دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین

دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین

دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین ، تمدن کهن چین دلیلی بر ریشه دار بودن علم طب و پزشکی در این کشور است که با گسترش در دنیای امروز به شکل تاسیس دانشگاه های بین المللی در آمده است .

دانشگاه های پزشکی کشور چین که هرساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا هستند با ارائه برنامه های تحصیل در چین به زبان انگلیسی از جمله مهم ترین مقاصد تحصیلی در آسیا هستند .

این کشور دانشگاه های متنوعی را در خود جای داده که موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با نگاهی به دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین تلاش نموده تا به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه کمک نماید .

دلایل زیادی برای انتخاب کشور چین به عنوان مقصد تحصیلی وجود دارد که آن را از سایر کشورها متمایز می سازد.

این کشور با دانشگاه های پیشرفته در حوزه پزشکی افراد متخصص زیادی را به جامعه جهانی تحویل داده که یکی از این مقاصد دانشگاه کپیتال مدیکال واقع در شهر پکن است .

هزینه پایین تحصیل نسبت به سایر کشورها از عمده دلایل انتخاب چین توس دانشجویان است که با صرف هزینه کمتر نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا فرصت زندگی در کشوری پیشرفته و مدرن را نیز به دست آورند .

نگاهی به دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین

جمهوری خلق چین با واقع شدن در شرق قاره آسیا پرجمعیت ترین کشور جهان است که بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر را در خود جای داده است .

چین چهارمین کشور وسیع جهان است که رتبه اول تولیدات داخلی را به خود اختصاص داده و به عنوان کشوری اقتصادی توانسته نبض اصلی بازار جهانی را در بسیاری از زمینه ها به دست گیرد .

تمدن این کشور یکی از کهن ترین تمدن های جهان می باشد که هم اکنون نیز نظام شاهنشاهی به صورت سمبلیک در آن وجود دارد .

سازمان های مهم جهانی مانند سازمان ملل متحد ، سازمان تجارت جهانی ، اپک و گروه 20 چین را به عنوان یکی از مهم ترین اعضای خود دانسته و به آن لقب ابر قدرت اقتصادی داده اند .

در حال حاضر در حدود 50 دانشگاه در چین مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته های علوم پزشکی هستند که یکی از برترین آنها دانشگاه کپیتال مدیکال پکن است .

این دانشگاه عضو فهرست تایید شده از سوی سازمان بهداشت جهانی بوده و فارغ التحصیلان آن در آزمون های ملی پزشکی در اکثر کشورهای جهان واجد شرایط هستند . لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین را در همین وب سایت ببینید .

تاریخچه دانشگاه کپیتال مدیکال چین

دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین یا دانشگاه پزشکی چین ( CMU ) در سال 1960 تاسیس شده و به عنوان یکی از برترین مراکز علمی این کشور شناخته می شود . این دانشگاه یکی از کلیدی ترین نقاط شهر پکن می باشد که سبب شهرت هرچه بیشتر این شهر گشته است .

دانشگاه شامل 10 دانشکده ، 14 بیمارستان مرتبط و یک موسسه آموزشی ست که بیش از 9000 دانشجو را در سال آموزش می دهد .

این دانشگاه با ارائه طیف گسترده ای از علوم پزشکی امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را برای متقاضیان فراهم نموده است .

تحقیقات علمی نیز به صورت گسترده در این دانشگاه انجام می شود و دانشجویان با مراکز علمی معتبر در سراسر جهان در ارتباط هستند .

این دانشگاه دارای شش پردیس اصلی در سطح شهر پکن است و دانشکده های اصلی ان به شرح زیر است :

 1. دانشکده علوم پایه پزشکی
 2. دانشکده بهداشت عمومی و خانواده
 3. دانشکده علوم بیوشیمی و دارویی
 4. دانشکده مهندسی پزشکی
 5. دانشکده طب سنتی چینی
 6. مدرسه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش
 7. دانشکده پرستاری
 8. مدرسه آموزش مداوم و پیشرفته
 9. آموزش حرفه ای
 10. کالج پزشکی یان جینگ
 11. مدرسه بین المللی دانشگاه کپیتال
دوره های تحصیلی دانشگاه های چین

دوره های تحصیلی دانشگاه های چین

پزشکی پایه ، علوم اعصاب ، چشم ، جراحی ، قلب و عروق ، مهندسی پزشکی ، سم شناسی ، اورولوژی ، طب سنتی چینی ، تولید مثل ، قرنطینه پزشکی ، مغز و اعصاب ، جراحی مغز ، پیوند کلیه ، بیماری های تنفسی ، جراحی فک و صورت ، هماتولوژی کودکان . غیره از مهم ترین رشته های ارائه شده تحصیلی در دانشگاه کپیتال مدیکال چین است .

