگاه های اوکراین را دارید می توانید به کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مراجعه فرمایید .

اوکراین پس از روسیه بزرگ ترین کشور بلوک شرقی است که پایتختی به نام کی اف داشته و تمام مردمش به زبان روسی و اوکراینی صحبت می کنند . اوکراین کشوری بر پایه جمهوری بوده که از 24 استان تشکیل شده و یک بخش خودمختار به نام کریمه را نیز در خود جای داده است . طبق قانون اساسی این کشور تمامی شهروندان از آموزش رایگان برخوردار هستند و دانشگاه های متعدد با تنوع رشته های زیاد در اختیار داوطلبان بومی و خارجی قرار دارند .

پزشکی بوگامولتس اوکراین

هر فردی که با مدرک صادره از دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین به بازار کار وارد شده توانسته جایگاه شغلی خوبی را به دست آورد . انتخاب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین مانند هر مسیر دیگری نیاز به انتخابی آگاهانه و مناسب دارد . البته ورود به سیستم آموزشی کشور اوکراین جدای از دانشگاه روش خاص خود را می طلبد .

کلیه دروس به زبان انگلیسی ، اوکراینی و روسی تدریس می شود و کلیه داوطلبان خارجی باید دوره پیش نیاز به مدت 9 ماه را سپری کنند . دروس مشخص شده در این دو ترم تحصیلی با توجه به رشته انتخابی مشخص شده و می تواند متناسب با درخواست داوطلب به زبان انگلیسی ، روسی و یا اوکراینی باشد .

این دوره ها اصولا در کالج های تحت نظر دانشگاه برگزار می شود و پس از قبولی در تمامی امتحانات با فراهم نمودن پیش نیازهای لازم می توان ترم یک دانشگاه را آغاز نمود .

دانشگاه های پزشکی اوکراین یکی از بهترین دانشگاه های اروپا در حوزه های مختلف هستند که با بررسی یکی از بهترین آنها به نام دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین شما را در انتخاب یاری خواهیم نمود .

پزشکی بوگامولتس اوکراین

تاسیس دانشگاه بوگامولتس اوکراین

تاسیس این دانشگاه به سال 1861 با عنوان دانشگاه پیراگوف باز می گردد که پس از چند سال فعالیت و تغییر نام در سال 1918 با نام دانشگاه بوگامولتس عنوان معرف ترین دانشگاه پزشکی اوکراین را از آن خود نمود . دانشجویان از تمام دنیا قادرند در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به تحصیل مشغول شوند .

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین امروز دارای یازده دانشکده و 80 کرسی آموزشی است و بیش از 1200 استاد و کادر آموزشی در آن به تدریس مشغولند . کیفیت آموزش در این دانشگاه در بالاترین حد قرار گرفته و کتابخانه مجهز به اینترنت ، موزه تاریخ پزشکی ، کلینیک دندانپزشکی ، کافه تریا و غذاخوری دانشجویی ، خوابگاه و غیره از جمله امکانات اصلی دانشگاه است که در اختیار تمامی دانشجویان به صورت یکسان قرار می گیرد .

زبان تحصیل در دانشگاه بوگامولتس

داوطلبان کلیه رشته های علوم پزشکی می توانند رشته انتخابی خود را به یکی از سه زبان انگلیسی ، اوکراینی و یا روسی تحصیل کنند . داشتن مدرک زبان مورد نظر در هنگام ورود به دانشگاه الزامی ست و با توجه به مقطع باید تسلط و مهارت کافی را داشته باشید .

خوب است بدانید که دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین دارای شرط سنی برای تمامی متقاضیان بوده و افراد دارای مدرک دیپلم باید زیر 25 سال و افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا زیر 35 سال سن داشته باشند . هیچ گونه شرط معدل برای دانشجویان وجود ندارد اما داشتن معدل بالا با شانس بیشتری در تایید پذیرش از دانشگاه همراه است .

امتحان ورودی دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

همانگونه که در بالا گفته شد در سیستم آموزشی اوکراین دانشجویان باید ابتدا در دوره پیش نیاز به نام پادفک شرکت کنند و پس از پشت سر گذاشتن تمامی دروس نسبت به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه اقدام نمایند . کسانی که بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه قبول شوند قادر به شروع تحصیل در یکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و یا داروسازی خواهند بود .

رشته داروسازی در دانشگاه بوگامولتس به صورت ناپیوسته بوده و مانند ایران امکان تحصیل تا دکترا به صورت پیوسته وجود ندارد . داشتن مدرک دیپلم برای ورود به تمامی رشته های تحصیلی در این دانشگاه ضروری ست و شهریه تحصیلی در هر رشته با دیگری متغیر است .

زمان دوره های مختلف پزشکی دانشگاه بوگامولتس اوکراین

دانشجویانی که رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب می کنند به مدت شش سال و دندانپزشکی در حدود 5 سال به تحصیل می پردازند . برخی از متقاضیان خارج از کشور نیز داوطلب ورود به رشته داروسازی در این دانشگاه هستند که این رشته نیز در واحدهای مختلف درسی به مدت پنج سال ارائه می گردد .

رشته داروسازی در این دانشگاه مقطع دکترا ندارد و علاقه مندان باید سایر دانشگاه ها را انتخاب کنند . تخصص های رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز به مدت سه تا پنج سال به کسانی که بتواند آزمون قبولی را پشت سر بگذارند ارائه می گردد . شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی اوکراین در مقاله ای در همین سایت بررسی شده است .

زمان دوره های مختلف پزشکی دانشگاه بوگامولتس اوکراین

شهریه دانشگاه بوگامولتس اوکراین

دانشگاه های اوکراین مانند سایر دانشگاه ها از دانشجویان شهریه تحصیلی دریافت می کنند . پرداخت شهریه به صورت سالانه بوده و در آغاز سال تحصیلی جدید هر دانشجو باید شهریه خود را پرداخت نماید . یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه بوگامولتس عدم افزایش شهریه در هر ترم تحصیلی ست و دانشجو با هر میزان شهریه ای که به تحصیل مشغول شود تا پایان فارغ التحصیلی همان میزان را پرداخت خواهد کرد .

علاوه بر هزینه تحصیل دانشجو موظف است تا هزینه های جانبی از قبیل مخارج زندگی و تحصیلی را نیز مدنظر داشته باشد . به عنوان مثال دانشجویان رشته دندانپزشکی باید مبلغی را به همراه شهریه بایت متریال مورد استفاده خود پرداخت کنند .

کارآموزی دانشجویان در اوکراین

تمامی دانشجویان محصل در رشته های مختلف پزشکی در بیمارستان و درمانگاه های مشخص شده توسط دانشگاه دوره کارآموزی خود را سپری نموده و به راحتی دوره دانشگاهی خود را به اتمام برسانند . در طول فعالیت این دانشگاه تاکنون بیش از 80 هزار دانشجو در رشته های مختلف پزشکی از آن فارغ التحصیل شده و در کشورهای مختلف به طبابت مشغول هستند .

هر ساله بیش از 50 مقاله در بخش های مختلف علمی نشر داده می شود و بورس های متعددی به دانشجویان تعلق می گیرد که از افتخارات اصلی دانشگاه به شمار می رود .

در این مقاله دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین به شما عزیزان معرفی شد . در صورتی که اوکراین را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب نموده اید و تمایل دارید از طریق ویزای تحصیلی اوکراین به این کشور وارد شوید ، با مراجعه به کارشناسان و کادر مهاجرتی موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر تهران و شیراز از تمامی پیش نیازهای لازم مطلع شده و با راهنمایی مشاورین تمامی مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.