اروپا

تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن

تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن

تحصیل در رشته پزشکی در سراسر جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بسیاری از افراد برای تحصیل در این رشته پر تقاضا اقدام به مهاجرت نموده در یکی از کشورهای آسیایی ، اروپایی ، آفریقایی و یا آمریکایی به رویای پزشک شدن خود تحقق می بخشند . تحصیل در کشور های اروپایی به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در اروپا و وجود دانشگاه های پزشکی برتر جهان یکی از قطب های جذب دانشجويان می باشد . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به بررسی تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن پرداخته و تعدادی از بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا را معرفی می کنند .

حوزه شینگن به 26 کشور اروپایی گفته می شود که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده‌ اند . فرد دارنده ویزای شینگن به راحتی و بدون محدودیت می تواند به دیگر کشوره های این حوزه بدون نیاز به ویزای جدید سفر نماید . این پیمان ‌نامه در سال ۱۹۸۵ و بین پنج کشور اروپایی منعقد شد . با در نظر گرفتن اهداف سفر ، ویزای عادی شینگن به چهار نوع C ، B ، A و D تقسیم می‌ شود . کشورهای اتریش ، بلرژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت، هلند ، نروژ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس عضو حوزه شینگن هستند .

شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن

دوره تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن پنج تا شش سال طول می کشد که از دو بخش پیش بالینی و بالینی تشکیل شده است در بخش اول دروس پایه مانند زیست شناسی ، آناتومی ، فیزیک و شیمی در محیط دانشگاهی ارائه می شوند و در بخش دوم به آموزش بالینی در بیمارستان ها و کلینیک های آموزشی سپری می شود . بعد از اتمام دوره تحصیل دوره انترنتی یک ساله وجود دارد . برای تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن داشتن مدرک متوسطه و پیش دانشگاهی و تسلط به زبان انگلیسی يا زبان بومي آن كشور ضروری است . تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن به زبان رسمی آن کشور و زبان انگلیسی ارائه می شوند . در بعضی از این کشور ها هزینه تحصیل پزشکی رایگان و در بعضی دیگر بسیار کم هزینه است . برای ورود به دانشگاه های پزشکی در کشور های حوزه شینگن قبولی در آزمون ورودی نیاز است .

ویزای تحصیلی کشورهای حوزه شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کشورهای حوزه شینگن

• تکمیل فرم درخواست ویزا
• پاسپورت معتبر
• گواهی تمکن مالی و پرینت حساب
• دو قطعه عکس پاسپورتی
• بیمه مسافرتی معتبر برای ورود به اروپا
• نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های حوزه شینگن
• پرداخت هزینه ویزا

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های حوزه شینگن

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش و تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن خاص هر دانشگاه و هر کشور است ، در این بخش از مقاله به موارد مشترک آن ها اشاره می کنیم .

• اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی
• تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس یا تافل
• ویزای تحصیلی
• گواهی سلامت
• گواهی تمکن مالی
• پاسپورت معتبر

هزینه زندگی و تحصیل در کشورهای حوزه شینگن

حوزه شینگن شامل 25 کشور اروپایی است که هزینه زندگی در بعضی از این کشور ها بسیان گران و در بعضی کشورهای دیگر مقرون به صرفه است . مثلا کشور سوئیس یکی از پر هزینه ترین و مجارستان یکی از مقرون به صرفه و کم هزینه ترین کشور های حوزه شینگن محسوب می شود .

هزینه تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، دولتی و غیر انتفاعی بودن محل تحصیل و مهم تر از همه کشور محل تحصیل بستگی دارد . مثلا هزینه تحصیل در کشورهایی نظیر آلمان ، اتریش ، نروژ و فرانسه تقریبا رایگان است . متوسط هزینه تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن 10000 تا 16000 يورو برای هر سال تحصیلی می باشد .

کار ضمن تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن

کلیه دانشجویان بین المللی محصل در کشورهایی اروپایی مجاز هستند به صورت پاره وقت تا 20 ساعت در هفته در یکی از مشاغل دانشجویی این کشور مشغول به کار شوند . در آمد حاصل از این کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا را پوشش دهد .

بهترین دانشگاه های پزشکی حوزه شینگن

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی حوزه شینگن

• دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ : این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه ‌های آلمان و یکی از دانشگاه ‌های برتر آن کشور است که در شهر مونیخ قرار دارد . این اولین دانشگاه ایالت بایرن بوده که در سال ۱۴۷۲ میلادی در شهر اینگولشتات تاسیس شد . این دانشگاه دارای دانشکده های شیمی ، داروسازی ، زبان و ادبیات ، آموزش و تحقیق ، الهیات ، حقوق ، اقتصاد ، پزشکی ، هنر ، فلسفه ، علوم اجتماعی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و غیره می باشد .

• دانشگاه پزشکی وین : این دانشگاه دولتی در سال 2004 از دانشگاه وین جدا شده و به صورت مستقل در وین شروع به کار کرد . دانشگاه پزشکی وین در تمامی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی فعالیت دارد . این دانشگاه بزرگترین موسسه تحقیقات پزشکی در اتریش و بزرگترین دانشگاه پزشکی در کشور های آلمانی زبان به شمار می آید .

در مقاله فوق مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی ویژگی های تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن را مورد بررسی قرار دادند و تعدادی از بهترین دانشگاه های اروپا را به علاقمندان تحصیل در خارج از کشور معرفی نمودند . جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا با مشاورین موسسه در دفاتر شيراز و تهران تماس بگیرید .

5/5 - (20 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.