اروپا

تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی

تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی

برخی از مهاجرین تمام تلاش خود می کنند تا راهی برای ورود به یکی از دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپای شرقی بیابند تا بتوانند زمینه اقامت دائم خود را از این طریق فراهم سازند . در این مقاله تلاش نموده ایم تا تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی را برای علاقه مندان این رشته بررسی کنیم و موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما و ارائه خدمات لازم در کلیه امور مربوط به ویزا و اخذ پذیرش در رشته دلخواهتان می باشد .

قاره اروپا با در برداشتن کشورهای مختلف و ایده آل بودن در تمامی زمینه ها یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت به شمار می رود . این قاره سبز با پیشرفت های چشمگیر توانسته افراد زیادی را با انگیزه های گوناگون به خود جذب نماید .

امکان تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی

در ابتدا خوب است بدانیم که کدام منطقه از اروپا را با نام اروپای شرقی می شناسند . نام اروپای شرقی بیشتر به کشورهایی با اشتراکات جغرافیای ، سیاسی و اجتماعی اطلاق می شود که از لحاظ جغرافیایی در شرق اروپا قرار گرفته اند و در گذشته کمونیست و عضوی از شوروی سابق به شمار می رفتند .

بلغارستان ، رومانی ، مجارستان ، لهستان ، آلبانی ، استونی و غیره از جمله کشورهای شرق اروپا هستند . هر کدام از این کشورها با داشتن امکانات مناسب و شرایط مطلوب زندگی می توانند گزینه خوبی برای تحصیل به شمار روند .

در دانشگاه های اروپای شرقی تمام رشته های تحصیلی تدریس می شوند و شما با توجه به علاقه تان می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید .

کشورهای اروپای شرقی معمولا از کشورهای ارزان اروپا به شمار می روند و دانشجویان در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر این قاره می توانند با هزینه کمتری به تحصیل مشغول شوند .

چون برای تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی هزینه تحصیل و زندگی پایین بوده و ارائه مدرک معتبر از بهترین دانشگاه ها صورت می پذیرد ، لذا گرایش دانشجویان به تحصیل در کشورهای این بخش و این رشته بسیار زیاد است و علاوه بر این بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان ارائه می شود که می تواند موقعیت خوبی برای بسیاری از متقاضیان باشد .

دانشگاه های ارائه دهنده رشته پرستاری در اروپای شرقی

رشته پرستاری از جمله رشته های تحصیلی ست که در تمامی کشورهای دنیا به خصوص اروپای شرقی جایگاه خاص خود را داشته و هر ساله با روش های متفاوت دانشجویان زیادی در دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا پذیرفته می شوند .

تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی در برترین دانشگاه های اروپای شرقی به دانشجویان متقاضی از کشورهای مختلف ارائه می شود و شما با تحصیل در این رشته قادر خواهید بود به کشورهای مطرح برای کار درخواست بفرستید که این راه یکی از روش های مهاجرت کاری به حساب می آید .

مدارک معتبر دانشگاه های این کشور ها هیچ گونه نیازی به معادل سازی در دیگر کشور ها ندارد . در ادامه به برخی از دانشگاه های معتبر اروپای شرقی که گزینه های مناسبی برای تحصیل در رشته پرستاری هستند اشاره خواهیم نمود .

دانشگاه سملوایز مجارستان

از برترین دانشگاه ها که می تواند به عنوان مقصدی ایده آل برای تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی شناخته شود دانشگاه سملوایز مجارستان است .

این دانشگاه که در شهر بوداپست پایتخت مجارستان قرار گرفته یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان در شاخه علوم پزشکی در اروپا است که تمامی رشته های علوم پزشکی از جمله پرستاری را به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می دهد .

دانشگاه سملوایز مجارستان

تحصیل در این دانشگاه با قبولی در آزمون ورودی امکان پذیر است و شما مطابق با امکانات مدرن و برنامه های آموزشی به روز تحصیل خواهید کرد .

از بیش از هفتاد کشور دنیا به تحصیل در رشته های مختلف علوم پزشکی از جمله پرستاری در این دانشگاه مشغول هستند .

تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی و یا آلمانی برای تمامی دانشجویان امکان پذیر است . با تحصیل  رشته پرستاری در اروپای شرقی می توانید در تمامی بیمارستان های دنیا به کار مشغول شده و برای تایید مدرک خود نیز هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت زیرا مدرک دانشگاه های مجارستان در تمامی کشورها پذیرفته شده هستند . هزینه تحصیل پرستاری 4000 تا 7000 دلار در هر سال خواهد بود .

دانشگاه صوفیه بلغارستان

از دیگر دانشگاه های معتبر در اروپای شرقی دانشگاه های کشور بلغارستان هستند . این کشور که دانشگاه های معروفی مانند صوفیه را در خود جای داده رشته پرستاری را به متقاضیان داخلی و خارجی ارائه می دهد .

با اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان می توانید به این کشور وارد شده و به تحصیل بپردازید . تحصیل در رشته پرستاری در این دانشگاه 4 سال زمان برده و در حدود 3000 یورو شهریه تحصیلی در هر سال را شامل می شود .

در حال حاضر بیش از 1000 دانشجوی در رشته های مختلف علوم پزشکی در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند .

دانشگاه دانشجویان رشته پرستاری را از طریق آزمون ورودی پذیرش می نماید که به صورت چهارگزینه ای برگزار می شود .

دانشگاه برای سهولت در قبولی در این آزمون اقدام به برگزاری دوره های پیش نیاز به متقاضیان می نماید . این دوره پیش نیاز نه تنها زبان شما را تقویت نموده بلکه دروس اصلی و پیش نیاز رشته پرستاری را به شما آموزش می دهد . شرکت در این دوره می تواند تضمینی بر قبولی شما در آزمون ورودی دانشگاه باشد .

دانشگاه لودز لهستان

لهستان را می توان یکی از کشورهای ایده آل در زمینه تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی دانست . دانشگاه پزشکی لودز دانشجویان رشته پزشکی را با ارائه امکانات مناسب در بهترین بیمارستان ها آموزش داده و امکان ارتباط با دانشگاه های برتر بین المللی را در طول تحصیل برای آنها فراهم می سازد .

دانشجویان قادر خواهند بود تا دوره عملی خود را در کشورهای برجسته اروپا مانند ایتالیا ، آلمان ، فرانسه و یا سایر کشورها سپری کنند . تبادل دانشجو از مواردی است که این دانشگاه را از بسیاری از دانشگاه های ارائه دهنده علوم پزشکی شاخص نموده است .

دانشگاه لودز می کوشد تا با برگزاری کلاس های زبان انگلیسی دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته پرستاری را برای ورود هرچه بهتر به این رشته آماده سازد .

پرستاری در این دانشگاه سه سال زمان برده و فارغ التحصیلان می توانند در بیمارستان ها و کلیه مراکز درمانی به کار مشغول شوند . امکان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد پرستاری نیز در این دانشگاه وجود دارد .

دانشگاه لودز لهستان

معرفی رشته پرستاری

تحصیل در رشته پرستاری که از زیر شاخه های علوم پزشکی به شمار می رود دارای اهمیت و شرایط ویژه خاص خود است و تمامی دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند باید از فیلتر های خاصی عبور کنند .

البته شرایط پذیرش در رشته پرستاری به سختی پذیرش در رشته پزشکی نخواهد بود اما دانشجویان باید بدانند که گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپایی نیاز به صرف وقت و علاقه دارد و شما باید از طریق افراد آگاه و مسلط به اینگونه امور اقدام کنید .

موسسه مهر آفرین رجبی با داشتن کادر زبده و ماهر در کلیه امور مربوط به مهاجرت در قدم اول به شما در انتخاب دانشگاه مناسب کمک خواهند نمود و در قدم بعدی شما را به بهترین شکل ممکن برای پذیرش در دانشگاه راهنمایی می کند . جهت هرگونه اقدام نسبت به تحصیل رشته پرستاری در اروپای شرقی ، انتخاب کشور مورد علاقه تان مثلاً تحصیل رشته پرستاری در لهستان ، مشورت با کارشناسان موسسه در دفاتر شیراز و تهران را از دست ندهید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.