این دانشگاه با فراهم نمودن برنامه های بین المللی از تمامی پروژه های مشترک و تحقیقاتی در بیش از 20 مرکز آموزشی در جهان حمایت نموده و همواره در حال ارتقا ظرفیت های علمی خود می باشد .

برنامه آموزشی شش ساله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را می توان در مجموع شامل : دوره مقدماتی به مدت یک سال ، 2 سال دروس پایه پزشکی ، 2 سال پزشکی بالینی و کار در بیمارستان به مدت یک سال دانست .

تمامی فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از دریافت مدرک پزشکی خود واجد شرایط شرکت در آزمون های مجوز پزشکی و ورود به مرحله تخصص هستند که از جمله مهم ترین این آزمون ها می توان به CMC ، MCI ، NMC ، MCC اشاره کرد .

امکانات فراهم شده برای دانشجویان در چین

دانشگاه CMU کوشیده تا تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان را به بهترین شکل ممکن فراهم ساخته و آنها را از هرگونه دغدغه رفاهی در زمان تحصیل آسوده سازد .

این دانشگاه با داشتن سیستم حمل و نقل و ارائه تخفیف های دانشجویی امکان رفت و آمد از محل سکونت تا دانشگاه را به خوبی فراهم ساخته است .

امکاناتی از قبیل کتابخانه ، رستوران ، سالن غذاخوری دانشجویی ، زمین تنیس ، ورزشگاه ها ، فضای بازی ، استخر و زمین های فوتبال شرایط اقامت در شهر پکن را برای دانشجویان راحت تر نموده و دانشجویان با سکونت در خوابگاه های این دانشگاه از پرداخت هزینه های بالا جهت اجاره منزل و یا آپارتمان بی نیاز شوند .

بیمارستان های دانشگاه از مهم ترین قابلیت های دانشگاه هستند که آن را از سایر مراکز علمی این کشور متمایز ساخته و به صورت مستقل آموزش دانشجویان در طول تحصیل را به عهده می گیرند .

اجازه کار دانشجویی در چین

طبق قوانین این کشور دانشجویان اجازه کار پاره وقت دانشجویی در چین را نداشته و تنها می توانند از راه هایی مانند مترجمی درآمدهای اندک داشته باشند .

این دانشگاه بورس های تحصیلی متعددی به دانشجویان ارائه می دهد که امکان استفاده از آنها وجود دارد اما دانشجویان باید در رقابت با متقاضیان خارجی به پیروزی برسند .

هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های پزشکی مطرح جهان کمتر بوده و دانشجویان به صورت تقریبی باید سالیانه 35000 یوان را بابت تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی پرداخت کنند . البته سایر علوم پزشکی مانند پرستاری و یا داروسازی شهریه کمتری را شامل می شوند .

اجازه کار دانشجویی در چین

هزینه های زندگی و تحصیل در چین

دقت داشته باشید که در کنار هزینه تحصیل مقرون به صرفه هزینه زندگی در شهر پکن به نسبت بالا می باشد . این شهر یکی از گران ترین پایتخت های جهان است که در عین داشتن جاذبه های خیره کننده توریستی نیاز به صرف مبالغ بالا برای زندگی دارد .

بنابراین افرادی که به دنبال دانشجویی در این شهر هستند با توجه به عدم ممنوعیت کار همزمان با تحصیل باید توانایی مالی مافی جهت پرداخت هزینه ها در دوران تحصیل را داشته باشند .

موسسه مهر آفرین رجبی با بهره مندی از کادری مجرب در حوزه مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی چین این کمک را به تمامی علاقه مندان به تحصیل در چین می نماید تا بتوانند روند ویزای خود را با سرعت هرچه بیشتر طی نموده و در دانشگاه مورد علاقه شان به پذیرش برسند . برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه کپیتال مدیکال پکن چین با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید . 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه